Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Militaria

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 06-03-2004, 13:46   #1
[KsH]Edward.Teach
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do [KsH]Edward.Teach
Domyślnie powstanie warszawskie

http://www.1944.pl/index.php?id=54&b...13&tt_news=169
http://www.1944.pl/index.php?id=54&b...13&tt_news=168

[KsH]Edward.Teach jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 06-03-2004, 14:10   #2
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

jeszcze jeden ciekawy link.\
http://www.powstanie.pl
tym bardziej ciekawy ze do zywego przypomina mi sytuacje jak to niektorzy nie chca zobaczyc porawdy - patrz watek bylismy terrorystami i posty Loco i Gniewosza.

nie. nie chce powiedziec ze to co jest w tym tekscie to prawda. nie wiem. a jesli to jest prawda? to wtedy mamy klasyczny przyklad manipulowania historia w imie nieokreslonych celow (jak z tymi terrorystami)

Stare 06-03-2004, 15:10   #3
Trooper_
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Trooper_ Wyślij wiadomość przez MSN do Trooper_
Domyślnie

Ten tekst wydaje mi sie "zbyt" stronniczy.

Z tego co slyszalem od kombatantow,to wlasnie powstanie warszawskie mialo gigantyczny wplyw na morale walczacych polakow.I oto wlasnie chodzilo...zrobiono je dlatego, zeby pokazac, ze polska nie umarla...ze walczy.Nie mozna umniejszac znaczenia morale walczacych...To,ze powstancy skazani byli na smierc jest sprawa oczywista.Liczy sie jednak dobro calego narodu, a jak pokazala historia to jednak ich smierc miala duzy wplyw na polskich zolnierzy walczacych na innych frontach.
Stare 06-03-2004, 15:54   #4
maciejek14
Major

Domyślnie

Parę miesięcy temu bodajże na forum Battlefield 1942 ktoś zapodał linka do artykułu o wspomnianej książce o polskich lotnikach w RAF'ie. Bardzo był ciekawy. Nareszcie ktoś zauważył, że Polacy bardzo przyczynili się do pokonania hitlerowskich Niemiec. Tamta książka napisana chyba przez Anglika, jakby oddawała hołd sprzedanej przez Churchilla w Jałcie Polsce, a raczej jej narodowi.
maciejek14 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-03-2004, 17:04   #5
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

no wlasnie nie do konca z tym morale.
we wspomnieniach andersowych zolnierzy raczej wylania sie smutek.
smutek tez przebija sie przez spadochroniarzy sosabowskiego ktorzy ponoc byli tworzeni z zadaniem zrzucenia na polske i juz sama operacja pod arnhem troche ich przybila, a mysl o tym ze z powodu arnhem nie poleca nad warszawe nie byla szczegolnie pocieszajaca

Stare 06-03-2004, 21:15   #6
Gniewosz
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Gniewosz
Domyślnie

Cytat:
Napisał [KsH
aron.PL]tym bardziej ciekawy ze do zywego przypomina mi sytuacje jak to niektorzy nie chca zobaczyc porawdy - patrz watek bylismy terrorystami i posty Loco i Gniewosza.
Skoro zostalem wywolany do tablicy

Aron stara sie wytlumaczyc to co sobie wymyslil. Zaklada, ze kazde wojsko, ktore jest na terytorium innego panstwa to okupant. I w konsekwencji wynikaja nieporozumienia. Bo wmawianie innym pogladow, jakich nie maja, to juz inna bajka .
Stare 06-03-2004, 21:49   #7
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

nie no. nie kazde :-)
niektore wojska przychodza jako pomoc bratnich narodow - znaczy sie turystyczna wycieczka czolgami do czechoslowacji

swoja droga znajdz mi przyklady wojsko (po za flaga onz) stacjonujacych w danym kraju i nie bedace okupantem lub nie majace w swojej historii okupacji.
bo jedyny przyklad to stacjonowanie wojsk radzieckich w polsce po 45 roku.
w mysl tego bylismy pod okupacja radziecka
i w sumie mozna by tak stwierdzic biorac pod uwage ze w 1939 wycieczka turystyczna radzieckich czolgow do przyjacielskich nie nalezala.
ale tez o roli stacjonujacych wojsk powinna decydowac sytuacja strategiczna, z powodu ktorej zostaly rozlokowane w danym momencie. wg mojej wiedzy wojska stacjonujace w polsce byly ktoras tam grupa uderzeniowa na zachod, jak rowniez elementem wojsk okupacyjnych nie miec. szczegolnie ze zdecydowana wiekszosc wojsk radzieckich stacjonowala na "ziemiach odzyskanych". i idac tym tokiem rozumowania zarowno radzieckie, jak i polskie wojska byly w tym momencie wojskami okupacyjnymi na ziemiach niemieckich.
w tym czasie rosjanie okupowali kresy.

wielkie szczescie aliantow ze powstanie warszawskie wybuchlo w sierpniu a nie czerwcu.
bo wtedy najwieksze zniwo byloby w lipcu, i mielibysmy dosyc ciekawa sytuacje.
jak czytam na stronie ktorej link dalem wyzej www.powstanie.pl o bitwie o mote cassino to jestem ciekaw czy gdyby bitwa o ankone toczyla sie 1,5 miesiaca pozniej to czy zolnierze andersa by sie zbuntowali.

to zreszta tlumaczy czemu spadochroniarze sosabowskiego raczej nie zablysneli w operacji pod arnhem.
ja tez bym nie palal antuzjazmem w momencie kiedy wmawiano mi ze polece wyzwalac polske a w momencie kiedy tam daleko trwa powstanie warszawskie a nam kaza ladowac w holandii zamiast pomoc rodakom.
operacja rozpoczela sie 16 wrzesnia.
przypomne ze 2 wrzesnia skapitulowalo stare miasto.
dokonala juz sie rzez woli i ochoty i wiesc o tym zostala razem z oddzialami powstanczymi przekazana do niezdobytych dzielnic.
i to wlasnie na starowce niemcy pedzili przed nacierajacymi czolgami kordon warszawiakow.

no nic to......
pochodzcie ulicami warszawy. poczytajcie napisy na murach, na pomnikach.... potem zdajcie sobie sprawe ze sprzedali tych wszystkich poleglych amerykanie, a moze zrozumiecie moj antyamerykanizm.

wlasnie w tym okresie konczy funkcjonowanie ostatni relikt powstania. ostatni budynek ktory nie zostal zburzony lub odbudowany po powstanie.
bank polski.
osobiscie mi sie to nie podoba. istnieje cos takiego w pojeciu ochrony zabytkow jak "trwala ruina". bank polski byl zabytkiem i uwazam ze powinien byc zachowany jako trwala ruina. obecnie zostanie fasada budynku...... to ten kapitalizm. zniszcza wszystko. przyjezdzaja tacy rozni architekci z jakis krakowow i innych i niszcza historie warszawy

tak tak.. powyzalam sie jeszcze troche...
pare lat temu pewien moj znajomy dziwil sie czemu jakis taki ceglany murek z resztkami poziomu parteru zardzewiala brama, znajdujacy sie na rogu zelaznej i grzybowskiej, nosi tabliczke "obiekt zabytkowy".... no coz... wlasnie takim trzeba tlumaczyc ze obiekt zasluguje na to miano ze wzgledu na jego historie.
a on by go najchetniej rozwalil bo jest brzydki i stary.

ale offtipik wyprodukowalem

Stare 06-04-2004, 05:46   #8
Trooper_
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Trooper_ Wyślij wiadomość przez MSN do Trooper_
Domyślnie

W jaki sposob spadochroniarze Sosabowskiego mieli zablysnac, skoro wyladowali na 2 dywizjach pancernych SS(ktore juz wiedzialy o ataku i byly przygotowane) ?

Hmm to Market-Garden przygotowali Amerykanie i to przez USA Sosabowski nie ladowal w Polsce ? Jakiej ty sie Historii uczyles ?
Stare 06-04-2004, 12:27   #9
Catra
Moderator
General

Miasto: Łódź
Wyślij wiadomość przez ICQ do Catra Wyślij wiadomość przez AIM do Catra
Domyślnie

Boshe Aron twój antyamerykanizm powala chyba wszystko w na ziemi :/ To przez Armie Czerwoną powstanie upadło , bo chociaż widzieli rzeź Polaków nien ruszyli nawet tymi swoimi zardzewiałymi czołgami :/.

Zrozumiałbym gdybys był antybrytyjski bo nie jedno brytyjczycy zatajili. Co mialy oddziały Sosabowskiego do PW nie mam pojęcia :/ no tak maja leciec przez III Rzeszę tylko po to zeby zrzucic Polaków nad Warszawą :/ Super myślenie Aron.

Co do zabytków to uważam ze nic nie sprzedalismy , juz wole zburzyc i postawic tabliczkę , niz pozwolic zeby zabytek zakurzył sie zaplesniał m zagrzybiał , i zeby stał sie schronieniem dla bezdomnych :/

http://lodz.myminicity.com/ klik click
Catra jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania