Wróć   America's Army PL > America's Army 3 > Ogólne AA3

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 07-10-2009, 08:21   #1
[PL]_Przemooo
General

Miasto: Key West, Floryda
Domyślnie Punktacja

Wersja Americas Army 3.0 jest proba odwzorowania i przeniesienia gry Americas Army: SF (Overmatch) na baze silnika Unreal Engine 3. Zainplementowany nowszy silnik gry pozwala, w przeciwienstwie do poprzedniczki, wprowadzac wiele nowszych i sprawniejszych rozwiazan zwiazanych z funkcjonalnoscia gry. Jednym z takich rozwiazan jest Attribute Tracking System (ATS), czyli system zwiazany z przeliczaniem i sledzeniem historii punktowej gracza.

Ponizszy artykul jest proba wyjasnienia i przyblizenia graczom mechanizmow przyznawania punktow w grze. Pragne jednak od razu zaznaczyc, ze opracowanie owo powstalo w drodze eksperymentowania podczas rozgrywek w sieci. Fakt ten oraz ogolne trudnosci z dostepem do podobnych artykulow (na chwile obecna) sprawia iz moga wdac sie drobne niescislosci.

Jak juz zapewne kazdy zdolal sie przekonac w grze punktacja przedstawiona jest na dwa sposoby. Pierwszym jest tabelka ukazujaca sie po zakonczeniu rundy a w niej chociazby takie informacje jak ilosc zlikwidowanych badz obezwladnionych wrogow, wyleczonych towarzyszy czy punkty karne powiazane z pogwalceniem zasad walki (ROE). Drugim systemem punktowym sa informacje pojawiajace sie na "czacie" w czasie rozgrywki (ilosc linijek wyswietlania odpowiadajacych punktowaniu mozna ustawic w intefejscie gry pod "Scoring Messages"). Wlasnie tutaj zaczynaja sie pierwsze problemy i dezorientacja. Obie punktacje tak naprawde wiele ze soba wspolnego nie maja. Pierwsza pokazuje jedynie w sposob uogolniony poczynania danego gracza i jest przeznaczona dla pozostalych graczy, podczas gdy druga to realna punktacja przekladajaca sie na postepy naszego zolnierza a wiec Honor (punktacja zapisywana na naszym koncie).

Wynika z tego iz nie powinnismy sugerowac sie informacjami wyswietlanymi po zakonczeniach rund lecz informacjami wyswietlanymi w czasie rzeczywistym na "czacie" gry.

Jak wiadomo gra ma kilka czynnikow wplywajacych na Honor. Sa nimi odpowiednio: Loyalty, Duty, Respect, Selfless Service, Integrity oraz Personel Courage. Honor stanowi ich wypadkowa. Oznacza to, ze liczby znajdujace sie po lewej stronie kazdego z paska czy jak kto woli czynnika, sa sumowane ze soba i dzielone przez 6 (tyle bowiem jest tych czynnikow) ...

dzieki Louis

... Wypadkowa dzielenia to nasz Honor (tutaj zolty pasek) a ten z kolei przeklada sie na stopnie wojskowe (Next Rank). Liczby znajdujace sie po prawej stronie kazdego z paskow to odpowiednio ilosc punktow posiadanych w chwili obecnej na ilosc punktow potrzebnych do zwiekszenia poziomu danego czynnika. Nalezy tutaj nadmienic iz jedynym paskiem mogacym malec jest Integrity (sa to oczywiscie ujemne punkty ROE wiazane ze zranieniem wlasnego czlonka zespolu czy zabicie obezwladnionego wroga)

Tutaj ciekawostka - wynikalo by z tego iz zabicie wroga nie wplywa dodatnio na statystyki. Dopiero raport zabitego wroga wykonany przez nas lub innego czlonka druzyny przyczynia sie do zysku punktowego. Nie sugerujcie sie tabelka koncowa rundy gdzie pokaze Wam przykladowo 2 zabitych wrogow, nie beda oni wliczeni w statystyki o ile nie beda zaraportowani (jak juz pisalem tabelka ta ma charakter pogladowy a nie realnie przekladajacy sie na punkty sumowane i przetrzymywane na naszym koncie). Najlatwiejszym sposobem sprawdzenia tej informacji jest sledzenie, w ktorym momencie punkty na "czacie" pod "Scoring Messages" sa uwzgledniane.

W zamierzeniu tworcow gry Americas Army 3.0 nie ma byc pierwsza lepsza strzelanka FPP, lecz gra skupiajaca sie na dzialaniu w zespolach i wzajemnej wspolpracy. Efektem czego czesc punktow jestesmy w stanie uzyskac nie dzieki wlasnym akcjom lecz dzieki poczynaniom pozostalych czlonkow druzyny. Warto wiec na przyklad raportowac poleglych wrogow bowiem pomimo punktow przyznawanym nam, przyznawane one sa takze osobom ktore ich usmiercily (zasada ta oczywiscie dziala w obie strony). Tutaj taka mala dygresyjka: tylko dzieki raportowaniu poleglych jestesmy w stanie uzyskac tak uzyteczne dla nas informacje jak przez kogo wrog zostal usmiercony czy poglad na fakt ilu wrogow w przeciwnej druzynie jeszcze zostalo.

Tyle tytulem wstepu, przechodzimy do konkretow i samej ideii tego artykulu a mianowicie wielkosci naliczania punktow za poszczegolne poczynania gracza. Nalezy tutaj raz jeszcze nadmienic iz punktowanie odbywa sie w czasie rzeczywistym i widoczne jest na "czacie" gry oraz wplywa ono na czynniki, ktore z kolei przekladaja sie na Honor.

Punktowanie podczas zakonczenia meczu / rundy:

• +25 : Match Won Bonus (wygrana meczu) dla All Values (kazdego z czynnikow)
  • +16 : Mission Completed (wygranie rundy) dla All Attributes (kazdego z czynnikow)

Loyalty - punktacja oparta o wspolprace w zespole uzyskiwana podczas gdy inny czlonek druzyny zyskuje mozliwosc zdobycia punktow, koniecznym jest bycie "polaczonym" z takim graczem.

Duty - punktacja uzyskiwana za wykonywanie celow i wygrywanie misji.
  • +40 do 0 : Squad Leader Bonus (wygranie rundy jako Squad Leader)
  • +40 do 0 : No Man Left Behind (zalezne od ilosci czlonkow druzyny, ktorzy dotrwali do konca rundy)

Respect - punktacja uzyskiwana za wykonywanie celow wyznaczonych przez Squad Leadera oraz raportowanie wrogow.
[list][*]+40 do 0 : Mission First Bonus [*]+15 : I Will Never Quit (ukonczenie misji po uprzednim przywroceniu ze stanu nieprzytomnosci)

Selfless Service - punktacja uzyskiwana za poczynania w formie medyka.

Integrity - punktacja powiazana z zasadami walki ROE, jako jedyny czynnik moze ulegac zmniejszaniu.
  • +100 : Fire Discipline Bonus (otrzymujemy gdy podczas calego meczu ani razu nie zranimy nieprzytomnego wroga)
  • +15 : No ROE for Match Bonus (ukonczenie meczu bez lamania zasad walki ROE, naliczane niezaleznie od tego czy poleglismy lub nie)
  • +15 : No ROE Bonus (ukonczenie rundy bez lamania zasad walki ROE, naliczane niezaleznie od tego czy poleglismy lub nie)

Personel Courage - punktacja oparta na wykonywaniu celow i raportow podczas sytauacji wielkiego stresu jak np powaznych ran nam zadanych.
  • +50 : Won Tie-braking Round (wygranie rundy rozstrzygajacej wygrana meczu przez jedna ze stron)

Punktowanie w czasie trwania rundy:

Loyalty - punktacja oparta o wspolprace w zespole uzyskiwana podczas gdy inny czlonek druzyny zyskuje mozliwosc zdobycia punktow, koniecznym jest bycie "polaczonym" z takim graczem.
  • +120 : Teamwork:Objective (przebywanie w poblizu czlonka druzyny, ktory wykonal cel glowny misji)
  • +40 : Teamwork:Objective (przebywanie w poblizu czlonka druzyny, ktory wykonal cel poboczny misji nie zadany grupie ogniowej)
  • +20 : Teamwork:Objective (przebywanie w poblizu czlonka druzyny, ktory wykonal cel poboczny misji zadany grupie ogniowej)
  • +2.5 lub +1.25 : Teamwork:Confirming Enemy (przebywanie w poblizu czlonka druzyny, ktory potwierzdza smierc wroga)
  • +2.5 lub +1.25 : Teamwork:Securing Enemy (przebywanie w poblizu czlonka druzyny, ktory zabezpiecza wroga)
  • +2.5 lub +1.25 : Teamwork:Treating Injury (zyskane podczas umozliwienia innemu graczowi opatrzenie naszych ran)

• +240 / +120 / +80 : Objective Completed (wykonanie glownego celu misji to uzyskanie maksymalnej ilosci punktow, jesli do zakonczenia misji wymagane jest wykonanie wiecej niz jednego celu punkty te sa odpowiednio rozdzielane pomiedzy poszczegolnymi celami pobocznymi)

Respect - punktacja uzyskiwana za wykonywanie celow wyznaczonych przez Squad Leadera oraz raportowanie wrogow.
  • +60 : Assigned Objective Bonus (wykonanie celu glownego wyznaczonego przez Squad Leadera)
  • +20 : Assigned Objective Bonus (wykonanie celu pobocznego wyznaczonego przez Squad Leadera)
  • +5 : Enemy Confirmed (raport na zabitym wrogu)

• +50 : Medic:Revive (uzycie apteczki i przywrocenie do gry nieprzytomnego czlonka druzyny)
  • +15 do 0 : Medic:Response Bonus (udzielenie pomocy graczowi wzywajacemu medyka, im szybciej dotrzemy do rannego tym wiecej punktow zdobedziemy)
  • +5 : Medic:First Aid (opatrzenie rannego czlonka druzyny)

Integrity - punktacja powiazana z zasadami walki ROE, jako jedyny czynnik moze ulegac zmniejszaniu.
  • -100 lub 0 : ROE Violation (pogwalcenie zasad walki poprzez postrzelenie czonka wlasnej druzyny, ktory decyduje o tym czy nas ukarac badz nam wybaczyc)
  • -30 do 0 : ROE Violation (pogwalcenie zasad walki przez zadanie obrazen jendemu z czlonkow druzyny, ilosc ujemnych punktow zalezy od wielkosci zadanych szkod)
  • -10 : ROE Violation (pogwalcenie zasad walki przez zabicie nieprzytomnego wroga lub czlonka druzyny)

Personel Courage - punktacja oparta na wykonywaniu celow i raportow podczas sytauacji wielkiego stresu jak np powaznych ran nam zadanych.
  • +26,6667 : Low Healt Bonus (uzyskiwane za wykonanie jednego z celow misji podczas posiadania powaznych ran ciala)
  • +25 : Objective Complete (wykonanie jednego z celow misji w sytuacji wielkiego stresu)
  • +10 : Enemy Neutralized (raport zabitego przez nas wroga dokonany przez nas samych lub innego czlonka druzyny w sytuacji wielkiego stresu)
  • +1,6667 : Low Healt Bonus (uzyskiwane za raport na wrogu podczas posiadania powaznych ran ciala)

Informacja "As a result of your actions your ...... will be raised" oznacza nic innego jak podwyzszenie o punkt poziomu danego czynnika.

Dodatkowe informacje:

Co do Teamwork:Objective

Otoz sa to punkty przyznawane nam bedac "polaczonym" z graczem z druzyny, ktory wlasnie wykonal jedno z zadan (czy jestesmy "polaczeni" z takim graczem obserwujemy na BFT/Blue Force Tracker a wiec mini GPSsie w dolnym lewym rogu). Jesli jestesmy wystarczajaco blisko takiego gracza kropka przedstawiajaca nas i innego czlonka druzyny posiada zolta obwodke.

Co do ROE Violation

Podczas rozgrywki moze dojsc do sytuacji gdy zostaniemy zranieni przez czlonka naszej druzyny. W taki przypadku gra oferuje nam mozliwosc wybaczenia badz nalozenia kary na tego gracza. Jesli uwazamy, ze zaistniala sytuacja byla czystym przypadkiem wciskajac klawisz "F5" zapominamy o calym incydencie (nie dostaje on wowczas zadnych punktow karnych). Jesli zas nasza decyzja sklania sie ku karze to wciskajac klawisz "F6" nakladamy na niego ujemne punkty ROE (dostaje on wowczas -100 do Integrity). Funkcja ta dziala analogicznie wzgledem nas.

Co do Medic:Response Bonus

Punkty uzyskane z tego Bonusu wahaja sie w zakresie od 15 do 0 i przedstawiane sa w formie liczb tysiecznych. Ile punktow dostaniemy zalezne jest od tego ile czasu potrzebujemy by dotrzec do rannego czlonka druzyny. Natychmiastowa pomoc to 15 punktow, kazda kolejna sekunda uciekajaca przed dotarciem do gracza to strata 1pkt z 15 mozliwych. Aby Bonus ten zostal uaktywniony osoba wymagajaca pomocy medycznej musi najpierw wezwac Medyka.

Ostatnio edytowany przez [PL]_Przemooo : 07-18-2009 o 00:43
[PL]_Przemooo jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 07-10-2009, 08:36   #2
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Miasto: Lublin
Domyślnie

wielkie dzieki Przemooo
Stare 07-10-2009, 08:48   #3
nofink
Second Lieutenant

Domyślnie

moze by to wrzucic na glowna?
bo swietny art. Kawal dobrej roboty Przemmooo! Sam mialem szukac infromacji o tajnikach systemu punktacji, ktory chyba jest najwieszka nowoscia w AA3. Wg mnie wszystkie wprowadzone zmiany sa na plus, zwiekszyl sie realizm, zwieszyla sie rola teamplaya. W koncu gra na rambo nie jest nagradzana punktami. Jedyna wada calego systemu, jest jego nieczytelnosc...
nofink jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-10-2009, 09:06   #4
_K0iV[)ZilJ_
Sergeant

Miasto: Ostrołęka
Domyślnie

Cytat:
Napisał [PL]_Przemooo Zobacz Wiadomość
Duty
+80 : Objective Completed (wykonanie jednego z celow misji)
Hmm, z tego co pamiętam to za różne cele (różne tryby gry) są inne punkty do duty. 80 chyba na take and hold, a na czymś tam było więcej chyba, ale nie pamiętam

GJ

Chcesz kupić lub sprzedać samochód? http://automotoryzacyjny.pl
_K0iV[)ZilJ_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-10-2009, 09:12   #5
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał nofink Zobacz Wiadomość
moze by to wrzucic na glowna?
bo swietny art. Kawal dobrej roboty Przemmooo! Sam mialem szukac infromacji o tajnikach systemu punktacji, ktory chyba jest najwieszka nowoscia w AA3. Wg mnie wszystkie wprowadzone zmiany sa na plus, zwiekszyl sie realizm, zwieszyla sie rola teamplaya. W koncu gra na rambo nie jest nagradzana punktami. Jedyna wada calego systemu, jest jego nieczytelnosc...
jak tylko bedzie bardziej kompletna lista wrzucimy na glowna na bank
Stare 07-10-2009, 09:36   #6
hanzo
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

gj [PL]_Przemooo ja gram na Impact i wiem ze jak soe gra na 2 obj za zrobienie jest 120 Duty a jak jeszcze kapitan kazał zrobić ten cel to Respect +20 a za dobiegniecie VIPem 240 Duty
Stare 07-10-2009, 10:52   #7
Szczuri19
Master Sergeant (MSG)

Wyślij wiadomość przez AIM do Szczuri19
Domyślnie

+ 120 Duty jest za Activated Objective
+ 20 Respect jest za Assigned Objective (zaznaczony przez Squad Leadera)

+ 50 Selfess Service jest za revive (podniesienie zranionego członka drużyny)
+ 5 selfless service za każdą uleczoną "ranę"
+ 5 respect jest za enemy confirmed (plus duty)
+ 4 Respect - Mission First Bonus
+ 25 All Vales - Match Won Bonus
+ 1.5 Loyalty - Teamwork: Enemy Confirmed
+ 1.25 Loyalty - Teamwork: Treating Injury

A no man left behind to jest za uleczenie kogoś tuż przed końcem rundy.
Czasami za Teamwork: Objective jest 40 pkt Loyalty

Ostatnio edytowany przez Szczuri19 : 07-10-2009 o 10:58
Szczuri19 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-10-2009, 11:04   #8
KomorPOLAND
First Sergeant (1SG)

Wyślij wiadomość przez MSN do KomorPOLAND
Domyślnie

Ok, jest napisane "co", teraz dobrze by sie bylo dowiedziec "dlaczego"

Za co dostaje sie "fire discipline bonus", za co "no man left behind" ?

Pozatym szczuri dopiero o waznej rzeczy wspomnial: za robienie waypointow tez sa punkty, a malo ludzi o tym najwyrazniej wie, bo rzadko kiedy Leader jakiekolwiek ustawia.

Co do honoru: czy nie jest on punktami za koniec rundy? Zalozmy po zdobyciu 50 punktow w meczu, czy nie dolicza sie do statystyki honor?
KomorPOLAND jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-10-2009, 11:33   #9
Louis
General

Miasto: Gliwice
Wyślij wiadomość przez AIM do Louis wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Liczba w czerwonym kółko oznacza poziom honoru do poszczególnych Advancement'ów czyli DUTY,LOYALITY itp.itd

Składową tych wartości jest liczba w żółtym kółeczku-czyli HONOR

Louis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-10-2009, 11:34   #10
Szczuri19
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

Cytat:
Napisał KomorPOLAND Zobacz Wiadomość
Ok, jest napisane "co", teraz dobrze by sie bylo dowiedziec "dlaczego"

Za co dostaje sie "fire discipline bonus", za co "no man left behind" ?

Pozatym szczuri dopiero o waznej rzeczy wspomnial: za robienie waypointow tez sa punkty, a malo ludzi o tym najwyrazniej wie, bo rzadko kiedy Leader jakiekolwiek ustawia.

Co do honoru: czy nie jest on punktami za koniec rundy? Zalozmy po zdobyciu 50 punktow w meczu, czy nie dolicza sie do statystyki honor?
Raczej nie bo honor to jest średnia z tamtych 6 statystyk. Jedynie zastanawia mnie to co oznaczają te punkty przy honorze - skąd one się biorą.
Już wiem Podliczyłem wszystkie pkt itp. czyli np przy duty 32*1200 (bo co tyle pkt podnosi się poziom) i tak dalej i podsumowałem to. Potem podzieliłem przez 6 i znów podzieliłem przez honor (23). Wyszło jakieś 1200 ileśtam więc margines błędy był niewielki bo niewiele mi zostało do następnego honoru
Ah ta matematyka...

Czyli np. za zrobienie activated objective (+120 duty) to dostajemy do tego 20 pkt honoru

Ostatnio edytowany przez Szczuri19 : 07-10-2009 o 11:39
Stare 07-10-2009, 11:43   #11
Louis
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Szczuri19 Zobacz Wiadomość
Raczej nie bo honor to jest średnia z tamtych 6 statystyk. Jedynie zastanawia mnie to co oznaczają te punkty przy honorze - skąd one się biorą.
Już wiem Podliczyłem wszystkie pkt itp. czyli np przy duty 32*1200 (bo co tyle pkt podnosi się poziom) i tak dalej i podsumowałem to. Potem podzieliłem przez 6 i znów podzieliłem przez honor (23). Wyszło jakieś 1200 ileśtam więc margines błędy był niewielki bo niewiele mi zostało do następnego honoru
Ah ta matematyka...

Czyli np. za zrobienie activated objective (+120 duty) to dostajemy do tego 20 pkt honoru
Troszkę to chaotyczne to co napisałeś "znów podzieliłem przez honor (23)"-a gdzie wcześniej użyłeś liczby 23
Brawo ale co tym sposobem wyliczasz

Ostatnio edytowany przez Louis : 07-10-2009 o 11:55
Stare 07-10-2009, 13:55   #12
hanzo
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

chodzi o to ze liczba przy H to nic innego jak średnia liczb pozostałych czynników wiec HONOR obliczany jest nie z leveli a właśnie z tych cyferek czyli jak się dobiegnie vipem za 240 DUTY to DUTY wzrasta o 240 ale HONOR o 40
Stare 07-10-2009, 14:00   #13
Radwan.
Chief Warrant Officer 3

Wyślij wiadomość przez MSN do Radwan.
Domyślnie

Cytat:
Ah ta matematyka...

Też nie bardzo rozumiem co autor miał na myśli. To chyba jakaś wyższa matamatyka, niedostepna dla smiertelników
Radwan. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-10-2009, 14:08   #14
CAM-VID
General

Wyślij wiadomość przez AIM do CAM-VID
Domyślnie

śmiertelnicy są na froncie, cyferkami zajmują sie księgowi
Stare 07-10-2009, 14:31   #15
Szczuri19
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

Cyferkami to zajmuje się Condoleeza Rise
Jaśniej:
Każdy poziom atrybutu (Duty, Respect, Selfess Service itd.) to 1200 pkt.
Powiedzmy np że mamy:
4 poziom Loyalty
8 poziom Duty
4 poziom Respect
9 poziom Selfless Service
5 poziom Integrity
7 poziom Personal Courage.
Ze średniej poziomów wychodzi że mamy honoru 6 bo (4+8+4+9+5+7)/6 = 37/6=6.166 ~6

A teraz z punktów
4*1200 = 4800 (Loyalty)
8*1200 = 9600 (Duty)
4*1200 = 4800 (Respect)
9*1200 = 10800 (SS )
5*1200 = 6000 (Integrity)
7*1200 = 8400 (Personal Courage)
----------------------------------
44400

Teraz sprawdzamy ile mamy pkt honoru czyli 1/6 każdej ze statystyk:
44400/6 = 7400

I 7400 dzielimy przez 1200 bo co tyle pkt zwiększa się honor:

7400/1200 = 6.166 ~ 6

Mam nadzieję, że teraz każdy zrozumie o co mi chodzi

Wychodzi na to że za każdą naszą akcję honor nam się podnosi (1/6 pkt z wyniku naszych akcji.)
Stare 07-10-2009, 16:26   #16
[PL]_Przemooo
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał hanzo Zobacz Wiadomość
ja gram na Impact i wiem ze jak soe gra na 2 obj za zrobienie jest 120 Duty a jak jeszcze kapitan kazał zrobić ten cel to Respect +20 a za dobiegniecie VIPem 240 Duty
Wyglada wiec na to, ze punkty moga sie roznic w zaleznosci od trybu gry i rodzaju zadania - uwzglednie to przy nastepnej aktualizacji. Tutaj wiec prosba - jesli podajecie ilosc punktow podajcie tez prosze mape oraz tryb rozgrywki.

Co do wykonania zadania przez kapitana - zgadza sie, wiem ze tak sie dzieje wolalem jednak przed podaniem tej informacji potwierdzic to na wszelki wypadek.

Cytat:
Napisał Szczuri19
A no man left behind to jest za uleczenie kogoś tuż przed końcem rundy.
Czasami za Teamwork: Objective jest 40 pkt Loyalty
Wlasnie nie bylem pewny za co dostajemy te No Man Left Behind, konkretnie za jaka akcje. Podobnie sprawa tyczy sie Fire Discipline Bonus - tutaj sadze ze bonus dostajemy wowczas gdy podczas rozgrywki w rundzie nie oddalismy ani jednego strzalu, kilkakrotnie tak mi sie zdarzylo (chce to jednak sprawdzic dokladniej).

Co do Teamwork: Objective takze chce potwierdzic jedna rzecz. Otoz sa to punkty przyznawane nam bedac "polaczonym" z graczem z druzyny, ktory wlasnie wykonal jedno z zadan (czy jestesmy "polaczeni" z takim graczem obserwujemy na BFT/Blue Force Tracker a wiec mini GPSsie w dolnym lewym rogu. Jesli jestesmy wystarczajaco blisko takiego gracza kropka przedstawiajaca nas i innego czlonka druzyny posiada zolta obwodke). Caly myk polega na tym ze czasem mialem 40pkt czasem 20pkt. Mysle, ze wiem dlaczego tak sie dzieje. Otoz 40pkt dostawalem gdy bylem jedynym polaczonym graczem a 20pkt gdy oprocz mnie byl jeszcze inny czlonek druzyny polaczony do gracza wykonujacego zadanie (to takze wole potwierdzic w grze przed umieszczeniem w poscie). Moze rownie dobrze byc to spowodowane, ze polaczeni jestesmy do gracza z lub z poza wlasnej grupy szturmowej.

Odnosne powyzszej matematyki , pozostane przy swojej w pierwszym poscie. Jest szybsza i latwiejsza a i tak wychodzi to samo . Poza tym nie zawsze jest to wartosc 1200, zalezne jest to od poziomu danego paska na jakim sie znajdujemy. No chyba , ze ktos ma lepszy sposob.

Ostatnio edytowany przez [PL]_Przemooo : 07-10-2009 o 16:31
Stare 07-10-2009, 16:29   #17
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Teamwork +40 loyalty dostaje sie za wykonanie obj nie zaznaczonego dla naszej druzyny ogniowej.

Btw.
Swietny posto Przemooo
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-10-2009, 18:00   #18
Szczuri19
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

Cytat:
Napisał [PL]_Przemooo Zobacz Wiadomość
Poza tym nie zawsze jest to wartosc 1200, zalezne jest to od poziomu danego paska na jakim sie znajdujemy. No chyba , ze ktos ma lepszy sposob.
Tak wiem, ale to jest do 5 poziomu który każdy już pewnie ma bo zrobił treningi więc moje "obliczenia" są jak najbardziej trafne
Stare 07-10-2009, 18:12   #19
[PL]_Przemooo
General

Domyślnie

Cytat:
+ 1.5 Loyalty - Teamwork: Enemy Confirmed
+ 1.25 Loyalty - Teamwork: Treating Injury

Pewny jestes tych wartosci ? Nie zgadzaja sie one z moimi (gram glownie na Pipeline). Nie wydaje mi sie aby wlasnie te wartosci byly rozne w zaleznosci od map. Objectives moga byc rozne to by mialo sens ale nie te. Ma ktos wiecej informacji na ten temat ?

Przypominam aby punkty zwlaszcza z objectives podawac z mapami na jakich sa uzyskiwane. Pozwoli mi to na opracowanie szczegolowszych informacji z podzialem na mapy.

Update

wlasnie znalazlem podobny topik na forum oficjalnym - jest tam kilka przydatnych informacji

http://forum.americasarmy.com/viewtopic.php?t=300211

zajme sie uaktualnianiem pierwszego posta tej nocy

Ostatnio edytowany przez [PL]_Przemooo : 07-10-2009 o 18:39
Stare 07-10-2009, 19:11   #20
Szczuri19
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

Jestem pewien.
Screeny zrobione z Alley i Impact:

PS. Błąd popełniłem przy Confirming enemy - tam też jest 1.25.

Ostatnio edytowany przez Szczuri19 : 07-11-2009 o 14:27
Stare 07-10-2009, 19:59   #21
Chomiq
General

Domyślnie

Pamietajcie, ze inaczej nalicza chyba jak ktos wezwie medyka.
Stare 07-10-2009, 22:53   #22
KomorPOLAND
First Sergeant (1SG)

Domyślnie

Ano własnie ale chyba tez nie zawsze to dziala. Ten bonus sie nazywa jakos "medic call respond".
Stare 07-11-2009, 00:43   #23
srk76
Lieutenant General

Miasto: Dąbrowa Górnicza
Domyślnie

Z tego co gdzieś czytałem to czas dobiegu po haśle Medic też jest liczony.
Stare 07-11-2009, 13:44   #24
Louis
General

Domyślnie

[PL]_Przemooo nie ma problemu-rysuneczek słaby jakościowo-robiony "na kolanie" w pracy.

Stare 07-11-2009, 18:22   #25
[PL]_Przemooo
General

Domyślnie

Uaktualnilem liste o obecnie mi posiadana wiedze. Potrzebuje pomocy w wyjasnieniu czerwonych wpisow w pierwszym poscie.

Jestem pewien ze w liscie jeszcze sporo rzeczy brakuje wiec licze na wspolprace. Jednym z przykladow moga byc ujemne punkty ROE - niestety a moze stety sam ich duzo nie robie wiec nie mam okazji ich "studiowac"
Stare 07-11-2009, 20:17   #26
Chomiq
General

Domyślnie

Personel Courage - punktacja oparta na zdobywaniu punktow podczas sytauacji ekstremalnych jak np ciezkich ran nam zadanych.

* +50 : Won Tie-braking Round (wygranie rundy rozstrzygajacej wygrana meczu przez jedna ze stron) - na podstawie Pipeline , wymaga potwierdzenia z innych map

Dobrze

Odnosnie medyka 1,25 i 2,5 - zalezy od tego czy zawolal medic?

* +240 do +80 : Objective Completed (wykonanie jednego z celow misji) - rozne dla roznych map wymaga dalszego opracowania

+120 na Impact, Activated Obj

* -10 : ROE Violation (pogwalcenie zasad walki przez postrzelenie jednego z czlonkow druzyny) - podlega weryfikacji
* -5 : ROE Violation (pogwalcenie zasad walki przez zadanie obrazen granatem jendemu z czlonkow druzyny) - podlega weryfikacji

-10 tez dla dobicia, pojawia sie tez -100 za ewidentny tk. Czasem tez inaczej nalicza i sa np -6
Stare 07-11-2009, 21:15   #27
[PL]_Przemooo
General

Domyślnie

Zaraz bede uaktualnial o pare kolejnych rzeczy co do postu powyzej wyglada to nastepujaco

-100 ROE dostajemy wowczas gdy kogos zranimy z naszej druzyny i on postanawia nas za to ukarac (wciska F6) , gdy postanawia nam wybaczyc (F5) otrzymujemy 0 ROE. To samo tyczy sie nas gdy to my zostaniemy zranieni , my decydujemy czy takiego delikwenta ukarac czy tez nie.

Jesli chodzi o Objective Complete to wyglada na to iz 240pkt dostaje sie za wykonanie zadania glownego. Punkty te sa rodzielane w zaleznosci tego ile mamy zadan pobocznych ... juz tlumacze

taki Pipeline mozna ukoczyc na dwa sposoby mozna zrobic komputer (240pkt) albo trzy zawory (3x80pkt=240pkt)

z informacji wyczytanych z Waszych postow wyglada ze na mapie impact sa do zrobienia 2 zadania kazde po 120 a wiec 2x120 znow nam daje 240pkt. Co do reszty map czekam na dalsze potwierdzenia. Jednak juz domyslam sie ze tak to wlasnie wyglada.

Co do medyka juz myslalem ze rozgryzlem to ale pokazalo mi w grze inaczej niz myslelem ze pokaze - myslalem ze 2.5pkt dostaje sie za teamwork: treated injury gdy wykonywane one sa na tobie zas 1.5pkt gdy przez kogos na jeszcze innym teammacie gdy jestes do nich "polaczony" wiec powiedzmy takie punkty za wspolprace polegajacej na ich ochronie podczas leczenia. Analogicznie teamwork:enemy confirmed dostawalo by sie 2.5pkt gdy ktos raportuje zabitego przez ciebie wroga podczas gdy jestes z tym graczem polaczony , zas 1,5pkt gdy ktos raportuje zabitego przez kogos innego wroga podczas gdy jestes z tym graczem polaczony. Poki co koncepcja miala by sens ale jest ale , bylo nie tak jak myslalem - musze to posprawdzac.

jeszcze jedno odnosnie medyka Medic:Response Bonus sa to punkty pomiedzy 15-0 , ilosc ich zalezy od czasu po ktorym dotrzesz do wolajacego medyka bedzie to 3 sekundy dostaniesz 12pkt (15-3=12) , bedzie to po 7 sekundach dostaniesz 8pkt (15-7=8 ). Co fajne - jesli ma on np 4 rany za kazda kolejna uleczona z nich dostajesz ten bonus (proces leczenia jednej rany to okolo sekundy)

wyglada to tak - nasz zostaje obezwladniony i wola medyka. Docierasz do niego postawiasz na nogi

+50 : Medic:Revive

ma on 4 rany leczysz wiec pierwsza

+5 : Medic:First Aid oraz
+11.3333 Medic:Response Bonus bo odbylo sie to niecale 4 sekundy po tym jak wolal medyka

zaczynasz leczyc druga rane

+10.3333 Medic:Response Bonus - jest pomniejszona o punkt czyli ta sekunde ktora zmarnowalismy na leczenie pierwszej rany

w tym momencie wybiega opfor toczy sie 6 sekundowa walka po ktorej wracasz do leczenia 2ch pozostalych ran a wiec

+3.3333 Medic:Response Bonus - to ubytek kolejnych 6 sekund z walki i 1 sekundy z leczenia drugiej rany

i ostatecaznie czwarta rana

+2.3333 Medic:Response Bonus - ubutek 1 sekundy na leczeniu trzeciej rany.

zaraz porobie odpowiednie wpisy w pierwszym poscie.

Ostatnio edytowany przez [PL]_Przemooo : 07-11-2009 o 22:03
Stare 07-11-2009, 21:56   #28
KomorPOLAND
First Sergeant (1SG)

Domyślnie

Za doniesienie teczki na alley tez jest 240 punktow.

W sumie slowa uznania za chec rozgryzania wszystkiego. To o leczeniu wydaje sie byc poprawne, jesli nie w 100%, to na pewno cos kolo tego.

Z dopieszczaniem opisów bym sie wstrzymal do czasu, az serwery poprawnie beda statystyki pokazywac. Pozostaje trzymac kciuki, zeby poprawili wszystko ladnie, a slowa Pye nie wygladaja zbyt optymistycznie..
pozdrawiam
Stare 07-11-2009, 23:35   #29
WILK321
Master Sergeant (MSG)

Wyślij wiadomość przez MSN do WILK321
Domyślnie

Duty za objectivy jest w sumie 240! jesli jest jeden objective to dostajesz 240 (jak np VIP); jesli sa dwa to za objective dostajesz 120 (120+120=240, dwa objectivy daja 240); jesli trzy to dostajesz po 80 (80+80+80=240)
Stare 07-14-2009, 19:48   #30
[PL]_Przemooo
General

Domyślnie

Nie jestem juz w stanie uaktualnic o nic pierwszego postu - na tyle tylko pozwala mi moja wiedza. Jest tu ciagle pare niedomowien ale z drugiej strony sporo uzytecznych i sprawdzonych juz informacji.

jednoczesnie zostawiam moze z czasem uda sie wyjasnic czerwone wpisy

-------------------------------------------------------

kolor czerwony to kwestie podlegajace dalszemu wyjasnianiu i weryfikacji - wszelkie uwagi i pomoc mile widziana

Punktowanie podczas zakonczenia meczu / rundy:

• +25 : Match Won Bonus (wygrana meczu) dla All Values (kazdego z czynnikow)
  • +16 : Mission Completed (wygranie rundy) dla All Attributes (kazdego z czynnikow)

• +40 do 0 : Squad Leader Bonus (wygranie rundy jako Squad Leader) - jak nalicza
  • +40 do 0 : No Man Left Behind (zalezne od ilosci czlonkow druzyny ktorzy przetrwali do konca rundy)

Respect - punktacja uzyskiwana za wykonywanie polecen wyznaczonych przez Squad Leadera i raportowanie wrogow.
  • +40 do 0 : Mission First Bonus - za co i jak nalicza
  • +15 : I Will Never Quit (ukonczenie misji po uprzednim przywroceniu ze stanu obezwladnienia) - wymaga weryfikacji

• +100 : Fire Discipline Bonus (otrzymujemy gdy nie zranimy obezwladnionego wroga podczas trwania calego meczu)
  • +15 : No ROE for Match Bonus (ukonczenie meczu bez lamania zasad walki ROE, naliczane niezaleznie od tego czy poleglismy lub nie)
  • +15 : No ROE Bonus (ukonczenie rundy bez lamania zasad walki ROE, naliczane niezaleznie od tego czy poleglismy lub nie)

Personel Courage - punktacja oparta na wykonywaniu celow i raportow podczas sytauacji ekstremalnych jak np ciezkich ran nam zadanych.
  • +50 : Won Tie-braking Round (wygranie rundy rozstrzygajacej wygrana meczu przez jedna ze stron)

Punktowanie w czasie trwania rundy:

• +60 : Teamwork:Objective (przebywanie w poblizu czlonka druzyny, ktory wykonal cel glowny misji)
  • +40 : Teamwork:Objective (przebywanie w poblizu czlonka druzyny, ktory wykonal cel poboczny misji nie zadany grupie ogniowej)
  • +20 : Teamwork:Objective (przebywanie w poblizu czlonka druzyny, ktory wykonal cel poboczny misji zadany grupie ogniowej)
  • +2.5 lub +1.25 : Teamwork:Confirming Enemy (przebywanie w poblizu czlonka druzyny, ktory potwierzdza smierc wroga) - dlaczego raz jest jedna wartosc innym razem druga wartosc
  • +2.5 lub +1.25 : Teamwork:Securing Enemy (przebywanie w poblizu czlonka druzyny, ktory zabezpiecza wroga)
  • +2.5 lub +1.25 : Teamwork:Treating Injury (zyskane podczas umozliwienia innemu graczowi opatrzenie naszych ran) - dlaczego raz jest jedna wartosc innym razem druga wartosc

• +240 / +120 / +80 : Objective Completed (wykonanie glownego celu misji to uzyskanie maksymalnej ilosci punktow, jesli do zakonczenia misji wymagane jest wykonanie wiecej niz jednego celu punkty te sa odpowiednio rozdzielane pomiedzy poszczegolnymi celami pobocznymi)

Respect - punktacja uzyskiwana za wykonywanie polecen wyznaczonych przez Squad Leadera i raportowanie wrogow.
  • +60 : Assigned Objective Bonus (wykonanie celu glownego wyznaczonego przez Squad Leader)
  • +20 : Assigned Objective Bonus (wykonanie celu pobocznego wyznaczonego przez Squad Leader)
  • +5 : Enemy Confirmed (raport na zabitym wrogu)

• +50 : Medic:Revive (uzycie apteczki i przywrocenie do gry obezwladnionego czlonka druzyny)
  • +15 do 0 : Medic:Response Bonus (udzielenie pomocy graczowi wzywajacemu medyka, im szybciej dotrzemy do rannego tym wiecej punktow zdobedziemy)
  • +5 : Medic:First Aid (opatrzenie rannego czlonka druzyny)

• -100 lub 0 : ROE Violation (pogwalcenie zasad walki poprzez postrzelenie czonka wlasnej druzyny, ktory decyduje o tym czy nas ukarac badz nam wybaczyc)
  • -10 : ROE Violation (pogwalcenie zasad walki przez postrzelenie jednego z czlonkow druzyny lub zabicie obezwladnionego wroga) - podlega weryfikacji
  • -5 : ROE Violation (pogwalcenie zasad walki przez zadanie obrazen granatem jendemu z czlonkow druzyny lub obezwladnionemu wrogowi) - podlega weryfikacji

Personel Courage - punktacja oparta na wykonywaniu celow i raportow podczas sytauacji ekstremalnych jak np ciezkich ran nam zadanych.
  • +26,6667 : Low Healt Bonus (uzyskiwane za wykonanie jednego z celow misji podczas posiadania powaznych ran ciala) - wartosc podlega weryfikacji
  • +25 : Objective Complete (wykonanie jednego z celow misji w sytuacji ekstremalnej)
  • +10 : Enemy Neutralized (raport zabitego przez nas wroga dokonany przez nas samych lub innego czlonka druzyny w sytuacji ekstremalnej)
  • +1,6667 : Low Healt Bonus (uzyskiwane za raport na wrogu podczas posiadania powaznych ran ciala) - wartosc podlega weryfikacji

Informacja "As a result of your actions your ...... will be raised" oznacza nic innego jak podwyzszenie o punkt poziomu danego czynnika.

Ostatnio edytowany przez [PL]_Przemooo : 07-18-2009 o 00:42
Stare 07-28-2009, 14:27   #31
as1
Staff Sergeant

Domyślnie

tak mysle - powaznie trzeba raportowac tych ca leza juz martwi nawet?
as1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-28-2009, 14:46   #32
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Domyślnie

dopoki do nich nie podejdziesz nie wiesz czy sa martwi
Stare 08-17-2009, 15:52   #33
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Domyślnie

tutaj jest kolejny przydatny art
http://forecourse.com/?p=73
Stare 09-14-2009, 10:18   #34
nofink
Second Lieutenant

Domyślnie

'+100 : Fire Discipline Bonus (otrzymujemy gdy podczas calego meczu ani razu nie zranimy nieprzytomnego wroga)'
tu jest blad. Ow bonus dostajemy gdy podczas calego meczu nie wystrzlimy ani 1 pocisku.
nofink jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-14-2009, 11:35   #35
Zadlo
Sergeant Major of the Army (SMA)

Miasto: Elbląg
Wyślij wiadomość przez Yahoo do Zadlo
Domyślnie

Cytat:
Napisał nofink Zobacz Wiadomość
'+100 : Fire Discipline Bonus (otrzymujemy gdy podczas calego meczu ani razu nie zranimy nieprzytomnego wroga)'
tu jest blad. Ow bonus dostajemy gdy podczas calego meczu nie wystrzlimy ani 1 pocisku.
no twoja logika powala na kolana, w opisie nie ma bledu dostaje sie te pkt jezeli podczas calego meczu nie zdobylo sie pkt roe na przeciwniku, mozna to zrobic na dwa sposoby grac dosc uwaznie i zabijac wrogo na smierc odrazu np HeadShot lub incapicated zwiazac a lezacych nie strafic nawet przypadkiem, lub drugi sposob nie strzelac nie rzucac granatow i ginac na poczatku rundy
Stare 03-24-2010, 06:41   #36
tristan80

Domyślnie

Mam pytanko od pewnego czasu nie mozna nabic rankingu pokazuje mi rosnace punkty po wysciu z serwera ale pare chwil pozniej wszystko wraca do punktacji popredniej nie wiecej nie mniej. mam zrobione treningi podstawowe wszystkie na poziomie 1 tam terz nie moge przejsc na wiekszy lvl pomuszcie w czym tkwi problem moze cos sle robie z gory dziekuje
tristan80 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-24-2010, 07:15   #37
miX3r
Chief Warrant Officer

Domyślnie

Po prostu poczekaj, z tego co pamiętam trzeba odczekać 24h (jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi)
Stare 03-24-2010, 17:07   #38
tristan80

Domyślnie

to czyli mam miec caly czas wlaczone aa3
z tego co zauwarzylem punktacja rosla mi o pare punktow jak zaczolem robic od nowa treningi po upgrade co wszedl 3.0.7
a od tamtego czasu stoje w miejscu z punktacja
i terz zauwarzylem ze po jakim czasie grania mniewiecej1,5h po wysciu z serwera i wejscu na strone gry widze te punkty ale tylko na pare sekund a pozniej wszystko przeskakuje mi na poprzedni poziom i nie wiem co mam z tym faktem zrobic czy zalorzyc nowa postac i zaczac grac od nowa .... sprubuje jeszcze nie wychodzic z gry poczekam jakis czas zobaczymy co bedzie ale nie wiem czy to cos pomoze pozdrawiam
Stare 03-26-2010, 16:07   #39
agent_J23
Staff Sergeant

Domyślnie

po prostu poczekaj, nie musisz zostawiać odpalonej gry, ja miałem to samo i po dwóch dniach nabiło mi punkty i kolejny stopień
Stare 03-27-2010, 09:58   #40
nemo2005
Command Sergeant Major (CSM)

Domyślnie

Mam podobne pytanie z tym, że u mnie nalicza punkty tylko od kilku dni ciągle mam ten sam stopień. Następny stopień to 1SG czyli First Sergeant, a w brakującej punktacji pisze "0 honor to next rank". Czy ktoś wie o co biega?
nemo2005 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-27-2010, 13:41   #41
tristan80

Domyślnie

Jóź wiem w czym problem sciaglem steam i zainstalowałem i po kłopocie punkty naliczane są od razu po wyjściu z serwera dzięki za pomoc deploy ma błąd i nie nalicza pozdrawiam
Stare 03-27-2010, 19:46   #42
nemo2005
Command Sergeant Major (CSM)

Domyślnie

A u mnie dalej echo - czy to bug naliczania, czy co innego?
nemo2005 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-28-2010, 20:35   #43
tristan80

Domyślnie

ja zrobilem tak dokladnie sciaglem stema pozniej wszedlem w ustawienia stema i tam wlaczylem sprawdzenie plikow aa3 po czym wyskoczylo mi ze sa 5 plikow nie odpowiadajacych stemowi i czy chce je naprawic i wszystko teraz gra odrazu mi nalicza punkty sprobuj tak jesli pomoglo to odpisz pozdrawiam do zobaczenia na serwerach THEWOLFSPIRYTPL
Stare 04-25-2010, 09:57   #44
woszusz
Specialist

Domyślnie

Witam mam ten sam problem co nemo2005. Punkty mi nalicza a nie awansuję już trwa to tydzień. Na necie pisze, że mam już kolejny stopień.
woszusz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-08-2010, 14:59   #45
Zywiec81[PL]

Domyślnie

hej, potzrebuje pomocy.
Przeczytałem art na głównej, i wydaje mi się że go zrozumiałem

Zaczałem gre, miałem range Private (e2) puntacja szła od zera. Pasek zaczał się kończyćbrakowąło kilka punktów do wyższej rangi, zdobyłem je ale wciaż jestem szeregowcem. POnizej zdj. http://zapodaj.net/264731bfa22c.jpg.html

obecnie mam 7k punktów, zaczał się nowy pasek i wciaż jestem szeregowcem! Nie rozumiem tego proszę o pomoc/wyjaśnienie
Zywiec81[PL] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-09-2010, 07:08   #46
srk76
Lieutenant General

Miasto: Dąbrowa Górnicza
Domyślnie

Spojrzyj proszę na kilka pytań powyżej Twojego. Myślę że sporo wyjaśni.
Problem pojawił się około marca tego roku

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania