Wróć   America's Army PL > Witryna Polish AA site > Ogólne witryna AA.PL > Komentarze do newsów

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 08-22-2010, 20:01   #1
Komentator
General

Domyślnie 2010-08-22 | Co nas czeka w 3.0.9

Cytat:
Napisał americasarmy.pl
Po raz kolejny forum oficjalne gry jest miejscem z którego dowiadujemy się najświeższych wiadomości odnośnie przyszłości AA3. Tym razem DEV o pseudonimie SledgeHammerD uchylił rąbka tajemnicy dotyczących wersji 3.0.8.1 i 3.0.9.
Zapraszamy do przeczytania newsa: Co nas czeka w 3.0.9

Ostatnio edytowany przez Dj. Gargamel : 08-22-2010 o 21:25
Komentator jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 08-22-2010, 22:23   #2
DerDevil
Sergeant Major of the Army (SMA)

Domyślnie

Wydajność to jest rzecz którą najbardziej pożądam w AA3
Bo niestety mam tyle samo fps na niskich jak i na wysokich detalach.
Oczywiście jeszcze zostaje sprawa pingu, a właściwie danych jakie musi serwer przerobić.
DerDevil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-23-2010, 00:39   #3
Remek
General

Wyślij wiadomość przez AIM do Remek
Domyślnie

O optymalizacji to słychać od 1.x
Remek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-23-2010, 11:24   #4
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Bardzo dobrze ze ktos zadal to pytanie po raz n-ty. Ciezko pisac o grze kiedy nie ma zadnych nowych informacji - takim sposobem zespol PR AA3 wykancza cala spolecznosc.
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-23-2010, 20:08   #5
iFOR.maLENstwo
General

Miasto: NSC
Wyślij wiadomość przez ICQ do iFOR.maLENstwo Wyślij wiadomość przez AIM do iFOR.maLENstwo
Domyślnie

Cytat:
Napisał Remek Zobacz Wiadomość
O optymalizacji to słychać od 1.x
bo wszystko da sie zawsze jeszcze troche zoptymalizowac, nawet jak idziesz postawic w kibelku figurke to mozesz to robic pewnie optymalniej tylko jeszcze na to nie wpadles

Ożeniony facet powinien zapomnieć o swoich pomyłkach.
Nie ma sensu, aby dwoje ludzi pamiętało o tym samym.
iFOR.maLENstwo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-23-2010, 20:28   #6
tidididi
General

Miasto: Kraków
Domyślnie

Cytat:
Napisał iFOR.maLENstwo Zobacz Wiadomość
bo wszystko da sie zawsze jeszcze troche zoptymalizowac, nawet jak idziesz postawic w kibelku figurke to mozesz to robic pewnie optymalniej tylko jeszcze na to nie wpadles
Ale to musisz pogrzebać w ini.
Stare 08-23-2010, 23:33   #7
rgruz
Sergeant Major of the Army (SMA)

Miasto: Żyrardów
Wyślij wiadomość przez AIM do rgruz
Domyślnie

Cytat:
Jestem podekscytowany przyszłością AA3 i postaram się w przyszłości odgrywać większą rolę w społeczności. Dziękuje za granie w AA3 !
Szkoda tylko, że to podekscytowanie wraz z wydaniem AA3 straciło wielu graczy....
Na szczęście ja do nich nie należę i trzymam cierpliwie kciuki za dalszy rozwój gry
Stare 08-24-2010, 03:27   #8
nezumi
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

Mnie brakuje noza i broni krotkiej. Szkoda ze to tak ograniczyli. Z nowych map najchetniej widzialbym jakis las. No i oczywiscie zeby mozna sie wychylac zza wegla nieco bardziej niz 2 milimetry...
Generalnie gra od zawsze jest zabugowana ale ma w sobie cos. Na zly humor nie ma to jak partyjka AA.
nezumi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-24-2010, 09:13   #9
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Noża? Proszę Cię.
Nie róbmy z tego CSa, gdzie najpierw dwóch typów strzela do siebie z automatu, potem wyciągają klamki i też jadą cały magazynek, a na koniec wyjmują noże i próbują się zadźgać (skacząc przy tym cały czas jak kretyni)

Co do map to rzeczywiście, widziałbym jakiś las, duuuży.
WHT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-24-2010, 09:33   #10
Remek
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał WHT Zobacz Wiadomość
Noża? Proszę Cię.
Nie róbmy z tego CSa, gdzie najpierw dwóch typów strzela do siebie z automatu, potem wyciągają klamki i też jadą cały magazynek, a na koniec wyjmują noże i próbują się zadźgać (skacząc przy tym cały czas jak kretyni)

Co do map to rzeczywiście, widziałbym jakiś las, duuuży.
Prosze Cię.
Lepiej skakać obok siebie czekając, kto pierwszy przeładuje albo kto pierwszy spierdzieli
Stare 08-24-2010, 09:39   #11
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Lepiej w ogóle nie skakać.
Stare 08-24-2010, 10:29   #12
tidididi
General

Domyślnie

Lepiej grać w Sapera.
Stare 08-24-2010, 10:30   #13
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Jeśli kręci Cię saper to jak najbardziej. Ja zostanę przy strzelaniu.
Stare 08-24-2010, 10:39   #14
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Miasto: Lublin
Domyślnie

i tak powinnismy sie cieszyc - mamy uderzenie kolba
Stare 08-24-2010, 10:41   #15
tidididi
General

Domyślnie

Cytat:
Przynajmniej jest zoptymalizowany i dziala jak nalezy, a nie irytuje swoimi niedociagnieciami
Stare 08-24-2010, 10:43   #16
Chomiq
General

Domyślnie

Porownujac ilosc zmian wprowadzona w saperze na przestrzeni 20 lat jego istnienia to wole AA3 z patchami raz na pol roku.
Stare 08-24-2010, 11:21   #17
Remek
General

Domyślnie

Cytat:
Tylko jak chcesz przyciągnąć nowych graczy? Nowymi mapami?

http://store.steampowered.com/stats/

Peak 700, szał!

@ ten na dole
Ty mi lepiej daj tego krytza!

Ostatnio edytowany przez Remek : 08-24-2010 o 11:26
Stare 08-24-2010, 11:22   #18
tidididi
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Remek Zobacz Wiadomość
Tylko jak chcesz przyciągnąć nowych graczy? Nowymi mapami?

http://store.steampowered.com/stats/

Peak 700, szał!
Urwal.
Stare 08-24-2010, 12:11   #19
srk76
Lieutenant General

Miasto: Dąbrowa Górnicza
Domyślnie

...cierpliwie poczekam na kolejny pacz. Ilość userów mnie nie przeraża bo jak spojrzę jakie dziadostwo ma najwięcej to już taki stat nie jest dla mnie w ogóle wiarygodny. Mam 3 lub 4 serwery zawsze pełne z kupą fajnych ludzi więc jest z kim i gdzie postrzelać na poziomie. Jak się chce wyluzować na zupełnym "lajcie" to idę na jakiś pełen niubików i się wyżywam rozdając easy haesy na prawo i lewo

AA3 to jedyna gra która była mnie w stanie odciągnąć od wirtualnego latania i za to już jest dla mnie wielką niespodzianką. Co jak co ale wirtualnego latania do wirtualnego biegania nijak nie da się porównać na żadnym z poziomów czyli coś to AA3 w sobie ma.

AA2 obejrzałem , pograłem i ..dziękuję.
Pograłem sobie ostatnio w pierwszych Setlersów i fajnie było przez kilka godzin ale świat idzie do przodu. To samo i tutaj więc AA2 nie dla mnie.

Na dzisiaj mnie denerwuje wychylanie i wieczny aimpoint którego nie cierpię. Z tego co już czytałem to pierwsza rzecz do poprawy ma być więc się nie niepokoję. Co do bugów innych - stałych. Jak się nie wchodzi na serwery postawione na byle jakim sprzęcie to ich prawie nie ma tak więc... nie ma co marudzić choć po ostatnim trochę się zagotowałem i chciałem uninstal zapuścić.

tyle od Sroki
Stare 08-24-2010, 12:19   #20
tidididi
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał srk76 Zobacz Wiadomość
\
AA2 obejrzałem , pograłem i ..dziękuję.
Pograłem sobie ostatnio w pierwszych Setlersów i fajnie było przez kilka godzin ale świat idzie do przodu. To samo i tutaj więc AA2 nie dla mnie
Wy, nowi gracze, nigdy nie zrozumiecie legendy serii AA. Przykre jest to, że doczekaliśmy się tak żenującej kontynuacji tej wspaniałej niegdyś gry, przy jednoczesnym odciągnięciu graczy od serii 2x. Przykre, ale prawdziwe.
Stare 08-24-2010, 12:27   #21
Chomiq
General

Domyślnie

Kto wam zabrania grac w AA2?

Niczym nie zmienisz faktu, ze nawet w okresach swojej swietnosci AA2 przyciagala max 2k graczy, co jest niczym przy kazdym komercyjnym tytule.

Ostatnio edytowany przez Chomiq : 08-24-2010 o 12:31
Stare 08-24-2010, 12:31   #22
tidididi
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Chomiq Zobacz Wiadomość
Kto wam zabrania grac w AA2?
Czy ja napisałem że ktoś nam zabrania?

Napisałem, że żenująca kontynuacja legendarnej gry odciągnęła od niej wielu graczy. Tym samym nie ma szans na jej rozwój, co jest przykre, bo cały nakład pracy idzie na dziadowskie i nic nie warte AA3. Wszystko.
Stare 08-24-2010, 12:33   #23
Chomiq
General

Domyślnie

Nie zrzucaj winy na AA3 bo ludzie juz i tak odchodzili od tej gry zanim jeszcze AA3 wyszlo. Kto mial grac w AA2 to dalej gra, komu sie znudzilo to sobie odpuscil.
Stare 08-24-2010, 12:36   #24
tidididi
General

Domyślnie

Cytat:
Nie zrzucaj winy na AA3 bo ludzie juz i tak odchodzili od tej gry zanim jeszcze AA3 wyszlo.
To że Ty odszedłeś przed wyjściem nowej wersji, nie znaczy że wszyscy odchodzili.

Cytat:
Kto mial grac w AA2 to dalej gra, komu sie znudzilo to sobie odpuscil.
Twierdzę, że AA2 nie tyle znudziło się, co zostało brutalnie pozbawione szans na sensowną przyszłość serii.

O faktach się nie dyskutuje

Dzień wyjścia AA3 to krzyżyk w kalendarzu dla serii AA2, która grą na publicu jeszcze jakoś wegetuje, ale rozgrywkami i ligami prezentuje poziom okręgowej ligi piłkarskiej.

Koniec z mojej strony, pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez tidididi : 08-24-2010 o 12:38
tidididi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-24-2010, 12:39   #25
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Grałem w 2, nie gram bo ten trucht mnie nie kręci. Wolę pobiegać.
Szukam serwerów gdzie jest ciut mniej ludzi i tyle. Bugów mniej niż w 3.0
Żenująca jest nieświadomość lub świadome ignorowanie spraw, które mają wpływ na kształt tej gry. Spójrz jakie są cięcia w budżecie amerykańców, których sektorów dotykają, jak zmienia się sama polityka prowadzenia konfliktów. Myślisz, że komuś tam zależy na tej grze tak samo jak jeszcze 5 lat temu? Nikt tam teraz nie klaszcze na gierkę, która ma zachęcić młodych do wstępowania w szeregii bo amerykanów zwyczajnie nudzi i denerwuje wieczny udział ich państwa we wszelkich konfliktach zbrojnych.
Polecam NY Times z bodajże wiosny 2008 roku w którym opisana jest sytuacja w jakiej znalazło się AA.

A na koniec mam pytanie. Ty w tą gre grasz, że masz o niej takie wyrobione zdanie czy parę razy dostałeś w łeb, zobaczyłeś gunface, lagi i powiedziałeś, że to g?
Ja w 2 nie gram i nie udzielam się na jej temat bo nie wiem jak wygląda jej obecna sytuacja. Natomiast mam wrażenie, ze w temacie o 3 płaczesz aby popłakać.

Te rzekome "fakty" o których "się nie dyskutuję" to tylko Twoje własne zdanie, a nie żadne fakty.

Ostatnio edytowany przez WHT : 08-24-2010 o 12:45
Stare 08-24-2010, 12:47   #26
Chomiq
General

Domyślnie

To ze ty nie odszedles nie znaczy, ze inni tego nie zrobili. Ja wiem jak wygladala sytuacja w grupie 40 osob z kilku europejskich krajow - w pewnym momencie ludzie zaczeli po prostu nudzic sie ta gra.

Legendarna gra to mogla byc wg ciebie.

Popatrz na rynek gier w okresie gdy aktualna wersja byla 2.8.5 i wez pomysl jeszcze raz o tym jaka przyszlosc mogla miec ta gra. Byl to przestarzaly produkt i nie mial jakiejkolwiek szansy na rozwiniecie sie w sensowna strone, wszystko co mozna bylo zrobic bylo juz zrobione. Opcja rozbudowy w dalszym ciagu byla ograniczona mozliwosciami silnika UE i zdolnosciami dev teamu odpowiedzialnego za serie.

Wydanie AA3 mialoby wplyw gdyby nagle wszyscy przerzucili sie na nowa platforme i porzucili stara. Jezeli w obydwie gry gra podobna ilosc ludzi to raczej nie ma mowy o takiej sytuacji.

AA zawsze byla i bedzie produktem niszowym i bedzie mialo bardzo ograniczona spolecznosc graczy.

WHT powiedzial to co trzeba bylo powiedziec i bylo poruszane wiele razy - osoby ktore najbardziej narzekaja na ta gre w ogole w nia nie graja.

Ostatnio edytowany przez Chomiq : 08-24-2010 o 12:53
Stare 08-24-2010, 12:52   #27
tidididi
General

Domyślnie

Cytat:

A na koniec mam pytanie. Ty w tą gre grasz, że masz o niej takie wyrobione zdanie czy parę razy dostałeś w łeb, zobaczyłeś gunface, lagi i powiedziałeś, że to g?
Ja w 2 nie gram i nie udzielam się na jej temat bo nie wiem jak wygląda jej obecna sytuacja. Natomiast mam wrażenie, ze w temacie o 3 płaczesz aby popłakać.
Dokładnie. Nudzi mi się i sobie narzekam. Pojęcia nie mam w ogóle, tak po prostu, piszę sobie. Na grach się nie znam, gram sobie co niedzielę po godzince dla zabicia nudy. AA3 oceniam na podstawie filmików z JuTuba.

Skończmy już
Stare 08-24-2010, 16:56   #28
nezumi
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

Jak narzekac to narzekac, a co!
Ja w ogole nie mam czasu grac bo czlowiek dorasta, ma rodzine i juz nie ma mozliwosci jarac sie jakas gierca przez kilka godzin dziennie. Gdybym wciaz mial taka szanse to prawie na pewno marnowalbym czas na jakiejs komercyjnej gierce z wypasiona grafa i dynamiczna akcja. A tak zapuszczam darmowa AA3 na pol godzinki dla relaksu i tyle. Nie ma sie co oszukiwac - wspaniala ta gra nie jest i w jasny sposob odzwierciedla to ilosc graczy. Osobiscie dziwie sie ze wciaz widze te same bugi w stylu kolesi z rekami ulozonymi jakby trzymali bron ale jej tam nie ma czy inne tego typu kwiatki. Pamietam jak meczylem jedyny trening jaki mi zostal na eksperta - snajpera. Udalo mi sie zaliczyc trening, odznaczenie wpadlo, poczulem sie lepiej, zagralem kilka rundek na multi i... okazalo sie ze gra skasowala mi tego eksperta. Ot sobie zapomniala czy to olala... Tego typu zachowania AA od zawsze mnie wkurzaly a gram od wersji AA2.
Przy kolejnych stopniach treningu maja ikonki "coming soon". SOON? Ile lat jeszcze to SOON bedzie? W AA2 byl fajny ten trening gdzie noca trzeba sie bylo skradac, wykonac jakies tam zadanie - taki bardziej rozbudowany. Tutaj tylko tarcze i nawalasz. NUDA. Podobnie z tym przymusowym wysluchiwaniem lekcji przy treningu na medyka - zieeeeeeew. I tak sie to potem sprowadza do wyboru jednej z czterech opcji, po co wiec robic to tak cholernie nudne i dlugie? Na prawde mysla ze ktos komus zycie uratuje bo w gierce uslyszal cos? To mimo wszystko gra a jak chca zrobic ja realniejsza to niech popracuja nad bugami a nie dodaja meczace, dlugie gadki. Chyba ze ktos sie tym jara i udaje ze siedzi w klasie to przepraszam -__-
Nowe mapy to zawsze jest jakas zajawka, ale musza byc konkretne. Tutaj mapy wszystkie przypominaja most. Dwie druzyny biegna z dwoch koncow nieduzej mapki i po srodku sie naparzaja. Czasem VIP sie chowa, czeka az sie powybija reszta i dobiega do celu Nie ma jakiegos fajnego lasku po ktorym moznaby pobiegac, zaczaic sie w krzakach czy za drzewem, albo w jakiejs dziurze - nic. Farma daje jakas tam namiastke tego ale... Co to do cholery za farma z jakimis podziemiami dziwnymi btw
Wiecej wyobrazni - na prawde nie potrafia wymyslic jakiegos lepszego scenariusza do mapki? Mozliwosci sa nieograniczone choc tutaj troche przeszkadza fakt ze wszyscy graja po jedynej slusznej stronie. Mimo wszystko da sie pokombinowac i zrobic cos wciagajacego zamiast "ok, wiec sa dwie druzyny na dwoch koncach terenu i.... eeeee... no i musza sie pozabijac. Aaaaa, i jedna ma jeszcze VIPa! ... Ale nawet z tym mozna zagrac jakos ciekawie - moze zamiast wielkiego mostu kilka brodow na rzece, jakis zaimprowizowany, pontonowy most - wiele mozliwosci przekroczenia tej rzeki a nie tylko ogromniaste bydle i 100% pewnosci skad nadejdzie wrog. Moze bardziej rozbudowane te misje - nie tylko ze masz gdzies dobiec ale powiedzmy dobiec, podlozyc jakis ladunek wybuchowy (aktywowac go) i wrocic w jakies bezpieczne miejsce nim eksploduje. Tymczasem druzyna przeciwna mialaby szanse na jego deaktywacje, mogla by nawet miec swojego vipa - jedynego ktory potrafi to ustrojstwo rozbroic. I juz jest ciekawiej a nie tylko "zabij kolesia co ma inna czapke" .
Koniec koncow - bo napisalem juz maly artykul i nikomu sie nie bedzie go chcialo czytac - bolaczka AA3 lezy nie tylko w bugach technicznych, ale w braku fantazji i wyobrazni przy planowaniu plansz. Zarowno jesli chodzi o teren jak i o scenariusz. Cztery nudne plansze na krzyz. Dobre dla takich graczy jak ja, co to czasami sobie wlacza gre na chwile - ale nie wyobrazam sobie zazartego pocinania w AA3 po kilka godzin dziennie.
nezumi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-25-2010, 13:17   #29
iFOR.maLENstwo
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do iFOR.maLENstwo Wyślij wiadomość przez AIM do iFOR.maLENstwo
Domyślnie

co do map to się zgodzę, mi brakuje w AA3 czegos a'la Radio Tower , dawniej jakos lepiej sie spisywali mapmakerzy w wymyslaniu odmiennych zupelnie sytuacji bo jak tu porownac radio z tunelem czy farma
no ale coz to dopiero poczatki 3.x moze przy np 3.4 bedzie juz duzo lepiej

edit.

omg jak ten czas leci ta kociara Remek ma juz 23 lata, hb piczko

Stare 08-26-2010, 09:45   #30
PeeL
Major

Domyślnie

dobrze, że dali jakiś sygnał życia i chociaż zapowiedzieli nowe patche...
jestem ciekaw, czy te duże ilości zmian na mapach w 3.0.8.1 to kolejne plakaty na Impactcie
Stare 08-26-2010, 10:06   #31
Ulfding
Major General

Domyślnie

Cytat:
Twierdzę, że AA2 nie tyle znudziło się, co zostało brutalnie pozbawione szans na sensowną przyszłość serii.

Czas dla nikogo nie jest łaskawy. AA2 to emeryt w świecie gier, naprawdę trudno było mu wieścić świetlaną przyszłość.
Tidi swoją drogą to jaki ty masz nick w 3 ?
Z czasów kiedy grałem w aa2 pamiętam to że większość ludzi czekała na 3. To że pierwsze wrażenie było jakie było... cóż mówi się trudno. Między aa3.0 a aa3.0.8 jest jednak spora różnica. Na obecnym etapie gra jest grywalna. Jeżeli mimo to komuś się nie podoba to niech nie gra i tyle. Bo faktycznie jest tak, że na tą grę narzekają najbardziej osoby które najmniej czasu w nią grają.

Cytat:
Tutaj tylko tarcze i nawalasz. NUDA. Podobnie z tym przymusowym wysluchiwaniem lekcji przy treningu na medyka - zieeeeeeew. I tak sie to potem sprowadza do wyboru jednej z czterech opcji, po co wiec robic to tak cholernie nudne i dlugie?
Przepraszam ty grałeś wogóle w 2?
Tam medyczny trening był długiiiiiiiiiii a leczenie sprowadzało się do naciśnięcia klawisza akcjii. Trening sf był ciekawy ?! Czołganie się po mapie, naprawdę bardzo emocjonujący był to trening.
Cytat:
Ale nawet z tym mozna zagrac jakos ciekawie - moze zamiast wielkiego mostu kilka brodow na rzece, jakis zaimprowizowany, pontonowy most - wiele mozliwosci przekroczenia tej rzeki a nie tylko ogromniaste bydle i 100% pewnosci skad nadejdzie wrog.
Jasne tylko w tej grze optymalnie działają serwery 16 osobowe więc nieco zatraca się sens tworzenia dużych map. Jak zagrasz sobie tryb ao na moście to nie będziesz miał pewności skąd nadejdzie wróg.
Most w przeciwieństwie do takiego impacta wymaga od gracza troszeczkę innych umiejętności. Tak jak na impakcie jest ważny głównie "mówment" i umiejętność starć w bliskim kontakcie tak na moście trzeba mieć cela na dalsze odległości i dobrą taktykę, umieć zaspamować z nadka odpowiednie miejsce itd.
Z Twojego posta wynika że bardziej by Ci pasował np bf z swoim trybem S and D

Cytat:
zaczaic sie w krzakach czy za drzewem, albo w jakiejs dziurze
Camperstwo podobnie jak w 2 raczej nie jest mile widziane

Cytat:
Cztery nudne plansze na krzyz. Dobre dla takich graczy jak ja, co to czasami sobie wlacza gre na chwile - ale nie wyobrazam sobie zazartego pocinania w AA3 po kilka godzin dziennie.

Ja sobie natomiast wyobrażam. Map nie uważam za nudne. Jasne, też pograł bym sobie na innych mapkach ale jestem wstanie na nie poczekać.

Nie jest z 3 tek źle jak o niej niektórzy piszą, może warto było by wyrażać się o tym tytule nieco cieplej może wtedy też będzie łatwiej o nowych graczy.

Ostatnio edytowany przez Ulfding : 08-26-2010 o 10:16
Ulfding jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-26-2010, 10:24   #32
Chomiq
General

Domyślnie

Do dzis uwazam trening medyka w dwojce za najlepszy trening w grach sieciowych. Zadna inna gra nie zmusila mnie do robienia notatek i traktowania testu jak egzaminu na studiach
Stare 08-26-2010, 11:03   #33
Ulfding
Major General

Domyślnie

Ja jestem słuchowcem jak o to chodzi więc po dwukrotnym wysłuchaniu tego "wykładu" zdałem medyka ale nie powiem, dreszczyk był, natomiast przy sf to krew mnie zalewała.
Stare 08-26-2010, 12:22   #34
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Ulfding zgadzam się z Tobą w 100%.

Nezumi piszesz "Gdybym wciaz mial taka szanse to prawie na pewno marnowalbym czas na jakiejs komercyjnej gierce z wypasiona grafa i dynamiczna akcja."

Z tego co już zdążyłem zauważyć po ponad roku obecności w AA to został ta gra zrobiona dla konkretnego celu. Mogę mieć za złe jej twórcom że spaprali kupę rzeczy od strony technicznej ale sens ten projekt ma.

W sprawie gier komercyjnych z wypasionymi grafikami. Mogę na przykład latać na xbox w grę Birds of Prey - świetnej graficznie dźwiękowo etc. ale czemu tego nie robię tylko latam w IL2 1946 grze 10 ponad letniej ?
Bo w tej drugiej twórcy próbują zachować pewien realizm prawdziwego pola walki. Pierwsza jest lekka łatwa i przyjemna ... i tylko tyle. IL2 Nie jest może wypasiony ale jest TRUDNY do opanowania i wymaga treningu oraz wprawy.
Tytuły komercyjne jak CoD czy BF nastawiły się jedynie na efekty wizualne , dźwiękowe i grywalność. AA to zupełnie inna półka i porównywanie jej do tamtych nie ma sensu.
Stare 08-26-2010, 13:42   #35
tidididi
General

Domyślnie

Cytat:
Tytuły komercyjne jak CoD czy BF nastawiły się jedynie na efekty wizualne , dźwiękowe i grywalność. AA to zupełnie inna półka i porównywanie jej do tamtych nie ma sensu.
Nazywasz te gry komercyjnymi bo grają w nie dziesiątki tysięcy osób, czy dlatego że te gry są stworzone przez profesjonalistów a nie bandę amatorów?

Tym sposobem wszystko co trafia w gusta klientów czy graczy jest komercją. Podoba Ci się kurtka to ją kupujesz- komercja. Auto fajne? Biorę- komercja. Super kobieta, chcę z nią być- komercja. Świetnie

Cytat:
Grałeś? Czy tylko widziałeś? A może kolega mówił, że jego brat grał i mu się nie podoba? Co takiego ma AA3, czego nie mają inne gry, i zarazem dzięki temu AA3 jest grą wybitną i lepszą? Odpowiedź brzmi- nic. Odpowiesz pewnie- teawork. Jaki teamwork? Teamwork to w SWAT4. A może szlachetne idee w postaci np LDRSHIP? Wybacz, ale o kant dupy je rozbić.

Dokładnie, AA to zupełnie inna półka- niższa półka. Porównywanie nie ma sensu, bo to tak jak by porównywać Paris Hilton z Wiolettą Villas. Chyba że lubisz starsze panie.

Ostatnio edytowany przez tidididi : 08-26-2010 o 14:23
Stare 08-26-2010, 15:12   #36
Ulfding
Major General

Domyślnie

AA3 nie jest komercyjna pod tym względem że nie jest płatna. Pobierasz, instalujesz, grasz.
Płacą właściciele serwerów za zapisywanie statystyk czyli popularnie mówiąc za honor.

Cytat:
czy dlatego że te gry są stworzone przez profesjonalistów a nie bandę amatorów?
Wnioskuję, że uważasz twórców aa3 za bandę amatorów... fajnie. Po prostu wy instaluj sobie trójkę i nie truj już ludziom d.

Cytat:
Grałeś? Czy tylko widziałeś? A może kolega mówił, że jego brat grał i mu się nie podoba?[...]Odpowiedź brzmi- nic. Odpowiesz pewnie- teawork. Jaki teamwork?
No właśnie Tidi, grałeś? Bo w tej grze team work naprawdę się liczy. Pograj coś więcej bo farmazony wypisujesz. I to z konkretnymi ludźmi a nie na pierwszym lepszym pubie z jedno pałkowcami.

Cytat:
Co takiego ma AA3, czego nie mają inne gry
Klimat, swoistą społeczność, jakikolwiek realizm, jest grą w której nie ma pierd.... skakania wokół siebie, gracze nie składają się w 90% z pryszczatych nastolatków albo takich którzy jeszcze nawet syfa na buzi nie mieli.

Cytat:
Tym sposobem wszystko co trafia w gusta klientów czy graczy jest komercją.
Tylko wtedy kiedy robi się na tym pieniądze, albo kiedy głównym celem działania jest osiągnięcie określonych wyników finansowych.

Cytat:
Dokładnie, AA to zupełnie inna półka- niższa półka.
Inna, na pewno. Wyższa czy niższa zależy od gustu. Nie podoba się to wyinstalu i nie marudź bo w każdym temacie to samo piszesz kupa, dno itd. itp. Kup sobie arme II będziesz miał grę komercyjną, z piękną grafą, dużym realizmem, jeżeli dokupisz dodatek to znajdziesz w niej lepiej zoptymalizowany silnik i mniejszą liczbę bugów.
Stare 08-26-2010, 16:10   #37
tidididi
General

Domyślnie

Cytat:
Wnioskuję, że uważasz twórców aa3 za bandę amatorów... fajnie. Po prostu wy instaluj sobie trójkę i nie truj już ludziom d.
Tak, jest to banda amatorów. Ktoś, kto na rok po wydaniu gry nie potrafi jej zoptymalizować i wyeliminować istniejących błędów jest amatorem.

Cytat:
No właśnie Tidi, grałeś? Bo w tej grze team work naprawdę się liczy. Pograj coś więcej bo farmazony wypisujesz. I to z konkretnymi ludźmi a nie na pierwszym lepszym pubie z jedno pałkowcami.
Oczywiście że grałem, gdybym nie grał to nie wypowiadałbym się. Mam AA3 na dysku, od czasu do czasu włączę, wciąż mnie nie powala. Nie ma w AA3 takiego teamworku, jakiego nie ma w innych grach. Wszędzie jest to samo lub podobnie- leczenie, ubezpieczanie, osłanianie. Typową grą która posiada wyraźne elementy teamworku jest przywołany przeze mnie SWAT4. Wszędzie gdzie masz z kim grać i komunikować się, jest teamwork. Nie wciskaj mi kitów że w AA3 ten teamwork jest unikalny i wspaniały. Bo nie jest.

Cytat:
Klimat, swoistą społeczność, jakikolwiek realizm, jest grą w której nie ma pierd.... skakania wokół siebie, gracze nie składają się w 90% z pryszczatych nastolatków albo takich którzy jeszcze nawet syfa na buzi nie mieli.
Klimat i społeczność spotkasz w każdej innej grze. Realizm też. Nie wiem ilu graczy spośród tych którzy grają w AA to pryszczate nastolatki. Chciałbym przypomnieć, że Wy wciąż jesteście nieupierzeni jeśli chodzi o tą grę. Bo co to jest rok? Zobaczysz- pogracie dłużej, każdy kogoś pozna, znienawidzi, jedna druga trzecia drama. Kwestia czasu.

Cytat:
Tylko wtedy kiedy robi się na tym pieniądze, albo kiedy głównym celem działania jest osiągnięcie określonych wyników finansowych.
Tu się zgodzę, chociaż zamiast określonych wyników finansowych mają tu znaczenie określone wyniki personalne w postaci ilości rekrutów, bo taki był cel tej gry. Więc generalnie wychodzi na jedno.

Cytat:
Inna, na pewno. Wyższa czy niższa zależy od gustu. Nie podoba się to wyinstalu i nie marudź bo w każdym temacie to samo piszesz kupa, dno itd. itp. Kup sobie arme II będziesz miał grę komercyjną, z piękną grafą, dużym realizmem, jeżeli dokupisz dodatek to znajdziesz w niej lepiej zoptymalizowany silnik i mniejszą liczbę bugów.
Mogę pisać co chcę i gdzie chcę, nikt mi nie zabroni. I Armę mam na dysku i w Armę gram, chociaż rzadko.

Nie gram tylko w AA, poznałem dziesiątki gier typu First Person Shooter w trybie SP i MP. Bardziej realnych, mniej realnych. Wszędzie teamwork, nie bezsensowne męczenie paba. AA3 zajmuje odległe miejsce. Ty masz pewnie inne zdanie, ja je szanuję.

Jeszcze raz powtórzę- gram więc się wypowiadam. Moje słowa nie są rzucane na wiatr i nie klikam z nudów lub chęci uprzykrzania Wam czasu.

Ostatnio edytowany przez tidididi : 08-26-2010 o 16:13
Stare 08-26-2010, 16:52   #38
Remek
General

Domyślnie

thx leń!

tf2 ponad wszystko!
Stare 08-26-2010, 17:58   #39
RudY+-
General

Miasto: Brwinów
Wyślij wiadomość przez ICQ do RudY+- Wyślij wiadomość przez AIM do RudY+- wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

AA3 jest realistyczne? Realistyczna to jest Red Orchestra, w 3.0 tego realizmu jest tyle żeby nikt gry nie pomylił z jakimś nieudolnym klonem coda czy bf-a(nie wspomne już o recoilu który jest tak mały, że większy jest nawet w byle codzie)

Gra nie jest przystosowana do teamworku, na pubie to zwykłe rambo, więcej teamworku było w stareńkim ET - tam przynajmniej były różne klasy i zadania które wymagały współpracy
RudY+- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-26-2010, 20:44   #40
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

ja tylko chcialem wtracic ze w bfbc2 wystarczy do wygrania mapki tyle samo teamworku co w AA2 (w AA3 nie gralem za duzo meczykow - moze z 8-10 max to sie nie bede wypowiadal choc szalu teamworkowego nie bywalo) czy tez w COD4 (CODMW2 poza puba nie wyszedlem)

Stare 08-27-2010, 12:05   #41
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

tididi skoczyłeś mi do gardła jakbym Cię obraził czymś.

Komercyjne - tworzone po to by je kupić. To nie jest obelga czy zarzut tylko fakt. Jeżeli założeniem autora gry komercyjnej ma być jej sprzedaż i potężny zysk to musi zostać zrobiona tak by została kupiona przez jak największą ilość osób.

Jeżeli twórca typu Oleg Maddox tworzy grę typu IL2 który jest trudnym do opanowania technicznie symulatorem lotu samolotu gdzie do efektywnej zabawy potrzeba sporo drogiego sprzętu mnóstwo czasu na szkolenie , sporo czasu na oczytanie się w historii bitew II wojny światowej bo na profesjonalnych serwerach rozgrywane są kilkunastodniowe walki całkowicie oparte na historycznych dokumentach , mapach etc. I będąc świadomym biznesmenem wie iż grę tą kupi promil graczy na rynku - fascynatów tematem to tworzy grę z pasji tworzenia i nie dla pieniędzy.

(czasami uwielbiam zdania wielokrotnie złożone - wybaczcie)

W między czasie wydaje również grę tego typu dla mas które nie mają czasu , nie mają ochoty czytać , nie mają ochoty kupować dżojstików , orczyków , trackirów etc nie mają zdolności ani ochoty tworzyć wirtualne pulpity spitfire'ów na swych biurkach etc. Robi to dla ludzi którzy chcą chwile postrzelać na padzie z wibracją dla grafiki wybuchu heinkla 111 lub dla dźwięku silnika bf109 bo ładne i efektowne. Nie mają ochoty uczyć się jak ustawić zbieżność działek , jak użyć sprężarki , na jakiej wysokości lub przy jakiej prędkości użyć WEP tak by nie spalić silnika , jak zrzucić bomby z 30000 stóp z pomocą precyzyjnego celownika bombowego i tabel oraz przeliczników prędkości TAS etc. etc. wymieniać wymieniać przynudzać mogę tydzień jak chcesz.

Pierwsza gra - dla pasjonatów tematu - nie komercyjna
Druga gra - dla każdego - komercyjna

I powtarzam nie oznacza to że jest gorsza druga tylko że jest inna.

...tyle w temacie komercji.

Co do wyjątkowości gry AA3. Tak jak pisałem dla mnie jest ona o tyle wyjątkowa że potrafiła mnie na rok z hakiem odsunąć od latania. To jest osobisty sukces twórców na mojej osobie Zgadzam się z Rudym RO jest 1000 razy bardziej realna ale ... właśnie ale. Jeżeli jest w AA choćby zamiar stworzenia pewnego realizmu typu zmiana zachowania żołnierza po postrzale , spadek procentowy trafień . Różnego rodzaju utrudniacze typu "bujający" się celownik po biegu , zachowany czas przeładowania broni i tego typu rzeczy które w jakiś drobny sposób pokazują graczowi jak to się może dziać na prawdę. Trudno mi wymieniać "realności" w grze AA w stosunku do prawdziwego żołnierza bo musiałbym usiąść poczytać , poanalizować po sprawdzać a aż tak to mnie ona nie wciągnęła Jednak chodzi o zamiar , próbę stworzenia symulatora człowieka w tym przypadku. Widzę większą szansę na zbliżenie się do takiego realizmu w grach typu RO czy AA niż CoD lub BF.

Tyle ode mnie.

BTW Tak tididi grałem w CoD , Bf , MoH , BiA
Stare 08-27-2010, 12:06   #42
>>ICEMAN<<
Staff Sergeant

Domyślnie

panowie aa3 jest stworzona do teamworku a ci co o tym nie wiedza to nie ma poco dyskutować bo naprawdę mało grali w aa3
mało realizmu a w bfbc2 i mw jest więcej hehehe oj przykre jest to ze na temat realizmu wypowiadają się ludzie co bron i żołnierzy to tylko w filmach widzieli
Stare 08-27-2010, 13:11   #43
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał >>ICEMAN<< Zobacz Wiadomość
panowie aa3 jest stworzona do teamworku a ci co o tym nie wiedza to nie ma poco dyskutować bo naprawdę mało grali w aa3
mało realizmu a w bfbc2 i mw jest więcej hehehe oj przykre jest to ze na temat realizmu wypowiadają się ludzie co bron i żołnierzy to tylko w filmach widzieli
tak po prawdzie to większy teamwork jest potrzebny w Alien Swarm niż w AA3, BFach czy w CoDach, współpraca w tych FPSach jest potrzebna dopiero gdy trafi się na przeciwników którzy też ze sobą współpracują lub tez są indywidualnie od nas lepsi, wtedy albo podziałamy coś razem albo nas wybija tudzież wykonają cele misji mimo naszej obecności

Stare 08-27-2010, 13:11   #44
Remek
General

Domyślnie

Cytat:
srsly, poziom teamworku w aa przypomina mi ten z contry
Stare 08-27-2010, 13:52   #45
tidididi
General

Domyślnie

Cytat:
Nie wiem czemu, ale wśród Was panuje pieprzony stereotyp że AA3 to teamwork.

Powiedziałem, w AA3 to teamwork taki, jaki istnieje w innych grach. I nie mów "nie grali". Grali, owszem że grali. Dlatego nie grają teraz. W AA3 nie ma wyróżniającej się gry drużynowej

W BC2 nie ma realizmu?! A fizyka? A burzenie ścian? Proszę Cię... Graj w Simsy, realizm pełną gębą!

Ostatnio edytowany przez tidididi : 08-27-2010 o 13:54
Stare 08-27-2010, 14:34   #46
Chomiq
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał tidididi Zobacz Wiadomość
Nie wiem czemu, ale wśród Was panuje pieprzony stereotyp że AA3 to teamwork.

Powiedziałem, w AA3 to teamwork taki, jaki istnieje w innych grach. I nie mów "nie grali". Grali, owszem że grali. Dlatego nie grają teraz. W AA3 nie ma wyróżniającej się gry drużynowej

W BC2 nie ma realizmu?! A fizyka? A burzenie ścian? Proszę Cię... Graj w Simsy, realizm pełną gębą!
Prosze Cie, nie przytaczaj realizmu w kontekscie gier takich jak BC2. Sam sie osmieszasz.
Stare 08-27-2010, 14:44   #47
tidididi
General

Domyślnie

Cytat:
Prosze Cie, nie przytaczaj realizmu w kontekscie gier takich jak BC2. Sam sie osmieszasz.
Ja mówię o ogólnym realizmie, bo o tym dyskutujemy od samego początku.
Stare 08-27-2010, 15:10   #48
Chomiq
General

Domyślnie

Jaki ogolny realizm? Ze musze wpakowac w kolasia pietnascie kulek w klate zanim padnie na glebe to jest niby realizm? Zburzysz domek, ale nie zburzysz stalowego kontenera?
Stare 08-27-2010, 16:07   #49
tidididi
General

Domyślnie

Cytat:
Jaki ogolny realizm? Ze musze wpakowac w kolasia pietnascie kulek w klate zanim padnie na glebe to jest niby realizm? Zburzysz domek, ale nie zburzysz stalowego kontenera?
Jeśli uderzasz w BC2, to grając w trybie Hardcore tych kulek wystarczy trzy.

Co do kontenera- lepiej zburzyć domek i nie zburzyć kontenera, niż nic nie zburzyć.

Kończąc, wspomnę iż w AA3 świat gry został zupełnie wykreowany, więc jak to ma do owego realizmu? W BC2 przynajmniej Pustynia Atacama jest lokacją realistyczną.

Ale ok- AA3 jest bardziej realistyczne niż BC2. Bo jest VIP.

Koniec. Lekto, enepria verditte! Republika Czerweńska- Ura!

Ostatnio edytowany przez tidididi : 08-27-2010 o 16:09
Stare 08-27-2010, 16:18   #50
Ulfding
Major General

Domyślnie

Dobra chcecie rozmawiać o realizmie to proszę akcja z meczu na cb cod4 2vs2
Proszę zwrócić uwagę że ta akcja jest w zwolnionym tempie
http://www.xfire.com/video/bc52b/
Dalej macie zamiar wmawiać ludziom ciemnotę?
Cytat:
Chciałbym przypomnieć, że Wy wciąż jesteście nieupierzeni jeśli chodzi o tą grę. Bo co to jest rok? Zobaczysz- pogracie dłużej, każdy kogoś pozna, znienawidzi, jedna druga trzecia drama. Kwestia czasu.

Trochę nie rozumiem o co chodzi z tym upierzeniem masz na myśli doświadczenie z grą czy doświadczenia natury towarzyskiej ?
Osobiście to nie widzę pola do odstawiania "dram" gram dla przyjemności. Po za tym uważam, że można za kimś nie przepadać natomiast jeżeli ktoś odczuwa nienawiść w stosunku do osoby z którą się nigdy nie spotkał w realu i raczej nie spotka to ma ze sobą spory problem.
A tak w ogóle to nie rozumiem skąd pomysł poruszania takich tematów w topicu o pachu Jest temat o poprawkach i znowu zbiera się grono pesymistów i wiesza psy na tym tytule. Może powinniście założyć "stronkę śmierć aa3" główny postulat "chcemy 2.9 a potem 2.99 a potem 2.999
Znam wasze zdanie szanuje je. Macie do niego święte prawo ale pisanie w kółko o tym samym naprawdę jest męczące. Przynajmniej jak dla mnie - osoby której podoba się ta gra pomimo swoich niedociągnięć.
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania