Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Kącik sprzętowy

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 02-14-2010, 08:33   #1
Fleh
Private E-2

Domyślnie Karta Graficzna

Mam zamiar zmienić swoja grafikę GF 9600Gt do wydania na nową mam 450zł.Kartę będę kupował na allegro,co polecacie do tej sumy ?

PC-
Mobo Gigabyte EP45-DS3L
2GB GOODRAM
Intel E5200
zasilacz właśnie kupiłem nowy więc na dniach powinienem już go mieć (BE QUIET L7-530W)

Help
Fleh jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 02-14-2010, 08:45   #2
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Radek 4870, chociaz glownie bedzie cie potem ograniczal proc.
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-14-2010, 09:14   #3
Fleh
Private E-2

Domyślnie

a jak z pracą tej karty tzn. cooler? bo ten GF którego posiadam pracuje jak odkurzacz i od razu ktoś podrzucił by link do aukcji
Stare 02-14-2010, 09:17   #4
Chomiq
General

Domyślnie

To juz musisz znalezc jakas ktora cie interesuje i sprawdzic czy ma referencyjne chlodzenie, czy wlasne producenta, a potem poczytac jakies recenzje na necie. Jak bedzie miec referencyjne to na bank bedzie chodzic na wysokich obrotach i mocno sie grzac, ale to chyba normalne w przypadku mocniejszych kart.
Stare 02-14-2010, 09:21   #5
Fleh
Private E-2

Domyślnie

to przejrzę kilka for/recenzji na temat tej karty,a może ktoś podrzuci inną propozycję.Zwiększyłem swoją kwotę którą mogę przeznaczyć na kartę do okrągłych 500zł

Ostatnio edytowany przez Fleh : 02-14-2010 o 09:31
Stare 02-14-2010, 12:00   #6
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fleh Zobacz Wiadomość
a jak z pracą tej karty tzn. cooler? bo ten GF którego posiadam pracuje jak odkurzacz i od razu ktoś podrzucił by link do aukcji
Lenistwo nie jest na tym forum mile widziane.

Dobre chłodzenie jest na kartach Sapphire model Vapour-x
Stare 02-14-2010, 13:53   #7
Fleh
Private E-2

Domyślnie

Przejrzałem fora i wyczytałem iż procesor który posiadam dość znacznie hamował by radeona 4870 a w najbliższym czasie nie zamierzam zmieniać procesora,więc do reszty mojego PC jaką po GF 9600 kartę polecacie? tak aby wydajność była dobra.
Stare 02-14-2010, 13:56   #8
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

A mnie tylko ciekawi kwestia dlaczego zamiast proponować mu skok w górę wy proponujecie mu technologiczny skok w bok?

Moja rada - wykombinuj lub wynegocjuj jeszcze 50zł i kup coś z obsługą Dx 11, bo to staje się już standardem.
Radeon HD5750 masz już za 500zł.

Proponowanego 4870 nie warto brać, bo jest to ta sama półka, co ten twój 9600gt
This terrible silence stops me
Trooper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-14-2010, 15:06   #9
Fleh
Private E-2

Domyślnie

mnie jakoś DX11 itp. nie ciągnie,szukam czegoś lepszego od mojej aktualnej karty i adekwatnego do reszty mojego PC aby wszystko ze sobą ładnie pracowało i wydajność była na dobrym poziomie.A może z nvidii do 500zł jest coś godnego polecenia ?
Stare 02-14-2010, 15:09   #10
WHT
Brigadier General

Domyślnie

9600GT na tym samym poziomie co 4870?Hah. Jak to jest praktycznie dwa razy szybsza karta, ktora w polaczeniu w niezlym procesorem jeszcze dlugo da rade.
Co do DX11, prosimy Cie - skoncz plesc banialuki.
Za ta cene nVidia nie proponuje w sumie nic oprocz marnego GTS250.

Ostatnio edytowany przez WHT : 02-14-2010 o 15:11
WHT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-14-2010, 15:12   #11
Chomiq
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Fleh Zobacz Wiadomość
Przejrzałem fora i wyczytałem iż procesor który posiadam dość znacznie hamował by radeona 4870 a w najbliższym czasie nie zamierzam zmieniać procesora,więc do reszty mojego PC jaką po GF 9600 kartę polecacie? tak aby wydajność była dobra.
Ja na tym samym procu mam 4850 i dalej to proc najbardziej ogranicza. Chociaz po podkreceniu do 3,0ghz jest troche lepiej.

Trooper, o DX11 byla juz mowa, jaki jest sens brac karte ktora pociagnie to na minimum? Zeby pokazac komus, ze ma sie obsluge 11? Popatrz na to i zastanow sie czy jest sens komus polecac taka karte:
http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_i...r_str_numer=18

Ten tekst z 9600GT wygral, gratuluje.
Stare 02-14-2010, 16:25   #12
Symonides
Moderator
General

Miasto: Hrabstwo Ducha
Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Cytat:
Napisał Trooper Zobacz Wiadomość
A mnie tylko ciekawi kwestia dlaczego zamiast proponować mu skok w górę wy proponujecie mu technologiczny skok w bok?

Moja rada - wykombinuj lub wynegocjuj jeszcze 50zł i kup coś z obsługą Dx 11, bo to staje się już standardem.
Trooper, widze w kolejnym temacie probujesz trollowac?
Daj juz spokoj. Wyjdz na spacer i przestan zgrywac znawce.
Po co ma kupowac najtanszy szajs z dx11, tylko po to zeby miec dx11? Ktorego prawdopodobnie i tak nie wykorzysta w obecnej chwili? Hm... Cos mowiles o lanserstwie ostatnio? Mieszasz chlopie.
Dx11 to nic innego jak kilka rozblyskow slonca na wodzie wiecej...
Koledze chodzi raczej o wydajnosc.
Ja bym mimo wszystko celowal w wydajnego GF'a, a obsluga Physx'a bardziej sie przyda niz dx11.

edit:
GTX 260 od Gainworda jest cholernie cichy... no, ale cena dla Ciebie Fleh nie bedzie satysfakcjonujaca (ok 700pln). No, ale to juz karta duzo lepsza niz oslawiony 8800GT.
Stare 02-14-2010, 16:30   #13
Fleh
Private E-2

Domyślnie

a może za te pieniążki zmienić procesor a tego GF'a zostawić? dało by to lepszy efekt w grach niż wymiana grafiki? patrząc jakim procesorem teraz operuję,czyli GF9600+ proc za te 500pln

Ostatnio edytowany przez Fleh : 02-14-2010 o 16:49
Stare 02-14-2010, 17:31   #14
BsPrince
Lieutenant Colonel

Miasto: Gliwice
Wyślij wiadomość przez AIM do BsPrince
Domyślnie

to bardzo ciekawa aukcja GAINWARD GTX 260 Core 216, moze akurat uda ci sie wygrac i zmieścic w cenie

http://www.allegro.pl/item923064409_...mple_nowa.html

a tu masz porównanie kart, wybierasz co chcesz i podziwiasz

http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html
BsPrince jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-14-2010, 18:42   #15
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Ja na ten dajmy to przykład, jadę właśnie na wspomnianym 9600 GT asusa. Główna inwestycja to jakby proc. Co do grafiki to ja mam wypaczona opinie, staje to drugorzędną sprawą, teraz stoi na wystarczającym poziomie w porównaniu np z czasami 98' Gordona Freemana.
WHT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-14-2010, 21:01   #16
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

Cytat:
Trooper, o DX11 byla juz mowa, jaki jest sens brac karte ktora pociagnie to na minimum?
Jak już mówiłem: Radzę spojrzeć na pojawiające się w najbliższym półroczu tytuły i sprawdzenie ile z nich będzie korzystać z DX 11. I nie chodzi tutaj o lans tylko o fakt, że zajebiście wydajna high endowa karta nie uciągnie tych tytułów nawet na minimum, bo nie spełnia wymagań gier To tak, jakbyś w Crysis chciał grać na GF5900, co jest oczywiście niemożliwe ze względu na m.in brak wsparcia dla odpowiedniej wersji DX.

Cytat:
Trooper, widze w kolejnym temacie probujesz trollowac?
Daj juz spokoj. Wyjdz na spacer i przestan zgrywac znawce.
Chłopie, odwal się i idź bronić dzieci przed ich demoralizowaniem brutalnością w grach, ok?

Cytat:
a może za te pieniążki zmienić procesor a tego GF'a zostawić? dało by to lepszy efekt w grach niż wymiana grafiki?
To jest sensowny pomysł, jeśli zależy ci tylko na wydajności. Zastanawia mnie tylko po co ci ten przyrost wydajności, której nie będziesz mógł spożytkować. Chyba, że gry cię nie interesują to nie wnikam. Tylko weź coś dobrego, żeby ci nie zapychało CPU w 100% na filmach HD .

Ostatnio edytowany przez Trooper : 02-14-2010 o 21:04
Stare 02-14-2010, 21:06   #17
Chomiq
General

Domyślnie

To po co ma brac karte ktora tylko co najwyzej da mozliwosc wlaczenia dx11? Szkoda slow.
Stare 02-14-2010, 21:10   #18
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

Po to żeby przynajmniej mógł uruchomić coś nowego? DX 11 nie musi być opcją, a koniecznością, jak było w przypadku wspomnianego wyżej Crysisa.
Stare 02-14-2010, 21:19   #19
RudY+-
General

Miasto: Brwinów
Wyślij wiadomość przez ICQ do RudY+- Wyślij wiadomość przez AIM do RudY+- wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

w czasach kiedy crysis wychodził panowało dx9, a dx10 było dostępne od jakiegoś czasu. karty z dx8 były tak przestarzałe że nikt kto chciał odpalić coś nowego juz ich nie miał. od kiedy to crysisa nie dało się odpalić na karcie która miała dx9 sprzętowo? 5900 nie miało PIXEL SHADERA w wersji 3.0 - i dlatego nie dało się grać w crysisa
chyba jest tylko jedna gra która odpali się tylko na dx10 i wyższych. halo2. kupa-konwersja z konsoli, którą zjechały wszystkie szanujące się magazyny, i e-serwisy

nie ma w zapowiedziach żadnej gry która nie pójdzie na starszych generacjach. a jakby była, to byłby to fail producentow, bo większość ludzi woli kupić coś solidniejszego, zamiast gówna z nową technologią które starczy na pół roku
RudY+- jest online   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-14-2010, 22:56   #20
KnS
Captain

Wyślij wiadomość przez MSN do KnS
Domyślnie

Trooper jak w każdym temacie ma swój świat i swoje kredki ;]
Stare 02-15-2010, 07:50   #21
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie

kup sobie 4850 w takim razie - nie wydasz za dużo kasy, a grafa pociagnie obecnie wszystko co się da, może nie maks detal i może nie w natywnej rozdzielczości dla monitora 22"... a właśnie.. to też jest pytanie - jaki masz monitor ? w jakich rozdziałkach będziesz grać? Jak masz jakąś 17 czy 19, to wogóle się nie zastanawiaj, bierz 4850, dokup Accelero S1 Rev2 + jakiś wiatrak 120mm 800 RPM ( fander, zephyr, scythe np. SlipStream) i masz cichą (Co wnioskuje z wypowiedzi jest istotne dla Ciebie) oraz oszczędną na miarę Twojego kompa kartę.
Jak chcesz coś trochę mniej price/performance a bardziej performance - GTX 260-216, np. Galaxy, Accelero po dołożeniu jednego heatsinka też wchodzi na GTXa no ale takie combo to już 700-800pln.

Ostatnio edytowany przez qhash : 02-15-2010 o 07:52
qhash jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-15-2010, 17:44   #22
Symonides
Moderator
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Cytat:
Po to żeby przynajmniej mógł uruchomić coś nowego? DX 11 nie musi być opcją, a koniecznością, jak było w przypadku wspomnianego wyżej Crysisa.
Gadasz głupoty, nie po raz pierwszy z reszta.
Nota bene przypomnij sobie co pisales KaTowi w temacie o monitorach... Kompletnie sie placzesz.
I proponuje Ci stonować troche i mniej sie podpalac, bo tylko sobie szkodzisz.
Stare 02-15-2010, 18:55   #23
.montrey
Brigadier General

Domyślnie

kupowanie karty z dx11 to poprostu glupota http://www.benchmark.pl/aktualnosci/...X11-23777.html kto znajdzie 2 roznice na obrazkach miedzy dx10 i 11 wygrywa
Stare 02-15-2010, 19:16   #24
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

zwlaszcza do sredniego kompa, na ktorym zapewne jest jeszcze XP... i to chyba powinno wystarczyc.
Stare 02-15-2010, 22:18   #25
klopsik_PL
General

Wyślij wiadomość przez MSN do klopsik_PL
Domyślnie

Cytat:
Jeżeli ktoś chce wydać tyle kasy na sprzęt, którego, w gruncie rzeczy, nie wykorzysta to jego sprawa, ale powinien być tego świadom i nie opowiadać pierdół. Dla niektórych jednak sam lans związany z podjazdem ferrari pod supermarket jest najważniejszy
Cytat:
Przykład z aparatem jest przykładem z dupy, wymyślonym na potrzeby ironii niskich lotów. A lans się mówi na kupowanie rzeczy, których potencjału się nie wykorzysta.
no to jak to jest? w jednym temacie piszesz, ze nie ma co kupywac rzeczy ktorych sie nie wykorzysta, a w drugim temacie namawiasz do kupienia karty z dx11, ktorej i tak nie wykorzysta nalezycie. z toba naprawde sie nie dyskutuje, bo nie ma to zadnego sensu.

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania