Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Kącik sprzętowy

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 11-02-2009, 18:13   #1
lpz
General

Miasto: Wrocław
Domyślnie Co wybrac? ROCCAT KAVE 5.1 vs SENNHEISER PC350

Zakładam topic w imieniu Kosy z iFOR, ponieważ miał jakiś problem z dodaniem nowego tematu.

Jak w temacie. ROCCAT KAVE 5.1 vs SENNHEISER PC350
Generalnie chodzi o to czy ktoś miał styczność z Roccat'ami, ponieważ firma mało znana w Polsce, natomiast zagranicą komentarze raczej pozytywne.

Co o tym myślicie?
lpz jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 11-02-2009, 18:30   #2
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Normalne audio z wyzszej polki + mikro? Generalnie wszystkie sluchawki "dla graczy" to kasa wylozona w bloto.
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-02-2009, 18:50   #3
Symonides
Moderator
General

Miasto: Hrabstwo Ducha
Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Ani jednych ani drugich nie mialem na uszach, ale Sennheiserowi ufam bezgranicznie. Mam aktualnie Sennki HD555 (wczesniej mialem HD 212 Pro) i maja mega quality.
Podejrzewam, ze te PC 350 sa rownie solidne (http://www.testeo.pl/testy-produktow...50-564706.html).
Wolalbym osobiscie nie ryzykowac z tymi Roccatami mimo, ze wygladaja ladnie... no ale wyglad i oznaczenie 5.1 wiosny nie czynia...

tutaj jescze kilka slow o Sennkach PC 350
http://forum.purepc.pl/Audio-f63/Slu...0-t283299.html
Moze Kosie to cos pomoze...

ps. Tak czy siak ja stawialbym na sluchawki BEZ mikrofonu i dokupilbym stojacy np. logitecha http://www.twenga.pl/cena/mikrofon-l...-64838476.html ten mam i jest idealny, a nie jest zbyt drogi.
Pamietaj, czesto mikrofon podnosi cene sluchawek, a z tym zwykle wiaze sie gorsza jakosc odsluchu- pasmo przenoszenia bywa wezsze.
Poza tym ludzie czesto "dmuchaja" w mikrofon, co denerwuje
Stare 11-02-2009, 18:51   #4
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Miasto: Lublin
Domyślnie

Cytat:
Napisał lpz Zobacz Wiadomość
Zakładam topic w imieniu Kosy z iFOR, ponieważ miał jakiś problem z dodaniem nowego tematu.
podaj mi jego login sprawdze konto na forum
Stare 11-02-2009, 19:40   #5
iFOR.maLENstwo
General

Miasto: NSC
Wyślij wiadomość przez ICQ do iFOR.maLENstwo Wyślij wiadomość przez AIM do iFOR.maLENstwo
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dj. Gargamel Zobacz Wiadomość
jak go znam to istnienie takiego loginu nie jest zbyt oczywiste

Ożeniony facet powinien zapomnieć o swoich pomyłkach.
Nie ma sensu, aby dwoje ludzi pamiętało o tym samym.
iFOR.maLENstwo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-02-2009, 19:51   #6
RudY+-
General

Miasto: Brwinów
Wyślij wiadomość przez ICQ do RudY+- Wyślij wiadomość przez AIM do RudY+- wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

słuchawki dla graczy to jedna kupa, słuchawki 5.1 to druga kupa(bo podłączasz przez zewnęczną karte dzwiękową)
chociaż... są pewne wyjątki
senki robią bdb słuchawki, pewnie i te są dobre, steelseries robi też całkiem niezłe
podobno te nowe logitechy G35 bodajże, też są całkiem niezłe.
jak ma do wydania >600zł(po tyle te senki chodzą) to może denony? AH D1001
RudY+- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-02-2009, 20:25   #7
Chomiq
General

Domyślnie

Popytaj Kluska o te G35, sprzedaje wlasnie.
Stare 11-03-2009, 07:08   #8
kaktus
General

Wyślij wiadomość przez AIM do kaktus
Domyślnie

Cytat:
Napisał iFOR.maLENstwo Zobacz Wiadomość
DJ nie węszyłbym tutaj problemu softowego, raczej Kosa powinien mieć cos z nicka maLENkiego
kaktus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-03-2009, 09:52   #9
rmcdzk
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Chomiq Zobacz Wiadomość
Popytaj Kluska o te G35, sprzedaje wlasnie.
A ja swoje już sprzedałem =)
rmcdzk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-03-2009, 10:36   #10
VanDerKosa

Domyślnie

Cytat:
Napisał RudY+- Zobacz Wiadomość
słuchawki dla graczy to jedna kupa, słuchawki 5.1 to druga kupa(bo podłączasz przez zewnęczną karte dzwiękową)
chociaż... są pewne wyjątki
senki robią bdb słuchawki, pewnie i te są dobre, steelseries robi też całkiem niezłe
podobno te nowe logitechy G35 bodajże, też są całkiem niezłe.
jak ma do wydania >600zł(po tyle te senki chodzą) to może denony? AH D1001
PC350 można dostać duużo taniej http://www.3kropki.pl/p/4/4/sennheiser_pc_350.php

G35 - różnie się ludzie wypowiadają, poza tym są na USB a dopiero nabyłem kartę dźwiękową AUDIGY ZS i by się zmarnowała

A ROCCAT KAVE wziąłem pod lupę ponieważ dużo ludzi baaardzo chwali mysz tej firmy. Nie mają zewnętrznej karty dźwiękowej (4 jacki). Nigdzie nie mogłem znaleźć wagi tych słuchawek (tylko na forach czytałem, że trochę ciężkie) i napisałem do sprzedającego - odpisał około 420 gram. Nie wiem ile ważą PC350 ale HD555, które proponujecie ważą 260g (bez kabla).

Cytat:
Napisał rmcdzk Zobacz Wiadomość
A ja swoje już sprzedałem =)

I wszystko jasne

Cytat:
Istnieje łysa piczko

Czy SB AUDIGY ZS (taka mam) będzie ok dla Senków HD555 lub PC350 czy lepsza by była Xi-Fi?

Cytat:
Napisał Dj. Gargamel Zobacz Wiadomość
Dzięki Gargi, dzisiaj już pojawiło mi się "NOWY TEMAT"

Ostatnio edytowany przez VanDerKosa : 11-03-2009 o 10:37 Powód: Autołączenie postów
VanDerKosa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-03-2009, 10:46   #11
Chomiq
General

Domyślnie

Pol kilo na bani? Ciekawe jak to znosza uszy.

Rydzu napisz moze cos o tych G35 zeby ludzie na forum mieli jakas opinie o nich.

Ostatnio edytowany przez Chomiq : 11-03-2009 o 10:50
Stare 11-03-2009, 10:54   #12
iFOR.maLENstwo
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do iFOR.maLENstwo Wyślij wiadomość przez AIM do iFOR.maLENstwo
Domyślnie

Cytat:

Rydzu napisz moze cos o tych G35 zeby ludzie na forum mieli jakas opinie o nich.

od tego masz cala konstrukcje sluchawek zeby Ci nie wisialy na uszach tylko na glowie, a jak komus sie kark szybko meczy polecam kolnierz ortopedyczny polsztywny, niedawno mialem wypadek i musialem sobie taki sprawic to wiem ze na dlugie (szczegolnie pozno nocne) godziny zdaje egzamin (cena okolo 30 pln do nabycia w kazdej aptece bez recepty)

Stare 11-03-2009, 10:56   #13
Chomiq
General

Domyślnie

Kosa:
http://www.youtube.com/watch?v=rIK5SekNpbY

Z commentow widac, ze mikro jest do bani niby.
Stare 11-03-2009, 11:10   #14
VanDerKosa

Domyślnie

Cytat:
Kosa:
http://www.youtube.com/watch?v=rIK5SekNpbY

Z commentow widac, ze mikro jest do bani niby.
Dzięki, czytałem to. Naprawdę się napociłem wcześniej zanim wybór padł na te 2 modele (dlatego odpadły SS, Razery, Medusy- głównie ze względu na jakość wykonania). G35 odpadły po tym co czytałem na różnych forach.

Czyli zostaje temat SENNHEISER PC350 czy HD555+mic zew. Symonides wkleił fajny opis użytkownika PC350 (prawie jak sponsorowany, hehe).

Ostatnio edytowany przez VanDerKosa : 11-03-2009 o 11:13
Stare 11-03-2009, 11:17   #15
Chomiq
General

Domyślnie

Jezeli decydujesz sie na senki to ja tutaj nie widze zbytniej dyskusji:
HD 555 = 300zl + mikro
PC 350 = 470zl

Ewentualnie mozesz sie jeszcze zastanowic nad czyms innym czyli np wybrac sie gdzies do sklepu w stylu mm i odsluchac pare roznych sluchawek.
Stare 11-03-2009, 11:31   #16
VanDerKosa

Domyślnie

Cytat:
od tego masz cala konstrukcje sluchawek zeby Ci nie wisialy na uszach tylko na glowie, a jak komus sie kark szybko meczy polecam kolnierz ortopedyczny polsztywny, niedawno mialem wypadek i musialem sobie taki sprawic to wiem ze na dlugie (szczegolnie pozno nocne) godziny zdaje egzamin (cena okolo 30 pln do nabycia w kazdej aptece bez recepty)
Nie masz racji. Jak ktoś ma mniejszą makówkę to ma to duże znaczenie. Wtedy ciężar częściowo przenosi się na uszęta.

Cytat:
Jezeli decydujesz sie na senki to ja tutaj nie widze zbytniej dyskusji:
HD 555 = 300zl + mikro
PC 350 = 470zl

Ewentualnie mozesz sie jeszcze zastanowic nad czyms innym czyli np wybrac sie gdzies do sklepu w stylu mm i odsluchac pare roznych sluchawek.
HD555 znajdę w Poznaniu do przymiarki ale z PC350 jest już problem - nie chcą rozpakować albo tylko sklep internetowy i nawet odbiór własny nie wchodzi w gre

Dane techniczne:

PC 350

Mikrofon
Pasmo przenoszenia 50 - 16000 Hz
Charakterystyka z redukcją szumów
Czułość - 38 dBV przy 94 dB SPL

Słuchawki
Pasmo przenoszenia 10 - 26000 Hz
Impedancja 150 Ohm
Dynamika 108 dB (SPL)
Przetwornik dynamiczny, 38 mm, neodymowy
Zniekształcenia < 0,1%
Nausznik wokółuszne, zamknięte
Kabel 3 m
Wtyk 2 x jack 3,5 mm

HD 555

Impedancja 50 Ohm
Siła docisku do uszu 3,5 N
Pasmo przenoszenia 15 - 28000 Hz
Połączenie jack 3,5 mm/6,3 mm stereo
Dynamika SPL (1 kHz, 1Veff) 112 dB
Przetworniki Opis ze strony www.sennheiser.com.pl dynamiczne, otwarte
Nauszniki wokółuszne
Zniekształcenia harmoniczne THD 0,2%
Kabel 3 m
Waga bez kabla 260g

HD 555 są otwarte a żadko bywam sam w pokoju (żoncia się kręci + M jak miłość w TV) i chciałbym się odciąć.
Czy dużo dźwięków zewnętrznych słychać w HD555?

Ostatnio edytowany przez VanDerKosa : 11-03-2009 o 11:44 Powód: Autołączenie postów
Stare 11-03-2009, 12:30   #17
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał VanDerKosa Zobacz Wiadomość
Nie masz racji. Jak ktoś ma mniejszą makówkę to ma to duże znaczenie. Wtedy ciężar częściowo przenosi się na uszęta.
jak ktos ma mala to niech pije mleko bedzie wielki
zreszta Ty raczej malej nie masz

HD 555 maja wieksze pasmo i sa tansze to nad czym sie tu zastanawiac ?

Stare 11-03-2009, 14:59   #18
rmcdzk
General

Domyślnie

Cytat:

G35 maja coś pod 800g . Ogólnie rzecz biorąc są bardzo dobre pod względem jakości wykonania i wygody, mimo że są ciężkie w ..uj Są 3 gąbki na pałąk to w jakieś 5 minut optymalnie się dopasowałem do nich.
Mikrofon jest bardzo dobry, mało zew. dźwięków zbiera. Podoba mi się bardzo
Kolejnym plusem jest to, że można sobie guziczki na lewej słuchawce zaprogramować jak się chce (niektórzy będą woleli zostawić kosmiczną wiewiórkę chaosu - są mody na głos użytkownika ), rolka volume'a ałtputa i mute mikro na tej samej słuchawce też dobry pomysł. No i tyle zalet...

Jak wiadomo one są zew. kartą dźwiękową więc omija moje kochane X-Fi . Dźwięk 3D tj. 7.1 jakoś nie powala (z resztą dla mnie to jest to samo lub gorzej co 3MSS-3D u creative'a ), ze stereo są problemy...
Muzykę testowałem na Suspended Animation John Petrucci'ego, dla mnie straszna kicha. Po tym nawet nie chciało mi się odpalać kawałka jakiegoś filmu. Do gier multi wszelkiego rodzaju na poziomie pros'a się nie nadają, przynajmniej do aa285 . Do gier single i jakiś survival horrorów by może były nawet spoko... ale...

Na oweralu chodzi to o gorzej i to sporo niż X-Fi gamer i wysłużone dojechane HD207.
Gdyby nie waga i sama jakość dźwięku (jak w sennkach i akg) byłyby to serio fajne słuchaweczki, a tak są dobre dla gościa przy kasie i laptopem ale to moja opinia .

Biorąc pod uwagę cenę to nawet bym się nie zastanawiał i brał 555 + mik (tzn na miejscu Kosy bo mój bajerancki mik z 7zł ma się dobrze i jest przypięty do kabla od klawiaturki) lub jakiegoś odpowiednika AKG. Może nawet tak zrobię jak uwolnię trochę kasy bo z tego co widzę to sprzedałem je drożej niż chodzą sennki
Stare 11-03-2009, 15:12   #19
Symonides
Moderator
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

ale zescie sie rozpisali
Ok, to w skrocie, bo musze znowu wyjsc z domu
HD 555 mam i waga 260kg (bez kabla) kompletnie nie przeszkadza w graniu. Chyba, ze ktos ma szyje jak flaming Gram w nich po kilka godzin i nie odczuwam ani zmeczenia glowy, ani uszu. Dodatkowo trzeba powiedziec, ze sluchawki otaczaja małżowiny, wiec nic sie nie odciska.
Audigy 2 ZS, dokladnie mam ta karte i do muzyki nie potrzeba nic wiecej, no chyba ze jest sie audiofilem, ale to i tak juz imho wydziwianie...
Do gier? Hm, tutaj sie nie wypowiem, bo nie wiem czy X-Fi nie byloby lepsze...
Ja sie przesiadlem z HD 212 Pro na HD555 i wierzcie mi, czuje roznice Duzo lepiej slysze i pozycjonuje wrogow idealnie.
Jeden konkretny minus HD 555 - wyjscie duzy jack. Niestety male przejsciowki sa zbyt grube, wiec odpada wetkniecie w karte dzwiekowa pomiedzy mini jacki W gre wchodzi "przedluzka" gniazdo jack->wtyczka mini.
Niestety trzeba pamietac, ze zwykle przejsciowki moga pogorszyc/oslabic dzwiek.

Pozdrawiam

edit:
Aha bylbym zapomnial, zona moze niestety slyszec dzwieki, poniewaz sa to sluchawki otwarte. Na pewno szyby nie beda sie trzesly w oknach, ale jesli glosno sluchasz gry/muzyki, to na pewno zwroci Ci uwage jak bedzie juz przycinac komara
Stare 11-03-2009, 16:16   #20
Louis
General

Miasto: Gliwice
Wyślij wiadomość przez AIM do Louis wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Cytat:
Napisał Symonides Zobacz Wiadomość
HD 555 mam i waga 260kg (bez kabla) kompletnie nie przeszkadza w graniu.

To jaki Ty masz kark?-260kg na głowie

Louis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-03-2009, 18:07   #21
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Louis Zobacz Wiadomość

To jaki Ty masz kark?-260kg na głowie
heheh pudzian faktycznie, mialo byc w gramach

co do dzwiekow zewnetrznych, to moze ciutke slychac, ale kompletnie na to nie zwracam uwagi (czyt. nie robi roznicy), nawet jak TV napiernicza, to i tak slysze tupanie wroga

ps. dosc istotna zaleta sluchawek otwartych- nie wydzierasz sie do mikrofonu, bo sie troche lepiej slyszysz
Stare 11-03-2009, 20:20   #22
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

Cytat:
ps. dosc istotna zaleta sluchawek otwartych- nie wydzierasz sie do mikrofonu, bo sie troche lepiej slyszysz
jest jeszcze jedna zaleta, jak siedzisz sam w domu z malym dzieckiem ktore spi w drugim pokoju to nie musisz sie co chwila zrywac i isc patrzyc czy juz sie nie obudzilo i ze zlosci nie deportowalo zawartosci lozeczka na podloge choc ta zaleta z czasem mija i staje sie troche obojetna aczkowiek latwiej szybciej reagowac na ewentualne potrzeby latorosli

Stare 11-03-2009, 21:02   #23
VanDerKosa

Domyślnie

Podsumowanie:

HD 555 na pokładzie + mic

Dziękuję all za rzeczową dyskusję i propozycje.
Stare 11-03-2009, 22:53   #24
rmcdzk
General

Domyślnie

Cytat:
Jeden konkretny minus HD 555 - wyjscie duzy jack. Niestety male przejsciowki sa zbyt grube, wiec odpada wetkniecie w karte dzwiekowa pomiedzy mini jacki W gre wchodzi "przedluzka" gniazdo jack->wtyczka mini.
Niestety trzeba pamietac, ze zwykle przejsciowki moga pogorszyc/oslabic dzwiek.
Dla mnie to zaleta, podpinam słuchawki przez wzmacniacz
Kiedyś sobie kupiłem przejściówkę (taką złodziejkie mniej więcej ) mini jack na 2 gniazda z mm bo mi się nie chciało lutować aby mieć na raz podłączone słuchawki i wzmaka to ... słyszałem o pół kenny mniej , nigdy więcej
Stare 11-04-2009, 08:58   #25
Hang
Captain

Wyślij wiadomość przez AIM do Hang Wyślij wiadomość przez MSN do Hang
Domyślnie

Mam HD555 i w sumie mogę polecić, rewelacji jakiejś szczególnej nie ma, ale jest ok. Słuchawki pokazują pazurki jak podłączysz je przez wzmacniacz, bo tak bezpośrednio do karty dźwiękowej to nie grają nadzwyczajnie. Na razie najlepiej grało mi się chyba na aurvanach live! od creative. Wykonanie tych SS też średnie, pół roku i powoli zaczęła mi pękać lewa słuchawka, teraz kompletnie się rozleciała i w najbliższym czasie odsyłam w ramach reklamacji (prawa słuchawka dzieje się to samo, pojawiło się małe pęknięcie, które z czasem się będzie powiększać i rozsypie się kompletnie).

edit: dodam jeszcze, że mam kiepski słuch i słyszę na tych samych słuchawkach np dużo mniej niż mój brat (tak to jest jak się od 12 roku życia słucha rocka/metalu), także ciężko mi wybrać odpowiednie słuchawki, a miałem na głowie różne modele SS, Philips, Creative, KOSS, Grado itd

Ostatnio edytowany przez Hang : 11-04-2009 o 09:02
Hang jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-04-2009, 10:27   #26
Frysiek
General

Domyślnie

a są jeszcze firmy... AKG i Technics :p

Frysiek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-04-2009, 10:40   #27
VanDerKosa

Domyślnie

We wzmacniaczu mam 2 wejścia L+R. Karta SB AUDIGY 2 ZS. Jakie kabelki kupić do połączenia tego?
Stare 11-04-2009, 13:11   #28
rmcdzk
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Hang Zobacz Wiadomość
edit: dodam jeszcze, że mam kiepski słuch i słyszę na tych samych słuchawkach np dużo mniej niż mój brat (tak to jest jak się od 12 roku życia słucha rocka/metalu)
To nie wina gatunku =]

@Kosa

Na pewno kabel mały jack stereo na (nie wiem co masz) 2 cinche (lewy i prawy kanał) (może tak masz nie wiem zależy od wzmaka), łatwo samemu zrobić. Nie oszczędzaj na tym, bo tu mogą być spore straty jakości

Ostatnio edytowany przez rmcdzk : 11-04-2009 o 13:18
Stare 11-04-2009, 14:23   #29
Chomiq
General

Domyślnie

Moze posiadacze innych firm zaczna sie wypowiadac w tematach. Z tego co ostatnio da sie wyczytac to 90% poleca senki "bo to dobra firma", a wiadomo ze jakby sie czlowiek uparl to by znalazl cos lepszego, moze i nawet za mniej.
Stare 11-04-2009, 15:29   #30
Louis
General

Miasto: Gliwice
Wyślij wiadomość przez AIM do Louis wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Ja w prezencie jakiś czas temu otrzymałem Senki HD 515 GAME i nie narzekam.Do grania przy kompie spokojnie wystarczą.

Louis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-04-2009, 20:22   #31
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Louis Zobacz Wiadomość
Ja w prezencie jakiś czas temu otrzymałem Senki HD 515 GAME i nie narzekam.Do grania przy kompie spokojnie wystarczą.
Tez sie nad nimi zastanawialem, ale wygraly HD555, bo sa ciut lepsze, ale glownie wykonanie nausznikow przewazylo- w HD555 sa welurowe.
Stare 11-05-2009, 14:04   #32
VanDerKosa

Domyślnie

Cytat:
Moze posiadacze innych firm zaczna sie wypowiadac w tematach. Z tego co ostatnio da sie wyczytac to 90% poleca senki "bo to dobra firma", a wiadomo ze jakby sie czlowiek uparl to by znalazl cos lepszego, moze i nawet za mniej.
Chomiczku,

Jak pisałem wcześniej troszkę poszperałem po opiniach w necie. Generalnie ludziska stawiają na dobre stereo (AKG, PHILIPS, Technics- b.dobre bezprzewodówki ale 1500 PLN, Sennheiser). Ale jeżeli bierzemy 5.1 na tapetę to jest tak: z dźwiękiem nienajgorzej, z jakością już dużo gorzej -najlepiej wypadały MEDUSA NX 5.1 Gaming Edition poniewż miały najmniej negatywnych opinii o jakości wykonania. Generalnie w 5.1 graczom uciekał dźwięk w jednej lub drugiej słuchawce, pałąk pękał, kabel się przecierał, itp. po krótkim okresie użytkowania. A w Senkach jakość dźwięku znana a wykonania tym bardziej.
Cytat:
Napisał rmcdzk Zobacz Wiadomość

@Kosa
Na pewno kabel mały jack stereo na (nie wiem co masz) 2 cinche (lewy i prawy kanał) (może tak masz nie wiem zależy od wzmaka), łatwo samemu zrobić. Nie oszczędzaj na tym, bo tu mogą być spore straty jakości
Są przejściówki minijack/2xcinch od 3,06 zł do 55 zł (1,5m długości)
Wyszperałm z szuflady mój stary wzmacniacz Technics - 14 lat ma - teraz będzie jak znalazł
Dzięki za pomoc Panowie

Ostatnio edytowany przez VanDerKosa : 11-05-2009 o 14:09 Powód: Autołączenie postów
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania