Wróć   America's Army PL > America's Army 3 > Ogólne AA3

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 12-07-2011, 12:51   #1
radament1
Sergeant Major of the Army (SMA)

Wyślij wiadomość przez MSN do radament1
Domyślnie odległe heady z DMR na moście

Witam

Gram ostatnio nawet często w AA3 - głównie na bridge_night_clear. Różni się to od AA 1.x i następnego AA 2.x - moim zdaniem na plus z uwagi na większą liczbę terenu działania i bardziej rozbudowany middle, który w poprzednich wersjach był dosyć mały. Często obserwuję tzw. heady z keyhola pod wieżą - np. zaraz po starcie ktoś z AS biegnie i jest prawie przy wieży i dostaje heada. Przyznaję, że sam też oberwałem parę razy takiego. Niedawno mając DMR w DEF próbowałem takiego heada trafić i się rozczarowałem, bo tam prawie nic nie widać z keyhola z uwagi na baaaaaardzo dużą odległość. To samo dotyczy AS vs. DEF przy pierwszej alejce DEF. Jak zatem oni to robią - czy ktoś może wie ?

pozdrawiam
radament1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 12-07-2011, 15:23   #2
jacek37-pl
First Lieutenant

Miasto: Sulęcin
Domyślnie

Oszukują, gnomy
Stare 12-13-2011, 18:32   #3
srk76
Lieutenant General

Miasto: Dąbrowa Górnicza
Domyślnie Kochany...

...postrzelaj więcej - nauczysz się.

Jestem wstanie sprzedać ci HS stojąc niedaleko fontanny gdy ty będziesz pędził do pierwszej wieży po drugiej stronie mapy prawą stroną chodnika
Stare 12-14-2011, 13:11   #4
jacek37-pl
First Lieutenant

Miasto: Sulęcin
Domyślnie

Ale przecież nawet nie będziesz mnie widział
Stare 12-14-2011, 13:55   #5
Shibby
General

Miasto: Przasnysz
Domyślnie

Nie wiem jak to tam jest w 3.X, ale w 1.X i 2.X nie trzeba było widzieć kogoś na Bridge Crossing (lub na innej mapie), aby się domyślić, że pewnie właśnie tam teraz wbiega. A jeżeli jest duże prawdopodobieństwo, że tam ktoś jest to warto strzelić na ślepo.

W sumie to nie jest takie mocno nierealistyczne, jak to często ludzie na to narzekają. Na Bliskim Wschodzie miejscowi też spamują. Wiedzą, gdzie mogą spodziewać się wojsk amerykańskich i im sprzymierzonych no to strzelają czasami właśnie na ślepo.
Stare 12-14-2011, 16:13   #6
Ulfding
Major General

Domyślnie

Nie wiem jaki ty masz monitor ale ja tam dobrze widzę czy ktoś z defa biegnie w stronę pierwszej wieży. Może złego spota wybrałeś

ps
srk nie zdradzaj fontanny
Stare 12-14-2011, 17:24   #7
RudY+-
General

Miasto: Brwinów
Wyślij wiadomość przez ICQ do RudY+- Wyślij wiadomość przez AIM do RudY+- wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

kontrasty sobie ludzkie ustaw, a w 3.0 nie widać na bridzu całej mapy przypadkiem?
RudY+- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-14-2011, 18:45   #8
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Ulf

...a niech kombinuje. Już nie raz 3 gości na plecach miałem i oglądali jak i gdzie patrzę. Śmiesznie to wyglądało

Jacek

Ja na ustawieniach low widzieć będę Twoje wąsy Tylko trzeba wiedzieć gdzie patrzeć.

Cytat:
Napisał RudY+- Zobacz Wiadomość
... a w 3.0 nie widać na bridzu całej mapy przypadkiem?
..aż sprawdzę jak to z ulicy widać.

...

ps

Jacek , a ty nie grałeś czasem na moście ale we mgle ? Bo jest taka wersja. Wtedy to faktycznie nic nie widać dalej niż środkowa wieża i co najwyżej wrogi catwalk przy dobrym ustawieniu.

Ostatnio edytowany przez srk76 : 12-14-2011 o 18:49
srk76 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-23-2011, 13:20   #9
radament1

Domyślnie kontrasty ?

Co do strzelania headów pod wieżą to już wiem co i jak. Jednak nadal mam problem z widocznością w ciemniejszych miejscach. Wobec tego chciałem się jeszcze dopytać bardziej doświadczone osoby o wspomniane przez Rudego ustawienia - w tym kontrasty czy brightness - jak je ustawić, żeby nie być ślepym na wrogów w ciemniejszych miejscach ?

Siadłem sobie w wolnej chwili na pusty serwer żeby poobserwować różne miejsca przez acog. Traf chciał, że wpadł na niego niedługo potem jakiś dżentelmen i zacząłem obserwować teren przez acog na żywca, usiłując go dostrzec w ciemniejszych miejscach.
I tu pojawia się problem, bo w tych ciemniejszych miejscach ledwo go było widać.
Przykład: jestem w wieży AS i klęczę za pudłami obserwując przez wąską szparę (utworzoną pomiędzy górnym pudłem i krawędzią okna) okna DEF. O ile jeszcze w skrajnych oknach można dostrzec ciemny zarys postaci, o tyle w środkowym oknie na tle skrzyni postać jawi się jako ledwo widoczne odbarwienie tła (takie delikatne siwe odbarwienie ledwo odróżniające się od tła). Oczywiście wszystko się zmienia, gdy wrogi SDM strzela, ale wówczas przeważnie już się od tego pierwszego strzału dostaje heada.

Sytuacja wygląda w moim przypadku źle, gdy się gra przeciwko bardzo dobrym SDM (sam jestem noobem jeśli chodzi o tą broń i dlatego chcę się nauczyć nią posługiwać). Wówczas to bowiem wystarczy, że na sekundę czy dwie wychylę się samą głową w środkowym oknie na tle pudła albo w klozecie klęcząc na schodach i już dostaję heada. Mniemam zatem, że od razu jestem zauważany przez wrogiego SDM.

Napiszę może jeszcze, że gram na Bravii 32" na 1080dpi , a jakoś nie mam zamiaru siedzieć 50 cm od ekranu żeby być w stanie zauważyć ledwo widoczne odbarwienie na tle pudła, ściany czy innego ciemnego zaułka.

Czy są zatem jakieś zalecane ustawienia grafiki, kontrastu czy jasności dla posługiwania się tą bronią ?
Stare 12-23-2011, 13:52   #10
-misiu
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał radament1 Zobacz Wiadomość
Wobec tego chciałem się jeszcze dopytać bardziej doświadczone osoby o wspomniane przez Rudego ustawienia - w tym kontrasty czy brightness - jak je ustawić, żeby nie być ślepym na wrogów w ciemniejszych miejscach ?
Tip: Ustawienia kontrastu, jasnosci, oraz kolorow i ich glebi mozna rowniez zmieniac z poziomu sterownikow karty graficznej. Daje to nieco wieksze mozliwosci.

Steam - Muzyka - Poprzednio
-misiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-23-2011, 14:25   #11
tidididi
General

Miasto: Kraków
Domyślnie

Cytat:
Napisał -misiu Zobacz Wiadomość
Tip: Ustawienia kontrastu, jasnosci, oraz kolorow i ich glebi mozna rowniez zmieniac z poziomu sterownikow karty graficznej. Daje to nieco wieksze mozliwosci.
Bardzo duze nieco wieksze mozliwosci
Stare 12-23-2011, 14:50   #12
RudY+-
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do RudY+- Wyślij wiadomość przez AIM do RudY+- wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

OVER 9000
Stare 12-23-2011, 18:47   #13
radament1

Domyślnie

No to już wiem, że trzeba coś poprzestawiać w ustawieniach grafiki. Wiem już, że trzeba to poprzestawiać przez stery karty graficznej. Pytanie jednak jest takie: co konkretnie pozmieniać i na jakie wartości ?
Ps. do czego się RudY odnosi to 9000 ?
Stare 12-23-2011, 18:55   #14
RudY+-
General

Domyślnie

1)spędzasz kilka godzin na serwerze ze znajomym i sam szukasz ustawień. Podpowiedź, na każdą mapę są inne. Wy macie tylko 6 czy 8 map, w aa2.8 było ich troche więcej, więc prosze nie płakać
2)do dwóch postów przedemną, ale to raczej niuans dla nielicznych

Ostatnio edytowany przez RudY+- : 12-23-2011 o 19:00
Stare 12-28-2011, 02:18   #15
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Ja tam nic nie zmieniam w ustawieniach. Gram tak jak wujek Sam ustawił a z racji kompa już lekko pachnącego piżmem na LOW ustawieniach żeby choć trochę FPS uratować więcej.

...a head shoot w środkowym oknie zza pudełek wchodzi aż mlaskam

Cytat:
Napisał radament1 Zobacz Wiadomość

Sytuacja wygląda w moim przypadku źle, gdy się gra przeciwko bardzo dobrym SDM
To dość naturalne - nie uważasz.

Tak jak opanowałeś strzały spod wieży tak opanujesz inne techniki. Rzymu nie zbudowano ot tak sobie. Im więcej HS zaliczysz od PRO SDM tym dla Ciebie lepiej.

Dużo ruchu po mapie. Obserwacja , obserwacja i jeszcze raz obserwacja. Masz PRO SDM w teamie ? Pokręć się za nim , poucz jego pozycji i technik. Nawet bez scope możesz ćwiczyć celne strzały.

Trening: patio , prawy róg przy ogrodzeniu. Cel: wróg biegnący po prawym catwalk - celny HS z M4 (zwykły celownik-szczerbinka) przechodzisz do kolejnego etapu. To samo miejsce , ta sama broń tym razem wróg campi na środkowej części schodów do wieży.

Po opanowaniu powyższych mając broń z celownikiem optycznym zrobisz to samo ale z fontanny bez żadnych problemów.

Ostatnio edytowany przez srk76 : 12-28-2011 o 02:29
srk76 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-28-2011, 09:46   #16
radament1

Domyślnie

Nie mam problemu z waleniem headów nawet do ruszających się celów (chociaż to ostatnie jeszcze nie idzie tak jak chciałbym żeby wychodziło). Nie mam problemu z obrywaniem headów od lepszych sdm - toż to czysta nauka. Kwestia jest tylko taka, że podczas wymiany ognia okna DEF vs. okna AS oni mnie widzą praktycznie od razu w środkowym oknie DEF na tle pudła (bardzo częsty prawie natychmiastowy head), podczas gdy ja będąc w AS i patrząc na środkowe okno DEF widzę ich w takiej sytuacji jako ledwo widoczne odbarwienie tła pudła. Od razu zaznaczam, że będąc w DEF najpierw lustuję okna AS zza pudeł. Dlatego się tylko zastanawiałem nad tym czy oni siedzą z nosem przy ekranie wypatrując ledwo zauważalnego odbarwienia tła pudła czy może coś da się zrobić żeby nie tracić wzroku wpatrując się z bliska w ciemne miejsca, w których może ukrywać się wrogi sdm.
Stare 12-28-2011, 21:56   #17
sebkaaa
Chief Warrant Officer 4

Domyślnie

spokojnie na slepo z m 16 mozesz walic na patio, catwalk, z okien az w koncu na schody czy tez filary na moscie, nie oszczedzaj ammo. jak kolega napisał powyzej róch jak najbardziej wskazany.

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania