Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Forum polskich rozgrywek > ESL

Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Stare 12-27-2005, 21:11   #1
Crazy Sam
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Crazy Sam Wyślij wiadomość przez Yahoo do Crazy Sam
Domyślnie Ależ owszem, czemu nie? Adminom też należy się!

Tak więc jak zapewne część z Was doskonale wie ostatnimi czasy wydarzyły się 2 zupełnie nie mające na pierwszy rzut oka niczego wspólnego. Mowa o połączeniu się klanów TRIBE i 3rd-RB, oraz o nowym regulaminie w ESL. "O co mu do cholery chodzi" Pewnie większość zadaje sobie takie pytanie. Otóż wg adminów ESLa ma i to dużo. Więc, aby klany nie mogły się swobodnie łaczyć, bo i po co, postanowili wprowadzić zapiskę regulującą wolność w poczynaniach klanów. Oto ona:

Cytat:
Jeśli klan podczas rozgrywek championship/premiership chce zmienić nazwę, a jest to powiązane z fuzją lub połączeniem w jakikolwiek inny sposób z innym teamem to, aby grać dalej na tej samej pozycji, jaką obecnie zajmuje ilość nowych członków nie może przekroczyć 40% starego TEAMU, okres takiej karencji ustalony jest na 3 miesiące (klan może przyjmować nowych członków, lecz spoza grona ludzi z klanu, z którym się łączył. Nawet, jeśli przez okres 3 miesięcy dany zawodnik zmieni drużynę na inną i przez to będzie chciał obejść regulamin).
Tutaj link do dyskusji: http://www.esl-europe.net/pl/aao/for...36134/?start=0

I teraz pytanie. Czy wszystkim oprócz adminów ESLa przeszkadza nasza fuzja? Czy wszystkich ona aż tak bardzo kłuje w oczy?

IMO to co odwalają "kolesie" z ESLa jest już poprostu przegięciem i to ostrym.

P.S. prosiłbym moderatora o dodanie ankiety do "I teraz pytanie. Czy wszystkim oprócz adminów ESLa przeszkadza nasza fuzja? Czy wszystkich ona aż tak bardzo kłuje w oczy? "
ty

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 12-27-2005, 21:31   #2
Pixel
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Pixel
Domyślnie

Crazy tu nie chodzi o to czy przeszkadza czy nie. Dla mnie mozecie polaczyc sie nawet z iog. Chodzi o to ze zapraszalismy klan TRIBE, a w tym momencie ponad 60% graczy syanowia gracze ktorzy nie byli w momencie zapraszania.
Stare 12-27-2005, 21:34   #3
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Dodalem ankiete.
Stare 12-27-2005, 21:36   #4
fisheer
Lieutenant General

Wyślij wiadomość przez AIM do fisheer
Domyślnie

MA to byc wyscig na to kto lepiej zinterpretuje regulamin bedacy jak jedna wielka dziura?

Bo jak na razie do tego prowadzi wiekszosc przepisow...

Przypomne: prawo nie dziala wstecz ....

EDIT

Co do ankiety to odpowiedz jest oczywista, bo nie jest to juz TRIBE. Jest to 4FuN.
fisheer jest offline  
Stare 12-27-2005, 21:39   #5
[NIKON]
General

Domyślnie

a apelacja ?
Fisher btw. W regulaminie jest podana wysokosc Siga a nie banerku 500/100 włacznie z napisami/grafika
[NIKON] jest offline  
Stare 12-27-2005, 21:40   #6
Antol
General

Miasto: Swarzędz
Wyślij wiadomość przez AIM do Antol Wyślij wiadomość przez Yahoo do Antol
Domyślnie

Dopuścić 4fun do gry, nie przeszkadzać IM :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Bo równie dobrze Tribe mógł przyjac 20 nowych rekrutów i zmienić nazwe i co wtedy : Głupi zapis, niejasny i troche utrudnia IMHO
Stare 12-27-2005, 21:44   #7
fisheer
Lieutenant General

Domyślnie

IMHO Po prostu niepotrzebny....
fisheer jest offline  
Stare 12-27-2005, 21:44   #8
MiWe
Chief Warrant Officer 2

Domyślnie

Ech tendencyjne pytanie. PANOWIE DAJCIE JUZ SPOKOJ!
MiWe jest offline  
Stare 12-27-2005, 21:45   #9
Pixel
General

Domyślnie

Zapis regulaminu zostal updatowan yjakby ktos nie czytal forum ESL'a i brzmi:

"W każdym momencie rozgrywek 60% całego klanu muszą stanowić gracze, którzy dołączyli do klanu przed rozpoczęciem rozgrywek"
Stare 12-27-2005, 21:47   #10
Crazy Sam
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Crazy Sam Wyślij wiadomość przez Yahoo do Crazy Sam
Domyślnie

Wiele to nie zmienia.
Stare 12-27-2005, 21:52   #11
{P-A-S}Sebo-PL
Chief Warrant Officer 3

Wyślij wiadomość przez AIM do {P-A-S}Sebo-PL Wyślij wiadomość przez MSN do {P-A-S}Sebo-PL wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

panowie jesli nawet doszlo do fuzji klanowej to i tak jest zaproszony klan tribe czy nie?

moim zdaniem nawet jezeli by bylo 100% zmian to nadal jest to klan trybow

takie jest moje zdanie

pozdrawiam
{P-A-S}Sebo

{P-A-S}Sebo-PL wanna die?
{P-A-S}Sebo-PL jest offline  
Stare 12-27-2005, 21:53   #12
Camaxtli
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał 4FuN|fisheer
Dokładnie. Od dziś możecie sobie wprowadzać przepisy jakie chcecie, ale wcześniej nie było o tym żadnej mowy... więc sprawa jest chyba prosta. PRAWO NIE DZIAŁA WSTECZ!
Stare 12-27-2005, 21:54   #13
MiWe
Chief Warrant Officer 2

Domyślnie

http://www.esl-europe.net/pl/aao/for...36134/?start=0 <--- wypowiadajcie sie tutaj odnosnie waszego zdania na temat tego punktu reguliaminu i tego, w jaki sposob powinien on dzialac - czy ma dotknac 4fun, czy nie.
MiWe jest offline  
Stare 12-27-2005, 22:00   #14
Janek
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Napisał Camaxtli
Cytat:
Napisał 4FuN|fisheer
Dokładnie. Od dziś możecie sobie wprowadzać przepisy jakie chcecie, ale wcześniej nie było o tym żadnej mowy... więc sprawa jest chyba prosta. PRAWO NIE DZIAŁA WSTECZ!
Gwoli scislosci ta zasada dotyczy tylko prawa karnego.
Stare 12-27-2005, 22:02   #15
Antol
General

Miasto: Swarzędz
Wyślij wiadomość przez AIM do Antol Wyślij wiadomość przez Yahoo do Antol
Domyślnie

z drugiej strony

Dajcie se na wstrzymanie 4FuN. Juz polowa sezony za nami. Wypiszcie te kilka osob z rostera i dopiszcie je po skonczenieu pierwszego sezonu, i zacznijcie od nowa. Po co robić kolejny burdel, juz nie wiem ktore forum mam czytać To taka mysl zmeczonego czlowieka ktory pisze o 23:56 zamiast spać
Stare 12-27-2005, 22:03   #16
[6BDS]_Klucha_PL
Sergeant Major of the Army (SMA)

Wyślij wiadomość przez MSN do [6BDS]_Klucha_PL
Domyślnie

Dac grac, bo i tak teraz jest po "ptokach" Zreszta po co to wszystko.. No chyba ze klan TRIBE ten co teraz jest chcialby kontynuowac gre w ESLu, to wtedy byl by problem.
[6BDS]_Klucha_PL jest offline  
Stare 12-27-2005, 22:04   #17
fisheer
Lieutenant General

Domyślnie

Wypowiedz admina ESL na IRCu (wiele mowi o stusunku do 4FuNa):
Cytat:
<Kazs> gdyby to ode mnie zalezalo
<Kazs> i ta akurat liga byla moja
<Kazs> juz dawno polecieliby na zbity pysk i nie bawilbym sie w zmiany w regulaminie
fisheer jest offline  
Stare 12-27-2005, 22:10   #18
kaktus
General

Wyślij wiadomość przez AIM do kaktus
Domyślnie

ale ta liga nie jest jego tylko WASZA, a jest to efektem tego iz coraz czesiej dochodzi do kombinowania i dlatego jest update regulaminu nad kotrym pracowalismy 3 tygodnie
(niestety wieszkosc z nas pracuje, ale nie w ESL)
kaktus jest offline  
Stare 12-27-2005, 22:12   #19
Kazs
Sergeant First Class

Domyślnie

Powiem tak - nie jako admin gdyż nad pracami nad nowym regulaminem pracowałem sporadycznie a bardziej przykładałem się do starego, Tym razem zostawiłem to innym osobom ale jako zwykły gracz powiem: ci panowie i panie sobie w **uja lecieli o czym dobrze polska scena wie zarówno na TWL jak i ESL. W chwili obecnej sprawy zostały uregulowane a sytuacja jest niecodzienna gdyż nie doszło do całkowitej fuzji obu klanów i szczerze leje na takie koneksje. Szczególnie zabawy w TWL po "połączeniu" obu klanów były dziecinne. Uprawiany public relations przez Pana z samej góry to proszę sobie darować bo jest w stylu rydzyka. Niestety niektórzy są przyzwyczajeni, że w naszej kulturze leży nienawiść do tych, którzy pracują dla dobra innych i nie otrzymujących za to wynagrodzenia.

Nienawidzę: oszustw, zakłamania i jakiś zabaw dzieci 5 letnich. Szczerze mam dość.

Teraz powiem jako admin. Zawsze gdy dochodzi w ligach a w szczególności tej, której przewodnicze (III) do zachowań not-fair, przekłamań czy manipulacji zawsze winni są karani a ofiary wspierane. Dlatego nawołuje zawsze tych, którzy uważają, że są pokrzywdzeni do pisania etykiet wsparcia a nie szukania poklasku wkoło gdyż właśnie po to istnieje by rozwiązywać publiczne problemy. Gdyby to ode mnie zależało nie wprowadzając tego wpisu Tribe za całokształt jako admin decision miało by tydzień na uregulowanie tagów oraz wszystkich spraw związanych z grą. Lubie porządek i uczciwość a tego typu odwoływanie się od decyzji to jedynie smarkata bezczelność. Liga, w której gra Tribe nie jest moja i nie ja podejmuje tam decyzje lecz możecie wiedzieć już teraz jaka by była gdyby zaistniała w III.
Kazs jest offline  
Stare 12-27-2005, 22:13   #20
Gasbot
Major General

Miasto: Trochę Łódź i trochę mniej Żychlin
Wyślij wiadomość przez AIM do Gasbot Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gasbot
Domyślnie

od siebie chcialem jedynie dodac ze nie widze nic zlego w tym ze to 3rd dolaczylo do tribe na eslu a nie na odwrot... dlaczego? bo rangersow wogloe tam nie bylo skoro gracze "zapraszanego" trajba stanowia obecnie 40% to jedynym wyjsciem wydaje sie wypisanie kilku osob ze skladu z tym ze po kiego grzyba? co to zmieni? glupi przepis... teraz jest to 4FuN a nie TRIBE & 3rd-RB - chlopaki pocinaja pod jedym szyldem i jest im z tym dobrze wiec dlaczego wg regulaminu takie cos nie moze miec miejsca albo moze ale na scisle okreslonych warunkach ktore ciezko spelnic? skoro wszystko idzie do przodu i trzeba sie rozwijac to na cholere ta zasada? jakiej ewentualnosci ma zapobiec? nie wiem... (moze gdzies ktos napisal ale az tak mi nie zalezy zeby wertwoac tyle tekstu )

a [TRIBE] ciagle istnieje sobie po cichutku... w kilku... bez lig sparow i meczy... staramy sie podzwignac i wszystko uporzadkowac... niedlugo znow ruszymy do boju i nie pozostanie nic innego jak uciekac przed wlacem ... ale to za kilka tygodni... btw rekrutujemy ktos chetny?

ps. w ankiecie brakuje mi opcji "Nie mam zdania"... zawsze chcialem byc w tych 3% ankietowanych bez pogladoqw i osobowosci
Stare 12-27-2005, 22:14   #21
fisheer
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
Napisał kaktus
coraz czesiej dochodzi do kombinowania
(niestety wieszkosc z nas pracuje, ale nie w ESL)
Zakladam ze nie mialo to zwiazku ze sprawa fuzji...
A takowego kombinowania nie zauwazylem....
fisheer jest offline  
Stare 12-27-2005, 22:14   #22
Shibby
General

Miasto: Przasnysz
Domyślnie

Dla mnie chore posuniecie majace na celu oslabienie 4funow...
Stare 12-27-2005, 22:18   #23
fisheer
Lieutenant General

Domyślnie

Brawo za kolejne cudownie postawione pytanie w ankiecie ....
fisheer jest offline  
Stare 12-27-2005, 22:20   #24
Camaxtli
General

Domyślnie

Ludzie troche wyrozumiałości. Przecież zanim klan grający w ekstraklasie TRIBE po fuzji z 3rd-RB przekształcił się w 4FUN nie było żadnego punktu zakazującego takim połączeniom. Czemu teraz kombinujecie żeby utrudniać ludziom życie. Przecież ta liga jest dla nas, ona ma nam służyć i pomagać - nie utrudniać. Admini i tak zrobicie jak zechcecie ale powiem wam tyle że 4FUN będzie w takim składzie jak jest. Jak nie teraz to w następnym sezonie. Na sposoby są sposoby. Dajcie sobie spokój - pozwolcie normalnie grać, a nie wprowadzacie jakieś dodatkowe regulaminy ograniczające możliwości. Cała ta sprawa śmierdzi wielką zazdroscią.

Może jeszcze pomyślicie jak cofnąć Simplusom nazwę na Fx. wiecie stracą sponsora :evil: n/c

No offense Simplus - po prostu podałem taki przykład :wink:
Stare 12-27-2005, 22:21   #25
kaktus
General

Domyślnie

Cytat:
jakiej ewentualnosci ma zapobiec? nie wiem... (moze gdzies ktos napisal ale az tak mi nie zalezy zeby wertwoac tyle tekstu
takiej ewentualnosci ze zapraszasz do ligi klan x a z czlonkami x1 a robi sie z tego klan xY z czlonkami Yx1. chodzi o objescie calej drabinki (wspinania sie do ekstraklasy). Jesli wam to nie przeszkadza to spoko ale wczesniej sygnaly byly znaczaco inne

Naszym bledem bylo to ze nie przewidzielismy tego faktu i nie zamknelismy roostera (lub nie ograniczylismy tego wczesniej)

@Camax
nastepny sezon to inne rozgrywk, chodzi o ten

Ankieta zostala zmieniona
kaktus jest offline  
Stare 12-27-2005, 22:30   #26
KoRdiaN
Lieutenant Colonel

Wyślij wiadomość przez MSN do KoRdiaN
Domyślnie

Rozumiem dlaczego taki zapis powstal .. ale nie rozumiem dlaczego mialby on zostac wprowadzony juz teraz oslabiajac nasz team ..

Rozwiazania na przyszlosc ... jakies rozsadne czemu nie .. :wink:

ale zmianom w regulaminie, ktore mialyby podczas trwania sezonu tak namieszac .. dziekujemy

i mamy teraz niektorym naszym kolegom podziekowac za gre w ESL .. no prosze was .. nie robcie scen
[TRIBE]KoRdiaN / weteran
[=PSF=]_SeYDuo_[PL] / weteran
KoRdiaN jest offline  
Stare 12-27-2005, 22:36   #27
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Cytat:
Napisał 4FuN|fisheer
Brawo za kolejne cudownie postawione pytanie w ankiecie ....
Takiej zmiany chcial Sam

Cytat:
Od: Crazy Sam
Do: BrYK
Wysłany: Wto Gru 27, 2005 10:50 pm
Temat: Prośba
gdybyś mógł zmienić ankiete na:

""Czy przeszkadza Ci ze TRIBE to 3rd-RB pod nazwa 4FuN (ponad 60% to 3rdRB) i nadal graja w lidze zaproszeniowej EKSTRAKLASA w ESL"

TAK
NIE"

byłbym bardzo wdzięczny
Jednak to nie ja tej zmiany dokonalem - widocznie jak napisalem mu aby poczekac do jutra z pierwszym pytaniem, napisal do innego moda.
Wiec fisheer jak nie podoba ci sie obecne pytanie - z pretensjami do Sama.
Stare 12-27-2005, 22:40   #28
Crazy Sam
General

Domyślnie

Fiszer już wszystko wie =)
Stare 12-27-2005, 22:43   #29
Gasbot
Major General

Miasto: Trochę Łódź i trochę mniej Żychlin
Wyślij wiadomość przez AIM do Gasbot Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gasbot
Domyślnie

krejzi... troche to wyglada jakbyscie sie z 3rdrb zaczeli teraz utozsamiac... zreszta... nie bede sie czepial

moje (aczkolwiek malo znaczace ) wsparcie macie... przynajmniej w tej sprawie
Stare 12-27-2005, 22:43   #30
kaktus
General

Domyślnie

wg regulaminu na to by wygladalo o czym odpowiednie osoby w waszym klanie wiedzialy przed polaczeniem
kaktus jest offline  
Stare 12-27-2005, 22:45   #31
fisheer
Lieutenant General

Domyślnie

To pytanie wg adminow ESLa, bo to bylo zawarte w kilku wypowiedziach adminow, ze wg nich 4FuN to 3rdRB, nie TRIBE
fisheer jest offline  
Stare 12-27-2005, 22:53   #32
Crazy Sam
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał kaktus
wg regulaminu na to by wygladalo o czym odpowiednie osoby w waszym klanie wiedzialy przed polaczeniem
prosze o tłumaczenie na j. polski
Stare 12-27-2005, 23:06   #33
Skrang
General

Wyślij wiadomość przez AIM do Skrang Wyślij wiadomość przez MSN do Skrang Wyślij wiadomość przez Yahoo do Skrang
Domyślnie

raptem naszlo natchnienie na zmiany regulaminu po fuzji ?

ktos tu rzeczywiscie kombinuje...n/c
Skrang jest offline  
Stare 12-27-2005, 23:59   #34
Shibby
General

Domyślnie

A ankieta narazie wskazuje, ze ludziom to nie przeszkadza.

Bo chyba nie trzeba byc jasnowidzem, aby stwierdzic iz do fuzji TRIBE i 3rd-RB nie doszlo dlatego, aby 3rd-RB znalazlo sie w Ekstraklasie tylko dlatego, ze klany mialy problemy ze skladem i postanowily polaczyc swoje sily, aby stworzyc naprawde dobry zespol.

I mowie to jako osoba, ktorej klan jeszcze nie gral w ESL z 4fun. Jasne, ze mi na reke byloby gdyby ich roster na nasz mecz byl chudszy, ale w skrajnosci popadac nie bede. Bo jak to xil ciagle powtarza - to tylko gra, a rozgrywki mialy byc dla graczy, o zadna kase przeciez nie gramy.
Stare 12-28-2005, 00:57   #35
B[?]B
Major

Wyślij wiadomość przez MSN do B[?]B
Domyślnie

Sprawa jest prosta.
Zaproszone było TRIBE nie 4FuN czy 3rd-rb - to raz.
Dwa - gracie w ekstraklasie ? gracie - wiec nie płaczcie.
Trzy - 3rd-rb również było zapraszane do ESL, jako odpowiedz otrzymaliśmy (przepraszam za wulgaryzmy w cytacie), „po co mamy grac w kolejnej "PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP"owej lidze".
Powiem szczerze, jeśli miałoby to zależeć ode mnie to 4FuN nie zagrałoby w Ekstraklasie, zaproszone było TRIBE wiec uważam ze TRIBE powinno dokończyć sezon, na szczęście zarządzanie ta liga nie leży w zakresie moich obowiązków wiec gracie dalej w nowym składzie

A teraz mała ciekawostka (pewnie dostane za to po tyłku).
Cala sprawa, o które właśnie dyskutujemy była omawiana na forum Administracji ESL. Praktycznie wszystkie nasze wypowiedzi odnośnie tematu dziwnym trafem wypłynęły poza grono adminow. Wiec teraz chciałem tu osobę, która tego dokonała serdecznie pozdrowić i powiedzieć, ze przy powtórce takiej sytuacji pożegna się ona ze współpracą z ESL.

Pozdrawiam.

Edit:
Tak tylko ode mnie, po co ten cały temat i ankieta? Szukacie poparcia w społeczeństwie żeby pokazać, jacy to admini są be?
Stare 12-28-2005, 01:18   #36
Shibby
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał B[?
B]
Tak tylko ode mnie, po co ten cały temat i ankieta? Szukacie poparcia w społeczeństwie żeby pokazać, jacy to admini są be?
Kaktus na forum ESL napisal cos takiego:
Cytat:
ZAPRASZALISMY TRIBE a zrobilo sie 3rd RB czy to sprawiedliwe niech osadzi spolecznosc, jestem gotow odejsc od tego pkt regulaminu jesli taka bedzie wola spolecznosci aa (zrobimy ankiete i zobaczymy jak to wyglada).
Stare 12-28-2005, 01:56   #37
Crazy Sam
General

Domyślnie

Że już o wypowiedziach Kazs'a w stylu "my, obrońcy uciśnionych..." nie warto wspominać.

Aha... jeszcze jedno

Cytat:
Napisał B[?
B]Trzy - 3rd-rb również było zapraszane do ESL, jako odpowiedz otrzymaliśmy (przepraszam za wulgaryzmy w cytacie), „po co mamy grac w kolejnej "PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP"owej lidze".
http://www.esl-europe.net/pl/aao/cha...6134/?start=50 post nr 56

Cytat:
Napisał Pixel
3rd-RB nie bylo zapraszane do gry w Championshipie.
Tą niezwykłą zgodność wypowiedzi adminów pozostawię bez jakiegoś większego komentarza. Jedyne co chce pokazać to kwestia nabijania ludzi w butelkę przez GTW (skrótu rozwijać nie muszę ). Kto kłamie a kto nie? To chyba wiedzą tylko głowni zainteresowani...
Stare 12-28-2005, 05:45   #38
Janek
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Moim skromnym zdaniem kazdy kij ma dwa konce a proca 3 :wink:
Z jednej strony, kombinuja 4FuN - bo skoro Tribe nadal istnieje a zamiast niego gra 4FuN to wyglada to mniej wiecej tak jakby odstapili swoje miejsce w lidze komus innemu.
Z drugiej strony wprowadzanie zmian w regulaminie post factum jest nieco nieuczciwe.
Stare 12-28-2005, 07:02   #39
Uto
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Uto Wyślij wiadomość przez Yahoo do Uto
Domyślnie

Cytat:
Napisał Janek
Cytat:
Napisał Camaxtli
Cytat:
Napisał 4FuN|fisheer
Gwoli scislosci ta zasada dotyczy tylko prawa karnego.
Janek, kurde, nie przystało głosić tak przewrotnych haseł jako student/absolwent wydziału prawa.

Moim zdaniem znowu demonizujemy pewien drobny problem. A casus 4FUN to już w ogóle jakiś cud na kiju - dajcie sobie spokój chłopaki, bo nikt Wam nie chce krzywdy wyrządzić. Jeżeli dyskusja czegoś dotyczy to przyszłości ligi i podobnych problemów, które mogą się pojawić.
Pytania na jakie należy sobie odpowiedzieć to po pierwsze czy liga jest dla graczy, czy dla klanów? Po drugie na ile zaproszenie jest aktualne i co ze zmianami w składach i fuzjami/wchłanianiem klanów?

To może od końca moja opinia jako antyeksperta - w sezonie nie powinny być dopuszczalne żadne fuzje itp. - sezon nie trwa tak długo żeby nie dało się z tym poczekać. Nie jestem zwolennikiem wprowadzenia co raz to bardziej skomplikowanych przepisów, ale może warto na przykład wprowadzić jeden, że w trakcie sezonu drużyna może przyjąć maksymalnie 3 nowych graczy?
2 część mojej wypowiedzi i tak pozostaje bez większego znaczenia bo decyzję zostały/zostaną podjęte przez adminów ESL.
Co do zaproszeń - rzecz jasna sprawa w zdecydowanej mierze dotyczy tego sezonu. Czy traktujemy zaproszenie jako zaproszenie dla poszczególnych graczy czy jako zaproszenie klanów - jeżeli klanów to miejsce w ekstraklasie jest dla aktualnego klanu Tribe a nie 4FUN. No chyba, że istnieje instytucja zamiany za zgodą obydwu klanów, wtedy jeżeli Tribe się zgodzi to 4FUN może zająć ich miejsce. Powstaje tylko pytanie, czy to samo mogą zrobić na przykład klany, które rezygnują z gry w ESL (przypadki 1PB, Hellsing itd.). Wtedy na pewno byłoby atrakcyjniej do końca i bez walkoverów.
Jeżeli zaproszenie dot. konkretnych osób no to znowu wraca temat kogo zapraszaliśmy? kogo nie? dlaczego nie? I czy to, że kogoś nie zapraszamy to oznacza, że nie może wystąpić w ESL czy też któryś z klanów może zaprosić takiego niechcianego zawodnika do swojego klanu.

Zupełnie inna sprawa to casus Simplusa. Jak dla mnie nie ma to kompletnie związku z całym tematem. Tag czy nazwa mogą się zmienić, jeżeli nie zmienia się skład osobowy. Tym bardziej jeżeli zmiana tagu pociąga za sobą korzyści majątkowe klanu - przecież chcemy, żeby nasi znajomi się bogacili, prawda? No może z tym bogacili to przesada, ale jak jest okazja, żeby wyciągnąć pieniądz od sponsora, to nie marnujmy jej głupimi przepisami.
Stare 12-28-2005, 07:12   #40
Ashura
Brigadier General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Ashura Wyślij wiadomość przez MSN do Ashura
Domyślnie

Cytat:
Napisał Janek
Moim skromnym zdaniem kazdy kij ma dwa konce a proca 3 :wink:
Z jednej strony, kombinuja 4FuN - bo skoro Tribe nadal istnieje a zamiast niego gra 4FuN to wyglada to mniej wiecej tak jakby odstapili swoje miejsce w lidze komus innemu.
Z drugiej strony wprowadzanie zmian w regulaminie post factum jest nieco nieuczciwe.
Przedtem tak o tym nie myślałem, bo nie szukam sposobów na utrudnienie komuś życia, ale w tej chwili rzeczywiście trochę tak to wygląda :/ Nie żeby mnie osobiście to przeszkadzało, ale pamiętam, że kiedy prowadziliśmy z chłopakami CBP wielokrotnie wychodziły dziury regulaminu oraz rzeczy, o których nikt przedtem nie pomyślał, a niektóre klany próbowały te dziury wykorzystywać z czystej chęci napsucia nam krwi. Oczywiście wiadomo, że w tym przypadku taka sytuacja nie miała miejsca, ale regulamin powinien obowiązywać każdego, kto w jego ramach gra w danych rozgrywkach. Jeżeli zaś chodzi o to, że prawo nie działa wstecz, to owszem, ale jak już ktoś napisał - Prawo Karne, ze swojego natomiast doświadczenia wiem, że niektóre (nawet te bolesne) decyzje trzeba wprowadzić nawet jeżeli pierwszym klanem "do odstrzału" w imię nowych zasad jest ten najsympatyczniejszy, których wszyscy lubią i szanują (ja się do tych "wszystkich" zaliczam). Od tak, dla zasady i ogólnego porządku.

PS. Przykładami klanów, dla których powstawały nowe zapiski w regulaminie CBP był prowadzony przez ulubieńca tłumów Kubę - PAO, oraz kilka innych pomniejszych klaników, jak BadBoys itp.
PS2. ESL to domena Adminów i chociaż nie wiadomo jak bardzo mogłoby się Wam nie podobać to, jakie decyzje podejmują, powinniście je zaakceptować. Tak samo jest w TWL'u, gdzie powodów do korupcji i złej woli jest więcej niż w ESL'u. Ja natomiast osobiście sądzę, że Admini ESL nie mogliby podjąć jednogłośnej decyzji na temat tej zmiany w regulaminie kierując się jedynie złą wolą i chęcią utrudnienia życia jednemu konkretnemu klanowi. Poprostu zabezpieczają się na przyszłość, a trafiło akurat na 4fun.
PS3. Uto --> popieram
Stare 12-28-2005, 07:43   #41
iFOR.maLENstwo
General

Miasto: NSC
Wyślij wiadomość przez ICQ do iFOR.maLENstwo Wyślij wiadomość przez AIM do iFOR.maLENstwo
Domyślnie

no a tu dalej burza tylko ja nie wiem o co
wkleje swoja ostatnia z wypowiedzi na ESLu moze ktos nie czytal a pisac 2gi raz tego samego mi sie nie chce

Cytat:
konczac temat tego pkt o ktorym napisal na pierwszej stronie Crazy Sam, nie rozumiem w jaki sposob on oslabia blokuje czy cokolwiek robi z klanem 4FuN^, natomiast nie twierdze ze po czesci po polaczeniu 4FuN^ z 3rdRB takie rozwiazanie zaczelo nam chodzic po glowach, poprostu nie chcemy zeby ktos 'przeskakiwal' sobie do esktraklasy bo sie z kims dogadal a nie pracowal na to jak inne klany w III i II lidze i nie pije tutaj do ex3rdRB tylko tak jak pisalem wczesniej do np takich klanow jak enclave ktore spokojnie by sobie w I lidze poradzily ale teraz ich tam nie ma,
sytuacja 1stPB i TRIBE byla podobna a jednak rozna, w tym pierwszym przypadku klan pozostal jednak bardzo oslabiony dlatego sie wycofali z rozgrywek i dlatego nie gra w nich teraz enclave choc stanowia znaczna czesc 1stPB ktora zapraszalismy do esktraklasy, w tym drugim z tego co ja zrozumialem tamta sytuacje, klan sie polaczyl z drugim i powstal 4FuN^ a pozniej po 2-3 czy ilus tam dniach klan TRIBE zostal reaktywowany i tyle, niby podobnie a jednak inaczej bo TRIBE nie bylo kilka dni 1stPB jest caly czas (wiem wiem pokrecone ale zycie juz takie jest)

i ten zapis o ktorym wczesniej mowa jesli kogos blokuje i oslabia to wlasnie np enclave a nie ex sklad TRIBE teraz 4FuN^
moze dam jeszcze inny przyklad, klan eQ chcial odejsc z ekstraklasy (i dobrze ze im przeszlo ) no ale teraz zakladam ze jakis klan np AAA nie chce sie bawic w III i II lige bo uwaza sie za zbyt dobry na takie zabawy, wtedy wystarczy ze sie dogada z eQ i utworza klan QUQURUKU za miesiac sie "pokluca" byli gracze eQ sie wypisza z rostera a klanowicze QUQURUKU reaktywuja klan AAA, miesiac dwa i hop z poza championshipa do ekstraklasy (badz II), wtedy napewno klany ktora uczciwie walcza o awansy dalej w II i III lidze beda im gratulowac udanej reaktywacji

niektorzy chyba lubia sie "pienic" na zapas no ale coz takie zycie

btw jakby to kogos interesowalo kliklem w ankiecie 2 opcje

Ożeniony facet powinien zapomnieć o swoich pomyłkach.
Nie ma sensu, aby dwoje ludzi pamiętało o tym samym.
iFOR.maLENstwo jest offline  
Stare 12-28-2005, 08:38   #42
.error.[cola]
General

Miasto: Sieradz
Wyślij wiadomość przez ICQ do .error.[cola] Wyślij wiadomość przez AIM do .error.[cola] Wyślij wiadomość przez MSN do .error.[cola]
Domyślnie

Widze to tak samo jak LENiu, mysle ze to zdrowe podejscie.

A tak btw, te twoj HB chyba juz Cie powoli dogania :wink:
.error.[cola] jest offline  
Stare 12-28-2005, 09:06   #43
[KsH]Edward.Teach
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do [KsH]Edward.Teach
Domyślnie

ja rozumiem adminow ESL.
i nie rozumiem reakcji 4fun.
no chyba ze ktos ich powiadomil ze zapisy maja ich dotyczyc.

cuda na TWL moim zdaniem sa wynikiem tego ze TWL nie przewidzial laczenia klanow.
Ba! tam nawet nie mozna zmienic nazwy klanu, musisz zakladac nowy "tracac" historie meczy.

dziury w regulaminie niewatpliwie jeszcze sa a ich latanie powinno zapobiegac takim sytuacjom w przyszlosci a nie wplywac na przeszlosc.
jesli ktos wykorzystal "dziure" dla wlasnych korzysci to zmiana regulaminu nie powinna go za to karac.
bo skoro mowily o dziurach to zmiany regulaminu sa latami.
ukazywanie sie latek latajacych dziury w windowsie nie powoduje ze problemy wynikle z istnienia tych dziur wczesniej znikaja.
latki zapobiegaja problemom w przyszlosci.

a sytuacja jest tym bardziej dziwna, ze regulamin ESL nie zakazywal laczenia.
wrecz regulowal sprawy laczenia sie klanow i przylaczania nowych zawodnikow do druzyny. a brak zapisow w punktach regulaminu [aa] powodowal ze waznymi byly punktu ogolnej czesci regulaminu.
wiec tribe i 3rdrb nie wykorzystali dziur w regulaminie. postapili calkowicie zgodnie z regulaminem.

a nowy zapis regulaminu w czesci [aa] ma zapobiegac obchodzeniu szczebli rozgrywek przez klany (druzyny)

podano doskonaly przyklad.
klan X dogaduje sie z klanem Y.
klan X gra w ekstraklasie, klan Y w III lidze dopiero za 1,5 roku mialby szanse zaistniec w ekstraklasie
wiec klan Y dolacza do rostera klanu X zmieniaja nazwe na Z.
po uplywie paru dni, gracze klanu X wypisuja sie z rostera i zakladaja nowy klan w III lidze o nazwie X.
a klan Z z graczami ktorzy pozostali na jego rosterze zmieniaja nazwe na Y
i tym sposobem nastapila zamiana klanow miejscami.

calkowicie zgodna z dotychczasowym regulaminem.
w gruncie rzeczy nowy regulamin zapobiega takim sytuacjom tylko w czasie trwania sezonu.
bo jesli regulamin pozwoli na wymiane 100% rostera miedzy sezonami, to po prostu taka zamiana moze miec miejsce wlasnie wtedy

[KsH]Edward.Teach jest offline  
Stare 12-28-2005, 09:32   #44
Pixel
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Crazy Sam
Że już o wypowiedziach Kazs'a w stylu "my, obrońcy uciśnionych..." nie warto wspominać.

Aha... jeszcze jedno

Cytat:
Napisał B[?
B]Trzy - 3rd-rb również było zapraszane do ESL, jako odpowiedz otrzymaliśmy (przepraszam za wulgaryzmy w cytacie), „po co mamy grac w kolejnej "PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP"owej lidze".
http://www.esl-europe.net/pl/aao/cha...6134/?start=50 post nr 56

Cytat:
Napisał Pixel
3rd-RB nie bylo zapraszane do gry w Championshipie.
Tą niezwykłą zgodność wypowiedzi adminów pozostawię bez jakiegoś większego komentarza. Jedyne co chce pokazać to kwestia nabijania ludzi w butelkę przez GTW (skrótu rozwijać nie muszę ). Kto kłamie a kto nie? To chyba wiedzą tylko głowni zainteresowani...
3rd-RB bylo zapraszane do ESL'a , ale kiedy on dopiero powstawal. Do Championshipa juz nie dostalo zaproszenia.

Cytat:
btw jakby to kogos interesowalo kliklem w ankiecie 2 opcje
Jakby kogos interesowalo to wogole nie oddalem glosu.
Stare 12-28-2005, 10:23   #45
Crazy Sam
General

Domyślnie

Wiecie dlaczego zrobiłem tą całą zadymę, bo inaczej tego nazwać nie mogę? Przeczytajcie temat na forum jeszcze raz i powiedzcie mi, w którym miejscu jakikolwiek Admin mówi, że zapiska nie dotyczy TRIBE i 3rd-RB? Z różnych dziwnych źródeł wiadomo mi, że ten zapis został wprowadzony tylko dzięki nam, a czy przeciwko? Tego dowiaduje się dopiero dziś, po burzy z piorunami.

P.S. jak dla mnie temat można zamknąć.

EDIT: Mówę oczywiście o jednej jasnej i klarownej wypowiedzi.
Stare 12-28-2005, 10:24   #46
iFOR.maLENstwo
General

Miasto: NSC
Wyślij wiadomość przez ICQ do iFOR.maLENstwo Wyślij wiadomość przez AIM do iFOR.maLENstwo
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pixel
to musisz teraz wciskac "zobacz wyniki" ;P

Ożeniony facet powinien zapomnieć o swoich pomyłkach.
Nie ma sensu, aby dwoje ludzi pamiętało o tym samym.
iFOR.maLENstwo jest offline  
Stare 12-28-2005, 10:36   #47
kaktus
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Crazy Sam
Wiecie dlaczego zrobiłem tą całą zadymę, bo inaczej tego nazwać nie mogę? Przeczytajcie temat na forum jeszcze raz i powiedzcie mi, w którym miejscu jakikolwiek Admin mówi, że zapiska nie dotyczy TRIBE i 3rd-RB? Z różnych dziwnych źródeł wiadomo mi, że ten zapis został wprowadzony tylko dzięki nam, a czy przeciwko? Tego dowiaduje się dopiero dziś, po burzy z piorunami.

P.S. jak dla mnie temat można zamknąć.

EDIT: Mówę oczywiście o jednej jasnej i klarownej wypowiedzi.
Crazy zgadza sie tow 100% powstal dzieki wam bo wlasnie wasze polacenie ukazalo cala ta dziure ktorej wczesniej nikt nie przewidzial

i podpisuje sie rekocami i nokami pod wypowiedzia
UTO i AHSURA bo to jest wlasnie sedno calej tej dziwnej sprawy

apropos przecieku jaki wyszedl w strone TRIBE to juz inna para kaloszy BB i to raczej nie jest miejsce na pisanie o tym (pozdro)
kaktus jest offline  
Stare 12-28-2005, 10:39   #48
Pixel
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał iFOR.maLENstwo
Cytat:
Napisał Pixel
to musisz teraz wciskac "zobacz wyniki" ;P
Musze. No i co z tego ? A mnie ciekawi czy 4FuN glosowal.
Stare 12-28-2005, 10:59   #49
KoRdiaN
Lieutenant Colonel

Wyślij wiadomość przez MSN do KoRdiaN
Domyślnie

Balismy sie tylko tego .. ze ten zapis to atak na nasz team, ktory jeszcze poprzez wspolna gre probujemy budowac .. a teraz wielu musialo by z zabawy w ESL zrezygnowac .. bo Admini nagle ... nas zauwazyli.

( PS bylych TRIBow jest 14 a chlopakow z 3rd-rb 11 )

Jesli nas nie dotyczy .. to sie tylko z tego ciesze.

i pozdrawiam
[TRIBE]KoRdiaN / weteran
[=PSF=]_SeYDuo_[PL] / weteran
KoRdiaN jest offline  
Stare 12-28-2005, 11:03   #50
ka!n-
Captain

Wyślij wiadomość przez ICQ do ka!n- Wyślij wiadomość przez MSN do ka!n-
Domyślnie

ha glosowalem na opcje nr 1. to jest niedorzeczne aby takie sytuacje zachodzily w naszym panstwie i naszej krajowej lidze

:wink:
pozdrawiam
ka!n- jest offline  
Zamknięty Temat

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania