Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Forum polskich rozgrywek > ESL

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 11-21-2005, 09:23   #1
[KsH]Edward.Teach
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do [KsH]Edward.Teach
Domyślnie

bo wykazujesz sie krancowym brakiem zaufania biorac obserwatora.
obserwator na wiekszosci meczy jest zbedny.
po co jest obserwator? do tego zeby kontrolowac czy mecz przebiega zgodnie z procedurami esl.
wiec kogo chcesz kontrolowac?
nas
czyli nam nie ufasz.
wiec skoro nam nie ufasz to nie oczekuj ze bede mily i pomocny, bo na wrogosc i brak zaufania bede zachowywal sie podobnie
pfff

[KsH]Edward.Teach jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 11-21-2005, 12:35   #2
Smok
Sergeant Major of the Army (SMA)

Wyślij wiadomość przez MSN do Smok Wyślij wiadomość przez Yahoo do Smok
Domyślnie

Troche dziwnie niektorzy podchodza do kwestii zamawiania obserwatora. To tylko ktos jak sedzia na meczu pilkarskim czy wielu innych.
Wyobrazacie sobie mecz bez sedziego? To jest liga, byc moze najlepsza jesli chodzi o e-sport, wiec naturalnym jest chyba, ze na meczu, jesli ktos sobie tego zazyczy powinien byc sedzia/obserwator.
Wedlug mnie nie ma to nic wspolnego z brakiem zaufania do kogokolwiek. Chodzi tylko o to, by mecz przebiegal zgodnie z zasadami gry i fairplay. Po co potem disputy, pralnia czy inne brudy?
Poza tym jaka mozemy miec pewnosc, grajac na obcym serwerze, ze serwer ten jest ustawiony poprawnie wraz z wszystkimi a/c zabezpieczeniami?
Dlatego tez wszystkie "wyjazdowe" mecze bedziemy grali z obserwatorem lub przynajmniej bedziemy sobie tego zyczyli.
Jesli ESL bedzie narzekac na brak lub zbyt mala ilosc obserwatorow, to sam sie do nich zglosze, by pomoc im w ich pracy.
Smok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-21-2005, 13:00   #3
Piter
General

Domyślnie

No może nie do końca obserwator jest jak sędzia - on nie jest od rozstrzygania czegokolwiek Może za to pomóc trochę no i wyda stosowną opinię w razie jakiś problemów.

ESL nie narzeka na brak obstów
Stare 11-21-2005, 13:08   #4
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

wlasnie.
obserwator nie jest sedzia.
dba tylko o procedury.
czy setup, czy serwer dobrze ustawiony, czy nie bylo bluzgow, czyli czy zachowanie druzyny trzymalo kanony poprawnosci.

wiec wezwanie obserwatora swiadczy o braku zaufania co do klanu.
o braku zaufania ze mecz bedzie przebiegal w normalnej atmosferze, bez zgrzytow.

nie wiem jakie sa powody.
zakladam ze oponent przyjmuje czarny scenariusz ze bedziemy sie burzyc, stwarzac problemy, dyskutowac.
wiec w komentarzach do meczu napisalem o obserwatorze jako szpieguli, ale tu nie chodzi o to kim bedzie obserwator tylko o to co kieruje oponentem ze zamawia obserwatora.

ja nie widze w czyms takim czystych, bezinteresownych intencji majacych zapewnic mila atmosfere meczu.
wlasciwie samo wezwanie obserwatora psuje mila atmosfere, bo jak dla mnie tworzy otoczke nieufnosci co do zachowania przeciwnika na meczu.

Stare 11-21-2005, 13:21   #5
Piter
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał [KsH
Edward.Teach]wiec wezwanie obserwatora swiadczy o braku zaufania co do klanu.
Niekoniecznie. Może klan zamawiający nie jest pewien sam siebie? Może nie chce, żeby coś regulaminowego mu umknęło? Albo boi się, że zrobi coś źle? A może po prostu czuje się pewniej, widząc obsta na admince - taka kwestia psychologiczna, nie mająca nic wspólnego z realnym brakiem zaufania do przeciwnika.
Stare 11-21-2005, 14:21   #6
Smok
Sergeant Major of the Army (SMA)

Wyślij wiadomość przez MSN do Smok Wyślij wiadomość przez Yahoo do Smok
Domyślnie

Cytat:
Napisał [KsH
Edward.Teach]wlasnie.
obserwator nie jest sedzia.
dba tylko o procedury.
Niech ci bedzie, nie jest sedzia.
Cytat:
Napisał [KsH
Edward.Teach]
czy setup, czy serwer dobrze ustawiony, czy nie bylo bluzgow, czyli czy zachowanie druzyny trzymalo kanony poprawnosci.
Niech zatem zadba jesli jest taka mozliwosc.
Lepiej byc madrym przed, a nie po szkodzie.
Cytat:
Napisał [KsH
Edward.Teach]
wiec wezwanie obserwatora swiadczy o braku zaufania co do klanu.
o braku zaufania ze mecz bedzie przebiegal w normalnej atmosferze, bez zgrzytow.
nie wiem jakie sa powody.
zakladam ze oponent przyjmuje czarny scenariusz ze bedziemy sie burzyc, stwarzac problemy, dyskutowac.
wiec w komentarzach do meczu napisalem o obserwatorze jako szpieguli, ale tu nie chodzi o to kim bedzie obserwator tylko o to co kieruje oponentem ze zamawia obserwatora.
oponentem kieruje chec do rozegrania spotkania bez jakichkolwiek mogacych sie pojawic problemow
oponent nie ma czasu ani checi na disputy, woli w czasie wolnym pic browara z kolegami
oponent moze po jakiejs klotni sie zestresowac i co za tym idzie zagrac gorzej w danym meczu
oponent chce byc pewien, ze z serwerem potocznie mowiac jest wszystko ok
oponent przyjmuje kazdy z mozliwych scenariuszy patrzac zarowno na swoje wlasne doswiadczenia jak i innych klanow na scenie
Cytat:
Napisał [KsH
Edward.Teach]
ja nie widze w czyms takim czystych, bezinteresownych intencji majacych zapewnic mila atmosfere meczu.
wlasciwie samo wezwanie obserwatora psuje mila atmosfere, bo jak dla mnie tworzy otoczke nieufnosci co do zachowania przeciwnika na meczu.
Jesli juz chcesz sprowadzic cala sprawa do ewentualnego zaufania, to jesli moge spytac na bazie czego mam tobie czy tez komus innemu ufac? Bawilismy sie razem w piaskownicy? Pilismy razem wodke? Sypiasz z moja siostra/bratem?
Nie powiesz mi chyba ze ufasz bezgranicznie kazdej osobie po drugiej stronie kabla? Nie jeden z nas juz sie na takim nadmiernym zaufaniu niezle przejechal. Czy to cos zlego, ze ktos chce tego uniknac?
Nie bede mial nikomu za zle jesli zamowi lub poprosi o zamowienie obserwatora na mecz z nami. Nie widze w tym nic dziwnego.
Smok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-21-2005, 15:53   #7
Liga-PL
General

Wyślij wiadomość przez AIM do Liga-PL
Domyślnie

Pfffff, aronie (a moze Edwardzie ) nie przejmuj sie tymi osobnikami, ja w was wierze
dacie rade, postawilbym na was 5 zl, gdyby mi nie bylo szkoda tych 5 zl
a tak poza tym to osobiscie tez nie zapallabym symaptia do klanu, ktory na mecz ze mna wola observera....
To sie robi tylko grajac z klanami, o ktorych z doswiadczenia wiadomo ze sa straszne problemy z nimi....
Stare 11-21-2005, 22:12   #8
-tM][zuko
General

Wyślij wiadomość przez MSN do -tM][zuko Wyślij wiadomość przez Yahoo do -tM][zuko
Domyślnie

A ja trzymam kciuki za remis, ha! Dlaczego? Bo tak! [WNC] bratni narod osiedlowy, a [KsH] to ekipa, ktora zawsze dobrze wspominam + z nimi pierwszy raz udalo nam sie wygrac A pozatym aron jest gosc
Stare 11-22-2005, 06:04   #9
chesterrR
Brigadier General

Wyślij wiadomość przez MSN do chesterrR
Domyślnie

Cytat:
Napisał [RoE^Smok
]
Jesli juz chcesz sprowadzic cala sprawa do ewentualnego zaufania, to jesli moge spytac na bazie czego mam tobie czy tez komus innemu ufac
Tego mi właśnie w polskim narodzie brakuje najbardziej - zaufania do innych ludzi. No ale cóż, już tacy jesteśmy.
Zresztą, zaproponowanie NAM obserwatora na mecz - odebrałbym tak samo jak Aron.
Tak samo nie cierpię jak się baba w supermarkcie patrzy, jakie płatki kupuję i czy ich czasem nie chowam sobie pod kórtkę. Niby ma rację - bo za towar ona beknie, ale na zachodzie czegoś takiego nie ma.
NVM - zróbcie, jak uważacie.

The HardCore ____v e t e r a n
chesterrR jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-22-2005, 07:12   #10
Piter
General

Domyślnie

Trochę chyba wyolbrzymiacie... Na pierwszy nasz mecz z [BP] nasi przeciwnicy zamówili obsta (pozdro Snoops ) - nikt u nas żadnego problemu nie robił. Mało tego: obecność obsta była dla nas zupełnie "przezroczysta" i podczas gry zupełnie o nim zapomnieliśmy
Stare 11-22-2005, 08:16   #11
lpz
General

Miasto: Wrocław
Domyślnie

Zgadzam sie w pelni z Piterem.
Wielu z was patrzy pod pryzmatem "przyzwoitki" na role obserwatora podczas meczu
To nie jest to samo, co sędzia w CBP.

My nie jestemy od tego zeby wpisywac za was wynik, sami musicie go potwierdzać.
My te mecze obserwujemy.
My te mecze potem potwierdzamy, ze nie bylo zadnych ale, ze np wszystkie ustawienia na serwerze byly poprawne, itp, itd.
Nie pilnujemy was, tylko obserwujemy.
A w przypadku konfliktu, (bo nawet pomiedzy dwoma przyjaznie nastawionymi klanami może cos takiego wyniknac ), podajemy obiektywna wersje wydarzen.
Simple... isn't it?
lpz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-22-2005, 08:23   #12
fisheer
Lieutenant General

Wyślij wiadomość przez AIM do fisheer
Domyślnie

Wlasnie balem sie ze klany beda odbierac zamawianie obsta jako brak zaufania do nich, niestety tak jest, tylko pytanie w czym przeszkadza obst?
Przezorny zawsze ubezpieczony.
fisheer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-22-2005, 08:42   #13
chesterrR
Brigadier General

Wyślij wiadomość przez MSN do chesterrR
Domyślnie

A dla mnie to nadal tylko jeden koleś, który podgląda taktyki. No ale każdy może mieć swoje zdanie, chyba : ) W każdym razie takie jest moje prywatne odczucie Grałem do tej pory już kilka meczy, i nie wydaje mi się żeby obs. był na którymkolwiek z nich potrzebny, w roli innej niż komentator. IMHO.

The HardCore ____v e t e r a n
chesterrR jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-22-2005, 09:13   #14
iFOR.maLENstwo
General

Miasto: NSC
Wyślij wiadomość przez ICQ do iFOR.maLENstwo Wyślij wiadomość przez AIM do iFOR.maLENstwo
Domyślnie

troche mnie dziwia obawy o brak zaufania z powodu zamowienia przez przeciwnikow obserwatora, albo niektorzy boja sie wlasnego cienia i maja problem z faktem iz sa obserwowani albo poprostu na sile staraja sie cos udowodnic,
zakladam ze jak ktos zamowi komentatora w radiu to jest OK a jak obserwatora to juz be, bo jesli tak nie jest to jaka roznica jest miedzy tymi dwoma osobami pomijajac to iz komentator dodatkowo papla o tym co widzi
osoba obserwatora ma Wam pomoc wrazie problemow a te sa raczej nieprzewidywalne wiec proponuje na wiekszym luzie podchodzic do tego tematu i nie obawiac sie ani o zamawianie obserwatorow ani o to iz ktos Was podejrzewa niewiadomo o co
zaczac zastanawiac moga sie niektorzy w sytuacji gdy na ich mecz przyjdzie obserwator niezamawiany a wyslany przez administratorow ale to naprawde sytuacja ekstrymalna i raczej szybko cos takiego nie bedzie miec miejsca

Ożeniony facet powinien zapomnieć o swoich pomyłkach.
Nie ma sensu, aby dwoje ludzi pamiętało o tym samym.
iFOR.maLENstwo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-22-2005, 10:32   #15
Shibby
General

Miasto: Przasnysz
Domyślnie

Zagralismy do tej pory 3 mecze w Ekstraklasie bez obserwatora, bo przeciwnicy nam zaufali. My im tez ufalismy, ze nie beda odstawiac cyrkow, bo gralismy z powaznymi klanami, a nie z jakimis wakacyjnymi. I wszystkie mecze potoczyly sie bez konfliktow, w milej atmosferze.

Gdyby teraz nagle ni z gruszki ni pietruszki jakis klan zazyczyl sobie, aby nasz mecz obserwowal obserwator () to bym sie zastanawial, dlaczego nam nie ufa. Bo w przypadku, gdy wczesniej przeciwnicy ufali i mimo to obylo sie bez zadnych bajek, to po co akurat z danym klanem mielibysmy odstawiac wałki?

Acha, nie mowie to dlatego, ze boje sie, iz przyjdzie obserwator i zobaczy cos, co bym nie chcial zeby zobaczyl. Bo i tak nic nie zobaczy nadzwyczajnego. Nie mam cieni, nie sadze headow z dupy, nie mam magicznych akcji itp. Czyli do ukrycia nic nie mam, a jako klan co najwyzej jakas tam taktyke (a noz klan tego obserwatora bedzie z nami gral w przyszlosci mecz na tej mapie?).

Dlatego rozumiem Arona i osoby podobnie myslace. Nie ma nic, co bym chcial ukryc przed innymi i dlatego zamowienie obserwatora odebralbym jako brak zaufania. Jak ktos zamowi to trudno, nie bede plakal. Niech przyjdzie, popatrzy i klan przeciwny przekona sie, ze obserwator rzeczywisce nie byl potrzebny.

Dlatego nie piszcie, ze tu chodzi o cos innego. Bo np. w moim odczucie to tez brak zaufania. I na to, czy ja to odbieram jako brak zaufania nikt z Was nie ma wplywu, chocby nie wiem o czym tu pisal. Dla mnie to bedzie nadal brak zaufania.
Stare 11-22-2005, 11:04   #16
xil
General

Wyślij wiadomość przez AIM do xil
Domyślnie

moim zdaniem obserwatorzy to kompletnie nie potrzebne osoby (oczywiscie bez urazy chlopaki ) bo prawda jest taka ze sa kompletnie nie potrzebni, jak ktos nie ma do kogos zaufania to niech wpisze "demorec nazwa_dema" w konsoli i jak cos pojdzie nie tak to bedzie mial jakis tam dowod

do tego wszystkiego dochodzi to ze poprostu jest to nieuczciwe jezeli bedzie mnie obserwowal gostek X i 2 kolejnki pozniej bede gral przeciwko temu gosciowi na tej samej mapie... w tym momencie on ma ta przewage ze zna dokladnie nasze taktyki a my jego nie, jasne ze nie oznacza to ze musze przegrac mecz ale jest to dosc duze ulatwienie dla klanu tego obserwatora

no i taka ostatnia wada tego wszystkiego sa pewne osobiste lubie/nielubie danej osoby bo jak ogolnie nie przepadam za obserwatorami to za tymi ktorych ogolnie nie lubie to juz wogole

xil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-22-2005, 11:38   #17
Uto
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Uto Wyślij wiadomość przez Yahoo do Uto
Domyślnie

To może rozwieję wątpliwości i odpiszę wprost. Masz rację drogi Edwardzie, że nie mamy do Waszego klanu zaufania i stąd prośba o obserwatora.
Skąd wynika brak zaufania?
1. Z Twojego charakteru i chęci kontestowania wszelkiego z czym masz do czynienia. W zasadzie jak nie masz z czymś do czynienia, a jest okazja, żeby się przyczepić to też się przyczepisz
2. Z doświadczeń innych klanów z meczów z Wami.
3. Ze smrodu jaki się za Wami ciągnie przez pkt 2.

Ale osobiście nic do Ciebie, ani do klanu KsH nie mam. Masz paskudną facjatę, ale nie przejmuj się - są brzydsi Poza tym to nie powód do braku zaufania.

Oczywiście mam nadzieję, że nasz brak zaufania jest czymś zupełnie nad wyrost i mecz odbędzie się w miłej atmosferze, do czego zachęcam gorąco.
Stare 11-22-2005, 11:47   #18
Shibby
General

Domyślnie

UTO ma troche racji.
Jezeli Aron zna regulamin ESL tak jak zna (CTRL + F bo mu się czytać nie chce całego) to może pojawić się w pewnym momencie brak zaufania.
Stare 11-22-2005, 11:56   #19
Piter
General

Domyślnie

Meczu nie ma prawa obserwować ktoś z klanu, który będzie grał z obserwowanymi mecz na tej samej mapie.
Stare 11-22-2005, 21:02   #20
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Uto
To może rozwieję wątpliwości i odpiszę wprost. Masz rację drogi Edwardzie, że nie mamy do Waszego klanu zaufania i stąd prośba o obserwatora.
1. Z Twojego charakteru i chęci kontestowania wszelkiego z czym masz do czynienia. W zasadzie jak nie masz z czymś do czynienia, a jest okazja, żeby się przyczepić to też się przyczepisz
ale zasady sa jasne, wiec co charakter ma do tego?
Cytat:
Napisał Uto
przyklad prosze.
bo ja pamietam tylko sprawe z jednym klanem poslkim [POS], ktora powstala w sposob niezamierzony, ale tez z naszej winy, a "wyrok" byl precedensem
Cytat:
Napisał Uto
patrz wyzej
Cytat:
Napisał Uto
Ale osobiście nic do Ciebie, ani do klanu KsH nie mam. Masz paskudną facjatę, ale nie przejmuj się - są brzydsi Poza tym to nie powód do braku zaufania.
bardzo mi milo.
domyslam sie ze piszac "sa brzydsi" masz na mysli siebie.
Cytat:
Napisał Uto
Oczywiście mam nadzieję, że nasz brak zaufania jest czymś zupełnie nad wyrost i mecz odbędzie się w miłej atmosferze, do czego zachęcam gorąco.
wybacz. narobiles smrodu i oczekujesz milej atmosfery? .....
odpowiedz sobie jaki "epitet" nalezyu wstawic w miejsce kropek.

a z reszta przedmowcow sie zgadzam.
obserwator na meczu jest zbedny bo wszystko co "widzi" obserwator widza tez inni i mozna interweniowac.
idac za jednym ze wspomnianych problemow klanu SG z tym czy grac z miles czy live.
tutaj znowu obserwator teoretycznie nie mialby nic do powiedzienia, gdyz jak sie dowiedzielismy regulamin nie precyzowal czy mecz ma byc miles czy live.
wiec do momentu zmiany regulaminu wszystko bylo OK i obserwator moglby tylko potwierdzic to.
jesli domagalby sie zmiany na live, to tylko swiadczyloby o braku kompetencji ze strony obserwatora a wiec przemawialo przeciwko systemowi obserwatorow.
obserwator nie jest sedzia. czyli jego opinia nie liczy sie w przypadku z dupy hedow.

wiec obserwator jest zbedny. jesli ma dosc do konfliktu odnosnie czegos tam toi tak do niego dojdzie bo obserwator nie jest od rozstrzygania sporow.
wiec po co on jest?
i ja nie wiem po co klan WNC chce tego obserwatora oprocz robienia smrodu.
a pozniej jeszcze bezczelny gowniarz mi mowi ze to ja mam zamowic obserwatora ktorego nie chce.
no normalnie totalnie ekstremalnie.

Stare 11-23-2005, 03:38   #21
Lost Sheep
Captain

Wyślij wiadomość przez MSN do Lost Sheep
Domyślnie

Cytat:
Napisał [KsH
Edward.Teach]
Cytat:
Napisał Uto
przyklad prosze.
bo ja pamietam tylko sprawe z jednym klanem poslkim [POS], ktora powstala w sposob niezamierzony, ale tez z naszej winy, a "wyrok" byl precedensem

lol Aron niczego sie nie uczysz

co do KSH to wlasnie Ty i tylko Ty powodujesz ze, ludze nie maja do was zaufania

na meczu z nami obserwatora spodzewaj sie na 100% a innym klanom doradzam tosamo

jedynie komus kto ma cos do ukrycia obserwator bedzie przeszkadzal, jako klan uwazamy ze jest to bardzo dobry pomysl
Lost Sheep jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-23-2005, 09:11   #22
Uto
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał [KsH
Edward.Teach]
Cytat:
Napisał Uto
ale zasady sa jasne, wiec co charakter ma do tego?
Cytat:
Napisał Uto
przyklad prosze.
Cytat:
Napisał Uto
patrz wyzej
Cytat:
Napisał Uto
bardzo mi milo.
domyslam sie ze piszac "sa brzydsi" masz na mysli siebie.
Cytat:
Napisał Uto
wybacz. narobiles smrodu i oczekujesz milej atmosfery? .....
odpowiedz sobie jaki "epitet" nalezyu wstawic w miejsce kropek.

a z reszta przedmowcow sie zgadzam.
obserwator na meczu jest zbedny bo wszystko co "widzi" obserwator widza tez inni i mozna interweniowac.
idac za jednym ze wspomnianych problemow klanu SG z tym czy grac z miles czy live.
tutaj znowu obserwator teoretycznie nie mialby nic do powiedzienia, gdyz jak sie dowiedzielismy regulamin nie precyzowal czy mecz ma byc miles czy live.
wiec do momentu zmiany regulaminu wszystko bylo OK i obserwator moglby tylko potwierdzic to.
jesli domagalby sie zmiany na live, to tylko swiadczyloby o braku kompetencji ze strony obserwatora a wiec przemawialo przeciwko systemowi obserwatorow.
obserwator nie jest sedzia. czyli jego opinia nie liczy sie w przypadku z dupy hedow.

wiec obserwator jest zbedny. jesli ma dosc do konfliktu odnosnie czegos tam toi tak do niego dojdzie bo obserwator nie jest od rozstrzygania sporow.
wiec po co on jest?
i ja nie wiem po co klan WNC chce tego obserwatora oprocz robienia smrodu.
a pozniej jeszcze bezczelny gowniarz mi mowi ze to ja mam zamowic obserwatora ktorego nie chce.
no normalnie totalnie ekstremalnie.
To ja może od końca. Jeżeli miałeś na myśli mnie pisząc "gówniarz mi mówi" to popełniasz zasadniczo 2 błędy. Pierwszy - nie jestem gówniarzem, ale to małe piwo, drugi - poprosiłem Was (jako klan) o zgłoszenie obserwatora, a nie powiedziałem, że macie go załatwić.

Napisałem wyżej dlaczego chcemy obserwatora - jeżeli tego nie rozumiesz to przykro mi - lepiej nie potrafię tego wyjaśnić.

Nie wiem jakim cudem zgadzasz się z resztą przedmówców, skoro część ewidentnie prezentuje "mój" sposób myślenia.

W którym miejscu narobiłem smrodu? Zamawiając obserwatora? No nie ośmieszaj się proszę.

Owszem, miałem na myśli siebie, a Ty nawet żartu nie potrafisz puścić płazem, nie przyczepiając się do niego, co tylko potwierdza moje 1 spostrzeżenie z poprzedniego postu.

W sprawie Waszej reputacji mogą się wypowiedzieć inne klany, bo mi i tak nie uwierzysz, a sam nie jestem jakąś nadistotą, żeby wyrażać cudze opinie.

No i na koniec w sprawie rzekomo jasnych zasad. Dla większości zasady są jasne i potrafią je respektować. Nie wiem czy Twój sprzeciw, który ma miejsce niezwykle często jest objawem niezrozumienia zasad czy braku respektu.

Pozdrawiam
Stare 11-23-2005, 10:10   #23
Shibby
General

Domyślnie

Aron, prawda jest taka, ze naprawde robisz wokol siebie (i tym samym swojego klanu) taka, a nie inna otoczke. Te wszystkie Twoje problemy, zazalenia itp. na forum ESL jawnie wskazuja, ze zawsze szukasz dziury w calym. Wiekszosc gra tam dla zabawy, a ty sie czepiasz tak wszystkiego, jak bys gral o kupe kasy. I teraz sie dziwisz, ze ludzie maja do Ciebie brak zaufania? A co, jesli bys wyskoczyl na meczu z swoimi filozofiami? Bedziesz sie czepial regulaminu, ktorego nie znasz (bo sam zaznaczyles nie raz, ze nie go nie czytales i stad biora sie caly czas twoje zaczepki).

I tu nie chodzi o to, czy zamowienie obserwatora wiaze se z brakiem zaufania do danego klanu, czy z czyms innym. Bo tu juz wiaodmo, ze wiekszosc do Ciebie zaufania nie ma. I tak pewnie bedzie dopoty, dopki nie zaczniesz gra glownie 4fun, a nie o zlote kalesony czepiajac sie wszystkiego co sie da.
Stare 11-23-2005, 10:56   #24
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Obserwator oczywiscie nie jest sedzia na meczu. Wlasciwie to, o ile nic sie nie dzieje, nie powinniscie nawet zauwazyc jego obecnosci. Jednak nawet niewidoczny ma troche obowiazkow - moze na przyklad sprawdzic ustawienia serwera i (za zgoda admina oczywiscie) wgrac odpowiednie zabezpieczenia a/c. W przypadku jakis podejrzen o nieuczciwa gre moze zrobic pb_ss - moze to niezbyt duzo ale zawsze cos. I najwazniejsze - w przypadku konfliktow po meczu jesgo zdanie, ralacja czy opinia ma duze znaczenie dla adminow.
To ze niektore klany uwazaja zamawianie obserwatora za brak zaufanie osobiscie uwazam za smieszne - ale kazdy moze miec swoje zdanie. Posadzenia o chcec wykradania taktyk i podgladania zagran swiadcza tylko i wylacznie o waszym braku zaufania - na prawde nie wszedzie musicie wietrzyc podstep i chcec oszukania. Dajcie sobie troche luzu.
Stare 11-23-2005, 11:05   #25
xil
General

Domyślnie

Cytat:
To ze niektore klany uwazaja zamawianie obserwatora za brak zaufanie osobiscie uwazam za smieszne - ale kazdy moze miec swoje zdanie. Posadzenia o chcec wykradania taktyk i podgladania zagran swiadcza tylko i wylacznie o waszym braku zaufania - na prawde nie wszedzie musicie wietrzyc podstep i chcec oszukania. Dajcie sobie troche luzu.
nikt nikogo nie posadza o wykradanie taktyk poprostu jak ogladasz jakis mecz to samoistnie je poznasz czy tego chcesz czy nie...

Stare 11-23-2005, 11:20   #26
m2k11
Lieutenant General

Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Wyślij wiadomość przez AIM do m2k11 Wyślij wiadomość przez MSN do m2k11 wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Cytat:
Napisał xil
Cytat:
nikt nikogo nie posadza o wykradanie taktyk poprostu jak ogladasz jakis mecz to samoistnie je poznasz czy tego chcesz czy nie...
jesli uwazacie ze jest to podgladanie taktyk i ustawianie wlasnych pod te poznane ( w celu wygrania :wink: ) to co powiecie na ogladanie na VHS ( badz dvd) meczow pilkarskich po kilkanasice razy przez druzyny i trenerow ?
z tego wynika ze powinien byc zakad prawny nagrywania meczy ( w TV badz na zywo ) gdyz isttniala by mozliwosc rozpoznania taktyki przeciwnika ? smieszne ...
troche namotalem ale to co piszecie ejst smieszne...
obserwator jest do obserwowania...

ps. jesli Klan jrest bardzo dobry to zawsze ma wiele wariantow - takze Aron nie przejmuj sie i pozwol mu polukac na wasz mecz ...

:wink:
Stare 11-23-2005, 11:41   #27
Uto
General

Domyślnie

Ciekawe i jakże trafne porównanie, Saperos
Stare 11-23-2005, 12:31   #28
-tM][zuko
General

Wyślij wiadomość przez MSN do -tM][zuko Wyślij wiadomość przez Yahoo do -tM][zuko
Domyślnie

Dokladnie, Saperos dobrze gada.

W koncu to e-sport. Ze tez na to nie wpadlem. My tez w klubie mamy analize meczow itp. A poza tym wszystkie dema sa dostepne. Kazdy moze je sciagnac i taktyke przeanalizowac.

Wydaje mi sie, ze takie cos jest ogolnie in plus. Klany podgladaja nowe akcje, dodaja cos od siebie itd. Loop idzie w kolo, a efektem jest mocniejsza scena. Hmm..
Stare 11-23-2005, 12:41   #29
xil
General

Domyślnie

tia porownanie AA i pilki noznej jest zupelnie na miejscu buhahahha
niezle sie usmialem czytajac te brednie naprawde nigdy bym nie wpadl na to ze ktos moze cos tak glupiego powiedziec... no ale luzik to Twoje zdanie, to ze nie ma najmniejszego chocby odzwierciedlenia w rzeczywistosci to inna sprawa

Stare 11-23-2005, 13:43   #30
Uto
General

Domyślnie

Xil podaj tylko liczbę powodów, które mam Ci napisać, dla których e-sport jest porównywalny do sportu (w tym wypadku piłki nożnej), a zrobię to ASAP i Ci będzie głupio. :evil:
Stare 11-23-2005, 13:47   #31
Shibby
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał BrYK
To ze niektore klany uwazaja zamawianie obserwatora za brak zaufanie osobiscie uwazam za smieszne - ale kazdy moze miec swoje zdanie.
Ale jak bys komus bezgranicznie ufal to potrzebny byloby Ci obserwator na meczu? Wlasnie obserwator jest potrzebny wtedy, gdy nie do konca ufasz przeciwnikowi, ze nie bedzie odstawial jakis szopek. Sprawa jest jasna. Mam wrazenie, ze niektorzy z Was zle pewne sprawy opdbieraja.

Ja osobiscie nie pamietam, czy kiedys na meczu mojego klanu przeciwnik stwierdzil, ze atmosferka byla bee z naszej winy. Jezeli juz byly jakies sprzeczki to tylko na zyczenie przeciwnika. Ba, nawet raz przeciwnicy zapomnieli o meczu w TWL i nastepnego dnia spytali sie, czy maja poddac mecz walkowerem czy jednak zgodzimy sie zagrac w inny dzien. O zlote kalesony nie gramy i nie robilismy problemow (mimo, ze mecz i tak potem przegralismy).

Dlatego w idac moim tokiem myslenia chyba normalne jest, ze jak ktos chcialby w meczu z nami obecnosci obserwatora na emczu to zwyczajnie odbiore to jako brak zaufania do mojego klanu. Bo jak juz zauwazylem, gdyby nam ufal to by nie bawil sie w obserwatorow na meczu.

I nie uwazam, ze jak ktos chce jednak tego obserwatora to jest jakims tam ZLYM czlowiekiem i wogole. Jak chce, to bedzie mial. Nawet jak by regulamin pozwalal nie zgodzic sie na obserwatora to moj klan nie uciekal by sie do tego. Nic zlego nie widze w tym, ze ktos nam nie ufa i udowodnilbym, ze nie potrzebnie tak mysla. Do ukrycia nic przeciez nie mamy.

Ale mimo wszystko to nadal byloby tylko i wylacznie brakiem zaufania i nie wiem, co smiesznego jest w tym? Jak uwazam, ze ktos nam nie ufa (i bierze obserwatora) to jestem smieszny? Dziwny tok myslenia...

Co do porownania meczu pilkarskiego do meczu w AA to bardzo trafne okreslenie. Myslalem, ze zalicze glebe.

Jedyne co tu moze byc podobnego, to ze dwie druzyne rywalizuja o zwyciestwo w meczu.

A roznica jest znaczna. Na boisku nie masz jakis scian, zakamarkow, miejscowek do schowania sie itp. A w AA jest ich pelno i jezeli przeciwnik bedzie wiedzial, gdzie my sie chowamy (np. w defie), gdzie kampimy itp. to juz ma bardzo duza przewage. I przede wszystkim mecze w AA nie sa takie dostepne dla publicznosci. Przeciez nie oglada sie z trybun, jak ktos gra (nie mysle tu o lanie, bo to inna bajka). W zasadzie to jak gramy najlepiej widza tylko gracze z danej druzyny i ewentualnie admin na serwerze. Ale przeciwnicy juz tego tak dokladnie nie widza (poznaja dopiero w trakcie meczu, ale i tak nie zawsze wsyzstko im sie uda poznac).

A biosko pilkarskie obserwuja ludzie z trybun, wiedza, jak sie gra itp.

I roznica jest taka, ze mecze pilkarskie sa grane rowniez dla kibicow, a mecze w AA tylko dla satysfakcji graczy, ktorzy chca sie rozerwac.
Stare 11-23-2005, 15:34   #32
Guest

Domyślnie

Oki teraz powiem po co jest obserwator na meczu:
-żeby patrzył czy regulamin jest przestrzegany
-czy wynik jest prawidłowy

Czego nie wyłapie obserwer:
-używania exploitów, musiałby mieć non stop podgląd na wszystkich graczy
-cheatów

Więc po cholere wam obserwatorzy? Na demkach widać rozmowy, przebieg rund, na cholere wam kolejna osoba na serwerze?
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-23-2005, 17:08   #33
iFOR.maLENstwo
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do iFOR.maLENstwo Wyślij wiadomość przez AIM do iFOR.maLENstwo
Domyślnie

nie do konca np da sie zauwazyc ze ktos probuje patrzec 'pod teksturami' i nie przeszkadza tutaj to ze nie widzisz wszystkich bo tez nikt nie wie na kogo w danej chwili obserwator patrzy (pomijam problemy z przelaczeniem sie miedzy graczami)
macie problem z obecnoscia obserwatora ale juz z komentatora nie to moze wszyscy obserwatorzy beda komentowac mecze bardziej lub mniej nieudolnie tzn beda nawijac przez caly mecz albo tylko raz za czas 'na sztuke' aby rozwiazac problemy niektorych (z obstami)

cala sytuacja WNC - KsH chyba tez jest jasna, chlopaki z WNC nie chca grac bez obserwatora bo poprostu nie ufaja w niekonfliktowosc Arona sprawe cala wyjasnili i nie rozumiem o co tu sie zaraz obrazac na nich czy na 'instytucje obserwatora' i wytykac palcami

osobiscie tez nie potrzebuje obserwatora ale to nie znaczy ze jak ktos poprosi o taka osobe na mecz z nami bede sie obrazal czy cos w tym stylu, poprostu przyjme to do wiadomosci i koniec

Stare 11-23-2005, 19:33   #34
Shooter
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Shooter
Domyślnie

Właściwie nie mam w tej kwestii zdania. Z jednej strony nie sposób się nie zgodzić, że obserwator niewiele może (zwłaszcza w porównaniu np z sędzią w CBP). I faktycznie, po ostatnim meczu z chłopakami z THC muszę przyznac, że na mecz z nimi obserwatora nie wołałbym nigdy, mieli o co się czepić a nawet nie mruknęli, wsyzstko przebiegło we wzorowej atmosferze, mielismy kupę zabawy I TAK POWINNO BYĆ. Ale z drugiej strony...My akurat z KsH gralismy tylko raz, i również nie było się czego czepić, ale jednak...pamiętając niektóre wybryki Arona...niekoniecznie związane z ESL...szczególnie utkwiło mi w pamięci, jak bodajże jeszcze w czasie dyskusji n.t. CBP, zastępstw i najemników, Aron otwarcie miał gdzieś zdanie ogółu, intrerpretuyjąc w sobie tylko wiadomy sposób przepisy ogłaszał się wręcz w stylu " Jesli ktoś chce mimo wszystko grać za kogoś, niech do mnie zagada, udzielę wskazówek jak to zrobic, żeby było "na czysto"...Ujmijmy to w ten sposób - jakoś nie potrafię nie dostrzec sensu w postępowaniu WNC w tym konkretnym przypadku. Można zresztą krócej - od strony formalnej MAM PRAWO więc nie ma o co się czepiać. A jeśli chodzi o samą atmosferę...niektórzy sami się o taką atmosferę proszą. Szczerze wątpie, by ktoś wołał obserwatora zupełnie bez powodu...
Ardent caresses laid to rest...
Shooter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-23-2005, 20:28   #35
Uto
General

Domyślnie

Tak naprawdę nie chodzi wcale o fizyczną obecność obserwatora i jego kompetencję lub ich brak. Chodzi o to, że na przykład w meczu z KSH będziemy bardziej czujni i na pewno będziemy się pilnować na każdym kroku. Dzięki zgłoszeniu i samej obecności osoby postronnej, być może druga strona też nie będzie stwarzać problemów. Moim zdaniem to najważniejsza, aczkolwiek nieusankcjonowana zaleta obserwatora podczas meczu.
Stare 11-23-2005, 20:47   #36
xil
General

Domyślnie

Uto ja nie mowie o e-sporcie tylko mowie konkretnie o AA
ta gra kompletnie sie nie nadaje do ogladania czy nawet komentowania, jedynie ludzie ktorzy w nia graja mogliby tego sluchac i tez nie wszyscy... ale nie o to mi chodzilo, chodzilo o to ze nie da sie porownac podgladania taktyki przeciwnika na meczu pilki noznej do podgladania takty z AA bo takty z AA to zupelnie inna bajka i znajomosc taktyki przeciwnika to kolosalna przewaga i nieuczciwe jest ze jedni moga poznac cos nad czyms ktos kombinowal sporo czasu w tak latwy sposob jak bycie obserwatorem...

Stare 11-24-2005, 04:56   #37
Uto
General

Domyślnie

OK, każdy ma prawo do swojego zdania
Stare 11-24-2005, 10:08   #38
Guest

Domyślnie

Cytat:
Napisał iFOR.maLENstwo
nie do konca np da sie zauwazyc ze ktos probuje patrzec 'pod teksturami' i nie przeszkadza tutaj to ze nie widzisz wszystkich bo tez nikt nie wie na kogo w danej chwili obserwator patrzy (pomijam problemy z przelaczeniem sie miedzy graczami)
macie problem z obecnoscia obserwatora ale juz z komentatora nie to moze wszyscy obserwatorzy beda komentowac mecze bardziej lub mniej nieudolnie tzn beda nawijac przez caly mecz albo tylko raz za czas 'na sztuke' aby rozwiazac problemy niektorych (z obstami)

cala sytuacja WNC - KsH chyba tez jest jasna, chlopaki z WNC nie chca grac bez obserwatora bo poprostu nie ufaja w niekonfliktowosc Arona sprawe cala wyjasnili i nie rozumiem o co tu sie zaraz obrazac na nich czy na 'instytucje obserwatora' i wytykac palcami

osobiscie tez nie potrzebuje obserwatora ale to nie znaczy ze jak ktos poprosi o taka osobe na mecz z nami bede sie obrazal czy cos w tym stylu, poprostu przyjme to do wiadomosci i koniec
Komentator to kolejny poroniony pomysł Tak naprawdę to co tu komentować? Przez 5 minut cisza i potem sypią się fragi. Ja zazwyczaj realacji słucham i gadam na vencie z kumplami z wowa i nic mi nie umyka, mimo iż 20-40 osoób to potrafi niezły burdel zorganizować. Co do Arona to rofl, on poprostu będzie się trzymał zasad meczu, jeśli WNC nie znają ich to niech lepiej jakieś opek wpadnie.
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-24-2005, 10:46   #39
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

DC dopoki beda znajdowac sie chetni do sluchania takich relacji beda one prowadzone przeciez nie ma obowiazku ich sluchania jak komus sie one nie podobaja bo sa nudne i wogole to nawet nie musi ich wylaczac niech poprostu ich nie wlacza

Stare 11-24-2005, 11:29   #40
Pixel
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Pixel
Domyślnie

Kazdej relacji srednio slucha 50 osob, w zaleznosci od tego kto z kim gra. Nasz rekord to 74 osoby w jedym momencie podczas finalow Summer Cup'a . Tak wiec frekwencja jest zadawalajaca i dalej bedzie kontynuowac prowadzenie relajci. z tego miejsca chcialbym zaprosci na relacje z tej rundy. A mianowicie 6BDS - Majestic dzisiaj o 21.00 , a jutro o 22.00 FX vs TRIBE.
Stare 11-24-2005, 14:40   #41
Guest

Domyślnie

Cytat:
Napisał iFOR.maLENstwo
DC dopoki beda znajdowac sie chetni do sluchania takich relacji beda one prowadzone przeciez nie ma obowiazku ich sluchania jak komus sie one nie podobaja bo sa nudne i wogole to nawet nie musi ich wylaczac niech poprostu ich nie wlacza
Widzę, że mało rozumiesz.
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-24-2005, 15:17   #42
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał area51.DirectC
Cytat:
Napisał iFOR.maLENstwo
Widzę, że mało rozumiesz.
Widze ze na sile chcesz udowodnic iz jest tylko Twoja prawda a zapominasz ze jest jeszcze insza prawda i gowno prawda.

Nie podobaja Ci sie transmisje Twoj problem nie sluchaj ich i tyle, inni sa zainsteresowani wiec dlaczego by nie mieli posluchac bo akurat Tobie sie znudzily. Osobiscie ostatnie transmitowane mecze mnie nie interesowaly dlatego tez nie sluchalem tych transmisji i jakos mi one nie przeszkadzaja abym musial je negowac.

Stare 11-26-2005, 07:03   #43
Piter
General

Domyślnie

Tak mówicie, że obserwatorzy niepotrzebni, a jednak zapotrzebowanie jest... Mamy trzy ligi, meczów jest zatem sporo w tygodniu i na każdą kolejkę jest kilka requestów o obsta. Chociażby już z tego powodu nie można powiedzieć, by taka inicjatywa ze strony ESL była niepotrzebna - skoro ludzie chcą tego obserwatora, to znaczy, że się im do czegoś przydają. Nieważne teraz, dlaczego zamawiają. Nie musi to być wcale kwestia braku zaufania. Może przyzwyczajenia z CB? Może jeszcze brak pewności w poruszaniu się po regulaminie? Może chcą mieć jakąć pomoc pod ręką w razie kłopotów (np. z serwem)?
Stare 11-26-2005, 23:46   #44
Uto
General

Domyślnie

Sprawa nabrała zupełnie innego sensu, bo obserwator się nie pojawił.
Nie powiem, żeby był potrzebny, ale najzwyczajniej w świecie go po prostu nie było na meczu WNC Vs KsH.
Wnioski jakie się nasuwają to - po pierwsze - system Watchera szwankuje i to poważnie - nie ma żadnego potwierdzenia zgłoszenia. Brak odpowiedzi w stylu:
1. OK pojawi się obserwator.
2. Niestety z przyczyn organizacyjnych albo czasowych obsta nie będzie
Za to pojawia się opcja:
3. Mamy Was w dupie.
Biorąc pod uwagę zainteresowanie i wydźwięk w społeczności aaowiczów - przynajmniej napisaliby chłopcy z obserwacji, że nie będzie przedstawiciela, a tu kompletnie nic.
2 wniosek: KsH albo jest przereklamowane (w wyjątkowo pozytywnym sensie stwierdzenia: "dupno gada, mało robi") albo po prostu jest porządnym klanem i nie stwarzała (wbrew naszym oczekiwaniom problemów). Dzięki raz jeszcze za pełen emocji mecz i za dysputę tutaj.
Stare 11-27-2005, 01:18   #45
Jw_23
Lieutenant Colonel

Domyślnie

Cytat:
Napisał Uto
Nie powiem, żeby był potrzebny, ale najzwyczajniej w świecie go po prostu nie było na meczu WNC Vs KsH.
Wnioski jakie się nasuwają to - po pierwsze - system Watchera szwankuje i to poważnie - nie ma żadnego potwierdzenia zgłoszenia. Brak odpowiedzi w stylu:
Za to pojawia się opcja:
3. Mamy Was w dupie.
Biorąc pod uwagę zainteresowanie i wydźwięk w społeczności aaowiczów - przynajmniej napisaliby chłopcy z obserwacji, że nie będzie przedstawiciela, a tu kompletnie nic.
2 wniosek: KsH albo jest przereklamowane (w wyjątkowo pozytywnym sensie stwierdzenia: "dupno gada, mało robi") albo po prostu jest porządnym klanem i nie stwarzała (wbrew naszym oczekiwaniom problemów). Dzięki raz jeszcze za pełen emocji mecz i za dysputę tutaj.
pare zdan od "majacego was w dupie" () obserwatora

watcher dziala bardzo dobrze - ten kto ma wiedziec wie, ze bylo/jest "zapotrzebowanie" na nas. nigdzie nie ma w regulaminie zapisu iz ESL ma zapewnic obserwatora na mecz. prawda jest taka - poswiecamy swoj prywatny czas dla was, nie mamy z tego zandych korzysci w zwiazku z tym nie wymagajcie od nas, ze bedziemy na kazde zawolanie 24/7...
potwierdzanie obecnosci obserwatora jest jak dla mnie bezcelowe - czesto ktos zapisuje na ostatnia chwile bo akurat ma wolny czas, czasem ktos wpada bez zapisywania innym razem (tak jak ja ostatnio na meczu Fx z Tribe) nie przychodza... system jest jaki, jest i niestety z powodu swojej "spolecznosci" dziala tak a nie inaczej
Jw_23 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-27-2005, 07:10   #46
[WNC]-MaNIaQ_PL
Lieutenant Colonel

Wyślij wiadomość przez MSN do [WNC]-MaNIaQ_PL Wyślij wiadomość przez Yahoo do [WNC]-MaNIaQ_PL
Domyślnie

Cytat:
Napisał =Vikings=Jw_23(PL)
Cytat:
Napisał Uto
Za to pojawia się opcja:
3. Mamy Was w dupie.

watcher dziala bardzo dobrze - ten kto ma wiedziec wie, ze bylo/jest "zapotrzebowanie" na nas. nigdzie nie ma w regulaminie zapisu iz ESL ma zapewnic obserwatora na mecz. prawda jest taka - poswiecamy swoj prywatny czas dla was, nie mamy z tego zandych korzysci w zwiazku z tym nie wymagajcie od nas, ze bedziemy na kazde zawolanie 24/7...
potwierdzanie obecnosci obserwatora jest jak dla mnie bezcelowe - czesto ktos zapisuje na ostatnia chwile bo akurat ma wolny czas, czasem ktos wpada bez zapisywania innym razem (tak jak ja ostatnio na meczu Fx z Tribe) nie przychodza... system jest jaki, jest i niestety z powodu swojej "spolecznosci" dziala tak a nie inaczej

Moje prywatne zdanie :

jak będzie ciekawy mecz typu FX vs 1stPB to obserwatorów będzie milion a jak gra 2 liga to nikt sie nie pojawi - jeśli zgłosiliście sie tam sami wiedzieliście na co sie piszesz (

ps. jestem ciekaw jak duzo macie zgloszen a ilu jest obserwatorów? ( pewnie 50/5 )
Stare 11-27-2005, 07:51   #47
Uto
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał =Vikings=Jw_23(PL)
Cytat:
Napisał Uto
Za to pojawia się opcja:
3. Mamy Was w dupie.

Nasz przypadek nie był (w moim odczuciu) jakimś kolejnym meczem ubernubów, tylko całkiem poważnym spotkaniem, które - jak już wspominałem - miało bardzo duże tło (tematy na kilku forach) i także zainteresowanie ze strony kilku klanów. Wobec tego uważam, że napisanie 1 zdania w komentarzach do meczu ze strony jednego z obserwatorów, którzy na zmianę niemal cały czas siedzą na stronie ESL nie jest wysiłkiem, którego nie dałoby się pokonać. Trwałoby to około trzy siódme minuty, a dało jasność umysłu grającym. Problem w tym, że obserwatorom najwyraźniej się nie chce i wolą poczytać i popisać jakieś bzdety w innych tematach, bo to co zauważył Maniaq - 2 liga jest jak 3 świat - najlepiej mieć jak najmniejszy kontakt, bo jeszcze jakąś chorobę weneryczną złapiemy.
No i jeszcze komentarz do tego, co napisałeś - wiem, że nigdzie nie jest napisane w regulaminie, że istnieje konieczność poinformowania drużyn grających o obecności lub jej braku na meczu obserwatora, ale tu nie chodzi wcale o regulamin, tylko o uczciwe podejście w stosunku do uczestników ligi. BTW w tym samym regulaminie nie jest napisane że obserwator musi oddychać i jeść, a jak mniemam zdarza Ci się to robić mimo tego, prawda?
Co do terminu meczu, to nie był on ustawiony na ostatnią chwilę, tylko na kilka dni wcześniej.
A, i żeby nie było, że niedoceniam Waszego trudu i pracy włożonego w ESL to powiem, że odwalacie kawał dobrej roboty i to pierwszy mój zarzut w stronę ligi, który podkreśla, że jest to na razie bardzo profesjonalne przedsięwzięcie.
Jestem zdegustowany
Stare 11-27-2005, 10:57   #48
Jw_23
Lieutenant Colonel

Domyślnie

@ManiaQ wyobraz sobie ze na takich meczach NIE MA obserwatorow - nikt nas tam nie wzywa, ba nawet jestesmy niemile widziani... jedyna osoba siedzaca wtedy na admince jest FreshMeat lub inny komentator, ktory prowadzi relacje w radiu (jezeli taka jest).
zgloszen nie ma duzo, jednak bardzo czesto pokrywaja one sie ze soba, nie wspominajac, ze 90% z nich jest na piatek, sobote i niedziele. kolejnym problemem jest to, ze obserwator nie ma prawa byc na serwerze, jezeli jego klan bedzie rozgrywal mecz na danej mapie z ktoryms z grajacych klanow.

@Uto
z pisaniem komentarzy po czesci sie zgodze, w moim przypadku jednak to nie zadziala - to ze aktualnie moge przyjsc na mecz X nie oznacza ze 5 min przed nim nie bede musial byc na drugim koncu miasta...
co do podzialu na "zdrowych i tredowatych"... skad wpadles na taki pomysl jest mi obojetne z ktorej ligi mecz obserwuja... ba wole nawet te z nizszej, gdyz krocej trwaja... czy wy naprawde myslicie ze obserwowanie meczu FX vs PB to taka przyjemnosc? bez urazy ale przygladanie sie jak ludziska kampia przez godzine nie jest niczym przyjemnym...
nie stwarzajcie podzialu, ktorego nie ma...
Jw_23 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-28-2005, 09:06   #49
Piter
General

Domyślnie

Po pierwsze nikt nigdy nie mówił, że będą jakieś potwierdzenia z Watchera. Śmiejecie się z systemu, a i tak źle wypełniacie zawsze wnioski (w większości nie ma potrzebnych danych).

Po drugie to, co sobie obserwatorzy gdzieś tam piszą w innych tematach, to akurat nie powinno nikogo interesować. Nie jesteście modami forum ESL-a.

Po trzecie jakbyście jeszcze nie zauważyli, LAN w Poznaniu mocno namieszał w planach adminów i obstów. Po pierwsze cześć z nich była na wyjeździe, po drugie sporo meczów rozgrywało się w niedzielę (w niedzielę też były problemy z obstami, ale jakoś nikt nie płacze), a jak pewnie już się domyślacie obserwatorzy to tacy sami gracze, jak Wy, i też mają mecze, być może w tym samym dniu, co Wy. To oczywiście nie może być usprawiedliwieniem, za co w imieniu obstów przepraszam (chociaż moje zdanie nie może być oficjalne). Ale miejcie też wzgląd na to, co się na scenie dzieje i że obsty to też ludzie. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że na 100% byłbym na Waszym meczu, gdybym tylko mógł. Nie grałem sobie w tym momencie gdzieśtam dla przyjemności ani nie siedziałem przed tv.

Po czwarte po to macie adminów II ligi i etykietę wsparcia, aby załatwiać różne sprawy i dyskutować, co się Wam nie podoba, a nie roztrząsać swoje problemy na różnych forach, które z resztą żaden admin nie ma obowiązku czytać (chociaż czytają).
Stare 11-28-2005, 09:33   #50
DAD
General

Wyślij wiadomość przez AIM do DAD Wyślij wiadomość przez MSN do DAD
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piter
Po trzecie jakbyście jeszcze nie zauważyli, LAN w Poznaniu mocno namieszał w planach adminów i obstów. Po pierwsze cześć z nich była na wyjeździe, po drugie sporo meczów rozgrywało się w niedzielę (w niedzielę też były problemy z obstami, ale jakoś nikt nie płacze), a jak pewnie już się domyślacie obserwatorzy to tacy sami gracze, jak Wy, i też mają mecze, być może w tym samym dniu, co Wy. To oczywiście nie może być usprawiedliwieniem, za co w imieniu

Z uwagi na ogolne podniesienie temperatury tym meczem i wywolanym oburzeniem ze strony Arona z uwagi na zapotrzebowanie obserwatora na tym spotkaniu, klanowicze po prostu byli mocno zdziwieni brakiem kogokolwiek.
Mimo wszystko z tego co wiem, mecz przebiegl spokojnie bez jakichkolwiek niedomowien i zgrzytow. Co by bylo gdyby jednak pojawily sie na meczu aroniady? ( Aron, nie gniewaj sie - wymyslilem teraz taki synonim )
Podsumowujac, szkoda ze mimo calej tej dyskusji nie bylo nikogo. Mecz odbyl sie bezproblemowo, a my powinnismy robic dalej swoje ( kazda ze stron ).
Czyli nic sie nie stalo ( cale szczescie )

pozdrawiam
DAD - CL
DAD jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania