Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 04-13-2004, 12:10   #51
Mad_Medic
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Adam_Max
3. Śmigiełko na bombie która spadła niedaleko zbiorników z paliwem kręci się jakieś 8 – 10 sekund przed wybuchem. Mając na uwadze to że w rzeczywistości śmigiełko to napędzane podmuchem powietrza wprawia w ruch mechanizm uzbrajania bomby i pomijając jeszcze opory powietrza to musze stywierdzić że ma niesamowitą bezwładność a tłumacząc na polski język to po prostu ma masę 20 razy większą niż na to wygląda .
A co jeśli śmigiełko najpierw nakęcało jakąś sprężynę, a ona się potem rozkręcała? W czasie II WŚ (nie wiem czy w I WŚ też) część bomb specjalnie nastawiano na opóźnienie wybuchu. Chodziło oto, aby były brane za nie wypał i lekceważone. A jak ludzie podeszli zobaczyć co się stało... BUUM! Z resztą ta taktyka jest stosowana do dziś np. w Rockeye'ach USAF i z tych samych powodów. W końcu wojna to wojna

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 04-14-2004, 06:03   #52
Adam_Max
Sergeant Major of the Army (SMA)

Wyślij wiadomość przez MSN do Adam_Max
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian13
A co jeśli śmigiełko najpierw nakęcało jakąś sprężynę, a ona się potem rozkręcała? W czasie II WŚ (nie wiem czy w I WŚ też) część bomb specjalnie nastawiano na opóźnienie wybuchu.
Adrian nie pisał byś tego co napisałeś jak byś wiedział o czym piszesz ale skoro to zrobiłeś to Ci wytłumaczę po co te śmigiełko jest stosowane i to nawet do dnia dzisiejszego. Bomba znajdująca się w luku bombowym albo podwieszona pod skrzydłami w czasie lotu jest nieuzbrojona i ten stan się zmienia dopiero po osiągnięciu bezpiecznej odległości bomby od samolotu. Jeżeli by tak nie było to już same ciśnienie powstające po wybuchu pocisku przeciwlotniczego mogło by spowodować eksplozję. Dlatego stosuje się mechanizm uzbrajania bomby za pomocą śmigiełka, które jest napędzane podmuchem powietrza. Kiedyś to śmigiełko wprawiało w ruch gwintowaną oś na której była można powiedzieć nakrętka z zawleczką. Nastawiało się wtedy czas uzbrojenia poprzez wcześniejsze odpowiednie ustawienie pozycji zawleczki na gwintowanej osi i najczęściej robiło się to jeszcze przed startem. Obecnie stosuje się zliczanie obrotów kręcącego się śmigiełka i zapalnik uzbrajany jest elektronicznie, dlatego pilot może nastawić wysokość uzbrojenia się bomby z kabiny w kilka sekund.
I nie pisz Adraian więcej takich bzdur że ludzie podchodzą do bomby po tym jak już nie wybuchła, a po zlekceważeniu ona BUUM. Poczytaj trochę książek a nie opieraj swojej wiedzy na filmach zanim się wypowiesz następnym razem.
Stare 04-16-2004, 07:52   #53
Diar_PL
Chief Warrant Officer 4

Wyślij wiadomość przez MSN do Diar_PL
Domyślnie

panowie skonczcie sie klucic/wyrazac swoje poglady (zwal jak zwal )
Pearl Harbour pokazal kilka prawd - ignorancje amerykanow, ogrom zniszczen i uzbrojenie

mi sie film podobal, mozna nawet bylo lzy uronic w pewnych momentach

najbardziej lubie ogladac sceny walk lotniczych (btw asiegu radiowego - samolot - statek - lad a nie od razu samolot - lad dlatego tez sygnal docieral do usa z japonii)

co do snajpera - Berenger i Zane calkiem niezly duet walka psychologiczna z samym soba, wielogodzinne podchodzenie skradanie sie

jak lezal w w suchej trawie i imal na sobie maskujacy plaszcz - ja go nie widzialem (w scenie przy ciagniku) puki sie nie ruszyl, podobnie w scenie jak auto go mija ;P

co do psa - mala fikcja pies wyczul czlowieka a zajął się gównem - raczej pies sledzi zapach ktorego nie zna niz ten, ktory jest dla niego znany ....

co do innych filmow - maska zorro - obejrzalem pierwszy raz i... byl ok mimo to wole stary dobry serial o zorro

terazz innej beki :
pelnometrazowe filmy animowane
polecam: król lew 1 i 3 (bo 2 jest taka sobie)
mustang - piekna opowiesc o wolnosci i honorze -> de besciak jest kapitan "cobra" z fortu
pozatym moj brat niedzwiedz - jest spoko typowa familijna opowiastka

sindbad the legend of seven seas(albo jakos tak) - dobra przygodowa bajka niezle efekty i mozna sie pobrechtac

lilo i stich - Ohana znaczy rodzina - zabojcze ))

dzięki za info aron, ale nie kce mi sie narazie tego zmieniac
(o widze ze juz jest 500 znaków a nie 255 )
pozdr
Diar_PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-16-2004, 14:28   #54
Dragon^
General

Miasto: Gdynia
Domyślnie

Ale nam sie tu OffTopic zrobił
Przestańcie bo przywołacie tym naszego Trolla, Mazia
Dragon^ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-16-2004, 14:43   #55
Hunt.ER
General

Miasto: Toruń, Ciechanów
Wyślij wiadomość przez AIM do Hunt.ER
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dragon_
Ale nam sie tu OffTopic zrobił
Przestańcie bo przywołacie tym naszego Trolla, Mazia
Mazio już dawno zapadł w sen letni Na GOLu też go jakoś nie widać Ciekawe co sie z nim dzieje
Stare 04-16-2004, 21:24   #56
=NaZcA=
General

Wyślij wiadomość przez MSN do =NaZcA=
Domyślnie

Sorry ze nie do konca na temat ale ktos ma jakies informacje albo w ogole czy cos slyszal na temat filmu GROM ? Podobno jakas amerykanska wytwornia ma robic ten film....i cos sie podobno zaczelo juz krecic z tym ale nie moge nic znalezc na ten temat.
=NaZcA= jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-26-2004, 17:38   #57
Mad_Medic
General

Domyślnie

Obejrzyjcie "CIAŁO" - Polska komedia nie zginęła, ona tylko się przyczaiła. A ta partyzancka akcja - sugeruje, że wkrótce ruszy do natarcia!

I jescze "Ciemno" z J. Kobuszewskim w roli głównej....
Stare 06-26-2004, 23:26   #58
Uto
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Uto Wyślij wiadomość przez Yahoo do Uto
Domyślnie

NIE oglądajcie przypadkiem filmów Duchy Marsa albo Starship Troopers II. No chyba, że interesuje Was kicz.
Za to z ostatnich filmów polecam Efekt Motyla - a byłem święcie przekonany, że amerykańskie filmy mnie już nie zachwycą.

Tak spoglądając uważnie na banerek Cam-Vida przypomniał mi się film Zgromadzenie. Nie uważacie, że te twarza są podobne do tych z filmu?
Stare 06-27-2004, 00:28   #59
[WNC]-MaNIaQ_PL
Lieutenant Colonel

Wyślij wiadomość przez MSN do [WNC]-MaNIaQ_PL Wyślij wiadomość przez Yahoo do [WNC]-MaNIaQ_PL
Domyślnie

ja dzis wrocilem do klasyki obejrzalem po raz 5 Predatora

jutro obejrze Predatora 2

czasami warto wrocic to starych fimikow
Stare 06-27-2004, 02:50   #60
{P-A-S}Sebo-PL
Chief Warrant Officer 3

Wyślij wiadomość przez AIM do {P-A-S}Sebo-PL Wyślij wiadomość przez MSN do {P-A-S}Sebo-PL wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

jsk lubicie sie posmiac to goraco polecam komedie "kocurek"
ewentualnie "twarda laska" sa to filmy bazujace na american pie
na prawde warto je obejrzec, z trillerow polecam "czerony smok", "drapiezcy"
filmy te maja juz jakis czas ale warto je zobaczyc
polecam

{P-A-S}Sebo-PL wanna die?
{P-A-S}Sebo-PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-27-2004, 08:17   #61
jolaos
Colonel

Wyślij wiadomość przez MSN do jolaos Wyślij wiadomość przez Yahoo do jolaos
Domyślnie

American History X - polecam.
Stare 06-27-2004, 09:14   #62
Drwal
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Drwal Wyślij wiadomość przez Yahoo do Drwal
Domyślnie

Nie sledze topicu... ktos juz rozreklamowal ZF Skurcz czy przyszla wlasnie na mnie kolej?
Stare 06-28-2004, 19:52   #63
Raiden
General

Wyślij wiadomość przez AIM do Raiden Wyślij wiadomość przez MSN do Raiden
Domyślnie

Polecam filmy :
1.Synowie Mafii
2.Tozsamosc borna
3.Ong bak muai thai warrior-czy jakos tal
4.the day after tomorow
5.D-tox
6.american history x- fajny filmy, ale go juz ktos wymienil
7.51 stan
8.efekt motyla
9.show time
do tylu umiem liczyc
Raiden jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-28-2004, 20:01   #64
Antol
General

Miasto: Swarzędz
Wyślij wiadomość przez AIM do Antol Wyślij wiadomość przez Yahoo do Antol
Domyślnie

Polecam film Honey oraz Shrek 2, cube 2 to juz nie to samo co 1.
Stare 06-28-2004, 20:05   #65
B@RTOLU$
General

Wyślij wiadomość przez MSN do B@RTOLU$ Wyślij wiadomość przez Yahoo do B@RTOLU$
Domyślnie

W srode czyli 30czrewca,wznawiany zostaje serial "Kompania Braci"
na TVN o godz:22:35

Nareszcie bedzie co ogladac w tej telewizji,pomijajac Eruro ma sie rozumiec :wink:
B@RTOLU$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-28-2004, 23:05   #66
Shibby
General

Miasto: Przasnysz
Domyślnie

To ja polece wedlug mnie najlepszy horror:

KRUK
Stare 06-29-2004, 22:15   #67
Mad_Medic
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Shibby
To ja polece wedlug mnie najlepszy horror:

KRUK
Przepraszam, ale chodzi ci o "The Raven" - Na motywach powieści E.A. Poe? Czy o "The Crown" (wrona - Polski tytuł jest błędny, tłumacz uznał, że Kruk brzmi lepiej, albo się Jankesy na ptakach nie znali, bo w filmie jest pokazany kruk, a nie wrona ) O zemście takiego jednego zombiaka : :
Jeśli o mnie chodzi to pierwszy, bardziej podpada pod czarną komedię, a od drugiego jest setka lepszych... Choćby "Lśnienie" z Nikolsonem.
Stare 06-29-2004, 22:30   #68
Antol
General

Domyślnie

Shibiemu chyba chodzi o Horror "Kruk" Alfreda Hitchoka[ale moge się mylić, wydaje mi się że ten autor i ta nazwa. W każdym bądź razie wiem o jaki mu chodzi]
Stare 06-29-2004, 22:58   #69
Mad_Medic
General

Domyślnie

Akurat "Kruka" Mistrza Hitchcoka nie widziałem... Muszę nadrobić zaległości Ale jak już się pisze o filmie, to można by podać jakieś dokładniejsze namiary, w końcu nie jednemu psu, Burek na imię
Stare 06-30-2004, 00:00   #70
Antol
General

Domyślnie

Albo chodziło o Kruka na podstawie komiksu Jamesa O'Barra

Shibby to ja ci polecam:
Candyman
Koszmar z ulicy wiązów
Lodziarz
Klałn
The ring[ale japońską wersja]
Dark Wather
i mógłbym wymienić jeszcze paredziesiąt jak bym pamiętał nazwy :wink:
Stare 06-30-2004, 07:03   #71
LordV
General

Wyślij wiadomość przez MSN do LordV
Domyślnie

Cytat:
Napisał Drwal
Nie sledze topicu... ktos juz rozreklamowal ZF Skurcz czy przyszla wlasnie na mnie kolej?
o Sqrczu mówiel juz lata temu ale powtórze - klasyka, goraco polecam !
w szczególności : bólgarski pościg. kiedy ogladalem go pierwszy raz to turlalem sie po podlodze, nie żartuje
Stare 06-30-2004, 10:07   #72
ZecioR
General

Miasto: Szczecin
Wyślij wiadomość przez MSN do ZecioR
Domyślnie

Ja wybiegnie daleko w przyszlosc, ale
ALIEN vs PREDATOR w USA w kinach za 2 tygodnie u nas jakos na poczatku Listopada TO TRZEBA OBEJZEC
Stare 07-02-2004, 19:48   #73
=NaZcA=
General

Domyślnie

Ostatnio bylem w kinie na Pojutrze i na Punisherze. The Day After Tomorrow nawet ciekawy film, przynajmniej pokazuje mniej wiecej co kiedys nastapi kiedys ogladalem na Discovery wlasnie o takim czyms program....za jakis czas maja sie bieguny zamienic miejscami (moze za 5 lat moze za 500) i wtedy sie taki podoby burdel narobi na ziemi i bedzie trzeba do Afryki uciekac... a tam lipa z netem i juz nie pogramy sobie na US Army Official E017

A co do Punishera (chyba jutro jest w polsacie tylko jakas stara wersja) film z komiksu i......w sumie mozna obejrzec no ale troche dziwne momenty jak dostaje z 5 kulek...na koniec w serce prosto z pol metra potem wylatuje w powietrze razem ze stacja wpada do wody i tak se "plywa" pare godzin az jakis koles go wyciaga
Koncowka najlepsza z tego filmu a szczegolnie mi sie podobalo jak sobie biegal pod koniec z naszym poczciwym M4A1 z granatnikem ech fajnie wygladalo jak z niego walil i fajnie jak przygadal Travolcie az sie chlopak zdolowal ale nie bede wam mowil co

A i jeszcze ogladajcie jak macie na TVN turbo TOP GEAR- program mistrzostwo przynajmniej maja niezle poczucie humoru w odroznieniu od innych takich programow a pomysly tez ciekawe. Ostatnio wsadzili jakas stara zakonnice w okularach i w ogole.......do MOnster Trucka 1700 KM i miala jezdzic po samochodach sie przydygala jak wjezdzala na nie. Przynajmniej testuja jakies fajne bryki a nie Fiaty Panda i nowe KIA'je. W tym odcinku co testowali Mercedesa SLR 610 KM ja cie nie przepraszam ale ma hamulce w zyciu nie widzialem takiego hamowania jak tam pokazali na odicnku gdzie sie hamuje "normalnymi" samochodami z 100 km to ten hamowal na tym samym odcinku z 200 i nie powiem po prostu szok, samochod marzenie i tylko jakies 1,5 mln zl
Stare 07-03-2004, 01:10   #74
[LSD] SokoL PL
General

Miasto: Gdańsk
Wyślij wiadomość przez AIM do [LSD] SokoL PL
Domyślnie

Punisher....NIE IDZCIE NA TEN FILM.! Lungren to byl dopiero PUNISHER a nie to co tutaj nam za serwowali panowie z MARVEL...az myslalem ze krew sie w w ogole nie pokaze a tu jednak pokazala (nie zielona
GLUPI do granic absurdu...kto jest fajnem PUNISHERa komiksowego pewnie tak by reagowal jak JA i kilku moich przyjaciol.
Pojawienie sie i ujawnienie ze zyje (boskie posuniecie wynajecie domku z jakimis frajerami ktorzy byli juz jego rodzina jeszcze pare motywow kiepowatych...(motyw z hydrantem...heeh caly czas go ze soba nosil a o koncowce nie wspomne jak podlozyl pod 100 samochodow bomby aby na koniec bylo to co bylo LOL....jedyna scena mi sie podobala...gdy Travolta wyrzucil swoja zone pod pociag a w odpowiedzi syna : gdzie jest matka..powiedzial: poszla na pociag Tyle na ten temat...THE PUNISHER jedyny i prawdziwy to pierwsza wersja..MAX i kultowy film.

Pojutrze juz nic nie powiem bo szkoda strzepic jezyka Tez kiep i nie ma co zachwalac...moze kilka motywow bylo dobrych reszta bleee.

Zacmienie...spodziewalem sie wiecej dreszczyku a tu niestety...jedynie dla Christiny Ricci obejrzalem bo w tym filmie calkiem calkiem najs wyglada Nie porwal mnie i w sumie niezbyt wciagnal a spacjalnie na noc i na sluchawki poczekalem hehe

Ostatnio jaki obejrzalem milo film to 50.First.Dates...Taka komedia romantyczna z Sandlerem...bardzo najs najs (nikt tam z was nie znajdzie akcji w stylu rambo Polecam do obejrzenia z kobieta.

Aaa polecam rowniez HELLBOYa

A co do TOP GEAR hehe to nie ma co tego reklamowac...POPROSTU CZADOWY PROGRAM...kiedys to namietnie ogladalem jak jeszcze dawno temu w kablowce mialem BBC ale z angolem bylo lekko na bakier i nie czailem all zartow prowadzoncych. Teraz powtarzaja cala seriee ale juz chyba ruszy nowa (bo dopiero wtedy wykupia odcinki) wiec bedzie najssss..ale teraz powtorki super bo niektorych przeoczylem a teraz mam mozliwosc dobejrzenia.

[LoozerSquaD]
[LSD] SokoL PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-03-2004, 09:01   #75
=NaZcA=
General

Domyślnie

No wlasnie teraz sa chyba nowe jakies odcinku bo zapowiadaja premiery samochodow np na sierpien 2004 czyli nie sa stare :wink: . Teraz testuje takie samochody ze to musi byc z tego roku. Ostatnio tez dali "test" jakiegos lotusa i Apacha i koles musial "uciekac" po torze a ten w Apachu musial go namierzyc rakietami ci to maja pomysly.
Albo tez dobry co tych 3 kolesi co prowadzi ten program i kazdy z nich kupil sobie po takim "gracie" chociaz w sumie byly takie graty Volvo 760 GLE Audi 80 I jakis Rover GTI i mieli na tym torze zadania np jazda na czas, hamowanie, zuzycie paliwa itd i zawsze dostawali za to punkty albo minusowe albo plusy. Nie znali tych zadan bo zawsze dostawali w kopercie od innych kolesi i na koniec dostali fajne. Kazdy samochod musi przywalic w sciane przy predkosci 30 mil. Jezeli zginiesz dostajesz -10 pkt za kazda zlamana kosc -5 a za krew -1 . Ten w volvo mial zwalony predkosciomierz i musial na wyczucie jechac i potem sie okazalo ze oni jechali 30 mil a on ponad 40 :wink:
Ciekawi mnie jak to zrobili ze zahipnotyzowali tzn jakis doktorek przyszedl do programu i jednego z tych prowadzacych zahipnotyzowal. Mieli jechac na jazda probną jakas Alfa 147 (w sumie niezla bryka 317 KM) i powiedzial ze jak wsiada to nie bedzie pamietal jak sie prowadzi samochod. Wsiedli ten cos mu mowi o tym samochodzie i doktorek to co jedziem ? a ten yuuuuppppp i siedzi....brechta poszla w studiu i tak sie chlopak stresowal, doktorek sie pyta co to jest i pokazuje na kierownice a ten to jest yyyyyyyy taki duzy przydzad sterowniczy a potem sie pyta do czego jest skrzynia biegow a ten ze do skrecania
Program mistrzostwo mam 4 odcinki na kompie i pewnie bede mial wiecej
:wink:
Stare 07-03-2004, 23:11   #76
Uto
General

Domyślnie

Skoro już mowa była o klasyce i Lundgrenie to polecam He-man and the masters of the universe z lat 80-tych. Mocne kino! No i (liżąc nieco dolną część pleców jednego kolegi) Star Łorsy - wszystkie!
Stare 07-04-2004, 07:49   #77
vOchlin
Captain

Wyślij wiadomość przez MSN do vOchlin
Domyślnie

Heh, ostatnio bardzo czesto chodze do kinai zamierzam sie z wami podzielic opiniami na temat teraz granych filmow.

Pojutrze - mnie sie film podobal. Ogolny rozpierdziel.

Swit Zywych Trupow - wbrew pozora dobry film. Tzn bardziej smieszny niz straszny ( gruba baba z popielaczem w oku ),ale mimo wsyztsko dobre kino akcji. No i boski cynik, rozwalil mnie ten gosc (' bedziemy ciagnac losy, ten kto przegra bedzie leciec przez ulice z kanapka w rece' do reszty kiedy inny czlowiek byl uwieziony po drugiej strony ulicy i umieral z glodu a na ulicy bylopelno zombich)

Shrek 2 - spodziewalem sie ze film bedzie smieszny, ale tego ze sie brechtalem przez prawie caly film to sie nie spodziewalem. Swietny dubbing, najlepszy jaki dotad widzialem w jakimkolwiek filmie. Ide jeszcze raz, tylko tym razem z napisami. Zdecydowanie polecam !

Rogate Ranczo - hehehe, bylem na tym . W zasadzie to przez przypadek, ale wcale nie bylo zle. Typowy film Disneya, calkiem smieszny ('Co zes zrobil z wujciem Slimem )

Harry Potter i wiezien z Azgabanu - kicz, ale w zasadzie wiecej po tym filmie sie nie spodziewalem.

Troja - nuuudny film, poza kilkoma scenami ( batalistycznymi, wiadomo )

Zgromadzenie - dooobry film,podobal mi sie.

A co do Topgear to uwielbiam ten program. Ogladam kiedy tylko nadazy sie taka sposobnosc. Pamietacie odcinek kiedy chcieli zniszczyc jakiegos terenowego pickupa ?
Stare 07-06-2004, 07:44   #78
[LSD] SokoL PL
General

Miasto: Gdańsk
Wyślij wiadomość przez AIM do [LSD] SokoL PL
Domyślnie

Men On Fire.... film u mnie dostaje 10/10...i wstepuje na piedestal zajebistych filmow. Dawno juz nie widzialem TAK dobrego kina. Bardzo polecam...i to bardzo bardzo.

[LoozerSquaD]
[LSD] SokoL PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-06-2004, 08:17   #79
CAM-VID
General

Wyślij wiadomość przez AIM do CAM-VID
Domyślnie

Cytat:
Napisał =NaZcA=
Ciekawi mnie jak to zrobili ze zahipnotyzowali tzn jakis doktorek przyszedl do programu i jednego z tych prowadzacych zahipnotyzowal. Mieli jechac na jazda probną jakas Alfa 147 (w sumie niezla bryka 317 KM) i powiedzial ze jak wsiada to nie bedzie pamietal jak sie prowadzi samochod. Wsiedli ten cos mu mowi o tym samochodzie i doktorek to co jedziem ? a ten yuuuuppppp i siedzi....brechta poszla w studiu i tak sie chlopak stresowal, doktorek sie pyta co to jest i pokazuje na kierownice a ten to jest yyyyyyyy taki duzy przydzad sterowniczy a potem sie pyta do czego jest skrzynia biegow a ten ze do skrecania
Jak to zrobili? A nic nie zrobili. W takich programach 90% efektownych dla widzów gagów to lipa co oczywiście podnosi atrakcyjność. Program jest naprawde super, scenografia w studiu ascetyczna ale za to pomysły ! A co powiecie o Toyocie, którą ustawili na dachu jakiegoś wieżowca i go zburzyli. Po poskładaniu do kupy tego co zostało podłączyli akumulator i odpaliła Naprawdę polecam tem program
Stare 07-06-2004, 09:55   #80
=NaZcA=
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał CAM-VID.pl
Cytat:
Napisał =NaZcA=
Jak to zrobili? A nic nie zrobili. W takich programach 90% efektownych dla widzów gagów to lipa co oczywiście podnosi atrakcyjność. Program jest naprawde super, scenografia w studiu ascetyczna ale za to pomysły ! A co powiecie o Toyocie, którą ustawili na dachu jakiegoś wieżowca i go zburzyli. Po poskładaniu do kupy tego co zostało podłączyli akumulator i odpaliła Naprawdę polecam tem program
Wiesz co do hipnotyzowania to nie wiem do konca jak w tym programie bylo ale jest to mozliwe i kazdy moze byc "takim czyms" pare lat temu byl jakis program jakis taki "Talk Show" zaprosili wlasnie takiego goscia i ten wzial pare osob z widowni i ich zategowal . W sumie mozna by pomyslec ze tez podstawieni ludzie ale rozwalil mnie jeden motyw. Wzial dwa krzesla postawil je niedaleko siebie, potem podniosl jedna z tych osob i polozyl na tych krzeslach tylko w taki sposob ze ze kark byl na jednym oparciu krzesla a stopy na drugim takze 90% ciala zwisalo bez zadnych podpórek czy czegos a koles byl sztywny jak deska, potem sobie normalnie na nim siadl a na koniec wszedl na niego i sobie stal a koles wazyl dobre 80 kilo, taka rzecz nie byla by mozliwa na normalnym czlowieku bo by nie wytrzymal 1 sek takiego obciazenia na brzuchu chyba ze mu wsadzili jakies szyny usztywniajace W ogole potem robil takie rzeczy z nimi a jak sie obudzli to mieli ciekawe miny
Swiat nauki nie jest zbadany i pewnie nigdy nie bedzie

Ale dobra koniec wykladu ja jeszcze polecam Rundown film wymiata i jeszzce Czas Apokalipsy z Marlonem Brando i w Shreku podobno sa niezle texty tzn w polskiej wersji ale kicha isc troche taki duzo chlop
Stare 07-06-2004, 18:17   #81
Marxter
Colonel

Wyślij wiadomość przez MSN do Marxter
Domyślnie

Cytat:
Ale dobra koniec wykladu ja jeszcze polecam Rundown film wymiata i jeszzce Czas Apokalipsy z Marlonem Brando i w Shreku podobno sa niezle texty tzn w polskiej wersji ale kicha isc troche taki duzo chlop
Ja tam byłem na Shreku 2 wczoraj i nie widziałem nikogo poniżej 20 roku życia. Może dlatego, że seans sie zaczął o 23 :wink: . Kino i tak było pełne. Jedyne co mnie wkurzało to jakieś głupie reklamy cukierków i innego badziewia dla dzieci. Co jak co, ale ja tego na pewno nie kupię , a o 23 dzieci do kina nie chodzą .
Co do filmu, to naprawdę wymiata. Warto iść do kina i obejrzeć.

Jeśli chodzi o inne filmy:

Punisher - zawiodłem się na tym filmie, za mało związku z komiksem, tzn Castle jest tutaj za delikatny :wink: . W komiksie to psychol, który nie liczy się z żadnymi ofiarami, jeżeli tymi akurat są przestępcy. Ale kumplowi, który nie czytał komiksu, film się podobał. Powiedział, że to w miarę dobry film sensacyjny. Co kto lubi. :wink:

Efekt Motyla (Butterfly Effect) - całkiem niezły film. Nie będę opowiadał fabuły itp, ale warto film obejrzeć, inna sprawa czy w kinie czy nie

Cube 2 - film jest słaby, na dodatek wchodzi u nas do kin 2 lata po premierze. :evil:

Spartan - dobry thriller, warto obejrzeć.

Bad Santa - ciężko ten film określić, chyba najlepiej nazwać go czarną komedią. Nieważne jak go nazwiemy, ważne, że można się całkiem nieźle bawić oglądając go.
Marxter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-06-2004, 18:59   #82
Drwal
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marxter
Efekt Motyla (Butterfly Effect) - całkiem niezły film. Nie będę opowiadał fabuły itp, ale warto film obejrzeć, inna sprawa czy w kinie czy nie
A on jest o tym "prawdziwym" efekcie motyla?

Szczerze mowiac ostatnio sie interesuje tego typu pierdami wiec jesli jest w tym filmie podejscie od strony naukowej to chetnie obejrze (na diwiksie ofkoz ^^)
Stare 07-06-2004, 19:28   #83
Marxter
Colonel

Wyślij wiadomość przez MSN do Marxter
Domyślnie

Cytat:
Młody chłopak nie może poradzić sobie z bolesnymi wspomnieniami z dzieciństwa. Walcząc z nimi odkrywa, że posiadł zdolność przenoszenia się we własną przeszłość. Może wtedy na powrót 'zamieszkiwać' w swoim dziecinnym ciele. W ten sposób ma możliwość zmiany własnej historii. Wkrótce przekona się, że każda zmiana w przeszłości wpływa na jego przyszłość...
To jest recenzja z WP. W miarę oddaje sens filmu. :wink: , chociaż przyznaje, że możnaby lepiej to napisać.

W skrócie, koleś odkrywa, że może zmieniać zdarzenia w swojej przeszłości, ale każda kolejna zmiana wpływa coraz gorzej na niego, jego rodzinę i znajomych itp. w teraźniejszości.
Marxter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-06-2004, 21:33   #84
[NIKON]
General

Domyślnie

"Miejsce na ziemi" Ogładałem ten film dzisiaj na Polsacie i powiem krótko - film swietny, wzruszyłem sie na nim. Warto było obejzec.
Moze dlatego, ze Sam.(LeeLee Sobieski-aktorka) jest jak klon mojej kolezanki z Klasy
[NIKON] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-07-2004, 00:53   #85
Drwal
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marxter
W skrócie, koleś odkrywa, że może zmieniać zdarzenia w swojej przeszłości, ale każda kolejna zmiana wpływa coraz gorzej na niego, jego rodzinę i znajomych itp. w teraźniejszości.
No to faktycznie o to co mi chodzilo. Teoria chaosu, nawet minimalna zmiana poczatkowej ma ogromny wplyw na wynik np. x -> kx ( 1 - x ) to pewna ilustracja "rownania chaotycznego".

Cholera... od tygodnia moge gadac o dziwnych atraktorach, fraktalach, pulsarach, zasadach antropicznych, panspermiach i rozwiazywac w te i wewte rownanie Drake'a... i to wszystko tylko dlatego ze se jedna ksiazeczke pop.-nauk. czytam... Droga przyjaciolko, czy od tego mozna zajsc w ciaze? ~Wojtek, lat 4^2 ktory ma wakacje i mu odbilo chyba
Stare 07-07-2004, 05:56   #86
Uto
General

Domyślnie

Mi się podobało, że autor filmu nie do końca wyjaśnia źródło i sposób przenoszenia się w czasie i kreowania na nowo rzeczywistości. No i fajnie jest oglądać co bez sensu i potem do tego dochodzić. Motyw z rysunkiem przedszkolntm mnie rozwalił.
A w ogóle to polecam "Fire walk with me", jeśli ktoś kiedyś oglądał Twin Peaks. Z resztą jeżeli nie, to też polecam - nie ma jak dobry Lynch.
Notabene niezłą gra rolę w tym filmie
Stare 07-07-2004, 10:52   #87
Drwal
General

Domyślnie

To co, Efekt Motyla to takie jak Donie Darko?

Juz mam na dysku "Efekt..." wiec se moze wieczorkiem jak slonce zajdzie obejrze bo teraz to taka pogoda u nas w WLKP jest ze tylko sie OPAAAAALAAAAAAC i GRZAAAAAAAAC
Stare 07-07-2004, 11:35   #88
jolaos
Colonel

Wyślij wiadomość przez MSN do jolaos Wyślij wiadomość przez Yahoo do jolaos
Domyślnie

Głupi i Głupszy 2 - Kiedy Harry poznał Lloyda - polecam :wink: Mi się podobało.
Stare 07-07-2004, 11:37   #89
=]1[=^Belial_Pl^
Chief Warrant Officer 3

Wyślij wiadomość przez MSN do =]1[=^Belial_Pl^
Domyślnie

ahhh ostatnio wypadlem z tematu filmow wiec mam prozbe....
czy moglby ktos zapodac tytuly filmow cosik jak
12 malp
6 zmyls
7 element
horyzont zdarzen
czyli z dobra fabula, dobrze skrecone i pozadnie nakrecone.
albo jakies popiardulki o wampirkach i tak dalej hyhy
Nadejdzie taki dzien, nadejdzie taki czas kiedy z wrogiem stane twarza w twarz i nieulekne sie chocby za plecam smierc stala i boska czekala mnie kara... - zas po wygranej bitwie twarz w krwi umyje, to beda zwyciestwa i chwaly chwile...
=]1[=^Belial_Pl^ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-07-2004, 11:56   #90
Mad_Medic
General

Domyślnie

Co do trzech pierwszych (i chyba "5 element" ) - to:
Szklana Pułapka
S.P. 2
S.P. 3
Bo to chyba jest ten wspólny mianownik...
A co do ostatniego to
Kula
Odyseja Kosmiczna (obie części)
Cube (to dopiero wypas - i nie chodzi mi o pułapki )
P.S. - przypomina mi się konkurs Idiotele na temat tego filmu:
pytanie: Ile osób było zamkniętych w sześcianie?
90% ludzi myliło się o 1. zapomnieli o gościu z prologu
P.S. II - ma ktoś jakieś pomysły kim on był? Ja mam jeden...
Cheapers Crippers (chyba dobrze napisałem )
Stare 07-07-2004, 19:55   #91
Drwal
General

Domyślnie

Wlasnie obejrzalem Efekt Motyla... no normalnie Donie Darko 2 A film jest naprawe zaj.ebisty Na poczatku troche nie rozumialem ale pozniej sie juz powyjasnialo
Stare 07-08-2004, 01:05   #92
=]1[=^Belial_Pl^
Chief Warrant Officer 3

Wyślij wiadomość przez MSN do =]1[=^Belial_Pl^
Domyślnie

ciagne ciagne ale kurde jeszcze z tydzien to potraw albo lepiej grrrrrrrrrrr a i tak bez tekstu jak ktos moze przeslac albo cosik to na pm prosze hyhyhyhy
cholera american history x czy jakos tak jeszcze miesiac to juz przesada ludu poinstalujcie sobie bearshare czy jak to tam sie zwie
ahhhh tak to jest jak sie jest noobem w tej dziedzinie - plz F1 w tej dziedzinie
Nadejdzie taki dzien, nadejdzie taki czas kiedy z wrogiem stane twarza w twarz i nieulekne sie chocby za plecam smierc stala i boska czekala mnie kara... - zas po wygranej bitwie twarz w krwi umyje, to beda zwyciestwa i chwaly chwile...
=]1[=^Belial_Pl^ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-08-2004, 21:59   #93
Drwal
General

Domyślnie

21 gram - ciekawa narracja ale fabula slaba :/
Stare 07-09-2004, 07:32   #94
Uto
General

Domyślnie

21 gramów to ciekawy pomysł, ale jakoś nie ujął mnie ten film. Jak ktoś nie widział Shreka 2 do tej pory to obowiązkowo zobaczyć!:!:
Stare 07-26-2004, 12:35   #95
=NaZcA=
General

Domyślnie

W piatek bylem w kinie na RRRrrrr.....poczytalem wczesniej troche o tym i tak z 70% komentarzy ludzi albo i wiecej wrzucalo niezle na ten film. No ale sam wolalem sprawdzic. Moze dlatego ze lubie niezbyt inteligentne filmy do jakich sie ten tez zalicza :wink:
Po prostu trzeba lubic taki rodzaj humoru. Sceny niektore sa "glupie" tzn np tak jak w Nagiej Broni, Czy leci z nami pilot czy Strzelajac smiechem...
Nie wszyscy lubie takie cos ale mi nawet sie podobal, ale nie bede was zachecal bo potem mi nabluzgacie
Przy kupnie biletow tez fajnie...trzeba z siebie troche debila zrobic...poprosze bilet na RRRRRRRR

Sciagnalem sobie ostatnio nowy odcinek Top Geara.....nie ma to jak robic obliczenia ktore moga pomoc zaoszczedzic pieniadze. Clarksson obliczyl ciekawa rzecz. Jezeli nasze wasy srednia waza 2 gramy to jezeli bedziemy jezdzic przez caly rok z wasami a nie ogolimy sie to wtedy spalanie jest wieksze o jakies 0,0003 % to przez caly rok mozemy zaplacic za benzyna 30 zl wiecej

Potem zrobili test na przydatnosc fotoradarow w Anglii i caly czas mowili ze sa bez sensu bo tylko lapia tych ktorzy przekraczaja predkosc i do niczego innego sie nie nadaja. Bylo ograniczenie do 30 mil i najpierw wzieli goscia ktory byl lekko podciety jechal jakims kradzionym samochodem bez dokumentow i nic pojechal sobie dalej. Potem drugi samochod (to mnie rozwalilo) i koles mowi o kto to jedzie ? Takkk to Osama Bin Laden ubrali goscia tak jak on wyglada z tylu na siedzeniu lezala wyrzutnia RPG i pare kalachow i nic pojechal sobie dalej potem wzieli jakas babcie z 70 lat ktora przekroczyla o 4 mile i odrazu sru jej fote :wink: W sumie to maja racje....

Fajnego mercedesa testowali AMG niby "normalnie" wygladal tzn tak jak mercedes wydech wiekszy no ale sie potem okazalo ze ma pod maska 738 KM nie powiem ciekawie wygladal.
Stare 07-26-2004, 12:48   #96
[NIKON]
General

Domyślnie

Ogladał ktos film "rrrrrrrrrrrr" czy jakto tam sie pisze
A moze ma ktos napisy ?
Stare 07-26-2004, 14:44   #97
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Kto moze niech obejrzy Efekt motyla. Najlepiej w kinie!
Stare 07-26-2004, 15:33   #98
=NaZcA=
General

Domyślnie

Nikon tak jak widzisz post wyzej to ogldalem to :wink:
Lepiej sobie poczekaj na polska wersje albo pojdz do kina no chyba ze lubisz francuski....ja go nie nawidze i jak slysze to cos mi sie robi. Mysle ze i tak polski dubbing jest lepszy niz oryginalny

A efekt motyla super film. Rezyser mial niezly pomysl na takie cos. Nigdy takich "szachermacherów" nie widzialem w filmach o przenoszeniu w czasie. Na poczatku troche zamota bo nie wiadomo o co chodzi ale po paru minutach juz git
Ciekawa rzecz jak jedna dziewczyna moze tak sie roznic wygladem. Raz wygladala tak ze ciezko ja kijem dotknac a w tym "czasie" kiedy sie obudzil z nia w lozku to nie mam pytan Normalnie 2 inne osoby.
Stare 07-26-2004, 19:02   #99
[NIKON]
General

Domyślnie

Co do efektu motyla, to uslyszalem ciekawa recenzje.
W niej mozna bylo uslyszec - W filmie "koles" budzi sie i nie pamieta co sie wczesniej dzialo i zamiast zapytac sie wszystkich w okól, bo caly czas daja mu zauwazyc, ze dokladnie wiedza co sie stało, to nie - on musi jak Homes rozpracowac i pod koniec filmu dojsc co sie wydarzyło. Troszke to dziwne
Stare 07-26-2004, 21:01   #100
=NaZcA=
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał [NIKON
]Co do efektu motyla, to uslyszalem ciekawa recenzje.
W niej mozna bylo uslyszec - W filmie "koles" budzi sie i nie pamieta co sie wczesniej dzialo i zamiast zapytac sie wszystkich w okól, bo caly czas daja mu zauwazyc, ze dokladnie wiedza co sie stało, to nie - on musi jak Homes rozpracowac i pod koniec filmu dojsc co sie wydarzyło. Troszke to dziwne
yyyyyyyy.....hm ciekawe co piszesz :wink: ogladales ten film czy tylko czytales recenzje ? Bo ten "opis" co dales to troche bez sensu jest ma malo wspolnego z filmem albo ja jestem jakis tepy
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania