Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 03-29-2004, 16:19   #1
[NIKON]
General

Domyślnie Kinomaniak, czyli nie samym AAo człowiek żyje :-)

No właśnie :-)
Nie zauważyłem podobnego tematu, a uważam, iż taki powinien się pojawić.
Chciałbym, aby w nim znalazło się wszystko dotyczące ciekawych filmów w telewizji- tj. Dzień i godzina kiedy będziemy mogli takowy obejrzeć, no i oczywiście refleksje po obejrzeniu filmu :-)
To ja na dziś proponuje film
"Hakerzy" z 1995 roku we wtorek na regionalnej "Dwójce" - Kto obejrzy, zrozumie dlaczego ja być NIKON
Pozdrawiam.
[NIKON] jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 03-29-2004, 17:43   #2
Symonides
Moderator
General

Miasto: Hrabstwo Ducha
Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

To ja proponuje: TVP 2 godz. 20:05 M jak Miłość- serial filmowy

Madzia chce wybaczyc Kamilowi i dac mu kolejna szanse. Jednak Kinga i Piotr, ktorzy stracili do niego zaufanie, sa sceptyczni. Matka Krzysztofa ustala date slubu z panem Karolem. U Hanki zjawia sie Jaroszy.

Stare 03-29-2004, 18:36   #3
Dragon^
General

Miasto: Gdynia
Domyślnie

Symonides jaki ty obeznany w tych telenowelach
podobno na TVP1 leci taki Hamerykansky serial co już ma ponad 2500 odcinków Brawa dla emerytek co widziały wszystkie

Moja propozycja:

Superkino: TVN Piątek 20.40 Rambo II
Dragon^ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-29-2004, 18:43   #4
=BHoG=-=[S.N.A.P]=-
Sergeant Major (SGM)

Wyślij wiadomość przez MSN do =BHoG=-=[S.N.A.P]=-
Domyślnie

Hakerzy beda ale nie na Dwojce tylko na Jedynca

Co wy chcecie telenowele sa spoko szczegolnie te co maja po 2000 odcinkow, czasami sie zastanawiam czy ci co to ogladaja na bierzaco to wiedza o co od poczatku w tym chodzilo
Stare 03-29-2004, 18:53   #5
[NIKON]
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał =BHoG=-=[S.N.A.P
=-]Hakerzy beda ale nie na Dwojce tylko na Jedynca

Co wy chcecie telenowele sa spoko szczegolnie te co maja po 2000 odcinkow, czasami sie zastanawiam czy ci co to ogladaja na bierzaco to wiedza o co od poczatku w tym chodzilo
Nom na TVP1
A pomylilo mi sie, bo czasem tez jestem zmuszony "z kolezanka" to ogladac
Wole "Na Dobre i na Złe"
Stare 03-29-2004, 19:22   #6
Hunt.ER
General

Miasto: Toruń, Ciechanów
Wyślij wiadomość przez AIM do Hunt.ER
Domyślnie

W niedziele o 22 miałbyć jakiś film "Psy Wojny" . Z ciekawości chciałem go obejrzeć gdyż jest zbieżny z nazwą mojego klanu ale niestety zapomniałem :/ ktoś oglądał i powie mniej więcej o czym był
Stare 03-29-2004, 19:27   #7
[Kwasek]
General

Domyślnie

No jaak to o czym o psach wojny
Stare 03-29-2004, 19:36   #8
Symonides
Moderator
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Hunter, no wlansie, tez zapomnialem a myslalem, ze wlasnie stad wasza nazwa, dlatego chcialem zobaczyc. no nic. innym razem

a co do seriali? ja ogladam "Na Wspolnej" z moja dziewczyna bo w AA ze mna jakos nie chce grac dziwna baba
Stare 03-29-2004, 19:43   #9
Hunt.ER
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał [G.I.Team
-Symonides]Hunter, no wlansie, tez zapomnialem a myslalem, ze wlasnie stad wasza nazwa, dlatego chcialem zobaczyc. no nic. innym razem

a co do seriali? ja ogladam "Na Wspolnej" z moja dziewczyna bo w AA ze mna jakos nie chce grac dziwna baba
Jeśli sie nie myle to nasza nazwa pochodzi głównie od nazwy punkowej kapeli o nazwie... Psy Wojny
Stare 03-29-2004, 20:36   #10
[LM]alpha_PL
First Lieutenant

Wyślij wiadomość przez MSN do [LM]alpha_PL Wyślij wiadomość przez Yahoo do [LM]alpha_PL
Domyślnie

Cytat:
Napisał [Hellsing
Dragon]
Moja propozycja:

Superkino: TVN Piątek 20.40 Rambo II
Rambo oglądałem już tyle razy że niedobrze mi się robi jak słysze tą ksywkę ... :evil:
Stare 03-29-2004, 20:50   #11
Catra
Moderator
General

Miasto: Łódź
Wyślij wiadomość przez ICQ do Catra Wyślij wiadomość przez AIM do Catra
Domyślnie

Hunter Trafiłes heh cos do seriali Moda na Sukces odcinek 2567 (coś koło tego) Manuelo wchodzi do pokoju ... CDN

Carnivale HBO o 21 we wtorki
Gwiezdne Wrota HBO o 19 w niedziele
Ara..coś tam ... fajna anime na Hyperze o 22 kazdy dzien tygodnia
Szinczer 23:30(około) na Fox Kids ... musicie to zobaczyc ..lol..Szinczer r0x...niby bajka ale cos w podobie Jeż Jerzy tyle ze japońskie
Andromeda Pon-Piątek około 19:15 AXN
CDN

http://lodz.myminicity.com/ klik click
Catra jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-30-2004, 06:45   #12
LordV
General

Wyślij wiadomość przez MSN do LordV
Domyślnie

zwykle włączam TV o 22:00 albo jeszcze póżniej i do wyboru mam 3 możliwości : Discovery, HBO i ... FOX Kids reszta to nudy. Więc jeżeli na HBO leci film który już widziałem to londuje na Fox Kids a tam : X-Men ( fanem jestem ) , ewentualnie HULK ( kreskówka jest słaba ale oglądam ze względu na słabość do komiksu ), Kleszcz ( perfekcyjna kreskówka, wykpiewająca wszystko i wszystkich, modrzejsza niz by się moglo wydawać ) no i na koniec Shinchen ( genialny ! ). Na a jak się FOX Kids kończy o 24:00 to zostaje Discovery, niektóre programy juz po 3razy widziałem, zaczyna się nudzić

widziałem te Psy Wojny, skusiłem się z dwóch powodów : ksiązka to klasyk, no i obsada dobra. i niezawiodłem się.

na Carnivale się napaliłem, obejrzałem 1 odcinek i skończyło się tym że pomyślałem: "ok, to pierwszy odcinek może się rozkręci", ale keidy po 3 odcinku dalej się nie rozkręciło to sobie podarowałem. naprawde się rozczarowałem.

a najlepszym programem na zawsze pozostanie "NIEDOWIARY". Kiedy go oglądam nie wiem co mam robić : udusić się ze śmiechu, czy może pogrązyć się w żałobie i zalać się łzami na mysl o osobach które traktują go poważnie. Głópota tego programu mnie zachwyca. Cały program to w zasadzie 10 minut widowiska przerywanego co chwila reklamami. Przed reklamami zapowiada się co się po nich zobaczy, po reklamach się przypomina co się obiecało ( przed reklamami ) że się poakze ( zaraz po nich ) i keidy skończą referować co pokażą włancza się kolejna reklama i tak w kółko aż skończy się czas emisji, a każdy odcinek kończy się słowami: "niestety nasze kamery nic nie zarejestrowały, co wcale nie oznacza, że niczego tam nie ma...". Genialne, a 60letnie kobiety ogladają program z kołdra podciągnięta pod sam nos "widząc" ducha jakiegoś świętego. Więcej takich programów!
Stare 03-30-2004, 08:20   #13
B@RTOLU$
General

Wyślij wiadomość przez MSN do B@RTOLU$ Wyślij wiadomość przez Yahoo do B@RTOLU$
Domyślnie

Dokladnie!
Z tymi kamerami ktore nic niezarejestrowaly bylo juz pare razy
Ale wiez mi sa ludzie ktorzy wierza w to co jest pokazywane w tym programie, i sa to nie tylko babcie i dziadkowie
B@RTOLU$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-30-2004, 09:00   #14
Diar_PL
Chief Warrant Officer 4

Wyślij wiadomość przez MSN do Diar_PL
Domyślnie

cPsy Wojny to całkiem całkiem niezły film

Co do Hakerów - też jest dobre basen na dachu ehhehe

co do seriali - Moda na Sukces ma chyba juz ponad 3000 odcinków - wiem bo oglądam co jakiś czas (jak nie ma nic innego) bo matula ogląda i nie mam wybory, zresztą - Brooke Logan wychodzi za Ridge'a, Shila dalej kombinuje jak odzyskac Eryka, Mąż Sally Spectry ma problemy, ich syn porwany, Taylor dalej kocha Ridge'a ..... i od 10 odcinków nic wiecej sie nie dowiedziałem (serial leci od prawie 8 lat )

co do dobrych filmów - Dziś na polsacie o 20:... są Ludzie Honoru z Tomem Cruis'em, - Polecam dla fanow gatunku prawniczo sensacyjnego
no i dla tych co lubia wspaniala gre aktorska Toma (wczorajszy Mission Impoddible byl bomba)

dzięki za info aron, ale nie kce mi sie narazie tego zmieniac
(o widze ze juz jest 500 znaków a nie 255 )
pozdr
Diar_PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-30-2004, 09:44   #15
LordV
General

Domyślnie

pierwsza część M:I to perfekcja, sensacyjno szpiefowska mieszanka wypadła idealnie. obsada też wyborna, no i depalma. natomaist M:I-2 to porażka, w kinie bolała mnie dupa już po 30 minutach. tom sie zestarzał, przechodził kryzys wieku średniego to musi szybko nakręcić film jak to bezsensownie nieryzykuje życia. oby 3 część była ciekawsza. na szczęście niebedzie jej reżyserował John Woo, który od keidy przyjechał do L.A. radzi sobie coraz gorzej.
znajac polsat to 2 część poleci zaniedługo, taki mają zwyczaj.

hakerzy to 40% fajna muzyka, 40% fajna Angelina, 10% miłej rozrywki i 0% autentycznści
producent prześledził największe hiciory MTV z ostatnich kilku lat, zmieszał to z modną tematyką niezagłębiając się w kwestie techniczne a wyolbrzymił doznania wizualne. wsadził w to fajnych aktorów z ładnymi buźkami i... się sprzedało. widziałem ten fil mz 10 razy, a najlepszy jest Matthew Lillard
Stare 03-30-2004, 11:13   #16
[NIKON]
General

Domyślnie

Ja tam, chyba nie musze mowic, kto z filmu "Hakerzy" przypadl mi do gustu. W sumie, histora mojego nicku łączy sie z pewna historia, a sam nick jest jej porownaniem
Stare 03-30-2004, 11:24   #17
WUKASZ
General

Wyślij wiadomość przez MSN do WUKASZ
Domyślnie

@Lord
O rany ty uwazasz, ze M:I to dobry film ? fuj.
Ale polecam to co DIAR. Ludzie honoru. To jest dobry film!

Przeciętny Amerykanin zjada 3kg keczupu rocznie. Ja około 25 kg.
WUKASZ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-30-2004, 20:32   #18
LordV
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał WUKASZ
@Lord
O rany ty uwazasz, ze M:I to dobry film ? fuj.
Ale polecam to co DIAR. Ludzie honoru. To jest dobry film!
nie twierdze że to drugi Obywatel Kane ale ten film zlaicza się do grona moich filmów "relaksujących i niezobowiązujacych" - człowiek łapie za 1 razem o co chodzi, nie męczy się tylko chłonie obraz
Stare 03-31-2004, 13:31   #19
=NaZcA=
General

Wyślij wiadomość przez MSN do =NaZcA=
Domyślnie

Piatek 22:35 "Pocałunek smoka"
Film moze nie jakis super ale za to ekstra sie chlopaki "kopiom"
W AA by sie przydalo robic takie wygibasy podczas gry przynajmniej by rozgrywka byla ciekawsza. Ewentualnie klan o 17:25 wciagajacy dramat.

Cytat:
Napisał LordV
a najlepszym programem na zawsze pozostanie "NIEDOWIARY". Kiedy go oglądam nie wiem co mam robić : udusić się ze śmiechu, czy może pogrązyć się w żałobie i zalać się łzami na mysl o osobach które traktują go poważnie. Głópota tego programu mnie zachwyca. Cały program to w zasadzie 10 minut widowiska przerywanego co chwila reklamami. Przed reklamami zapowiada się co się po nich zobaczy, po reklamach się przypomina co się obiecało ( przed reklamami ) że się poakze ( zaraz po nich ) i keidy skończą referować co pokażą włancza się kolejna reklama i tak w kółko aż skończy się czas emisji, a każdy odcinek kończy się słowami: "niestety nasze kamery nic nie zarejestrowały, co wcale nie oznacza, że niczego tam nie ma...". Genialne, a 60letnie kobiety ogladają program z kołdra podciągnięta pod sam nos "widząc" ducha jakiegoś świętego. Więcej takich programów!
Co do tego programu to sie zgadzam, mistrzostwo
Ale sa takie zjawiska ktorych nie da sie do konca ukazac tylko goscie z tego programu nie potrafia tego ukazac bo mi sie tez smiac chce jak to ogladam.
Znajoma mi opowiadala, ze miala kolezanke, ktora wrocila ze USA i szukala jakiegos domu do kupienia w Polsce. Znalazla nawet jeden tanio tylko poprzedni wlasciciele mowili ze tam straszy.......no ale co tam nie przejela sie tym wcale bo w takie cos nigdy nie wierzyla. Po wprowadzeniu sie.........nie wytrzmyla jednej nocy. Wybiegla z krzykiem i od tej pory zaczela w "cos" wierzyc :wink:
=NaZcA= jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-10-2004, 22:36   #20
Dowhook
Major

Domyślnie

Chciałbym tu napisać coś o filmie "Pearl Harbor". Poprzedni topic o tym filmie był zamknięty, więc pisze to tutaj. Ten film to jakaś bzdura. W rzeczywistości Japonia nie straciła podczas nalotu ani jednego samolotu. A w tym filmie kucharz zestrzelił jeden, a nasi odważni główni bohaterzy zestrzelili aż siedem. Amerykanie po prostu byli tak zaskoczeni, że nie zdążyli się nawet bronić. Japońcy przylecieli, rozwalili prawie całą flote amerykańską i polecieli spowrotem. Wszystko to trwało 2 godziny. Oczywiście amerykanie musi pokazać jak to się odgryźli na Japonii. Ah ci amerykanie. Pamiętacie film "Enigma"? Z tego filmu wynika, że to amerykanie rozszyfrowali kod enigmy...
Stare 04-10-2004, 22:51   #21
Merkav
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Merkav Wyślij wiadomość przez Yahoo do Merkav
Domyślnie

Cytat:
Napisał [OSZ-r
Dowhook[PL]]. W rzeczywistości Japonia nie straciła podczas nalotu ani jednego samolotu...
Dziwne, ja tu mam taka fajna ksiazke i pisze ze stracili ok.30 samolotow i kilka okretow podwodnych :wink:

BTW. Pearl Harbor to nie jet film wojenny.
Stare 04-10-2004, 22:53   #22
Dowhook
Major

Domyślnie

Ja o tym za dużo nie czytałem, ale za to pani od historii swoje wie
Stare 04-10-2004, 23:17   #23
Mad_Medic
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał [OSZ-r
Dowhook[PL]]Ja o tym za dużo nie czytałem, ale za to pani od historii swoje wie
Zmień panią do historii bo wie g.
Stare 04-11-2004, 00:22   #24
Dowhook
Major

Domyślnie

Sprawdziłem to w internecie i jednak pani się myliła. Ale nie mów, że g... wie, bo jej nie znasz. Na jednej ze stron znalazłem taki kawałek tekstu:
Cytat:
Zwycięstwo Japonii kosztowało ją zaledwie 29 samolotów i 6 okrętów podwodnych (w tym 5 tzw. lilipucich) oraz 50 ludzi.
A to jest nic w porównaniu ze stratami amerykanów:
Cytat:
Starty Amerykanów były ogromne: zatonęły 3 pancerniki, a 1 wywrócił się; pozostałe zostały poważnie uszkodzone. Morze pochłonęło również 3 krążowniki, 3 niszczyciele i 5 innych okrętów. Około 150 samolotów (z tego 75 na ziemi) przestało istnieć
Stare 04-11-2004, 01:11   #25
Mad_Medic
General

Domyślnie

Za to ocalały lotniskowce i magazyny paliw... co później kosztowało Japonię utratę całej floty, lotnictwa, armii lądowej i ogólnie przegranie wojny... Zresztą uważam że ameryka wyszła na tym całkiem nieźle bo pozbyła się przestarzałych pancerników i zmuszona została do inwestowania w lotniskowce. Pancerniki i tak by jej nie pomogły a lotniskowce owszem...
Stare 04-11-2004, 14:16   #26
WOjtas
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do WOjtas Wyślij wiadomość przez MSN do WOjtas
Domyślnie

mhm... film "boski". lol... dawno takego badziewia nie widzialem . Najbardziej to podobaly mi sie pielegniarki w pociagu... rodem z filmow porono - "letki" "makijaz" . Ogolnie same "nieprzewidywalne" rozwiniecia akcji... no kto by pomyslal, ze gosc ktory zostal zestrzelony, a zakochany z odwzajemnieniem w pielegniarce odnajdzie sie cudem po jakims czasie... mmhm. Albo walczący czarnuch... no jedyne co mnie w filmie zaskoczylo to brak pedala. No jak to?! Amerykanski film bez pedala? Zawsze byl bialas, czarnych, zoltek, baba i pedal... mhm... no mnie zaskoczyli .
Boze... jak boga kocham ( ) takiej zenady to ja dawno nie widzialem... no, w sumie to niedawno dopiero SWATa widzialem, ale srednio dobry badziew zdaza sie raz nie miesiac... wiec wszystko jest w jaknajlepszej normie.
Ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość
I gdy już wierzysz, że twoja perspektywa jest jedyną perspektywą
I zanim uznasz tych co mają ją za zbędne ogniwo
Przyjacielu, ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość
WOjtas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-11-2004, 15:05   #27
Dowhook
Major

Domyślnie

Ty sie tak nie śmiej z tego kochanka co wrócił. On twardy był! Spadł samolotem do lodowatej wody z wielkiej wysokości i co zrobił? Jak to co?!?!? Wypłynął! I wrócił do ukochanej! Prawdziwy z niego twardziel! A z czarnucha się nie śmiej bo robił świetne jedzenie i zestrzelił jeden samolot japoński!
Stare 04-11-2004, 15:10   #28
B@RTOLU$
General

Wyślij wiadomość przez MSN do B@RTOLU$ Wyślij wiadomość przez Yahoo do B@RTOLU$
Domyślnie

Tak tylko gdy wpadal do tej lodowatej wody to byl dzien, tzn bylo jeszcze jasno,a gdy wydostal sie z kokpitu samolotu i wyplynol na powierzchnie byla juz noc ,to ile ten biedak musial tam pod woda spedzic czasu
B@RTOLU$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-11-2004, 16:57   #29
WOjtas
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do WOjtas Wyślij wiadomość przez MSN do WOjtas
Domyślnie

Jeszcze tak a'propos malych niedoskonalosci w filmie :
kojazycie moment tego ich ataku koncowego na tokio... pozniej leca do Chin, ale nie bardzo wiedza gdzie sie kierowac... konczy sie paliwo i oto nagle z na bezhmurnym niebie, zza chmur wylania sie brzeg... ale chlopaki maja pecha bo podchodzac do ladowania trafiaja na dosc spore oddzialy japonskie. jest dzien... rozbijaja sie. atakja ich japonce, przelatuje drugi bombowiec i kosi japoncow (z karabinow ktore byly zastapione szczotkami dla zmniejszenia masy...) i sie rozbija. ekipa z pierwszego samolotu biegnie im na pomoc i... jest noc .
mhm... tiaaaa
I gdy już wierzysz, że twoja perspektywa jest jedyną perspektywą
I zanim uznasz tych co mają ją za zbędne ogniwo
Przyjacielu, ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość
WOjtas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-11-2004, 22:25   #30
Mad_Medic
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał WOjtas
Jeszcze tak a'propos malych niedoskonalosci w filmie :
kojazycie moment tego ich ataku koncowego na tokio... pozniej leca do Chin, ale nie bardzo wiedza gdzie sie kierowac... konczy sie paliwo i oto nagle z na bezhmurnym niebie, zza chmur wylania sie brzeg... ale chlopaki maja pecha bo podchodzac do ladowania trafiaja na dosc spore oddzialy japonskie. jest dzien... rozbijaja sie. atakja ich japonce, przelatuje drugi bombowiec i kosi japoncow (z karabinow ktore byly zastapione szczotkami dla zmniejszenia masy...) i sie rozbija. ekipa z pierwszego samolotu biegnie im na pomoc i... jest noc .
mhm... tiaaaa
Primo: Z tokyo do Chin jest kawałek... Pogoda się mogła zmienić a i nie leci się tak w 15 min Co do szczotek to zdejmowali tylko boczne i tylne. Przednie zostały
Stare 04-12-2004, 08:37   #31
Dowhook
Major

Domyślnie

Pogoda się zminiła już na wyspie Nie podczas lotu
Stare 04-12-2004, 10:34   #32
Mad_Medic
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał [OSZ-r
Dowhook[PL]]Ty sie tak nie śmiej z tego kochanka co wrócił. On twardy był! Spadł samolotem do lodowatej wody z wielkiej wysokości i co zrobił? Jak to co?!?!? Wypłynął!
On to był mięczak. Czytałem relację radzeckiego pilota MIG-a, który musiał skakać z samolotu na 20 km. Nie otworzył mu się spadochron. Spadł z 20 Km na kołchoz (radziecki kołchoz = setki hektarów pól) I wpadł w koronę jedynego drzewa w promieniu kilkunastu kilometrów Wtedy mu się spadachron otworzył i zaplątał w gałęzię. Gość zawisł na drzewie 2 m nad ziemią. Ucieszony jak tysiąc diabłów na wieść o śmierci Billa G Odpiął się i zeskoczył na ziemię. I wtedy złamał kostkę i goleń w dwóch miejscach (wylądował na jakimś korzeniu ). To dopiero "cud".
Stare 04-12-2004, 11:18   #33
Killer
General

Miasto: Warszawa
Wyślij wiadomość przez AIM do Killer
Domyślnie

czy naprawde po bitwie w perlharbor bombowce startowały z lotniskowca ? coś mi się niechce wierzyć... bombowiec startuje z lotniskowca ...
Stare 04-12-2004, 11:35   #34
Dawid
General

Miasto: Poznań
Domyślnie

..a nikt nie pochwalił ładnych efektów specjalnych ? :wink:

UPDATE: Tak, Mitchelle naprawdę startowały z pokładu lotniskowca.

[GROM]
2002...
Dawid jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-12-2004, 12:26   #35
[NIKON]
General

Domyślnie

Dzsiaj polecam na TVN bodajze o 21:50 film "Uwierz w ducha"
Film stary, ale bardzo dobry.
Pozdrawiam.
Stare 04-12-2004, 12:32   #36
ivangrozny
Chief Warrant Officer

Wyślij wiadomość przez MSN do ivangrozny
Domyślnie

Cytat:
Napisał Killer
czy naprawde po bitwie w perlharbor bombowce startowały z lotniskowca ? coś mi się niechce wierzyć... bombowiec startuje z lotniskowca ...
miało to faktycznie miejsce, wiele załóg nie wróciło, oczywiście nie lądowano na lotniskowcach tylko na zaprzyjażnionym terytorium, szczegółów nie pamietam.
Stare 04-12-2004, 12:51   #37
CAM-VID
General

Wyślij wiadomość przez AIM do CAM-VID
Domyślnie

Cytat:
Napisał Killer
Oczywiście! B25 Mitchel. Dlatego ten rajd na Tokio Doolittle`a jest słynny. poczytaj a sie przekonasz, że to prawda
Stare 04-12-2004, 13:42   #38
Antol
General

Miasto: Swarzędz
Wyślij wiadomość przez AIM do Antol Wyślij wiadomość przez Yahoo do Antol
Domyślnie

Cytat:
Napisał [NIKON
]Dzsiaj polecam na TVN bodajze o 21:50 film "Uwierz w ducha"
Film stary, ale bardzo dobry.
Pozdrawiam.
eeeee tam lepiej się wcześnie zapowiada aż mam dylemat czy oglądać Indiane Jonesa[TVP1 20:15] czy Maske Zorro [Polsat 20:45]
Stare 04-12-2004, 14:05   #39
Hunt.ER
General

Domyślnie

Antol IMHO lepiej obejrzeć Indane Jonesa Maska Zorro moim zdaniem kiepawa jest a I.J to jedna z fajniejszych postaci w historii kina
Stare 04-12-2004, 14:26   #40
=NaZcA=
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Hunt E.R
Antol IMHO lepiej obejrzeć Indane Jonesa Maska Zorro moim zdaniem kiepawa jest a I.J to jedna z fajniejszych postaci w historii kina
Ale za to w masi gra fajna dupeczka

A wracajac.... do PEARL HARBOR i nie chodzi mi tu dokladnie o sam film tylko ogolnie. Jakim cudem Japonczycy mogli przedrzec sie tak blisko brzegow USA bez spostrzezenia ? Wiem ze wtedy radary nie byly zbyt dobre itd, ale to nie byly byle motorowki. Kilka lotniskowcow i cala masa niszczycieli i krążawnikow to mnie caly czas irytuje.
Zreszta sam film moglby byc nawet niezly tylko musieli wstawic ten wątek milosny.....zawsze mnie to wkurzalo w takich filmach ale to robione raczej dla bab zeby mialy po co isc na ten film bo jakby nie bylo fajnego chopa na ktorym by bylo oko zawiesic to nie szly by na to i mniej kasy :wink:
Stare 04-12-2004, 14:51   #41
CAM-VID
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał =NaZcA=

A wracajac.... do PEARL HARBOR i nie chodzi mi tu dokladnie o sam film tylko ogolnie. Jakim cudem Japonczycy mogli przedrzec sie tak blisko brzegow USA bez spostrzezenia ? Wiem ze wtedy radary nie byly zbyt dobre itd, ale to nie byly byle motorowki. Kilka lotniskowcow i cala masa niszczycieli i krążawnikow to mnie caly czas irytuje.
Takim cudem jakim cudem 11 wrzesnia 2001 kilkunastu oszołomów rzuciło USA na kolana. A przeciez jest FBI, CIA, NSA itd. itp. Jak ktoś sie czuje za pewnie i lekceważy wroga to ma później sa swoje
Stare 04-12-2004, 15:29   #42
Dawid
General

Domyślnie

Nazca, jeśli chodzi o radary - wykryły one japońskie samoloty. Wg tego co słyszałem i czytałem, nastąpiła pomyłka w stacji radarowej - operator był przekonany, że ten ogromny sygnał pochodzi od amerykańskich bombowców B-17 (zasugerował się hawajską stacją radiową, nadającą całą noc muzykę; był to właśnie znak rozpoznawczy nadlatujących B-17). Tym sposobem sygnał zignorowano.

[GROM]
2002...
Stare 04-12-2004, 15:34   #43
Mad_Medic
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał =NaZcA=
To nie irytuje tylko ciebie. Są dowody że Amerykanie wiedzieli o ataku na długo przed samym nalotem, ale nie zareagowali. Prawdobodobnie poświęcili Pearl Harbor, żeby mieć powód do wojny. Przed nalotem społeczeństwo było przeciwne przystąpieniu do wojny. A rząd chciał skopać dupy paru żóltkom itp (czyt. Rossweld). A dlaczego wycofali wszystkie lotniskowce z portu? Co? może taki rutynowy patrol paru lotniskowców bez obstawy?
Stare 04-12-2004, 18:17   #44
=NaZcA=
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dawid
Nazca, jeśli chodzi o radary - wykryły one japońskie samoloty. Wg tego co słyszałem i czytałem, nastąpiła pomyłka w stacji radarowej - operator był przekonany, że ten ogromny sygnał pochodzi od amerykańskich bombowców B-17 (zasugerował się hawajską stacją radiową, nadającą całą noc muzykę; był to właśnie znak rozpoznawczy nadlatujących B-17). Tym sposobem sygnał zignorowano.
No tak samoloty to jeszcze moge zrozumiec, ale zeby nie wykryc ani jednego z kilkudziesieciu potezncyh statkow rozmieszczonych na obszarze kilku km plynacych w strone USA.......to mnie wlasnie gryzie :wink:
Ale pewnie nigdy sie nie dowiemy tego bo tak samo jak 11 wrzesnia rzad mogl wiedziec o tym, ale czekal na to zeby miec pretekst do wojny.Podobnie moglo byc w przypadku Pearl Harbor..... jednek nic nie wiadomo co rzadowi USA przyjdzie do glowy.

EDIT
Widze Adrian ze napisalem prawie to samo co ty ale nie widzialem posta twojego no ale przynajmniej podobne poglady :wink:
Stare 04-13-2004, 08:51   #45
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

a wracajac do topicu wczoraj byl calkiem dobry film na TVP1 bodajze. Snajper o 23:15. nawet mi sie podobal :wink:
jak ktos nie ogladal, to polecam skads sciagnac albo wypozyczyc.
ci co lubia byc snajperami w AA, powinni to miec jako literature obowiazkowa
Stare 04-13-2004, 09:34   #46
Dawid
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał [G.I.Team
-Symonides]a wracajac do topicu wczoraj byl calkiem dobry film na TVP1 bodajze. Snajper o 23:15. nawet mi sie podobal :wink:
jak ktos nie ogladal, to polecam skads sciagnac albo wypozyczyc.
ci co lubia byc snajperami w AA, powinni to miec jako literature obowiazkowa
Widziałem wczoraj kolejny raz
Dobry. Polecam.

[GROM]
2002...
Stare 04-13-2004, 09:40   #47
TaS-Q
Major General

Miasto: Aleksandrów Kujawski
Wyślij wiadomość przez AIM do TaS-Q wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Witam
Miałem właśnie napisać coś o tym że w TV będize ten film ale widzę, a tu dyskusja już trwa

Oglądałem wczoraj i muszę przyznać podobał mi się.
Było kilka fajnych sytuacji, podobały mi się motywy z kamuflarzem zarówno tego snajpera najemnika jak i sytuacja na farmie kiedy jeden ze snajperów zmieniał pozycję i czołgał się po ogrodzie.

Teraz muszę znaleźć drugą część tego filmu

TaS-Q jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-13-2004, 09:53   #48
Dowhook
Major

Domyślnie

Druga część jest do bani. Jedynka najlepsza jest! Fajnie się przed pieskami schował
Stare 04-13-2004, 10:35   #49
Adam_Max
Sergeant Major of the Army (SMA)

Wyślij wiadomość przez MSN do Adam_Max
Domyślnie

Chciałem dodać kilka komentarzy do tego co prze-czytałem powyżej w tym topicu.
O tym jak doszło do wojny i ataku na Pearl Harbor można się dowiedzieć z książki o tytule "Pearl Har-bor" której autorem (nazwiska nie pamiętam ale da-łoby się załatwić dla zainteresowanych) jest polski dziennikarz który przeżył rozpoczęcie i całą wojnę w japonii. Tak jak napisał Adrian13 jest wiele do-wodów na to że amerykanie mogli wiedzieć o ter-minie i miejscu Japońskiego ataku.
A co do bzdur w filmie jest ich sporo, część wynika z praw stworzenia ładnego widowiska kosztem prawdy czy realizmu np.: podczas ataku w Tokio samoloty lecą prawie nad dachami fabryk - na tej wysokości zostały by w rzeczywistości zniszczone w wyniku eksplozji własnych bomb.
Poza tym:
1. Zasięg radiostacji w samolotach z wysp japońskich do stanów – no niezły zasięg .
2. Jeden z pilotów podnosi pistolet i ściąga z niego pięciu japońców, którzy mają w rękach naładowane karabiny – cóż płynęła w nim pewnie krew Billy the Kid’a.
3. Śmigiełko na bombie która spadła niedaleko zbiorników z paliwem kręci się jakieś 8 – 10 sekund przed wybuchem. Mając na uwadze to że w rzeczywistości śmigiełko to napędzane podmuchem powietrza wprawia w ruch mechanizm uzbrajania bomby i pomijając jeszcze opory powietrza to musze stywierdzić że ma niesamowitą bezwładność a tłumacząc na polski język to po prostu ma masę 20 razy większą niż na to wygląda .
4. Pielęgniarka w pociągu opowiada o przypadku z komisji poborowej z przed miesiąca - czyli główny bohater ma miesiąc na zdobycie licencji pilota wojskowego awans z poborowego na porucznika a nie mówiąc już o tym że podczas nauki nie musiał korzystać z żadnych książek, kart lotu itp. A listy które potem pisze z Angli będąc analfabetą nawet już nie komentuję.
Stare 04-13-2004, 11:53   #50
CAM-VID
General

Domyślnie

Panowie! "Pearl Harbour" to nie film historyczny tylko Hollywoodzka komercja oparta na wydarzeniach sprzed dziesięcioleci. Każdy amerykański film jest robiony po to aby przynieść zysk. A przecież nie przyniósłby zysku film pokazujący jak naprawdę było (od tego są filmy dokumentalne) pokazujący nudna prawdę. Dla atrakcyjności każdą fabułę trzeba podkoloryzować aby była strawna dla widza

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania