Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Militaria

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 12-01-2003, 10:41   #1
solid_Jack
Command Sergeant Major (CSM)

Wyślij wiadomość przez MSN do solid_Jack
Domyślnie Czy byliście w wojsku?

Witam,

małe pytanko do wszystkich:

Czy odbywaliście słuzbę w naszym wojsku (lub innym ), ew (dla mlodych) czy macie zamiar isc do wojska? Moze to jeszcze jakos skomentujcie...

Ja się przyznam - nie byłem, wymigałem się i tyle...
solid_Jack jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 12-01-2003, 10:44   #2
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Zolnierze sluzby czynnej, jak i rezerwisci, maja na forum specjalne awatarki, wiec poznasz ich od razu

Ja sie przyznam, mam kategorie D calkowicie uczciwie
Stare 12-01-2003, 10:47   #3
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Miasto: Lublin
Domyślnie

ja tyz jestem D
Stare 12-01-2003, 10:54   #4
LordV
General

Wyślij wiadomość przez MSN do LordV
Domyślnie

ja dostałem B6 na poczatku bo stwierdzono, że się nie nadaje, ale lepiej sprawdzą jeszcze raz. no i po pół roku ozdrowiałem choć nie robiłem nic. to było cudowne ozdrowienie. no chyab że przepisy się zmieniły i w przeciągu pół roku wada wzroku -4,25 i aleriga na wszytsko przestały być problem
no więc jestem klasy A, najwyższa jakość, choć smiem wątpić w moją przydatność bojową ale na złość poszedłem studiować więc narazie mam z głowy.
Stare 12-01-2003, 10:56   #5
KaT
General

Domyślnie

Tez na pocztku dostalem odroczke, po czym po roku specjalista w wojskowym szpitalu stwierdzil, ze gosc ktory zamiast D dal mi B6 byl idiota
Stare 12-01-2003, 10:57   #6
Guest

Domyślnie

Ja mam A i byc moze zgodnie z nowym rozporzadzeniem ministerstwa w wakacje bede szedl na 6-tygodniowe przeszkolenie bo jestem studentem. Ale nie wiadomo czy wezma bo miejsc jest mniej niz studentow. I to sporo mniej.
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-01-2003, 11:00   #7
BanitaSEQ
Warrant Officer 1

Wyślij wiadomość przez MSN do BanitaSEQ Wyślij wiadomość przez Yahoo do BanitaSEQ
Domyślnie

mam A i odroczenie na rok ze wzgledu na sprawy PRYWATNE 9 musze maturke zdac,pozniej na studia) jak skoncze nauke to do ... PSIARNI ... Wiem ze nie mozna odrobic sluzby wojskowej w POLICJI lecz nie ma jak znajomosci ... Myslalem zeby isc do WOJSKA typowo na wyjazd,mam powody...Nic prawie nie trzyma mnie w kraju...
Stare 12-01-2003, 11:01   #8
LordV
General

Wyślij wiadomość przez MSN do LordV
Domyślnie

to mój musiał być kierownikiem sekcji idiotów. ja w okularach słabo widze, a bez nich nie poznaje matki z 2 metrów kiedy się ubierze inaczej niż zwykle. moja siął lezy w krótkim dystansie nie odczuwam też zadnego strachu, bo nie widze zagrożenia
pamętam jak przed komisją mój dziadek ( wojskowy ) mówił mi żebym się przypadkiem nie przyznawał, ze się na kompach znam i jakieś języki opanowałem, bo to mnie czyni atrakcyjnym. no to musiałem lawirować i na pytanie o hobby i zainteresowania : szachy, opera i filatelistyka. drugie pytanie jakei język i iw jakim stopniu : angielski słabo, ale za to wyśmienicie łacine no i dostałem czekoladke w kształcie serduszka bo wezwanie miałem akurat w moje urodziny
Stare 12-01-2003, 11:04   #9
Guest

Domyślnie

Ja byłem jush na spotkaniu

Ale nie chce iść do woja bo z moim wzrostem i wagą pewnie mnie wrzucą do czołgu albo łodzi podwodnej

Ale mam znajomego grającego w AA co był na misji pokojowej w Libanie. Jak chcecie to moge go zaprosić na forum
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-01-2003, 11:12   #10
Stęskniony za swym kontem
Chief Warrant Officer 2

Domyślnie

Ja mam kategorię A lecz w wojsku nie byłem.
Mój rocznik załapał się na zwolnienie ze służby w momenice ukończenia studiów.

A'propos "myślących inaczej" zasiadających w komisjach wojskowych...
Mam znajomego, który będąc w moim wieku mierzy 1,45m wysokości.
Na komisji nie chcieli mu dać D ponieważ nie miał przy sobie papierów udowadniających, że jest tzw karłem...
Stare 12-01-2003, 11:16   #11
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

A to dobre... Mnie skierowali na EKG bo im przyniosłem EKG (nie wierzą obcym lekarzom) i wyszło że nic mi nie jest. Heh sam nie wiem. Generalnie mimo dużej ilości drobnych kłopotów czuje się zdrowy i dobrze że mam A w sumie. Sprawny jestem i tak dalej. A jak by Polska armia była na lepszym poziomie to ja bym nawet chętnie poszedł.
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-01-2003, 12:02   #12
piotr-pl
Sergeant Major of the Army (SMA)

Wyślij wiadomość przez MSN do piotr-pl
Domyślnie

Ja raczej nie mam nic przciwko wojowi, i rzczej chcalbym isc na zawodowego żołnierza(ale jeszcze zobacze), tylko nie chcal bym isc do zaopatrzena , wole latac z naszym pięknym berylem
piotr-pl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-01-2003, 12:19   #13
[WNC]-MaNIaQ_PL
Lieutenant Colonel

Wyślij wiadomość przez MSN do [WNC]-MaNIaQ_PL Wyślij wiadomość przez Yahoo do [WNC]-MaNIaQ_PL
Domyślnie

eee tam ja sie tam nigdzie nie wybieram mam A i nieukywam nie chce isc bo przez rok moje konto zasypie kurz wojsko fajna rzecz kto chce niech se idze ja tam sie nie spiesze ale jak przyjdzie co do czego to pewnie pojde. swoja sluzbe tym czasowo obywam na kompie a jak pojde do armi to powiem ze mnie moja w DU... pocalowac bo jestem Special Force
Stare 12-01-2003, 13:17   #14
Deshroom
General

Domyślnie

ja juz prawie byłem (kilka lat temu) ale sie w ostatniej chwili okazalo ze mam bardzo powazne schorzenie kregosłupa którego pełnej nazwy nie potrafie powtórzyć

kategoria D

uff....

pozdrawiam,

GW2 - Deshroom.1826
D3 - Deshroom#2255
Deshroom jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-01-2003, 13:51   #15
CAM-VID
General

Wyślij wiadomość przez AIM do CAM-VID
Domyślnie

W mojej książeczce wojskowej stoi jak byk napisane:"przeniesiony do rezerwy w stopniu szeregowca" choć w wojsku nie byłem. Nie na darmo się studiowało latami.
Stare 12-01-2003, 14:03   #16
Guest

Domyślnie

Ja we wrzesniu zapisałem się do szkoły zaocznej. razem ze mna zapisało się wielu młodych "poborowych"

Jak dostali papierek że chodza do budy to już się w niej nie pojawiają . Zaliczka kosztowała 100 zł
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-01-2003, 15:10   #17
S0ulKiller
General

Wyślij wiadomość przez AIM do S0ulKiller
Domyślnie

I ja jestem też D
Stare 12-01-2003, 15:51   #18
[FORMOZA]sgtSHAYMON
Captain

Wyślij wiadomość przez MSN do [FORMOZA]sgtSHAYMON Wyślij wiadomość przez Yahoo do [FORMOZA]sgtSHAYMON
Domyślnie

Starszy kapral rezerwy:
-JW 1983 12 Pułk Radiolinowy w Swieciu nad Wisłą -Szkoła Podoficerska
-JW 2130 13 Brygada Zmechanizowana w Czarnym- Dowódca Plutonu Łączności 2 Kompanii Zmechanizowanej -Dowódca BWP
-w książeczce w dziale broń słubowa :
-kbAKMŁ
-kbAKMS
i przez przypadek RPG7
starczy?
...A mnie tam sie wojsko przydało i wielu życze pójścia , uczy pokory odpowiedzialności jak i picia alkocholu ( dla tych co nie umieją )
Co do tatuaży to miałem w obydwu jednostkach wielu kolegów z ładnymi tatuażami ( jeden miał na szyi gwoli ścisłości) .
Stare 12-01-2003, 16:10   #19
Shooter
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Shooter
Domyślnie

Cytat:
Napisał Splinter_
Ja mam A i byc moze zgodnie z nowym rozporzadzeniem ministerstwa w wakacje bede szedl na 6-tygodniowe przeszkolenie bo jestem studentem. Ale nie wiadomo czy wezma bo miejsc jest mniej niz studentow. I to sporo mniej.
Ja tam do wojska mam jeszcze troszkę czasu, ale już dzisiaj wiem, że taki obóż bardzo by mi odpowiadał :wink: Nie mam zielonego pojęcia, jak jest gdzie indziej, ale we Wrocławiu jakiś czas temu głośno było o wręcz śladowym zainteresowaniu takimi obozami. Z Uniwerka zgłosiło się bodajże ok. 100 osób, z Akademi Rolniczej niecałe 50...Wydaje mi się więc, że o miejsca (przynajmniej na razie) nie ma co się martwić...
Ardent caresses laid to rest...
Shooter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-01-2003, 16:26   #20
Stęskniony za swym kontem
Chief Warrant Officer 2

Domyślnie

Cytat:
Napisał [FORMOZA
sgtSHAYMON] uczy pokory odpowiedzialności jak i picia alkocholu ( dla tych co nie umieją )
Pozwolę sobie napomknąć o tym alkoholu...
Sporo znajomych, którzy odbyli służbę wojskową nie tyle co nauczyli się pić (to już umieli) co nauczyli się chlać... :wink:

p.s.
Swego czasu zaraz po studiach chciałem się dostać do Formozy (do tej prawdziwej a nie klanu) ale w końcu mi się odwidziało... chociaż chęć czasami jeszcze powraca :wink:
Stare 12-01-2003, 16:32   #21
Bar
Second Lieutenant

Domyślnie

Ja chcialem isc do woja ale na poporze powiedzieli ze generalów niw biora i dali mi D
Bar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-01-2003, 16:52   #22
Guest

Domyślnie

Cytat:
Napisał ={GF}=Shooter
(...)Nie mam zielonego pojęcia, jak jest gdzie indziej, (...)
Dla wszystkich ktorzy nie wiedza jak to wyglada polecam ten artykul w gazecie wyborczej.

http://praca.gazeta.pl/praca/1,47418,1773884.html
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-01-2003, 17:24   #23
LordRene_PL
Lieutenant Colonel

Wyślij wiadomość przez MSN do LordRene_PL
Domyślnie

Starszy szeregowy.
Pletwonurek zwiadowca, kompania dowodzenia pluton rozpoznania!
W wojsku 18 miesiecy z czego 15 na poligonach!
Co wy wiecie dzieci o wojsku!
Acha odnosnie formozy bo byla o tym mowa: aby tam sie dostac trzeba miec za soba 5 lat sluzby w wojsku i cos co sie nazywa sila woli! Cwiczylem z gosciami - sa THE BEST
Stare 12-01-2003, 22:27   #24
SIERPC-PL
Chief Warrant Officer 4

Miasto: SIERPC
Wyślij wiadomość przez MSN do SIERPC-PL
Domyślnie

Cytat:
i przez przypadek RPG7
hehe dobra bron :wink:
ja mialem siatke obezwaldniajaca i za ..wuja nie wiem jak to sie nawywalo dokladnie, lezalo gdzies w szafie w magazynie broni i raz to czyscilem z wygladu istny przerobiony kalach.
A do woja z checia bym wrucil.
P.S moge isc za kogos pozdro dla Przema.
SIERPC-PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-01-2003, 23:11   #25
WUKASZ
General

Wyślij wiadomość przez MSN do WUKASZ
Domyślnie

Cale szczescie E .... jak Emil

Przeciętny Amerykanin zjada 3kg keczupu rocznie. Ja około 25 kg.
WUKASZ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-02-2003, 07:52   #26
Grey_z_TT
Captain

Wyślij wiadomość przez ICQ do Grey_z_TT Wyślij wiadomość przez MSN do Grey_z_TT
Domyślnie

Działając na scenie Flashpointa poznałem gościa po rozpoznaniu, starszego szeregowca. W kilka lat po wyjściu z syfu dostał wezwanie na szkolenie dla chorążych rezerwy. Ledwie kilka miechów temu. Ale podobno ma być jeszcze jedno takie szkolenie i po jabłkach. A chwalił sobie , bo fajna zabawa. Zero fali, zero upodlenia, po prostu dobra zabawa w wojnę. Większosć czasu strzelanie ostre i walki na ślepaki. Ale mu zazdroszczę.
Z tym, że mam robotę, na ktrej mi zależy. Nie chciałbym zostawiać chłopaków samych sobie. No i zima. Nie lubię ćwiczeń w zimie. Kiedyś na strzelnicy nie byłem prawie w stanie trafić z peema, tak mi skostniał wskazujący palec.

Pozdro dla wszysich eks i aktualnych wojaków.
Stare 12-04-2003, 13:44   #27
beblok
Chief Warrant Officer 3

Wyślij wiadomość przez MSN do beblok
Domyślnie

W wojsku polskim nie byłem, aczkolwiek po poligonach biegałem czasem nawet w umundurowaniu. Wszystko dzieki tacie i jego kolegom fajna sprawa pojeździć czołgiem i wszelkimi pojazdami po wertepach czy błocku , postrzelać ze ślepaków z tego co mi tam niektórzy oficerowie opowiadali na obiadach w namiotach dla VIP-ów to oddałem więcej strzałów niż niejeden pluton w czasie całej służby zasadniczej. Zabawa była przednia ale własnie traktowałem to tylko jak zabawę bo nie mósiałem jak te chłopaki kisić się na poligonie, a wkażdej chwili mogłem powrócić do ciepłego mieszkanka. By odbyć zasadniczą służbę wojskową w ogóle mi się nie śpieszy bo mi się tam nie podoba przecież połowe czasu umiera się z nudów a resztę traci się na inne głupoty. Byłem w paru jednostakch i poza wartą niektórzy nawet nie trzymali broni z ostrą amunicją w rękach, tyczy się to większości jednostek w naszym kraju nie mówię o tych tzw. elitarnych jak np.: spadochroniarze. Teraz chodze pograć z kumplami w kosza na halę sportową która mieści się w jednostce wojskowej i słyszę wiele opowieści jak to się przez więkoszość czasu nudzą i zbijają bąki. Jedyne co moim zdaniem jest atrakcyjne w wojsku polskim to wyjazdy na wszelkie misje pokojowe(choć wiadomo po co się tam jedzie by zarobić normalne pieniądze i przywieść "pamiątki") bądź służba w jednostkach specjalnych gdzie większoć czasu spedza się na poligonach.
Fajnie, że można zdrowo wypić i się zabawić ale po co iść z tym do woja, wystarczy wyjść na miasto, do knajpy ze starymi znajomymi albo w celu poznania nowych lub wyjechać na jakieś trzy noce w plener i robić wszystko na co wyobraźnia pozwoli
W mojej rodzinie wszyscy byli w wojsku niektórzy w kadrze zawodowej i jak tak z nimi rozmawiam to każdy odradza mi pójścia w ich ślady, a Armie Polską uważam ogólnie za lejbowatą i w głupi sposób zarządzaną
Stare 12-04-2003, 13:51   #28
Bar
Second Lieutenant

Domyślnie

Cytat:
Napisał beblok
W wojsku polskim nie byłem, aczkolwiek po poligonach biegałem czasem nawet w umundurowaniu. Wszystko dzieki tacie i jego kolegom fajna sprawa pojeździć czołgiem i wszelkimi pojazdami po wertepach czy błocku , postrzelać ze ślepaków z tego co mi tam niektórzy oficerowie opowiadali na obiadach w namiotach dla VIP-ów to oddałem więcej strzałów niż niejeden pluton w czasie całej służby zasadniczej. Zabawa była przednia ale własnie traktowałem to tylko jak zabawę bo nie mósiałem jak te chłopaki kisić się na poligonie, a wkażdej chwili mogłem powrócić do ciepłego mieszkanka. By odbyć zasadniczą służbę wojskową w ogóle mi się nie śpieszy bo mi się tam nie podoba przecież połowe czasu umiera się z nudów a resztę traci się na inne głupoty. Byłem w paru jednostakch i poza wartą niektórzy nawet nie trzymali broni z ostrą amunicją w rękach, tyczy się to większości jednostek w naszym kraju nie mówię o tych tzw. elitarnych jak np.: spadochroniarze. Teraz chodze pograć z kumplami w kosza na halę sportową która mieści się w jednostce wojskowej i słyszę wiele opowieści jak to się przez więkoszość czasu nudzą i zbijają bąki. Jedyne co moim zdaniem jest atrakcyjne w wojsku polskim to wyjazdy na wszelkie misje pokojowe(choć wiadomo po co się tam jedzie by zarobić normalne pieniądze i przywieść "pamiątki") bądź służba w jednostkach specjalnych gdzie większoć czasu spedza się na poligonach.
Fajnie, że można zdrowo wypić i się zabawić ale po co iść z tym do woja, wystarczy wyjść na miasto, do knajpy ze starymi znajomymi albo w celu poznania nowych lub wyjechać na jakieś trzy noce w plener i robić wszystko na co wyobraźnia pozwoli
W mojej rodzinie wszyscy byli w wojsku niektórzy w kadrze zawodowej i jak tak z nimi rozmawiam to każdy odradza mi pójścia w ich ślady, a Armie Polską uważam ogólnie za lejbowatą i w głupi sposób zarządzaną

glupoty gadasz w wojsku muszisz odbyc przynajmniej jedno strzelanie z ostrejamunicji,
Bar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-04-2003, 14:20   #29
Trooper_
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Trooper_ Wyślij wiadomość przez MSN do Trooper_
Domyślnie

st.szer rezerwy
1.COSMSL Grudziądz
2.7PPont.Komp Dow.Plut.Rozp.

Bron:
1.AKMS
2.RPD(gajny,ale mialem go tylko tydzien...okazalo sie ze musza go wycofac,bo takiej broni juz sie nie uzywa w Polskiej Armi )

Jak ktos niechce isc,to niech zalatwi ze kolega za niego pojdzie(zglaszam sie! ).
Stare 12-04-2003, 15:31   #30
beblok
Chief Warrant Officer 3

Wyślij wiadomość przez MSN do beblok
Domyślnie

glupoty gadasz w wojsku muszisz odbyc przynajmniej jedno strzelanie z ostrejamunicji,[/quote]

no i co to za strzelanie njaczęściej dostajesz pięć kul i walisz do tarczy jak dobrze wypadłeś to biorą kilku i pozwalają jeszce strzelać przy okazji zaliczeń by średnia nie była za niska. Mam kolege który był w wojsku wyszedł 2 lata temu i jedyne co robił z bronią to biegał po placu ani razu nie wystrzelił. Wiem, że są to odosobnione przypadki ale tak to wygląda w wielu jednostkach w Polsce
Stare 12-04-2003, 15:35   #31
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał BARAJEW
glupoty gadasz w wojsku muszisz odbyc przynajmniej jedno strzelanie z ostrejamunicji,
Rozumiem że z całą resztą się zgadzasz Ja nie mam takiej wiedzy na ten temat, ale post bebloka właściwie potwierdza moje wyobrażenia. Tak se dziś (po raz nie wiem który) pomyślałem że chciałbym pójść do woja, ale nie takiego... Akurat dziś na jednym z przedmiotów miałem krótką dyskusję na ten tamat i ktoś (nie odkrywając ameryki) powiedział, że ogromna większość młodych ludzi w Polsce próbuje uniknąć woja. Na co ktoś odpowiedział, że są (i były) na świecie armie do których ludzie się garną (garnęli).......
Stare 12-06-2003, 22:58   #32
kpt luis (PL)
Chief Warrant Officer 4

Miasto: 3city
Domyślnie

Widzę że niewielu z nas naprawdę miało okazję służyć Ojczyznie i biegać z kałachem po poligonie, zatrważajacy jest tylko fakt że pomimo tego iż polacy na świecie uchodza za tak waleczny naród to 80% cieszy sie z tego ze ma kategorię świadczaca o niezdolnosci do słuzby .
Jednak jeszcze gorsze wydaje sie być to, że zwyczjnie sie tym chwala....
zawsze myslałem że gry są po to żeby robić to co się najbardziej lubi a nie mozna tego zrealizować w swoim życiu , po waszych wypowiedziach widzę że jest zupełnie odwrotnie.
Swoja droga ci co uważają służbę wojskowa za skończony debilizm to po to sie pocą przed monitorem ? Żeby tylko się utwierdzić w przekonaniu że nimi są Czegoś nie rozumiem....
Ja byłem , zostałem wyszkolony na podoficera, miałem pod sobą ludzi którzy oddaliby za siebie wzajemnie życie ciekawe że o tym wiedza tylko ci którzy TEGO ZASZCZYTU jakim jest służba w WP doświadczyli i umieli się tam odnaleźć Bardzo żałuję do dziś ( a mineło już 14 lat) że nie zostałem czynnym żołnierzem, dzisiaj wiem że popełniłem błąd.
W mediach pokazują tylko "falę" , mordobicia i bezsens słuzby wojskowej dlatego nie ma się co dziwic że prawie nikt nie chce iśc do woja. ja też jestem zdania że lepiej gdyby wojsko było tylko zawodowe ale skoro tak nie jest to trudno. Mam też świadomość że nie korzystałem z bezpłatnej uczelni przez okres 7 lat będąc "wiecznym" studentem po to tylko zeby sie uchronić od służby , w końcu to społeczeństwo w jakiś sposób utrzymuje całą bandę "studentów" którzy dopiero na 4-5 roku studiów orientuja sie po co właściwie sa na tym a nie innym wydziale.....
dlatego własnie WOLE wojsko i tego co w nim zrobiłem niż nudne studenckie życie........

I tu zacytuje:
"Gdy na wiosnę do wojska ruszałem ty żegnałaś mnie okrutna i zła...."
"Róża czerwona, biało kwitnie bez....."

Serdecznie się Wszystkim kłaniam....
Podoficer Rezerwy Wojsk Obrony Powietrznej Kraju (3)
spec. obsługi maszyn radiolokacyjnych i cyfrowych
spec. dowódca drużyny bojowej 1 brygady WOPK (2)
spec. rozpoznania radioaktywnego i drużyny chemicznej
spec. wyborowy strzelec (3)
spec. obsługa pojazdów samobieznych i dział mało kalibrowych
spec. wzrokowego rozpoznania lotniczego (3)

wystarczyło tylko chcieć TO BYŁY NAJLEPSZE MIESIACE mojego życia i najlepsze ( zarazem najdłuższe ) wakacje w moim życiu.

Pozdrowienia dla Por.KIEŁBASY NAJLEPSZEGO OFICERA SZKOLENIOWEGO W CHORZOWSKIEJ SZKOLE POOFICERSKIEJ
hoahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Stare 12-07-2003, 07:42   #33
Trooper_
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Trooper_ Wyślij wiadomość przez MSN do Trooper_
Domyślnie

No właśnie... ciekawe.
Wszyscy, którzy byli z wojsku uważają ze było tam super i z chęcią by tam wrócili...
A najwięcej do powiedzenia o tym jak to w wojsku jest źle maja osoby, które nigdy tam nie były, a największym osiągnięciem w ich życiu było zdobycie kat.D.

beblok ....nie wierz w bajki.Jak byl w wojsku,to musial strzelac.
Stare 12-07-2003, 11:26   #34
KaT
General

Domyślnie

Rozumiem, ze mam sie czuc niepelnym czlowiekiem z racji tego, ze ominelo mnie szorowanie kibli, razy na tylku, czy tez koniecznosc przebywania w towarzystwie patologicznego elementu z calego kraju. Niektorzy ludzie maja co w zyciu robic i wojsko nie bedzie dla nich najlepszymi wakacjami, tylko w najlepszym wypadku straconym czasem, a w najgorszym tortura upodlenia przez fale, ktora niekiedy konczy sie tragicznie. Poza tym nie kazdy sie do tego po prostu nadaje, dla mnie wojskowa dyscyplina i koniecznosc sluchania rozkazow kogos stojacego nizej ode mnie w ewolucji jest po prostu nieciekawa perspektywa
Stare 12-07-2003, 11:33   #35
[NIKON]
General

Domyślnie

Czy dyslektykom i dyskrafikom daja kategorie D czy trzeba bedzie sobie tatułaż robic ?
Slyszalem, ze jak sie dostanie ta kategorie to pozniej trudno o prace
[NIKON] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-07-2003, 16:47   #36
SIERPC-PL
Chief Warrant Officer 4

Miasto: SIERPC
Wyślij wiadomość przez MSN do SIERPC-PL
Domyślnie

Cytat:
beblok ....nie wierz w bajki.Jak byl w wojsku,to musial strzelac.
Trooper ma w 100% racje musisz strzelac chociby z KBKS lub ze AK 47 ze "slepakow".Z jednej strony KAT ma racje tylko w okresie miedzy Listopadem 2001r. a Maj-em 2002r. byly 2 przypadki samobujstw a samych wypadkow z nie umiejetnym obchodzeniem sie z bronia bylo 15. W wiekszosci byli to wartownicy, nie bede pisal wiecej zeby nie straszyc kogos kto bedzie szedl.
P.S czytalem pare naprawde interesujacych i zastanawiajacych raportow z miejsca zdarzenia.
SIERPC-PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-07-2003, 18:47   #37
Antol
General

Miasto: Swarzędz
Wyślij wiadomość przez AIM do Antol Wyślij wiadomość przez Yahoo do Antol
Domyślnie

Cytat:
Napisał [NIKON
]Slyszalem, ze jak sie dostanie ta kategorie to pozniej trudno o prace
To zależy z której strony patrzeć:
-Jeśli masz kategorie A i nie odbytą zasadniczą służbe wojskową to masz nikłe szanse na dostanie roboty, bo pracodawca nie bedzie chciał zatrudnić osoby którą mogą w każdej chwili ściągnąć.
-Jeśli masz kategorie A i odbytą zasadniczą służbe wojskową to raczej nie będzie problemu, tutaj już raczej zależy od wykształcenia i zdolności.
-Jeśli masz kategorie D i E to pracodawcę może też interesować powód dlaczego masz taką kategorie, z uwagi czy często chorujesz lub czy jesteś chory psychicznie.

Głupie pytanie, można sobie załatwić że ktoś za kogoś będzie mógł odbyć służbe : Bo mnie naprawde wojsko nie rajcuje.
Stare 12-07-2003, 20:49   #38
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Hmm z jednej strony każdy jest do czego innego stworzony i powinien robić to co mu dobrze wychodzi (np. piec ciasteczka). Z drugiej jednak trochę mnie niesmaczą te kombinacje pt. "jak uniknąć wojska". Wojsko ma złą reklamę i tyle. Jednak to wpływa na podświadomość i nic na to nie poradzisz. Myśl o fajnych rzeczach, które można robić w wojsku strasznie mi się podoba, ale pójść do woja to chyba zbyt odważny krok na takiego cieniasa jak ja..... Co o tym myślicie panowie rezerwiści? Wiem, wiem: bez ryzyka nie ma kołaczy...

Wogle ludzie świat traci wszelkie wartości. Ludzie się wyjaławiają duchowo. Co to jest teraz Ojczyzna - młodzi ludzie myślą tylko o zabawie. HUA! i tyle
Stare 12-07-2003, 22:10   #39
kpt luis (PL)
Chief Warrant Officer 4

Domyślnie

KAT ! nie pisałem nic o tym że masz się czuć niepełnym czlowiekiem dlatego że ominęło cię szorowanie kibli i inne rzeczy, nie pisałem też nic o patologicznym towarzystwie przeczytaj jeszcze raz ! ja się odwołuję tylko do tego że wolę być żołnierzem niż zmanierowanym studentem który nie wie czego chce w życiu. Czy ja pisałem coś o fali ? Chyba nie.... jakie upodlenie ? skąd masz takie informacje ? bez dyscypliny nie ma wojska tak po prostu.... jesli grasz to wiesz o czym mówię... nie mam nic do ciebie i szanuję jak najbardziej Twoje zdanie JESTEM ZA WOJSKIEM ZAWODOWYM ! jak również za tym żeby tam trafiali naprawde zdrowi ludzie a nie ci co maja naprawdę ciężkie choroby... uwierz mi na slowo wtedy kiedy ja służyłem wielu z moich kolegów trafiło do woja pomimo swojej choroby tylko dlatego że nie mieli kasy albo koneksji, tymczasem inni zupełnie zdrowi wyłgali się jakas choroba ! I TO JEST WŁAŚNIE NIEUCZCIWE ! napisałeś " konieczność słuchania kogoś stojacego niżej ode mnie w ewolucji jest po prostu nieciekawą persperktywą" a skąd wiesz czy ktoś kto przed toba stoi jest niżej od Ciebie ? zastanawiałeś się kiedyś raz kto z Tobą gra na serwerach ? skąd wiesz że ten "debil" nie sprawdzi się w warunkach bojowych a ty będziesz robił pod siebie
ja poszedłem do woja jako zaszczuty , chudy , bojący się wszytkiego człowiek - a wyszedłem i stoje mocno na NOGACH ! Jednoczesnie byłem świadkiem samobojstw ( dokładnie 3 ) których powodem nie była zadna fala tylko "laseczka" , na szczeście i dla mnie żadne z nich nie skończyło się zgonem.
Film "Szeregowiec Rayan" zawiera kilka przekazów w tym jedną najwazniejsza ! Chyba wiesz o czym mowie ?
Jeśli jesteś w stanie dowiesc że w swoim życiu czegos dokonałes to możesz spokojnie odejśc ...... ( dlatego amerykanie nigdy tego filmu nie zakceptowali....)
ja jeszcze tego nie zrobiłem ale myślę że mi sie uda ......

P.S. swoja droga to stosunki panujace w zakładach pracy sa duzo gorsze od wojskowej "fali"............................................ ..................

pozdrawiam
Stare 12-07-2003, 22:13   #40
kpt luis (PL)
Chief Warrant Officer 4

Domyślnie

i jeszcze jedno:

HOAH REZERWA ! HOAH "WYCELF)BRZOZA" dzieki za wsparcie
Stare 12-07-2003, 22:16   #41
KaT
General

Domyślnie

Fala jest faktem, nie musze ci chyba przytaczac argumentow dlaczego. Ja nie lubie dyscypliny i nie odpowiada mi taki tryb zycia i tyle
Nie musze isc do woja, zeby czuc sie pewnie i daltego miedzy innymi tam nie poszedlem. Dla mnie to rok w plecy spedzony na piciu. Ty masz swoje odczucia z wojska, a ja swoje nabyte od znajomych, ktorzy musieli do wojska pojsc.
Stare 12-07-2003, 22:26   #42
kpt luis (PL)
Chief Warrant Officer 4

Domyślnie

bez złośliwosci.....
jak twoi koledzy mowia o swoich podbojach z panienkami to też im wierzysz 100% czy już nie moga bo im fala zabrała "małego" ? :wink: a zreszt,,a nie będę się już wypowiadał w tym temacie...............
OOOOOOOOODDDDDDDDDDBBBBBBBBBBBBBÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓJJJJJJJJ JJJ
Stare 12-07-2003, 22:35   #43
WUKASZ
General

Wyślij wiadomość przez MSN do WUKASZ
Domyślnie

Cytat:
Napisał kpt luis (PL)
Widzę że niewielu z nas naprawdę miało okazję służyć Ojczyznie i biegać z kałachem po poligonie, zatrważajacy jest tylko fakt że pomimo tego iż polacy na świecie uchodza za tak waleczny naród to 80% cieszy sie z tego ze ma kategorię świadczaca o niezdolnosci do słuzby .
Oczywiscie, ze sie ciesza. Przynajmniej moga bezstresowo studiowac. Swoja droga wydaje mi sie, choc w wojsku nie byle, ze 5letnie studia pomimo braku wysilku fizycznego sa rownie ciezkim wyzwaniem. Jezeli nie ciezszym w wielu wypadkach.

Cytat:
Napisał NIKON
Slyszalem, ze jak sie dostanie ta kategorie to pozniej trudno o prace
OCzywiscie, ze mozesz miec problemy jezeli masz D czy E, jak ja. Wtedy gdy twym marzeniem jest byc zawodowym czyscicielem kanalizacji albo kopac rowy.

Przeciętny Amerykanin zjada 3kg keczupu rocznie. Ja około 25 kg.
WUKASZ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-07-2003, 22:42   #44
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał kpt luis (PL)
bez złośliwosci.....
jak twoi koledzy mowia o swoich podbojach z panienkami to też im wierzysz 100% czy już nie moga bo im fala zabrała "małego" ? :wink: a zreszt,,a nie będę się już wypowiadał w tym temacie...............
OOOOOOOOODDDDDDDDDDBBBBBBBBBBBBBÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓJJJJJJJJ JJJ
To juz kwestia zaufania do znajomych, moi mnie nie oklamuja
Nie bawi mnie skoszarowane zycie, sluzbowe majtki, czy koledzy kradanacy mi skarpetki i przybory higieniczne.
Zamiast marnowac czas moglbym przez ten rok chycby popracowac i miec cos z tegos czasu. Polskie wojsko to dla mnie synonim upodlenia i glupoty.
Nie mam nic przeciwko temu, ze tobie to odpowiada, prosze tylko nie przekonuj mnie na sile, gdyz ja swoj poglada na ten temat wyrobilem sobie juz dawno i nie zamierzam go zmieniac
Stare 12-08-2003, 06:44   #45
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Myślę że Luis był po prostu w dobrej jednostce. Tak jak mój kuzyn. Jak mu powiedziałem, że w amerykańskiej armii to musi być klawo, to mi powiedział, że jak on był w woju to biegali sobie z kałachami po poligonie. Ciekawi mnie tylko jakie są szansa trafienia do "dobrej" lub "złej" jednostki.

Generalnie Kacie masz rację, że dla kogoś kto nie chce się z wojem związać na dłuższy czas to strata czasu. Dlatego powinna być zawodowa armia. Zresztą co do tego wszyscy się zgadzają.
Stare 12-08-2003, 09:29   #46
LordRene_PL
Lieutenant Colonel

Wyślij wiadomość przez MSN do LordRene_PL
Domyślnie

Widze ze temat poruszyl forumowiczow. I bardzo dobrze. Niech nikt kto nie byl w wojsku nie opowiada ze tam jest zle bo wiem lub bo brat/kolega mowil. To trzeba przezyc i potem stwierdzic jak bylo. Ja mialem w wojsku najlepszy okres w zyciu. A tak przy okazji ,ktos ukonczyl kurs w OSNiP WP?
Prosze o kontakt. Wtajemniczeni beda wiedziec o co chodzi.
Stare 12-08-2003, 11:12   #47
KaT
General

Domyślnie

Mnie osobiscie wystarczylo obejrzec serial pt "Kawaleria Powietrzna", nie interesuja mnie "meskie" przygody i koniecznosc wykonywania rozkazow jakiegos polmozga z wyksztalceniem podstawowym.
Zrozum do cholery, ze niektorych od latania z kalachem, pica wody i towarzystwa roznorakiego elementu interesuja inne rzeczy jak praca, szkola, ksiazka, film, komputer() i czy cokolwiek innego
Stare 12-08-2003, 11:33   #48
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Nerwy przyczyną drżenia rąk a w rezultacie wysyłania podwójnych postów.
Stare 01-11-2004, 21:56   #49
psf[i]-[GUMIS]
Chief Warrant Officer

Wyślij wiadomość przez MSN do psf[i]-[GUMIS]
Domyślnie

Ja tam na wojsko nie nazekalem
Jw 2114 warszawa
Sztab Generalny Wojska Polskiego jako kelner szefa sztabu
i jednostka zapomialem nr w Kielcach do szkolenia jednostek ONZ
(Mialel leciec do Libanu)
Stare 01-12-2004, 13:46   #50
Uto
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Uto Wyślij wiadomość przez Yahoo do Uto
Domyślnie

Ja w miniony czwartek dostałem po sześciu latach kategorię A. No cóż w ten czwartek idę zanieść dyplom i przenoszą mnie do rezerwy

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania