Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 11-15-2011, 19:00   #1
wyclef+brzoza
General

Domyślnie uwaga, marsz

http://www.youtube.com/watch?v=4iSwjKupCO0
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 11-17-2011, 20:04   #2
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Jedna z teorii się nie sprawdziła
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1..._talerzu_.html

Co samego "reportażu" - ciekawy, jednak bardzo jednostronny. O komentarzach nie będę się wypowiadał.
Stare 11-18-2011, 01:00   #3
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Nawet nie słyszałem o tej teorii. Chodzi mi o bardziej generalne pytanie - dokąd zmierza ten kraj, skoro w święto niepodległości w TV nie pokazują parad ułanów i powstańców a Niemcy biją Polaków na ulicach Warszawy? Gdzie jest premier, prezydent? Czemu nie ma jakiejś noty dyplomatycznej? Czemu choćby nie wykorzystamy tego w jakichś negocjacjach np. odnośnie CO2? Kaczor by się tak nie pierdoolił.

Oczywiście reportaż jest jednostronny. Ale jego jednostronność jest jednak reakcją na coś... Wyrazem frustracji. Komentarze oczywiście są emocjonalne, ale za dużo im zarzucić nie można. A poza tym patriotyzm to nic innego jak emocje.
Stare 11-18-2011, 04:41   #4
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Ile procent wydarzeń pokazuje telewizja? 5? 10?
Ile wydarzeń pokazuje tendencyjnie lub w sposób zmanierowany? 50? 40? 60?

Oczekiwanie od jakiegokolwiek medium obiektywizmu jest niespełnionym marzeniem.
Stare 11-18-2011, 16:39   #5
Janek
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza Zobacz Wiadomość
Gdzie jest premier, prezydent? Czemu nie ma jakiejś noty dyplomatycznej? Czemu choćby nie wykorzystamy tego w jakichś negocjacjach np. odnośnie CO2? Kaczor by się tak nie pierdoolił.
Może z tego samego powodu, dla którego gdy Polak zamordował kobietę w GB to ani ich nie przepraszaliśmy ani GB nie wystosowała do nas noty dyplomatycznej?
Stare 11-18-2011, 18:47   #6
Camaxtli
General

Domyślnie

faszyści przeszli!, a w tv cisza
http://www.youtube.com/watch?v=8zDBR-ikjIA#t=0m46s
Stare 11-18-2011, 23:57   #7
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał BrYK Zobacz Wiadomość
Ile procent wydarzeń pokazuje telewizja? 5? 10?
Ile wydarzeń pokazuje tendencyjnie lub w sposób zmanierowany? 50? 40? 60?

Oczekiwanie od jakiegokolwiek medium obiektywizmu jest niespełnionym marzeniem.
Aha czyli jest ok. No dobra, masz prawo tak uważać. Ja jestem innego zdania. Jak polska telewizja nie pokazuje marszu z okazji rocznicy odzyskania niepodległości, to nie jest ok.

Cytat:
Napisał Janek Zobacz Wiadomość
Może z tego samego powodu, dla którego gdy Polak zamordował kobietę w GB to ani ich nie przepraszaliśmy ani GB nie wystosowała do nas noty dyplomatycznej?
Nie widzisz różnicy?
----------------------------------------------------------------------------------
Cytat:
Napisał Camaxtli Zobacz Wiadomość
faszyści przeszli!, a w tv cisza
http://www.youtube.com/watch?v=8zDBR-ikjIA#t=0m46s
Cama, Ty stary narodowcu! Znaczy faszysto Nie wiedziałem, że żyjesz jeszcze

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 11-18-2011 o 23:58 Powód: Autołączenie postów
Stare 11-19-2011, 09:09   #8
Janek
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Nie widzisz różnicy?
Widze - Ci niemieccy bandyci nikogo nie zabili.
Stare 11-19-2011, 10:47   #9
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

To wytłumaczę. Różnica jest gdzie indziej. Najazd niemieckich bojówkarzy na Święto Narodowe to sprawa polityczna, a jak ktoś kogoś zabija to czysty kryminał.

* Niemcy mają święto narodowe
* Polacy wybierają się na nie autokarami i jadą zrobić rozróbę
* Niemiecka policja puszcza ich wolno, nie kontroluje tych autokarów
* Niemiecka policja zatrzymuje i trzepie autokary z Niemcami jadącymi do Berlina na marsz
* Niemiecka policje nie reaguje, jak polscy bojówkarze tłuką w niemieckie święto narodowe Niemców na ulicach Berlina
* Po wszystkim niemiecy politycy nie reagują....

Masz rację, baaaardzo realny scenariusz

Coś na czasie - http://mistrzowie.org/363290

Stare 11-20-2011, 09:41   #10
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Mnie jako mieszkańca polski na prawde nie interesują jakieś teatrzyki dziejące się w warszawie. Mam gdzieś że idzie jakiś marsz, że ktoś go blokuje. A jeżeli mam gdzieś takie teatrzyki to tym bardziej zwisa mi czy tv pokazuje wydarzenie w 100% czy 5%. I żal mi ludzi, którzy muszą o tym gadać - widać mają bardzo ubogie życie.
Stare 11-20-2011, 12:43   #11
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Cytat:
Czemu choćby nie wykorzystamy tego w jakichś negocjacjach np. odnośnie CO2? Kaczor by się tak nie pierdoolił.
Jesteś bardziej zabawny niż mi się wydawało. Ten błazen jakby miał porozmawiać z kimkolwiek na płaszczyźnie międzynarodowej miałby pełne gacie i problem z założeniem słuchawki od tłumacza. Kaczyński-Merkel, Kaczyński-Sarkozy albo lepiej Kaczyński-Putin. O czym on może z nimi rozmawiać? Odpowiem ci-o niczym bo on sam by do tego nie dopuścił. Bał się debaty przedwyborczej, a miałby zdziałać cokolwiek na arenie europejskiej. Dobre sobie. Stwierdziłby, że nie ma sensu bo pan/pani x reprezentuje grupę ludzi z którymi on nie rozmawia lub dana stacja tv jest zbyt stronnicza, żeby wielmożny pan opierzony w niej występował. W oczach takich gości jak ty, wyszedłby przy tym na polityka twardego, który się nie ugina i nikomu nie liże dupy.
Ot taka taktyka, człowieka nieudacznika.
WHT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-20-2011, 13:25   #12
Shibby
General

Miasto: Przasnysz
Domyślnie

Cześć. Jestem Krzysiek i mam bardzo ubogie życie. A przynajmniej tak by niby wynikało w/g rozumowania BrYKa. Ale nie przeszkadza mi to, bo mimo wszystko lubię swoje życie.

Nie byłem na marszu w Warszawie, ale jestem bardzo zniesmaczony tym, co tam miało miejsce.

Nie podoba mi się sytuacja, kiedy na zaproszenie polskich środowisk lewicowych przyjeżdżają "goście" z Niemiec na "pokojową" blokadę marszu i biegają potem po Warszawie z pałkami i kastetami. Niby autobusy, którymi przyjechali były skontrolowane. Zatem "narzędzia", których używali musieli sobie przywieźć jakimś oddzielnym wozem albo dostarczyła im je "Krytyka Polityczna", bo w ich lokalu zostały one później znalezione. To jest dla mnie tak absurdalne, że na prawdę ciężko to opisać bez używania mocniejszych słów. I to bez względu, czy ten sceny miały miejsce w Warszawie (w końcu to stolica), czy w Krakowie, Gdańsku lub nawet i Łobzie.

A skazanie na 3 miesiące ograniczenia wolności bez zawieszenia osoby, która została pobita przez policjanta ubranego po cywilnemu, bo podobno zaatakowała funkcjonariusza to już w ogóle jakaś kpina. Sąd zaufał zeznaniom policjantów, ale na szczęście jest nagranie przedstawiające jak to na prawdę wyglądało i liczę, że wkrótce wyrok zostanie anulowany, a za to orzeknięte zostaną wyroki skazujące policjantów za składanie fałszywych zeznań. W ogóle trzeba mieć tupet, żeby pobić przypadkowego przechodnia, który nie stawiał żadnych oporów i jeszcze dodatkowo oskarżyć go o coś zupełnie odwrotnego...
Stare 11-20-2011, 13:57   #13
Camaxtli
General

Domyślnie

Cytat:
Cama, Ty stary narodowcu! Znaczy faszysto Nie wiedziałem, że żyjesz jeszcze
Żyje i mam się dobrze Do narodowca mi daleko, do faszysty jeszcze dalej, po prostu chciałem pokazać że marsz to nie było to co pokazywali w telewizji albo napisali w wyborczej.

Cytat:
Napisał BrYK
Mnie jako mieszkańca polski na prawde nie interesują jakieś teatrzyki dziejące się w warszawie. Mam gdzieś że idzie jakiś marsz, że ktoś go blokuje. A jeżeli mam gdzieś takie teatrzyki to tym bardziej zwisa mi czy tv pokazuje wydarzenie w 100% czy 5%. I żal mi ludzi, którzy muszą o tym gadać - widać mają bardzo ubogie życie.
Tobie zwisa, a mi nie - takie życie. Dla jednych przejawem partiotyzmu jest mieć w dupie święta państwowe i raz na kilka lat wrzucić karktę do urny, dla innych wywiesić biało-czerwoną flagę w święto państwowe i mieć w dupie że kolejna świnia dopcha się do koryta. Podziwiam tych ludzi, którzy mieli czas, chęci i odwagę by ruszyć się z domu. Może nie mają tak bogatego życia jak Ty ale bez wątpienia prezentują sobą bogatsze wartości.
Stare 11-20-2011, 17:21   #14
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:

Tobie zwisa, a mi nie - takie życie. Dla jednych przejawem partiotyzmu jest mieć w dupie święta państwowe i raz na kilka lat wrzucić karktę do urny, dla innych wywiesić biało-czerwoną flagę w święto państwowe i mieć w dupie że kolejna świnia dopcha się do koryta. Podziwiam tych ludzi, którzy mieli czas, chęci i odwagę by ruszyć się z domu. Może nie mają tak bogatego życia jak Ty ale bez wątpienia prezentują sobą bogatsze wartości.

Czyli jak nie byłem na marszu w warszawie to mam w dupie święto państwowe? Ciekawe podejście. Tym bardziej, że marsze 11.11 w warszawie od kilku lat bardzo mało kojarzą mi się z niepodległością.
11.11.11 byłem pod pomnikiem zwycięstwa w dziurze w której mieszkam, posłuchałem pieśni, apelu poległych, nawet na salwę honorową poczekałem. I jeszcze flagi na balkonie wywiesiłem.
Zakładam, że w 99,9% miejscowości obchody Święta Niepodległości były spokojne i udane. A w polskiej tv, prasie, radiu od tygodnia mówi się tylko o tych nieudanych - warszawskich. Które, napiszę to kolejny raz, kojarzą się ze wszystkim poza godnym uczczeniem największego polskiego święta.

Galeria zdjęć z obchodów 11.11.11 www.mechlinski.eu/galerie/11.11.11/ - nudna, bo bez burd. Na pierwszym zdjęciu flagi na moim balkonie
Stare 11-20-2011, 23:19   #15
Camaxtli
General

Domyślnie

Nic mi do tego gdzie byłeś, co robiłeś, co wywieszałeś. Skomentowałem po prostu twoją opinię że masz gdzieś teatrzyki dla ubogich życiowo ludzi.
Stare 11-20-2011, 23:54   #16
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Też kurka ubogie życie mam

Hmmm. Bryku. Niestety rzeczywistość wygląda tak, że niepodległości nie wystarczy pokojowo świętować, o niepodległość trzeba walczyć - tak jak nasi przodkowie. Czasy pokoju tylko pozornie są czasami pokoju, rywalizacja cały czas toczy się na innych niż zbrojna płaszczyznach.

Doskonale rozumiem, że we wszystkich miastach Polski święto przebiegło prawidłowo. Jednak w pewnych kategoriach znaczenie ma to co się dzieje w Warszawie. Dlatego np. Niemcy nie pojechali do Twojego miasta, dlatego też Powstanie Warszawskie miało miejsce Warszawie a nie w Twoim mieście. A 11.11 w Warszawie działy się bardzo niepokojące rzeczy. Powtarzam - nie wyobrażam sobie , że gdyby sytuacja była odwrotna (Polacy w Berlinie w niemiecki święto), to by to przeszło bez echa w Europie. A że jesteśmy ciponarodem, to u nas takie szopki są dopuszczalne. I jeszcze policja bije Polaków zamiast zgnoić to bydło co tu przyjechało. Niepokojące jest dla mnie też to, że sporo Polaków uważa, że nic się nie stało.
Stare 11-21-2011, 05:10   #17
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Nic mi do tego gdzie byłeś, co robiłeś, co wywieszałeś. Skomentowałem po prostu twoją opinię że masz gdzieś teatrzyki dla ubogich życiowo ludzi.
Czytanie ze zrozumieniem to sztuka - a ubodzy życiowo są zyjący tematem rozróby, nie bioroący udział. Ale po co miałbyś się męczyć i uważnie czytać?

@brzoza

nie bardzo rozumiem gdzie i jak należy walczyć o niepodległość.

A teatrzyki są teatrzykami, niezależnie od tego gdzie się odbywają.
Stare 11-21-2011, 06:04   #18
kwiatek8914
Captain

Miasto: Łaskarzew
Wyślij wiadomość przez AIM do kwiatek8914
Domyślnie

Cytat:
Czyli jak nie byłem na marszu w warszawie to mam w dupie święto państwowe? Ciekawe podejście. Tym bardziej, że marsze 11.11 w warszawie od kilku lat bardzo mało kojarzą mi się z niepodległością.
11.11.11 byłem pod pomnikiem zwycięstwa w dziurze w której mieszkam, posłuchałem pieśni, apelu poległych, nawet na salwę honorową poczekałem. I jeszcze flagi na balkonie wywiesiłem.
Zakładam, że w 99,9% miejscowości obchody Święta Niepodległości były spokojne i udane. A w polskiej tv, prasie, radiu od tygodnia mówi się tylko o tych nieudanych - warszawskich. Które, napiszę to kolejny raz, kojarzą się ze wszystkim poza godnym uczczeniem największego polskiego święta.

Galeria zdjęć z obchodów 11.11.11 www.mechlinski.eu/galerie/11.11.11/ - nudna, bo bez burd. Na pierwszym zdjęciu flagi na moim balkonie
Skąd ja to znam też pochodzę z niedużego miasta, takie szopki też i u mnie są odprawiane, oczywiście najpierw msza w intencji narodu, później przemarsz pod pomnik odzyskania niepodległości (fajny pomnik, z orzełkiem na cokole ) u mnie flaga na 11.11 obowiązkowa i jestem z tego dumny, fajnie idzie się ulicą, na której w co drugim domu wisi flaga, cała ulica biało-czerwona osobiście nie uczestniczyłem w tych obchodach z przyczyn czysto technicznych 11.11.br byłem też w Warszawie, ale przed tymi wszystkimi pseudo marszami, to Warszawa też robi wrażenie, jadąc "poniatoszczakiem" na każdej latarni flaga, jedziesz jakbyś w jakiś szpaler flag wjeżdżał
Stare 11-21-2011, 17:42   #19
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Nic nie mam przeciwko dużym, centralnym obchodom jakiegoś święta - tyle, że od kilku lat warszawskie marsze nie kojarzą mi się z godnym obchodzeniem Święta Niepodległości. Wielkość marszu nie ma znaczenia. A jak słyszę licytację różnych środowisk kto jest większym patriotą, kto nim nie jest i kto ma prawo do maszerowania, to, za przeproszeniem, na wymioty mi się zbiera.
Stare 11-22-2011, 19:24   #20
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
@brzoza

nie bardzo rozumiem gdzie i jak należy walczyć o niepodległość.

A teatrzyki są teatrzykami, niezależnie od tego gdzie się odbywają.
Najlepiej na forum
--------------------------------------------------------------------------------
- - Automatycznie połączona wiadomość - -
- - zamiast pisać jeden post pod drugim używaj przycisku EDYTUJ --
--------------------------------------------------------------------------------
Cytat:
Nic nie mam przeciwko dużym, centralnym obchodom jakiegoś święta - tyle, że od kilku lat warszawskie marsze nie kojarzą mi się z godnym obchodzeniem Święta Niepodległości. Wielkość marszu nie ma znaczenia. A jak słyszę licytację różnych środowisk kto jest większym patriotą, kto nim nie jest i kto ma prawo do maszerowania, to, za przeproszeniem, na wymioty mi się zbiera.
A dlaczego tak jest? Może dlatego, że jedna strona chce zrobić masz a druga chce go zablokować? Wiem, że się teraz po jednej z tych stron opowiadam... ale jak się nie opowiadać, skoro po drugiej stronie są... Niemcy?

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 11-22-2011 o 19:24 Powód: Autołączenie postów
Stare 11-22-2011, 21:26   #21
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Najlepiej na forum
- - Automatycznie połączona wiadomość - -
- - zamiast pisać jeden post pod drugim używaj przycisku EDYTUJ --

A dlaczego tak jest? Może dlatego, że jedna strona chce zrobić masz a druga chce go zablokować? Wiem, że się teraz po jednej z tych stron opowiadam... ale jak się nie opowiadać, skoro po drugiej stronie są... Niemcy?
A kiedy jedna z tych stron atakuje legalnie wybrane polskie władze? A druga naśmiewa się ze święta niepodległości?
Może lepiej nie opowiedzieć się po żadnej - i świętować godnie?
Stare 11-23-2011, 07:34   #22
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Co to znaczy "atakuje władzę"? W każdym demokratycznym kraju (zachodu) obywatele "atakują władzę". Dzięki temu mają demokrację, bo nie pozwalają swojej władzy zapomnieć, że jest służbą a nie władzą i że się jej patrzy na ręce.

Odpowiedź na Twoje poprzednie pytanie w poniższym linku. Tu w Warszawie dzieją się szopki, ale to są ważne szopki. Jak Ci kiedyś ktoś zabroni wywiesić u siebie na balkonie falgę, to może być za późno i za trudno, żeby coś z tym zrobić.

http://wpolityce.pl/artykuly/18500-l...chrzescijanska
Stare 11-23-2011, 10:55   #23
iFOR.maLENstwo
General

Miasto: NSC
Wyślij wiadomość przez ICQ do iFOR.maLENstwo Wyślij wiadomość przez AIM do iFOR.maLENstwo
Domyślnie

w jednym to się zgodzić z Brzozą trzeba,
to nie jest normalne że siedząc sobie w moim domku w TV nie widziałem tych ułanów w żadnych wiadomościach ale za to biegającą w te i z powrotem policję oraz jakiś kozaków w kapturach i kominiarkach

Ożeniony facet powinien zapomnieć o swoich pomyłkach.
Nie ma sensu, aby dwoje ludzi pamiętało o tym samym.
iFOR.maLENstwo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-23-2011, 14:24   #24
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Co to znaczy "atakuje władzę"? W każdym demokratycznym kraju (zachodu) obywatele "atakują władzę". Dzięki temu mają demokrację, bo nie pozwalają swojej władzy zapomnieć, że jest służbą a nie władzą i że się jej patrzy na ręce.

Odpowiedź na Twoje poprzednie pytanie w poniższym linku. Tu w Warszawie dzieją się szopki, ale to są ważne szopki. Jak Ci kiedyś ktoś zabroni wywiesić u siebie na balkonie falgę, to może być za późno i za trudno, żeby coś z tym zrobić.

http://wpolityce.pl/artykuly/18500-l...chrzescijanska
Atakiem na władzę jest zakładanie kominiarki (kto normalny nosi przy sobie kominiarkę?) i nawalanie się z policją (i z lewa i z prawa), atakiem jest wykrzykiwanie haseł poniżających legalnie wybrane władze, itp, itd. Nie na marszu niepodległości! Na czele RP stoi Prezydent, którym obecnie jest Komorowski, na czele Rządu stoi Premier, którym obecnie jest Tusk. Nie można uznawać lub nie instytucji państwa w zależności od tego, kto siedzi na stołku.

Atak nie jest równoznaczny z krytyką. Krytyka tak, jednak nie w formie łamiącej wszelkie zdrowe obyczaje. Demokracja nie oznacza braku jakichkolwiek reguł - burdy i nawalanie to anarchia.
Nie przewiduję aby w bliższej i dalszej przyszłości zabroniono mi powiesić flagi, gdy będzie się na to zanosić, podejmę odpowiednie kroki.

Moim zdaniem szopka jest zawsze szopką, niezależnie od tego gdzie się dzieje i kto w niej uczestniczy. I najczęściej ma skutek wręcz przeciwny do zamierzonego - nie przyciąga osób niezaangażowanych i umiarkowanych (a wręcz odstrasza).

PZPN zgodził się na umieszczenie orła na koszulce - jakoś nikt nie spalił ich siedziby, nie pobił działaczy. Wystarczyły mniej konfliktowe działania.
Stare 11-23-2011, 16:25   #25
Shibby
General

Miasto: Przasnysz
Domyślnie

Oj już BrYKu nie bądź takie poprawny politycznie bo swego czasu też nie używałeś określeń Prezydent Kaczyński i Premier Kaczyński, tylko "kaczory" co miało wydźwięk wyraźnie lekceważący w stosunku do legalnie wybranych władz.

Tak sobie myślę, że w sumie można się cieszyć, iż możemy sobie w tak lekceważący sposób wyrażać opinie o tej naszej władzy i nikt nas za to do obozów pracy nie wysyła. A jak się trafił bezdomny, co prezydenta obraził i chcieli go zatrzymać to jeszcze aferę robiono, po co w ogóle tego bezdomnego męczą. Ale oczywiście nie powinno się pewnych granic przekraczać, z tym się zgodzę.

I na pewno za przekroczenie takich granic uznaję burdy, czy jakieś zamieszki skierowane przeciwko władzy, bo się komuś nie podoba ich styl rządzenia. Zamieszki przeciwko władzy dopuszczam tylko w sytuacji rażącego "odwalania kaszany", czyli robienie czegoś zupełnie innego niż obiecywało się w kampanii wyborczej. Bo czy wtedy można mówić o legalnie wybranych władzach? Nawet jeżeli z prawnego punktu widzenia na to by wychodziło, to jednak coś jest nie tak. Ale to też wszystko taka umowna sprawa do własnego osądzenia, bo na upartego to wszyscy politycy w kampaniach jedno obiecują, drugie robią i mocno subiektywnie można tylko ocenić, czy to już kwalifikuje się na zamieszki, czy jeszcze nie. Ale ocenianie, ocenianiem, a ludzie jak uznają, że trzeba wyjść na ulice to w końcu wyjdą.

Ja mam nadzieję, że na tyle źle u nas nie będzie i jedyne brudy to tylko w podobnych sytuacjach, gdzie NIEWIELKA grupa (mówię o stanie rzeczywistym, a nie stanie prezentowanym w telewizji) zapomniała, gdzie przyszła i zachowują się w skandaliczny sposób. Tutaj z mojej strony ogromna krytyka dla jednych za prowokacje (łącznie z wydaniem zgody na blokadę w miejscu, gdzie miał przejść marsz, trzeba było im pozwolić robić sobie wiec gdzieś dalej) i dla drugich za uleganie prowokacji. Chociaż jak sobie pomyślę o ściąganiu bojówkarzy z Niemiec to aż "nóż mi się w kieszeni otwiera" i chociaż pewnie nie dałbym się sprowokować (bo jestem świadomy, że w prowokacji chodzi o to, żeby ostatecznie na winnego wyglądał prowokowany) to wyraźnie musiałbym się przed tym powstrzymywać. Nie ma oczywiście znaczenia w ostatecznym rozrachunku, kto poniósł większą winę. Obie strony biorące udział w burdach są tak samo winne. I podkreślam jeszcze raz, że na szczęście była to tylko niewielka grupka osób w porównaniu do całej reszty biorących udział w obchodach święta niepodległości.
Stare 11-23-2011, 17:04   #26
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

[quote=Shibby;295282]Oj już BrYKu nie bądź takie poprawny politycznie bo swego czasu też nie używałeś określeń Prezydent Kaczyński i Premier Kaczyński, tylko "kaczory" co miało wydźwięk wyraźnie lekceważący w stosunku do legalnie wybranych władz.[quote]

Masz rację. Jednak już zrozumiałem, że radykalizm ocen nic nie daje. A nawet szkodzi - przykładem może być Palikot w Sejmie.

11.11 w Warszawie pierwsza z policją zaczęła przepychać się kolorowa - przy bardzo skromnej reakcji policji - zajęła drugi pas jezdni (wg raportu "helsińskiej"). I to jest pierwszy i bardzo poważny błąd policji (ciekawy jestem kto zezwolił policji się cofnąć) i kto za to poleci. W mediach praktycznie brak komentarzy na ten temat. Za zaproszenie Niemców kilka osób należy wysłać na długi urlop do Niemiec, z zakazem szybkiego powrotu.
Nic nie upoważnia jednak do wyrywania bruku i nawalania w policjantów.
Stare 11-24-2011, 00:04   #27
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Shiby popieram, bardzo rozsądnie. Ale mam swoje wnioski, które de facto zgadzają się z tezami w tendencyjnym filmie. Otóż zgoda na manifestację na trasie (patriotycznego) pochodu (w święto niepodległości) nie była wydana przypadkowo. Wiadomo kto rządzi w Warszawie a kto organizował marsz. Polityka. Winę ponoszą władze Warszawy. Widać PO i GW (nagonka przed marszem "faszystów") zależy na skłóceniu Polaków a może nawet na tłamszeniu patriotycznych postaw (ktoś z nich stwierdził, że patriotyzm powinien być w sercu a nie na sztandarach). No a przede wszystkim oczywiście na zwalczaniu opozycji. Nie weźmiemy udziału w marszu, tylko go zablokujemy, bo jest on organizowany przez prawicowe środowiska. Czyli to co mówił Bryk - licytacja kto jest lepszym patriotą.

Co do różnić między krytykowaniem władzy a jej atakowaniem się zgadzam. Tylko to nie jest chyba tematem tego topicu, bo każdy się z tym zgodzi i nie ma o czym gadać.
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania