Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 03-07-2010, 12:09   #1
wyclef+brzoza
General

Domyślnie rzucanie palenia

Polecam. Głupio by było samemu nie palić a z innymi się nie podzielić tajemnicą sukcesu A tak mi się przypomniało, bo widziałem reklamę jakiegoś NiquiGówna. Śmieszne są te reklamy, choć za nimi stoi biznes jak najbardziej poważny.

http://merlin.pl/Prosta-metoda-jak-s.../1,557987.html
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 03-07-2010, 22:09   #2
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Rzucanie palenie to prosta sprawa - robiłem to wiele razy.
Pogadamy jak minie z rok
Stare 03-07-2010, 22:23   #3
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Ironia mnie oczywiście nie dziwi Wynika z tego, że jesteśmy nauczeni, że rzucanie palenia to jakaś droga przez mękę. A tak nie jest. Dla tych którzy chcą a nie mogą - naprawdę polecam. Zresztą wystarczy przeczytać tych kilka komentarzy z merlina.

Ja może nie jestem najlepszym przykładem. Poprzednio jak rzuciłem, to nie paliłem ponad 3,5 roku, a teraz 2 miechy. Wiem że nie chcę palić i zawsze o tym wiedziałem. Ale w czasie tych dwóch miechów miałem ochotę zapalić... zero razy (no może maleńka pokusa kilka razy się pojawiła). A to jest ogromna różnica w stosunku do poprzedniej próby. A teraz wyjarałem ostatniego szluga z rana przed robotą, a potem cały dzień totalny luz - mimo stresu itp..
Stare 03-08-2010, 07:46   #4
KaT
General

Domyślnie

Problem polega na tym, że każdy przypadek jest inny, dlatego jest sceptyczny w stosunku do uniwersalnych metod. Inaczej będzie to wyglądać w przypadku osoby palącej od 30 lat 2 paczki dziennie, gdzie całkowite odstawienie nikotyny jest wręcz groźne dla zdrowia, a inaczej w Twoim. Książka jest na tyle tania, że warto jednak zaryzykować.
Stare 03-08-2010, 08:19   #5
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Właśnie mnie kumpel zaczepił na korytarzu w pracy i mówi, że przez moją książkę przestały mu smakować papierosy. I stwierdził, że jeszcze sobie popali trochę a jak doczyta do końca, to rzuci, bo to bez sensu. Także ryzykuj
Stare 03-08-2010, 08:39   #6
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

A ja rzuciłem z pomocą wspomagacza (chyba tabex sie nazywa), i może nie chodfzi o to że tabletki są super, tylko o siłe sugestii. Jeżeli uwierzysz, że codzienne stanie na jednej nodze przez poł godziny daje 100 % pewnosci że po 1 miesiącu rzucisz palenie, to rzucisz. Ja paliłem przez 6 lat, ale pod koniec były to mocne i męskie i jak zacząłem rano kaszleć i pluć śliną z drobinkami czarnego czegoś to zacząłem rzucać i po kilku razach się udało.
Nie na darmo ktoś kiedyś powiedział "wiara czyni cuda".

Jedyne do czego mnie ciągnmie to "sieki'. Jak pracowałem w Holandii to kręciłem sobie Vannelle i Drum super tyton. I chyba jakby, kiedyś wrócił to do tego. Oczywiście mam nadzieje że do tego nie dojdzie.

Ostatnio edytowany przez walas : 03-08-2010 o 08:42
walas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-08-2010, 12:33   #7
Gwynbleidd.
Captain

Miasto: Wałbrzych
Wyślij wiadomość przez AIM do Gwynbleidd.
Domyślnie

Polece szwagrowi, albo sam mu kupię. W jego wypadku akurat rzucenie palenia to już konieczność, ale idzie mu zwyczajnie do ... Próbował z tym:

http://nickols.pl/index.php?p6,nickols-gold-110s-bialy

Jednemu znajomemu pomogło, rzucił zwykłe papierosy i po jakimś czasie przestał palic i to, ale w tym przypadku tez nie pomaga zbyt.
Stare 03-08-2010, 16:05   #8
srk76
Lieutenant General

Miasto: Dąbrowa Górnicza
Domyślnie

Paliłem lat 18.
20 grudnia zacząłem brać Tabex ale po 4 dniach odstawiłem bo brałem nie regularnie a i tak mnie nie ciągnęło.

Nie palę i nie będę. Jedyny sposób to chcieć.

ps. też się kiedyś oburzałem na słowo "silna wola". Jenak coś w tym jest. Jeżeli się całym sobą nie chce rzucić to lepiej nie próbować.
Stare 03-08-2010, 16:08   #9
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

O to właśnie chodzi w tej "metodzie", żeby nie rzucać metodą silnej woli. Bo to jest robienie czegoś wbrew sobie. A to trzeba zrobić w zgodzie z samym sobą i po kłopocie.

Wyobraźcie sobie, że pocztą pantoflową ta metoda dociera do wszystkich ludzi i padają wszystkie koncerny produkujące substytuty nikotynowe. No i tytoniowe przy okazji
Stare 03-08-2010, 17:00   #10
-misiu
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza Zobacz Wiadomość
Wyobraźcie sobie, że pocztą pantoflową ta metoda dociera do wszystkich ludzi i padają wszystkie koncerny produkujące substytuty nikotynowe. No i tytoniowe przy okazji
A biznes sie trzyma tylko na biednych licealistach.

Tez rzucalem, co prawda nieskutecznie jak dotad, ale jestem przekonany, ze kiedys mi sie uda. Rowniez uwazam, ze wszystko siedzi w glowie, wszystkie wspomagacze/sybstytuty moga tylko uciszyc twoja glowe

Steam - Muzyka - Poprzednio
-misiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-08-2010, 20:21   #11
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał -misiu Zobacz Wiadomość
A biznes sie trzyma tylko na biednych licealistach.

Tez rzucalem, co prawda nieskutecznie jak dotad, ale jestem przekonany, ze kiedys mi sie uda. Rowniez uwazam, ze wszystko siedzi w glowie, wszystkie wspomagacze/sybstytuty moga tylko uciszyc twoja glowe
Przeczytaj tą książkę, gorąco zachęcam.
Stare 03-09-2010, 03:50   #12
klopsik_PL
General

Wyślij wiadomość przez MSN do klopsik_PL
Domyślnie

ja sobie poradzilem, bo nigdy nie palilem. jednak powiem szczerze, ze chcialbym dowiedziec sie, jak to jest rzucac palenie i dlaczego to takie trudne
do tego zastanawia mnie ile tak naprawde jest tytoniu w papierosach i czy kiedys papierosy miale taki sam skład. wiadomo, skok cywlizacyjny i techniczny, bo jezeli mleko sie w fabrykach produkuje, to strach pomyslec z czego robi sie papierosy

Ostatnio edytowany przez klopsik_PL : 03-09-2010 o 03:54
klopsik_PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-09-2010, 07:54   #13
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał klopsik_PL Zobacz Wiadomość
ja sobie poradzilem, bo nigdy nie palilem. jednak powiem szczerze, ze chcialbym dowiedziec sie, jak to jest rzucac palenie i dlaczego to takie trudne
do tego zastanawia mnie ile tak naprawde jest tytoniu w papierosach i czy kiedys papierosy miale taki sam skład. wiadomo, skok cywlizacyjny i techniczny, bo jezeli mleko sie w fabrykach produkuje, to strach pomyslec z czego robi sie papierosy
Może będę monotematyczny, ale w takim razie też możesz przeczytać tą książkę. Choć pewnie momentami będzie dla Ciebie nudna, to daje pewne wyobrażenie na czym polega ten proces. Aha i to nie jest trudne
Stare 03-09-2010, 08:00   #14
Gwynbleidd.
Captain

Miasto: Wałbrzych
Wyślij wiadomość przez AIM do Gwynbleidd.
Domyślnie

Ja tez nie palę, ale w rodzinie każdy w zaszdzie "fajczy". Obawiam się, że gdybym zaczął (tez jestem ciekawy tak jak klopsik) to nie potrafił bym tego zostawic.
Stare 03-09-2010, 11:22   #15
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
chcialbym dowiedziec sie, jak to jest rzucac palenie i dlaczego to takie trudne
Nie chciałbyś.

Cytat:
Tytoniu to jest zawsze tyle samo -100% . Chodziło ci może o nikotynę i substancje smoliste? Takie informacje masz na paczce. Kiedy były dużo mocniejsze papierosy, a obecnie min. ze względu na regulacje unijne są coraz słabsze. U nas mocne to teraz średnio 0,8-0,9mg nikotyny/papieros, a jak zaczynałem palić jakieś...12 lat temu to mocne fajki typu czerwone Marlboro miały nawet 1,5mg nikotyny na papieros. Wieki temu kolega przywiózł mi z Litwy fajki marki "Kłajpeda" o mocy 2mg nikotyny i 23mg sub. smolistych...
Stare 03-09-2010, 12:20   #16
=[MM]=wally
Chief Warrant Officer 3

wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Ja rzuciłem palnie 15 miesiecy temu dzięki plasterkom Niquitin Poprostu jesli sobie wbijesz do głowy że to pomaga to tak się dzieje
=[MM]=wally jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-09-2010, 12:59   #17
[ANONIM]
Moderator
General

Miasto: Babin/Lublin
Wyślij wiadomość przez AIM do [ANONIM]
Domyślnie

To tak jak chyba w galileo byl program o rzucaniu palenia. Nalogowiec poszedl na akupunkture, ktora niby pomagala w rzucaniu. Zamiast specjalisty, wzieli jakiegos chinskiego kucharza, ktoremu pokazali gdzie dziubac iglami... Koles oczywiscie zapomnial co i jak, a na dodatek zamiast igiel korzystal z cyrkla, ekierki itd. Po kilku "terapiach" palacz rzucil szlugi

Wszystko zalezy od silnej woli i checi
Stare 03-09-2010, 13:11   #18
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Przeczytajta książkę, to się będziecie śmiali z tych metod (i tych na poważnie i tych z założenia głupkowatych ). Poza tym to daje większą szansę niewrócenia do nałogu. Najważniejsze, że dzięki niej palenie kosztuje zero wysiłku, a wszystkie inne metody proponują drogę przez mękę.
Stare 03-11-2010, 10:13   #19
Camaxtli
General

Domyślnie

Carra czytałem już 2 razy, książka dobra ale mi nie pomogła rzucić, za słaba silna wola. A mogę powiedzieć, że trochę ponad 2 tygodnie temu przerzuciłem się na elektronicznego i pierwszy raz podczas mojego ponad 7 letniego stażu palenia (z kilkoma krótkimi kilkudniowymi przerwami na rzucanie, jak większość) przestają smakować mi papierosy. Wszystko przez ten - w porównaniu z elekrtonikami - mało smaczny dym, choć mimo to nadal jest bardziej przyjemny - taki suchy i gęsty, no i to sycące w płucach uczucie... W każdym razie pierwszy raz od dłuższego czasu mam wrażenie że jestem w stanie rzucić papierosy (przez ten okres zamiast paczki codziennie spaliłem łącznie 5 papierosów), może nie tyle rzucić co przerzucić się na ponoć "zdrowszą" alternatywę, a potem być może z niej zrezygnować.

Ostatnio edytowany przez Camaxtli : 03-11-2010 o 10:16
Camaxtli jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-11-2010, 10:26   #20
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Nie rób tu antyreklamy Ja trochę inaczej odebrałem Carra. Otóż w tym nie ma nic przyjemnego. Dlaczego papieros smakuje jak zaczynasz go palić, a drugą połowę mógłbyś właściwie wyrzucić? Dlatego, że na początku zaspakaja się głód nikotyny, mechanizm uzależnienia w mózgu próbuje nam wmówić, że to jest przyjemne. A druga połowa to już jest czysty "smak", czyli jego brak.

Używając elektronicznych tak naprawdę tylko utrzymujesz się w nałogu (jak rozumiem elektronik to sama nikotyna), tym bardziej że sam twierdzisz, że normalne ci nie smakują. Coś nie zrozumiałeś Męczysz się a mógłbyś rzucić choćby jutro, gdybyś zrozumiał ten mechanizm. Tak to się skazujesz na wieczny nałóg.
Stare 03-11-2010, 11:49   #21
KaT
General

Domyślnie

e-fajki są spoko. Korzystam czasem na długich trasach w samochodzie lub w miejscach, gdzie nie można palić. Książkę już zamówiłem, chociaż cudów się nie spodziewam jako urodzony sceptyk
Stare 03-11-2010, 12:00   #22
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Nastaw się na pranie mózgu, które może trochę irytować. Ciebie szczególnie Ale liczy się przekaz.
Stare 03-12-2010, 12:02   #23
Camaxtli
General

Domyślnie

Faktycznie nie powinienem wyskakiwać ze smacznym i niesmacznym dymem w takim temacie - pardon . Książkę odebrałeś dobrze, bo właśnie o tym między innymi jest Tyle, że ja chyba odczuwam ten strach o którym pisał Carr - że bez papierosa nie będę sobą i umrze część mnie, nieodłączny przyjaciel. Narazie twardo trzymam się elektronika zwykłych póki co nie palę, mam nadzieję że tak już zostanie.

btw. http://pliki.2gim.zory.pl/pedagog/obrazki/papieros.jpg
Stare 03-12-2010, 20:31   #24
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Elektryki są fajne.
Palę obecnie prawie tylko e-fajki, zwykłe rzadko i raczej z przyzwyczajenia do odpalania.
Stare 03-13-2010, 10:08   #25
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Fajna ta jest karkówka z grilla i bieganie po lesie a nie jakieś e czy nie e fajki.
Stare 03-13-2010, 21:56   #26
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Karkówka z grila jest fajna, e-fajka jest fajna, bieganie po lesie nie jest fajne,
Stare 03-13-2010, 22:44   #27
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Rozumiem Cię doskonale, sam jeszcze niedawno myślałem, że szlugi są fajne (to znaczy myślałem, że oprócz oczywistych minusów mają też jakieś plusy). Nie da się nikogo zmusić do rzucenia. Mogę tylko powiedzieć, że polecam. I znam 5 osób (oprócz mnie), które rzuciły przez ostatnie pół roku. I jeszcze jedna mówi, że już niedługo rzuci, tylko książkę doczyta. I wiem, że rzuci. To jest też ciekawe w tym wszystkim, że zazwyczaj do takich deklaracji podchodzi się z dystansem. A tu koleś mówi, że rzuci i wiem, że to zrobi
Stare 03-18-2010, 07:04   #28
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
jednak powiem szczerze, ze chcialbym dowiedziec sie, jak to jest rzucac palenie i dlaczego to takie trudne
...przestań grać w gry na przykład plus minus podobne reakcje organizmu.
Stare 03-18-2010, 16:29   #29
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

poprawka: psychiki a nie całego organizmu
Stare 03-18-2010, 21:56   #30
Symonides
Moderator
General

Miasto: Hrabstwo Ducha
Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

A ja wlasnie dwa dni temu rzucilem i mam nadzieje, ze wytrwam w tym postanowieniu.
W sobote inauguruje sezon biegowy, wiec powinno mi to pomoc

Generalnie ja nigdy nie bylem uzalezniony od nikotyny. Predzej od tego odruchu, przy piwku, w knajpce, ze znajomymi.
Najgorzej bywalo na wyjazdowych imprezach, weekendowych itp. Wtedy sie jarało duzo.
Ale w tygodniu nie palilem. Raz na kilka dni jedna fajke w oknie
W koncu mi sie znudzilo i nie zamierzam palic
Stare 03-19-2010, 01:02   #31
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Ja miałem bardzo podobnie. Generalnie ta sama motywacja (nazwijmy to sprawność fizyczna). Poza tym też miałem momenty, że paliłem bardzo mało. Ale po przeczytaniu książki nie trza mi właściwie żadnej motywacji (nie musze się też oczywiście martwić czy wytrwam).

Poza tym to co napisałeś, że nie byłeś uzależniony od nikotyny, to według autora książki bullshit. Według niego każdy palacz jest mniej lub bardziej uzależniony od nikotyny. Ciekawe, co?
Stare 03-19-2010, 15:40   #32
Symonides
Moderator
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

No to ja jestem mniej i mam wrazenie, ze nie potrzebuje wydawac kasy na ta ksiazke, zeby sie przekonac do niepalenia.
Moze i jest dobra, ale jak ktos sam nie zechce nie palic, to chocby zwinal w rulon ksiazke i wsadzil se w odbyt, to i tak nie przestanie palic.
Owszem, ksiazka moze pomoc, ale pytanie ile % ludzi, ktora przeczytalo ta ksiazke dalej pali?
Stare 03-19-2010, 19:48   #33
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Myślę, że z 10%. Gdzieś tak chyba jest napisane w niej. Poza tym tak jak piszesz, najpierw trzeba chcieć a książka może wtedy pomóc. Ja zawsze byłem przekonany do niepalenia, 3,5 roku nie paliłem, więc można powiedzieć, że udało mi się rzucić bez pomocy książki. Ale ostatnio znowu zacząłem palić a po przeczytaniu jej rzuciłem z dnia na dzień, do tej pory jestem w szoku. Zero ochoty na fajka w czasie imprez itp. Bo prawda jest taka, że rzucanie jest proste. Ludzie, którzy nie do końca są przekonani czy chcą rzucić w czasie czytania dochodzą do wniosku, że chyba im się uda i celowo zmniejszają tempo jej czytania, żeby nie skończyć, żeby dalej palić
Stare 03-20-2010, 07:25   #34
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

No dobra, 3,5 roku nie paliles bez ksiazki... A ile z ksiazka?
Stare 03-26-2010, 15:40   #35
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Z książką będzie całe życie, proste A właśnie następny książkę skończył i rzucił palenie. Mówi że nawet nie doczytał do końca.
Stare 12-16-2010, 19:20   #36
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie

czytałem kiedyś tą książke, co prawda rzuciłem dopiero teraz ... ale mimo wszystko wydaje mi się, że ona wpłynęła na to że rzuciłem.

też gorąco polecam wszystkim palącym, zwłaszcza tym co chcą rzucić

$
Stare 12-16-2010, 23:01   #37
-misiu
General

Domyślnie

Przeczytalem, nie rzucilem. Co nie zmienia faktu, ze ksiazka dobra - przy kazdej nowej paczce mysle jak mnie to palenie denerwuje.

Steam - Muzyka - Poprzednio
-misiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-17-2010, 06:16   #38
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Ja się tylko pochwale że właśnie mija rok jak uwolniłem umysł od nałogu nikotynizmu i sobie chwalę ten stan Paliłem 20 lat i nie pamiętałem nawet jak to jest bez fajek. Teraz nie wyobrażam sobie że mógłbym popełnic znów to głupstwo.

Metoda: kiedyś myślałem że to idiotyzm ... a jednak działa - silna wola.
Stare 12-17-2010, 10:45   #39
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Oczywiście, że działa. Sam jednak poprzednio rzucałem metodą silnej woli a teraz (też już prawie rok minął) metodą wspomnianej książki. Efekt długofalowy jest ten sam - człowiek jest szczęśliwy, że nie pali. Natomiast krótkoterminowo jest spora różnica. Rzucając metodą silnej woli człowiek się po prostu męczy. Metoda druga daje radochę od początku.
Stare 12-17-2010, 11:37   #40
Camaxtli
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał -misiu Zobacz Wiadomość
(...)przy kazdej nowej paczce mysle jak mnie to palenie denerwuje.
Z ust mi to wyjąłeś.
Stare 12-17-2010, 13:25   #41
Blady_PL
Sergeant Major (SGM)

Domyślnie

Nie pale już 1,5 roku. Nałogowo paliłem ponad 15 lat i dochodziło już do dwóch paczek dziennie. Rzuciłem z dnia na dzień, bez żadnych wspomagaczy. Patrząc teraz na ceny fajek to się cieszę z tej decyzji no i zdrowie nie cierpi
Stare 12-17-2010, 13:38   #42
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza Zobacz Wiadomość
O Rzucając metodą silnej woli człowiek się po prostu męczy.
....tylko wtedy gdy nie jesteśmy pewni tego że chcemy rzucić.
Stare 12-17-2010, 14:39   #43
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Mówiłem o przypadku, gdy człowiek ma ochotę zajarać, ale musi się powstrzymywać... właśnie siłą woli. Wtedy się męczy. Ty może zastosowałeś jakiś inny wariant
Stare 12-18-2010, 06:36   #44
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Chciało mi się (automatycznie) zapalić w pracy na przykład po śniadaniu - mówisz do siebie " już nie palę" i uśmiechasz się w duchu do siebie.

Nie palenie w pierwszym okresie musi sprawiać przyjemność inaczej nie rzucisz albo rzucisz na chwilę ( miesiąc , rok , dwa)

Ludzki umysł jest dość prosty do ogarnięcia jak się chce. Większość sekciarzy na tym korzysta ... na przykład Jaro * ...

*prowo
Stare 12-18-2010, 19:33   #45
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Bardzo słusznie to sobie wymyśliłeś. I do takiego właśnie stanu prowadzi ta książka. Brawo. Szersza obserwacja jest taka, że wszystkie te książki o "samodoskonaleniu" przekazują dość oczywistą wiedzę, ale nie na wszystko człowiek sam wpadnie no i nie zawsze o rzeczywistych rzeczach się pamięta.

E tam prowo. Jaro, Donald i cała reszta. Wszystko się zgadza
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania