Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 06-19-2011, 08:07   #1
kwiatek8914
Captain

Miasto: Łaskarzew
Wyślij wiadomość przez AIM do kwiatek8914
Domyślnie Telefon z Nawigacja

Jak w temacie, posypał mi się telefon, a myślę też o nawigacji, tyle że nie chce kupować nawigacji, gdyż będzie mi ona potrzebna sporadycznie, stąd pomyślałem o telefonie z nawigacją, ktoś ma jakieś propozycje? Czekam na Wasze opinie i sugestie.

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 06-19-2011, 08:16   #2
RudY+-
General

Miasto: Brwinów
Wyślij wiadomość przez ICQ do RudY+- Wyślij wiadomość przez AIM do RudY+- wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

wszystko na androidzie, windows mobile 6.5(nie wiem czy WP7 ma już jakieś navi) do wyboru do koloru

+ od razu ładowarka do samochodu
Coś z większym ekranem najlepiej, Z tańszych szukaj Motoroli Milestone, z tych ze średniej półki HTC HD2(z androidem) albo SGS, a jak masz wypchaną kieszeń to coś z tych nowych dwurdzeniowych :p SGS2

albo wynalazek typu dell streak 5', tylko nie wiem jak będzie z uchwytem do tego czegoś

Ostatnio edytowany przez RudY+- : 06-19-2011 o 08:49
RudY+- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-20-2011, 14:48   #3
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Ja polecam samsung wave - dużo mniej kłopotów z bada niż z androidem.
Gps i nawigacja działa.

Używanie komórki jako gps do samochodu, nie jest, moim zdaniem, najlepszym pomysłem - komórki mają jednak małe, błyszczące ekrany. Tania nawigacja - na przykład Manta - będzie lepsza.
Stare 06-20-2011, 14:58   #4
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Miasto: Lublin
Domyślnie

letam jakie to porblemy mozna miec z androidem
Stare 06-20-2011, 19:45   #5
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

takie, jakich nie ma z badą
Stare 06-20-2011, 20:58   #6
Janek
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Na przykład? Mam ponad rok telefon z Androidem (1.5 potem 2.1)i najgorsze co mi się stało to się zawiesił.
Stare 06-20-2011, 21:26   #7
RudY+-
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do RudY+- Wyślij wiadomość przez AIM do RudY+- wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

mi się czasem jeszcze potrafi sam zrestartować. 2.1, ale powgrywane na niego kupę śmiecia, więc może od tego
Stare 06-21-2011, 04:59   #8
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

A jako posiadacz wave 2 również polecę, bada daje rade , do tego telefon niebrandowy nie kosztuje zbyt wiele w porównaniu do konkurencji, zdjęcia średnie, filmy daja rade (720p), dxwiek spoko, a nawi zawsze sie jakas znajdzie, aplikacji tez coraz wiecej
Stare 06-21-2011, 05:41   #9
iFOR.maLENstwo
General

Miasto: NSC
Wyślij wiadomość przez ICQ do iFOR.maLENstwo Wyślij wiadomość przez AIM do iFOR.maLENstwo
Domyślnie

gdzieś od 3 lat samsung i780, klawiaturka qwerty, wypaśna "myszka" której inni nie mają nawet w omni zrobili gorszą, WM (teraz chyba do 6.5 doszli) w komplecie takie duperele jak słuchawki BT plus 2 baterie z ładowarką zewnętrzną więc nigdy nie będziesz miał telefonu na kablu bo się ładuje, GPS działa sprawnie ja dostałem w komplecie z automapą więc jeśli planujesz jak ja używać GPSu od święta (tj. jakieś tam weekendowe wypady) to poszukaj chyba idzie dostać to na allegro za +/-300 pln

z minusów to chyba tylko kwadratowy ekran więc się trzeba w operze przyzwyczaić do czytania stronek WWW ale poza tym jakoś ciągle szukam zamiennika i nie mogę nic znaleźć

Ożeniony facet powinien zapomnieć o swoich pomyłkach.
Nie ma sensu, aby dwoje ludzi pamiętało o tym samym.
iFOR.maLENstwo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-21-2011, 11:02   #10
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie

bezwarunkowe i bezkrytyczne doradzanie kupna telefonu z OS Bada nie jest specjalnie dobre i bardzo nie w porządku wobec osoby, której się doradza. to jest system, który ma małe szanse rozwinąć się tak jak android, ma mniej aplikacji i mniej możliwości - jest jednak bardzo szybki, bo miałem Wave'a przez jakiś czas i to był główny plus.

ja bym powiedział tak - jak się ma cash akurat - brać coś na Androidzie, a najlepiej SGSII
jak nie - to coś z Bada, szukać telefonu, na którym pójdzie android w razie czego, bo są takie.

ciągłe ładowanie telefonu w samochodzie mocno niszczy baterię, a nieładowanie w taki sposób ogólnie nie da rady, bo mój SGS trzyma 1 dzień, a z navi to nawet nie wiem czy jeden.
Stare 06-21-2011, 11:09   #11
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

wszyscy pisza o tych aplikacjach ze malo i malo, otoz ja czasami otworze jakis pdf lub cos w ten desen, bada ma wbudowana mozliwosc, sa problemy z duzymi plikami, ale zawsze mozna podzielic i wszystko smiga, przegladanie internetu daje rade, you tube daje rade, maila mozna sprawdzic, wbudowane twittery i inne (wypipalo mi pie r dol y) sa, latyarka tez jest, nawigacje sa,
moze ja mma ograniczone potrzeby , ale jakie jeszcze aplikacje moga byc potrzebne na telefonie
I nie skreslalbym systemu bada zbyt szybko, wyjdzie 2ka to zobaczymy co i jak, ale na dzien dzisiejszy użytkownikowi o podobnym profilu jak ja z czystym sumieniem polecam, szczegolnie biorac pod uwage cene i mozliwości.
Stare 06-21-2011, 11:43   #12
RudY+-
General

Domyślnie

bada się bije raczej z WP7 o miano tego 3ciego systemu. Do androida czy iOS nie ma startu. Prócz wad typu mały sklep itp, jest jedna dużo większa. Tylko samsungi. Na monopol w takim zakresie to może sobie pozwolić tylko apple

Cytat:
Napisał qhash Zobacz Wiadomość
ciągłe ładowanie telefonu w samochodzie mocno niszczy baterię, a nieładowanie w taki sposób ogólnie nie da rady, bo mój SGS trzyma 1 dzień, a z navi to nawet nie wiem czy jeden.
Ciągłe tak, ale doładowywanie absolutnie nie. To są bateryjki które właśnie lubią być doładowywane w dowolnym momencie, nie lubią być rozładowane maksymalnie bo wtedy się niszczą
Stare 06-21-2011, 12:14   #13
kwiatek8914
Captain

Miasto: Łaskarzew
Wyślij wiadomość przez AIM do kwiatek8914
Domyślnie

no Panowie zaskoczyliście mnie, wszystkim wielkie dzięki za każdą radę, jeśli jeszcze macie jakieś ciekawe uwagi to czekam
Stare 06-21-2011, 17:29   #14
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Dziwi mnie taki atak na bade - tym bardziej, że wymieniane wady są, delikatnie mówiąc, śmieszne:
- mało aplikacji - apple chwali się, że ma już 500 000 aplikacji, stawiam piwo każdemu, kto potrafi wymienić 5 000 ciekawych - to 1% całości.
ile czasu zajmuje znalezienie czegoś ciekawego w sklepie androida?
- system tylko dla samsunga - a jakie to ma znaczenie? Nie zdarzyło mi się jeszcze zmieniać systemu w komórce na inny, tak samo ja w nawigacji, pralce, lodówce i kuchence mikrofalowej.
Co do androida - nie ma jednego, jest android samsunga, htc, SE, itp, itd.

Korzystam dzień w dzień z telefonu a androidem (bo muszę) i z badą (bo chcę). Mam porównanie i wybieram bade.

@kwiatek
myślałeś, tak jak radziłem, o zakupie telefonu i osobnej, taniej, nawigacji? Taki zestaw sprawdza się dużo lepiej niż sam telefon.
Stare 06-21-2011, 18:03   #15
RudY+-
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał BrYK Zobacz Wiadomość
- mało aplikacji - apple chwali się, że ma już 500 000 aplikacji, stawiam piwo każdemu, kto potrafi wymienić 5 000 ciekawych - to 1% całości.
i
Co do appla to się nie wypowiadam - to jest telefon/sprzęt dla ludzi którzy z kasą się nie liczą i lubią ogólnie produkty tej firmy. Co nie zmienia faktu, że iOS jest w tej chwili najpopularniejszym przenośnym OS-em na świecie
Cytat:
ile czasu zajmuje znalezienie czegoś ciekawego w sklepie androida?
Jak się wie czego szukać to chwilę. Sklepik działa bardzo fajnie, a jest też wersja duża na pecety i program appbrain bardzo ułatwiający wyszukiwanie fajnych aplikacji

Jak się nie wie czego szukać to i tak się przed tym odwiedza google

Nie chodziło mi tutaj o samą objętość sklepu bo wiadomo że 70% z tych aplikacji to są jakieś śmiecie. Chodziło mi głównie o to że jest wybór, konkurencja. Programy są ciągle ulepszane, praktycznie nie miałem jeszcze dnia żeby nie było jakiejś aktualizacji. Samych przeglądarek internetowych jest z 15, z czego nie nadające się do niczego testowałem tylko 2 czy 3. klienci VNC? mnóstwo, zarówno darmowych, prostych, bardziej skomplikowanych, czy niedorzecznie rozbudowanych po 80zł sztuka.

Cytat:
- system tylko dla samsunga - a jakie to ma znaczenie? Nie zdarzyło mi się jeszcze zmieniać systemu w komórce na inny, tak samo ja w nawigacji, pralce, lodówce i kuchence mikrofalowej.
Co do androida - nie ma jednego, jest android samsunga, htc, SE, itp, itd.
Tu mi chodziło o to, że jak rozwali mi się powiedzmy mój SE, i zapragnę przejść sobie na HTC czy samsunga, czy cokolwiek innego, to przechodzę na ten sam system i wszystkie moje zakupione aplikacje wędrują razem ze mną. Systemu też nie muszę uczyć się od nowa. Ba, jak zdążyłem zrobić backup, to nawet przywrócę sobie wszystkie ustawienia, aplikacje, itp. z poprzedniego telefonu

Co do tego, że nie ma jednego androida - tu się mogę zgodzić tylko do wersji(aczkolwiek 99% aplikacji działa w tej chwli na wszystkim co ma 2.1+, a telefonów bez tego systemu chyba już nie ma. A nawet jak są to jest MNÓSTWO nieoficialnych portów które często działają lepiej niż te oficialne), a różnice pomiędzy samsungowskim, htc, SE, dellowskim, motorolowskim androidem zamykają się w nakładce. A nakładkę można zmienić, upodabniając telefon do jakiegokolwiek innego systemu - jest do tego masa aplikacji w markecie (Imho tylko nakładki HTC nie warto zmieniać)

Nie jestem jakimś fanbojem tego systemu, ale jak dla mnie, jeżeli samsung nie rozszerzy bady na urządzenia innego producenta to w końcu się z tego systemu wycofa. A szkoda by było bo nie jest to wcale zły system
Stare 06-21-2011, 18:07   #16
Janek
General

Domyślnie

Bryk, ciągle nie wymieniłeś tych strasznych kłopotów z Androidem.
Stare 06-21-2011, 18:15   #17
iFOR.maLENstwo
General

Miasto: NSC
Wyślij wiadomość przez ICQ do iFOR.maLENstwo Wyślij wiadomość przez AIM do iFOR.maLENstwo
Domyślnie

Cytat:
@kwiatek
myślałeś, tak jak radziłem, o zakupie telefonu i osobnej, taniej, nawigacji? Taki zestaw sprawdza się dużo lepiej niż sam telefon.
w zasadzie za 200 pln widziałem gdzieś w biedronce w Tarnowie nawigację z 5" wyświetlaczem i automapą, więcej raczej nie trzeba chyba że jeździsz tirami i chcesz coś na niej jeszcze pooglądać
w moim przypadku wybór tel_z_navi a nie tel+navi był podyktowany tym iż bywam w sytuacjach gdy muszę opuścić szybko samochód i zostawić np na jakiś czas i nie miałem czasu zabierać się za rozpinanie i chowanie wszystkiego a tak telefon w garść, do kieszeni i można iść

aha IPHONEa bym nie kupił bo WiN i Majlosz mają po jednym i mi się źle kojarzy

Ożeniony facet powinien zapomnieć o swoich pomyłkach.
Nie ma sensu, aby dwoje ludzi pamiętało o tym samym.
iFOR.maLENstwo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-21-2011, 18:19   #18
Shibby
General

Miasto: Przasnysz
Domyślnie

Do okazyjnego (chociaż zależy jak bardzo okazyjnego) używania nawigacji w telefonie to u mnie daje radę nawet Xperia x10 mini pro. Niby wielkość ekranu nie powala na kolana, ale taki Sygic (innych nawigacji nie próbowałem) da się całkiem nieźle obsługiwać. Tyle, że ja potrzebuje skorzystać z nawigacji może raz na parę miesięcy.

A jak już porównujemy systemy to ja mogę pochwalić iOSa za to, że przez ponad rok używania go zawiesił się może z jeden raz. Natomiast Android przez ostatni miesiąc kilka razy się zawiesił i kilka razy sam się zresetował.

Ale za to mogę go pochwalić za widżety. Podam przykład aplikacji dla osób często korzystających z komunikacji miejskiej. Na Androidzie jest Transportoid, na iOS jest Scheduler Poland. Oba działają bardzo podobnie. Ale brakuje mi na iOS możliwości ustawienia sobie na jednym z pulpitów samoaktualizujących się godzin odjazdów z wybranych przystanków.
Stare 06-21-2011, 20:29   #19
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Janek Zobacz Wiadomość
Bryk, ciągle nie wymieniłeś tych strasznych kłopotów z Androidem.
I nie zamierzam, wujek google wie wszystko. Po prostu, moim zdaniem, bada > android. Korzystam z obu.
Cytat:
Napisał RudY+- Zobacz Wiadomość
Jak się nie wie czego szukać to i tak się przed tym odwiedza google

Tylko po co. Szukałem dziś programu do obliczania Deep of Field (obsługującego mój aparat i obiektywy) - są na oba systemy, bada-2 min, android-15 min.
Cytat:
Tu mi chodziło o to, że jak rozwali mi się powiedzmy mój SE, i zapragnę przejść sobie na HTC czy samsunga, czy cokolwiek innego, to przechodzę na ten sam system i wszystkie moje zakupione aplikacje wędrują razem ze mną. Systemu też nie muszę uczyć się od nowa. Ba, jak zdążyłem zrobić backup, to nawet przywrócę sobie wszystkie ustawienia, aplikacje, itp. z poprzedniego telefonu
A próbowałeś jak to działa w praktyce? Bo teorie to ja także znam.

Cytat:
Co do tego, że nie ma jednego androida - tu się mogę zgodzić tylko do wersji(aczkolwiek 99% aplikacji działa w tej chwli na wszystkim co ma 2.1+, a telefonów bez tego systemu chyba już nie ma. A nawet jak są to jest MNÓSTWO nieoficialnych portów które często działają lepiej niż te oficialne), a różnice pomiędzy samsungowskim, htc, SE, dellowskim, motorolowskim androidem zamykają się w nakładce. A nakładkę można zmienić, upodabniając telefon do jakiegokolwiek innego systemu - jest do tego masa aplikacji w markecie (Imho tylko nakładki HTC nie warto zmieniać)
Różnią się, oj różnią. Prosty przykład: SGT nie ma na obudowie logo "by google" - bo nie trzymał się standardów.

Na tym dyskusję można zakończyć. Ja mam swoje zdanie, ty swoje. Używam na co dzień dwóch różnych systemów i, moim zdaniem, android przegrywa z badą. I tyle.
Stare 06-21-2011, 20:40   #20
Janek
General

Domyślnie

Cytat:
I nie zamierzam, wujek google wie wszystko. Po prostu, moim zdaniem, bada > android. Korzystam z obu.
To masz te problemy z Androidem czy nie (ale takie realne a nie gdzieś tam wydumane z googla)? Bo mnie naprawdę najgorsze co się zdarzyło to zawieszenie się telefonu (chociaż w sumie i tak częściej mi się zawiesza zwykła Nokia bez żadnego OS), stąd ciekawi mnie co Ci tak bardzo przeszkadza.

Ostatnio edytowany przez Janek : 06-21-2011 o 20:45
Janek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-21-2011, 21:02   #21
RudY+-
General

Domyślnie

Płatne aplikacje przenoszą się bez żadnego problemu, bo są przypisane do konta google. Wystarczy wejść do marketu i zajrzeć do zakładki moje aplikacje - zainstalowały się bez problemu na drugim telefonie(robiłem X10 Mini pro, a na codzień korzystam z X tu nie ma problemu

Z przenoszeniem za pomocą titanium backupa też żadnego problemu nie było, więc kwestia backupów nie jest wcale wyjęta z rzeczywistości. Tylko trochę to trwało żeby telefon sobie wszystko poukładał

Ostatnio edytowany przez RudY+- : 06-21-2011 o 21:05
Stare 06-30-2011, 11:59   #22
walas
Second Lieutenant

Domyślnie

W samsung aps nawigacja sygic za 60zł i mozna juz placic sms-em
a jezeli ktos ma prepaida z orange, mozna na allegro doladowac przelew sms np 50zł za 30zł i cena spada jeszcze nizej
Stare 02-06-2017, 19:40   #23
Mysaka37
Private E-2

Domyślnie telefon

prawda teraz jest sporo udogodnien..
Mysaka37 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania