Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Militaria

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 12-21-2010, 02:54   #1
Killer
General

Miasto: Warszawa
Wyślij wiadomość przez AIM do Killer
Domyślnie Flm dokumentalny RESTREPO

Witam!
Ostatnio oglądałem dokument nakręcony przez dziennikarzy National Geographic w Afganistanie, dolinie Korangal ( niedaleko granicy z Pakistanem)
Film w jakimś stopniu obrazuje działania żołnierzy w tym regionie. Dokumentowana jest budowa punktu wypadowego, który nazwano imieniem jednego z kolegów, który poległ w Korangal - Juan "DOC" Restrepo.
Poza tym, patrole, próba zepchnięcia talibow do defensywy, relacje z miejscowa ludnością, wreszcie śmierć kolegów.Liczne ostrzały i komentarze żołnierzy, operacja "Rock Avalanche" ( lawina skał) uznana przez żołnierzy uczestniczących w niej za najcięższą, w jakiej brali udział.

Film szczerze mnie poruszył, dlatego uznałem za stosowne podzielenie sie nim na tym szczególnym forum. Gramy w taka a nie inna grę, dlatego warto by było obejrzeć ten film tez z tego względu.
Dla nas jest to tylko zabawa w żołnierzy amerykańskich, natomiast watro zobaczyć choć namiastkę tego, jak rysuje się rzeczywistość. Zobaczyć i usłyszeć od ludzi, którzy tam byli i przeżyli w Korangal.

O dolinie i "RESTREPO" było głośno w wiadomościach jakiś czas temu( i przez jakiś czas) Nigdy nie zwracałem uwagi na to, gdzie zginęli kolejni amerykanie( w końcu ginęli codziennie, - taka znieczulica się wkradła). Jakby chleb powszedni, ciągle słychać ze jacyś ginął.
Dziś po obejrzeniu tego filmu nabiera to zupełnie innego wymiaru - trochę bardziej namacalnego.

Amerykanie wycofali sie z doliny w kwietniu 2010. Zginęło tam prawie 50 żołnierzy.

RIP

Ostatnio edytowany przez Killer : 12-21-2010 o 03:10
Killer jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 12-21-2010, 11:01   #2
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Film swietnie pokazal bezcelowosc obecnosci amerykanow w tamtym regionie. Jak masz walczyc z talibem, gdy cywil ktorego bronisz jest z jego rodziny?
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-21-2010, 19:56   #3
Dario^
Major General

Miasto: Wałbrzych
Domyślnie

Ja polecam obejrzeć moją serie 7 części "Prawdziwe oblicza wojny [.flv]" które utworzyłem dwa lata temu ze swoich zbiorów.

http://steamcommunity.com/groups/cofb
www.companyofbrothers.dl.pl
Dario^ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-21-2010, 23:20   #4
Killer
General

Domyślnie

podeslal bys linki? bardzo chetnie zobacze.
Stare 12-22-2010, 14:21   #5
Dario^
Major General

Domyślnie

Poszukaj na torrentach "Prawdziwe oblicza wojny (cz.1) [.flv]" itd. lub innych stronkach . Części tak jak pisałem jest 7.

Stare 12-22-2010, 15:01   #6
Chomiq
General

Domyślnie

Cytat:
W części drugiej znajduje się ciekawy film pokazujący zabicie elitarnego oddziału sił specjalnych US przez Talibów.
Sorry Dario, ale ja bym cie strzelil w morde za rozpowszechnianie takich filmikow.
Stare 12-22-2010, 17:38   #7
Dario^
Major General

Domyślnie

Nie chcesz nie oglądaj , dla wrażliwych są teletubisie. Filmy są dostępne na amerykańskich i brytyjskich stronach wiec nie płacz.

Stare 12-22-2010, 18:38   #8
Chomiq
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dario^ Zobacz Wiadomość
Nie chcesz nie oglądaj , dla wrażliwych są teletubisie. Filmy są dostępne na amerykańskich i brytyjskich stronach wiec nie płacz.
Rownie dobrze moglbys dac filmiki zabijania polskich oddzialow przez talibow. Jestes idiota jezeli tego nie rozumiesz.
Stare 12-22-2010, 18:55   #9
Dario^
Major General

Domyślnie

Po pierwsze to ja Cie nie obrażam gburze , a po drugie według Ciebie to zabijanie innych naci przez amerykanów jest cacy ale na odwrót już nie Przykro mi jeśli zburzyłem twój światopogląd że nawet super wyszkolone oddziały USA nie radzą sobie w Afganistanie.

Stare 12-22-2010, 18:58   #10
Chomiq
General

Domyślnie

Idz sobie zjezdz na recznym przy egzekucji.
Stare 12-22-2010, 19:08   #11
Dario^
Major General

Domyślnie

Nie będę z tobą dyskutował bo twoje wypowiedzi potwierdzają tylko twoje upośledzenie umysłowe. Amen

Stare 12-22-2010, 19:38   #12
-misiu
General

Domyślnie

Nie widzialem owego nagrania z egzekucji. Nie lubie ogladac takich rzeczy, choc zdaje sobie sprawe z ich istnienia. Do pewnego stopnia rozumiem oburzenie Chomika.

Z drugiej strony, wojna - jak by nie byla przedstawiana w filmach, ksiazkach, gazetach etc. - jest miejscem na ktorym gina ludzie. Gina brutalnie, czesto samotnie. Podczas Pustynnej Burzy, czy Pustynnego Lisa tv bardzo czesto pokazywala urywki z nalotow - celownik jest, jasne swiatleko na noktowizorze, bum budynek rozwalony, AC-130 dalej spokojnie krazy. 30 wrogich zolniezy nie zyje. Nie widziales ich, albo problem pozostaje dokladnie taki sam jak w przypadku egzekucji. Efekt koncowy sie nie zmienia, a to, ze nie widac emocji, nie ma zblizenia. W rzeczywistosci wygladalo to rownie strasznie dla kogos kto to przezywal. Najlepiej samemu sobie okreslic pewien poziom hipokryzji powyzej ktorego nie powinnismy wychodzic. Oczywiscie nie pisze tu tylko do Chomika, pisze rowniez do siebie, bo bez tej odrobiny hipokryzji musieli bysmy byc albo biali, albo czarni. Musialem to wypunktowac.

Steam - Muzyka - Poprzednio
-misiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-22-2010, 19:47   #13
Dario^
Major General

Domyślnie

Cytat:
Napisał -misiu Zobacz Wiadomość
Nie widzialem owego nagrania z egzekucji. Nie lubie ogladac takich rzeczy, choc zdaje sobie sprawe z ich istnienia. Do pewnego stopnia rozumiem oburzenie Chomika.
Nie są to filmy z egzekucji tylko prawdziwe walki nagrywane z bardzo bliska przez obydwie strony konfliktów .
P.S
W całej serii jest tylko jeden film z egzekucjami ,gdyż starałem się unikać tego typu filmów chodziarz jest ich na necie bardzo wiele. Nie umieściłem także zestrzelenia helikoptera prawdopodobnie z ekipą Bułgarskich reporterów w Iraku, zostali dobici na miejscu Film naprawdę bardzo wstrząsający.

Stare 12-22-2010, 20:38   #14
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Proszę interlokutorów o bardziej wyważone wyrażanie swoich poglądów.

Dziękuję.
Stare 12-25-2010, 15:09   #15
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

Cytat:
Sorry Dario, ale ja bym cie strzelil w morde za rozpowszechnianie takich filmikow.
Aha, czyli pokazywanie, jak amerykańscy żołnierze strzelają do Talibów jest bardzo, bardzo ok bo wykształca nasz patriotyzm, ale jak Talibowie strzelają do Amerykanów to już źle, bo opada nam morale? Strasznie ignoranckie podejście. Ludziom powinno się pokazywać materiały z każdej strony, bo potem mamy takich, co to twierdzą, że Amerykanie walczą ze światowym terroryzmem.
Poza tym tak, jak stwierdził Dario^ - masz ciasny umysł to sobie oglądaj tylko materiały z CNN, nikt ci nie każe oglądać innych materiałów.

Co do "Restrepo'' to film bardzo dobry. Pokazuje również mentalność amerykańskiego żołnierza - zero braterstwa, czy działania w grupie. Największym zmartwieniem ukazanych żołnierzy było ''JA''.
Incydent z krową również absurdalny. Zabili wieśniakom krowę to powinni ją odkupić(każdy by się zrzucił po 10$ i starczyłoby z nawiązką), ale oczywiście zjadacz hamburgerów nie rozumie, że taka krowa może utrzymywać rodzinę tego wieśniaka przez cały rok i dlatego dziwi się, że ten chce krowę i nie przyjmie jedzenia w rozliczeniu.
This terrible silence stops me
Trooper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-25-2010, 16:21   #16
Chomiq
General

Domyślnie

Masz swoich niewinnych talibow:
http://en.wikipedia.org/wiki/Taliban_treatment_of_women

Przeczytaj sobie fragment "Punishments" i pomysl dwa razy zanim podejmiesz dyskusje o slusznosci walki z talibami. Jakbys ty sie czul gdyby za nauczanie dziewczynek w szkolach grozilo biczowanie publiczne, za kradziez obciecie konczyny, a za cos powazniejszego publiczna egzekucja na stadionie pilkarskim? Pelno takich przykladow mozna dawac, jak to caly kraj cofal sie coraz bardziej w strone sredniowiecza, gdy sami talibowie kroili miliony na handlu narkotykami i jezdzili pieknymi toyotami w kolorze piaskowym.

Dalej nie rozumiesz tego samego co Dario. Pomysl, ze rownie dobrze na miejscu amerykanow w tych filmikach wielkich talibow walczacych z najezdzca mogli byc polscy zolnierze. Mogl to byc twoj sasiad, brat lub kolega z podworka. Nie dociera do mozgow to, ze rownie dobrze mozecie ogladac egzekucje obywatela waszego kraju lub atak na zolnierzy o ktorym pozniej wyczytasz na wp? Jak twoja rodzina by sie czula gdyby wczoraj przy Wigilii zadzwonil ktos i przekazal przykra informacje, ze zginales w ataku IEDa na konwoj z pomoca dla jakiejs wioski na zadupiu afganistanu? Jakby sie potem czula gdyby taki Dario udostepnial filmik z ataku?

Odnosnie samego Restrepo. Pomijasz takze fakt, ze krowa zaplatala sie w zasieki i zwyczajnie cierpiala, jedynym wyjsciem bylo jej dobicie, bo za kazdym razem gdy sie szamotala to coraz bardziej zaciskala na sobie petle. Moze ty bys niewyzyl z tego co dostal ten czlowiek, ale dla nich to i tak wiecej niz NIC.

W ogole to ty tez nie jestes zbyt swiatowy, bo nie wiesz o dokumencie w ktorym zamiast zabitej krowy byli dwaj zabici bracia i jedyna rekompensata ze strony US Army bylo po 75 kilo ryzu, cukru, fasoli i dwie krowy. Ewentualnie innego, gdzie zycie jednego czlowieka wyceniono na 20tys dolarow. Przyklad krowy akurat nie jest tak absurdalny przy tych dwoch przypadkach. Niestety taka jest polityka, ofiary cywilne sa nieuknione gdy przeciwnik z ktorym walczysz na kazdym kroku zakrywa sie kobietami i dziecmi. Jaka wartosc ma zycie ludzkie? Jak to wycenic? Nie da sie i tyle. Tak bedzie w przypadku kazdej ofiary cywilnej, niezaleznie od tego jaka to wojna.

Odnosnie braterstwa, to chyba ogladales zupelnie inny film. Wystarczy scena ze smiercia jednego zolnierza z oddzialu i masz cale braterstwo. To jest wojna, a nie oboz harcerski. Musisz sie pogodzic z tym co sie stalo i isc dalej do przodu, inaczej zjesz sie od wewnatrz.

Nie jestem tutaj obronca polityki USA czy jakos tak. Sa po prostu rzeczy ktore wg mnie przekraczaja granice ktorej nie powinno sie przekraczac.

Ostatnio edytowany przez Chomiq : 12-25-2010 o 16:23
Stare 12-25-2010, 16:44   #17
-misiu
General

Domyślnie

Jakos nie widac zolniezy amerykanskich dzielnie walczacych z kastracja kobiet np. w Burkina Faso. http://en.wikipedia.org/wiki/Female_genital_cutting

Mylisz pojecia Chomik, bo albo walczy sie z "cofaniem do sredniowiecza", albo walczy sie o jakies konkretne profity.

Z drugiej strony im wieksza jest nedza w ktorej zyje spoleczenstwo, tym latwiej dochodza do glosu ekstremisci (pomijajac tutaj wyznanie danej grupy). Jednak to co mowisz zakrawa na hipokryzje, bo w wielu miejscach na swiecie ludzie zle sie traktuja i jakos nie ma tam armii niosacych pokoj i wyzwolenie. To jest czesc wiekszej polityki a usprawiedliwianie jej haslami wyzwalania i niesienia pokoju jest wyjatkowo naiwne. I nie staram sie tu ocenic moralnie samej wojny w Afganistanie i Iraku, a raczej podejscia do niej ktore tu reprezentujesz.

Caly twoj wywod o polskim zolnierzu ktory ginie od IEDa w Afganistanie mozesz pokazac rowniez z drugiej strony, podczas jakiegos swieta islamskiego (nie mam wystarczajacej wiedzy, ale dla przejrzystosci porownania powiedzmy Urodzin Proroka) rodzina dowiaduje sie, ze ich syn zginal podczas bombardowania. Jak oni sie wtedy czuja? Wez pod uwage, ze to jest jednak ich panstwo, a USA jest w tym wypadku najezdzca, niosacym pokoj, czy tez nie, ale jednak obca sila w ich panstwie, kims z zewnatrz.

Jest takie pytanie, co cie bardziej ruszy, smierc 10 znanych ci osob, czy smierc 10 000 nieznanych? Jaka odpowiedz by nie padla musisz pamietac, ze to zawsze sa ludzie a ludzkie zycie jest warte dokladnie tyle samo, nie wazne jakiego wyznania, narodowosci czy "opcji politycznej" bylby dany czlowiek.

Ostatnio edytowany przez -misiu : 12-25-2010 o 16:54
Stare 12-25-2010, 17:05   #18
Chomiq
General

Domyślnie

Napisalem, ze nie bronie polityki USA. Po prostu pokazuje to, ze w jakims stopniu wplynela ona na polepszenie sytuacji w tym regionie. Pewnie, ze nie jest cukierkowo ale postep jest. Jak ty sobie wyobrazasz dzialanie w kazdym regionie gdzie tylko cos dzieje sie nie tak? Pewnie, ze beda to uzalezniac od tego czy im sie "oplaca". Swiat nie jest idealny i zawsze sie znajdzie jakies miejsce gdzie jest gorzej.

Misiu, tyle ze ty nie zyjesz w afganistanie i nie jestes pasterzem z biednej wioski. W takim wypadku moj przyklad jest bardziej prawdopodobny i ma sie lepiej do ukazania mojej opinii. Dla mnie ogladanie czegos takiego nie jest normalnoscia, tym bardziej gdy jest to urozmaiceniem czasu pomiedzy partyjkami w America's Army. Maly przyklad hipokryzji, wielcy przeciwnicy polityki i dzialan tej samej armii ktora sponsoruje ich ulubiona gre.
Stare 12-25-2010, 17:26   #19
-misiu
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Chomiq Zobacz Wiadomość
Napisalem, ze nie bronie polityki USA. Po prostu pokazuje to, ze w jakims stopniu wplynela ona na polepszenie sytuacji w tym regionie. Pewnie, ze nie jest cukierkowo ale postep jest. Jak ty sobie wyobrazasz dzialanie w kazdym regionie gdzie tylko cos dzieje sie nie tak? Pewnie, ze beda to uzalezniac od tego czy im sie "oplaca". Swiat nie jest idealny i zawsze sie znajdzie jakies miejsce gdzie jest gorzej.
Zaczynamy tutaj dochodzic do jakiegos konsensusu. W Iraku nie bylo jednak dobrze dla ludzi zyjacych tam na dlugo przed Pustynna Burza. Partia Baas panowala w Iraku od 68 roku ustanowiona dzieki pomocy CIA. Jakos wtedy to nikomu nie przeszkadzalo. Tak wiec jak mowilem, wojna to walka o wplywy, a polepszenie, czy tez pogorszenie jakosci zycia to sprawa drugorzedna. Duza polityka.

Cytat:
Misiu, tyle ze ty nie zyjesz w afganistanie i nie jestes pasterzem z biednej wioski. W takim wypadku moj przyklad jest bardziej prawdopodobny i ma sie lepiej do ukazania mojej opinii. Dla mnie ogladanie czegos takiego nie jest normalnoscia, tym bardziej gdy jest to urozmaiceniem czasu pomiedzy partyjkami w America's Army. Maly przyklad hipokryzji, wielcy przeciwnicy polityki i dzialan tej samej armii ktora sponsoruje ich ulubiona gre.
Masz racje, moj przyklad jest mniej prawdopodobny w przypadku kogos mieszkajacego w polsce, co nie zmienia faktu, ze taka sytuacja moze wystapic rowniez po drugiej stronie. Wiec nie ma znaczenia, czy jest mi blizszy, czy dalszy, poniewaz chodzi tu o umiejetnosc wczucia sie w druga strone konfliktu ktora tutaj ci proponuje. Twoj przyklad wg. mnie faworyzuje smierc jednej osoby, nad smiercia drugiej osoby. Oczywiscie na tym polega wojna, ale powinno sie o tym pamietac.

Co do hipokryzji masz racje, aczkolwiek o tym juz pisalem, ale jeszcze sie przypomne.
Cytat:
Oczywiscie nie pisze tu tylko do Chomika, pisze rowniez do siebie, bo bez tej odrobiny hipokryzji musieli bysmy byc albo biali, albo czarni.

Ostatnio edytowany przez -misiu : 12-25-2010 o 17:32
Stare 12-25-2010, 17:52   #20
Chomiq
General

Domyślnie

Tak tak, mozemy popatrzec na piekne zdjecia Rumsfelda sciskajacego reke Saddama w latach 80, kiedy to Irak byl poprzebny USA do poradzenia sobie z sytuacja w Iranie. Albo mudzahedinow strzelajacych ze stingerow do rosyjskich hindow. Wtedy akurat wg nich bylo to usprawiedliwione wsparcie. Coz, akurat wielu moze polemizowac nad prawdziwymi powodami interwencji w Iraku - czy chodzilo o WMD i wyzwolenie narodu spod tyranow, czy o rope i kontrole nad regionem. Prawdy pewnie sie nigdy nie dowiemy, chociaz wystarczy popatrzec na sytuacje w momencie wybuchu wojny i na udzialowcow w koncernach zbrojeniowych ktore zarobily na tym miliony. To samo mozna by snuc na temat afganistanu, czy chodzilo o obalenie talibow, walke z terroryzmem czy moze zwykle dzialanie majace na celu pokazanie opinii publicznej, ze "cos" sie robi.

Taka niestety nasza sytuacja geopolityczna, ze latwiej nam przychodzi uronic lze za straconym zyciem europejczyka lub amerykanina, a nie jakiegos taliba. Taliby nie rosna na polach wsrod makowek, maja tez swoje rodziny. Mozemy popatrzec na aspekty religijne itp - u nas taka smierc to tragedia, tam w jakims stopniu jest to wstapienie do raju, bo w koncu zginal smiercia meczennika. Oczywiscie nie znaczy to, ze sa tam sami fanatycy, ktorzy nie licza sie z ofiarami.

Podzial tak czy inaczej istnieje i dopuki tak jest to kazdy kto w niego wierzy bedzie faworyzwal wartosc tego zycia ludzkiego. Bedzie jakies "zlo" i "dobro". Wlacz radio i posluchaj wiadomosci w ktorych mowia o tym jak to ojciec by zemscic sie na zonie zabil dwojke swoich dzieci. Ile osob w naszym kraju postawilo by zycie tej dwojki ponad zycie tego zwyrodnialca? Taka juz ludzka natura, ze stopniowanie bylo, jest i bedzie.
Stare 12-25-2010, 19:09   #21
Dario^
Major General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Chomiq Zobacz Wiadomość
Masz swoich niewinnych talibow:
http://en.wikipedia.org/wiki/Taliban_treatment_of_women

Dalej nie rozumiesz tego samego co Dario. Pomysl, ze rownie dobrze na miejscu amerykanow w tych filmikach wielkich talibow walczacych z najezdzca mogli byc polscy zolnierze. Mogl to byc twoj sasiad, brat lub kolega z podworka. Nie dociera do mozgow to, ze rownie dobrze mozecie ogladac egzekucje obywatela waszego kraju lub atak na zolnierzy o ktorym pozniej wyczytasz na wp? Jak twoja rodzina by sie czula gdyby wczoraj przy Wigilii zadzwonil ktos i przekazal przykra informacje, ze zginales w ataku IEDa na konwoj z pomoca dla jakiejs wioski na zadupiu afganistanu? Jakby sie potem czula gdyby taki Dario udostepnial filmik z ataku?
Najlepiej udawać japońskie małpeczki „nie widzę nic złego, nie słyszę nic złego, nie mówię nic złego” Ludzie (w tym pewnie i Chomik) oglądaj setną informację o śmierci żołnierzy NATO wpierniczają dalej sobie spokojnie obiadek itp. nic sobie z tych informacji nie robią, ot znowu ktoś tam gdzieś zginą. Po obejrzeniu setki tych filmów mnie osobiście każda taka informacji w tv rusza... Jak dla mnie te filmiki bez cenzury powinny być pokazywane w tv, może nie było by takiej znieczulicy w naszym narodzie . Ludzie myślą że wojna wygląda jak w filmie rambo itd. Te filmy naprawdę działają na wyobraźnie.

Stare 12-25-2010, 19:24   #22
Chomiq
General

Domyślnie

Jezu ty naprawde jestes muppetem jakims i nie potrafic czytac ze zrozumieniem. Wez dziecko idz pobaw sie zabawkami i nie wpierdzielaj sie w dyskusje jezeli nic sensownego do niej nie wnosisz. Juz smiac mi sie chcialo jak w temacie o filmie dokumentalnym wyskoczyles z "moją serie 7 części "Prawdziwe oblicza wojny [.flv]" " teraz tylko udowadniasz jak pusty jestes. Pierdzilisz takie farmazony, a jednoczesnie grasz w gre komputerowa w ktorej zabija sie po 30 osob na godzine ginac przy tym x razy i cieszysz sie z kolesiami, ze hawkeye zrobili.

Ostatnio edytowany przez Chomiq : 12-25-2010 o 19:33
Stare 12-25-2010, 19:50   #23
Dario^
Major General

Domyślnie

Nie wiem kto tu jest pusty tępaku ale ja nie używam sformowań w stylu "Idz sobie zjezdz na recznym przy egzekucji. "

Stare 12-25-2010, 20:06   #24
tidididi
General

Miasto: Kraków
Domyślnie

Więcej !
Stare 12-25-2010, 20:08   #25
Chomiq
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dario^ Zobacz Wiadomość
Nie wiem kto tu jest pusty tępaku ale ja nie używam sformowań w stylu "Idz sobie zjezdz na recznym przy egzekucji. "
Jak widac tylko takim sposobem mozna bylo do ciebie dotrzec. Szkoda ze nie stac cie na glebsze rozwiniecie dyskusji sensownymi argumentami. Nastepnym razem gdy ktos nie dyskutuje z toba to nie wtracaj sie, unikniesz kolejnej kompromitacji.
Stare 12-25-2010, 22:04   #26
Dario^
Major General

Domyślnie

Ha, Ha jak zwykle nasz "kochany" chomiczuś ocenia wszystkich z góry i znowu wydaje mu się że jest naj . Nie stać mnie na głębsze rozwinięcie dyskusji na jaki niby temat ? O tym że zaproponowałem Killerowi ściągnąć sobie te filmiki ? Litości. To ty czytaj ze zrozumienie bo w tym twoim ptasim móżdżku jakoś tego nie możesz pojąć. I to ty się nie kompromituj tymi atakami na wszystkich i w każdym temacie. Koledzy Cię nie lubią ? Dziewczyna Ci nie daje jeśli w ogóle masz jakąś...

Ostatnio edytowany przez Dario^ : 12-26-2010 o 00:14
Stare 12-26-2010, 18:04   #27
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

ROE zostało rozdzielone.
Następnym razem będzie knebel.

Starajcie się dyskutować bez wzajemnego obrażania się.
Stare 12-26-2010, 20:07   #28
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

Chomik, daj sobie spokój co? Dario^ również opowiada pierdoły, ale twój bełkot aż dupę ściska.

Cytat:
Przeczytaj sobie fragment "Punishments" i pomysl dwa razy zanim podejmiesz dyskusje o slusznosci walki z talibami. Jakbys ty sie czul gdyby za nauczanie dziewczynek w szkolach grozilo biczowanie publiczne, za kradziez obciecie konczyny, a za cos powazniejszego publiczna egzekucja na stadionie pilkarskim? Pelno takich przykladow mozna dawac, jak to caly kraj cofal sie coraz bardziej w strone sredniowiecza, gdy sami talibowie kroili miliony na handlu narkotykami i jezdzili pieknymi toyotami w kolorze piaskowym.
Taka jest ich kultura i to, że Amerykanie obalą tamtejszy rząd nic nie da. Nadal będą publiczne egzekucje i takie, a nie inne traktowanie kobiet. A dlaczego? A bo tak jest napisane w ''Koranie'', a nie chciałbym ci wytykać braku wiedzy, ale w Iraku religia się nie zmieniła

Cytat:
Ja to rozumiem. Nie wiem tylko, co to ma do rzeczy? Każdy żołnierz jadący na wojnę musi mieć świadomość tego, że może wrócić jako kaleka lub w ogóle nie wrócić. To jest wojna.
Nie wiem tylko dlaczego śmierć żołnierza NATO musi być odebrana jako tragedia, bo to czyjś brat, ojciec czy sąsiad a śmierć afgańskiego partyzanta ma być przyjęta z radością. Ten człowiek też był czyimś bratem czy sąsiadem i ja nie widzę różnicy w cenie jego śmierci.

Jesteś hipokrytą, człowieku. I to nie w bezpiecznej dawce, jak każdy z nas tylko po prostu zamroczonym propagandą hipokrytą.

Cytat:
Moze ty bys niewyzyl z tego co dostal ten czlowiek, ale dla nich to i tak wiecej niz NIC.
Widzisz, innym wytknąłeś brak czytania ze zrozumieniem, a sam tego nie potrafisz. Jasne, że to co by dostali to DUŻO. Tyle tylko, że to co by dostali to ''DUŻO JEDZENIA'', które wkrótce by się skończyło i zostaliby bez środków do życia. A taka krowa może zaopatrywać w mleko przez lata i przy okazji nie trzeba przy niej wiele robić - jedzenie sama sobie znajdzie.
To że zaplątała się w zasieki to wina żołnierzy. Oczywiście pośrednio ich wina, ale nikt ich tam nie zapraszał. W takiej sytuacji HONOROWO byłoby zrobić zrzutę wśród chłopaków(co, jak mówiłem wiele by pojedynczego żołnierza nie kosztowało) i krowę odkupić. Ci zaś zwyczajnie odwrócili kota ogonem i żadnego poczucia odpowiedzialności za to co się stało. Wskazuje na to chociażby fakt, że żeby ustalić co mają zrobić musieli połączyć się z dowództwem...
This terrible silence stops me

Ostatnio edytowany przez Trooper : 12-26-2010 o 20:13
Trooper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-28-2010, 17:14   #29
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie

nie wiem za bardzo o czym tu dyskutować.... my jesteśmy po jednej stronie, oni są po drugiej... oprócz walk w afganistanie czy iraku mamy walkę tutaj, w europie. Nie jestem rasistą czy nacjonalista, ale oni nas zaleją swoją liczebnością korzystając z naszych pieniędzy i osiągnięć nauki. mogą wygrać wojnę tak naprawdę nie strzelając a są zdyscyplinowani i cierpliwi.

kłócicie się czy pokazywanie filmów z tej czy innej strony jest moralnie uzasadnione. moim zdaniem można uronić łzę nad zabitym talibem, ale trzeba pamiętać, że taki człowiek każdego z Was zabiłby bez wahania tylko dlatego żeście polakami. i dlatego, niezależnie od tego jakie są motywy toczonej wojny teraz, wczoraj czy jutro, Wy musicie wiedzieć, gdzie przynależycie, bo to w jaki sposób będziecie wychowywać swoje dzieci, zależy od tego kto tę wojnę wygra... nie wspominając już, że mamy jeszcze problem chińczyków...

dlatego dajcie sobie na wstrzymanie, a jak potrzebujcie się wyżyć, włączcie AA albo coś o większym poziomie rozwałki, a już najlepiej zgłoście się do wojska, to się wyżyjecie na ćwiczeniach
Stare 01-10-2011, 05:07   #30
Killer
General

Domyślnie

Witam !
Przykro mi ze moj post spowodowal taka lawine agresji miedzy nami. Nie mialem tego w zamiarze. Obrzucanie sie fekaliami i inwektywami swiadczy tylko o poziomie piszacego.

Mysle jednak ze wszyscy sie zgodzimy z jednym - wojna niesie za soba bol, cierpienie.
Jezeli tylko da sie jej zapobiec uzyskujac swoj cel( rozejm, zlagodzenie badz likwidacje okreslonych zachowan i inne ) - to trzeba sie o to starac.

Jezeli chodzi o sam konflikt w zatoce, przyczyny, religie, historie, jest to bardzo silnie zwiazane. Brutalnosc, publiczne egzekucje, drakonskie kary i wiele innych zachowan (ktore w naszym poukladanym tzw. cywilizowanym swiecie sa nie do pomyslenia.)- sa wpisane w historie i religie Iraku czy Awganistanu i innych.

Watpie zeby ktory kolwiek z nas byl islamoznawca i orientowal sie na tyle by wyjasnic niuanse procesow ktore tam zachodza.
Na temat interwencji USA mozna ksiazki pisac.
Przyczyny , te prawdziwe i te oficjalne. A moze jedne pokrywaja sie z tymi kolejnymi?
Nigdy sie tego nie dowiemy, mozemy tylko snuc przypuszczenia.
Swiat jest pelen hipokryzji dlatego powinnismy sobie odpowiedziec na kilka ( czasami oczywistych) pytan.

Jezeli chodzi o wojne z niewiernymi - nie jestem znawca, poprawcie mnie jezeli sie myle, ale oni sa w tej kwestii na takim poziomie na jakim bylismy w 12-14w. za czasow krucjat.
Stare 02-04-2011, 00:11   #31
zylka5
Warrant Officer 1

Miasto: Legnica
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dario
W całej serii jest tylko jeden film z egzekucjami ,gdyż starałem się unikać tego typu filmów chodziarz jest ich na necie bardzo wiele.
Mógłbyś podać jakieś linki?
zylka5 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-04-2011, 05:53   #32
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał zylka5 Zobacz Wiadomość
Mógłbyś podać jakieś linki?
Nie dostaniesz takich linków na forum.
Stare 02-27-2011, 14:40   #33
zylka5
Warrant Officer 1

Miasto: Legnica
Domyślnie

Dla zainteresowanych film z polskimi napisami jest do obejrzenia za darmo na Onecie - http://vod.onet.pl/wojna-restrepo,8676,film.html
zylka5 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-20-2011, 20:03   #34
Chomiq
General

Domyślnie

Tim Hetherington, fotograf i jeden z tworcow Restrepo zginal dzis w Misracie (Libia). Grupa reporterow wpadla pod ostrzal mozdzierzowy sil lojalnych Kadafiemu. Wsrod rannych jest trzech innych reporterow oraz Chris Hondros, rowniez fotograf i laureat wielu nagrod.

RIP

Edit.
Chris Hondros zmarl niestety w wyniku odniesionych obrazen. RIP.

Ostatnio edytowany przez Chomiq : 04-21-2011 o 05:50
Stare 06-17-2011, 16:03   #35
DEEDEE[PL]
Sergeant Major of the Army (SMA)

Wyślij wiadomość przez MSN do DEEDEE[PL]
Domyślnie Armadillo

Polecam obejrzeć film "Armadillo", w moim odczuciu znacznie lepszy niż Restrepo

http://www.imdb.com/title/tt1640680/
Stare 06-18-2011, 12:43   #36
PeeL
Major

Domyślnie

Polski akcent z filmu: http://imageshack.us/photo/my-images/819/ggaq.jpg/

PeeL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania