Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 03-18-2010, 13:34   #1
FPB14D2
First Sergeant (1SG)

Miasto: Jelenia Góra
Domyślnie Gdzie jest ludzka granica?

Oto filmik przedstawiający przygotowanie psa do gotowania w Chinach.
Uwaga! Film zawiera drastyczne sceny więc oglądasz to na własną odpowiedzialność!
http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_...e=1&autoplay=1
Co Wy o tym sądzicie?
Człowiek to bestia...
Tutaj macie link do petycji, ale wątpie żeby to dużo dało,o ile w ogóle coś da.
http://www.ptroa.co.il/phpPETITION
FPB14D2 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 03-18-2010, 13:40   #2
Gwynbleidd.
Captain

Miasto: Wałbrzych
Wyślij wiadomość przez AIM do Gwynbleidd.
Domyślnie

Nie oglądam - zbyt kocham psiaki, mimo, że wiele moge znieść (od małego zawsze psy, rodzice tez, na wystawy tez jeździli ze swoimi, a obecnie dwa beagle + berneńczyk na stanie ). Widziałem kiedyś zdjęcia, ze sklepów z takimi 'specjałami'. Raz w życiu widziałem i więcej nie mam zamiaru. Ale bez oglądania jestem w stanie powiedziec, że ile osób by się nie podpisało i niezaleznie od tego, kto by sie pod nią nie popisał to chinoli i tak będą się nia podcierać, bo mają opinię innych na ten temat ...
Smakuje im i będa to robić bez oglądania się na resztę krajow.
Stare 03-18-2010, 13:47   #3
-misiu
General

Domyślnie

A KFC jak sie trzymal, tak sie trzyma.

Steam - Muzyka - Poprzednio

Ostatnio edytowany przez -misiu : 03-18-2010 o 14:03
-misiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-18-2010, 13:50   #4
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

www.earthlings.com

zdecydowanie dla widzów dorosłych
Stare 03-18-2010, 14:38   #5
Raiden
General

Wyślij wiadomość przez AIM do Raiden Wyślij wiadomość przez MSN do Raiden
Domyślnie

po pierwsze ich jest tam ponad miliard, musza jesc jakies mieso. koty z glodu chyba tez jedli ale przestali bo szczury zaczely sie mnozyc.
w norwegii jedza bodajze budyn z krwii.
gdzies tam jedza mieso ale razem ze skora i futrem.
u nas jemy flaki. co kraj to obyczaj.
co do petycji to zapewnij im inny rodzaj jedzenia skoro Ci to przeszkadza, pewnie z checia schaboszczaka by oszamali gdyby mieli taki wybor.
Raiden jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-18-2010, 14:43   #6
FPB14D2
First Sergeant (1SG)

Domyślnie

Jak już tak bardzo są głodni i nie mają co jeść to niech jedzą sami siebie
Stare 03-18-2010, 15:37   #7
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Miasto: Lublin
Domyślnie

rozumiem ze dla Ciebie lepszy jest kanibalizm
Stare 03-18-2010, 17:40   #8
-=ScorpionPL=-
Chief Warrant Officer 3

Miasto: Stąd skąd się nie spodziewasz
Domyślnie

Wygląda to jak wygląda ale jest to mięso. U nas pies to przyjaciel człowieka więc u nas to nie przejdzie.
-=ScorpionPL=- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-18-2010, 18:53   #9
FPB14D2
First Sergeant (1SG)

Domyślnie

W Polsce pies jest słodki. W Chinach słodko-kwaśny.
Stare 03-18-2010, 19:13   #10
RudY+-
General

Miasto: Brwinów
Wyślij wiadomość przez ICQ do RudY+- Wyślij wiadomość przez AIM do RudY+- wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

w Polsce je sie świnie, krowy, kurczaki, osły, gęsi, itp.
w Chinach je sie wszystkie zwierzęta jakie popadnie(z powodu m.in biedy)
kwestia kultury, teoretycznie wszyscy powinniśmy wpieprzać zielninę a zwierzeta traktować jako przyjaciół.
RudY+- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-18-2010, 19:48   #11
FPB14D2
First Sergeant (1SG)

Domyślnie

Ale można w "humanitarny" sposób je zabijać
Stare 03-18-2010, 20:14   #12
RudY+-
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do RudY+- Wyślij wiadomość przez AIM do RudY+- wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

nie ma czegoś takiego jak humanitarne zabijanie jak dla mnie.
zabijanie to zabijanie
Stare 03-18-2010, 20:19   #13
FPB14D2
First Sergeant (1SG)

Domyślnie

czyli zapewne też nie jesteś za eutonazją
Stare 03-18-2010, 20:26   #14
RudY+-
General

Domyślnie

jestem za eutanazją i jestem za aborcją ale nie mieszaj eutanazji do zabijania zwierząt na potrzeby żywieniowe
Stare 03-18-2010, 21:14   #15
zylka5
Warrant Officer 1

Miasto: Legnica
Domyślnie

Ta petycja to wielka hipokryzja. Ciekawe ile osób podpisujących się pod nią je na co dzień mięso świni, kurczaków, krów i innych zwierząt, na które jest w naszej kulturze społeczne zezwolenie. Zapewne większość. Zabijanie wymienionych wyżej zwierząt u nas też nie zawsze przebiega zgodnie z przyjętymi zasadami humanitaryzmu, tak jak opisane na filmiku psy, również świnie są żywcem wrzucane do wrzącej wody, zostawiane na wykrwawienie itd. Zamiast przejmować się sprawami krajów na drugim końcu świata, najpierw zainteresuj się tym, co dzieje się na własnym podwórku.
zylka5 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-18-2010, 21:54   #16
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał RudY+- Zobacz Wiadomość
zabijanie to zabijanie
www.earthlings.com

obejrz i napisz to jeszcze raz.
Stare 03-19-2010, 14:53   #17
Camaxtli
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał -=ScorpionPL=- Zobacz Wiadomość
Wygląda to jak wygląda ale jest to mięso. U nas pies to przyjaciel człowieka więc u nas to nie przejdzie.
A Ty to z włókna węglowego jesteś? Też mięso...

Cytat:
Napisał RudY+- Zobacz Wiadomość
zabijanie to zabijanie
Jakbyś miał odrobinę empatii to wiedział byś jaka jest różnica między na przykład: strzałem w głowę i obdarciem ze skóry, a obdarciem ze skóry i przyprawianiem solą...

To co jest na pierwszym filmiku to aż na wymioty zbiera, i już nawet nie chodzi o to że psa ale właśnie o humanitarność. Jakim debilem trzeba być, żeby wrzucić żywe zwierzę do gara z wrzątkiem?

Ostatnio edytowany przez Camaxtli : 03-19-2010 o 14:56
Camaxtli jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-19-2010, 16:23   #18
-misiu
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Camaxtli Zobacz Wiadomość
Jakim debilem trzeba być, żeby wrzucić żywe zwierzę do gara z wrzątkiem?
Kucharzem, rakow nie jadles?

Oczywiscie nie popieram niehumanitarnego zabijania wierzat, ale przykladow w bliskiej okolicy jest wystarczajaco. Zacznij od siebie jak to mawiaja

http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/...4967,9495.html

Ostatnio edytowany przez -misiu : 03-19-2010 o 16:26
Stare 03-19-2010, 16:30   #19
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Proponuje niektorym zapoznanie sie z taka stara polska zupa - czernina. Potem mozecie zaczac narzekac na to co jedza chinczycy.
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-19-2010, 16:54   #20
tidididi
General

Miasto: Kraków
Domyślnie

Cudze chwalicie, swojego nie znacie
Stare 03-19-2010, 17:15   #21
Camaxtli
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał -misiu Zobacz Wiadomość
Kucharzem, rakow nie jadles?

Oczywiscie nie popieram niehumanitarnego zabijania wierzat, ale przykladow w bliskiej okolicy jest wystarczajaco. Zacznij od siebie jak to mawiaja

http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/...4967,9495.html
Nie jadłem i nie bardzo mam ochotę na jedzenie takich dziwnych rzeczy. To to już w ogóle głupota, przecież to prawie sama skorupa jest i nadal nie widzę problemu z zabiciem zwierzęcia przed ugotowaniem. Nie mówiąc o tym że larwa, a byk to trochę inny kaliber.

Cudów nie oczekuję, że świat się zmieni o 360 stopni i zwierzęta będzie się na przykład usypiało. Ale uważam że każda istota zasługuje na godną śmierć, a te obrazy na filmach powyżej pokazują całkowity brak szacunku i do śmierci i do życia, i do samych zwierząt.

edit:
Swoją drogą, co sądzicie o eutanazji poprzez zmielenie ciała w śmieciarce?

Ostatnio edytowany przez Camaxtli : 03-19-2010 o 17:19
Stare 03-19-2010, 17:38   #22
-misiu
General

Domyślnie

Cytat:
Nie jadłem i nie bardzo mam ochotę na jedzenie takich dziwnych rzeczy. To to już w ogóle głupota, przecież to prawie sama skorupa jest i nadal nie widzę problemu z zabiciem zwierzęcia przed ugotowaniem. Nie mówiąc o tym że larwa, a byk to trochę inny kaliber.

Cudów nie oczekuję, że świat się zmieni o 360 stopni i zwierzęta będzie się na przykład usypiało. Ale uważam że każda istota zasługuje na godną śmierć, a te obrazy na filmach powyżej pokazują całkowity brak szacunku i do śmierci i do życia, i do samych zwierząt.

edit:
Swoją drogą, co sądzicie o eutanazji poprzez zmielenie ciała w śmieciarce?

Ja jadlem, samemu lowione i gotowane. Pychota.

Dobra, koncze prowokowac, mam tylko pytanie. Dlaczego przejmujecie sie obca kultura, oddalona o tysiace kilometrow, ktorej na dodatek najprawdopodobniej nie rozumiecie (chyba, ze ktos skonczyl kulturaznawstwo dalekowschodnie, badz mieszkal tam dluzszy czas - jezeli tak, chyle glowe z pokora), za to nie slyszalem tu ani pol slowa - poza moim oczywiscie - o nieszczesnym KFC. Uwazasz, ze dosc jest nieludzkiego, ze tak powiem, mordowania zwierzat na swiecie? Nie krepuj sie, "restauracji" KFC jest sporo, na pewno znajdziesz miejsce na pikiete/protest. Moge tez wrzucic filmik na dodatek:
http://www.youtube.com/watch?v=UJ8iL3sx60M

Ale oczywiscie lepiej wpieprzac sie w cudza kulture, bo daleko, bo mozna latwo krytykowac. Wystarczy napisac internetowa petycje, ew. przelac troche pieniedzy do organizacji XY i juz masz czyste sumienie.

Odnosnie podzialu na "larwe i byka". Wg. czego przeprowadzasz podzial? Ktore zwierze jest lepsze, lepiej zjesc kota, czy psa? A moze ukochanego kanarka sasiadki, w koncu najblizej mu do znanej nam kury.

Zaznaczam, nie jestem zwolennikiem maltretowania zwierzat, ale jezeli chcesz zrobic cos dobrego, to rob to. I tak jak pisalem, zaczniej od siebie i najblizszego otoczenia.

Stare 03-19-2010, 18:19   #23
Camaxtli
General

Domyślnie

Cytat:
Nie krepuj sie, "restauracji" KFC jest sporo, na pewno znajdziesz miejsce na pikiete/protest. Moge tez wrzucic filmik na dodatek: http://www.youtube.com/watch?v=UJ8iL3sx60M
Widziałem spory czas temu i właśnie pytam, czy to jest humanitarne traktowanie zwierząt? Na szczęście nie wszędzie tak to wygląda. A co do pikietowania - nic się nie zmieni, żadne demonstracje, petycje, dopóki nie zostanie to narzucone odgórnie na takie corp, czy zakłady odpowiednie nakazy uboju, przechowywania zwierząt i kontrolowanie tych norm.

Cytat:
Ale oczywiscie lepiej wpieprzac sie w cudza kulture, bo daleko, bo mozna latwo krytykowac. Wystarczy napisac internetowa petycje, ew. przelac troche pieniedzy do organizacji XY i juz masz czyste sumienie.
Tu nie chodzi o żadną kulturę, bo to się dzieje na każdym kontynencie. Co do petycji, przelewu, itp. jak wyżej.

Cytat:
Odnosnie podzialu na "larwe i byka". Wg. czego przeprowadzasz podzial? Ktore zwierze jest lepsze, lepiej zjesc kota, czy psa? A moze ukochanego kanarka sasiadki, w koncu najblizej mu do znanej nam kury.
Według typu zwierzęcia (choćby odróżnianiu owadów od ssaków), odrobiny wiedzy na temat budowy uładu nerwowego, według tego co widzę - zachowanie takiego zwierzęcia po takim potraktowaniu. Jeżeli kiedyś zdarzyło Ci się oparzyć gorącą herbatą, to chyba jesteś sobie w stanie wyobrazić co czuje pies zapakowany w worek i wrzucony we wrzątek, czy nawet kot, kura czy kanarek. Jeżeli sobie tego nie wyobrażasz, to wystarczy że popatrzysz jak się ten worek zachowuje w tym baniaku - jeden z powyższych filmików.
Żeby bardziej Ci zilustrować między bólem rozwiniętego układu nerwowego a nierozwiniętego, proponuję żebyś zrobił sobie eksperyment i wrzucił sobie do jednego garnka z wrzątkiem jajko, a do drugiego żywą kurę... nie wiem czy bedzie to dla Ciebie przyjemny widok.

Cytat:
Zaznaczam, nie jestem zwolennikiem maltretowania zwierzat, ale jezeli chcesz zrobic cos dobrego, to rob to. I tak jak pisalem, zaczniej od siebie i najblizszego otoczenia.
Zacząłem, bo omijam takie miejsca jak ww. KFC.
Stare 03-19-2010, 18:37   #24
-misiu
General

Domyślnie

Cytat:
Według typu zwierzęcia (choćby odróżnianiu owadów od ssaków), odrobiny wiedzy na temat budowy uładu nerwowego, według tego co widzę - zachowanie takiego zwierzęcia po takim potraktowaniu. Jeżeli kiedyś zdarzyło Ci się oparzyć gorącą herbatą, to chyba jesteś sobie w stanie wyobrazić co czuje pies zapakowany w worek i wrzucony we wrzątek, czy nawet kot, kura czy kanarek. Jeżeli sobie tego nie wyobrażasz, to wystarczy że popatrzysz jak się ten worek zachowuje w tym baniaku - jeden z powyższych filmików.
Żeby bardziej Ci zilustrować między bólem rozwiniętego układu nerwowego a nierozwiniętego, proponuję żebyś zrobił sobie eksperyment i wrzucił sobie do jednego garnka z wrzątkiem jajko, a do drugiego żywą kurę... nie wiem czy bedzie to dla Ciebie przyjemny widok.
Wydaje mi sie,ze odpowiadasz na cos, czego nie powiedzialem. Nie zanegowalem w zaden sposob odczuwananego bolu przez zwierze. Nie zgadzam sie za to ze stopniowaniem - to zwierze odczuwa troche mniej, a to troche bardziej. Wg. tego rozumowania mozna dojsc do absurdu w stylu "temu najpierw wyrwiemy lape i ugotujemy zywcem, a tamtego tylko ugotujemy zywcem, bo wydaje mi sie, ze czuje troche mniej". Oczywiscie jest to przyklad przejaskrawiony, ale o ile nie jestes specem w tej dziedzinie, nie masz jakiejs konkretnej wiedzy czy nie lepiej zachowac zasade - im mniej wiem, tym bardziej uwazam? Ja na przyklad nie wiem ktore zwierze jak odczuwa, dlatego tez probuje unikac kategorycznych osadow. Nie mnie oceniac czy kanarek czuje inaczej niz pies. Albo taki losos.

Stare 03-19-2010, 19:07   #25
-=ScorpionPL=-
Chief Warrant Officer 3

Miasto: Stąd skąd się nie spodziewasz
Domyślnie

[quote=Camaxtli;282460]A Ty to z włókna węglowego jesteś? Też mięso...

Psów nie jem, ludzi też nie. A ty przesadzasz z tą wrażliwością na układ nerwowy. Po to jest żeby bolało. A jak nie chcesz żeby nic nie czuć to zaciągnij się podtlenkiem azotu. Gorsza od maltretowania jest chyba ta humanitarność.
-=ScorpionPL=- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-19-2010, 19:25   #26
Camaxtli
General

Domyślnie

Cytat:
Wydaje mi sie,ze odpowiadasz na cos, czego nie powiedzialem. Nie zanegowalem w zaden sposob odczuwananego bolu przez zwierze. Nie zgadzam sie za to ze stopniowaniem - to zwierze odczuwa troche mniej, a to troche bardziej. Wg. tego rozumowania mozna dojsc do absurdu w stylu "temu najpierw wyrwiemy lape i ugotujemy zywcem, a tamtego tylko ugotujemy zywcem, bo wydaje mi sie, ze czuje troche mniej". Oczywiscie jest to przyklad przejaskrawiony, ale o ile nie jestes specem w tej dziedzinie, nie masz jakiejs konkretnej wiedzy czy nie lepiej zachowac zasade - im mniej wiem, tym bardziej uwazam? Ja na przyklad nie wiem ktore zwierze jak odczuwa, dlatego tez probuje unikac kategorycznych osadow. Nie mnie oceniac czy kanarek czuje inaczej niz pies. Albo taki losos.
Nie wiem co czuje kot, czy mucha, ale mogę się domyślić że nic przyjemnego - podczas zdzierania skóry żywcem, czy gotowania żywcem. Nie wydaje Ci się że można to samo zrobić na martwym zwierzęciu?

Cytat:
Napisał -=ScorpionPL=- Zobacz Wiadomość
Psów nie jem, ludzi też nie. A ty przesadzasz z tą wrażliwością na układ nerwowy. Po to jest żeby bolało. A jak nie chcesz żeby nic nie czuć to zaciągnij się podtlenkiem azotu. Gorsza od maltretowania jest chyba ta humanitarność.
Właśnie różnica jest taka, że nie żeby bolało, tylko żeby bolało jak najmniej i jak najkrócej. Jeszcze gorsze od humanitarności jest rzucanie żywym stworzeniem jak workiem kartofli.

Ostatnio edytowany przez Camaxtli : 03-19-2010 o 19:31
Stare 03-19-2010, 22:11   #27
tidididi
General

Domyślnie

Wniosek- nie jedzmy mięsa. Dzięki temu zwierzęta będa naszymi przyjaciółmi, nie będzie problemów z ich zabijeniem i takie tam.

Pracowałem swojego czasu w KFC- to co tam zobaczyłem, to moje. Wiem natomiast że drugi raz za pracę w jakiejkolwiek restauracji serwującej mięso bym się nie zabrał. Po co mam jeść filet z kurczaka, kiełbasę wiejską czy podobne, skoro mogę sobie zjeść soczystą pierś sąsiadki z przeciwka?

I mówię całkiem poważnie, to nie jest żadna prowokacja.
Stare 03-19-2010, 22:34   #28
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał tidididi Zobacz Wiadomość
Wniosek- nie jedzmy mięsa. Dzięki temu zwierzęta będa naszymi przyjaciółmi, nie będzie problemów z ich zabijeniem i takie tam.

Pracowałem swojego czasu w KFC- to co tam zobaczyłem, to moje. Wiem natomiast że drugi raz za pracę w jakiejkolwiek restauracji serwującej mięso bym się nie zabrał. Po co mam jeść filet z kurczaka, kiełbasę wiejską czy podobne, skoro mogę sobie zjeść soczystą pierś sąsiadki z przeciwka?

I mówię całkiem poważnie, to nie jest żadna prowokacja.
kanibalizm odpowiedzią na wszystko
Stare 03-19-2010, 22:44   #29
tidididi
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał KaT Zobacz Wiadomość
Dokładnie tak

Ale mówiąc już całkowicie serio- jest w nas szatan.

"Nie zabijaj".
Stare 03-19-2010, 23:06   #30
Shibby
General

Miasto: Przasnysz
Domyślnie

To, czy jedzą psy, to ich sprawa i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Zresztą z tego co jakiś czas temu czytałem, psy zostały udomowione niegdyś właśnie w Chinach i zgadnijcie, w jakim celu. To, że w naszej kulturze psy mają taką, a nie inną "pozycję" to nie znaczy, że to jest jedyne słuszne wyjście. Nie bądźmy hipokrytami.

Dla przykładu mało kto pewnie u nas brzydzi się jedzeniem wieprzowiny, czy wołowiny i pewnie nie widzicie w tym nic niestosownego. A są tacy na świecie, którzy sobie tego nawet nie starają się pewnie wyobrazić.

Inna sprawa, w jaki sposób traktuje się te zwierzęta. I to obojętnie, czy to się dzieje w Chinach, czy na "cywilizowanym" zachodzie. Lubię jeść mięso, ale zdecydowanie jestem za tym, żeby zwierzęta uśmiercać szybko i nie zadawać im zbyt wiele bólu. Gdyby mnie ktoś miał zabić, to moim ostatnim życzeniem byłoby, aby to się stało szybko i bez tortur.

Swoją drogą podobno naukowcy prowadzą badania nad genami, dzięki którym zwierzęta hodowlane (czyli głównie te przeznaczone na żywność) nie odczuwałyby bólu.
Stare 03-20-2010, 00:08   #31
klopsik_PL
General

Wyślij wiadomość przez MSN do klopsik_PL
Domyślnie

Cytat:
Zacząłem, bo omijam takie miejsca jak ww. KFC.
takie pieprzenie glupot, ze nie chodze do kfc/mcdonald, bo oni zabijaj zywe zwierzeta w jakis okrutny sposob, zeby zrobic z nich zarcie jest co najmniej smieszne. tak samo zarzynane bydlo, codziennie wcinasz pod postacia szynki, ktora kladziesz na kanapki.

moze nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale KAZDE MIESO, ktore kupujesz biegalo sobie, czulo i byc moze zostalo zarzniete w jakis niesamowicie okrutny sposob.

jezeli naprawde chcesz walczyc z sadystycznymi ubojniami i sie z tym afiszowac, to zacznij jesc warzywa i omijaj rowniez produkty mlekopochodne, bo krowy ktore te mleko daja kisza sie jedna obok drugiej i nie maja sie jak ruszyc.
Stare 03-20-2010, 05:58   #32
miX3r
Chief Warrant Officer

Domyślnie

Wszystko fajnie,tyle tylko że pies w porównaniu z głupią krową czy kurczakiem (świnie akurat sa inteligentne) to zajebiście inteligentne zwierze, no i najlepszy przyjaciel człowieka. Dlatego to może tak wkurzać, bo po prostu kochamy to zwierzę. Co do humanitarnego zabijania w krajach "cywilizowanych". Obejrzyjcie sobie filmy z ubojni, jeśli myślicie ze tam jest "humanitarne" zabijanie to sie mylicie
Stare 03-20-2010, 07:51   #33
Camaxtli
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał klopsik_PL Zobacz Wiadomość
takie pieprzenie glupot, ze nie chodze do kfc/mcdonald, bo oni zabijaj zywe zwierzeta w jakis okrutny sposob, zeby zrobic z nich zarcie jest co najmniej smieszne. tak samo zarzynane bydlo, codziennie wcinasz pod postacia szynki, ktora kladziesz na kanapki.

moze nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale KAZDE MIESO, ktore kupujesz biegalo sobie, czulo i byc moze zostalo zarzniete w jakis niesamowicie okrutny sposob.

jezeli naprawde chcesz walczyc z sadystycznymi ubojniami i sie z tym afiszowac, to zacznij jesc warzywa i omijaj rowniez produkty mlekopochodne, bo krowy ktore te mleko daja kisza sie jedna obok drugiej i nie maja sie jak ruszyc.
To nie pieprzenie, tylko myślenie co się je. Już nawet pomijając temat właśnie hodowli i traktowania tych zwierząt, to jak można dostarczać do organizmu takiego syfu? To jeszcze gorsze niż sport dla samobójców i kupowanie mięsa w marketach... najlepiej koloru pomarańczowego i 4x mytego.

A tak w ogóle same dobre rady - pikieta i przerzucenie się na weganizm. Jeżeli masz taką moc by sprawić że nie zostanie zabite już żadne zwierze (przynajmniej nie w taki sposób jak na powyższych filmikach) i odemnie będzie to zależało, to mogę się poświęcić i od dzisiaj zacząć - nie umrę z braku mięsa.

Swoją drogą o mleku piszesz głupoty. Mleko tak przetrzymywanej krowy jest bardzo marnej jakości i panowie z cysterny, skupujący takie mleko po prostu go nie wezmą. Firmy mleczarskie nie biorą tego co popadnie tylko to co trzyma normy. A żeby trzymało normy krówka musi dobrze się odżywiać, świeżo oddychać i dostać trochę słońca i mieć sporo ruchu - o czym pewnie też wiesz.

Kolejna sprawa - omijanie produktów mięsnych, i pochodnych takich jak mleko i jaja to weganizm, a nie wegetarianizm. A ludzi oglądających znęcanie się nad zwierzętami i piszących że to normalne nie wiem w jakich kategoriach oceniać.

edit:
Cytat:
Napisał KaT Zobacz Wiadomość
Kanibalizm to też kultura, taka sama jak jedzenie psów w chinach.

Ostatnio edytowany przez Camaxtli : 03-20-2010 o 08:00
Stare 03-20-2010, 11:12   #34
Shibby
General

Miasto: Przasnysz
Domyślnie

Cytat:
Napisał miX3r Zobacz Wiadomość
Wszystko fajnie,tyle tylko że pies w porównaniu z głupią krową czy kurczakiem (świnie akurat sa inteligentne) to zajebiście inteligentne zwierze, no i najlepszy przyjaciel człowieka. Dlatego to może tak wkurzać, bo po prostu kochamy to zwierzę.
Dla Ciebie krowa jest głupia, a dla odmiany Hindusi uważają je za "święte". Dla wielu Chińczyków pies to mięso jak każdy inne, które można zjeść w celu zaspokojenia głodu, a Ty uważasz go z najlepszego przyjaciela człowieka? I co z tego?

A jak trafi się jakiś upośledzony umysłowo pies to wtedy uznasz, że można go zjeść? Czy może problem wcale nie leży w inteligencji zwierząt tylko w tym, w jakiej kulturze zostałeś wychowany?

Poza tym nie wiem jak tam z inteligencją u krów, ale ptaki są jednymi z najinteligentniejszych zwierząt. I kury też się do nich zaliczają. Widziałem już nie jeden materiał na temat inteligencji między innymi kur (nie wspominając o innych gatunkach ptaków) i jak dla mnie, to one są dużo inteligentniejsze od psów.

A ty co wiesz o inteligencji kur pisząc o "głupich (...) kurczakach" i inteligentnych psach? Czy może to znowu wcale się nie o inteligencję rozbija (skoro wspomniałeś o tym, że świnie są inteligentne), tylko o kulturę, w jakieś się wychowałeś?
Stare 03-20-2010, 12:15   #35
klopsik_PL
General

Wyślij wiadomość przez MSN do klopsik_PL
Domyślnie

Cytat:
To nie pieprzenie, tylko myślenie co się je. Już nawet pomijając temat właśnie hodowli i traktowania tych zwierząt, to jak można dostarczać do organizmu takiego syfu? To jeszcze gorsze niż sport dla samobójców i kupowanie mięsa w marketach... najlepiej koloru pomarańczowego i 4x mytego.
widze chyba nie jestes swiadom, co jesz kazdego dnia. zdaje sobie sprawe, ze kfc jest niezdrowe (ale ku***, jak to smakuje ), ale to samo mozesz napisac O KAZDYM produkcie, ktory kupujesz w sklepie. pisze to z pelna swiadomoscia, ze w kazdym produkcie spozywczym znajduje sie syf, o ktorego istnieniu nie mamy pojecia i jakim spustoszeniu robi w naszym organizmie. najprostszy przyklad - jogurt truskawkowy, nie musi zawierac nawet sladowych ilosci truskawek. jezeli nie sa to truskawki, to strach pomyslec, co w tym jogurcie pelni ich role. zeby nie bylo niedomowien jogurt Z truskawek ów owoc musi zawierac.
o rakotworczym mleku juz pisac nie bede.
reasumujac:
jak ktos lubi kaszanke, to zje nawet odpowiednio spreparowane gowno i bedzie zachwalal.

wiecie z czego sa parowki? z ziemniakow.

pikiety, petycje, ustawy nic nie dadza, bo wszystko siedzi w glowach rzeznikow.

moze alternatywa dla wszystkich złych ubojni, bedzie mieso koszerne? tylko gdzie znalezc sklep z taka zywnoscia...

Cytat:
A ludzi oglądających znęcanie się nad zwierzętami i piszących że to normalne nie wiem w jakich kategoriach oceniać.
jezeli do mnie pijesz, to nigdy nic takiego nie napisalem. filmu tez nie obejrzalem. lubie zwierzeta. nie wyobrazam sobie jakim trzeba byc zwyrodnialcem, zeby zakatowac psa ot tak. a pieski kocham, swojego 40 kilogramowego owczarka przez 3 tygodnie po schodach nosilem na spacery jak zlamal lape

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania