Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 12-14-2009, 14:46   #1
klopsik_PL
General

Wyślij wiadomość przez MSN do klopsik_PL
Domyślnie Zagraniczne wczasy!

Witam mam pewien problem. dziewczyna od dłuższego czasu cisnie mnie, zeby jechac na jakies zagraniczne wczasy w okresie letnim. nie mam bladego pojecia gdzie warto pojechac*. bede musial placic wiec mam pare kryteriow:

- zakmniecie kosztow podrozy w kwocie do okolo 3000zl.
- poludniowa europa lub polnoca afryka, w kazdym razie ma byc cieplo.
- "w miare" tanie zarcie/picie i inne uciechy dla ciala.
- ladne widoki i zeby bylo cos do zwiedzania (nie koniecznie koscioly i muzea)
- plaza i czysta woda.

czekam na wasze propozycje.

*Bułgaria zaliczona, wiec odpada.

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 12-14-2009, 16:34   #2
-misiu
General

Domyślnie

Zależy co preferujesz. Większość miejsc oferowanych przez biura podróży będzie zamrówczona turystami. Czy chcesz mieć all inclusive, czy tylko dojazd i spanie, czy tylko spanie, czy np. namiot i środki komunikacji publicznej. Co jest pryiorytetem? Wygoda? Nowi ludzie? Zabytki? Basen przy hotelu?

Jeżeli chodzi o wycieczki organizowane, to:
Miałem okazję być na południowym wybrzeżu Turcji. W zasadzie nie ma tam wiele do zwiedzania (chyba, że załapiesz się na wycieczkę autokarową). Zachodnie wybrzeże jest ponoć o wiele ciekawsze, ale nie byłem tam, zostało mi jedynie polecone.

Byłem również na Gran Canarii - w zasadzie jedyną alternatywą dla leżenia dupskiem do góry jest wypożyczenie samochodu (ew. bus, ale samochodem łatwiej) i wycieczka do środka wyspy. Mozna również załapać się na statek/prom na okoliczne wysepki, z tym, że generuje to dodatkowe koszty

Weź pod uwagę, że nie jestem fanem wyjazdów organizowanych, oraz, że preferuję wypoczynek aktywny, więc moje spostrzeżenie mogą być, powiedzmy, błędne.

Steam - Muzyka - Poprzednio
-misiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-26-2009, 10:30   #3
Symonides
Moderator
General

Miasto: Hrabstwo Ducha
Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

klopsik, tajlandia
- zakmniecie kosztow podrozy w kwocie do okolo 3000zl.
ad. spokojnie zamkniesz w tej kwocie, oczywiscie od osoby
- poludniowa europa lub polnoca afryka, w kazdym razie ma byc cieplo.
ad.w tajlandii jest cieplo, chocby teraz jest z 35 stopni. najlepszy okres to listopad-styczen, bo to juz po porze deszczowej.
- "w miare" tanie zarcie/picie i inne uciechy dla ciala.
ad. wszystko tam jest smiesznie tanie, za wyjatkiem alkoholu. ale to normalne w krajach azjii.
- ladne widoki i zeby bylo cos do zwiedzania (nie koniecznie koscioly i muzea)
ad. tutaj chyba nie musze nic dodawac, wystarczy ze poogladasz jakies zdjecia
- plaza i czysta woda.
ad. jak wyzej

polecam

aha, bardzo wazne! jedzcie na wlasna łape! pierdziel biura podrozy, bo tylko wyssaja z ciebie pieniadze niczym spekulanci, na ktorych psioczy brzoza
Stare 01-12-2010, 11:46   #4
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cholera niedługo będzie i w lodówce brzoza!

Ja tam jadę z biura podróży. Za leniwy jestem, żeby sobie głowę zawracać załatwianiem wszystkiego Ale nie znam się na tym kompletnie, więc nie będę nic polecał.
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 01-18-2010, 19:14   #5
chesterrR
Brigadier General

Wyślij wiadomość przez MSN do chesterrR
Domyślnie

Cytat:
Napisał -misiu Zobacz Wiadomość
Byłem również na Gran Canarii - w zasadzie jedyną alternatywą dla leżenia dupskiem do góry jest wypożyczenie samochodu (ew. bus, ale samochodem łatwiej) i wycieczka do środka wyspy. Mozna również załapać się na statek/prom na okoliczne wysepki, z tym, że generuje to dodatkowe koszty
Misiu, przecież tam jest raj do surfowania, pizga niemiłosiernie - gdybym mógł siedziałbym tam cały rok...
Polecam aktywne wakacje, nurkowanie, pływanie, windsurfing, żaglówki, kajaki etc - na leżenie plackiem będzie czas na emeryturze ;d

The HardCore ____v e t e r a n
chesterrR jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 01-18-2010, 19:17   #6
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Miasto: Lublin
Domyślnie

na twoim miejscu wybralbym Egipt
Stare 01-19-2010, 11:27   #7
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie

W zależności co lubisz i jakim jesteś typem urlopowicza. Jeśli wolisz sam wszystko organizować i lubisz miejsca nie oblegane przez turystów, to ciekawa jest np. Syria. Można się stamtąd wybrać do Petry w Jordanii, no i przy okazji obaczyć też samą Jordania (chociaż nie jest to wybitnie ciekawe ). Sama Petra natomiast to jakby drugi cud bliskiego wschodu, must see zaraz po piramidach w Gizie. Osobiście uważam, że to number one jest.. no ale . To to miejsce gdzie kręcili Transformers 2, grobowiec, co go rozwalił ten chłopaczek. Przepiękne generalnie no i niedrogo - mnie wycieczka taksówką z Eilatu w Izraelu do Petry wyszła jakieś 100 dolców ze wszystkim (oczywiście załatwiałem sam, z biura 190).

Wspomniana wcześniej Gran Canaria ... oo .. no to moje windsurfingowe marzenie, a jak pogoogljesz zdjęcia ze środka wyspy... oraz z innych - cudo. Tam są dwie strefy klimatyczne. Tylko to już trochę droższa impreza.

Majorka też jest niezła, można się po-wspinać no i piękne plaże. Koleżanka właśnie wymyśla tam wyjazd i mówi, ze da się podczepić do czarterów z biur i to wtedy nie jest tak drogo.

A jak sobie lubisz poleżeć, coś zwiedzić, to Egipt. Chyba,że pływasz na miejsca dla Ciebie w tym kraju to Hurgada, El-Tur .

Hiszpania?Tutaj to już wogóle taniocha.. tanie linie + wynajęcie auta... ostatnio jak byłem to auto na 16 dni mieliśmy za 1200 pln? jakoś tak. Na dwie osoby to Ci wychodzi 2000-2500 pln z TRANSPORTEM na miejscu. A wybrzeża tam przepiękne no i można sobie zrobic tripa.. Barcelona, Tarragona.. aż na Taryfę sobie zajedziesz a to to czego szukasz . Plaże etc
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania