Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Militaria

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 03-06-2012, 17:49   #1
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie Polskie pozerstwo ASG

Co o tym myslicie, taki przyklad pierwszy lepszy:
http://airsoftphotos.net/album/repor...page=-1#closed

Zwroccie uwage na naszywki, rangi itp oraz na fakt, ze nie jest to zadna rekonstrukcja historyczna tylko zwykla sciepa zeby zalapac kase od Empiku.

Generalnie chodzi mi o paradowanie w mundurach US Army, Marines itp z naszywkami oddzialow, rangami. Pal licho gdy chodzi o rekonstrukcje historyczna np Vietnamu lub WWII, ale gdy mowimy o jednostkach, ktore obecnie biora udzial w akcjach zbrojnych to juz zupelnie inna pilka. Na niektorych forach zwiazanych z militariami ogolno pojetymi takie zjawisko jest tepione, a u nas (np. taki WMASG) nikt nie zwraca uwagi na takie rzeczy.
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Reklama is online  
Stare 03-13-2012, 13:26   #2
nazgul45
Command Sergeant Major (CSM)

Miasto: Poznań
Domyślnie

chomik, nie chce nikogo bronić ani potępiać, ale weź pod uwagę że ci ludzie chcą się po prostu dobrze bawić.... spełniać swoje skryte marzenia. to nie są dzieciaki, bo dzieciaki średnio stać na taki sprzęt który ci kolesie na sobie mają, tylko ludzie dorośli, którzy sądzę że zdają sobie sprawę z tego co robią. zdają sobie sprawę że robią źle ( nosząc rangi i naszywki na które po prostu nie zasłużyli ). stwierdzanie, że wmasg nie tępi, nie zwraca uwagi na takie rzeczy jest błędne, czego dowody znajdziesz na kartach wmasgu. stwierdzanie że portal ten jest idealny, było by również błędne, ponieważ ilość użytkowników jest tak duża, że różni ludzie się po prostu zdarzają. co do samych zdjęć, witryna airsoftphotos.net jest po to, by zamieszczać tam swoje zdjęcia. jeśli uważasz, że te lub inne zdjęcia przekraczają pewne normy, zaloguj się i zamieść pod zdjęciami swoje komentarze....ale nie wrzucajmy polskiego ASG do wora pozerki. po co to szufladkowanie, są zjeby ale są i normalni ludzie, którzy się w to bawią.
nazgul45 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-05-2012, 19:42   #3
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

Przecież słowo ''pozerstwo'' i ''ASG'' idą ze sobą w parze od kiedy ta zabawa wyszła poza terytorium Japonii. Uważam, że to jest infantylna zabawa dla infantylnych ludzi, bo śmieszne jest, kiedy dorośli ludzie, którzy mają rodziny wychodzą po pracy z biura i idą strzelać się razem z dzieciakami do lasu poprzebierani za żołnierzy...
Chcesz posmakować militarki ? Idź do woja, policji czy innej formacji mundurowej, a nie rób z siebie idioty...

Co do naszywek to myślę, że przesadzasz. Nie liczy się naszywka, a czyny które pozwoliły ci zdobyć tę naszywkę. Jak ktoś jest zerem to przypięcie na rękaw naszywki 10MD tego nie zmieni. Co nie zmienia faktu, że ciekawe, że wśród maniaków ASG nie znajdziesz grup, które by nie rekonstruowały jakichś ''Uber pr0'' jednostek specjalnych. Sami tylko Sealsy, Rangersi czy 10MD z wadą wzroku -5 i 3 rozmiary za dużym mundurze

A już szczytem ściemy są takie grupy jak np. SGO. Chłopaki robią z siebie komandosów, kupują sprzęt za grubą kasę, jeżdżą na jakieś szkolenia z czarnej taktyki i zwyczajnie mnie zastanawia... Po co ? Po co szaremu człowiekowi, który wtapia się w tłum po zdjęciu munduru wiedza z zakresu poruszania się po budynkach, w których jest wróg czy okrążania umocnionego przeciwnika ? Po prostu śmieszne
This terrible silence stops me

Ostatnio edytowany przez Trooper : 06-05-2012 o 19:47
Trooper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-05-2012, 20:05   #4
tidididi
General

Miasto: Kraków
Domyślnie

Każdy coś lubi. Jeden biega po opuszczonych budynkach lub lasach, inny siedzi przed komputerem.
Stare 06-06-2012, 07:29   #5
kwiatek8914
Captain

Miasto: Łaskarzew
Wyślij wiadomość przez AIM do kwiatek8914
Domyślnie

Panowie, kazdy ma jakas swoja zajawke, mialem okazje biegac po lasach i pustych budynkach z replika broni, jest kupa smiechu, co do tych taktyk, to moj znajomy jest w grupie, ktora wlasnie jezdzi na takie "szkolenia". Techniki linowe, czarna taktyka, pierwsza pomoc, wyjazdy na strzelnice. A co do tego pytania po co to wszystko to nie wiem, kazdy robi to co lubi. Mam zajecia w szkole z bylym dowodca BORu, raz nam powiedzial ze nie martwi sie o ilosc wojska polskiego, bo w razie wojny(malo realne) jest ogromna gromada maniakow ASG, ktorzy beda juz cos kumac przez takie wlasnie szkolenia dla mnie jednak to stwierdzenie jest troche wyolbrzymione, no ale Pan General mial swoje zdanie, a ja chcialem zaliczyc przedmiot :p
Stare 06-06-2012, 07:38   #6
nazgul45

Domyślnie

Trooper, a czy granie w AA nie jest pozerką? bawisz się przed kompem wirtualnym karabinem udając żołnierza US Airborne walczącego w wyimaginowanym konflikcie.... z rangami, które zdobyłeś grając i mordując paskudnych żołnierzy NME... q///a m///ć ludzie, trzymajcie mnie...
kwiatek ślicznie to podsumował, każdy ma zajawkę, jeden lata po necie i ogląda filmy typu 2girl1cup, inny lata po lesie i śmieci plastikowymi kulkami.
a co do zróżnicowania wiekowego, jest takie same jak u graczy wirtualnych.... to jest dla wszystkich i wszyscy biorący w tym udział czerpią z tego przyjemność.
jeśli Ty i Gen macie wątpliwości, ruszcie dupy sprzed kompów do lasu i pobiegajcie trochę z ludźmi którzy się w to bawią, nim zaczniecie kogoś szufladkować i wrzucać do jakiegoś wora bez wiedzy na jego temat, bo takie zachowanie to po prostu IGNORANCJA
Stare 06-06-2012, 12:14   #7
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

Cytat:
Trooper, a czy granie w AA nie jest pozerką?
Nie, bo to jest gra komputerowa. Wiesz, świat wirtualny i tak dalej

Cytat:
jeśli Ty i Gen macie wątpliwości, ruszcie dupy sprzed kompów do lasu i pobiegajcie trochę z ludźmi którzy się w to bawią, nim zaczniecie kogoś szufladkować i wrzucać do jakiegoś wora bez wiedzy na jego temat, bo takie zachowanie to po prostu IGNORANCJA
Tak samo, jak ASG jest INFANTYLNE. A co do ruszania dupy sprzed kompa to mam o wiele ciekawszych zajęć od ASG i w dodatku pożytecznych dla świata
Stare 06-06-2012, 12:52   #8
nazgul45

Domyślnie

poszukiwanie wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą jest czasochłonnym zajęciem i pozbawionym sensu... zakończmy zatem dyskusję, bo żadna ze stron nie przekona do swoich racji tej drugiej.
szanujmy się jednak i nie obrażajmy drugiej strony
Stare 06-06-2012, 14:26   #9
[Hornets]LELEK
Lieutenant Colonel

Domyślnie

Czyli mogę grać w FIFĘ 200x ale nie mogę wyjść na boisko i pokopać sobie w piłkę? Muszę być zapisany gdzieś do klubu aby móc kopać ?
Stare 06-06-2012, 14:39   #10
={GF}=kurkowa
First Lieutenant

Domyślnie

Ja bawię się w ASG z pół roku i więcej się nauczyłem przez ten czas niż przez 9 miesięcy gdy odbywałem zasadniczą służbę wojskową
={GF}=kurkowa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-06-2012, 14:58   #11
Shibby
General

Miasto: Przasnysz
Domyślnie

Szczerze mówiąc to nie rozumiem trochę, o co tu poszła draka. Czy Ci, co sobie kupują repliki broni i ubioru, w których wyglądają prawie jak prawdziwi żołnierze robią to po to, aby komuś wkręcać kit, że są prawdziwymi żołnierzami? Ja tego nigdy tak nie odbierałem i nawet mi przez myśl nie przeszło, aby tak to odbierać. Dlatego zadaję to pytanie, bo nigdy nie wgłębiałem się jakoś specjalnie w tematykę ASG i może po prostu o czymś nie wiem.

Jak byłem mały to pamiętam, że z kumplami z osiedla biegaliśmy po pustostanach (wychowywałem się na osiedlu domków jednorodzinnych, które prężnie się rozbudowywało). Każdy patyk w ręku, który miał udawać broń, bo na nic więcej nas wtedy nie było stać. Dzieliliśmy się na dwie drużyny i udając żołnierzy organizowaliśmy "bitwę", dopóki któraś z drużyn nie zostanie "wystrzelana". Pamiętam, jak parę lat później mój sąsiad kupił sobie jakąś broń ASG i strój moro i jeździł do lasu pobawić się w to, czym bawiliśmy się parę lat wcześniej, ale w trochę bardziej realny sposób i z pewnością dający więcej frajdy. W sumie to nawet sam się zastanawiałem nad tym, ale trochę mi było wtedy szkoda kasy, dlatego zostałem przy AA i zabawie w wojnę na komputerze.

I w życiu bym nie pomyślał, że można taką zabawę traktować nie jako zabawę/hobby (jako główny cel tego wszystkiego) tylko jako udawanie żołnierzy, czyli pozerstwo (jako cel sam w sobie). Dopiero po przeczytaniu tego tematu dowiaduję się, że część osób tak to odbiera.

Z tego miejsca mam pytanie do niektórych. Czy jak byłem mały i biegałem z tym patykiem-bronią udając żołnierza to też byłem pozerem i było to karygodne? Zaznaczę, że gdyby nas za małolata było stać na większe upodobnienie się do prawdziwych żołnierzy zamiast tylko tego patyka udającego broń, to pewnie byśmy to zrobili, żeby bardziej urealnić naszą zabawę, przy czym to nadal byłaby tylko zabawa, a nie chęć udawania żołnierzy jako cel sam w sobie.
Stare 06-06-2012, 15:08   #12
Chomiq
General

Domyślnie

Cytat:
Generalnie chodzi mi o paradowanie w mundurach US Army, Marines itp z naszywkami oddzialow, rangami.
Nie mam nic do samego ASG, ale mam cos do kolesi, ktorzy przy pierwszej lepszej okazji doczepiaja sobie naszywke rangersow i paraduja z ranga SSG czy kogo tam jeszcze po lesie/ulicy/empiku.

O takie pozerstwo chodzi, nie o sam fakt latania z ASG. Widze, ze co niektorzy zrozumieli ten post jako czysty najazd na ASG, a nie o to chodzilo.

Gdyby takie foty wyladowaly na jakims zagranicznym forum zaraz by zostaly zjechane za takie wlasnie paradowanie z naszywkami, ktore im sie nie naleza. Niech sobie zrobia jakies wlasne logo druzyny czy co. Chodzi o sam fakt tego, ze normalny zolnierz w wojsku takim np usa musi ciezko zapracowac na takie odznaczenia, a pozerzy ida po prostu do sklepu i lataja z tym po lesie.

Przyklad:
Pozer - http://static.airsoftphotos.pl/var/a..._0_y_n_646.jpg
Special Forces, Airborne - ciezko na to zapracowal, pewnie cale 20zl w sklepie.

Nie pozer - http://s17.postimage.org/jt8pf6hbx/image.jpg
Koles moze sobie robic Milsim'a, ale przynajmniej nie ma zadnej naszywy specjalsow czy czegos tam jeszcze.

Ostatnio edytowany przez Chomiq : 06-06-2012 o 15:30
Stare 06-06-2012, 16:01   #13
Shibby
General

Domyślnie

Na naszywki to akurat nigdy nie zwracałem uwagi u takich osób. Ale jak tak się zastanowić, to rzeczywiście może to być niesmaczne. W końcu nie wyobrażam sobie, żebym kupił sobie podróbkę orderu Virtuti Militari i chodził z przypiętym.

Ale np. oburzenia Troopera to nadal nie rozumiem. W sumie jak ruszam dupę sprzed kompa (w celach innych niż codzienne obowiązki) to niby nie biegam po lasach z bronią ASG udając żołnierza, ale też raczej nie robię nic wybitnie "pożytecznego dla świata". Szczególnie lubię wsiąść na rower i trochę pojeździć dla samego faktu, że po prostu lubię jeździć. Niektórzy uprawiają kolarstwo zawodowo, a ja jak ten pozer kolarza udaję. A przecież jakbym odpalił jakiś symulator jazdy na rowerze i pojeździł sobie wirtualnie to byłoby w porządku, a ja głupi robię to poza wirtualnym światem.
Stare 06-06-2012, 16:06   #14
kwiatek8914
Captain

Domyślnie

Chomik pokazał najlepszy przykład jak ja się "strzelałem" to kupowało się polskie mundury (te starsze, bo najtaniej) i pierwsze co to odpruwało się polskie flagi, a na ich miejsce wszywało się tarczę z nazwą drużyny(na allegro robią na zamówienie). Jeśli chodzi o wszywanie rangi, to już dla mnie robi się z tego wspomniane pozerstwo. Wiadomo że trzeba jakąś nację obrać, bo swojego munduru nie stworzysz. Można nastawić się na ekwipunek i bronie jakich używa dana nacja, ale rangi to już przegięcie. Jest też tak, że część robi to bo właśnie kiedyś latała z patykiem, a teraz ma możliwość polatać z repliką ASG, a część to piz**, które chcą się dowartościować mundurem USA z wy"PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP"ny*i rangami.
Można też zapytać "to dlaczego nie paintball?" No ale to trzeba indywidualnie do tego podejść.
To co mi się podobało w "strzelankach" to niekończące się pomysły na scenariusze, mieliśmy opuszczoną cegielnie i tam zrobiliśmy scenariusz- jedna drużyna broniła plecaka, a druga musiała go przejąć i wynieść do punktu X, z odbiciem więźnia też robiliśmy jak miałbym trochę PLN na zbyciu to może i bym ponownie się zaczął w to "bawić".
PS: jeśli chodzi o koszty, to zależy od "potrzeby" gracza, no ale mam znajomego, który za swój ekwipunek kupiłby na prawdę dobry samochód
Stare 06-06-2012, 17:00   #15
tidididi
General

Miasto: Kraków
Domyślnie

Cytat:
Napisał kwiatek8914 Zobacz Wiadomość
mam znajomego, który za swój ekwipunek kupiłby na prawdę dobry samochód
Co na to Panna?
Stare 06-06-2012, 17:18   #16
kwiatek8914
Captain

Domyślnie

Cytat:
Napisał tidididi Zobacz Wiadomość
Co na to Panna?

Panny u niego brak, no chyba że jakaś jednorazówka się trafi
Stare 06-06-2012, 19:24   #17
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

Cytat:
Czyli mogę grać w FIFĘ 200x ale nie mogę wyjść na boisko i pokopać sobie w piłkę?
I nie zauważyłeś żadnej nieprawidłowości, kiedy układałeś tą ''tezę wysokich lotów'' ? Bo właśnie porównałeś sport i zabijanie ludzi...

Cytat:
Czy jak byłem mały i biegałem z tym patykiem-bronią udając żołnierza to też byłem pozerem i było to karygodne?
Kluczem do tej dyskusji jest właśnie to - BYŁEŚ DZIECKIEM. A jak się jest dzieciakiem to się różne głupoty robi i jest to najlepszy czas na tego typu zabawy. Tylko, że niektórzy z tego nie wyrastają i w wieku 26 lat kupują karabin na kulki i idą śmiecić w lesie...

Cytat:
Chodzi o sam fakt tego, ze normalny zolnierz w wojsku takim np usa musi ciezko zapracowac na takie odznaczenia, a pozerzy ida po prostu do sklepu i lataja z tym po lesie.
I nie widzisz tutaj napinki ? Taki pozer nigdy nie zostanie specjalsem, choćby nie wiadomo jak chciał. Tak jak mówiłem - jak ktoś jest zerem to naszywka tego nie zmieni.
Rekonstrukcje historyczne to też dla ciebie pozerzy ?

Cytat:
Koles moze sobie robic Milsim'a, ale przynajmniej nie ma zadnej naszywy specjalsow czy czegos tam jeszcze.
Generalnie gość niczym się nie różni od pozera, którego wkleiłeś wcześniej. A to za sprawą naszywki z flagą stanów zjednoczonych, która jest wersją IR(świeci w noktowizji). Po co to w ASG oprócz lansu ?

Ostatnio edytowany przez Trooper : 06-06-2012 o 19:28
Stare 06-06-2012, 19:41   #18
Szepol
Master Sergeant (MSG)

Miasto: Wałbrzych
Domyślnie

Cytat:
Napisał Trooper Zobacz Wiadomość
Kluczem do tej dyskusji jest właśnie to - BYŁEŚ DZIECKIEM. A jak się jest dzieciakiem to się różne głupoty robi i jest to najlepszy czas na tego typu zabawy. Tylko, że niektórzy z tego nie wyrastają i w wieku 26 lat kupują karabin na kulki i idą śmiecić w lesie...
Na całe szczęście niektórzy nie dorastają i dzięki temu mamy wiele organizacji, stowarzyszeń hobbystycznych, które w większości przypadków robią coś pożytecznego. Mnie jako byłego (studia+praca=brak czasu) wolontariusza w MPiK w Jaworzynie Śl. też nazwiesz dzieckiem bo bawię się "ciufami"? Miłośnicy samolotów mogli sobie jedynie jako mali chłopcy samoloty origami składać etc. bo jak się jest dorosłym to nic wypada?

Strasznie nudne musisz mieć Trooper życie, oceniając zza klawiatury, skoro przeszkadzają Ci ludzie chcący robić coś innego w życiu niż AA2, AA3, BF3, CoD, WoW etc.

Ja jeszcze nie widziałem ludzi paradujących po ulicach z osprzętem i naszywkami, może to zwykła polska zazdrość w takim razie? Niech sobie noszą te naszywki wymarzonych organizacji skoro tylko idiota może je potraktować jak prawdziwe. Oczywiście dopóki nie są to naszywki jednostek III Rzeszy Niemieckiej.
Szepol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-06-2012, 19:59   #19
Chomiq
General

Domyślnie

Gdyby "tylko idiota" martwil sie tym, ze koles z ASG biega z odznaka jego jednostki to by nie bylo akcji w stylu wylapywania kolesi zmyslajacych bajki o tym czego to oni nie osiagneli w wojsku (ale to juz zupelnie inna sprawa). Ogolnie w spolecznosciach zachodnich takie sytuacje sa pietnowane i malo kto pozwoli sobie na wrzucenie fotki z odznakami jakis "specjalsow". Chodzi o sama "wartosc" tej naszywki, honor z tym zwiazany itp. Jezeli ty bylbys czlonkiem takiej jednostki to na bank by cie nie cieszylo gdyby jakis mlokos paradowal po ulicy z identyczna na pseudo mundurze z plastikowym karabinem przewieszonym przez ramie. Zdziwilo mnie wiec to, ze na WMASG takie cos w ogole nie mialo miejsc, a fakt zwrocenia na to uwagi spotkal sie z oskarzeniami o zawisc, przynaleznosc do jakiegos skladu itp.

Trooper - w ASG masz milsim, tam kolesie maja cale wyposazenie kompletowane do standardu uzywanego w silach ktore maja odgrywac. Jezeli taki milsim byl przykladowo symulacja dzialan usa vs ktostam to typek moze sobie i miec ta flage w pseudo IR. Sa tacy, ktorzy nawet sobie skombinuja gogle NV i beda z tym latac po nocy. Nie wnikam, w kazdym razie sie nie obwiesil naszywkami tak jak inni kolesie, a o to mi chodzilo.

Ostatnio edytowany przez Chomiq : 06-06-2012 o 20:04
Stare 06-06-2012, 20:00   #20
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

Cytat:
Na całe szczęście niektórzy nie dorastają i dzięki temu mamy wiele organizacji, stowarzyszeń hobbystycznych, które w większości przypadków robią coś pożytecznego.
Widać jesteś tak zarobiony, że nawet nie masz czasu na czytanie ze zrozumieniem...
Są hobbystyczne organizacje, które robią coś pożytecznego. Wystarczy spojrzeć na ''Ochotniczą Straż Pożarną'', która składa się w dużej mierze z ludzi, którzy prowadzą normalne życie, ale pasjonuje ich praca strażaka. I tacy ludzie gaszą pożary i ratują ludzkie życie praktycznie za darmo(bo jakąś tam kasę mają, ale rodziny z tego nie utrzymasz).
A z drugiej masz ludzi bawiących się w ASG, którzy czują się wystarczająco twardzi by zgrywać żołnierzy (sporo ludzi znam, każdy oczywiście ''rekonstruuje'' jednostki specjalne), ale nie pójdą do woja czy NSR'u bo wiadomo, daleko od domu i do GROM'u się nie dostaną mimo umiejętności bo tam służą tylko ''plecaki'' albo na misję im się nie widzi jechać. Dla mnie to żałosne.

Cytat:
Strasznie nudne musisz mieć Trooper życie, oceniając zza klawiatury, skoro przeszkadzają Ci ludzie chcący robić coś innego w życiu niż AA2, AA3, BF3, CoD, WoW etc.
j/w - czytanie ze zrozumieniem się kłania. Na gry nie mam czasu, a nawet jak mi się trafi trochę wolnego wieczorem to w nic nie gram, bo dzisiejsze gry to papka. Nawet na to forum nie mam czasu wpadać poza niektórymi okresami, no ale ktoś kto nie ma pojęcia kim jestem, wie ode mnie więcej bo pobieżnie przeczytał mój post na forum. Dobre

Cytat:
Jezeli taki milsim byl przykladowo symulacja dzialan usa vs ktostam to typek moze sobie i miec ta flage w pseudo IR. Sa tacy, ktorzy nawet sobie skombinuja gogle NV i beda z tym latac po nocy.
Tyle, że:
a) noktowizorów nie może sobie kupić byle typek z ASG nawet gdyby miał na nie kasę,
b) nawet jeżeli kupi sobie noktowizor niższej generacji to przecież przeczy to założeniom milsimom, które mają odwzorowywać rzeczywistość,
Dlatego naszywki nie drażnią mnie w społeczności ASG tak, jak robią to wojskowe atrybuty, które w ASG nie mają żadnego sensu.

Ostatnio edytowany przez Trooper : 06-06-2012 o 20:03
Stare 06-06-2012, 20:15   #21
Chomiq
General

Domyślnie

http://www.amazon.com/ATN-PVS7-3-Nig.../dp/B000WGQ9YI

Nie moze kupic?
Stare 06-06-2012, 20:23   #22
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

Przecież mówiłem, że w sprzedaży są tylko noktowizory niższych generacji i ten właśnie taki jest. Sprzedaż noktowizorów wojskowych jest ściśle kontrolowana przez amerykański departament obrony, który nie prowadzi eksportu poza terytorium USA takich urządzeń(przynajmniej oficjalnie, ale to już inny temat do rozmowy).

Aha, poza tym ten noktowizor byłby w Polsce nielegalny. Polskie wojsko korzysta z tej generacji noktowizorów i tak samo, jak cywil nie może zakupić na użytek prywatny wkładów balistycznych tak samo nie może zakupić takiego noktowizora.

Ostatnio edytowany przez Trooper : 06-06-2012 o 20:26
Stare 06-06-2012, 20:50   #23
Szepol
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

Cytat:
Widać jesteś tak zarobiony, że nawet nie masz czasu na czytanie ze zrozumieniem... CIACH
Udowodnię Ci teraz, że to Ty nie potrafisz przelać swoich myśli na klawiaturę bądź papier, w takim razie. Nie znoszę, gdy ktoś nie wie co pisze a później zarzuca innym różne wady psychofizyczne.

Cytat:
Napisał Trooper
Przecież słowo ''pozerstwo'' i ''ASG'' idą ze sobą w parze od kiedy ta zabawa wyszła poza terytorium Japonii. Uważam, że to jest infantylna zabawa dla infantylnych ludzi, bo śmieszne jest, kiedy dorośli ludzie, którzy mają rodziny wychodzą po pracy z biura i idą strzelać się razem z dzieciakami do lasu poprzebierani za żołnierzy...
następnie:

Cytat:
Napisał Trooper
I nie widzisz tutaj napinki ? Taki pozer nigdy nie zostanie specjalsem, choćby nie wiadomo jak chciał. Tak jak mówiłem - jak ktoś jest zerem to naszywka tego nie zmieni.
i w końcu:
Cytat:
Napisał Trooper
Tak samo, jak ASG jest INFANTYLNE.
Ciekawe, kto na podstawie zacytowanego tekstu jest w stanie zinterpretować to inaczej niż zwykłą, niezrozumiałą nienawiść do ASG. To jest właśnie infantylne, nie rozumiem po co to robią to przynajmniej ich wyśmieję. Ogólnie na podstawie powyższych cytatów jednoznacznie stwierdzić można, że w dupie masz naszywki bo dla Ciebie całość jest infantylna (wypadałoby używać czasem innych przymiotników, wszak w języku polskim mamy ich pod dostatkiem). No a wysyłanie kogoś do wojska, bo sie tym interesuje to jakaś makabra. Muszę przestać mówić głośno o moich zainteresowaniach bo jeszcze ze mnie "dzięcioła" zrobią

Nie muszę Ciebie znać, ba nie czuję nawet takiej potrzeby, lecz mam prawo oceniać Cię na podstawie tego, co napisałeś. Przecież nie zacząłem wymyślać tekstów w stylu jaki to z Ciebie słaby kucharz

@Chomiq:
Cytat:
Napisał Chomiq
Jezeli ty bylbys czlonkiem takiej jednostki to na bank by cie nie cieszylo gdyby jakis mlokos paradowal po ulicy z identyczna na pseudo mundurze z plastikowym karabinem przewieszonym przez ramie.
Kursuję cały czas między byłym miastem wojewódzkim (Wałbrzych) a obecną stolicą Dolnego Śląska(Wrocław) i o to chodzi, że się nigdy nie spotkałem z żadnymi pozerami z naszywkami więc moim zdaniem to burza w szklance wody. Jedyne co mnie zniesmacza to noszenie bundeswehrek z flagą niemiec ale to tylko ze względu na naszą bogatą historię z tym krajem.
Stare 06-06-2012, 20:52   #24
kwiatek8914
Captain

Domyślnie

Cytat:
Tyle, że:
a) noktowizorów nie może sobie kupić byle typek z ASG nawet gdyby miał na nie kasę,
b) nawet jeżeli kupi sobie noktowizor niższej generacji to przecież przeczy to założeniom milsimom, które mają odwzorowywać rzeczywistość,
No to zdecyduj się, czy nie kupi, czy kupi gorszy, bo to jest duża różnica, wejdź sobie na specshop.pl i obadaj ich ofertę. Nie wiem czy miałeś styczność z ASG czy nie, ale Twoje wywody dają mi do myślenia, że po prostu nigdy tego nie ugryzłeś, a wymądrzasz się nie mając zielonego pojęcia o tym, nie wiem, mogę się mylić. Co do tej straży to poleciałeś za daleko, który ochotniczy strażak traktuje OSP jako rozrywkę? Nie kumam tego. OSP to ludzi, którzy z zamiłowania to robię i tak na prawdę złamanego grosza za to nie dostają, ludzie bawiący się w ASG traktują to jako rozrywkę. Piszesz o kolesiu, który ma naszywkę IR, rozumiem że w Twoim mniemaniu osoba, która gania z repliką M249, i która ma podczepioną atrapę paska z amunicją też jest lanserem? Może z innej mańki teraz, osoby, które bawią się w modelarstwo i wydają po kilkadziesiąt tysi na replikę powiedzmy F-16 z turbiną, Twoim zdaniem są lanserami? To co, mają iść do szkoły orląt w Dęblinie?
Stare 06-06-2012, 21:10   #25
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

Cytat:
Udowodnię Ci teraz, że to Ty nie potrafisz przelać swoich myśli na klawiaturę bądź papier, w takim razie. Nie znoszę, gdy ktoś nie wie co pisze a później zarzuca innym różne wady psychofizyczne.
No i jedyne co udowodniłeś to to, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Bo ja nie napisałem o wszystkich pasjonatach(tak jak ty przytoczyłeś z dupy miłośników kolei) tylko o dzieciakach z ASG. Próbuj dalej

Cytat:
Ogólnie na podstawie powyższych cytatów jednoznacznie stwierdzić można, że w dupie masz naszywki bo dla Ciebie całość jest infantylna (wypadałoby używać czasem innych przymiotników, wszak w języku polskim mamy ich pod dostatkiem).
Otóż to. Aż nie mogę uwierzyć, że wreszcie zrozumiałeś

Cytat:
No a wysyłanie kogoś do wojska, bo sie tym interesuje to jakaś makabra.
Uhm, bo każdy interesujący się wojskiem lata po lesie z karabinem na kulki i pokazuje jakim to jest specem od czarnej/zielonej/czerwonej/niebieskiej taktyki.

Cytat:
Przecież nie zacząłem wymyślać tekstów w stylu jaki to z Ciebie słaby kucharz
Nie, ale zacząłeś wymyślać teksty, że cały mój wolny czas opiera się o gry komputerowe.
Dlatego zwyczajnie na podstawie tego, co tutaj wypisałeś zaczynam cię podejrzewać o debilizm

Cytat:
Co do tej straży to poleciałeś za daleko, który ochotniczy strażak traktuje OSP jako rozrywkę?
A co to jest ''pasja'' to wiesz ? I nie chodzi mi o ten film z Chrystusem...

Cytat:
No to zdecyduj się, czy nie kupi, czy kupi gorszy, bo to jest duża różnica,
Wyraźnie napisałem, że obecnie stosowane noktowizory przez armię USA i Polską są nie do zdobycia, bo ci pierwsi swoich zabawek z tej dziedziny nie sprzedają, a ci drudzy zablokowali to ustawą. I jak spojrzysz na ofertę jakiegokolwiek polskiego sklepu, który sprzedaje ''noktowizory'' to prawdziwych zabawek nie uświadczysz. Możesz sprawdzić, bo macie teraz w gimnazjum długi weekend

Cytat:
Może z innej mańki teraz, osoby, które bawią się w modelarstwo i wydają po kilkadziesiąt tysi na replikę powiedzmy F-16 z turbiną, Twoim zdaniem są lanserami?
No, bo modelarz i pilot to to samo...
Dajcie wreszcie jakieś rozsądne porównanie, bo szkoda czasu na te przykłady z dupy. Świat się sam nie uratuje
Stare 06-06-2012, 21:21   #26
Shibby
General

Domyślnie

Cytat:
A z drugiej masz ludzi bawiących się w ASG, którzy czują się wystarczająco twardzi by zgrywać żołnierzy (sporo ludzi znam, każdy oczywiście ''rekonstruuje'' jednostki specjalne), ale nie pójdą do woja czy NSR'u bo wiadomo, daleko od domu i do GROM'u się nie dostaną mimo umiejętności bo tam służą tylko ''plecaki'' albo na misję im się nie widzi jechać. Dla mnie to żałosne.
Ja tam w wolnych chwilach zgrywam kolarza, ale do żadnej profesjonalnej drużyny kolarskiej nie wstąpiłem. Czasami sobie lubię pokopać piłkę na boisku, chociaż mógłbym się niby zająć tym zawodowo. To wszystko mi z dzieciństwa zostało, bo już wtedy po szkole szedłem na boisko albo na rower i z tego nie wyrosłem. Ale zamiast zająć się tym profesjonalnie to pozerem jestem.

Przyznam, że od jakiegoś czasu nabieram ochoty, żeby w końcu wybrać się ze znajomymi na jakąś małą "partyjkę" w ASG albo chociaż Paintballa, tylko tak jakoś zawsze czasu nie ma. Ale kiedyś w końcu musi się znaleźć.
Do wojska wcale jakoś łatwo teraz nie jest się dostać. Znajomi, którzy się dostali, ciągle narzekają, że nie są pewni, czy kolejny raz zostanie z nimi przedłużony kontrakt.

A wyjazd na misję? Czym innym jest zabawa w żołnierza, a czym innym ryzykowanie własnego życia za kasę w imię czyichś, niekoniecznie słusznych racji. Może, jak ktoś jeszcze własnej rodziny nie założył, to może sobie jechać dorobić, bo wielu tak to traktuje - nie jako misję tylko jako pracę. Mnie takie coś nie fascynuje. Skłonny byłbym ryzykować własne życie tylko w przypadku konieczności obrony własnej ojczyzny przed wrogiem, ale mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby.
Stare 06-06-2012, 21:29   #27
Szepol
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

Cytat:
Dlatego zwyczajnie na podstawie tego, co tutaj wypisałeś zaczynam cię podejrzewać o debilizm
Ja Ciebie natomiast o 13 lat, pryszcze, fałdy tłuszczu połączone z brakiem kasy i żenująco niski poziom humoru. Tyle jeżeli chodzi o dedukcję.

Cytat:
Napisał Trooper
Uhm, bo każdy interesujący się wojskiem lata po lesie z karabinem na kulki i pokazuje jakim to jest specem od czarnej/zielonej/czerwonej/niebieskiej taktyki.
Oczywiście, że są inne. Niektóre nielegalne a niektóre niebezpieczne nawet. Pomijając robienie fotek telefonem z obiektywem wielkości paznokcia u małego palca (ale ile pikseli ma!).
Stare 06-07-2012, 11:29   #28
kwiatek8914
Captain

Domyślnie

Cytat:
No, bo modelarz i pilot to to samo...
to w takim razie maniak ASG i żołnierz to też to samo wg Ciebie? omg... gubisz się chłopie w zeznaniach...
Stare 06-08-2012, 16:54   #29
srk76
Lieutenant General

Miasto: Dąbrowa Górnicza
Domyślnie

...ludzie z nudów robią wiele rzeczy. Póki nie czynią innym krzywdy swoją pasją lub dziecinadą sprawy nie ma. Upodabnianie się ludzi to swoich bajkowych bohaterów to standard. Już wolę oglądać takich rangersów jak się przejadą w jeepach po moim mieście niż nacjonalistów ze swastykami lejących koreańczyków.

@chomik

Jednym zdaniem. Nie widzę problemów w tym że ktoś z siebie robi (i tu moje zdanie) kretyna ubierając się w wojskowe łaszki, klejąc naszywki wojsk i śliniąc na repliki broni za ciężkie pieniądze.

Jedni się lubią ubierać w sukienki i damską bieliznę inni w kalesony Marines
Stare 06-08-2012, 18:27   #30
={GF}=kurkowa
First Lieutenant

Domyślnie

Cytat:
Napisał srk76 Zobacz Wiadomość
...ludzie z nudów robią wiele rzeczy. Póki nie czynią innym krzywdy swoją pasją lub dziecinadą sprawy nie ma. Upodabnianie się ludzi to swoich bajkowych bohaterów to standard. Już wolę oglądać takich rangersów jak się przejadą w jeepach po moim mieście niż nacjonalistów ze swastykami lejących koreańczyków.

@chomik

Jednym zdaniem. Nie widzę problemów w tym że ktoś z siebie robi (i tu moje zdanie) kretyna ubierając się w wojskowe łaszki, klejąc naszywki wojsk i śliniąc na repliki broni za ciężkie pieniądze.

Jedni się lubią ubierać w sukienki i damską bieliznę inni w kalesony Marines
Sroczko....

Chomikowi chodziło tylko i wyłącznie o to że nie powinni używać naszywek brygad oraz stopni wojskowych bo na to trzeba sobie zasłużyć. Niech się bawią w ASG, nikt im nie broni używać mundurów czy replik, chodzi tylko o przestrzeganie pewnych zasad.
Tego typu zachowania powinno się tępić
={GF}=kurkowa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-18-2012, 06:05   #31
nazgul45

Domyślnie

.... odbijając od dyskusji... dosyć jałowej niestety bo żadna ze stron nie dojdzie w niej chyba do porozumienia.... ktoś sieje kompozytem w poznaniu i okolicach? jesteście na wmasgu?
Stare 06-18-2012, 12:39   #32
kwiatek8914
Captain

Domyślnie

Cytat:
Napisał nazgul45 Zobacz Wiadomość
sieje kompozytem
tego okreslenia jeszcze nie slyszalem, dobre, dobre
Stare 06-25-2012, 06:42   #33
nazgul45

Domyślnie

to jak ?
--------------------------------------------------------------------------------
- - Automatycznie połączona wiadomość - -
- - zamiast pisać jeden post pod drugim używaj przycisku EDYTUJ --
--------------------------------------------------------------------------------
dla tych którzy myślą że cywil nie może nokto kupić
http://www.pryzmat-fotooptyka.com.pl...?&menu=podmenu

Ostatnio edytowany przez nazgul45 : 06-25-2012 o 06:42 Powód: Autołączenie postów
Stare 06-28-2012, 15:53   #34
srk76
Lieutenant General

Miasto: Dąbrowa Górnicza
Domyślnie

Cytat:
Napisał ={GF}=kurkowa Zobacz Wiadomość
Sroczko....

Chomikowi chodziło tylko i wyłącznie o to że nie powinni używać naszywek brygad oraz stopni wojskowych bo na to trzeba sobie zasłużyć. Niech się bawią w ASG, nikt im nie broni używać mundurów czy replik, chodzi tylko o przestrzeganie pewnych zasad.
Tego typu zachowania powinno się tępić
...no może macie rację. Moja ekipa nie ma na szczęście takich schiz Co najwyżej na zlocikach latamy sobie szybowcem na radio

W ogóle te przebieranki w żołnierzy ludzi którzy często nawet poboru nie zaliczyli bo kat. E albo miganie się było ważniejsze, są dla mnie jedynie zabawne i pewnie dlatego mnie to nie wkurza jak Was.
Stare 02-08-2017, 06:57   #35
kajaad
Private E-2

Domyślnie

kajaad jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania