Wróć   America's Army PL > America's Army 2.8.x > Taktyki walki

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 03-05-2006, 09:34   #1
Mad_Medic
General

Domyślnie Psychotechnika

Czyli wpływ naszej sprawności psychofizycznej na grę.
Gramy o różnych porach dnia i nocy. W różnym nastroju i z różnych powodów. Jeden gra dla zabawy, inny gra mistrzowstwa, a inny dla odreagowania stresu. Zupełnie inaczej gra się po zwleczeniu się z łóżka po sennym odpoczynku, a inaczej po powrocie ze szkoły czy pracy.
Jednemu gra się świetnie wieczorem, a innemu rano.
Ktoś kiedyś nawet przeprowadzał doświadczenia z wpływem puszek piwa na grę. Z tego co pamietam, to grało się swietnie i coraz fajniej, a przynajmniej porażki przestawały robić różnicę :wink:
Ogólnie "kalendarz" naszej sprawności można podzielić na kilka współnych okresów:

- Rozruch - Mózg dopiero zaczyna pracę. Mięśnie rozluźnione ale przepływ informacji jeszcze szwankuje. Refleks nie jest najlepszy. Zdarza się, że gapimy się 2-3 sekundy na kogoś, nim uświadamiamy sobie że to op4. Skupić się na grze jest dość ciężko, wszsytko przesłonięte "mgiełką", a świat jest gdzieś poza nią. Najchętniej człowiek by chętnie jeszcze odpoczął i tęsknie patrzy na łózko.
Wyniki w grze mizerne. Nie wyłapuje się op4 na widoku, a co tu mówiąc o ukrytych. Za to na swoich reaguje się całym magazynkiem. Łatwo złapać ROE. Nie pamięta się co znaczy słowo "taktyka"
- Rozpędzanie - Silnik zaskoczył. Świat znowu jest ostry i wyraźny. Z każdą chwilą poprawia się refleks. Można się z nami normalnie dogadać. Zwykle w brzuszku spoczywa już posiłek lub jego ekwiwalent w postaci kawy, czy innego rozbudzacza. Świat wydaje się piękny i otwarty.
Daje się grać. Nadal jedenak jesteśmy dalecy od formy. Mamy problemy z celowaniem i reagowaniem. Jednocześnie mamy pretensje do siebie, bo przecież gostka się widziało. Jednak mięśnie prawego Palca wskazującego na LMB nie zawsze zaskakują. Taktykę się chce stosować, ale nie zawsze tą właściwą. Winiki w grze takie sobie.
- Wyższy bieg - W miarę normalny stan pracy mózgu. Współpraca obu pólkul na wysokim poziomie. Szybko reagujemy na bodźce. Op4 to op4, a nie Teambrother. ROE jest gdzieś w strefie błędów statystycznych i pecha. Taktyka zwykle działa i jes dobierana wlaściwie. Wyniki w grze na naszym prywatnym poziomie osobistym. Nie można narzekać.
- "Faza" - Stan umysłu niezwykle rzadki i krótkotrwały, ale porządany. Idealna wspópraca obu półkul mózgowych. Mięśnie rozgrzane, natychmiast reagują na bodźce z mózgu. Stan łatwy do rozpoznania - gramy jak superplayer. Op4 zauważony, to op4 martwy. Bez problemu celujemy i trafiamy w odległych wrogów, nawet na wpół ukrytych.
Przemierzamy mapę niczym kosiarka. Nie boimy się niczego i nikt nie jest wyzwaniem. Wszystko się nam udaje. Wyniki gry ponad przeciętne. Często dużo, dużo bardziej niż normalne.
Niestety wystarczy drobiazg, np. hałas za oknem, czy "wyrzuć śmieci" rzucone z głębi mieszkania albo strzał w plecy i nagła śmierć, by nastąpiła...
- Dekoncentracja - Nagle znów mamy masę problemów. Co byśmy nie robili, żadna taktyka nie działa jak powinna, znów spóżniamy się z naciśnięciem spustu o milisekundy. Celownik jakoś nie chce najechać na ciemne postacie.Wyniki gry się pogarszają. Każdy przeciwnik strzela celniej i szybciej, Ciągle mamy wrażenie, że stan jest przejściowy.
Jest. Ale zwykle pozostaje na stopniu "wyższy bieg". Stan taki najlepeij przeczekać na drugiej linii, nie pchając się specjalnie do rushy i walki.
Wyniki gry się pogarszają poniżej przeciętnej. Warto kończyć grę.
- Przemęczenie - Zbyt długo otrzymywaliśmy bodźce, mózg nie może nadążyć z ich przetwarzaniem, mięśnie zaczynają się męczyć. Znowu zupełnie nam nie idzie. Mózg zbyt wolno wysyła sygnały, mięśnie zbyt olno reagują. Pozornie wydaje się, że nadal jest w porządku, albo natąpiła faza dekoncentracji. Jednak tego stanu nie da się przeczekać. Z każdą minutą jest gorzej. Wyniki marne, łatwo złapać ROE. Zaczyna się ból oczu. Często ćmi głowa - poczatki migreny spowodowanej przeładowaniem informacyjnym. Lepiej przerwać grę i zająć się czymś innym nie komputerowym, lub odpocząć.
- Zmęczenie - Patrzymy w monitor i widzimy tylko kolorowe piksele, które nic nie znaczą. Niemal całkowity brak reakcji. Refleks żenująco niski. Świat jest gdzieś daleko. Wyników nie ma. ROE często też, bo nie reagujemy nawet na swoich, i zapominamy o nadach itp.
Oczy bolą jak wściekłe - marzymy tylko o odpoczynku. W głowie może zacząć łupać. Bezwzględnie przerwać grę. Odpocżąć, iść na rower, spacer, albo spać.

Oczywiście należałoby dodać tu jeszcze wpływ innych czynników, jak stres, nastrój itp.

Mam nadzieję, że rozpoznacie obajwy i oszczędzicie swoje zwoje szarych komórek - jeszcze się w zyciu przydadzą.
Piszcie o swoich "badaniach" psychofizycznych i jak wpływały na grę.

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 03-05-2006, 10:50   #2
WOjtas
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do WOjtas Wyślij wiadomość przez MSN do WOjtas
Domyślnie

Grywam raczej wieczorem. I caly opis od rozruchu po zmeczenie idealnie sie zgadza. Z ty, ze czalem po dekoncentracji udaje sie wrocic z nawet wyzej niz do "fazy". I dekoncentracja nie trwa zbyt dlugo. Choc roznie to bywa...
Mieszkam teraz w akademiku i na prawde wysokie wyniki udaje sie uzyskiwac tylko w niektorych godzinach, jak sie robi ciszej... bo tak to faktycznie ciezko o jakakolwiek koncentracje. Choc czasem i zadne dzwieki z zewnatrz nie przeszkadzaja. Da sie idealnie skupic na klikaniu. A wtedy to nie ma bata .
WOjtas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-05-2006, 14:43   #3
inverso
Warrant Officer 1

Wyślij wiadomość przez MSN do inverso Wyślij wiadomość przez Yahoo do inverso
Domyślnie

no a ja tak nie mam, czasami mam "fazę" natychmiast po rozpoczęciu gry, czasami lamię przez tydzień non stop, najlepiej tak naprawdę idzie na początku gry, najlepiej z ranka (gdy jeszcze nieco zaspany jestem ) albo późno w nocy (także, gdy nie do końca kontaktuję ).

Ale tekst ciekawy, teraz wiem dlaczego niektóre ludzie uciekają po dwóch KIA, nie mogą się "fazy" doczekać
Stare 03-05-2006, 14:47   #4
Voxal
Staff Sergeant

Miasto: Tarnów
Wyślij wiadomość przez AIM do Voxal Wyślij wiadomość przez Yahoo do Voxal
Domyślnie

w moim przypadku zwykle po Rozruchu i Rozpędzeniu następuje Dekoncentracja i Przemęczenie, grywam pod wieczór a w "łikendy" od południa do wieczora, co do badań to we własnym zakresie robiłem badania wpływu piwa na gre i było gorzej niż zwykle
zazwyczaj jak sie bardzo staram to nic mi nie wychodzi i po chwili moge ogladać innych z teamu jak grają, za to jak mi niezależy to jako takie wyniki udaje mi sie osiagnąć
Voxal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-05-2006, 14:59   #5
inverso
Warrant Officer 1

Wyślij wiadomość przez MSN do inverso Wyślij wiadomość przez Yahoo do inverso
Domyślnie

Cytat:
we własnym zakresie robiłem badania wpływu piwa na gre i było gorzej niż zwykle
uuu, to źle, piwo przed ważnym meczem to naprawdę dobra rzecz :wink:
Stare 03-05-2006, 15:10   #6
RHK111
General

Wyślij wiadomość przez MSN do RHK111
Domyślnie

Ja raczej jestem night, tak od 21:30 i lubie sesje po 1 do 2h. Czasami jak mnie przybije tak ze 4h lub wiecej na nastepny dzien robie sobie przepustke aby neurony mogly odpoczac. W dzien to pogrywam raczej RTSy.

Salu2
Stare 03-05-2006, 19:03   #7
Shibby
General

Miasto: Przasnysz
Domyślnie

Ja zdecydowanie wole wieczorami, poznymi wieczorami.

W zasadzie to dopiero od 21:00 jako tako idzie mi gra, a punkt kuliminacyjny jest miedzy 22:00, a 23:00.

Kompletnie nie potrafie grac z samego ranka, zaraz po przebudzeniu. Populudniami rowniez kiepsko to wyglada.
Stare 03-05-2006, 21:15   #8
WOjtas
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do WOjtas Wyślij wiadomość przez MSN do WOjtas
Domyślnie

Cytat:
Napisał irreversal
no a ja tak nie mam, czasami mam "fazę" natychmiast po rozpoczęciu gry, czasami lamię przez tydzień non stop, najlepiej tak naprawdę idzie na początku gry, najlepiej z ranka (gdy jeszcze nieco zaspany jestem ) albo późno w nocy (także, gdy nie do końca kontaktuję ).

Ale tekst ciekawy, teraz wiem dlaczego niektóre ludzie uciekają po dwóch KIA, nie mogą się "fazy" doczekać
Dobrze ci idzie, bo 3/4 grajacych rano to n00bki. Nie trudno ich wyciac...
WOjtas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-05-2006, 22:31   #9
Killer
General

Miasto: Warszawa
Wyślij wiadomość przez AIM do Killer
Domyślnie

jak grywalem to zawsze wieczorem. ale najlepiej mi sie gralo ok 16-18. nie wiem dlaczego ale wtedy bylo git
Stare 03-06-2006, 06:51   #10
WiN
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do WiN Wyślij wiadomość przez AIM do WiN Wyślij wiadomość przez MSN do WiN Wyślij wiadomość przez Yahoo do WiN wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

A ja jak każdy chyba mam lepsze i gorsze dni :wink:
WiN jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-06-2006, 13:10   #11
webwebcio_pl
Chief Warrant Officer 2

Domyślnie

Psychofizyka psychofizyką - ja jestem na etapie czysto fizyczno-informatycznej (czyt. wyże i niże pingowe )
webwebcio_pl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-11-2006, 14:23   #12
Georg_PL
Sergeant First Class

Wyślij wiadomość przez ICQ do Georg_PL
Domyślnie

A ja tam jak z budy wruce to dobrze gram bo se wyobrażam że moi przeciwnicy to moja nauczycielka matematyki
Georg_PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-11-2006, 18:56   #13
DeX
Lieutenant Colonel

Wyślij wiadomość przez MSN do DeX
Domyślnie

Cytat:
Napisał Georg_PL
A ja tam jak z budy wruce to dobrze gram bo se wyobrażam że moi przeciwnicy to moja nauczycielka matematyki
DeX jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-11-2006, 22:22   #14
[F]ryZzj3r][
First Sergeant (1SG)

Wyślij wiadomość przez MSN do [F]ryZzj3r][
Domyślnie

no dżordż dobra motywacja. to jak wyobraże se wchowawczynię to beda hedy ze bedziecie wyzywac mnie od cziterów

a tak do tematu to madre rzeczy tu MAD wypisal
a stan typu "Faza" zdaza mi sie zazwyczaj w puuzniej nocy najlepiej jak mam cisze i spokoj..a i jeszcze jedno.. jak nie mam lagów :evil:
Stare 03-12-2006, 13:51   #15
Georg_PL
Sergeant First Class

Wyślij wiadomość przez ICQ do Georg_PL
Domyślnie

Ta nauczycielka matmy to też (niestety) moja wychowawczyni!
Stare 03-13-2006, 13:53   #16
MadDog
Chief Warrant Officer 2

Wyślij wiadomość przez MSN do MadDog Wyślij wiadomość przez Yahoo do MadDog
Domyślnie

No fajne Mad_Medic

Ja to mam jeszcze cos takiego jak trema przed jakims sparem albo meczem (no bo nOOb jestem) i jak mam grac to mi tak adrenalina uderza, ze rece mi drza i czasem nie calkiem dobrze trafiam w klawisze Dlatego przed jakims waznym spotkaniem wskakuje na jakies 15-30 minut na oficjala zeby sie wypstrykac z tych nerwow...jak jeszcze uda mi sie kogos ubic, to wtedy taka wieksza pewnosc siebie jest i na spotkanie wchodzi sie troszke wyluzowaym...ale nerwy czasem dalej sa...echh...
MadDog jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-13-2006, 14:15   #17
[F]ryZzj3r][
First Sergeant (1SG)

Domyślnie

hehe znam to uczucie... tez to kiedys mialem ale z czasem przechodzi
Stare 03-13-2006, 21:22   #18
entropy
Chief Warrant Officer 4

Wyślij wiadomość przez MSN do entropy Wyślij wiadomość przez Yahoo do entropy
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dj.Fr!
[zY^[PL]]hehe znam to uczucie... tez to kiedys mialem ale z czasem przechodzi
Ooooj, tu bym polemizowal... Troszke meczy gralem i nadal mam taka drgawke przed meczem (czesto nawet w trakcie ) ze szok. Czasami jedno, lub dwa piwka pomagaja, ale to juz roznie bywa
Stare 03-13-2006, 22:59   #19
IIPen
Moderator
General

Domyślnie

trzeba grac 4fun. Wtedy nie ma zadnych drgawek
No, ale niektorzy je chyba lubia :wink:

IIPen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-05-2006, 15:53   #20
ged_[PL]
Sergeant First Class

Domyślnie

Experymentowalem z piwem
to prawda czym wiecej browara tym bardziej masz w d.... KIA
a one przyrastaja lawinowo
ged_[PL] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-05-2006, 18:11   #21
WiN
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do WiN Wyślij wiadomość przez AIM do WiN Wyślij wiadomość przez MSN do WiN Wyślij wiadomość przez Yahoo do WiN wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Cytat:
Napisał IIPen
chyba sie nie da 4fun bo przed każdym meczem trzeba lecieć na klopa a czasem ręce się dygotają przez kilka rundek :/
Stare 04-05-2006, 18:40   #22
DeX
Lieutenant Colonel

Wyślij wiadomość przez MSN do DeX
Domyślnie

Cytat:
Napisał [=PSF=
WiN32]
Cytat:
Napisał IIPen
chyba sie nie da 4fun bo przed każdym meczem trzeba lecieć na klopa a czasem ręce się dygotają przez kilka rundek :/
Jezu, po co ty grasz w ta gre jak takiego nerwa lapiesz przy kazdym meczu ?

Na mnie ta ilosc adrenalinki ktora sie wydziela podczas grania meczu dziala mobilizujaco raczej A nie ze dostaje ataku sraki
DeX jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-05-2006, 19:58   #23
Gasbot
Major General

Miasto: Trochę Łódź i trochę mniej Żychlin
Wyślij wiadomość przez AIM do Gasbot Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gasbot
Domyślnie

ja to czasem nawet nie wiem czy juz sie posralem czy to moja wyobraznia tak dziala
Stare 04-05-2006, 21:03   #24
Zwirek
Lieutenant General

Wyślij wiadomość przez MSN do Zwirek
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gasbot
ja to czasem nawet nie wiem czy juz sie posralem czy to moja wyobraznia tak dziala
ty to zawsze srasz przed meczem, tylko nie zawsze zdazysz do kibla Gasusiu kochaniutki ^^
- [PSF]
Zwirek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-06-2006, 04:54   #25
heavy_puchatek
Brigadier General

Domyślnie

Ej co chcecie ale jak nie ma adrenalinki to nie ma grania, przynajmniej u mnie. Jak mi się nie chce/ gam o pierdołę to tak sobie śmiesznie biegam po mapie tylko
Stare 04-06-2006, 14:07   #26
WiN
General

Domyślnie

Prawie każdego meczu sie boje ale jakoś tak fajnie.... z tą sraką i tymi drgawkami
Stare 04-06-2006, 22:51   #27
pOiSE_
Command Sergeant Major (CSM)

Wyślij wiadomość przez Yahoo do pOiSE_
Domyślnie

Cytat:
Napisał [=PSF=
WiN32]Prawie każdego meczu sie boje ale jakoś tak fajnie.... z tą sraką i tymi drgawkami

to skoro piwo tak dziala rozluzniajaco, to moze ktos probowal palic marihuane przed meczem? tylko, ze refleks strasznie by chyba spadl...
Stare 04-07-2006, 04:56   #28
heavy_puchatek
Brigadier General

Domyślnie

E tam, przedmeczowa kupa wystarczy
Stare 04-07-2006, 13:09   #29
[ANONIM]
Moderator
General

Miasto: Babin/Lublin
Wyślij wiadomość przez AIM do [ANONIM]
Domyślnie

Cytat:
Napisał pOiSE_
to skoro piwo tak dziala rozluzniajaco, to moze ktos probowal palic marihuane przed meczem? t
Taaaa, zacznijcie wachac klej(najlepiej budapren), brac speeda, amfe, here etc. To dopiero luuuzz
Stare 04-07-2006, 15:18   #30
heavy_puchatek
Brigadier General

Domyślnie

Luuz luuzem ale czy jest pr0forma?
Stare 04-07-2006, 16:56   #31
[F]ryZzj3r][
First Sergeant (1SG)

Domyślnie

tiaa. czeba grac 4fun no ale przecie jak gracie o 1 miejsce TWL np. to nie bedziesz gral dla jaj nie? na przyrost adrenalinki na meczu nie ma recepty. chyba że jak ktos gra codziennie spary to to mu w koncu przejdzie
Stare 04-07-2006, 17:07   #32
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Cytat:
Napisał [ANONIM
]
Cytat:
Napisał pOiSE_
to skoro piwo tak dziala rozluzniajaco, to moze ktos probowal palic marihuane przed meczem? t
Taaaa, zacznijcie wachac klej(najlepiej budapren), brac speeda, amfe, here etc. To dopiero luuuzz
To sobie wyobraz, ze u nas w klanie jest gosc po 40tce, ktory dealuje dragami w holandii i robi sesje na speedzie od 5 rano do 24. To sie dopiero nazywa zrycie.
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-07-2006, 17:23   #33
klopsik_PL
General

Wyślij wiadomość przez MSN do klopsik_PL
Domyślnie

Cytat:
Napisał [ANONIM
]

dobrze gada
Stare 04-07-2006, 19:40   #34
WiN
General

Domyślnie

tu zaczynają sie jakieś cziterskie chwyty jak już PB zatrzymuje cziterków to teraz trzeba szukać wyjścia w samym sobie
PS. Polak potrafii
Stare 04-07-2006, 20:27   #35
heavy_puchatek
Brigadier General

Domyślnie

A jaki ma wpływ wrzask na TS?
Stare 04-08-2006, 13:03   #36
WiN
General

Domyślnie

jeśli grasz na słuch to duży a chyba większośc gra
nasłu"PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP"esz op4'ka a tu jakiś koleś wbija czy nie pożyczylibyście serwa na spara z jakimś pro nóób clanem ....i giniesz
Stare 12-23-2007, 08:40   #37
Gumak
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

Duży wpływ na wynik misji ma ilośc niebieskich i czerwonych napisów Nie dlatego ,że jak my zabijamy to nas więcej i możemy wygrac tylko dlatego ,że wiemy iż można sobie dac radę. Jeżeli widzimy kilkanaście niebieskich napisów na samym początku to sami czujemy się mniej pewnie i dzała na nas tak jak by "presja tłumu" Jeżeli oni nie dali rady to dlaczego ja mam dac. Często to działanie podświadome i my nawet tego możemy się nie domyślac. Jestem pewien, że przed walką z kimś close combat zobaczymy multum fragów naszej
drużyny to będziemy walczy lepiej. Jeżeli nie to wręcz na odwrót. Interesuje się psychologią i manipulacją, można jeszcze dużo innych zjawsik w tej grze umieścic
Gumak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-23-2007, 15:38   #38
zium
Captain

Miasto: Bielsko Biała
Wyślij wiadomość przez AIM do zium
Domyślnie

Pamięta się nieraz (mam 44 honoru) w drużynie sami z 80 honorem, a ty "przemierzasz mapę jak kosiarka" i najwięcej enemy z drużyny. Gram często wieczorem i w nocy to w tedy daję czadu na maxa. Wszystko co napisane w pierwszym postem sie zgadza.
zium jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-23-2007, 20:38   #39
Snipe
Lieutenant Colonel

Wyślij wiadomość przez AIM do Snipe
Domyślnie

tak, pierwszy post doskonale sprecyzowany. Czasami gdy mam "Fazę" czy to w CS'ie czy AA to po kilku rundach nazywają mnie cheaterem, ze mam wallhacka i takie rożne, czasami nawet niewiem jak ja takie rzeczy potrafie, jak ja ich wszystkich zabijam, przychodzi to naprawde latwo Pięknie opisane w pierwszym poście
Snipe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-24-2007, 09:16   #40
polsilver
Captain

Miasto: 100lyca
Wyślij wiadomość przez AIM do polsilver Wyślij wiadomość przez MSN do polsilver
Domyślnie

Z AA się wszystko zgadza,ale w robocie ostatnimi czasy mam tylko faze dekoncentracji i przemęczenia, a zgodnie z sugestią "rower, sen" dostał bym mega bana .........
Stare 12-24-2007, 12:27   #41
zium
Captain

Miasto: Bielsko Biała
Wyślij wiadomość przez AIM do zium
Domyślnie

Stan fazy to jest to. Drużyna przeciwna wybita w ciągu 3 minut.
zium jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-24-2007, 12:41   #42
sMiLe
Sergeant First Class

Domyślnie

Apropo piwa i jego wplywu na mozg i gre
Najlepiej mi sie gra gdy koncze 2 piwko
Wtedy dopiero lapie klimat i paluszki same biegaja
Po 4 piwku zaczyna sie KIA
sMiLe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-25-2007, 03:22   #43
chesterrR
Brigadier General

Wyślij wiadomość przez MSN do chesterrR
Domyślnie

cos ostatnio czytalem na temat pracy naszego mozgu w zaleznosci od czestotliwosci na ktorej odbieramy.
istnieja stany alfa, beta, delta, gamma (chyba nie pomylilem). stan alfa - stan normalny (w ciagu dnia),
beta - to tzw. jawa (czyli gdy na przyklad przysypiamy na wykladzie i wydaje nam sie ze profesorka gdyby te kilkadziesiat lat mniej...) jest to stan w ktorym najlepiej przyswajamy wiedze, bez cwiczen stan ten osiagamy zaraz po przebudzeniu sie lub przed zasnieciem. sa oczywiscie techniki relaksacyjne pozwalajace wprowadzic sie w ten stan o kazdej porze dnia, ale to obszerniejszy temat.
podczas tej fazy mamy zawsze najlepsze pomysly, wpadamy na rozwiazania problemow, najwiecej zapamietujemy, idealna wspolpraca obu polkol itd.
3 stan - to sen, lub gleboka medytacja (faza mozgu w ktorym mamy najwiecej snow)
4 - bardzo gleboki sen, mozg pracuje na najnizszych czestotliwosciach (jezeli kladziemy sie o 22, to osiagamy go pomiedzy 3 a 5 rano, wtedy dopiero mozg tak naprawde odpoczywa)

Na swoim przykladzie zauwazylem, ze najlepiej gram gdy jestem nieco senny, ale mimo to bardzo skupiony na tym co robie (zadnych pogaduszek na TSie itd) wtedy mam naprawde niekonwencjonalne jak na moja gre akcje, i refleks znakomity.
ze strzelaniem to jednak jest to bardziej zalezne od tego jak duzo gram.. zalozmy czas reakcji odpowiedni oraz "myslenie" na full obrotach, ale wykonianie proporcjonalne do "ogrania"
gram duzo -> strzelam dobrze,
gram jeszcze wecej -> strzekam jeszcze lepiej
nie gram nic -> strzelam "PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP"owo

The HardCore ____v e t e r a n
chesterrR jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 01-23-2009, 14:29   #44
DOMINATORO
Second Lieutenant

Wyślij wiadomość przez MSN do DOMINATORO
Domyślnie

Co do piwa to moze i fajnie sie gra po browarku albo dwoch ale sprawdzalem kiedys swoje sesje pod wplywem i sredni fragrate wychodzil mi 50% gorszy przy wypitych 5 piwach wiec to chyba nie jest najlepszy pomysl przed meczem o stawke.
DOMINATORO jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 01-31-2009, 15:03   #45
Malutki
General

Miasto: Bochnia/Kraków
Wyślij wiadomość przez AIM do Malutki
Domyślnie

Ja np po odpowiedniej ilosci alkoholu lepiej gram. No może akurat nie w AA, ale np w Guitar Hero przeszedlem 2 piosenki których normalnie nie mogłem pokonać

Przyłącz się
Malutki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 01-31-2009, 16:16   #46
tidididi
General

Miasto: Kraków
Domyślnie

Jedno piwko i gra staję się bardziej freestyle'owa Dwa piwka i mam wrażenie że moi sami się pchają i czekają na TK Trzy piwka- test w najbliższym tygodniu.

Najlepiej gra się wieczorem. Cisza i spokój w domu, gra na słuch to sama przyjemność. W meczach ręka drga, serce uderza szybciej. Wówczas wychodzą zagrywki jakich nie potrafiłbym użyć w grze na serwerze publicznym. No i kiepsko mi się gra gdy jestem czymś poddenerwowany, ciężko jest mi się skupić.
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania