Wróć   America's Army PL > America's Army 2.8.x > Taktyki walki

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 02-11-2005, 13:34   #1
.error.[cola]
General

Miasto: Sieradz
Wyślij wiadomość przez ICQ do .error.[cola] Wyślij wiadomość przez AIM do .error.[cola] Wyślij wiadomość przez MSN do .error.[cola]
Domyślnie Jak przechytrzyć wroga - tajniki walki na esports.pl

Być może niektórym się przyda
ZAPRASZAM

esports.pl - źródło wiedzy e-gamingu
.error.[cola] jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 02-11-2005, 14:40   #2
-=Chyzwar=-[P{L}S]-[GUNB]
Sergeant First Class

Domyślnie

zgadzam sie z wiekszoscia tego co bylo napisane - ale..........

kompletna bzdura jest ze rzucenie smoka na strone ataku to dobry pomysl........powiem tak - jak cos takiego sie dzialo a ja gralem w ataku to odczekalem jakies 2-4 sekund i walilem fraga pod luk - 1 lub 2 kile na miejscu .........jesli def mial raszerow w druzynie to po takim czyms juz ich nie mial .........oczywiscie istnieje tez opcja zfragowania catow .........i to juz jest opcja mniej pocieszajaca dla takich raszerow ...... raczej denerwujace bylo jak ktos rzucal smoka na strone defu.......oczywiscie jesli sie gralo w ataku :evil: .........najpierw zareportowac wroga a potem mozna smoka rzucac ale na bank nie na odwrot........
jesli natomiast gralem w defie to sam czesto rzucalem smoka na nasza strone tuz przy archu..........tak zeby z wiezy bylo widac boki archu........i dzieki temu tez czesto padaly ze 2 trupy na miejscu........

poza tym chcialem dac dobra rade nowym graczom: nie raszujcie :!:
jesli sie nauczycie grac normalnie to wtedy mozecie eksperymentowac :!: dobijajaca jest sytuacja gdy grajac 4x4 dwoch "nowych" idzie raszowac i po paru sekundach jest nas juz tylko 2

to takie moje uszegolowienie

......c ya on battlefield..........hopefuly soon

regards from [Poli§h {Lawyer§} §quad]
Stare 02-11-2005, 17:03   #3
CAM-VID
General

Wyślij wiadomość przez AIM do CAM-VID
Domyślnie

CYT."Jeśli grasz w AA - używaj dźwięku przestrzennego albo jeśli twoje zasoby finansowe nie pozwalają na zakup porządnych głośników przestrzennych, zainwestuj w tańsze ale porządne słuchawki."

Nie zgadzam się z kolejnością. Według mnie podstawą przede wszystkim są dobre słuchawki. W słuchawkach słyszysz wszystko . Głośniki powodują, że słyszysz również rozpraszające cię dźwięki z zewnątrz
Stare 02-11-2005, 18:01   #4
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Miasto: Lublin
Domyślnie

cola jesli moge cos zasugerowac prosilbym od stworzenie jednego topicu dotyczacego newsow na esports oraz ich komentowania
Stare 02-11-2005, 18:11   #5
Guest

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dj. Gargamel
cola jesli moge cos zasugerowac prosilbym od stworzenie jednego topicu dotyczacego newsow na esports oraz ich komentowania
to chyba nie jest przemyślany pomysł, to napewno nie jest przemyślany pomysł
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-11-2005, 18:22   #6
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Domyślnie

w tej chwili co drugiemu newsowi na esports jest poswiecony oddzielny topic na forum co wg mnie jest lekka przesada - druga sprawa jest tam chyba mozliwosc komentowania newsow :
Stare 02-11-2005, 19:19   #7
.error.[cola]
General

Miasto: Sieradz
Wyślij wiadomość przez ICQ do .error.[cola] Wyślij wiadomość przez AIM do .error.[cola] Wyślij wiadomość przez MSN do .error.[cola]
Domyślnie

Jak sobie zyczycie, dostosuje sie ...
.error.[cola] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-11-2005, 19:24   #8
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Domyślnie

nie traktujcie mojego zdania jako wiazacego to tylko mala subiektywna prosba :wink: - mozna zapytac szefa
Stare 02-11-2005, 21:43   #9
Raiden
General

Wyślij wiadomość przez AIM do Raiden Wyślij wiadomość przez MSN do Raiden
Domyślnie

Cytat:
Napisał CAM-VID
CYT."Jeśli grasz w AA - używaj dźwięku przestrzennego albo jeśli twoje zasoby finansowe nie pozwalają na zakup porządnych głośników przestrzennych, zainwestuj w tańsze ale porządne słuchawki."

Nie zgadzam się z kolejnością. Według mnie podstawą przede wszystkim są dobre słuchawki. W słuchawkach słyszysz wszystko . Głośniki powodują, że słyszysz również rozpraszające cię dźwięki z zewnątrz
ja tez sie nie zgadzam z kolejnoscia . moim zdaniem najpierw to trzeba miec dobra dzwiekowke.
Raiden jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-12-2005, 00:39   #10
Guest

Domyślnie

AAO na głośnikach?
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-13-2005, 11:38   #11
Kere$
Warrant Officer 1

Wyślij wiadomość przez ICQ do Kere$ Wyślij wiadomość przez MSN do Kere$ Wyślij wiadomość przez Yahoo do Kere$
Domyślnie

zabierajcie sie do pisania lepszego poradnika, a nie tylko krytykujecie =)
Kere$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-13-2005, 13:26   #12
Murek
Captain

Wyślij wiadomość przez AIM do Murek Wyślij wiadomość przez MSN do Murek
Domyślnie

Brawa za ten artukul jestem ZA
Mysle ze weterani powinni wiecej takich artykulow upobilkowac by poczatkujacy mogli wiecej sie nauczyc.. Oczywiscie niektorzy niechca zdradzac swoich weteranskich zagran ale jesli ktos z weteranow czuje sie ze moze pomoc to prosze o wiecej takich artykulow

HOOAH
Murek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-13-2005, 14:10   #13
nofink
Second Lieutenant

Domyślnie

swietny poradnik... najciekawszy byl punkt o wyrzuceniu nada... ciekawy pomysl
nofink jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-13-2005, 18:33   #14
Salieri[MT]
Chief Warrant Officer 3

Wyślij wiadomość przez MSN do Salieri[MT]
Domyślnie

Hehe no w sumie do tych taktyk każdy z czasem dochodzi... wszystkiego co autor wymienił już używałem oprócz tego fake nada . Naprawdę dobry pomysł, tylko gorzej jak ktoś zakapuje i nam go podwędzi, albo dożuci swojego .

A co mógłbym dodać? Chyba tylko taki trik odnośnie czyszczenia schodów na BC. Mianowicie bardzo często czyszczę schody (najczęściej gdy jestem już sam w ass) puszczając smoke'a na lewą stronę mostu i powolutku wychylać się z prawej, czy to na wieży czy na dole. Wtedy z reguły koleś na schodach, myśląc, że próbujemy się dostać na lewego cat'a (patrząc od naszej strony) wychyla się i bardzo łatwo możemy go ściągnąć. Podobnie robię gdy mam problemy na topie. Daje smoke'a po lewej i wychylam się z prawej, nawet na weteranów działa .
Stare 02-13-2005, 23:02   #15
Lailonn
Lieutenant General

Domyślnie

To ja dodam od siebie moj prywatny trick Podobny do fake nada ale nie do konca. Wyjmujemy smoke'a i rzucamy go. Przeciwnik myslac, ze to nade/flash schowa sie czy odwroci. A my jak tylko rzucimy go to od razu za nim wbiegamy. Nie zawsze dziala ale to akurat normalne
Lailonn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-14-2005, 08:40   #16
Shibby
General

Miasto: Przasnysz
Domyślnie

Można jeszcze krzyknać "Frag Out" do rzucanego fake nada. ;]

PS. Kumpel kiedys na spzitalu (gdy juz usunieto granaty) wrzucil do ktoregos pomieszczenia flasha i krzyknal "Frag out". OpFor byl czerwony i zginal. Na koniec rundy na czacie posypaly sie oskarzenia o hacki itp. ;] Tylko wyzsze honorki mialy polewe, a kazdy niskohonorowiec krzyczal "kick him fucking cheater". ;]
Stare 02-14-2005, 09:35   #17
[NIKON]
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał area51.DirectC
AAO na głośnikach?
Ramon z Polbatu gra bodajze na 5.1
[NIKON] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-16-2005, 08:15   #18
Cohen
Sergeant Major of the Army (SMA)

Domyślnie

Jak klanlider sie odezwal to i ja dorzuce moje 3 grosze:

o dzwieku przestrzennym na głośnikach w aao mogła pomyśleć jakaś skończona lama która w życiu nie miała tego w domu Posiadam zestaw Creative'a 6.1 (na marginesie - bardzo gorąco polecam) i zapewniam was, że jak nie macie wytłumionego pokoju to sobie nie pogracie. Jak podgłośni się zestaw tak, żeby było słychać kroki to krótka wymiana ognia podniesie wam sąsiadów w trzech okolicznych budynkach (wiecie jak subwoofer sie niesie) Po prostu życze powodzenia w graniu o dowolnej porze, ale zwlaszcza po 20, kiedy śpiąćych domowników (WSZYSCY ich mamy) obudzi nagle jeb^%&cie z RPG . Nikt nie jest w stanie wytrzymać długo ze strefą wojny w pokoju obok Więc ktoś, kto palnął ten punkt jest po prostu świetny

Co do punktu wolne kroczki (7) - czyszczenie schodów def z prawego balkonu poprzez wyczołgiwanie się na celowniku (za tekst o szczerbince vs. potencjalny snajper autor dostaje drugie ) to 95% szansa na dostanie kulki między oczy. Numer z dymem także, bo snajper nie będzie się lampił w dym zasłaniający mu cały celownik tylko poszuka miejsca w które może trafiać. Czyli drugiej strony balkoniku. Szanse na sprzątnięcie snajpera który leży i ma podpórkę przez snajpera który czołga się i podpórki nie ma są praktycznie zerowe.

Najlepszy w tej sytuacji będzie drop albo snajpienie, ale z innego punktu Choć to też ryzykowne i wymaga nieuwagi wroga, ale przecież bez ryzyka nie ma zabawy lol
Cohen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-16-2005, 09:03   #19
Rancor
General

Miasto: Ostrów Wlkp
Wyślij wiadomość przez AIM do Rancor
Domyślnie

Cytat:
Napisał [NIKON
]
Cytat:
Napisał area51.DirectC
AAO na głośnikach?
Dlatego tak lami
Stare 02-16-2005, 11:42   #20
[1st.PB]Ramon
Captain

Wyślij wiadomość przez ICQ do [1st.PB]Ramon Wyślij wiadomość przez MSN do [1st.PB]Ramon Wyślij wiadomość przez Yahoo do [1st.PB]Ramon
Domyślnie

Cytat:
Napisał [NIKON
]
Cytat:
Napisał area51.DirectC
AAO na głośnikach?
Mam 5.1, ale gram zawsze na słuchawach.
[1st.PB]Ramon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-19-2006, 08:37   #21
Lebron#
Sergeant Major of the Army (SMA)

Wyślij wiadomość przez MSN do Lebron# Wyślij wiadomość przez Yahoo do Lebron#
Domyślnie

może i jestem noobem bo mam 27 honoru ale znalazlem dwie dobre taktyki szczegolnie dla Urban Assault

1. Udawanie trupa - troche to wpienia druzyne jesli jestes ostatnim graczem ale jak sa wszyscy taktyka jak znalazl np. kladziemy sie obok budki snajperskiej Eastu wyrzucamy giwere przed siebie troche i patrzymy na drzwi koles przechodzi obok nas i wchodzi do budki nam nie pozostaje zrobic nic innego jak podniesc bron i za nim wiele razy at taktyka sie sprawdziłą u mnie
2. Dymny - Chodzi o to, żeby granata dymnego rzucic w inna strone niz pojdziemy my op4orzy pojda w strone gdzie "dymi" granat a my za nimi i killem ich

no to tyle co sadzicie o tym ?
Lebron# jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-19-2006, 14:19   #22
Wisielec_PL
Major

Wyślij wiadomość przez MSN do Wisielec_PL
Domyślnie

Nie gram na UA ale udawanei trupa to nienajlepsza taktyka bo zaden op4 po smierci nie wyglada tak jak przygotowany do czolgania sie, moze i ktos kto malo gra na to pojdzie, ale na pewno nie ktos kto poswiecil wiecej kilkanascie godzin na ta gre, a 2 sposob czesto i na kazdej mapie moze sie sprawdzic. Wszystko zalezy jak zaraguje przeciwnik
Wisielec_PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-19-2006, 14:27   #23
MiWe
Chief Warrant Officer 2

Domyślnie

Cytat:
Napisał LEBRON
może i jestem noobem bo mam 27 honoru ale znalazlem dwie dobre taktyki szczegolnie dla Urban Assault

1. Udawanie trupa - troche to wpienia druzyne jesli jestes ostatnim graczem ale jak sa wszyscy taktyka jak znalazl np. kladziemy sie obok budki snajperskiej Eastu wyrzucamy giwere przed siebie troche i patrzymy na drzwi koles przechodzi obok nas i wchodzi do budki nam nie pozostaje zrobic nic innego jak podniesc bron i za nim wiele razy at taktyka sie sprawdziłą u mnie
2. Dymny - Chodzi o to, żeby granata dymnego rzucic w inna strone niz pojdziemy my op4orzy pojda w strone gdzie "dymi" granat a my za nimi i killem ich

Heheheheh chyba bede to stosowal Heheheh na UA lezec bez broni Ale mi sie humor poprawil.
MiWe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-19-2006, 15:26   #24
Murek
Captain

Wyślij wiadomość przez AIM do Murek Wyślij wiadomość przez MSN do Murek
Domyślnie

Cytat:
Napisał LEBRON

Jednym slowem dupa...
Opfor Moze najechac myszko na ciebie i wtedy kropeczka sie zaswieci na czerwono i co wtedy no chyba ze bys mial nóż czy cuś a tak to wiesz...
Pozatym Urban to mapa raczej szybka wiec mozesz w ten sposob doprowadzic innych do szalu skad ja to znam hihiih
A o drugim pkt niechce sie rozpisywac bo pomyslisz ze uwazam sie za Pro Czy cus w tym stylu
Proponuje Ci zebys sobie policzyl ile sekund ci zajmie dolecenie na jakies miejsce a ile opforowi i jesli znajdziesz miejsce gdzie szybciej bedziesz to tam biegasz i rashujesz Oczywiscie miejsce musi byc gdzies blizej przeciwnika tyle...
Stare 03-19-2006, 18:11   #25
Mad_Medic
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał LEBRON

Ad 1 - Op4 podchodzi i... zabiera naszą broń i idzie dalej...
Po drugie, żaden weteran nie pomyli trupa z żywym i udającym. Sylwetki wyglądają zupełnie inaczej. Ja np nie mam z tym problemu.

Ad 2 - taktyka bardzo stara. Jej skuteczność polega na tym, że op4 nawet znający takie sztuczki musi brać pod uwagę, że z dymu wyjdzie jakiś noob. Ale musimy mieć miejsce, a op4 musi być stosunkowo blisko.
Kontrtaktyka jest bardzo prosta - nad w Dym, a my ruszamy w inną stronę, skąd moze nadejść przeciwnik próbujący zajść nas od tyłu.
Większość weteranów ma opanowane reakcje na takie zagrywki. od zignorowania dymka do rushu przez dym i zajścia dumnego "czadera" od tyłu.

Wniosek z tego taki, że jedna z twoich "cudownych" zagrywek jest śmiertelnie niebezpieczna dla ją stosującego, a druga znana i doskonale rozpracowana.
Ale próbuj dalej. Najlepeszą taktyką jest czysta improwizacja - niech przeciwnik nigdy nie wie, czego się spodziewać. Czasami warto robić nawet rzeczy totalnie noobowskie i teoretycznie samobójcze - a noż widelec op4ki zapomniały obstawić lub uznały, że "tędy" nikt nie przejdzie? :wink:
Kiedyś udało mi się na BSE, pójść środkiem mostu, bez krycia się i spokojnie dobiec do tunelu bez jednego strzału
Co jakiś czas próbuję to powtórzyć - to dopiero zabawa
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania