Wróć   America's Army PL > America's Army 2.8.x > Taktyki walki

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 12-04-2004, 15:13   #1
Mad_Medic
General

Domyślnie Kiedy zostać snajperem...

Dziś po raz już koleiny byłem świadkiem znanej i nielubianej sytuacji - Noob + Snajper * 7 rund = zero fragów.
To skłania do pewnych refleksji... Kiedy się pchać do snajperki?
Oczywiście każdy początkujący marzy o "Wunder waffen", która pozwoli mu zabijać wroga tuzinami... :wink: Ale niestety w tej grze nie ma czegoś takiego, co zastąpi BFG 9000... Każda broń wymaga specjalizacji, ale Snajperka to broń szczególna - Jeśli chybisz raczej nie będzie powtórki, zwłaszcza jak celem był op4ski snajper
Ale nie trafianie w cel to jedno, a nie oddawanie żadnego strzału przez całą rundę to już zupełnie co innego.
Oczywiście trening snajperski jest zbyt łatwy... Więcej osób ma kłopoty ze strzelnicą, niż z treningami snajperskimi. Na mapie wygląda to już inaczej. Ktoś kto bez problemu kosi "białe tarcze" lub niewypały, może mieć poważne problemy w czasie gry...
Po pierwsze - trzeba umieć się chować tak, by jednocześnie mieć czyste pole ostrzału, a być niewidocznym
Po drugie - Trzeba szybko reagować na pojawiające się i znikające cele.
Po trzecie - Znajomość ścieżek wroga (i swoich)
Kiedy można więc, zostać snajperem? Na pewno po dobrym poznaniu mapy. Co jeszcze? Co czyni snajpera grożną bronią, lub frajerskim celem? Czy jest to talent, czy tylko dobre opanowanie swojego narzędzia, jakim jest karabin wyborowy....? Macie jakieś pomysły?
P.S.
I jak zapobiegać dostawaniu się takiej broni w ręce amatorów?

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 12-04-2004, 17:23   #2
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

A kiedy taki noob ma sie nauczyc grac snajperka?

Kazdy kiedys zaczylal i kazdy nie mial bladego pojecia (lub mial male) jak powinien grac snajper.

I kazdy ma prawo wziasc snajperke i grac. A to ze jeden gra lepiej a drugi gorzej? Takie jest zycie.

Wiel osob chcialoby ze snajperki i 203 zrobic bron elitarna, dostepna tylko dla umijacych poslugiwac sie nimi graczy. Tylko ze nie daje to szansy nauki nowym.

A jak zapobiegac dostawianiu sie takiej borni w rece "amatorow"? Po 7 rundzie miec wiecej punktow i nie przespac swojej kolejki.
Stare 12-04-2004, 17:55   #3
Bartezz
Brigadier General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Bartezz Wyślij wiadomość przez MSN do Bartezz Wyślij wiadomość przez Yahoo do Bartezz
Domyślnie

Zgadzam sie z Brykiem.Kazdy kiedys zaczynal i uczyl sie grac.Mad_Medic ty pewnie tez jak zaczynales grac w AA i zrobiles trening snajperski pchales sie na snajpe.
Bartezz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-04-2004, 18:37   #4
ibuPR0M
Chief Warrant Officer 2

Miasto: płock
Wyślij wiadomość przez Yahoo do ibuPR0M
Domyślnie

Rzeczywiscie ... poczatkujacy MUSI miec szanse na nauke gry M24 lub M82, ale z drugiej strony ... jak ja zaczynalem grac sniperka tez wyzywali mnie od noobow itp. A ja twardo gralem i gralem, z kazda runda bylem o cos madrzejszy i w koncu doszedlem do jakies tam wprawy. Trzeba po prostu znalesc zloty srodek
Stare 12-07-2004, 22:35   #5
giant=pl=
First Sergeant (1SG)

Domyślnie

ta no oczywiscie najlepiej wprowadzic bylo by jakis limit na snajpera np 20 honoru i 10 h wygrane na mapie
giant=pl= jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-08-2004, 09:17   #6
ibuPR0M
Chief Warrant Officer 2

Domyślnie

Cytat:
Napisał giant=pl=
ta no oczywiscie najlepiej wprowadzic bylo by jakis limit na snajpera np 20 honoru i 10 h wygrane na mapie
Nic to nie da ... moze byc tak, ze "nowy" gracz z 10 H bedzie mial wrodzone umiejetnosci do gry snajperka i bedzie o glowe lepszy od sniajpera z 25 H. Kogo wolalbys w swojej druzynie ? Tylko jak je udowodnij jak nikt nie da mu postrzelac
Stare 12-08-2004, 10:36   #7
Butcher28493
Sergeant Major (SGM)

Domyślnie

Ja snajperki nie chwytam z regóły na żadnej mapie. To nie moj styl grania chować się i czekać
Wszyscy mamy takie zame prawo korzystać z serverów AAO, wiec i do grania snajpą czy M203, nie zależnie czy mamy honorek 100 czy 10.
A jeżeli ktoś ma pretensje zawsze może zmienić server.
Granie w AAO nie jest obowiazkowe, nie zapominajmy o tym.
Butcher28493 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-17-2004, 22:57   #8
Thalon
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

POzwole sobie zabrac tutaj glos.
Pierwsza sprawa........niejaki Hubal PL.
Dorwalem sie do snajperki ( a nie jestem w tej broni taki znow cienias).
A ten do mnie zebym sie zamienil...oczywiscie odmowilem bo sie naczekalem na nia.
Gosc zaczal mnie od fakow kamperow wyzwywac........wysmialem go.......ale niesmak do tego typa pozostal.
Druga sprawa........tutaj na forum ...jak sie loguje, pojawiaja sie takie rozne madrosci (przyznam, ze sie troche z nich nauczylem).
Jedna madrosc, ktora mi sie spodobala......byla jakos tak "jak jestes dowodca oddzialu ogniowego w ktorym jest snajper....to oslaniaj go i wskazuj wroga"
I wiecie co?.........tylko raz jeden....taki snajper mi podziekowal i prosil bym lazil za nim krok w krok.
Inni albo staraja sie uciekac przede mna....albo mnie wyzywaja....lub patrza jak na sepa, ktory chce im wyrwac ich cudna bron.
A dzis...niejaki Pjrelli........nawet rozpoczynal glosowanie by mnie z serwa wywalic.......rozstrzelalem barana i sie wylogowalem.
Pozdrawiam
Thalon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-18-2004, 03:03   #9
Mad_Medic
General

Domyślnie

Thalon... dobre rady to jedno, a rzeczywistość to co innego. Pan Hubal, zachował się co prawda jak noob - w końcu domaganie się uporczywe czyjejś broni jest złamaniem AAOkiety. Owszem - dowódca drużyny snajperskiej powinien osłaniać wroga - ale nie tak, że siedzi mu na plecach. Tu chodzi o osłanienie pleców po przez pilnowanie np przejść do miejsc gdzie jest snajper. Umożliwianie ucieczki, gdy op4 jednak się przedże, przez nawiązanie walki itp... A stanie nad snajperem, faktycznie jest odbierane jako przejaw "Hieny cmentarnej". No i dwóch łatwiej namierzyć niż jednego. Zresztą snajperzy wolą by ich dowódca zginą, bo wtedy wezmą jego broń i mają komplet do rządzenia na mapie...
Natomiast twoje postępowanie na fakt votowania jest jak najbardziej do potępienie - zachowałeś się jak burak... nie ma się czym chwalić
Stare 12-18-2004, 08:09   #10
Thalon
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

"Zresztą snajperzy wolą by ich dowódca zginą, bo wtedy wezmą jego broń i mają komplet do rządzenia na mapie...
Natomiast twoje postępowanie na fakt votowania jest jak najbardziej do potępienie - zachowałeś się jak burak... nie ma się czym chwalić ".
Wzialem do serca.....zapamietam.
Pozdrawiam
Thalon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-21-2004, 00:05   #11
Rocklin
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

Ale czasami ze snajpa ciezko zdobyc killa szczegolnie na mapkach typu IC gdzie tylko jak sie przymierzysz to Twoja kiepska druzyna juz dopusci rusherow.

A co do cwiczenia.203 da sie jako tako na singlu plajerze wycwiczyc. Snajpe tylko przy grze z zywym przeciwnikiem.Inaczej to nie ma sensu.
Rocklin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-21-2004, 10:18   #12
KsiadzProboszcz
Sergeant Major (SGM)

Wyślij wiadomość przez ICQ do KsiadzProboszcz Wyślij wiadomość przez MSN do KsiadzProboszcz Wyślij wiadomość przez Yahoo do KsiadzProboszcz
Domyślnie

Cytat:
Napisał -=
[E][=-apaChe]Rzeczywiscie ... poczatkujacy MUSI miec szanse na nauke gry M24 lub M82, ale z drugiej strony ... jak ja zaczynalem grac sniperka tez wyzywali mnie od noobow itp. A ja twardo gralem i gralem, z kazda runda bylem o cos madrzejszy i w koncu doszedlem do jakies tam wprawy. Trzeba po prostu znalesc zloty srodek
apache na Ciebie nie ma bata...
Stare 12-21-2004, 12:27   #13
[62KSC]Sn!pE-mE
Sergeant Major (SGM)

Wyślij wiadomość przez MSN do [62KSC]Sn!pE-mE Wyślij wiadomość przez Yahoo do [62KSC]Sn!pE-mE
Domyślnie

ze mna było troche inaczej...równiez uporczywie starałem sie chwytać snajpe jak tylko mogłem...ale moj zapał szybko gasiły głupie uwagi innych graczy...majac 10 honoru dziwnie zbiera sie zjebki od kolesi o wiele lepszych ode mnie na tamte czasy...Zawsze stresowało mnie to że teraz włsnie Ci patrzą mi na łapy...Ci ktorzy dogryzali mi gdy tylko mieli okazje...a to wszystko z powodu tego ze to ja wybrałem sniperke przed nimi...Natomiast jesli juz trafiała sie wyrozumiala ekipa- wtedy leciało z górki...Osobiscie nie toleruje takich sytuacji w ktorych to ilosc honoru jest wyznacznikiem szacunku do danej osoby...Gracz jest dla mnie graczem...i czy na snajpie siedzi 12 honoru z 1 kilem na 7 rund...czy 83h z 15 kilami...ja "grzecznie" czekam az przyjdzie moja kolej...A tepie tylko tych, którzy uzywają podobnych zwrotów jak ten:
Cytat:
" Dawaj snajpe boś nooob...dawaj snajpe bo ja i trzech "ziomali" z mojego klanu bedziemy cie vote'owac"
kierując je do poczatkujacych graczy...ktorym nie wiele trzeba by ich po prostu zrazić do dalszej gry...
Stare 12-21-2004, 13:14   #14
Eldrad
Warrant Officer 1

Domyślnie

Moim zdaniem każdy ma prawo wybrać snajperkę (w końcu jeżeli pierwszy wybiera to zazwyczaj zasłużył, oczywiście nie jest to reguła bo jakiś kiepski camper chowający się za plecami twardzieli też może napykać maksa w punktach).
Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że dobrzy snajperzy też kiedyś sie uczyli i byli noobami blokującymi snajperkę.
Osobiście za idealne zachowanie uważam jak noob bierze snajpę postrzela 3-4 rundy i jak mu totalnie nie idzie oddaje ją komuś żeby zwiększyć szanse zespołu, ale jeżeli jakieś tam fragi łapie niech trenuje dalej.
Sam nigdy nie proszę o snajperkę jak tylko ją ktoś weźmie bez względu na jego honor tylko daję mu te 3-4 rundy i najwyżej wtedy proszę ale w kulturalnej formie.
Nie mówiąc już o tym, że tylko lamerzy posuwają się do wyzywania lub votowania noobków dlatego, że blokują snajperkę.
Eldrad jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-21-2004, 18:32   #15
=Snoop=
Brigadier General

Wyślij wiadomość przez MSN do =Snoop=
Domyślnie

Kurna no pierwszy raz sie zgodze z naszym szanownym Bryczkiem... Na Snajpie ja osobiście gram tylko na Hospie czasami LoL...jak nikt niechce...bo takto niegram na otwartych, zawzięty ze mnie CQB..
=Snoop= jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-25-2004, 16:46   #16
Bizon
Staff Sergeant

Domyślnie

Treningi snajperskie rzeczywście nie sprawiajażadnych problemów, bo i tak strzealnica w początkowym treningu jest jedynym wyzwaniem. :wink:

Ja tak się przyznam, że snajperem przez te 3 dni (odkąd zassałem grę)... snajperem byłem tylko raz... ale nawet długo. Co prawda moje łącze ustawia ping na od 1000 do 2500 lecz nawet kilku gostków załatwiłem. .

Nie spotkałem się jeszcze z sytuacjami wzywania innych od nobów, grożenia itp.itd... zaledwie pamiętam tylko jedną rzecz "plz give me .... bla bla bla". I nic więcej.

Trzeba trenować.... tutaj liczą się umiejetności...

BTW. Ale jeszcze nie widziałem takiego dobrego snajpera .
Bizon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 01-02-2005, 10:24   #17
[_aDaMoS_]
Chief Warrant Officer 4

Wyślij wiadomość przez MSN do [_aDaMoS_]
Domyślnie

Thalon wspomniał o wskazywaniu wroga.
A więc jak mozna wskazywac wroga Czy służy do tego przycisk odpowiedzialny za "target" Jesli tak to czemu mi nie działa ;/
[_aDaMoS_] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 01-02-2005, 10:35   #18
Bartezz
Brigadier General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Bartezz Wyślij wiadomość przez MSN do Bartezz Wyślij wiadomość przez Yahoo do Bartezz
Domyślnie

Jako dowodca zespolu ogniowego masz lornetke.Jak jestes na ts-ie z kolesiem co gra snajperem mowisz mu gdzie jest wrog jak go spostrzezesz.Jak nie jestes na ts-ie to juz trzeba uzyc radia dostepnego w grze (chyba przycisk G lub H juz nie pamietam).
Bartezz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 01-08-2005, 02:43   #19
[FragOut]_Pinio
Sergeant Major of the Army (SMA)

Domyślnie

Nie dobrze mi sie robi jak patrze na nie ktorych snajperow na moscie (w tym na mnie). Kiedys to bylo snajpienie a teraz same blindhsoty, potrafie wystrzelac 4 magazynki znim zaczne rushowac rzygac sie blleeeeeeee
[FragOut]_Pinio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 01-08-2005, 04:56   #20
Danielos
Lieutenant Colonel

Domyślnie

Cytat:
Jako dowodca zespolu ogniowego masz lornetke.Jak jestes na ts-ie z kolesiem co gra snajperem mowisz mu gdzie jest wrog jak go spostrzezesz.Jak nie jestes na ts-ie to juz trzeba uzyc radia dostepnego w grze (chyba przycisk G lub H juz nie pamietam).
Nie pamietam zebym uzywal w tej grze lornetki , chyba ze na jakis duzych mapach szukajac różnicy miedzy żywym a trupem np RT.

Co ja Ornitolog jestem zeby z lornetką łazić
Stare 01-08-2005, 06:48   #21
Mad_Medic
General

Domyślnie

I dlatego giniesz lecąc, przez teoretycznie czysty od op4-ów odcinek Lorentkę ma się po to, by wypatrywać zdobyczy (lub zagrożeń). Na takich mapkach jak MP, MPSE, BC,BSE, RT etc to podstawa. Ale na takiej Pipie albo WC-cie, lornetka już nie ma sensu - lepiej patrzeć przez celownik
Stare 01-08-2005, 09:32   #22
ibuPR0M
Chief Warrant Officer 2

Domyślnie

Cytat:
Napisał Pinio
Nie dobrze mi sie robi jak patrze na nie ktorych snajperow na moscie (w tym na mnie). Kiedys to bylo snajpienie a teraz same blindhsoty, potrafie wystrzelac 4 magazynki znim zaczne rushowac rzygac sie blleeeeeeee
Ale blindshoty sa fajne
Stare 02-16-2005, 23:20   #23
[1stRB]przemyslaw666

Wyślij wiadomość przez MSN do [1stRB]przemyslaw666 Wyślij wiadomość przez Yahoo do [1stRB]przemyslaw666
Domyślnie

Tekst przysięgi Żołnierza Piechoty Morskiej Armii Stanów Zjednoczonych
"Mój karabin" lub tzw. "Riflesman pray"

Autorem słów przysięgi jest gen. dyw. Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych William H. Rupertus.

"This is my rifle. There are many like it, but this one is mine.

My rifle is my best friend. It is my life. I must master it as I must master my life.

My rifle, without me, is useless. Without my rifle, I am useless. I must fire my rifle true. I must shoot straighter than my enemy who is trying to kill me. I must shoot him before he shoots me. I will...

My rifle and myself know that what counts in this war is not the rounds we fire, the noise of our burst, nor the smoke we make. We know that it is the hits that count. We will hit...

My rifle is human, even as I, because it is my life. Thus, I will learn it as a brother. I will learn its weaknesses, its strength, its parts, its accessories, its sights and its barrel. I will ever guard it against the ravages of weather and damage as I will ever guard my legs, my arms, my eyes and my heart against damage. I will keep my rifle clean and ready. We will become part of each other. We will...

Before God, I swear this creed. My rifle and myself are the defenders of my country. We are the masters of our enemy. We are the saviors of my life.

So be it, until there is no enemy, but peace!"

AMEN

Chyba nie muszę Wam tego tłumaczyć : OOH-RAH :!: :!:
Stare 02-16-2005, 23:31   #24
Mad_Medic
General

Domyślnie

Żeby tak ten karabin jeszcze gotować umiał... :wink:
Stare 03-21-2005, 10:22   #25
tomas1941
Master Sergeant (MSG)

Wyślij wiadomość przez MSN do tomas1941
Domyślnie

A tam, ja jestem noobem i dosyć często gram jako sniper. Raz jest dobrze a raz gorzej, ale jeszcze nikt mnie nie chciał wykopać. Do tej pory grałem na moście, teraz na SF Hospital i co zauważułem że dobrze jest jak jeden nie okupuje cały czas tej funkcji. Pewnego razu na moście miałem 20 trafień przez 7 rund, no i co z tego jak się wycwanili i w kolejnej rozgrywce nie było już tak fajnie. Uważam że każdy musi spróbować, daje to pewną rotację stanowisk i sposobów walki tą bronią. I nie jest ważne czy jest to noob czy weteran tej gry, albo masz zdolności albo nie, jak ci nie idzie to oddaj broń komuś kto chce ją mieć. Ja tak robię z granatnikiem, noga jestem z tej broni więc się do niej nie pcham na siłę.
tomas1941 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-21-2005, 10:27   #26
tomas1941
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

Jescze jedno, co fakt to fakt, że nie nalezy sie pchać na strzelca wyborowego nie znając mapy, ja dopiero sie za to zabrałem jak pobiegałem jak głupi noobek po mapie i ją poznałem dopiero wtedy zaczęło sie prawdziwe polowanie na wroga. Dopier dokładne poznanie mapy, wszystkich lokalizacji daje efekty.

Prosze o uzywanie opcji EDYTUJ gdy chcesz cos dodac do poprzedniego posta. Nastepny tak wyslany post zostanie usuniety jako zdublowany

BrYK
Stare 03-22-2005, 08:57   #27
Robert_sniper_13
Sergeant First Class

Domyślnie

Nie chce się chwalić ale jestem nawet dobrym snajperem...ale dobry snajper potrzebuje osłony od tylu (aby of4 cię nie zaszedł). Ja na początku tez bylm tak jakby "noobem" ale przestalem gdy zajrzalem kiedys na wasza strone i obejrzałem mapki, dzieki. A tak wracając do tematu to zgdze sie z wami nie należy sie pchać odrazu na strzelaca wyborowego. Na poczżtek najlepiej zostać "zwykłym" żołnierzem i rozejrzec sie po mapie, ale oczywiście też zabijać wrogów . Ja gram juz snajperem rok i bardzo mi z tym dobrze ale początki są trudne. Moje początki były b.trudne nie mogłem ustrzelić w pierwszym treningi przynajmniej 36 tarcz, aż w końcu się wziąłem do roboty i ustrzeliłem 39 :O nawet sporo
POZDRO ROBERT z Hanoveru
Stare 05-23-2005, 18:27   #28
Scope#22
Corporal

Domyślnie

Co racja to racja!
Czasami takze gram jako strelec wyb. i wiem że bez obstawy na większości map niema szans na przeżycie!
A jeżeli już mam dowódce to ma mnie zwyczajnie w nosie
Zamiast osłaniać mi plecy pcha się gdzie popadnie zapominając o obowięzkach.
Z kolei gdy gram jako dowódca zespołu to większość graczy patrzy na mnie co najmniej dziwnie. Dlaczego? Bo staram się ochraniać ich tyłki!
Widocznie mają słabe pojęcie o podziale obowiąków w zespołach snajperskich.
Teraz będe się chwalił!
Na jednej z map zdjąłem dwóch opforów w ciągu 10s przed nosem moich kolegów z oddziału ratując ich przed wepchaniem się na RPK którego nie widzieli a oni w podziękowaniu dali mi Vkick bo wg. nich nie zmieniałem pozycji przez zbyt długi czas (a wg. mnie nie dłużej niż 35s. bo już miałem na karku snajpera z opfor i trzeba się było wycofać.)
Gdzie tu logika?

Podsumowując generalnie nie znam mapy aby potencjał drużyny snajperskiej mógł być w pełni wykorzystany
Może w następnych wersjach...
A swoją drogą to rzeczywiście szkolenie snajperskie to majówka w porównaniu ze stanem faktycznym!
Scope#22 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-23-2005, 20:42   #29
Mad_Medic
General

Domyślnie

Problem votowania snajperów za idle, był już wielokroć poruszany. Zwykle votujący to albo nooby, którym się wydaje, że każdy powinien pędzić do przodu z pieśnią na ustach i ginąć równie szybko jak oni... albo chętni na miejsce po snajperze :wink:
Jesłi snajper jest dobry, a pozostali są doświadczonymi graczami, rzadko się zdarza votowanie za bezruch.
Oczywiście są wypadki, gdy snajper leży 6 rund w jednym miejscu i ma 0 killi, a w 7 zdejmie nawet paru, to jest uważany za snajpera marnego i blokującego miejsce.
Stare 05-26-2005, 07:14   #30
tomas1941
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

No faktycznie róznie to bywa. Ja gram krótko więc ekspertem nie jestem, ale na bridge Crossing gram jako S w def bardzo czesto i faktycznie lubię się najbardziej kręcić blisko wieży ( a czasami przeleżeć gdziś pół rundy) Właśnie do sposobu mojej walki mają ludzie największe ale, często słyszę od kokoś MOVE OUT. Zaznaczam że najczęściej 1 zabity na rundę to min. Więc oddaję S komuś kto kto bardzo chce (temu co mnie rugał,i twierdzi że jest lepszym S), i 100 % ten koleś biegnie na poczatku do przodu, owszem zabija jednego bardzo szybko i jescze szybciej obrywa z granatnika, a ja grzecznie biorę jego m24 i wracam to tego co robiłem. No i po co kumo taki sniper co ginie w 30 sec, a jak nie zginął to jest żółty albo czerwony i z celowaniem u niego miernie.
Ja ostatnio ku zdziwieniu innych grajacych oddaję S właśnie w przypadkach gdy jestem juz RED, no bo jak wtedy celnie strzelać i ludzie naprawde nie kumaja o co mi chodzi, dziwne co nie?
No i faktycznie nie lubie jak nikt mnie nie osłania, albo wszyscy leca do przodu i giną a ja sam zostaję(a cała broń leży daleko), a potem się nudzą i chcą mnie kickować bo campowałem i się niespisałem.
Sorki że się tak rozpisałem, ale musiałem się wyżalić.
Stare 05-26-2005, 13:41   #31
Killer
General

Miasto: Warszawa
Wyślij wiadomość przez AIM do Killer
Domyślnie Re: Kiedy zostać snajperem...

Cytat:
Napisał Mad_Medic
Po pierwsze - trzeba umieć się chować tak, by jednocześnie mieć czyste pole ostrzału, a być niewidocznym
Snipera jak i op4-a widać jak gówno na wypolerowanej, białej pozadzce ... :/ To jest ten ukochany fragment gry którego ... nieznoszę ... op4 powinien mieć bardziej maskujący ubiór a nie czarny kombinezon al'a Mudżachedin-a :/ W piasku go widać jak na dłoni, druga sprawa to jest to że sniper powinien ( moim zdaniem ) mieć taką opcję jak maskowanie się, a mianowicie tak jak spr zakłada tłumik, tak powinna powstać opcja maskowania, ja to widzę tak, że wyciąga z kąś jkakieś gałązki, trawki i doczepa do chełmu by był mniej widoczny. To by było całkiem logiczne rozwiązanie i praktyczne a devteam by się chyba nie oburzył na taką propozycję bo przecież "o realia chodzi najbardziej"
Cytat:
Po drugie - Trzeba szybko reagować na pojawiające się i znikające cele.
Po trzecie - Znajomość ścieżek wroga (i swoich)
Kiedy można więc, zostać snajperem? Na pewno po dobrym poznaniu mapy.
powiedzmy 30h na rozpoznanie mapy z pozycji snipera i z 10 na grę w innej specjalizacji.
Cytat:
P.S.
I jak zapobiegać dostawaniu się takiej broni w ręce amatorów?
Nabijać na pal i smażyć na wolnym ogniu ciągle podlewając winem
A tak poważnie to ... dobrze by było gdyby trening na snipera wymagał więcej a nie strącenie banalnych tarcz, ( to już w treningu m24 jest trudniejsze do ustrzelenia te 36 tarcz.)
Stare 05-27-2005, 12:10   #32
^^AX^^

Wyślij wiadomość przez MSN do ^^AX^^
Domyślnie

Cytat:
Napisał [FragOut
_Pinio]Nie dobrze mi sie robi jak patrze na nie ktorych snajperow na moscie (w tym na mnie). Kiedys to bylo snajpienie a teraz same blindhsoty, potrafie wystrzelac 4 magazynki znim zaczne rushowac rzygac sie blleeeeeeee
Jeśli wywalasz 4 magi ze snajpy na ślepo, to Ty dobry jesteś Co innego, gdybyś używał m249, albo pochodnych. To wg mnie ma jakiś sens - częstotliwość jest dużo większa, a i amunicji więcej, co znacznie podnosi prawdopodobieństwo trafienia op4a. Dodatkowo sytuacja, gdy zostaje rzucony dym, również daje jakieś prawdopodobieństwo, że ktoś będzie się za nim ukrywał... ;P
Pozdrawiam,
^^AX^^ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-21-2005, 16:59   #33
mmisc
Sergeant

Wyślij wiadomość przez MSN do mmisc
Domyślnie

Trudno mi przyznac racje jednej czy drugiej stronie bo jestem jeszcze poczatkujacym graczem (tzw. noobem) ale nie zgodze sie ze zdaniem ze kazdy poczatkujacy musi grac snajperka zeby sie nauczyc. Chce przypomniec ze w AA istnieje możliwość tzw. Single Player która umożliwia poćwiczenie sobie na każdej mapie i z każdą bronią. A taki noob który np. wyzywa kogoś że ten nie chce mu dać snajperki bo uważa się za najlepszego snajpera z całej rzeszy graczy AA to już przechodzi ludzkie pojęcie. Zresztą osobiście jestem przeciwnikiem proszenia o broń (nieraz nawet byłem świadkiem dosłownie błagania o zamianę). Moim zdaniem należy udowodnić swoje umiejętności tym co się ma a poćwiczyć można zawsze otwierając sobie mape z konsoli (sam tak często ćwicze i naprawde daje to niezłe rezultaty). Dla początkujących podam przykładowe komendy: open bridge, playerlock 0, mpcheat changeclass s.
P.S. Poza tym moim zdaniem każdy grający powinien robić wszystko co dobre dla swojej drużyny a nie dla siebie. Bo nic nie zastąpi przyjemności zlania drużyny przeciwnej w której grają wielkie indywidualności z ogromnym honorem, podczas gdy własną drużynę buduje WSPÓŁPRACA niezależnie od indywidualnych osiągnieć.
Stare 08-21-2005, 18:43   #34
Gderr
Master Sergeant (MSG)

Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gderr
Domyślnie

Ja jestem begginer(co widac po moim trackerze ) .Ale pare razy (2-3 może ) dobrałem sie do snajperki.Zazwyczaj udało mi się zbić z jednego przeciwnika Ale trening a prawdziwa gra nie mają ze sobą praktycznie nic wspólnego :wink: Ponieważ tarcze sie nie ruszają i nie celują w ciebie Ale ja zawsze staram sie jakoś spróbować powalczyć snajperką
A jednym ze sposobów zdobycia snajperki jest podniesienie snajperki po zabitym snajperze Co dwie bronie to nie jedna :wink:

Poza tym ostatnio grając przyszła mi jedna myśl do głowy mianowicie:
''Kamper to jeszcze nie snajper'' :wink: I grając snajperką staram sie trzymać tej dewizy
Gderr jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-24-2005, 09:31   #35
Vincent
General

Wyślij wiadomość przez AIM do Vincent
Domyślnie

Po pierwsze i najwazniejsze powienien byc zmieniony trening na snajpera... a nie wystarczy strzelic do dwoch nieruchomych celow i tyle. Trening powinien byc duzo dluzszy i bardziej wymagajacy, aby klase snajpera mialo niewielu graczy. Poza tym jak jakis noob juz sie dorwie do snajpy, tzn ze albo nikt z lepszych jej nie chcial, albo ten noob gral na tyle dobrze ze zasluzyl sobie na jeden meczyk ze snajperka.. wiec nie ma na co narzekac. Jesli zginie kilka razy nie zabijajac nikogo, to odechce mu sie grac jako snajper i slot wolny. Ale wiadomo ze trening czyni mistrza. Ja sie juz nauczylem zeby NIGDY NIKOGO nie kopac za idle, bo wiekszosc ludzi podchodzi do tego tak, ze jak campi ktos kto ma 80 honoru to mysla: Pewnie ma jakas taktyke, albo wie gdzie op4 i czeka na niego, a jak ktos ma 15 honoru to: Ale noob, pewnie mapy nie zna i campi. Ja sie juz nauczylem, limi czasu jest dla obu druzyn i atak ma w pewlni prawo do wykorzystania calego czasu na zrobienie obj. a co do noobkow.... niech graja, po co zniechecac ich do gry? przeciez dopiero sie ucza, niech poznaja troche mape, moze fartem kogos zabija..
Vincent jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-29-2005, 09:47   #36
toohs_DaeH
Staff Sergeant

Domyślnie

Powiem tak..... Czy Ty tak odrazu umiałeś strzelać ze snajperki.... chyba nie.. i raczej nikt nie umiał szybko złożyć się szybko do strzału..
Mnie tez denerwuje, że czasami mam zajętą rifle ale heh.. no każdy chce grać.
Trzecia sprawa dotyczy tego, że nie zawsze "masz dzień" na strzelanie ze snajpy czasem wychodzi ci wszystko, zabijasz biegnacych zabijasz w CQF bez przykladania do oka... a czasem jest tak, że nie trafisz w stojącego i machającego Ci Op4ka prze pół długości Urbana
toohs_DaeH jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-29-2005, 12:07   #37
IIPen
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał [KoD
Vincent]Po pierwsze i najwazniejsze powienien byc zmieniony trening na snajpera... a nie wystarczy strzelic do dwoch nieruchomych celow i tyle. Trening powinien byc duzo dluzszy i bardziej wymagajacy, aby klase snajpera mialo niewielu graczy. Poza tym jak jakis noob juz sie dorwie do snajpy, tzn ze albo nikt z lepszych jej nie chcial, albo ten noob gral na tyle dobrze ze zasluzyl sobie na jeden meczyk ze snajperka.. wiec nie ma na co narzekac. Jesli zginie kilka razy nie zabijajac nikogo, to odechce mu sie grac jako snajper i slot wolny. Ale wiadomo ze trening czyni mistrza. Ja sie juz nauczylem zeby NIGDY NIKOGO nie kopac za idle, bo wiekszosc ludzi podchodzi do tego tak, ze jak campi ktos kto ma 80 honoru to mysla: Pewnie ma jakas taktyke, albo wie gdzie op4 i czeka na niego, a jak ktos ma 15 honoru to: Ale noob, pewnie mapy nie zna i campi. Ja sie juz nauczylem, limi czasu jest dla obu druzyn i atak ma w pewlni prawo do wykorzystania calego czasu na zrobienie obj. a co do noobkow.... niech graja, po co zniechecac ich do gry? przeciez dopiero sie ucza, niech poznaja troche mape, moze fartem kogos zabija..
A mnie wnerwia jak mam czekac cala runde, az w koncu ich wybija...

co do treningu na snajpera: i tak beda hacki, dzieki ktorym zrobisz ten trening w 2 sec
IIPen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-29-2005, 12:20   #38
[ANONIM]
Moderator
General

Miasto: Babin/Lublin
Wyślij wiadomość przez AIM do [ANONIM]
Domyślnie

Cytat:
Napisał IIPen
A mnie wnerwia jak mam czekac cala runde, az w koncu ich wybija...
Wystraczy ze wejdziesz na server z samymi pr0, grajacymi w ataku. Twoi poginal, a Ty zostajesz sam ze swoja snipe'rka. To jest dopiero faza jak ich sam pojedziesz

PS. Jezeli jest tak ja mowisz, to rushuj, killuj i fragi sa twoje :wink:
Stare 09-29-2005, 12:34   #39
IIPen
Moderator
General

Domyślnie

no wlasnie przez te moje rushe mam malo killi
IIPen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-30-2005, 08:16   #40
tomas1941
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

Można też inaczej - sposób dla cierpliwych!
Są serwery a przynajmniej były, gdzie wszyscy gracze mają snajperki, albo przydziela je admin albo wpisujesz kod jaki ci się podoba(byle na S), i wtedy zaczyna się zabawa każdy ma takie same szanse, można poznać dobre miejscówki itp. Nikt nie błaga o broń, o zamianę i inne takie tam, kazdy może spróbować swoich sił jako snajper, nawet totalny noob. Dodatkowo jest to o niebo lepsze niż strzelanie do kukieł.
Stare 09-30-2005, 10:50   #41
heavy_puchatek
Brigadier General

Domyślnie

Tylko wtedy zero zabawy jak wiesz, że ten gość co tam leży to snajper. Przecież naj jest ta niepewność, iść na niego czy nie, ma snajperke czy AR a może załatwi mnie z granatnika? A może go nie ma i mu się nie uda? A może jest lama? Zresztą tam gdzie są same snajpy assault nie ma żadnych szans, chyba że defence jest naprawdę niecierpliwy.
heavy_puchatek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-30-2005, 11:22   #42
[ANONIM]
Moderator
General

Miasto: Babin/Lublin
Wyślij wiadomość przez AIM do [ANONIM]
Domyślnie

Cytat:
Napisał heavy_puchatek
Tylko wtedy zero zabawy jak wiesz, że ten gość co tam leży to snajper. Przecież naj jest ta niepewność, iść na niego czy nie, ma snajperke czy AR a może załatwi mnie z granatnika? A może go nie ma i mu się nie uda? A może jest lama? Zresztą tam gdzie są same snajpy assault nie ma żadnych szans, chyba że defence jest naprawdę niecierpliwy.
Dobrze gadasz. Lubie ten dreszczyk gdy nie wiem co mnie czeka Mozna dodac jeszcze taka mozliwosc. Zabijasz snipera, po czym ktos podnosi snipke. Nigdy nie wiesz kto jaka moze miec bron.

@tomas1941 jezeli chcesz aby wszyscy mieli sniperki, wejdz na server pod nazwa "Sniper onli" czy jakos tak. Z tego co pamietam jest na BRIDGE'u dwa servery gdzie kazdy moze miec snipe. Jest to strasznie nudne bo kazdy campi...
Stare 10-12-2005, 09:33   #43
tomas1941
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

Wiem że są takie serwery, sam o nich pisałem.
Dreszczyk dreszczykiem, ale mi chodziło o TRENING ,jako noobek cięzko się dorwać do S, a jak ją masz to różnie wychodzi, więc moją propozycją było aby sobie potrenować na takich serwerach gdzie wszyscy mają S. Jak już pisałem wyżej , lepsze to niż strzelanie to kukieł, co NIE
Swoją drogą na takim serwie są inne emocje, normalnie latasz sobie i może cię snajper zobaczy albo i nie, a tam jak sobie postoisz 10 sec na widoku to idz sobie lepiej zrób herbatke bo już trup jesteś.[/b]
Stare 10-19-2005, 12:20   #44
beysball
Master Sergeant (MSG)

Wyślij wiadomość przez MSN do beysball
Domyślnie

Cytat:
Nie pamietam zebym uzywal w tej grze lornetki , chyba ze na jakis duzych mapach szukajac różnicy miedzy żywym a trupem np RT.

Co ja Ornitolog jestem zeby z lornetką łazić Laughing

od razu ornitolog ja na bridge se uzywam czesto lornetki bo przez snajperke nie zobacza az tak daleka a jak mam lornetke to jak juz ja wezme to tak ustawiam ja (widok przez nia) na jej srodku potem zmieniam bron na snajperke i uzywam "z" i choc nie widze wiem ze tam jest jakis kolesi (no chyba ze sobie poszedł) istrzelam na 65% zawsze trafiam a na 77% w tym miejscu dalej ktos jest....
beysball jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-19-2005, 12:59   #45
ibuPR0M
Chief Warrant Officer 2

Domyślnie

Cytat:
Napisał beysball

od razu ornitolog ja na bridge se uzywam czesto lornetki bo przez snajperke nie zobacza az tak daleka a jak mam lornetke to jak juz ja wezme to tak ustawiam ja (widok przez nia) na jej srodku potem zmieniam bron na snajperke i uzywam "z" i choc nie widze wiem ze tam jest jakis kolesi (no chyba ze sobie poszedł) istrzelam na 65% zawsze trafiam a na 77% w tym miejscu dalej ktos jest....
lol .. to ty farciarz jestes ..
Stare 10-19-2005, 13:11   #46
beysball
Master Sergeant (MSG)

Wyślij wiadomość przez MSN do beysball
Domyślnie

przyzwyczajenie mam takie z lornetka bo tak robiłem w american soldier i w MOHAA oraz w call of duty 1, united offensiwe oraz 2 (demo)
beysball jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-22-2005, 08:04   #47
atreides
Staff Sergeant

Wyślij wiadomość przez MSN do atreides
Domyślnie

Powiem tak - w AA gram mniej niz tydzien, a szkolenie snajperskie zrobilem za pierwszym razem (i za pierwszym razem na strzelnicy 37 trafien). Jak pierwszy raz wszedlem do gry w sieci (na bridge'u) i dorwalem sie do snajpy - przyznaje. Lamilem. Ale po dniu cwiczenia juz bylem w stanie wychodzic ze statystyka enemies-kia na plus, poza tym wspierajac druzyne skuteczna oslona i eliminacja ukrytych wrogow. Teraz irytuje mnie to, ze moj niski honor (14) sprawia, ze ludzie mysla 'noob ze snajpa' i od razu mnie namawiaja (miejscami tez bluzgajac) zebym oddal, bo ja nie umiem. Jednoczesnie wynik mam dobry, druzyne oslaniam, wygrywamy... A drugie stanowisko snajperskie zajmuje koles 2x honoru ze statem 0 enemies : -50/--60 KIA - ale do niego juz nikt nie wyskoczy . A jak podpatrywalem goscia, to lamil nieziemsko z ta snajpa (rozklada wszedzie dwojnog, a potem nie moze sie schowac bla bla bla).

Stad apelowalbym do was, zebyscie nie podchodzili do rzeczy z gory 'malo honoru, ma snajpe, to go zbluzgac i kazac sie zmienic'. Popatrzcie czasem na to JAK ktos gra, a nie jakie ma cyferki obok nicka

PS. ze juz nie wspomne, ze nigdy jeszcze partner mi nie pomagal na zadnej mapie - zawsze lecial do przodu, czy tez do jakiegos camp place'a i zapominal o 'obowiazkach' wzgledem partnera-snajpera.
Stare 10-22-2005, 11:04   #48
ibuPR0M
Chief Warrant Officer 2

Domyślnie

Cytat:
Napisał atreides
Powiem tak - w AA gram mniej niz tydzien, a szkolenie snajperskie zrobilem za pierwszym razem (i za pierwszym razem na strzelnicy 37 trafien)..
Od wersji 2.4 trening na strzelnicy jest dziecinnie prosty, wiec teraz kazdy go moze zaliczyc

Cytat:
Napisał atreides
PS. ze juz nie wspomne, ze nigdy jeszcze partner mi nie pomagal na zadnej mapie - zawsze lecial do przodu, czy tez do jakiegos camp place'a i zapominal o 'obowiazkach' wzgledem partnera-snajpera.
Takie jest zycie. Na serwerach nikt sie nikim nie przejmuje. Musisz byc zdany sam na siebie.
Stare 10-22-2005, 23:38   #49
Dav
Sergeant Major (SGM)

Wyślij wiadomość przez MSN do Dav
Domyślnie

Cytat:
Napisał atreides
Chcesz aby takie sytuacje nie mialy miejsca i aby ktos pilnowal twojego odbytu to musisz grac klanowo inaczej licz tylko i wylacznie na siebie.... i uwazaj aby twoj cie nie zabil bo ostatnio nOObostwo sie szerzy
Dav jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-23-2005, 09:04   #50
atreides
Staff Sergeant

Wyślij wiadomość przez MSN do atreides
Domyślnie

Hehe... Zdarzalo sie, ze moi mnie zabijali bo sie wystraszyli albo co... Tak juz poza snajperstwem, to wczoraj na hospitalu bylem vipem (koxowalem honor, przyznaje - zeby miec dostep do SF) i mnie moj zastrzelil z odleglosci metra (zadnych przeciwnikow nie bylo). Wylecial z ryjem, ze to dlatego, ze ja nie raportuje... Ale dowcip polega na tym, ze chwile wczesniej wyslalem raport, a on mnie widzi na kompasie przeciez . lol...

Z kolei jako snajper dalem lekka plame - zastrzelilem wczoraj w chaosie swojego... Po prostu z prawie maksymalnej odleglosci (tj. na granicy pola widzenia) byl wrogi snajper. Wychylilem sie, strzelam tam, gdzie lezal... A tu jakis typ z mojej druzyny zaraszowal . Dostal w plecy... Ech

Co do klanu - a ktoz zechce nuba?

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania