Wróć   America's Army PL > America's Army 2.8.x > Taktyki walki

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 11-07-2004, 20:59   #1
t0ken
Major

Wyślij wiadomość przez ICQ do t0ken Wyślij wiadomość przez MSN do t0ken Wyślij wiadomość przez Yahoo do t0ken
Domyślnie SF OASIS

No właśnie co sądzicie to tej mapie o Taidze sie nei wypowiadam bo malo tam gram.
Oasis mi sie bardzo podoba tak jak kiedyś Sandstorm. Ale uważam, że ta mapa sie nie przyjmie.
Macie jakiekieś ciekawe taktyki sztuczki
Udało mi sie zauważyć, że żadko Atak atakuje tylko tak trochę kampi ja juz na tej mapie mam 50H i jzu wiem co nieco. Ale bardzo cieżko jest zcharakteryzować kto gdzie jest. Takie jest moje zdanie

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 11-07-2004, 21:18   #2
Inkub
Administrator
General

Domyślnie

Ogolnie rzecz biorac ta mapa to taki nieco bardziej rozwiniety most. Linearna, tyle ze nieco szersza... Wiesz skad nadejdzie przeciwnik, wiesz w ktorych miejscach mniej wiecej sie chowa. Olbrzymia przewage ma strona uzywajaca komunikacji glosowej (wieksza niz normalnie, poniewaz istnieje bardzo ograniczona liczba zarowno drog ataku, jak i miejsc do przyczajenia sie).
Inkub
Inkub jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-08-2004, 12:24   #3
[-PWW-]HangMan_PL
Sergeant First Class

Wyślij wiadomość przez MSN do [-PWW-]HangMan_PL
Domyślnie

Dla mnie SF OASIS to jedna z najbardziej kamperskich i dennych map
Leze w 2 miejscach i kosze kto mi pod celownik wybiegnie .... ogolnie mi mapa sie strasznie nie spodobala a w ataku masakra .... kampsiz 4 -5 min pozniej powoli podchodzisz i sie bawisz w powolne wykanczanie op4ow ... ogolnie to atak jest bez szans jak def kampi ... to tyle ... dla mnie ta mapka to totalna kapa
[-PWW-]HangMan_PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-08-2004, 12:33   #4
Inkub
Administrator
General

Domyślnie

No akurat za klape jej nie uwazam, po prostu mapka dla ludzi nie lubiacych szybkiej gry, wolacych sie nieco poczaic... Dobra w swojej klasie.
Inkub
Inkub jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-08-2004, 12:40   #5
Symonides
Moderator
General

Miasto: Hrabstwo Ducha
Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

moim zdaniem to uproszczona wersja SF Arctic. calkiem fajna, ale ma kilka bugow, ktore denerwuja niemilosiernie. np. glupie blokowanie sie o niskie polki, sciany, kamienie oraz niemoznosc obracania sie w niektorych miejscach lezac
nie zgodze sie, ze jest podobna do Bridge'a pod wzgledem tego, ze wiadomo, z ktorej strony nadejdzie wrog. na tej zasadzie mozna powiedziec o kazdej prawie mapie... tu tez sa rozne polki skalne, ktore wrog moze obejsc i zajsc nas od tylu.
Stare 11-08-2004, 12:42   #6
Czajus
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Czajus Wyślij wiadomość przez MSN do Czajus
Domyślnie

Nie da się ukryć, że Oasis nie jest tak dynamiczną mapą jak szpital czy też pipeline lub inne WC.
Jest w sam raz dla ludzi, którzy nie przepadają lecieć na wariata za zagubionym fragiem :wink: a wolą troszkę poczekać i poobserwać.
Na pewno ta mapa jest bardziej rozwinęta od mostu, ponieważ nie wystarczy tu obserwować jednego kierunku jak na powyższym.
Jedyną rzeczą, która mi na Oasis nie podoba to dźwięk rzeki.
Z odgłosem rwącego nurtu "lekko" przesadzili.
Stare 11-08-2004, 15:50   #7
[-PWW-]HangMan_PL
Sergeant First Class

Wyślij wiadomość przez MSN do [-PWW-]HangMan_PL
Domyślnie

Wogole ta rzeka to ja nie wiem po co jest na tej mapie nikt nie atakuje rzeka ...

ps. dalej uwazam ze jest to jedna z najbardiej kamperskich map w grze ... dobra dla cwaniaczkow co [grajac w defie] chca sobie nabic fr ... odziwo strasznie duzo scora sie nabija
[-PWW-]HangMan_PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-08-2004, 16:31   #8
Czajus
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Czajus Wyślij wiadomość przez MSN do Czajus
Domyślnie

Cytat:
Napisał [-PWW-
HangMan_PL]Wogole ta rzeka to ja nie wiem po co jest na tej mapie nikt nie atakuje rzeka ...
Na tej samej zasadzie, po co nam przepaść pod mostem, zamknięte pokoje w szpitalu i wiele innych tego typu miejsc. Przecież nikt tamtędy nie atakuje
Stare 11-08-2004, 16:33   #9
.Tito.
Lieutenant Colonel

Miasto: Kęty
Wyślij wiadomość przez MSN do .Tito.
Domyślnie

Cytat:
Napisał [-PWW-
HangMan_PL]nikt nie atakuje rzeka ...

ps. dalej uwazam ze jest to jedna z najbardiej kamperskich map w grze ... dobra dla cwaniaczkow co [grajac w defie] chca sobie nabic fr ... odziwo strasznie duzo scora sie nabija
bo atak rzeką przy średnim nawet defie to porażka.

kamperska jak wszystkie inne - to raczej zależy od graczy - Ci co kampią na innych mapach na Oasis zrobia to samo.

ZOMO to cwaniaczki i grają w assaulcie - zapraszam na serwer - obiecujemy że nie bedziemy się czolgac
.Tito. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-08-2004, 16:48   #10
Scorup
Warrant Officer 1

Domyślnie

Cytat:
Napisał [ZOMO
Lord_Tito]
Cytat:
Napisał [-PWW-
HangMan_PL]nikt nie atakuje rzeka ...
bo atak rzeką przy średnim nawet defie to porażka.
Tu sie nie zgodze, niejednokrotnie widziałem dobrą obronę, która wybijała bez żadnych problemów atak, nagle na serwer wchodził jakiś noobek z 15 honoru i przebiegał całą mapę rzeką do konwoju.... po czym nadchodziła salwa loli, lecz potem sie już taki myk nie udawał (zawsze ktoś strzegł przejscia środkiem )
Stare 11-08-2004, 17:06   #11
t0ken
Major

Wyślij wiadomość przez ICQ do t0ken Wyślij wiadomość przez MSN do t0ken Wyślij wiadomość przez Yahoo do t0ken
Domyślnie RE

mi tams ie bardzo Oasis podoba mimo to, że lubie szybką grę.
Jak atak jest zgarny to ma duża przewagę grałem z takimi ludzmi co byli tak zgrani, ze defensywa nic nie mogła zrobić.
Kampili jak nie wiem a tak im to nie szło. Co do opisu mapy. Strasznie cięzko jest coś sprecyzowac dlatego wielka przewage maja gracze co sa na TS. Teraz bronie. Wydaje mi sie, że RPK i patyk(IF74) to najgorsze bronie na tej mapie. Zawsze brałem rpk na jakies mapie a Tutaj poprostu sie do niczego nie przyda bo jak gdzieś strzelisz to juz rpg leci. Wydaje mi sie, że w następnej wersji nie bedzie rpg i granatnika z powodów spamów, ktore juz sie pojawiają... A co do kampowania to jest to mniej kamperska mapa niż Tagia tam to jest mnostwo półek czy choinek gdzie sie można schować z VSS i czekać na op4.
Na Oasis tez jest kilka miejsc kamperskich. Jednym z nich jest taka duża góra przy starcie z def chyba north hill. Z tamtąd to mamy widok na ważnejsze punkty na mapie czyli na North Bluffa, Rzekę i na obj.
Co do wyboru broni to chyba najlepszym rozwiązaniem byłby granatnik niż nożki. Ale to tylko moje zdanie. jeszcze powroce do broni.
Bo obrona ma tylko jedno RPG a atak ma ich az 3 co też działa na kożyśc ataku. Czekam na dalsze wypowiedzi.
Experience
Stare 11-08-2004, 17:10   #12
.Tito.
Lieutenant Colonel

Miasto: Kęty
Wyślij wiadomość przez MSN do .Tito.
Domyślnie

Cytat:
Napisał Scorup
Tu sie nie zgodze, niejednokrotnie widziałem dobrą obronę, która wybijała bez żadnych problemów atak, nagle na serwer wchodził jakiś noobek z 15 honoru i przebiegał całą mapę rzeką do konwoju.... po czym nadchodziła salwa loli, lecz potem sie już taki myk nie udawał (zawsze ktoś strzegł przejscia środkiem )
więc z czym sie nie zgadzasz napisałem, że atak rzeka to porażka. Raz to sam przebiegne rzeką może nawet bez broni ale co potem

piszesz, ze sie nie zgadzasz, po czym kończysz stwierdzeniem, że na dłuższą metę atak rzeką kończy sie nipowodzeniem
.Tito. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-08-2004, 17:19   #13
t0ken
Major

Domyślnie RE

Atak rzeką może nie jest najlepszym rozwiązaniem ale może sie udać przy dobrym osłanianu "pływającego" w rzece. Przecież łatwo odwrócić ich uwagę. Sam przebiegłem 3 razy podrząd
Stare 11-08-2004, 17:39   #14
Elan Trahe
Chief Warrant Officer 3

Wyślij wiadomość przez ICQ do Elan Trahe Wyślij wiadomość przez MSN do Elan Trahe
Domyślnie

Nie sadze zeby w przyszlych wersjach zniknelo RPG, obecnosc tej broni znacznie ogranicza brawure ruszerow z defa. Poza tym jest to chyba najlepsze narzedzie do czyszczenia north hilla. Z kolei RPK nadaje sie w zasadzie tylko do zagluszania krokow, sprawdzone z dobrym efektem. Ogolnie mapka wymaga mniej myslenia od defu i chyba dlatego wiekszasc 'high honorow' idzie do def
Stare 11-08-2004, 18:05   #15
]^Che$t3rrR^
Warrant Officer 1

Wyślij wiadomość przez MSN do ]^Che$t3rrR^
Domyślnie

W assie jest ciekawiej, dlatego jeżeli ze mną w teamie są chociaż dwie osoby zabijające i w miarę dobre, to zdecydowanie wolę powolne przesuwanie się w ataku, niż nudnawe kampienie w defie...
... mapa strategią gry przypomina mi w znacznym stopniu arctic: def ma olbrzymią przewagę jeżeli kampi cały czas, czekając na op4 - ale jak jest zbyt niecierpliwy to górą jest atak ... oczywiście wszyscy o tym wiedzą, no ale zamiłowanie do quake'a (albo cqb, żeby się nikt tu na mnie nie obraził) często widoczne jest na serwerach oasis :wink:
... i wtedy korzystają na tym takie kampy jak ja, co siedzą schowani jak myszki pod jakąś skałą w obawie o każdego spadającego na łeb FPSa, przy spotkaniu op4a oko w oko (niedajboże z RPK)
pozdrawiam.
]^Che$t3rrR^ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-08-2004, 18:24   #16
t0ken
Major

Domyślnie RE

RPG-
I to właśnie atak ma za duża przewagę przeciez jest taka możliwość ze z 1 spama jest możliwośc zabich 3/4 defa...
Zauwazyliście, że zawsze atak jest wolny a obrona jest zawsze zapełniona..
Experience
Stare 11-08-2004, 18:34   #17
CAM-VID
General

Wyślij wiadomość przez AIM do CAM-VID
Domyślnie

Cytat:
Napisał [-PWW-
HangMan_PL]Wogole ta rzeka to ja nie wiem po co jest na tej mapie nikt nie atakuje rzeka ...
Ja atakuję rzeką i ciągle bęcki dostaję. Mapa dla kamperów czyli dla mnie. Wkurza mnie to, że jedyną sensowną bronią jest M4. reszta to o kant tyłka. A żeby dorobic się M4 to tzreba zostać zabity kilka razy. A tego nie lubię
Stare 11-08-2004, 18:34   #18
Elan Trahe
Chief Warrant Officer 3

Wyślij wiadomość przez ICQ do Elan Trahe Wyślij wiadomość przez MSN do Elan Trahe
Domyślnie

To zobacz co sie dzieje na serwerach gdy w ataku nikt nie wezmie RPG a eSeFki wypstrykaja sie z 203, szybki rush defu prawa (dla ataku) krawedzia mapy i atak gryzie ziemie w 80% przypadkow. RPG w ataku jest takim 'fleet in being', sama obecnosc na mapie straszy.
A spawnshooterzy sa jak podatki, upierdliwi i trzeba nauczyc sie z nimi zyc
Stare 11-08-2004, 18:46   #19
xionc !
Second Lieutenant

Wyślij wiadomość przez ICQ do xionc ! Wyślij wiadomość przez MSN do xionc !
Domyślnie

Ja tam nie lubie map SF... i nie lubie tez map na których wystepuje mgła... mgła jest troche niedorobiona w tej grze(i w wielu innych) bo mozna bokiem dalej widiec...
Stare 11-08-2004, 18:49   #20
t0ken
Major

Domyślnie RE

ja zawsze biore RpG to najlepsz bron na tej mapie dopiero pozniej gdy skończą sie rakiety soe soebie wezme bron jakiegos niżyjacego żołnierza
Experience
Stare 11-08-2004, 19:40   #21
Killer
General

Miasto: Warszawa
Wyślij wiadomość przez AIM do Killer
Domyślnie

Mapka bardzo fajna, ( zawsze się gdzieś przyczaje w krzakach lub koło skały , biore zoom i czekam ... zawsze kogoś utłukę ) Lubie ta mapę, nie dlatego że jest nowa, i jestem niązafascynowany tylko dlatego że nie musze się przeciskac pomiędzy skałami, budynkami tak, jak to jest np na sandstormie ( to nie znaczy że nie lubie sandstorma) :wink:
Stare 11-08-2004, 21:33   #22
[ANONIM]
Moderator
General

Miasto: Babin/Lublin
Wyślij wiadomość przez AIM do [ANONIM]
Domyślnie

Mapa jest bardzo interesujaca. Ma ciekawy teren, krajobraz itd. Maly minus to rzeka, ze znanych wzgledow :wink:
Stare 11-09-2004, 12:56   #23
sirek
Sergeant Major of the Army (SMA)

Wyślij wiadomość przez MSN do sirek
Domyślnie

ehh expierience te twojse spawn shoty z rpg pamietam jak cie wywalili z serwera sqe za ubice 4 typa na starcie myslalem ze sie posikam... 3 rundy z rzedu 2-4 przeciwników kończyło grę w 10 sekundzie a co do ataku to hmmm dobra oslona rpk i 1 sf i ostry rush prawa moze atak postawic w uprzywilejowanej pozycji ale to tylko moja opinia
sirek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-09-2004, 13:51   #24
t0ken
Major

Domyślnie RE

heh to mnie widze pamietaja
Ogólnie to mi sie ta mapa bardzo podoba co juz powiedizałem w innych postach. No ale może macie jakieś inne propozycjie?
Ja sie prawie zawsze wbijam na north bluffa. (tą ptarwą stroną)
Ale ida tak jak by inaczej tak przy rzece ze potem jestem na na takiej skałce gdzie zawsze obrona kampuje.
Czy ide na north bluffa tak jak by srodkeim ale po prawej stronie rzeki i zachodze obrone od tyłu
A z north hilla słabo rozpoznać czy na North Bluffie jest atak czy obrona.
Chyba, że ktoś ma contrast2...
Stare 11-09-2004, 23:12   #25
bsm
First Sergeant (1SG)

Wyślij wiadomość przez MSN do bsm
Domyślnie a u mnie mapy brak jak i tajgi.....

tylko chcialbym sie dowiedziec, czemu tak sie dzieje skoro trening mam skonczony - no chyba ze jeszcze cos zostalo - prosze o podpowiedz
bsm jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-09-2004, 23:27   #26
Elan Trahe
Chief Warrant Officer 3

Domyślnie

Dzis poszedlem sobie do defu, 14 rund z rzedu rushowalem lewa strona, w ataku honorki od 15 do 80, przy stanie 20/2 dowiedzialem sie wielu ciekawych rzeczy o sobie, mojej rodzinie, i czego to ja nie mam na kompie, bylo smiesznie. Acha - w ataku nikt nie wzial rury
Stare 11-10-2004, 07:56   #27
Mad_Medic
General

Domyślnie

Mi tam Oasis do gustu nie przypadł... Wolę zdecydowanie Tajgę...
Stare 11-10-2004, 12:57   #28
Wisielec_PL
Major

Wyślij wiadomość przez MSN do Wisielec_PL
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mad_Medic
Mi tam Oasis do gustu nie przypadł... Wolę zdecydowanie Tajgę...
Mi Oasis sie spodobalo nawet nawet bo mam tam w miare normalna liczbe fpsow zeby grac (10-15 ) i zawsze lubie def
A Taiga jest tez nawet nawet tylko zawsze mi dysk cos czyta i mnie k..... bierze bo ciezko jest grac
Wisielec_PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-11-2004, 13:43   #29
t0ken
Major

Domyślnie re

Ja zawsze wybieram atak jak obrona jest wolna to wychodze. Nie lubie kampić i czekać.- Takie zadanie ma obrona. ale raz mi sie udało będąc w obronie obejsc całą obrone od tyłu i ich wszytkich wykosić..
Stare 11-11-2004, 14:37   #30
Wisielec_PL
Major

Wyślij wiadomość przez MSN do Wisielec_PL
Domyślnie Re: re

Cytat:
Napisał Experience.
Ja zawsze wybieram atak jak obrona jest wolna to wychodze. Nie lubie kampić i czekać.- Takie zadanie ma obrona. ale raz mi sie udało będąc w obronie obejsc całą obrone od tyłu i ich wszytkich wykosić..
To spore ROE miales
pewno to blad bo miales napisac ze byles w obronei i obszedles ass albo byles w assulcie i obszedles defence

A ja dzis w jednej rundzie na oasis bedac w ataku zabilem sam 7 i wcale ich nei obchodzilem
Wisielec_PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-11-2004, 17:51   #31
t0ken
Major

Domyślnie RE

chyba skołuje jakiegoś frp i pokarze wam moje screeny..
Stare 11-19-2004, 19:01   #32
Mad_Medic
General

Domyślnie

Wyszedl patch 2.2.1 i wprowadzil juz zmiany na Oasis - Najwazniejsza to wprowadzenie do gry snajperow, SPR i VSS w ass i jednego VSS w def. Zobaczymy jak teraz bedzie sie dobrze gralo w defie
Nie zauwazylem zmian w topografi mapy, ale bylem tylko pare minut na pustym serwerze
Stare 11-19-2004, 20:19   #33
t0ken
Major

Domyślnie RE

Zmieniło sie i to wiele!
Def ma inne spwana tam dalekoo... Więc teraz Atak ma wiecej szans..
Stare 01-08-2005, 06:04   #34
Danielos
Lieutenant Colonel

Domyślnie

Oasis fajna mapa ... ale bardziej mi się podobałą jak defens miał bliżej czyli w 2.1 teraz defen nie ma czasu nic zrobic ani zajac pozycji , ani zrobic fajnego rusha.

Teraz Atak ma bardzo prostą sprawę i nie trzeba byc cwaniakiem tak jak ZOMO zeby wygrywac rundki w ataku ;] bo do tego wystarczy 3 kolesi na TS i szybki rush Lewą strona assulta szybkie opanowanie centralnej górki obrony , zazwyczaj granatami a potem wystarczy wyciać resztę od tylca.
Od i cała filozofia gry w Ataku
Stare 01-08-2005, 07:53   #35
Mad_Medic
General

Domyślnie Re: a u mnie mapy brak jak i tajgi.....

Cytat:
Napisał bsm
tylko chcialbym sie dowiedziec, czemu tak sie dzieje skoro trening mam skonczony - no chyba ze jeszcze cos zostalo - prosze o podpowiedz
Bo masz tylko wersję 2.0, 2.0.a, lub 2.1 albo nawet wcześniejszą. Spat"PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP" grę do 2.2.1 - to obowiazujący standart. Od takich postów jest dział - Szukam Pomocy. I opcja Szukaj.
Stare 03-03-2005, 09:18   #36
GROT PL
Captain

Wyślij wiadomość przez MSN do GROT PL
Domyślnie

Witam!
Dla mnie ta mapa jest bardzo fajna, w obecnej wersji obrona nie ma raczej za wiele do powiedzenia, ale jedno wiem na pewno bardzo duże znaczenie ma tu sprzęt i dobre ini
Do przeciwników strzela się z samej granicy widoczności i kto ma lepszą grafę i połączenie z netem ten wygrywa, jak dodacie do tego dobrą znajomość mapy i wiedze o miejscach przebywania opf to macie pewne 2 do 4 kili w jednej rundzie w całym meczu zawsze jest koło 15 a jak jest dobra ekipa w teamie to jedna runda nie powinna trwać dłużej niż 4-5 min.
Punkty lecą szybko i jest ich dużo, czego więcej potrzeba
Odnośnie broni to ja preferuje M4, ale znam gości, co z RPG na koniec tury mają po 12-15 fragów snajpa i vss to też świetna sprawa, ale wymagają trochę innej taktyki, ale to normalne, RPK to porażka jest dobre tylko w defie do raszowania na górę z palmą, ale teraz jak odjęli z niej naboi to też trzeba się trochę zastanowić kiedy to można zrobić

No i mam doskonały przykład wpływu pingu na grę zmieniłem łącze i mam teraz ping w granicach 400 i jak kiedyś miałem zawsze 10-15fragów na bank to teraz jak się trafi 5 to jestem zadowolony gra z takim pingiem jak mój nie ma żadnego sensu i dlatego teraz pisze posty zamiast grać

Pozdrawiam:
Stare 07-06-2005, 17:45   #37
GROT PL
Captain

Wyślij wiadomość przez MSN do GROT PL
Domyślnie

Witam ponownie!

Nadeszło 2.4 i wszystko się zmieniło
Zmiana w uzbrojeniu w obydwóch drużynach spowodowała duże zamieszanie, ale zmiana respawnu obrony zmieniła wszystko, całą taktykę i sposób gry.
Teraz atak jest tylko z nazwy w rzeczywistości musi się ostro bronić żeby przeżyć, szansę na wygraną ma tylko wtedy, jeśli znajdują się w nim tylko stare wygi tej mapy.
Ale muszę przyznać, że jest ciekawiej przynajmniej dla mnie teraz trzeba zdobywać teren już od pierwszych metrów i to bardzo ostrożnie slow end down i to trzeba grać bardzo zespołowo bardzo ważni są ludzie, którzy wybierają RPG muszą wiedzieć, co się z tym robi i w co się strzela jak dla mnie to dodać do ataku jednego SPR-a i będzie ok.
Jest to jedna z bardziej realnych map

pozdrawiam:
Stare 03-30-2006, 19:01   #38
bartek_1_1
Sergeant

Wyślij wiadomość przez MSN do bartek_1_1
Domyślnie

sory że mnie tak długo nie było ale miałem internet odcienty no itd... a co do taktyki walki to nie lubie żadnej SF mam takie samo zdanie jak xionc ! (ktoś gra w counter strike i słucha Tenacious d)
bartek_1_1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-07-2006, 23:47   #39
4bdden.Bobby
Command Sergeant Major (CSM)

Wyślij wiadomość przez MSN do 4bdden.Bobby Wyślij wiadomość przez Yahoo do 4bdden.Bobby
Domyślnie

Piękna mapa jedna z moich ulubionych
kupuje kole chipsy
i grzeje sie w słonku
4bdden.Bobby jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania