Wróć   America's Army PL > America's Army 2.8.x > Taktyki walki

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 05-14-2004, 08:47   #1
maximuss_pl
Sergeant

Domyślnie POMOCY!!walka na krotkim (i dłuższym dystansie)

KOLEDZY - POMÓŻCIE! :!: :!: :!: :!:
Mam honor 22, więćc jestem jeszcze mocno początkujacy, ale opanowalem grę na tyle, że nie powinno przydażać mi się to, co zdaża się prawie cały czas - prwie nigdy nie mogę wygrać walki 1 na 1 z krótkiego (lub średniego) dystansu. Obaj z opfroem widzimy się, zaczynamy strzelać - i w 99% przypadków ja padam pierwszy. Z tego powodu mam zawsze najmniej klli. O CO CHODZI? Nie moge aż tak spieprzyć celowania - poza tym nie stoje, skaczę - jak nauka przyakzała? Może mam coś ze sprzętem albo coś nie tak ustawione
PROSZĘ O RADY :!:
maximuss_pl jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 05-14-2004, 08:56   #2
Czullo
Guest

Domyślnie

Moze poprostu op4 sa lepiej wyszkolone i dlatego z toba wygrywaja, im wiecej bedziesz gral to tym lepiej bedziesz strzelal, a co do srednich dystansow proponuje poslac op4 flasha to wtedy napewno z nim wygrasz.
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-14-2004, 09:10   #3
[NIKON]
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Czullo_{STRONG}
Moze poprostu op4 sa lepiej wyszkolone i dlatego z toba wygrywaja, im wiecej bedziesz gral to tym lepiej bedziesz strzelal, a co do srednich dystansow proponuje poslac op4 flasha to wtedy napewno z nim wygrasz.
Czullo - ja tam prawie zawsze przegrywam pojedynek 1/1 - dlatego wole otwarte mapy. Zazwyczaj kiedy wypadam na op4 i zaczynamy sie strzelac, to zamykam oczy, bo na to samo wychodzi strzelajac przy 2 fps RPK mnie nie zabija tylko moj sprzet :evil:
[NIKON] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-14-2004, 09:11   #4
Symonides
Moderator
General

Miasto: Hrabstwo Ducha
Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

wina moze byc laga. jaki masz ping podczas gry?
tak czy inaczej celuj w glowe. to trudne, bo glowka jest mala ale najprawdopodobniej padnie pierwszy jak go trafisz :wink:

aha za pomnialem dodac. celuj tak "troszke" przed opfora, tzn jak leci w twoja lewa strone, to celuj tam gdzie za ulamek sekundy bedzie :wink: tak to jest z lagami...
Stare 05-14-2004, 13:35   #5
{HuSaRiA}_Rimer
Chief Warrant Officer 3

Wyślij wiadomość przez MSN do {HuSaRiA}_Rimer Wyślij wiadomość przez Yahoo do {HuSaRiA}_Rimer
Domyślnie

Na naprawde bliskim dystansie obchodz op4 w okolo w jedna strone, czest koles sie obraca zamiast sie poruszac i zazwyczaj wali minimalnie za ciecie. Z bardzo doswiadczonymi graczami latwo nie przejdzie ale w wielu wypadkach sie spradza. Podkreslam sprawdza sie to tylko gdy jestes w besposrednim kontakcie.
Na sredni dystans uzywaj celownika nigdy nie wal na stojaco. Z mojego doswiadczenia pojedynczym ogniem strzela sie duzo celniej, nia ma takiego odrzutu jak przy seri (mowie tu o m16).

Ps. Ciezko dawac uniwersalne rady gdyz kazdy wyrabia sobie jakies wlasne nawyki i to co dla jednych bedzie lepsze dla innych bedzie gorsze. prosta rada grac, grac , grac i patrzec jak najlepsi graja inaczej nie da rady.
Stare 05-14-2004, 14:23   #6
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Ja dam ci taka rade: wlanczasz McKenna gdzie jest duzo walki na bliski dystans i cwiczysz, pograsz jakies 20 godzin i powinienes zobaczyc roznice. Tylko wybieraj serwery z nizszym pingiem.
Stare 05-14-2004, 14:34   #7
B@RTOLU$
General

Wyślij wiadomość przez MSN do B@RTOLU$ Wyślij wiadomość przez Yahoo do B@RTOLU$
Domyślnie Re: POMOCY!!walka na krotkim (i dłuższym dystansie)

Cytat:
Napisał maximuss_pl
- poza tym nie stoje, skaczę - jak nauka przyakzała?
Moze w tym tkwi problem
Jak jestes w starciu to nie skacz tylko choc na boki i strzelaj.
Skacz wtedy jak do ciebie strzelaja a nie wiesz dokladnie skad
B@RTOLU$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-14-2004, 14:34   #8
[strefa24.pl]Sliper
Chief Warrant Officer 4

Wyślij wiadomość przez Yahoo do [strefa24.pl]Sliper
Domyślnie

Sprawdzaj jakie są opóźnienia: stań blisko ściany i strzel zobaczysz że kula trafia w ścianę później niż słychać dźwięk - dlatego staraj się celowac minimalnie przed op4 a nie idealnie w głowę.

PZD
Stare 05-14-2004, 17:33   #9
Ormir
Captain

Domyślnie

Ja tam mam taki sposob ze staram sie pociagnac gosci od dolu w gore czyli od brzucha w kieruku glowy przesuwam celownik po skosie, najlepiej wychodzi to z sawa, znikome prawdopodobienstwo ze koles przezyje taka ukosna serie
Ormir jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-15-2004, 08:11   #10
=]1[=^Belial_Pl^
Chief Warrant Officer 3

Wyślij wiadomość przez MSN do =]1[=^Belial_Pl^
Domyślnie

Nic sie nie boj chlopie wszystko z czasem , a im dluzej pograsz tym wiecej sie nauczysz.
Co do poruszania sie to tez zalezy od broni i mapy wedlug mnie (no i od kompa) z 2 fpsami to se nie pograsz z rpk a to ciekawa bron .
Duzy dystans ja na kucaka wale czasami lekko ide w bok jak czuje ze wrog mnie namierzyl i moze mnie dopasc.
Sredni dystans strefowanie w jedna strone przez dluzszy czas tzn do momentu az wrog lepiej nie przyceluje czasami mozna przykucnac na chwilke (ale caly czas strefujac) a potem odbijam w druga jak jest potrzeba.
Bliski o czlowieku tu trzeba sie napocic strefujesz lewo prawo jak umiesz to przykucasz i wstajesz (czasami sie to nieoplaca) ale wszystko robisz bardzo szybko to op4 sie gubi jak mu tak lata glowka i niewie w koncu jak celowac .
Nadejdzie taki dzien, nadejdzie taki czas kiedy z wrogiem stane twarza w twarz i nieulekne sie chocby za plecam smierc stala i boska czekala mnie kara... - zas po wygranej bitwie twarz w krwi umyje, to beda zwyciestwa i chwaly chwile...
=]1[=^Belial_Pl^ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-15-2004, 08:30   #11
Mad_Medic
General

Domyślnie

Primo: Nie skacz - CEM spada praktycznie do zera i bardziej się męczysz, przez co wolniej CEM odrasta. A już samo to może nieźle wpłynąć na wynik.
Secundo: Ja zawsze wolałem otwarte mapy, i z podobnego powodu Aż w końcu zrozumialem, że umiejętność zdjęcia gościa długą serią z końca mapy, to żadna umięjętność i zrobiłem sobi porządną, paro dniową sessję na mapach zamkniętych - pipa sf i stara , wc itd.. po pewnym czasie nauczyłem się walczyć i na bliski dystans ale na początku... Byłem niczym noob z kupionym kontem Teraz co pewien czas wracam na zamknięte mapy by trenować walkę na bliski dystans.
Terio: Nie zniechęcaj się Może zamiast leżeć i czekać na okazję, sam ich szukaj. Tj olej FR i statsy i ruszaj w pierwszej linii. Na początku poginiesz, ale w końcu nauczysz się walczyć na krótkich dystansach.
Stare 05-15-2004, 09:42   #12
xil
General

Wyślij wiadomość przez AIM do xil
Domyślnie

no jak dla mnie to najlepsza mapa do nauki walki na krotki dystans jest sandstorm, tam jest chyba najwiecej takich bliskich spotkan... podstawa w takich walkach to jest trafienie opfora byle jak ale aby trafic, zrobisz go na yellow czy red to po 1 bedzie gorzej jemu celowac a po 2 latwiej go ubic wtedy a co do samej techniki, to roznie to ludzie robia, jedni kucaja, inni chodza na boki itd. podstawa to byc w ruchu i to najlepiej nie jednokierunkowym bo jak widze ze opfor idzie w 1 strone to juz jest po nim, ja np. lubie isc zygzakiem centralnie w opfora ciagle strzelajac... zreszta co tu duzo gadac najlepiej idz na SS i graj, jak giniesz to patrz jak graja ci co maja najwiecej fragow i tyle
pozdr

xil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-15-2004, 18:06   #13
Mad_Medic
General

Domyślnie

Ja uwazam ze lepsza jednak jest pipa. Odleglosci sa mniejsze, miejsca mniej i niema sie gdzie chowac w razie spotkania w korytarzu SS jest jednak mapa otwarta i do tego poczatkujacy moga tam miec problemy z ID przeciwnika. Zawsze mozna uskoczyc, schowac sie za jakim murkiem itd... Zdecydowanie polecam obie pipy
Stare 05-16-2004, 12:19   #14
xil
General

Wyślij wiadomość przez AIM do xil
Domyślnie

pipeline to jedna wielka camperka... a wersja SF to juz porazka bo tam nie spotkalem sie z brakiem campienia... spotkac wroga tak przed soba to cud... wszyscy sie chowaja gdzie sie tylko da... ogolnie ble..

xil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-17-2004, 09:33   #15
!!c0rs$!!
Lieutenant General

Wyślij wiadomość przez MSN do !!c0rs$!!
Domyślnie

No ja tak nie uwazam... SF jest o wiele lepsza od normalnej pipki. a co do kampienia? Jak mozna sie chowac robiac punkty itp. Na poczatku bywa ze stoja za ojlami ale monza szybko wybic im ten pomysl z glowy i potem juz nie stoja A w defie sam biegam z gory na dol na exteriora i secondary i jeszcze doloze recepcje (jak przezyje ) Ale zeby kampic? Zreszta co znaczy kampic? Tzn ze mam sie nie ukryc czekajac na opfora kiedy go slysze tylko mam moze po starcie gry wybiec przed recepcje na ich spawna i dac sie zabic wtedy nie bedzie kampienia? Kazda strona ma swoj urok i tyle a ciagle gadanie o kampieniu jest zenujace. Rozwala mnie sytuacja jak cie koles goni a ty nagle zwrot za rog i seria mu w glowe i zaraz jest .... kamper. Jak koles na vencie siedzi cala runde... to jego sprawa jak go tam raz widziales to pomysl jak go pokonac a nie ciagle gadac o kampieniu. Jak jestes w assie musisz ich wyciagac z roznych dziur. Jak to potrafisz to jestes dobry. Albo pamietam jak na SS kolesie caly czas wlazili na domek nad C. Wiec stanalem w przejsciu i z 3 zjechalem i widze potem CAMPER> jaki "PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP" kamper przewidzilem ich noobowskie ruchy. Skoro nie potrafia zmieniac toru swojego biegu niech placa za to glowa.
Stare 05-17-2004, 10:43   #16
B@RTOLU$
General

Wyślij wiadomość przez MSN do B@RTOLU$ Wyślij wiadomość przez Yahoo do B@RTOLU$
Domyślnie

Cytat:
Napisał xil
pipeline to jedna wielka camperka... a wersja SF to juz porazka bo tam nie spotkalem sie z brakiem campienia... spotkac wroga tak przed soba to cud... wszyscy sie chowaja gdzie sie tylko da... ogolnie ble..

SF rozni sie tym od normalnej Pipy ze dzieki tlumikom jest wiecej ciszy i wiecej ciekawych zagran, poniewaz nie slychac dokladnie skad padl strzal.
Gdy gram na starej Pipeline to uszy mi puchna juz po paru rundach,wszedzie tylko halas i lomot.
Na Pipie oczywiscie ze jest "Kamperstwo"(tak jak powiedzial Cors zalezy co to slowo ma oznaczac) zwlaszcza po stronie Def, ale obrona ma za zadanie bronic zaworow i CP wiec dlaczego ma biegnac z okrzykiem hurra na zewnatrz, skoro moze poczekac na Opforow w srodku w dobrych kryjowkach z ktorych ciezko ich wyciagnac.
Jezeli Defence wybiegal by na zewnatrz, to po paru rundach kampic zaczol by Assault, wystarczy schowac sie za bydynkami i walic z granatnikow w kazdego kto wybiegnie z recepcji lub z Northa wiec to nie ma sensu.
Taka mapa :wink:
B@RTOLU$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-17-2004, 10:45   #17
Camaxtli
General

Domyślnie

Najlepszym sposobem na nauczenie się walki 1vs1 na krótki dystans to nic innego jak trening. Ja tej sztuki uczyłem się na Collapsed Tunnel. Myslę że to najlepsza mapa do nauki szybkiej wymiany, ponieważ gdzie nie jesteś to najczęściej czeka cię walka na krótki dystans. A co do techniki to ja najczęsciej kucam i wtedy strefuje raz lewa raz prawa celując przy tym w głowę. Oczywiście uwzględniam ping, jak jest duży to strzelam przed opfora.
Camaxtli jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-18-2004, 12:37   #18
Ohodin
First Sergeant (1SG)

Domyślnie

Cytat:
Napisał [3rd- RB
Cors] Zreszta co znaczy kampic? Tzn ze mam sie nie ukryc czekajac na opfora kiedy go slysze tylko mam moze po starcie gry wybiec przed recepcje na ich spawna i dac sie zabic wtedy nie bedzie kampienia? Kazda strona ma swoj urok i tyle a ciagle gadanie o kampieniu jest zenujace. Rozwala mnie sytuacja jak cie koles goni a ty nagle zwrot za rog i seria mu w glowe i zaraz jest .... kamper. Jak koles na vencie siedzi cala runde... to jego sprawa jak go tam raz widziales to pomysl jak go pokonac a nie ciagle gadac o kampieniu.
Nie rozumie osob mowiacych, ze ktos kampi gdy gra w obronie. Przykladowa mapa Pipeline. Atak musi "zrobic" komputer lub zakrecic zawory, a zadaniem obrony jest pilnowac tych punktow by ich nie zrobili. Kampic mozna tyklo w ataku, bo borona ma za zadanie niedopuscic wroga do zaworow lub komputera. Przeciez to normalne ze w obronie sie pilnuje a nie atakuje. Jak ktos wybral atak to musi sie z tym liczyc ze komp i zawor pod nim bedzie obrtawiony. A gadanie ze ktos kampi w obronie jest nie na miejscu... takie jest moje zdanie.
Ohodin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-22-2004, 12:29   #19
Scorup
Warrant Officer 1

Domyślnie

Ja bym polecał jeszcze jedną rzecz - gdy koleś jest przed tobą, a ping masz ok, to staraj sie strzelać w jego lewe ramię, odrzut sprawi, że trzeci nabój utkwi w czaszce . Poza tym staraj sie delikatne schodzić na bok, kolo będzie prawdopodobnie strzelać za ciebie. Gdy już flashujesz kolesia, to najlepiej pośłij mu dwa flashe. Wielu op4"ów zginęło tylko dlatego, że posłało mi jednego flasha i myśleli, że jestem ślepy. W rzeczywistości miało się to tak, że ekran był wprawdzie biały, ale coś było widać, przez co łatwo było zabić nic nie spodziewającego się wroga, który liczył na łatwego killa
Stare 05-22-2004, 20:58   #20
Szak
Sergeant Major (SGM)

Domyślnie

Gdy ma dojsc do walki na krotki dystans, to ja staram sie, by ten dystans nie byl bardzo krotki. Nie znosze tanczenia wokol siebie, zmieniania magazynkow i tego calego cyrku. Czesto skracam dystans gdy op4 zmienia magazynek albo na chwile znika mi z pola widzenia, ale staram sie, by te 4-5 metrow bylo.

Ja mysle, ze kluczowe jest zaskoczenie. Ten kto ujrzy wroga wczesniej ma wieksze szanse, bo moze puscic pierwsza seria (wlasnie, bawilem sie w serie i single, ale wychodzi ze serie sie lepiej spisuja). Czesto liczy sie to, czy ktorys z walczacych ma mozliwosc zatrzymac sie na chwile. Celnosc wtedy wzrasta, a wiadomo, ze jedna celna seria moze wiele zmienic. Dlatego czesto glownie staram sie przewidziec skad wyskoczy wrog, a potem czesto staram sie w ktoryms momencie stanac po prostu w miejscu i strzelac (celniejszy ogien, kule lataja blizej wroga, zmniejszajac mu CEM). Czesto dziala, ale gram glownie na otwartych mapach i obca jest mi naprawde bliska walka np. w pomieszczeniach.

No i nie wolno zapominac o pingu. Lag strasznie przeszkadza i wiele uniemozliwia. Nie dosc, ze trudniej trafic ruchomy cel, to jeszcze samemu wypadaloby sie zatrzymac, zeby nie dublowac efektu "opoznienia". Raz wywalilem cala amunicje z SAWa w walce na odlegosc 3 metrow. Op4 i ja przemieszczalismy sie rownolegle w tym samym kierunku. Ja strzelam, strzelam, strzelam i nic. Pod koniec amunicji (i zycia, jak sie okazalo) zauwazylem jak ukladaja sie slady po pociskach na powierzchni ziemi i zobaczylem, ze kule trafiaja jakis metr za wrogiem. I to jest wlasnie lag. Niestety bylo juz za pozno na korekte i strzaly wyprzedzajace
Szak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-23-2004, 02:26   #21
[BP]Acid J
Captain

Wyślij wiadomość przez MSN do [BP]Acid J
Domyślnie

ja natomiat jak widze opfroa , staram sie jak najbardziej skrócić dystan (nawet na długoś lufy) wtedy czuje sie jak u siebie jak strzelasz do kolesia z takiej odległości to nigdy przenigdy niespuszczaj jego gołwy (lub bliskich jej okolic) z celownika i waląc ciągły ogień musisz nonstop zmieniać pozycje (jakbyś chciał opfora okrązyć) jeśli cię namierzył i sam odpalił ogień to zaczynaj zmieniać kierunek w którym go okrązasz i dodaj do tego szybkie schylanie sie i wstawanie. Po porstu twoja głowa z widoku opfora musi być nonstop w ruchu tak by dostał szału i sam przy tym musisz zachować stuprocentową celnośc. to trudne i nawet wysokohonorowcom niezawsze wychodzi , ale to są manewry z pierwszej ligi 1on1CQB. postaraj sie by grafika niechrupała , w takich akcjach nawet najmniejsza milisekundowa przycinka może okazać sie dla ciebie śmiertelna , hmmmmm co tu jescze? aha no i niezapominaj o kwestii reloadów , jeśli opfor odpala do ciebie serie ale niecelnie i zaczyna cię gonić strzelając do ciebie , to niewchodz w tym momenci w konfrontacje z nim , uciekaj najdłużej jak tylko potrafisz i obliczaj przy tym ile pacjent wywalił już pocisków w powietrze , gdy przestanie do ciebie walić to znaczy ze ma reload i jednym słowem ma przerabane jest twój jak na tależu . Techniki 1na1 jest naprawde zróżnicowane , kiedys grałem biegając z fleshem w poszukiwaniu opfora i waliłem ugotowane flesze gdy tylko natknąłęm sie na gościa , wiesz pierw unieszkodliwić potem sie z nim pobawić , no ale do tego trzeba naprawde ogrmonej precyzji i szybkości. z kukłami tego nieprzetrenujesz
Stare 05-25-2004, 20:09   #22
pac_
Major

Wyślij wiadomość przez MSN do pac_ Wyślij wiadomość przez Yahoo do pac_
Domyślnie

hehh dobre rady
ale tak jak to Acid powiedzial najlepiej to oczywiscie celowac w glowe, strafowaci jak najczesciej, kucajac co jakis czas,wtedy CEM sie zwieksza , ale tak czy siak moim zdaniem niezwracaj na to uwagi, glownie chodzi o to zeby wystrzelic jak najszybciej jak najwiecej nabojji w przeciwnika strone oczywiscie celujac w gorna czesc ciala przeciwnika. dzieki temu wieksze prawdopodobienstwo ze jesli nie w glowe trafisz go w rece, wtedy jego bron podkoczy do gory, takie cos moze ci dac potrzebny ulamek sekundy na to zeby op4a sciagnac na dobre, takze pamietaj o tym ze tam gdzie jest jeden op4 napewno bedzie i drugi, takze nie rozpedzaj sie zabardzo, i patrz ile masz naboji.
Apropo map to ja uwielbiam Mout i CT, jesli nie chcesz kampienia, to lec na CT, tam jesli grasz z dobrymi graczami to akcja jest non stop , ale musisz uwazac na swoich teammate-ow, latwo zalapac ROE, kiedys przez nieuwage stracilem 2H :< ...acha tak do podsumowania to --> burst 2kulki w torso jedna w glowe :wink:
Stare 06-13-2004, 11:29   #23
Guest

Domyślnie

Cytat:
Napisał B@RTOLUS (PL)
Jezeli Defence wybiegal by na zewnatrz, to po paru rundach kampic zaczol by Assault, wystarczy schowac sie za bydynkami i walic z granatnikow w kazdego kto wybiegnie z recepcji lub z Northa wiec to nie ma sensu.
Taka mapa :wink:
Dokładnie, czasem gram też na moście i denerwuje mnie ciągłe wyzywanie ass od kamperów... Po pierwsze def ma w 2.1 trochę lepszą sytuację, po drugie gdy def rushuje, to ass kampi. Nic w tym dziwnego, lepiej najpierw się zasadzić w dwóch sniperów i kilka m16 na tyłach i wytłuc rusherów, a potem robić objective.

Ci rusherzy między rundami bluzgają na nas najgłośniej, bo czekali 5 minut na koniec rundy, ale w następnej rundzie już nie rushują...

Ogólnie zauważyłem że sporo ludzi na oficjalach gra na tych mapach, gdzie jedna ze stron ma przewagę i można łatwiej punkty natłuc... No cóż, część ludzi to statsiarze, ale gdyby nie te staty to by tyle ludzi w AA nie grało ;] Więc wszystko chyba jest na miejscu.
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-14-2004, 15:31   #24
{P-A-S}Sebo-PL
Chief Warrant Officer 3

Wyślij wiadomość przez AIM do {P-A-S}Sebo-PL Wyślij wiadomość przez MSN do {P-A-S}Sebo-PL wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

dla mnie najlepsza mapa na cwiczenia walki na krotki dystans jest niezmiennie tunel, mozna tam sie nauczyc walki

{P-A-S}Sebo-PL wanna die?
{P-A-S}Sebo-PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-29-2004, 10:08   #25
Raiden
General

Wyślij wiadomość przez AIM do Raiden Wyślij wiadomość przez MSN do Raiden
Domyślnie

Tez polecam tunnel.Na poczatku rundy biegniesz od razu na ich strone i masz walke na bliskim dystansie .Pograsz tak kilka godzin i jestes maczo .
Raiden jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-29-2004, 21:41   #26
Mad_Medic
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał vireq
Ogólnie zauważyłem że sporo ludzi na oficjalach gra na tych mapach, gdzie jedna ze stron ma przewagę i można łatwiej punkty natłuc... No cóż, część ludzi to statsiarze, ale gdyby nie te staty to by tyle ludzi w AA nie grało ;] Więc wszystko chyba jest na miejscu.
A co powiesz o tych, co grają po tej przeciwnej stronie - tej bez przewagi : To też statsiarze? :wink:
Zauważ że teraz strony na serwerach są bardziej wyrównane - max 1 osoba przewagi. Czyli tylko połowa gra po stronie z przewagą, a połowa gra bez tej przewagi... Czyli tyle samo gra na statsy co tych, nie grających na punkty
Stare 06-30-2004, 09:16   #27
Raiden
General

Domyślnie

Podczas walki na krotkim dystansie jakis koles padl na glebe.Bylem bardzo zaskoczony a ten to wykorzystal i przerobil mnie na red ale jak do niego podzsedlem to nie wiedzial co zrobic jak zaczelem sie z nim bawic Podczas walki na krotkim dystansie nie polecam padac na glebe masz wtedy bardzo male szanse na wygranie potyczki.
Stare 06-30-2004, 21:24   #28
nofink
Second Lieutenant

Domyślnie

celujac z bursta w op4 celuj nie w glowe lecz w dolna czesc szyji. Odrzut sprawi ze 3 kulka trafi w leb.
majac sawa nie rob unikow tylko lec prosto na op4 caly czas pakuja w szyje kule, malo kto to przezyje.
nofink jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-30-2004, 22:52   #29
Mad_Medic
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał S-Gruby
Podczas walki na krotkim dystansie jakis koles padl na glebe.Bylem bardzo zaskoczony a ten to wykorzystal i przerobil mnie na red ale jak do niego podzsedlem to nie wiedzial co zrobic jak zaczelem sie z nim bawic Podczas walki na krotkim dystansie nie polecam padac na glebe masz wtedy bardzo male szanse na wygranie potyczki.
Pod warunkiem, że gość nie biega na boki. Jeśli idzie prosto na ciebie, to jesteś celniejszy od niego. Ale generalnie się zgadzam. Wróg blisko = zakaz padania na glebę. Co innego z kucaniem, lub staniem w miejscu... To już sprawa dyskusyjna. Zdaje się, że był o tym topic.
Stare 07-01-2004, 13:23   #30
rmcdzk
General

Cytat:
Napisał maximuss_pl
Mam honor 22, więćc jestem jeszcze mocno początkujacy, ale opanowalem grę na tyle, że nie powinno przydażać mi się to, co zdaża się prawie cały czas - prwie nigdy nie mogę wygrać walki 1 na 1 z krótkiego (lub średniego) dystansu. Obaj z opfroem widzimy się, zaczynamy strzelać - i w 99% przypadków ja padam pierwszy. Z tego powodu mam zawsze najmniej klli. O CO CHODZI? Nie moge aż tak spieprzyć celowania - poza tym nie stoje, skaczę - jak nauka przyakzała? Może mam coś ze sprzętem albo coś nie tak ustawione
Stary...
1. Nie skacz jeżeli twoja pozycja jest równorzędna do wroga,
2. Nie skacz podczas walki na małym dystansie, to nie CS i nie Quake,
3. Skacz kiedy nie wiesz gdzie siedzi wrog strzelajacy do ciebie i staraj sie gdzieś chować,(oczywiście to zależy od sytuacji)
4. Zawsze przed powazniejszą akcja sprawdz ping i rób poprawki na niego,
5. Staraj sie trafiac (chyba oczywiste,hehe), jak masz 249 to na close combat możesz mu zrobić bullet laga(czyt. full auto),
6. Myśl.... staraj sie załatwić wroga taktycznie, na inteligencję,
7. Graj, a samo przyjdzie. Masz tam 22 H więc nie panikuj.

rmcdzk,
rmcdzk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-01-2004, 14:54   #31
[BP]Acid J
Captain

Wyślij wiadomość przez MSN do [BP]Acid J
Domyślnie

tunel na CQB nie jest zły ale wnerwia mnie walenia na slepo natomiast akcje w budynku insurgent camp to klasyka CQB. Co do skakania że niby jest be to sie niezgodze teraz koleś szybciej pozbywa sie magazynka , często skaczac na boki metr od wroga pozbawiłem go amunicji , co do tego że jak masz sawa = leć prosto na kolesia nie schylaj sie nic nierób tylko wal do przodu i miej go w celowniku to powiem wam jedno , bardzo bym chciał jakby wszystkie sawy czy rpki tak ze mną walczyły bo takich unieszkodliwia mi sie najłatwiej , jesli niezgine po pierwszej kuli to koleś jest trupem. tak to sie przeważnie kończy. pozdrawiam
Stare 07-02-2004, 15:03   #32
Raiden
General

Domyślnie

Dobrze sie sprawdza na srednim dystansie wolniej chodzic(standardowo kalwisz shift) szcegolnie jak masz bron auto jestes duzo bardziej celniejszy. Na bliskim dystansie nie polecam tego robic
Stare 07-04-2004, 11:19   #33
rmcdzk
General

Domyślnie

Jeszcze jedno...

Na jakich mapach grasz maxumuss i ile masz fps-ów? Bo to troszke ważne.
Jak masz 15 fps to nawet dobry koleś by miał duże problemy...Jeśli ci skacze gra + ping to nie ma bata. Musisz mieć co najmniej 25 a najlepiej tak ze 35 i więcej bo może spadać czasem.

rmcdzk,
Stare 07-14-2004, 08:14   #34
matej122
Staff Sergeant

Domyślnie !!!

Na bliskim dystansie nie skacz bo wtedy nie można strzelać (przynajmniej ja nie moge ), nie celuj po nogach tylko staraj sie w gł0owe albo przynajmniej w tułów. I pamiętaj nie można panikować bo wtedy kaput :!: :!: :!:
matej122 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-02-2004, 06:42   #35
-gp.qu4t!on.pX^
Lieutenant Colonel

Cytat:
Napisał rmcdzk
Cytat:
Napisał maximuss_pl
Stary...
1. Nie skacz jeżeli twoja pozycja jest równorzędna do wroga,
2. Nie skacz podczas walki na małym dystansie, to nie CS i nie Quake,
3. Skacz kiedy nie wiesz gdzie siedzi wrog strzelajacy do ciebie i staraj sie gdzieś chować,(oczywiście to zależy od sytuacji)
4. Zawsze przed powazniejszą akcja sprawdz ping i rób poprawki na niego,
5. Staraj sie trafiac (chyba oczywiste,hehe), jak masz 249 to na close combat możesz mu zrobić bullet laga(czyt. full auto),
6. Myśl.... staraj sie załatwić wroga taktycznie, na inteligencję,
7. Graj, a samo przyjdzie. Masz tam 22 H więc nie panikuj.

rmcdzk,
Co do 2 pkt. ja zawsze jak zabije jakiegos kolesia w nastepnej rundzie do mnie gada 'WHy u r always jumping?" lol . Wiec skacze sam o tym nie wiedzac.

Co do map polecam SS. Mozna sie wiele nauczyc.
-gp.qu4t!on.pX^ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-03-2004, 03:25   #36
pac_
Major

Wyślij wiadomość przez MSN do pac_ Wyślij wiadomość przez Yahoo do pac_
Domyślnie

na tunelu najczesciej ruszuje.. np w defie.. wskakuje na scianke na samochodzie head ruszerowi potem strzelam w drziw w spoznialskich co leca kampic na dole..zawsze jeden sie trafi.. potem na ciezarowke goscia z 2 ciezarowki rozwalic.. potem idzie jak po masle pamietajcie grunt to szybko wszkoczyc zabic i wyskoczyc.. nigdy niedawajcie op4-owi robic pierwszego ruchu chyba ze jest naprawde dobry...strzelaj w glowe nara
Stare 08-03-2004, 09:42   #37
rmcdzk
General

Cytat:
Napisał "=[P.O.S
=$.FoRcE
Co do 2 pkt. ja zawsze jak zabije jakiegos kolesia w nastepnej rundzie do mnie gada 'WHy u r always jumping?" lol . Wiec skacze sam o tym nie wiedzac.
TY akurat robisz człowieka na opróżnienie magazynka... nie zawsze skuteczne a raczej skuteczne tylko z cieniakami (w 70 %).

rmcdzk,
Stare 08-03-2004, 14:57   #38
-gp.qu4t!on.pX^
Lieutenant Colonel

Cytat:
Napisał rmcdzk
Cytat:
Napisał "=[P.O.S
=$.FoRcE
TY akurat robisz człowieka na opróżnienie magazynka... nie zawsze skuteczne a raczej skuteczne tylko z cieniakami (w 70 %).

rmcdzk,
No co Ty. . No i nie z cieniakami . Nie wiem , no jakos tak odruchowo sobie skacze lol , ale i tak wygrywam

Na SS ( a tam duzo gram ) trudno aby lamic. Kazdy musi walczyc o swoj tylek
-gp.qu4t!on.pX^ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-11-2004, 13:23   #39
Miciu
Sergeant

Domyślnie :P

A ja robie tak : lufe ciagle trzymam na wyskosci glowy chadzac po mapach cqb wiec to daje mi taki efekt ze gdy jakis kolo wyskoczy to odrazu head oczywiscie to zalezy tez od reflexu. Jeżeli chodzi o uniki to latam jak najszybciej na boki o odczasu do czasu jakies schylanie ;] I tak jak pac powiedzial trzeba klikac z calej pety myszke to daje zabojczy efekt szybkiego wcelowania ;] A celuje w Głowe i tylko w głowe ;] no i oczywiscie przy dużym pingu strzelam przed kolesia ;] tyle ;] Chcesz być dobry graj na CT to jest zabujcze szczególnie z kolesiami powyzej 70 honorow po 2 h na tej mapie nabierasz mocy na calutki dzien wiec zawsze rozgrzewka na CT a potem MOUT albo Pipa
Miciu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-19-2004, 11:51   #40
Guest

Domyślnie

w moim przypadku jest inaczej ja mam zawsze fart na bliskie odleglosci ...ale propo moze jestes zabarzdo spiety jak zobaczysz wroga
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-19-2004, 21:04   #41
Raves
Sergeant Major (SGM)

Domyślnie

kucnięcie hedzik i po sprawie , a na średnie dystanse to nie wiem sam
Stare 08-22-2004, 09:51   #42
La Chupacabra
Lieutenant Colonel

Wyślij wiadomość przez MSN do La Chupacabra
Domyślnie

Zgodze sie POS Force, ze Sandstorm to dobra mapa, do nauczenia sie walki na bliskie odleglosci. Obj B i jechane :wink:
Jest to mapa kombinowana, sa duze i male odleglosci. Zalezy.

ASUS A7V600-X, Athlon 2400 XP, Asus N6200 128 MB DDR, 1024 DDR 400 Kingston, SEGATE Barracuda 7200 VII 120 GB, SB 5.1 Live

5,56 wz. 96 kbs \"BERYL\"
La Chupacabra jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-14-2004, 16:28   #43
DOMINATORO
Second Lieutenant

Wyślij wiadomość przez MSN do DOMINATORO
Domyślnie

Najzabawniej to chyba jest w walce o przejscie na tunelu samochody barierki roboty drogowe daja sporo mozliwosci w walce na bliskie dystanse inna sprawa ze o 1vs1 moze byc ciezko no i mckenna tez ma swoj urok zwlaszcza przy slabszym komputerze .
DOMINATORO jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-18-2004, 23:55   #44
xionc !
Second Lieutenant

Wyślij wiadomość przez ICQ do xionc ! Wyślij wiadomość przez MSN do xionc !
Domyślnie .

A ja taka taktyke sobie wymyslilem na pipeSF, ze jak wiedze wroga to odrazu na najwolniejszy tryb chodzenia przelaczam i ide sobie w bok albo strejfuje z lewej na prawa..... mam wiekszy CEM od goscia ktoory porusza sie szybciej ale ja i tak sie poruszam, wiec trudniej trafic, dodac trzeba jeszcze ze wiekszosc ludzi jest przyzwyczajona do przeciwnikow strafujacych na wyzszej predkosci poruszania sie ....

Sorki ale nie przeczytalem calego topicu.... puzno bylo
Stare 11-21-2004, 12:00   #45
Shake
Command Sergeant Major (CSM)

Wyślij wiadomość przez MSN do Shake Wyślij wiadomość przez Yahoo do Shake
Domyślnie

1 rzecz- gdy walczysz z op4 1v1 nigdy nie skacz bo skacząc przerywasz ogień
2 rzecz- przegrywasz mozliwe z powodu wyższego pingu niż op4
3 rzecz- staraj sie w walce 1v1 celowac w głowe nigdy w nogi...
4 rzecz- jesli op4 ma wyzesze umiejętnosci to ja jusz nic nie poradze ...

Opanuj to co ci wyżej wymienilem a zobaczysz ze w starciach 1v1 poprawisz sie i częsciej bedziesz wychodzil z nich zwycięsko
www.spirytsoldiers.prv.pl
Shake jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-07-2004, 22:49   #46
giant=pl=
First Sergeant (1SG)

Domyślnie

Ps. Ciezko dawac uniwersalne rady gdyz kazdy wyrabia sobie jakies wlasne nawyki i to co dla jednych bedzie lepsze dla innych bedzie gorsze. prosta rada grac, grac , grac i patrzec jak najlepsi graja inaczej nie da rady.

prawda , swieta pradwa , g... prawda (glowna)
giant=pl= jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-14-2006, 15:11   #47
Georg_PL
Sergeant First Class

Wyślij wiadomość przez ICQ do Georg_PL
Domyślnie

A jak jesteście na bliskim dystansie to używacie celownika czy nie
Stare 03-14-2006, 17:15   #48
DeX
Lieutenant Colonel

Wyślij wiadomość przez MSN do DeX
Domyślnie

Cytat:
Napisał Georg_PL
nie.
DeX jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-14-2006, 19:00   #49
WiN
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do WiN Wyślij wiadomość przez AIM do WiN Wyślij wiadomość przez MSN do WiN Wyślij wiadomość przez Yahoo do WiN wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Cytat:
Napisał Georg_PL
Chyba nie jestes w stanie tak szybko włączyć zoom i jeszcze celnie trafić op4'ka. Ja wale na normalu z kropeczką
WiN jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-14-2006, 19:43   #50
Killer
General

Miasto: Warszawa
Wyślij wiadomość przez AIM do Killer
Domyślnie

Cytat:
Napisał Georg_PL
a po co ? zeby szybciej mnie utlukl ? :wink:
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania