Wróć   America's Army PL > America's Army 2.8.x > Taktyki walki

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 11-15-2004, 17:44   #51
Scorup
Warrant Officer 1

Domyślnie

Wow..... jaki esej, no brawa dla tego pana. Z wszystkim sie zgodze oprócz jednego - gdy snajper rushuje, to zwykle zarobi z 203 i sie skończy dzień dziecka...

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 11-15-2004, 19:46   #52
[1st.PB]Ramon
Captain

Wyślij wiadomość przez ICQ do [1st.PB]Ramon Wyślij wiadomość przez MSN do [1st.PB]Ramon Wyślij wiadomość przez Yahoo do [1st.PB]Ramon
Domyślnie

Ja po ostatnich grach na Tajdze z vss poczułem w sobie ducha prawdziwego snajpera, ale snajpienie z m24/m82 to całkiem inna bajka(np na mpass).
[1st.PB]Ramon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-19-2004, 18:11   #53
[62KSC]Sn!pE-mE
Sergeant Major (SGM)

Wyślij wiadomość przez MSN do [62KSC]Sn!pE-mE Wyślij wiadomość przez Yahoo do [62KSC]Sn!pE-mE
Domyślnie

jeszcze wtrące słowko...Zalezy kto i gdzie rushuje...bo rush odywa sie w DEF. to zawsze staram sie byc kryty terenem i z takich wlasnie pozycji snipie...np na murku z R czy L z kucaka wiec tam trudno z 203 trafic task by zabic naprzykład...ale nigdy nie czekam tam w nieskoczonosc...zawsze wale i zaraz uciekam (tak jak z żoną sąsiada ) i nie czekam az ktos mnie przykuka...A 203 przewaznie wtedy układa sie do standardowego spama zza swojej wiezy...
I tu musisz przyznac racje
Stare 11-20-2004, 02:44   #54
donulung
Second Lieutenant

Domyślnie

Z tymi pingami to trochę pomaciłeś, ping jaki ma opfor zupełnie Cie nie powinien interesować bo wpływ na ewentualne wyprzedzenie przy strzale ma tylko i wyłącznie Twój ping. Otóż trafienie zalicza tylko wtedy gdy ostatnia pozycja opfora o jakiej wie serwer jest zgodna z Twoim celownikiem w momenicie kiedy informacja o wystrzale dotrze do serwera. Gdyby było tak jak sugerujesz że:
Cytat:
bo jesli PINGi drastycznie sie róznią od siebie wśród OPFORu tego typu stafienia biegnącego przeciwnika mozemy zakfalifikowac jako łud szczescia..
to majac wysoki ping można by bezkarnie sobie biegać po całej mapie i wnerwiać przeciwników
donulung jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-04-2004, 08:00   #55
[ANONIM]
Moderator
General

Miasto: Babin/Lublin
Wyślij wiadomość przez AIM do [ANONIM]
Domyślnie

NIe ufaj op4owi, tzn. nigdy nie masz pewnosci ze snajper wroga jest zabity. Snajperke zawsze moze podniesc drugi op4 i lipka panowie. Nie ma co sie zastanawiac. Zestrzel wroga po klopocie
Stare 12-07-2004, 07:48   #56
rsr
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

Mam glupie pytanie, na usprawiedliwienie dodam ze gram dopiero od kilku dni. Bron sniperska zawsze strzela tam tam gdzie sie celuje? Czy jest jakis rozrzut i np. zaleznie od CEM badz pozycji (stand/crouch/prone) strzela sie mniej lub bardziej dokladnie tam gdzie wskazuje celownik.
rsr jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-07-2004, 09:42   #57
Mad_Medic
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał rsr
Mam glupie pytanie, na usprawiedliwienie dodam ze gram dopiero od kilku dni. Bron sniperska zawsze strzela tam tam gdzie sie celuje? Czy jest jakis rozrzut i np. zaleznie od CEM badz pozycji (stand/crouch/prone) strzela sie mniej lub bardziej dokladnie tam gdzie wskazuje celownik.
M24 i M82 na bipodzie praktycznie nie mają rozrzutu... Inczej wygląda sprawa z Mosinem, SVD, VSS SPR - Z wyjątkiem SPR-a, bronie te nie mają podstawki oraz mają słabszy zoom. Co znacząco wpływa na celność, gdyż celownik strasznie lata. SPR ma stosunkowo duży rozrzut jak na snajperkę, za to mały odzrut i jest szybka, można powtórzyć nieudany strzał. M4M z bipodem jest tylko namiastką snajperki - mimo podstawki ma duży rozrzut i mały zoom - praktycznie sprawdza się jako snajperka... maszynowa :wink: Tj. Rozstawiamy bipoda, tryb auto i puszczamy serię w, nie za odległy, cel. Korzyścią jest to iż mamy mniejszy rozrzut niż w standartowym M4M, i możemy likwidować cele nieco odleglejsze. W praktyce sprawdza się tylko na Reconie, gdzie mamy duże odległości i widoczność. Na pozostałych mapach ze względu na małe dystanse toczonej walki, czas potrzebny na rozstawienie podstawki- jest zbyt długi i może kosztować życie.
Broń snajperska tj M24 i M82 stzrela tam gdzie wskazuje celownik... Ale przy niskim CEM-ie, celownik lata tak bardzo, że i tak w nic nie trafisz...
Stare 12-07-2004, 10:28   #58
rsr
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

Bardzo rzadko 'klade sie', najczesciej uzywam kucania a czasem strzelam na stojaco. Tylko wlasnie nie wiem co jest grane bo czasem w 100% sytuacjach przeciwnikowi sie nic nie dzieje (mowa tylko o m24/m82).
rsr jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-09-2004, 20:35   #59
[ANONIM]
Moderator
General

Domyślnie

Moim zdaniem snajper nie powinien lezec gdyz niezdazy zwiac przed lepszym snajperem. Nie zdazy uciec przed ostralem op4. Masz wieksze szanse uciec przed 203-ka wkuckach niz lezac.
Stare 12-09-2004, 20:56   #60
WOjtas
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do WOjtas Wyślij wiadomość przez MSN do WOjtas
Domyślnie

Jak jestes dobrym snajperem to nie musisz sie o to bac. Seria opfora powinna byc przerwana, zanim sie zacznie. Po to masz lunete, zeby z wiekszej odleglosci miec wieksza celnosc. Przed wrogim snajperem to i w kuckach nie uciekniesz. To samo z 203. Lepiej lezec, miec wiekszy cem i byc mniej wystawionym i miec ograniczone ruchy, niz kucac, miec mniejszy cem, byc bardziej widocznym i miec wieksza mozliwosc manerwrowania...
Ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość
I gdy już wierzysz, że twoja perspektywa jest jedyną perspektywą
I zanim uznasz tych co mają ją za zbędne ogniwo
Przyjacielu, ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość
WOjtas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-10-2004, 19:31   #61
[ANONIM]
Moderator
General

Domyślnie

Z drugiej strony masz wieksze szanse uciec przed spamem z ARki w kuckach niz na lezaco.
Stare 12-11-2004, 08:34   #62
Mad_Medic
General

Domyślnie

Pozycja kuczna, ma sens tylko na średnich i bliskich dystansach - gdzie liczy się szybkość i ruchliwość. Jeżeli snajper jest zwolennikiem poruszania się w pierwszej i drugiej linii - gdzie naraża się na bliskie spotkania z Op4-ami, wtedy faktycznie lepiej jest kucać - zminiejszony CEM, nie ma takiego znaczenia, bo cele są większe i bliższe. Co innego jak Snajper snajpi z daleka - Wtedy ważniejsze jest dobre ukrycie, a maksymalny CEM, ułatwia trafienie w te kilka pikseli jakimi jest czubek głowy Op4-a. A to jak bardzo snajper jest wrażliwy na ogień z M203-ki, to głównie jego wina - Jeśli się będzię kładł na płaskich i nachylonych w stronę wroga powierzchniach, to będzie łatwy do "zdjęcia". Jednak najważniejszym czynnikiem wpływającym na jego przeżywalność - jest jego zdolność do ukrycia się. Lepiej być niewidocznym niż szybkim. Jeśli nie da się wykryć op4-skiemu grenadierowi i snajperowi, to mu nic nie zrobią.
Stare 12-11-2004, 10:03   #63
[ANONIM]
Moderator
General

Domyślnie

Wszystko bylo by dobrze, jednak zapominacie o spamach z 203 czy AR.
W defensywie snajper moze oberwac albo w wierzy albo na moscie. Zalozmy ze, op4 spamuje z AR wprost w wierze a drugi z nich wali z 203 w most. Co wtedy Nie masz szans uciec przed ostrzalem. Ostatecznie mozna snajpic z pozycji lerzacej, jesli sytuaca tego wymaga. Jezeli widzimy kawalek glowy op4a, wowczas mozna sie polorzyc(jesli nie masz talentu do strzelania), przymierzyc i oddac celny strzal.
Stare 12-11-2004, 10:08   #64
WOjtas
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do WOjtas Wyślij wiadomość przez MSN do WOjtas
Domyślnie

Pfff, a myslisz, ze snajper to tylko na moscie wystepuje? Rotfl...
I gdy już wierzysz, że twoja perspektywa jest jedyną perspektywą
I zanim uznasz tych co mają ją za zbędne ogniwo
Przyjacielu, ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość
WOjtas jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-11-2004, 14:37   #65
Mad_Medic
General

Domyślnie

Dokładnie... WOjtas... Snajper to nie tylko most, ale i inne mapy. Narzucanie snajperowi taktyki dobrej do jednej, jedynej mapy nie ma sensu. Riper zapomniał, że snajperzy są na większości map plenerowych, gdzie jest tylko jeden M203, lub nie ma go wcale. Spróbuj kucać snajperem na Oasis, albo tajdze - Z reguły będziesz martwym snajperem. Kucając może i jesteś szybszy, ale mniej celny i łatwiejszy do zdjęcia, nawet dla zwykłego IF-a lub strzelca z M16... Na takich mapach, ważniejsze jest dobre ukrycie się, tak by mieć jednocześnie dobre pole ostrzału. Podobnie szpital - wyobrażasz sobie snajpera rushującego po szpitalu? Do tego w kucki... :wink: Nawet VIP jest trudniejszym celem :wink: Zaletą snajpera jest to, że może wypatrzyć i zlikwidować wroga, z bardzo dużej odległości, nie osiągalnej dla innych broni. Celowanie z M16 do op4 150, i więcej, metrów od ciebie, mija się z celem... Przyrządy zasłaniają cały cel, i w rezultacie walisz niemal na ślepo. Tymczasem snajper może zlikwidować wroga na taką odległość, widząc tylko np jego głowę i to nie całą... Do tego potrzebny jest wysoki CEM. Czyli pozycja leżąca i najlepiej podparta broń. A tylko od snajpera zależy jak bardzo się wystawi na ostrzał. Może przecież przeleżeć w krzakach cała rundę, nie widząc op4-ów, albo wyjść im naprzeciw i zobaczyć ich wielu... ale oni te zobaczą jego... :wink: Cała sztuka w wypracowaniu kompromisu. ZNalezienia dobrych miejsc do snajpienia i ich częsta zmiana... oraz śledzenie przebiegu gry i raportów. Ile razy się zdarza że nasi walczą już pod objectivem, a snajper kampi na spawnie... :wink: Zamiast wspomóc kolegów. To kolejny problem dla bycia dobrym snajperem - trzeba wiedzieć, kiedy nasze wsparcie jest potrzebne i przemieszczać się po mapie tak, by być efektywnym. Snajper ma tu trochę współnego z medykiem - też musi pomagać drużynie a nie tylko polować na łatwe fragi. Snajper nie musi zabijać, by pomóc drużynie - często wystarzcza sam strach przed snajperem. Wróg który boi się snajpera nie podejmie pewnych akcji, groźnych dla drużyny. Typowym przykładem jest left catwalk na BSE - Dobry snajper, spowoduje, że op4-rzy przestaną rushować i skupią się na obronie, co pozwola na łatwe opanowanie pozycji jaką jest MT. Do tego dochodzi wieża - Kilka dobrych zdjęć obrońców przez okna powoduje, że przestają oni wchodzić na górę i bronić się z okien. Tak więc, sam strach jaki budzi snajper (choć tylko virtualny) ułatwia zdobywanie przewagi taktycznej. A jeśli do snajpy dorwie się totalny noob, który nie potrafi na leżąco trafić stojącego op4-a, nie uda mu się zagrozić wrogowi, który się zorientuje, że może zostać zdjęty tylko fartem.
Stare 12-16-2004, 10:16   #66
Czadi^
Sergeant First Class

Domyślnie

Zapostuje bo robie to ... chyba jednego posta mam, a sniperka i bridge to jedna z nielicznych map(jedyna sniperska ) gdzie mam 40fps.

lezenie jast fajne.... dla mnie bo latwo was zabic lezcie dalej snipkami bede mial mniej problemow

prowokowanie strzalu ciekawa metoda tylko po co jak moze ze 3 ludzi widzialem co umieja patrzec jak sniper nie jak m16 jestem czitem bo zawsze widze was wczesniej jak domyslcie sie

poznaj mape wszystko co nią nie jest, jest wrogiem, no chyba ze znowu jakis mosiek nie raportowal)

najpewniejszy strzal to otwarcie lunety i bach, miezysz dlugo jestes martwy.

na moscie asu+def sa 4 miejsca w ktorych moge sie polozyc tylko po to zeby sprawdzic inne 4 miejsca.

wymyslcie wlasne sposoby, cudze znaja wszyscy.

Snip_me a kto cie tego murka na mid nauczyl i sciagania opfora biegnacego po schodach lub po drewnie (def)

pozdrowienia Czadi( String(Y)Lover )
Czadi^ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-16-2004, 14:04   #67
Mad_Medic
General

Domyślnie

Cytat:
lezenie jast fajne.... dla mnie bo latwo was zabic lezcie dalej snipkami bede mial mniej problemow
Kali nie pojmować, co Bwana gadać
Cytat:
poznaj mape wszystko co nią nie jest, jest wrogiem, no chyba ze znowu jakis mosiek nie raportowal)
To co nie jest mapą, to jest ... głównym Menu
:wink:
Cytat:
najpewniejszy strzal to otwarcie lunety i bach, miezysz dlugo jestes martwy.
A wyobrażasz sobie pewny strzał.. bez lunety :wink:

Parafrazując naszego wieszcza:
"Noob snajpi? Team to czuje, a op4 wierzy głęboko. Stare znasz prawdy, znane u ogółu. Chcesz widzieć Cheatera w proszku, w każdej E-kafejce, nie mówisz prawd nowych, wojne skończysz w trumnie. Miej czujność i Patrzaj czujnie"
Stare 12-21-2004, 23:36   #68
Mad_Medic
General

Domyślnie

Snipe-me - Temat mazania kropek na monitorze był już kiedyś poruszany. Zachacza trochę o cheaty. I jest deczko niesportowy - Bo przeciwnik nie ma takiej możliwości. Ale bierzesz to na swoje sumienie.
A co do przesłania Czadiego - to treść to jedna sprawa, a forma, to druga. Jest coś takiego jak język polski, którego reguły obowiązują wszystkich. Bo co znaczy"
"Leżcie dalej snipkami" ? To że rozumiem co chciał powiedzieć, nie znaczy że godzę się z formą w jakiej to wyraził. A to że lepiej snajpić w kuckach to znany fakt. Co do mapy, to powinien, chyba raczej napisać, że "Co nie jest elementem scenerii mapy, jest wrogiem". Bo do mapy należy wszystko - ja, ty, op4 i biedne drzewka - a to co jest poza mapą to już menu gry. Wracając do twojej kropki, to spróbuj oddać pewny strzał do czubka głowy gościa w odległości 300 m... Jestem pewien, że samą kropką nie trafisz. Ten sposób jest dobry tylko na bliskie spotkania 3 stopnia.
Hazardu nie uprawiam, z wyjątkiem Lotka raz trzy miechy, jak mam kaprys. A poza tym, taki słaby gość jak ja, z zaledwie 200 godzinkami na BSE i kilkunastoma na BC, pewnie nie miałby szans ze specjalistą jak ty :wink: AAO jest dla mnie formą rozrywki, a nie całym życiem... :wink:
Stare 12-23-2004, 11:28   #69
[62KSC]Sn!pE-mE
Sergeant Major (SGM)

Wyślij wiadomość przez MSN do [62KSC]Sn!pE-mE Wyślij wiadomość przez Yahoo do [62KSC]Sn!pE-mE
Domyślnie

kurde stary...no moim zyciem tez to nie jest...wystarczy zobaczyc mojego trakera...wiec nie wiem do czego pijesz...Czas spedzony nad AA to czas spedzony nad AA a SKILLS to SKILLS...tak to wiedze...i nie wiem co bys nie robił to z Leppera bułgarskiej "tirówki" nie zrobisz...O co mi chodzi?!? A o to ze ilosc godzin nie musi być adekwatna do umiejetnoci...tak to widze... Ty mysl sobie jak chcesz...Masz do tego prawo...
Teraz co do reszty...No widze że jakos TERAZ to Ty wszystko doskonale rozumiesz...prosze prosze...a wczesniej wydawać sie mogło że nie wiedzales o czym on pisze...i dodam że chyba teraz lepiej to wyglada bez ironii...i głupich tekstów...
Co do tego co teraz napisałes
Cytat:
Bo do mapy należy wszystko - ja, ty, op4 i biedne drzewka - a to co jest poza mapą to już menu gry
No niby tak...ale jak strzele w choinke albo w prawy tylni leflektor Hummera to mi killa nie zaliczą...a kumple z klanu "nie poklepią mnie po plecach"...i nikt nie powie "Nice shot" naprzykład...wiesz ?!? Nie wiem czy juz dostrzegasz ukryte przesłanie w tym ostatnim zdaniu panie "Miodek" ale jesli nie...to zaraz wytłumacze...bo cała ta 'chora' zabawa polega właśnie (zresztą nie wiedzieć czemu) za zabijaniu przeciwników (na tym bynajmniej ja sie skupiam...)...a to forum to TAKTYKI WALKI a nie TAKTYKI PORUSZANIA SIE i OPIS GÓRSKICH SZLAKOW.Nie wiem po jaką cholere tak go łapiesz za słowa...Sceneria mapy czy mapa...to chyba kazdy czytający to forum rozumie o co mu chodzilo...przeciez to forum "Americas Army" a nie forum "Gotuj z nami"...kazdy łapie temat...
Po drugie...jak dla mnie to mapa jest mapą...czyli pewnym stałym- POWTARZAM STAŁYM- nie zmieniającym sie elementem, ktorych można nauczyć sie na "pamieć" bo zawsze ta "biedna choinka" bedzie stać tam, gdzie widzałem ją jeszcze wczoraj...i nawet gdybys bardzo chcial to nie bedzie inaczej...I nawet jesli bedziesz biegał po servach INSURGENT CAMP to tam budki z hotdogami nie uświadczysz...
...a Ty, ja OPFOR czy Stefan Telefan to sa "plajerzy" ktorzy raz są- raz ich nie ma...TO NIE MAPA...Nam raczej chodzilo o scenerie...czego zaden z czytajacych pewnie sie nie domyslił...LOL...i jak znam zycie,kazdy poszedł w Twoje ślady "szukając dziury w całym" nie wiedzić juz po co...Tu na forum chodzi o tzw.PRZEKAZ OSOBISTYCH SPOSTRZEZEN SCISLE ZWIAZANYCH Z TAKTYKĄ (dodam jeszcze z TAKTYKĄ GRY W AA a nie TAKTYKĄ MANEWRÓW GRAMATYCZNYCH NA POLIGONACH JEZYKA POLSKIEGO) W CELU STAŁEGO SZLIFU UMIEJETNOSCI SWOICH JAK I INNYCH GRACZY...a Ty zrobiłes sobie na jego łamach "kabaret i wykład z gramatyki (chyba mysląć ze to przyjemne z pozytecznym ) Reasumując...jestem w stanie zaryzykowac stwierdzenie że kazdy zrozumial przesłanie Czadiego (przy okazji pozdro )....kazdy- powtórze-ale tylko Tobie przyszło do głowy sprawdzać go "ze słownikiem" w jednej rece i "ze zbiorem J. Miodka na 5 płytach DVD" w drugiej...Prosze Cie...noo nie mam słow...
Stare 12-23-2004, 19:25   #70
[62KSC]Sn!pE-mE
Sergeant Major (SGM)

Domyślnie

MAD MEDIC pisze:
Cytat:
Temat mazania kropek na monitorze był już kiedyś poruszany. Zachacza trochę o cheaty. I jest deczko niesportowy - Bo przeciwnik nie ma takiej możliwości. Ale bierzesz to na swoje sumienie
.

HAHAHAHAHAHAH kurded nie doczytałem "se" tego i dopiero teraz patrze jakim zakłamanym czituchem jestem...LOL...To że sobie zrobiłem kropke na ekranie czyni ze mnie czitera...No w sumie to prawie cos jak AIMBOT...nawet lepszejsze bo nikt takiej nie ma No i dodałes jeszcze stwierdzenie roku...
Cytat:
Bo przeciwnik nie ma takiej możliwości
HAHAHAHHAHAHAH...a co?!? Mam mu markera pozyczyć A moze mu mama nie pozwoli markerem monitor mazać...co Nieeeee wieeeeem...PB go wywala nawet system scan robiłem i mnie złapali...hhaaha
PB: =[STORM]=Sn!pE-mE
Czit nr 43234
nazwa: ELITE MARKER's HAKOR ver 4.9
poziom czitucha: VERY HIGH/TOO HIGH
dalsze działania: PRANIE MONITORA W 40 STOPNIACH oraz NATYCHMIASTOWE ZBANOWANE KONTA...WŁAM I ZŁOSLIWY FORMAT DYSKU W PRZEDZIAŁACH CZASOWYCH= CO TYDZIEŃ

Juz po mnie...a mogłem nie robic tej chiterskiej kropki...Brzydki marker...brzydki
Stare 12-23-2004, 22:37   #71
Mad_Medic
General

Domyślnie

Snipe-me, kropka to twoja brocha. Ja z mazków nie korzystam i tyle -mój wybór. Ty korzystasz - twój wybór. Ale nie przekonuj mnie, że to jedyne słuszne podejście. Nie napisałem, że to cheat, ale że zachacza o cheaty. Takie jest moje zdanie i tyle.
To że gra polega na zabijaniu, nie zwalnia nikogo, do posługiwania się poprawnym językiem ojczystym poza grą. Może jeszcze zwolnienia zaczniesz wystawiać - Syn nie umie pisać po polsku, ale proszę mu darować. bo super wali heady w AAO, ze snajpy. A jakby oficerowie w wojsku, takim językiem przekazywali rozkazy, to całą armię by op4-ry wybiły, bez strat własnych. Co w grze to w grze, ale to jest oficjalne forum i wypowiedzi czytają ludzie. A język świadczy o poziomie. Do miana p. Miodka nie aspiruję, ale może kiedyś mu dorównam... Nie mniej, staram się ocalić tratwę poprawności w morzu dyslekcji i dysgrafi, których epidemia, ostatnio zalała nasz kraj :wink:
Na czacie w grze, niech sobie każdy pisze jak chce. Ale na forum, obowiązują trochę inne zasady.
Stare 12-24-2004, 13:41   #72
[62KSC]Sn!pE-mE
Sergeant Major (SGM)

Domyślnie

roger that...
Stare 01-04-2005, 14:16   #73
Czadi^
Sergeant First Class

Domyślnie

Moze fakt ze nie za czytelnie ale chyba all rozumie wiekszosc.

a. co do mapy to snip_me powiedzial juz jak ja to rozumiem. Mapa to bridge a plajezy dym i inne to juz nie jest mapa. Dla przykladu : patrzysz na slupek a slupek jest inny to zabijasz ten inny slupek. Przetlumacze jak opfor jest za slupkiem i widac jakas taka ciemke to zabijasz to (slupek ma wygladac jak slupek i koniec) tak robisz ze wszystkim co wyglada dziwnie. Zwykle to dziwnie oznacza wroga.

b. kropeczka kropeczka znana mi metoda z gry DoD(mod pod hl1). Ktos tam mowil cos o 300m no to sie stosuje na 1 - 1.5m na 300 ma Snipek.. ma zooma. Ja nie uzywam ale pomaga napewno, czy to czit hardwarewy pewnie ale czy bym sie czepial niech se ma jak lubi, mi przeszkadzalo by w strzalach na dystans(strzelam do bardzo bardzo malych elementow "nie mapy"

dopisze do ogolnej taktyki

c. Czesta zmiana pozycji grac tak jakby przeciwny team byl caly na servie TS i raportowal kazdy strzal.

d. da sie zalatwic kolesi asulow na lewym hillu, strzelajacych na mid do raszujacych def, ale trzeba zaryzykowac ostro, udaje mi sie zrobic to raz na 3 podejscia(albo mam malo praktyki).
W tym celu trzeba wejsc pod midla i na stojaco strzelac na lewo, da sie zastrzelic loli przy drzewie i troche ponad nim na prawo(strzelamy do "niemapy" znowu.
Sorry za brak kierunkow z kompasu ale mnie one zupelnie nie interesuja.
ps. najgorsza czesc tej akcji to wrocic do swoich
Czadi^ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-11-2005, 09:52   #74
Galvatron
Sergeant Major (SGM)

Wyślij wiadomość przez MSN do Galvatron
Domyślnie

Prawda jest taka że niezawodny snajper który np na bridge ,który potrafi zdjąść ckm-y i dobże ustawionego snajpera wroga potrafi przechylić szale zwycięstwa nie jest latwo zjdąść dobrego snajpera który sobie leż i czeka jak wyjdziemy Owszem ukrycie jest bardzo ważne ale jeśli będziesz umial bardzo dobże strzelać podzas kucania ,twoja wartość bojowa znacznie wzrośnie nie wiele moge powiedzieć ponieważ 4 razy mialem snajperke 10 honoru a na większości polskich serwerów honor sie nie liczy więc jak mam farta to ją dostane
Aby skutecznie elminować wrogich snajperów czasami nie wystarczy tylko dobre ukrycie wystarczy mieć skilla obeznanie z bronią i być szybszy a z latwośią można rozwalić nawet dobże ukrytego i pewnego siebie wroga.
Gralem w wiele gier tylko snajperką i w krutkim czasie elminowalem najlepszych nalepszą bronią jaką masz jet myślenie i spryt wiele razy uratowal mi skurę i pozwolil zabić wielu "wymiataczy" a pomocą prostego tricku
Stare 02-17-2005, 00:31   #75
[1stRB]przemyslaw666
Sergeant Major of the Army (SMA)

Wyślij wiadomość przez MSN do [1stRB]przemyslaw666 Wyślij wiadomość przez Yahoo do [1stRB]przemyslaw666
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mad_Medic
To że gra polega na zabijaniu, nie zwalnia nikogo, do posługiwania się poprawnym językiem ojczystym poza grą. Może jeszcze zwolnienia zaczniesz wystawiać - Syn nie umie pisać po polsku, ale proszę mu darować. bo super wali heady w AAO, ze snajpy. A jakby oficerowie w wojsku, takim językiem przekazywali rozkazy, to całą armię by op4-ry wybiły, bez strat własnych.
Kto był w polskiej armii to wie, że:
„Gdzie się kończy sens i logika… tam się wojsko zaczyna”

A tak na poważnie… czy Wy wszyscy uważacie że snajper to tylko BC i MP ? Czemu nikt z Was nie powie coś o Radio Tower ? Nie wypowie się, nie zabierze głosu na temat tej mapy ? Może któryś z Was "snajperów" wypowie się na temat pojęcia blindshot’ów na Radio ? Pewnie zaraz za to co napisałem, zostanę „zjechany” jako znawca 4-tego wymiaru lub co gorsza nazwany nieudacznikiem, za kaleczenie języka polskiego ? Prawda jest taka, że BC jest dla początkujących snajperów. Tam nie ma za bardzo nad czym myśleć. Mapa jest prosta jak budowa cepa. O prawdziwym wyzwaniu dla snajpera, można powiedzieć dopiero w przypadku dużych otwartych map, o zróżnicowanym ukształtowaniu terenu… Naprawdę polecam Wam „snajperom” zagranie kilku godzin na RT, tylko po to by odczuć różnice między BC i nabijaniem fragów na MP…

Kiedy się zdecydujecie… będę na Was czekał po przeciwnej stronie...

OOH-RAH :!: :!:
Stare 02-22-2005, 21:05   #76
[62KSC]Sn!pE-mE
Sergeant Major (SGM)

Domyślnie

przemyslaw666: nie moge sie wypowiadać o tym o czym nie mam pojecia...gram na BC...moge powiedzieć ze wiem o mapie wszystko...i tylko w takich sytuacjach zabieram głos...
Stare 02-23-2005, 08:08   #77
radament1

Wyślij wiadomość przez MSN do radament1
Domyślnie

skoro mowimy o snajpieniu to mam takie PODSTWAWOWE PYTANIE:
moja bronia jest m16 i glownie nia gram.........ale do rzeczy......
wielu z was mowi o snajpowaniu na kucaka..........i ze taki sposob grania jest o wiele lepszy niz lezac + nozki.......gralem swego czasu troche snajperka (gdy na naszym klanowym serwie bawilismy sie z kumplem w dawanie roznych broni) i musze powiedziec ze snajpowanie bez nozek mi calkowicie nie lezy............
w zwiazku z tym mam pytanie do starych wymiataczy snajperkami:
czy moglibyscie sie podzielic ze snajpowymi noobami (takimi jak ja) w ktorym momencie nalezy strzelac bedac w pozycji stojacej lub w kuckach :
chodzi mi o to ze jezdzi mi celownik i nie wiem w ktorym mniej wiecej momencie pociagac za spust........niby powinienem to robic na wdechu lub wydechu........ale czesto sie zdarza ze nie bedac w pozycji lezacej (czyli stojac lub kucajac) czekam na wdech.........mam goscia na celowniku.........pociagam za spust.........i nic sie nie dzieje 8((( :evil: powinien pasc trup a on idzie dalej........wyjasniam od razu ze ping w okolicach 30..........
radament1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-23-2005, 11:36   #78
[ANONIM]
Moderator
General

Domyślnie

To normalne ze celownik "jezdzi" po ekranie. Musisz sie nauczyc utrzymac celownik bez ruchu(w pozycji przysiad ew. stajac). Ja najczesciej strzelam podczas wydechu. Nie bede sie rozpisywal. Naucz sie trzymac celownik tam gdzie chcesz :wink:

PS. Jezeli stoisz kolo dowodcy teamu, wtedy twoj CEM jest wiekszy i celownik "nie lata" po ekranie. Wtedy masz ruchy w gore i w dol
Stare 02-23-2005, 12:21   #79
NeMoŻliWy
Lieutenant Colonel

Domyślnie

zgadzam sie strzal na wydechu 100% celnosci

2 sprawa bez znajomosci mapy masz male szanse cos ustrzelic poniewaz wieksza czesc sukcesu polega na tym ze wlaczajac zoom czy kucajac czy stojac musisz miec juz z gory obrany pkt, cel a bez znajomosci raczej nie wiesz jak ustawic bron (troche pogmatwane no ale polonista nie jestem )
NeMoŻliWy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-23-2005, 14:30   #80
Gasbot
Major General

Miasto: Trochę Łódź i trochę mniej Żychlin
Wyślij wiadomość przez AIM do Gasbot Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gasbot
Domyślnie

dla mnie bycie snajperem oznacza wiecej granatow i magazynkow
Stare 02-24-2005, 06:49   #81
radament1

Wyślij wiadomość przez MSN do radament1
Domyślnie

no ja wiem ze celownik jezdzi po ekranie i ze bliskosc mojego dowodcy wplywa na to jezdzenie..........w koncu gralem w ta gre pol roku.........ale chodzilo mi o to ze nie wiem w ktorym momencie pociagac za spust - bo w teoretycznie bankowych sytuacjach trupy nie padaly chociaz wszystko powinno sie skonczyc po mojej mysli 8(((
na wydechu - tzn. po dokonaniu tego wydechu.........ale pytanie jest takie: czy ustawiacie wczesniej celownik, ktory jak wydech sie skonczy zatrzymuje sie w tym miejscu co chcecie - czy tez moze ruszacie myszka w czasie dokonywania wydechu, aby jak wydech sie skonczy (czyli w trakcie tej 1 sek.) celownik byl mniej wiecej w okolicy punktu w ktory chcecie trafic i wtedy szybko najezdzacie na ten punkt i pociagacie za spust :

z gory dziekuje za odpowiedz

pozdro od [P{L}S]
radament1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-24-2005, 19:48   #82
[ANONIM]
Moderator
General

Domyślnie

Ja nawet przy wydechu poruszam myszka :!:
Stare 02-25-2005, 19:42   #83
Guest

Domyślnie

Witam was jestem tu nowy, ale gram wA*A juz rok. Najlepsze co w tej grze to mozliwosc zostania snajperem. Gdy pierwsz raz gralem w AA to pierwszy trening przeszedlem bez trudu, ale gdy mialem przejsc snajperski trening dopiero sie zaczelo. Ale po 11 probach udalo sie. Najtruniejsze to sa testy w medycznym w temacie krwawienia. Mam spolszczenie do AA 2.3 ktos chce wolac dam linka. Wie ktos o co chodzi w tych dwoch nowych mapach w AA 2.3?
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-25-2005, 21:55   #84
Remek
General

Wyślij wiadomość przez AIM do Remek
Domyślnie

Cytat:
Napisał Robert_pl
Mam spolszczenie do AA 2.3 ktos chce wolac dam linka.

Cytat:
Napisał Robert_pl
Wie ktos o co chodzi w tych dwoch nowych mapach w AA 2.3?
http://www.americasarmy.com/intel/missions.php
Remek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-03-2005, 15:33   #85
Mad_Medic
General

Domyślnie

Flimik dla wszystkich wypasionych snajperów z AAO...
http://www.oprey.fi/sniper/ta/videot.html
ściągnijcie "1200m" i powiedzcie, czy też tak potraficie
Stare 03-03-2005, 15:49   #86
ZecioR
General

Miasto: Szczecin
Wyślij wiadomość przez MSN do ZecioR
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mad_Medic
Z zamknietymi oczami....
Stare 03-03-2005, 17:57   #87
Remek
General

Wyślij wiadomość przez AIM do Remek
Domyślnie

Cytat:
Napisał ZecioR
Cytat:
Napisał Mad_Medic
Z zamknietymi oczami....
Z twoim pingiem to w ciezarowke bys nie trafil
Remek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-04-2005, 11:53   #88
[ANONIM]
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mad_Medic
Daj mi reall sniper rifle... :wink:
A tak na powaznie, znacie wiecej takich stronek :
Stare 03-04-2005, 17:43   #90
[ANONIM]
Moderator
General

Domyślnie

Hehe THX Mad_Medic bede sie doksztalcal :wink:
Stare 03-04-2005, 19:26   #91
Mad_Medic
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał [KsH
ANONIM_RIPER]Hehe THX Mad_Medic bede sie doksztalcal :wink:
Fe!~tylko bez takich Czuję się zakłopotany
Stare 01-01-2006, 14:35   #92
WarFighter
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

ja tam w niektórych grach jako snajper strzelałem 1 na rundę ale idealnie (zdazało sie =P) a tu watpie żeby było mi tak dobrze...powiedzcie co jespsze jest dla n00ba M82 czy M24
Stare 01-01-2006, 15:15   #93
Kicarz
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Kicarz
Domyślnie

Cytat:
Napisał WarFighter
ja tam w niektórych grach jako snajper strzelałem 1 na rundę ale idealnie (zdazało sie =P) a tu watpie żeby było mi tak dobrze...powiedzcie co jespsze jest dla n00ba M82 czy M24
SPR
Kicarz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 01-01-2006, 15:18   #94
WarFighter
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

SPR =P nie trybię =)
Stare 01-01-2006, 15:53   #95
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Cytat:
Napisał WarFighter
SPR =P nie trybię =)
Bron snajpera na mapach SF.

Na przyszlosc zamiast wpisywac takie komentarze - poszukaj.
Stare 01-01-2006, 16:01   #96
WarFighter
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

dobrze sory bo ja tak mam wchodze na nowe forum to 1 dzień spamuje albo pisze bezsensu (ale nie zawsze) do jutra mi przejdzie...dzieki za wytłumaczenie.. i sorry za post..
Stare 02-01-2006, 10:48   #97
eX4cT^
First Sergeant (1SG)

Wyślij wiadomość przez MSN do eX4cT^
Domyślnie

Co to znaczy być snajperem? nawiązując do gry...

Być snajperem to miec odpowidzialność za to jak sie strzela,trzeba wiedziec ze oddany strzał nie zwroci uwagi wroga,patrząc przez lunete musisz wiedziec ktory np. z 3 opforoów jest dla ciebie najgorozniejszy a ktory mniej,w pierwszej kolejności strzelaj zawssze w 203 i AR.
staraj sie zmienić w otoczenie,kłać sie pod drzewami,w miejscach przyciemnionych ewentulanie w krzakach (co sam tego odradzam)
Strzelając na mapach wiekszych musisz nauczyc sie "wyprzedzenia" czyli tego na ile metrow przed opfora musisz strzelić zeby go trafić,staraj sie zawsze celować w głowe...unikaj bliskiego kontaktu,nie pchaj sie w dym,sciągaj zawsze najblizsze cele (wyjątek Bridge Crossing gdzie tam trzeba okna walić)nie rob znacznego zamieszania wokol siebie,gdy potrzebujesz medyka to ty idz do medyka a nie medyk do ciebie ponieaz jezeli masz dobre miejsce zazwyczaj glupi medyk moze zdradzic twoja pozycje co odbije sie na koleyjnych rundach.Co najwazniejsze musisz byc zdecydowany nie mozesz bawić się przez celowanie w oko,ucho,nos,jaja,dupe itp. widzisz strzelasz i głos o tobie zanika,bawic sie mozesz jak obserwujesz inny cel ktory jest toba nie zajety.

Doswiadczenie? jakies 18000kili z 25000 na S24 i M82
eX4cT^ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-01-2006, 10:50   #98
eX4cT^
First Sergeant (1SG)

Wyślij wiadomość przez MSN do eX4cT^
Domyślnie

Cytat:
Napisał WarFighter
S24-mniej lata broń dla assault
M82- bardziej lata mozna rozlozyc sie na dwujnogu broń defensywna
SPR- porazka
eX4cT^ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-01-2006, 17:20   #99
DeX
Lieutenant Colonel

Wyślij wiadomość przez MSN do DeX
Domyślnie

Cytat:
Napisał eX.eX4cT^
Cytat:
Napisał WarFighter
S24-mniej lata broń dla assault
M82- bardziej lata mozna rozlozyc sie na dwujnogu broń defensywna
SPR- porazka
Polemizowalbym. Dla poczatkujacego snajpera jest chyba najlepsza:
1. Nie lata celownik praktycznie
2. Uczy nawyku celowania w glowe nawet ze snajperki.
3. W razie niepowodzenia mozna praktycznie od razu ponowic strzal
4. Jest z tlumikiem = fajnie pyka
DeX jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-18-2006, 07:43   #100
WarFighter
Master Sergeant (MSG)

Domyślnie

czyli brać S24dzieki za odpowiedz =)

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania