Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Militaria

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku
Stare 03-12-2011, 17:59   #1
woszusz
Specialist
 
Zarejestrowany: 10 Apr 2010
Wiadomości: 2
Domyślnie mundur

Witam mam pytanie. Czy można chodzić po ulicy w jakiejś kurtce ormo, mo lub wojska?
woszusz jest offline   Odpowiedz z Cytatem

  #ADS
Reklama
Circuit advertisement
 
 
 
Zarejestrowany: Always
Miasto: Advertising world
Wiek: 2010
Wiadomości: Many
 

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 03-12-2011, 18:03   #2
kapek83
Warrant Officer 1
 
Zarejestrowany: 01 Dec 2009
Wiadomości: 97
Domyślnie

Jako byly zandarm moge ci powiedziec ze mozesz z tym ze musisz pozbyc sie flag, orzelkow, guzikow z orzelkami abys nie byl charakteryzowany jako zolnierz lub temu podobny osobnik(policja, sw,sg,itd
__________________
^CSP^ChevyChelios


www.czuczuken.pl
kapek83 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-13-2011, 08:59   #3
BrYK
Moderator
General
 
Zarejestrowany: 25 Jan 2004
Miasto: Łobez
Wiadomości: 7011
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Od 4 lat (albo coś koło tego PiS to wprowadził jak rządził) chodzenie w mundurze przez cywilów jest w Polsce wykroczeniem. W rozporządzeniu (o ile pamiętam) nie ma dokładnej definicji munduru.
__________________
BrYK jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-13-2011, 13:00   #4
kapek83
Warrant Officer 1
 
Zarejestrowany: 01 Dec 2009
Wiadomości: 97
Domyślnie

ROZPORZaDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 28 czerwca 2006 r.
zmieniajàce rozporzàdzenie w sprawie zakazu uzywania munduru wojskowego lub jego czesci


Na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy z dnia
21 grudnia 1978 r. o odznakach i mundurach (Dz. U.
Nr 31, poz. 130, z póên. zm.1)) zarzàdza sie, co nastepuje:
§ 1. W rozporzàdzeniu Ministra Obrony Narodowej
z dnia 19 pazdziernika 2005 r. w sprawie zakazu uzywania
munduru wojskowego lub jego czesci (Dz. U.
Nr 216, poz. 1827) wprowadza sie nastepujàce zmiany:

1) w § 1 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Mundur wojskowy sklada sie z kompletnych
ubiorów: galowego, wyjsciowego, sluzbowego,
çwiczebnego, polowego, specjalnego
i wieczorowego.”;

2) w § 2 po ust. 2 dodaje sie ust. 3 w brzmieniu:
„3. Zakaz, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy uzywania
munduru lub jego czesci, pozbawionych
oznak wojskowych, okreslonych odpowiednio
w § 2 ust. 2 pkt 11, 12, 16 i 17, przez mlodziez,
instruktorów i specjalistów zrzeszonych w stowarzyszeniach
lub organizacjach spolecznych,
które zawarly porozumienia o wspólpracy z Ministrem
Obrony Narodowej, a ich statuty przewidujà
prowadzenie dzialalnosci na rzecz
obronnosci panstwa, oraz mlodziez szkolnà
i akademickà realizujàcà przedsiewziecia w ramach
przysposobienia obronnego, obozów
specjalistycznych i podczas uroczystosci o charakterze
patriotycznym.”.

§ 2. Rozporzàdzenie wchodzi w zycie po uplywie
14 dni od dnia ogloszenia.
Minister Obrony Narodowej:
R. Sikorski



a tutaj link do tego rozporzadzenia.
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...WDU20061220849
__________________
^CSP^ChevyChelios


www.czuczuken.pl
kapek83 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-15-2011, 22:13   #5
Trooper
First Lieutenant
 
Zarejestrowany: 16 May 2005
Wiadomości: 154
Domyślnie

Cytat:
Od 4 lat (albo coś koło tego PiS to wprowadził jak rządził) chodzenie w mundurze przez cywilów jest w Polsce wykroczeniem.
Tyle, że to dotyczy munduru w kamuflażu wz. 93 ''Pantera'' i wz.89 ''Puma''. W rzeczywistości jest to martwe prawo, parę razy mijałem ŻW w polskim Gore-texie i tylko przelotnie na mnie spojrzeli...

Natomiast chodzenie w mundurze ze starszej epoki lub mundurze innej nacji jest jak najbardziej dozwolone
__________________
I can\'t remember anything
Can\'t tell if this is true or dream
Deep down inside i feel to scream
This terrible silence stops me
Trooper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-16-2011, 15:40   #6
BrYK
Moderator
General
 
Zarejestrowany: 25 Jan 2004
Miasto: Łobez
Wiadomości: 7011
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Cytat:
Napisał Trooper Zobacz Wiadomość
Tyle, że to dotyczy munduru w kamuflażu wz. 93 ''Pantera'' i wz.89 ''Puma''. W rzeczywistości jest to martwe prawo, parę razy mijałem ŻW w polskim Gore-texie i tylko przelotnie na mnie spojrzeli...

Natomiast chodzenie w mundurze ze starszej epoki lub mundurze innej nacji jest jak najbardziej dozwolone
Tu problemem nie jest ŻW tylko lokalni, zakompleksieni szeryfi: strażnicy miejscy i policjanci. Ci jak muszą zapełnić dzienniczek ucznia i wykazać, że pracują, potrafią czepiać się dosłownie wszystkiego.
Mi próbowali wystawić mandat dwa razy jak wracałem w swoim wz. 93 z lasu z całodziennych zdjęć. Wystarczyło się ich tylko spytać o podstawę prawną próby wręczenia mandatu oraz o dokładną charakterystykę mundury używanego przez WP.
__________________
BrYK jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-28-2011, 07:28   #7
Trooper
First Lieutenant
 
Zarejestrowany: 16 May 2005
Wiadomości: 154
Domyślnie

Cytat:
Tu problemem nie jest ŻW tylko lokalni, zakompleksieni szeryfi: strażnicy miejscy i policjanci. Ci jak muszą zapełnić dzienniczek ucznia i wykazać, że pracują, potrafią czepiać się dosłownie wszystkiego.
No to szczerze mówiąc dziwne dla mnie, bo jakoś nie spodziewałbym się, że policja i straż miejska(ci to akurat mają niewiele do powiedzenia w tym temacie) w ogóle wie o tym prawie. Mnie się nigdy żadna władza w sprawie wz.93 nie przyczepiła i mam nadzieję, że tak zostanie
__________________
I can\'t remember anything
Can\'t tell if this is true or dream
Deep down inside i feel to scream
This terrible silence stops me
Trooper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks


Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)
 
Narzędzia wątku

Zasady Pisania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
UśmieszkiWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 14:57.
who's online
Copyright ©2002 - 2010 AmericasArmy.pl