Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Offtopic

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 10-05-2010, 13:26   #1
WHT
Brigadier General

Domyślnie Używki

Założyłem nowy temat co by ułatwić dyskusję i obyło się bez pretensji.
Ten link, który podałeś Sroka.
Chyba nie uważasz, że po przeczytaniu PRYWATNEGO BLOGA, czyli PRYWATNEJ OPINII wyklaruje się w kimś postawa/sposób myślenia inny od tego, który uskuteczniał wcześniej? Ja mogę Ci wkleić linki do kilkunastu blogów o z goła odmiennym zdaniu, uwierzysz?

Chociaż rozumiem co autor ma na myśli mówiąc, że nie można szkodzić wyłącznie sobie bo jesteśmy elementem społeczeństwa to nie zgadzam się z tym co tam pisze. To, że dziecko bierze przykład ze starszych to chyba normalne. Ilu rodziców urządza przyjęcie imieninowe czy urodzinowe i piją tam wódkę, nie zwracając uwagi na biegające obok stołu dzieci? O alkoholu dowiedziałeś się od kolegów czy od rodziców/krewnych jak byłeś mały kajtek?

Zakazany owoc owszem smakuje, ale nie wszystkim. To kwestia charakteru/wychowania/świadomości. Bardzo wiele czynników składa się na to, czy ktoś po coś sięga i na pewno nie decyduje o tym tylko kwestia dostępności.
WHT jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 10-05-2010, 14:01   #2
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

http://wo.blox.pl/2010/09/O-dopalaczach-nudne.html
Stare 10-05-2010, 15:21   #3
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Nie bierzcie dopalaczy bo skonczycie jak TEDE:
http://i.wp.pl/rozrywka//gallery5890.../tede4_ons.jpg
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-05-2010, 18:04   #4
srk76
Lieutenant General

Miasto: Dąbrowa Górnicza
Domyślnie

Cytat:
Napisał WHT Zobacz Wiadomość
To kwestia charakteru/wychowania/świadomości.
No właśnie o to chodzi. W dzisiejszych czasach ludzie chcą by wychowywało ich dzieci państwo. Wszystko robią by tak było bo im wygodnie więc nie rozumiem czemu się burzymy gdy to państwo stara się te dzieci za nas wychowywać , buduje jego charakter bo rodzic nie ma na to czasu i tworzy obywatela który ma pewną świadomość. Często jedynie świadomość istnienia więc trzeba mu pomóc przez to życie przejść tak by nie był zbyt dużym ciężarem dla innych.

Po to są przepisy , społeczna moralność , kultura narodowe etc.

Jesteś biedny - korzystasz z pomocy państwa (rezygnujesz z pewnych wolności by ta pomoc otrzymać) , chcesz się uczyć - korzystasz z pomocy państwa (rezygnujesz z kilku swoich praw) , państwo mówi że nie możesz brać dopalaczy - ty się burzysz bo ogranicza to twoja wolność osobistą. Śmiech.

(oczywiście to ty to nie do ciebie WHT)

Propozycja dla narkobraczy - był taki film o społeczności pewnej na wyspie z Di Caprio ... żyjesz w społeczeństwie - bierzesz za dobrą monetę to że reszta nie ma zamiaru płacić za Twój wybór życia i stosujesz się albo wypad.

Ja nie chcę nikogo przekonywać blogiem czy nawet swoim zdaniem. Chcę pokazać że jest zdanie odmienne bo można by sądzić że wśród młodych ( w miarę młodych ) ludzi istnieje większość bezwzględna dla których narkotyki pod jakąmkolwiek postacią to świetna zabawa i zero strachu. Swoje przeżyłem , swoje widziałem i chcę ostrzec że zabawa jakimkolwiek środkiem tego typu może bardzo często zamienić się w rozpadające się żyły na udach , pękające wrzody na rękach i twarzy , 365 dni w roku sraczki , rzyganie własnymi wnętrznościami i wiele innych super atrakcji o których menda z Łodzi nie pisze w peanach na swoją cześć.

szlus
Stare 10-05-2010, 18:15   #5
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Cytat:
Napisał srk76 Zobacz Wiadomość
No właśnie o to chodzi. W dzisiejszych czasach ludzie chcą by wychowywało ich dzieci państwo.

Jesteś biedny - korzystasz z pomocy państwa (rezygnujesz z pewnych wolności by ta pomoc otrzymać) , chcesz się uczyć - korzystasz z pomocy państwa (rezygnujesz z kilku swoich praw) , państwo mówi że nie możesz brać dopalaczy - ty się burzysz bo ogranicza to twoja wolność osobistą. Śmiech.
W żadnym wypadku nie chcę, żeby to państwo (szczególnie nasze) wychowywało moje dziecko. Po to będzie miało mnie i matkę, żebym mu coś do tej głowy wbił.

Mnie też chodzi bardziej o inną kwestię.
O ściganie konsumentów tego typu specyfików. Rocznie policja wydaje około 33 milonów złotych na łapanie gości, którzy mają przy sobie worek tego lub czegoś innego. Zdarza się, że część z nich trafia za kratki na kilka miesięcy. Kolejne setki tysięcy idą w błoto. Wychodzi na zewnątrz-robi to samo. Gdzie tu logika?
Stare 10-05-2010, 19:13   #6
chesterrR
Brigadier General

Wyślij wiadomość przez MSN do chesterrR
Domyślnie

a ja mam na to takie zdanie jak ten pan

http://www.youtube.com/watch?v=39fm-MTgb50

The HardCore ____v e t e r a n
chesterrR jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-05-2010, 19:57   #7
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Ale nie mówimy tylko o paleniu.
Jeśli chodzi o tę kwestię, to ja po części tylko zgadzam się z tym panem, ale mówi dużo prawdy.
Stare 10-05-2010, 20:05   #8
Chomiq
General

Domyślnie

Co z tego jak nie bierze prochow jak wykonczy go rak pluc. To tez uzywka zalegalizowana i ma o wiele wiekszy wplyw na innych niz na samego palacego.
Stare 10-05-2010, 21:26   #9
tidididi
General

Miasto: Kraków
Domyślnie

To jest wśród nas jakiś pajac który dopala? Przecież to trzeba być idiotą...
Stare 10-05-2010, 22:53   #10
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Myślę, że takie bardzo merytoryczne wypowiedzi możesz sobie darować.
Stare 10-06-2010, 04:43   #11
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
W żadnym wypadku nie chcę, żeby to państwo (szczególnie nasze) wychowywało moje dziecko.
Nie ty ani żona nie będzie o tym decydować O tym że zaszczepisz dziecko zadecyduje NFZ. O tym że wyślesz do szkoły w wieku lat 6 zadecyduje MEN. O tym czy dzieciak będzie walczył o swoje w szkole zadecyduje rada pedagogiczna wymuszając na Tobie "lepsze wychowanie" , karząc , strasząc Opieką etc.

Cytat:
... ściganie konsumentów tego typu specyfików. Rocznie policja wydaje około 33 milionów złotych na łapanie gości, którzy mają przy sobie worek tego lub czegoś innego. [...] Gdzie tu logika?
Z grubiej rury filozofa walne tak :

Cywilizacja homo sapiens jest od samiuśkiego początku oparta na strachu. Strachu przed zaćmieniem słońca , strachu przed komuchami , strachu przed burżuazją , strachu przed amerykańskimi rakietami , strachu przed rakietami sojuzu, strachem przed rakiem , strachem przed marskością , strachem przed świńską bądź ptasią grypą blebleble etc. itd.

Aby walczyć z narkomanią jedynym sposobem jest rozpętać strach. Tu jest logika działania. Nie ma znaczenia czy się trochę stado ściemni kilkoma mniejszymi bądź większymi kłamstwami. Jeżeli chociaż jeden dzieciak w przyszłości uniknie dobrodziejstw zażywania psychoaktywnych substancji pod wszelaką postacią to działanie to będzie miało sens.

A mocniej:
Jeżeli likwidacja jednego ćpunka da spokój 10 osobom na kilka lat to likwidacja ćpunka ma jak najbardziej sens mimo że kosztowna. W rozliczeniu globalnym i tak wyjdziemy na plus.

Powtarzam do porzygania : żyjemy w SPOŁECZEŃSTWIE i to SPOŁECZEŃSTWO będzie decydować o 99% aspektów naszego życia. Nie podoba się ? won na Wyspę Szczęśliwości z całą walizą dragów

A w sprawie podawania przykładu alkoholizmu i nikotynizmu. Wóda i fajki zostały UZNANE przez SPOŁECZEŃSTWO za substancje które Stadu może podawać - Stado może pobierać. Pogodzono się z kosztami i z bezsensem walki z tymi nałogami przez zakaz . Na dragi zgody jak na razie nie ma i póki jej nie ma trzeba z tym walczyć zanim się rozleje tak jak wóda czy nikotyna i trzeba ją będzie zalegalizować i zacząć czerpać korzyści finansowe z ich dystrybucji jak się ma to teraz z alkoholem i tytoniem.

Ostatnio edytowany przez srk76 : 10-06-2010 o 04:53
srk76 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-06-2010, 07:53   #12
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Napisał chesterrR Zobacz Wiadomość
a ja mam na to takie zdanie jak ten pan

http://www.youtube.com/watch?v=39fm-MTgb50
x2

Another dead hero
Stare 10-06-2010, 08:20   #13
tidididi
General

Domyślnie

Cytat:
Myślę, że takie bardzo merytoryczne wypowiedzi możesz sobie darować.
Pozwol ze to ja bede o tym decydowl.
Stare 10-06-2010, 09:01   #14
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Cytat:
Cywilizacja homo sapiens jest od samiuśkiego początku oparta na strachu. Strachu przed zaćmieniem słońca , strachu przed komuchami , strachu przed burżuazją , strachu przed amerykańskimi rakietami , strachu przed rakietami sojuzu, strachem przed rakiem , strachem przed marskością , strachem przed świńską bądź ptasią grypą blebleble etc. itd.

Aby walczyć z narkomanią jedynym sposobem jest rozpętać strach. Tu jest logika działania. Nie ma znaczenia czy się trochę stado ściemni kilkoma mniejszymi bądź większymi kłamstwami. Jeżeli chociaż jeden dzieciak w przyszłości uniknie dobrodziejstw zażywania psychoaktywnych substancji pod wszelaką postacią to działanie to będzie miało sens.
Hah. To teraz jeszcze wychowujmy się w strachu przed lataniem samolotem.
A nie lepiej rozpętać prawdę popartą wynikami badań laboratoryjnych? Lepiej rozpętywać plotki/prawdę tylko z jednej strony argumentów? Człowieku, dzieciaki idą na ulicę i mają co chcą po kilku godzinach poszukiwania. To nazywasz strachem i kontrolą państwa?

Cytat:
Powtarzam do porzygania : żyjemy w SPOŁECZEŃSTWIE i to SPOŁECZEŃSTWO będzie decydować o 99% aspektów naszego życia. Nie podoba się ? won na Wyspę Szczęśliwości z całą walizą dragów
No i tu jest błąd nie sądzisz. Czemu ja mam decydować w jakimkolwiek wymiarze co się dzieje u Ciebie w życiu (pomijam te aspekty, które wymieniłeś jak szkolnictwo, opieka zdrowotna itd.) Czemu nikt z tego społeczeństwa nie chce wysłuchać ludzi z drugiej strony barykady (DOROSŁYCH I ŚWIADOMYCH) tylko pokazuje im się krzyż i koniec.

Cytat:
A w sprawie podawania przykładu alkoholizmu i nikotynizmu. Wóda i fajki zostały UZNANE przez SPOŁECZEŃSTWO za substancje które Stadu może podawać - Stado może pobierać. Pogodzono się z kosztami i z bezsensem walki z tymi nałogami przez zakaz . Na dragi zgody jak na razie nie ma i póki jej nie ma trzeba z tym walczyć zanim się rozleje tak jak wóda czy nikotyna i trzeba ją będzie zalegalizować i zacząć czerpać korzyści finansowe z ich dystrybucji jak się ma to teraz z alkoholem i tytoniem.
Wpędziłeś się w kozi róg. Kto to uznał, społeczeństwo?Hah. Chyba Ci, którzy robią na tym kabone, i Ci którzy mieli grubo posmarowane za to, żeby ktoś mógł brać kabone. Idąc tym tropem-jak pokazali tu chłopaki kilku z nich, chciałoby bardziej liberalnego podejścia do palenia MJ. Takich jak oni są pewnie tysiące, może setki tysięcy. Czemu więc knebluje się im usta, albo udaje, że nie słyszy. To jest decydowanie społeczne, jak to nazywasz czy może ignorancja?
Żeby nie było-z ostatnim zdaniem się zgadzam. Ale o to właśnie chodzi, że państwo tego nie kontroluje w żaden sposób. Im się wydaje, że nad tym panują.

Ostatnio edytowany przez WHT : 10-06-2010 o 09:04
Stare 10-06-2010, 11:55   #15
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
Hah. To teraz jeszcze wychowujmy się w strachu przed lataniem samolotem.
...a nie jest tak ? Toż zwykłe wypadki gdzie ginie 100 osób są rozgłaśniane , opisywane , wypłakiwane etc a o tysiącach tygodniowo w zwykłych komunikacyjnych cisza. Toż to świetny przykład oświaty strachu fundowanej nam przez media i nie tylko.

Niżej piszesz jak byś chciał żeby było a ja Ci pisze jak jest i tego nie zmienisz ani ja nie zmienię.

"Takich jak oni są pewnie tysiące, może setki tysięcy. Czemu więc knebluje się im usta, albo udaje, że nie słyszy. To jest decydowanie społeczne, jak to nazywasz czy może ignorancja?"

Będzie ich na tyle by zmienić normę społeczną to zmienią. Póki jest ich niewielu niech sobie palą i biorą ale po piwnicach. A większość której się to nie podoba będzie ich tępić z siłą wodospadu

BTW a to że gówniarz może kupic na ulicy co chce i robi to nielegalnie nie oznacza że trzeba to w takim razie zalegalizować bo w ten sam sposób mozna by zalegalizować morderstwo. W końcu zabic na ulicy tez można bez problemu co nie ?

Ostatnio edytowany przez srk76 : 10-06-2010 o 11:55 Powód: Autołączenie postów
Stare 10-06-2010, 14:34   #16
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Cytat:
BTW a to że gówniarz może kupic na ulicy co chce i robi to nielegalnie nie oznacza że trzeba to w takim razie zalegalizować bo w ten sam sposób mozna by zalegalizować morderstwo. W końcu zabic na ulicy tez można bez problemu co nie ?
Nie sprowadzaj rozmowy do takich prostych zabiegów.
Państwo tego nie kontroluje i traci miliony złotych. Więc może lepiej skutecznie zająć się chociażby ułamkiem tej patologii i zacząć na tym mniej tracić/zarabiać?

Form jest wiele. Można nie wydawać tylu pieniędzy na łapanie pseudodilerów albo konsumentów, albo zaproponować ludziom coś, co będzie w jakikolwiek sposób sprawdzone. Czemu odmawiać ludziom prawa do wyboru?
Stare 10-06-2010, 15:29   #17
Shibby
General

Miasto: Przasnysz
Domyślnie

Cytat:
A mocniej:
Jeżeli likwidacja jednego ćpunka da spokój 10 osobom na kilka lat to likwidacja ćpunka ma jak najbardziej sens mimo że kosztowna. W rozliczeniu globalnym i tak wyjdziemy na plus.
Ćpunów to akurat "likwiduje" się również tam (mowa o tzw. cywilizowanych krajach), gdzie posiadanie dragów jest "legalne", czy raczej niekaralne.

Ja tam nie jestem za pełną legalizacją innych używek niż te obecnie legalne. Jestem za niekaraniem tych, których na tym przyłapali i którzy ewidentnie mieli te używki tylko na własny użytek. Nie ma sensu wsadzać ich do więzień, bo to zbyt kosztowne i marna z tego resocjalizacja (wręcz żadna). A jak się kogoś takiego zatrzyma, kto jest na takim etapie, że można nazwać go "ćpunem" to też więzienie nic nie da.

Cytat:
Póki jest ich niewielu niech sobie palą i biorą ale po piwnicach.
To akurat popieram, ale również względem legalnych używek, a szczególnie papierosów. Kompletnie nie przeszkadza mi, że ktoś sam się truje papierosami (jego sprawa). Nie lubię po prostu, gdy smrodzi tym dookoła.
Stare 10-06-2010, 21:07   #18
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie

No to się przecież z tego wycofują - okazało się, że po genialnych przepisach, gdzie za posiadanie były zawiasy i kurator okazało się, że w ogromnej większości przypadków uderza to w ludzi używających a nie dystrybuujących (nie pamiętam dokładnej liczby, nie mogę znaleźć źródła, a w 2 dowolnych linkach w necie można znaleźć "skrajnie" różne statystyki). Dodatkowo narkomania jest uznana jako choroba, więc karania osoby chorej jest co najmniej wątpliwe moralnie.

Co do kwestii innych używek. Nie można porównywać dopalaczy do alkoholu. Jeśli w sklepie sprzedawany jest alkohol to jest to ALKOHOL a nie coś co jest prawie alkoholem i udaje produkt kolekcjonerski. Podobnie z papierosami. Obydwie te używki są akceptowane przez ogół społeczeństwa, istnieją u nas od lat, zakorzeniły się wtedy, kiedy medycyna nie była w stanie stwierdzić ich szkodliwego działania. Ba, kiedyś w USA twierdzili, że papierosy są dobre dla skóry. Teraz nie da się już usunąć papierosów z rynku, ale czy to oznacza, że z automatu mamy wpuścić w społeczeństwo kolejny syf, a zwłaszcza taki, który w 90% kupują osoby najmłodsze tj. ledwo pełnoletnie albo takie którym kupią starsi koledzy?

Zresztą sprawa z dopalaczami to ciężki temat. Raz, że cała ta afera to przykrywanie Palikota ( więc nie wiem na ile tu jest ściemy najróżniejsze i dziennikarskiej pogoni za sensacją). Dwa - zdecydowane "za" jeśli chodzi o legalizacją marihuany, co stoi w mocnej opozycji jeśli chodzi o moje zdanie nt. "dopalaczy" - ale już tłumaczę dlaczego doplacze jest "BE" a marihuana "OK".

Zacznę od "BE".

Najgorsza sprawa to leczenie doraźne i długoterminowe ludzi, którzy korzystają z dopalaczy - taki delikwent wypali jakiś rozpuszczalnik pomieszany z innym gównem i teraz jak dojść co on tam sobie nawciągał? Nie ma jak tego sprawdzić ze względu na ogromną liczbę badań i małe doświadczenie personelu medycznego. Efekt - zgon, ciężkie zatrucie, trwałe uszkodzenia organów, etc. Wynika to bezpośrednie z oszukańczej natury tego produktu. On ma udawać coś czym nie jest, w efekcie nikt do końca nie wie czym jest naprawdę.

No i teraz "OK" dla MJ.
Głównym argumentem za legalizacją marihuany jest efekt, jaki przyniesie to "konsumentom" ale i Państwu - dzięki temu na rynku będzie dobry i sprawdzony przez sanepid towar o zawartości THC powiedzmy między 3-6%, żadnych skunów ani 20% killerów, zniknie 80% dilerki, teraz dzieciak kupując worek nie będzie miał kogo spytać o coś "extra", spadnie pożądanie na "zakazany owoc" jakim zioło dzisiaj jest (analogicznie spadnie tez liczba heroinistów) a doplacze stracą na atrakcyjności, bo po co jarać substytut, który nie wiadomo czy nie jest rozpuszczalnikiem? Do tego do kasy skarbu Państwa popłyną olbrzymie pieniądze a świat przestępczości zorganizowanej je utraci. Powstaną nowe miejsca pracy (bo nie będzie można sprzedawać zioła i alkoholu w jednym miejscu - tak jak w Holandii), zmieni się kultura palenia, ludzie staną się milsi dla siebie, może chociaż trochę pójdziemy w kierunku otwartości holendrów.. noooo... normalnie Utopia

update: edytuje i sklejam tego posta, ale nie idzie mi nic. trudno, zostawiam jak jest. mam nadzieję, ze coś da się z tego zrozumieć.

Ostatnio edytowany przez qhash : 10-06-2010 o 21:16
qhash jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-06-2010, 21:32   #19
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

1. Nie można miękkich dragów skutecznie zakazać, więc lepiej opodatkować.
2. Kasę z podatków przeznaczyć na edukację, prewencję uzależnień i inne pierdoły.
3. Część ludzi już tak ma, że musi się stoczyć. Nie ważne czy będą chlać czy ćpać. Także resztę kasy z podatków trza przeznaczyć, żeby jakoś tym problemem gospodarować.
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-06-2010, 23:40   #20
bskk(pl)
First Lieutenant

Domyślnie

Oki teraz ja 100% za legalizacją marichuany! Nie paliłem parę lat ale gdybym mógł bez karnie po bardzo ciężkim dniu pracy usiąść przed TV bądź PC podłączony do fajki wodnej z pewnością odstąpił bym od używek które 18+osoby stosują na co dzień.Sam jestem w trakcie rzucania naj-gówna moim zdaniem jakim jest palenie tytoniu (od 300 do 400zł) miesięcznie z wypłaty! Jednak że zdaję sobie sprawę że danie palca pociągnie ku łokciowi rzeszę łapczywców<--(jakieś nowe słowo czy coś? ) A więc mniej zakazów a wtedy jest szansa że ludzie przestaną szukać tego co zakazane bo po prostu się tym przejedzą(chociaż sam nie wiem czy w to wierzę)
Stare 10-07-2010, 00:01   #21
Shibby
General

Domyślnie

Ja też zdecydowanie wolałbym legalną MJ zamiast niby legalnych dopalaczy. Ale już na pewno przynajmniej nie karanie za jej posiadanie na własny użytek.

To nie jest tak jak niektórzy piszą, że po co coś nowego wprowadzać, skoro wystarczy, że truje nas alkohol i papierosy. MJ nie jest czymś nowym. Mało tego, MJ była kiedyś legalna. W Polsce jest w zasadzie nielegalna raptem od 1997 roku. MJ była, jest i będzie popularna wśród polskiego społeczeństwa.

Jej delegalizacja, a już tym bardziej samo karanie prowadzi właśnie do takich sytuacji jak "dopalacze". Jak się czegoś zabiera społeczeństwu to społeczeństwo jakoś inaczej będzie chciało to otrzymać. I gdyby to były marginalne potrzeby to raczej "dopalacze" nie stały by się tak popularne, jak obecnie. Ktoś po prostu robi na tym biznes, bo jest bardzo duże zapotrzebowanie.

Gdyby całkowicie zakazać alkoholu i papierosów to też by nie znikły podobnie jak nie znikła MJ. Oczywiście istniałby czarny rynek. A potem może i sposoby na obejście prawa i wprowadzanie legalnych specyfików imitujących te używki. Ale to już tylko gdybanie.
Stare 10-07-2010, 09:28   #22
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Jeśli jesteśmy przy tym temacie.
Wracam sobie ze uniwerka do domu, słuchawki na uszach-gapię się w szybę. Jadę przez miasto zwane Olsztyn a tam na jakimś budynku w którym sprzedają dopalacze reklama w stylu "Zioło, bongo, piguły, party stuff". Szlag człowieka w tym miejscu trafia i ma ochotę pójść i obić mordę temu pajacowi z tego syfiastego sklepu za taki szyld. Albo w innym mieście - "Prochy, piguły, impreza". K.ca bierze. Później taki starszy człowiek ogląda tv i utwierdza się w przekonaniu, że MJ to ta sama półka co wspomniane prochy, piguły, a zaraz potem jeszcze pewnie strzykawki i klej.
Jeśli ktoś mówi, że nie ma podziału na narkotyki miękkie i twarde to albo jest z monaru, albo całe życie babcia mu obiady robiła i nie wychodził z domu. Popularym paplaniem ludzi z tej instytucji jest mowa, że jest to wstęp do innych narkotyków. Tyle tylko, że przyczyną takich zachowań najczęściej są problemy w rodzinie, w pracy, nadużywanie alkoholu etc. , więc jeśli ktoś już płynie z nurtem to rzeczywiście-może się nie zatrzymać.
Znam co najmniej kilka osób w wieku około 30 lat, które palą od ładnych kilku lat i nie przeszkadza im to w zakładaniu rodzin, pracy, kontaktach ze swoim partnerem. I cholernie frustrującą sytuacją jest moment w którym takie osoby muszą dzwonić, jeździć, szukać czegoś na wieczór i nigdy nie wiedzą co tak naprawdę "się trafi" i ile.
Stare 10-08-2010, 04:58   #23
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
Jeśli ktoś mówi, że nie ma podziału na narkotyki miękkie i twarde to albo jest z monaru, albo całe życie babcia mu obiady robiła i nie wychodził z domu.
hehe dobre. A ten co dzieli to taki luzak , freekonik

A nie zastanawia to że jeżeli ktoś jest Monaru to ma szersze widzenie na temat czy Pani M uzależnia czy nie , czy jest drogą do Pani H lub K czy nie ? Może to jednak fachura który miał , ma kontakt z wszelkiego rodzaju uzależnieniami ?

Jakbym był złośliwy jak WHT z ta babcią to bym odpowiedział że ten co dzieli dragi na lepsze lub gorsze to gość z podwójną diagnozą ale że mało kto obczaja co to jest - nie będę złośliwy

Powiem tak kończąc mój udział w dyskusji z racji tego że w kilku sprawach nic nie jest mnie wstanie przekonać do zdania przeciwnego a staram się jedynie pokazać zdanie odmienne by nie zostało w świadomość czytelnika jedynie wrażenie że świat składa się jedynie z wielbicieli psychoaktywnych środków i ze starych moherów co to życia nie znają.

Jak dla mnie jeżeli pan X uwielbia ćpać sobie różne różności to niech sobie to robi. Byleby nie chodził "po domach" i nie nakłaniał innych do legalizowania i uprawomocniania tego jego hobby specyficznego. Niech nie wydaje mu się też że to jego ćpanie to tylko jego własna sprawa i nikogo to nie powinno obchodzić bo tak nie jest i tylko ślepy tego nie widzi. Tak samo jak alkohol , nikotyna - inne używki maja ogromny wpływ na całość społeczeństwa poczynając od jej najmniejszej części czyli rodziny. Legalizacja otwiera drzwi na oścież również dla tych którzy z powodu nielegalności się za to nie łapią bo się po części boją. Jeżeli na potencjalnych 100 ćpunów JEDEN z powodu restrykcyjnego prawa zrezygnuje z brania to już to prawo ma sens. Ten jeden to dziesiątki innych bez DDD DDA czy wszelakich innych dysfunkcji społecznych.

BTW sam "tfurca" kolekcjonerskich sklepów o swoich klientach mówi debile więc o co chodzi obrońcom jego dzieła ?
Stare 10-08-2010, 18:12   #24
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Żaden luzak i żaden freekonik. Raczej realista niż pseudomoralizator i to na siłę.

Wiesz co. Kiedyś w mojej szkole był taki koleś z Monaru. Opowiadał takie bajki o kolesiach, .
Jak ktoś nie ma rozumu, to nie ma go w wielu aspektach życia, a nie tylko w sprawach używek.

BTW
Bo to są debile. Ja tego nie bronie bo to shit. Ja bronię prawa do wyboru i zajęcia się własnym życiem, a nie cudzym.

Ostatnio edytowany przez WHT : 10-08-2010 o 18:46
Stare 10-09-2010, 05:09   #25
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
Jak ktoś nie ma rozumu, to nie ma go w wielu aspektach życia, a nie tylko w sprawach używek.
.
I to jest właśnie sedno sprawy WHT.
I dlatego jest coś takiego jak prawo i zasady pisane lub nie żeby kogoś takiego przez życie poprowadzić. Inaczej ktoś taki jak Ty który zna granice i krzywdy sobie lub innym nie zrobi będzie cierpiał przez takich którzy tego zrobić nie potrafią. Niestety prawo nie działa wybiórczo. Nie da się ustawić prawa tak by obowiązywało debila a normalny człowiek potrafiący korzystać z dobrodziejstw natury mógł tego prawa nigdy na swojej drodze nie spotkać. Zasada mniejszego zła obowiązuje i tutaj. Nic na to nie poradzisz. Wolę ograniczyć swoje prawo wolnego wyboru w tym aspekcie od użerania się z ludźmi którzy to prawo wykorzystują tak by mi życie uprzykrzyć. Niektórych przez życie całe trzeba przeprowadzić za rączkę z pomocą prawa , strachu.
Stare 10-09-2010, 10:30   #26
qhash
General

Domyślnie

Pozwolenie na korzystanie z narkotyku wcale nie oznacza tolerancji dla narkomaństwa, jeśli ktoś pod wpływem narkotyku, np. marihuany, bo o niej dyskutujemy, będzie robił rzeczy niezgodne z prawem albo to zachwieje jego społecznymi zachowaniami, to poniesie konsekwencje, chociaż pewnie się będzie bronił, że jest chory .

Ostatnio doszły mnie słuchy, ze Holendrzy się wycofują z legalnego zioła, zresztą już wcześniej zdelegalizowali grzyby, także trochę to daje do myślenia i zaczynam się zastanawiać. Szukam wiarygodnych informacji nt., ale oczywiście - jak to z internetem bywa - statystyk jest tyle, ilu piszących artykuły
Stare 10-09-2010, 14:27   #27
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Holendrzy liczyli na narkoturystów ale się przeliczyli. Przelicznik pewnie jest prosty ale również nie doszukałem się wiarygodnych źródeł którymi można by się posłużyć.

Cytat:
Napisał qhash Zobacz Wiadomość
... będzie robił rzeczy niezgodne z prawem albo to zachwieje jego społecznymi zachowaniami, to poniesie konsekwencje, chociaż pewnie się będzie bronił, że jest chory .
Prewencja ?
Stare 10-09-2010, 14:37   #28
tidididi
General

Domyślnie

Cytat:
Ja bronię prawa do wyboru i zajęcia się własnym życiem, a nie cudzym.
Dyskusja osiągnęła krytyczny moment.

Pozwólmy na prochy, zioło, dopalacze i inne pierdoły które rozwalają człowiekowi łeb. Nie tylko używającemu bo jego nie szkoda jak głupi, ale innym, na około.

Pozwólmy na aborcję i eutanazję, bez żadnych warunków. Aborcja- bo co tam- zrobiłem sobie dziecko (problem), to mogę go usunąć (problem, nie dziecko). Eutanazja- Żyję sobie to mogę się życia pozbawić kiedy tylko zechcę.

Pozwólmy na pedalstwo. Bo przecież zajmijmy się swoim życiem. Co tam, niech dzieci będą nieszczęśliwe z powodu dwóch ojców i społecznego naznaczenia. W końcu to nie nasze życie, nie nasz problem.

Masz swoje prawo wyboru. "Robię co chcę, inni mnie walą. Niech inni robią co chcą, mam to w dupie."

Prawo wyboru jest bardzo delikatnym prawem, prowadzi prosto do licznych wiolacji w życiu społecznym jednostek i grup. Masz wybór- jechać do Grecji czy do Włoch. Iść na mecz czy na basen. Ale dlaczego masz wybierać między brać a nie brać? Nie powinieneś móc wybierać, bo wybór "na tak" powinien spotykać się z licznymi działaniami prewencyjnymi. Ba, powinien być zakazany i SUROWO SANKCJONOWANY.

To jest złe myślenie i właśnie przez takie myślenie jest tak do dupy jak jest. Ten kraj nigdy nie będzie nowoczesnym, nawet jeśli choć kilka milionów będzie tak myśleć. To jest początek do anarchii- jeszcze gorszej od demokracji, która też najlepsza nie jest.

A wiecie dlaczego nie jest lepiej? Bo żaden kandydat do wysokich stanowisk nie chce być po prostu skurwysynem. A dlaczego nie chce być? Bo za takie poglądy go nie wybiorą. Każdy liże dupki elektoratowi, obiecują podwyżki, drogi, koleje, stadiony, duperele, a o ładzie społecznym od którego wszystko powinno być budowane i problemach społecznych (oprócz może bezrobocia i jako takiego ubóstwa) nikt nie myśli.

To jest tak jak w kulturze CHWDP. Po co policja, tylko problemy, chamy, bez szkół, hołota, "PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP"ć ich. Ok, po co więc prawo? Niech każdy robi co chcę. Pal, ćpaj, pij, zabijaj.

Meritum- niech każdy robi co chcę. Zaklepią Ci matkę albo żonę/dziewczyną za pare groszy na palenia, będziesz szczęśliwy. Bo przecież mieli wybór- ukraść albo zarobić. To jest powrót do czasów pierwotnych.

Każdemu wydaję się że ma mocny łeb, że tylko raz, jeden jedyny, bo sesja, bo kolokwia, bo słabsze dni, bo coś nie poszło. I wpada w wir. Wir bez wyjścia. Nie ma mocnych, nie ma nadludzi, każdy taki sam. Niektórzy przygrywają zanim wystartują.

Swoje widziałem, swoje słyszałem- tego nie odbierze mi nikt. Twoje myślenie jest irracjonalne. Ja też mam poglądy liberalne, ale wszystko ma swoje granice.

Przepraszam.

Tekst ten jest subiektywną opinią autora.

Ostatnio edytowany przez tidididi : 10-09-2010 o 15:09
tidididi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-09-2010, 15:22   #29
bskk(pl)
First Lieutenant

Domyślnie

Ufffff mocne słowa padają w tym temacie lecz nie sposób się z nimi nie zgodzić.Co do prawa zakazu,stosuje się do niego ponieważ z reguły nie korzystam z przyjemności przez które można mieć nieprzyjemności Lecz gdyby jednak jakimś cudem zalegalizowano panią "Marysię" oczywiście na prawach nie innych niż alkohol czy nikotynę czyli 18+ skorzystał bym chętnie. A co tam
Stare 10-09-2010, 19:17   #30
qhash
General

Domyślnie

Cytat:
Holendrzy liczyli na narkoturystów ale się przeliczyli. Przelicznik pewnie jest prosty ale również nie doszukałem się wiarygodnych źródeł którymi można by się posłużyć.

Prewencja ?
Mam dość dobry pogląd na sprawę, bo rok mieszkałem i studiowałem w Holandii. Całą "legalność" zioła nie polega na tym, że możesz palić i robić co Ci się podoba. Możesz zapalić, ale na ulicy nie wolno Ci "pokazać po sobie, że jesteś pod wpływem". Mieliśmy taka sytuację, że dziewczyny z Włoch, jako że nie paliły nigdy papierosów, a chciały spróbować zioła, zjadły ciasteczka. Problem był taki, że zjadły trochę za dużo, a w przypadku marihuany wymioty niestety nie przynoszą ulgi i nie wyrzucają nadmiaru, jak to jest w przypadku alkoholu (taki zawór bezpieczeństwa ). Zaczęły robić sceny, przyjechała policja, pogotowie, jedna krzyczała do policjanta, że ma jej pomóc, od tego jest, a on jej powiedział właśnie apropo tego nie pokazywania po sobie i że jeśli się nie uspokoi to ją wezmą do aresztu. I tyle.

W coffeshopie SAM musisz podejść do lady i sam poprosić o MJ. Nikt nie może Ci nic zaproponować, nie może być ŻADNEJ reklamy i to jest egzekwowane, a nie jak cudne szyldy na naszych sklepach z doplaczami "TABSY, STUFF, IMPRA NA CAŁEGO" :/ to jest dopiero tragedia, że dragi się u nas reklamuje i to powinno być usuwane w pierwszej kolejności, przed plombowaniem drugsklepu.

Marihuana jak już coś to od 21+.
Stare 10-10-2010, 10:01   #31
WHT
Brigadier General

Domyślnie

tidididi, jesteś z jakiejś bojówki czy po prostu lubisz prowokować? Czy ja pisałem o eutanazji, aborcji i innych wynaturzeniach? Weź się ogarnij i normalnie dyskutuj a nie wtrącasz swoje poglądy i przypisujesz mi jeszcze coś czego nie napisałem.
A te Twoje meritum pozostawie bez komentarza.

Masakra.
Stare 10-10-2010, 14:28   #32
tidididi
General

Domyślnie

Pisałeś o prawie wyboru w sytuacji jak dla mnie idiotycznej i debilnej, że gorszej nie mogę sobie wyobrazić. Nie tylko to skomentowałem, ale rozszerzyłem na inne dziedziny.

Meritum jak meritum, Tobie się może nie podobało ale za to może przypadłoby do gustu Księciu Monako?

Tak, lubię prowokować. Nie tylko w internecie. Prawo wyboru i wolność słowa, mogę.
Stare 10-10-2010, 17:41   #33
qhash
General

Domyślnie

http://www.youtube.com/watch?v=q90jC...eature=related
ciekawy wywiad z oficerem policji zajmującym się ściganiem przestępczości związanej z narkotykami w New Jersey, obecnie na emeryturze

Jest to członek organizacji LEAP (Law Enforcement Against Prohibition), która przeprowadziła tysiące wykładów na temat prohibicji narkotyków i wiążącej się z nią problemów. Wiarygodność tej organizacji polega na tym, że członkiem może zostać każdy, ale aby zostać mówcą bądź zasiąść w radzie nadzorczej, taka osoba musi być aktywnym albo emerytowanym oficerem związanym z przestępczością narkotykową (FBI,DEA,prokuratura,policja,straż graniczna, itp).

Jego argumenty, to dokładnie moje argumenty jeśli chodzi o legalizację narkotyków. To jest człowiek, który narkotyków nie używa, podobnie jak ja, a mimo to, uważa, bazując na swoim doświadczeniu, którego mi brak, że legalizacja i REGULACJA narkotyków to jedyna droga na skuteczną walkę z narkomanią i przestępczością zorganizowaną.

Ostatnio edytowany przez qhash : 10-10-2010 o 17:49
Stare 10-10-2010, 18:02   #34
Chomiq
General

Domyślnie

Kwestia kalkulacji, co sie bardziej oplaca - walczyc z prochami czy je zalegalizowac i opodatkowac.
Stare 10-10-2010, 18:22   #35
Shibby
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Chomiq Zobacz Wiadomość
Kwestia kalkulacji, co sie bardziej oplaca - walczyc z prochami czy je zalegalizowac i opodatkowac.
Napisałeś to tak, jakby jedynym zyskiem z legalizacji mj były pieniądze z podatków.

Owszem, ta kasa się przyda. Ale w całości powinna iść na leczenie narkomanów, których już teraz się leczy.

Ale też legalizację trzeba byłoby jeszcze dalej wykorzystać. Głównie po to, aby chociaż trochę ograniczyć działanie czarnego rynku. Przede wszystkim towar legalny z pewnością byłby bardziej "pewny". Poza tym na pewno dla sporej grupy osób, możliwość legalnego zdobycia zioła uniezależniałaby ich od kontaktów z dilerami. Nie dość, że dostali by czyste zioło, które nie uzależni (a przynajmniej fizycznie) to dodatkowo nie spotykaliby się z typami, którzy z chęcią podkręcają klientów na inne, uzależniające świństwa.
Stare 10-10-2010, 18:28   #36
qhash
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Shibby Zobacz Wiadomość
Nie dość, że dostali by czyste zioło, które nie uzależni (a przynajmniej fizycznie) to dodatkowo nie spotykaliby się z typami, którzy z chęcią podkręcają klientów na inne, uzależniające świństwa.
To jest właśnie dokładnie to - spadłoby spożycie narkotyków u najmłodszych, a to jest najgroźniejsze - podawanie komuś substancji silnie uzależniającej jak jest nieletni.
Stare 10-10-2010, 18:41   #37
Chomiq
General

Domyślnie

Shibby dokladnie o tym samym pomyslalem, jezeli jakikolwiek podatek to na leczenie. Niestety znajac realia polityki i przekrety zwiazane z ustawami to podejrzewam ze bardzo duza grupa czeka tylko na dorwanie sie do koryta narkotykowego.
Stare 10-10-2010, 19:04   #38
WHT
Brigadier General

Domyślnie

To jest niestety 'osobna' prawda.
Stare 10-10-2010, 19:05   #39
qhash
General

Domyślnie

Przy korycie narkotykowym już jest ogromną grupa ludzi, którzy czerpią z tego profit. Przy korycie związanym z walką z tymi poprzednimi też jest ogromna grupa. Dlatego tak ciężko to zmienić. Kto miałby się obłowić na legalizacji? Pieniądze z opodatkowanych narkotyków będą albo nie będą, tak samo marnowane, jak z papierosów czy wódki.

Każdy konserwatysta w tej dyskusji powinien zobaczyć ten 3 częściowy wywiad na youtube. To nie chodzi o zwolenników czy przeciwników narkotyzowania się. Chodzi o porządek społeczny i to właśnie gwarantuje legalizacja, a przynajmniej dekryminalizacja narkotyków.
Stare 10-10-2010, 22:21   #40
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Shibby Zobacz Wiadomość
Przede wszystkim towar legalny z pewnością byłby bardziej "pewny".

No tak. Mogliby ją produkować znani producenci. Nestle albo Coca-Cola na przykład. Ogólnie byłbym za pełną komerchą po 22:00. Legia na przykład mogłaby dostać marihuanowego sponsora i do każdego biletu dodawać jointa.
Z uzyskanych biletów leczyła by rocznie 10 warszawskich ćpunków zupełnie za free.

"Kup 3 lufy - tester THC gratis"

Hasło wyborcze SLD na najbliższe wybory:

"Miniplantacja na każdym balkonie - półkilo Ganji rocznie na NFZ"

Jakby się tak człowiek uparł to może i w tym racji trochę jest. Lepiej towar może dać ludziom w każdej ilości - naturalna selekcja wadliwych jednostek ludzkich czasami światu na złe nie wychodzi. A ostatnio nie było.
Stare 10-10-2010, 22:55   #41
-misiu
General

Domyślnie

Cytat:
Legia na przykład mogłaby dostać marihuanowego sponsora i do każdego biletu dodawać jointa.
A dodaje piwo do biletow? Dodaje wodke do biletow? Dodaje papierosy do biletow?
Dyskusja dyskusja, ale fanaberie wyobrazni mozesz sobie darowac kolego

Steam - Muzyka - Poprzednio
-misiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-11-2010, 02:09   #42
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

ech...ironia misiu ... ironia , ewentualnie szeroko zakrojona metafora. Takie środki wyrazu mające coś na celu ...misiu
Stare 10-11-2010, 02:35   #43
-misiu
General

Domyślnie

Masza racje, ironizujesz. Zastanawia mnie tylko w jakim celu. Co chciales osiagnac drwiac/ironizujac? Osmieszyc wypowiedzi poprzednich uzytkownikow, wyszydzic? Z tego co slyszalem dyskusja powinna opierac sie na faktach. Jezeli masz zamiar argumentowac ad personam, to moze dobrym pomyslem byloby nie branie udzialu w rozmowie.

Steam - Muzyka - Poprzednio
-misiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-11-2010, 04:15   #44
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

nadinterpretujesz tym razem swój własny off w offie i moja nie potrzebną odpowiedź na niego.

Chcesz usuwać z dysputy jego prowodyra

Ostatnio edytowany przez srk76 : 10-11-2010 o 04:18
Stare 10-11-2010, 18:16   #45
Shibby
General

Domyślnie

Dyskusja na poważny skądinąd temat, a niektórzy wolą sobie "jaja" robić, bo ktoś ma inny pogląd na daną sprawę...

Ja wcale nie jestem za tym, żeby zalegalizować mj i reklamować ją w jakikolwiek sposób. Mi wystarczyłoby to, aby osoby zainteresowane mogły zaopatrzyć się w towar kontrolowany przez organy państwowe. A dostęp do niego podobnie jak to qhash przybliżył z Holandii, czyli wiesz gdzie to sprzedają to idziesz i kupujesz. Ale nie jesteś nigdzie do tego zachęcany przez reklamy, czy przez dodawanie jointów do biletów na mecze, itp.

Po raz kolejny przypominam, że legalizacja mj nie spowodowałaby pojawienia się nowej używki wśród społeczeństwa. Ona od dawna w tym społeczeństwie istnieje. Nawet jej delegalizacja w 1997 roku nie spowodowała, że znikła ona z życia Polaków. Tak samo delegalizacja w tym momencie alkoholu lub papierosów też by na wiele się nie zdała, bo ludzie nadal mieliby do nich dostęp, tylko w mniej kontrolowany sposób niż obecnie.

Nadmienią również, iż nie jestem za legalizacją mj tylko dlatego, że sam z niej korzystam. Bo nie korzystam. Po prostu uważam to za najsensowniejsze wyjście.
Stare 10-11-2010, 21:09   #46
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Z poważnej dyskusji wyciął mnie tidi. Jakiekolwiek moje argumenty przy jego brzmiały by jak zawodzenie delikatne wilczka na hali więc się już nie będę produkował Chcecie wprowadzić ganje w normalność jak wódę i tytoń nie ma sprawy zorganizujcie temat tak by to zrobić. Nie zrobicie tego i tyle więc szkoda nerwów.

Holandia pokazała że zalegalizować zioło można , i co ? I psinco. Amsterdam pełen ćpunków wszelkiej maści i rasy. Pieniędzy z tego jak na lekarstwo a nielegalny obrót zielskiem funkcjonuje nadal tak jak nielegalny obrót wóda czy tytoniem mimo że legalne.
Argument że legalizacja czegoś co jest zabronione przez to kusi wielu więc zalegalizujmy to sobie ludzie odpuszczą jest dziecinny ponieważ od lat się nie sprawdza w milionach podobnych spraw o większym lub mniejszym wymiarze.
Stare 10-11-2010, 22:56   #47
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Ale czy nie jest też tak, że w tym kraju ludzie szczerze to się boją ryzyka i wielu dziedzinach nikt nie spróbuje mało popularnych rozwiązań. Choćby na jakiś czas. Czy to w ekonomii, czy w socjalu czy gdzie indziej.
I tak sobie stoi ta Polska w tej niby Europie i nie idzie w żadną stronę. Co mnie osobiście wk.wia.
Stare 10-12-2010, 01:53   #48
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

...a może nie strach tylko zdrowy rozsądek... lol... żartowałem.

Wiesz ten kraj był "zawsze trochę z boku..." i niech tak zostanie. Po co otwierać front czegoś co gdzie indziej się nie sprawdza ?
Oglądając wszystkie dostępne filmy łącznie z tym dość nieszczęśliwym jako przykład "na tak" filmem o komiku (śp) można się zastanowić nad przewrotnym pytaniem:

Co takiego ma zioło że tyle krajów i społeczeństw stara się je jak najdalej od ludzi trzymać ? Szczerze powiem nie widzę w tym żadnego spisku. Niech mi ktoś wytłumaczy co ma zielsko w sobie że je tak nienawidzą kraje i utrzymują w nielegalności ? Czy to jakis spisek ekonomiczny potentatów na przykład tytoniowych ? Wskażcie mi proszę jeden powód inny niż oficjalny czyli potencjalne zagrożenie na wpadnięcie w krąg uzależnień narkotykami. Może wtedy zrozumiem i potwierdzę że ta roślina jest kompletnie niedoceniona. Wątek o farmaceutycznych właściwościach i potencjalnym spisku firm pigularskich mnie nie przekonuje jakoś. Musieliby sypnąć konkretnie liczbami.
Stare 10-12-2010, 14:45   #49
qhash
General

Domyślnie

No właśnie nie wiem. Zioło jakoś tak mniej uzależnia. Paliłem fajki od liceum, rzuciłem gdzieś na II roku studiów, do Holandii pojechałem na IV. Oczywiście paliliśmy sobie wieczorami co drugi dzień a czasem i codziennie, czasem rzadziej - różnie. Po czasie zauważyłem, że strasznie czekam na tego wieczornego jointa. Myślałem, że to MJ, ale wystarczyło, że wróciłem do petów, a wieczorny głód na jointa zniknął całkowicie. Także pety >>> trawka, jeśli chodzi o uzależnianie. Zresztą ze wszystkich moich znajomych znam tylko jednego narkuska prawdziwego, co jara zioło cały czas, a ogół osób, które znam i które paliły trawkę, jest znaczny.

Szkodliwość, faktycznie - mi szkodzi. Problemy ze spaniem, koncentracją, zmęczenie. Dlatego nie palę, ale nie ze względu na to, że mi w Polsce nie wolno, tylko dlatego że mam na tyle oleju w głowie, żeby się zorientować, że nie mogę tego robić. Może ktoś inny z tego zmęczenia kupiłby sobie trochę amfy albo koki (jak go stać), bo zmęczony, bo trzeba się uczyć, stąd cały łańcuszek od zioła dalej, bo kupujesz zioło od DILERA a nie w sklepie. Ciągnac dalej nt. szkodliwości -są też ludzie, którym MJ nie szkodzi tak jak mi, co widzę po znajomych. Jeden z moich kumpli potrafi się zjarać, a potem zaprojektować w SolidWorksie zajebiste ogrodzenie i jeszcze policzyć jego wytrzymałość na wiatr. Innym szkodzi alkohol, mój były współlokator w wieku 22 lat miał zapaść po alkoholu. Nie wolno mu pić... za dużo . Używki szkodzą i to jest fakt znany a ludzkość dalej to łyka i będzie łykać, bo jak to mówią "życie na trzeźwo jest nie do zniesienia".

Pisałem wcześniej - to nie chodzi o ćpanie czy nie ćpanie, zwiększanie dostępności dragów bądź też nie, chodzi o zmniejszenie sztucznie wywindowanej ceny narkotyków, chodzi o odcięcie dostępu do nich nieletnim i najmłodszym a przynajmniej zminimalizowanie tego dostępu, chodzi o opodatkowanie miękkich narkotyków tak jak papierosów i alkoholu, chodzi o rozwiązanie problemu produktów narkopodobnych (czyt. dopalaczy), chodzi o leczenie chorych a nie zamykanie ich w więzieniach, bo założę się że 23 latek złapany z 5 gramami, co jest żadną ilością, który zostanie wsadzony do paki jako diler, wyjdzie stamtąd "nawrócony społecznie". To wszystko może zostać osiągnięte za pomocą kilku dobrze zrobionych ustaw.

Ostatnio edytowany przez qhash : 10-12-2010 o 14:48
Stare 10-12-2010, 19:47   #50
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Z uzależnieniami to jest trochę jak z wypadkami samochodowymi. Na codzień giną setki ludzi i jest ok, a jak jednorazowo zginie 15 osób to jest show w TV i żałoba narodowa. Na co dzień fajki palą miliony osób i to jest mega problem, a jeśli zalegalizować maryśkę to przybędzie kilku ćpunów na centralnym czy gdzieś tam i będzie show, że jest problem i że masakra. Choć mogę się mylić, bo ktoś coś pisał, że się Holendrzy wycofują - widocznie mają jakieś powody.
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania