Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Co tam w świecie

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 06-18-2012, 22:06   #501
Symonides
Moderator
General

Miasto: Hrabstwo Ducha
Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

łajklef, a ty sie w ogole nie zmieniles

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 06-19-2012, 07:23   #502
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

To tylko pozory, zmieniłem się i to bardzo. Choć pod pewnymi względami pewnie nie, np. zawsze lubiłem szukać dziury w całym Sęk w tym, że te poszukiwania bywają owocne
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-19-2012, 16:33   #503
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

@Szepol - gdzie wyczytałeś, że nie są wdzięczni Francuzom?

@Szepol @ brzoza
Napisałem, że działanie Kaczyńskiego było efektowne, nie efektywne. Jak nie rozumiesz któregoś słowa to polecam słownik. W trakcie tej wizyty K. pokazał jednak przykład swojego chamstwa oraz buty - i obraził Polskę w osobie jej oficera - temu też zaprzeczycie?

@brzoza
Cytat:
Ok w sprawie działań PIS'u, o których piszesz, brakuje mi pamięci. Ale ciągłe tłumaczenie nieudolnej władzy tym, że mamy za słabą pozycję to już jest lekka przesada. Jeśli pan Pawlak uważał, że umowa jest niekorzystna, to mógł pójść do UE po wsparcie. Ale on umowę ochoczo podpisał! Jeśli UE była władna tą umowę zakwestionować, to powinno się to stać z polskiej inicjatywy. W przeciwnym wypadku oznacza to, że polskiej władzy nie zależy na wykorzystaniu wszystkich możliwych opcji do osiągnięcia celu. Gdzie tu patriotyzm, którego powinniśmy wymagać?
A wiesz czym dla gospodarki jest zakręcenie kurka z gazem? Jak się nie ma alternatywny to się nie wychodzi z sali bez podpisanej umowy. Zrób, to co mówiłem, udaj się do elektrowni i postaraj się negocjować ceny gazu, w przypadku odmowy, wyjdź z biura bez umowy.

Dla zwiększenia waszej wiedzy:

http://www.euractiv.pl/polityka-zagr...wojny-w-gruzji
http://www.euractiv.pl/polityka-zagr...idzynarodowego

O zgrozo, w (co najmniej jednym) z tych artykułów jest również zauważona rola Polski i jej ówczesnego prezydenta. W odróżnieniu od wyznawców zmarłego Kaczyńskiego, posiadam zdolność przyswajania faktów, wszystkich.
Stare 06-19-2012, 17:13   #504
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał BrYK Zobacz Wiadomość
@Szepol - gdzie wyczytałeś, że nie są wdzięczni Francuzom?

@Szepol @ brzoza
Napisałem, że działanie Kaczyńskiego było efektowne, nie efektywne. Jak nie rozumiesz któregoś słowa to polecam słownik. W trakcie tej wizyty K. pokazał jednak przykład swojego chamstwa oraz buty - i obraził Polskę w osobie jej oficera - temu też zaprzeczycie?

@brzoza

A wiesz czym dla gospodarki jest zakręcenie kurka z gazem? Jak się nie ma alternatywny to się nie wychodzi z sali bez podpisanej umowy. Zrób, to co mówiłem, udaj się do elektrowni i postaraj się negocjować ceny gazu, w przypadku odmowy, wyjdź z biura bez umowy.

Dla zwiększenia waszej wiedzy:

http://www.euractiv.pl/polityka-zagr...wojny-w-gruzji
http://www.euractiv.pl/polityka-zagr...idzynarodowego

O zgrozo, w (co najmniej jednym) z tych artykułów jest również zauważona rola Polski i jej ówczesnego prezydenta. W odróżnieniu od wyznawców zmarłego Kaczyńskiego, posiadam zdolność przyswajania faktów, wszystkich.
Tu masz odpowiedź, bo według mnie nie dodałeś nic nowego do tematu poza dwoma linkami.
Cytat:
Napisał brzoza
Sarkozy więcej pomógł? Nie wiem do końca dlaczego tak twierdzisz, ale nawet jeśli masz rację, to możliwe, że wcale nie poleciałby do Moskwy, gdyby rosyjskie wojska były już w Gruzji. Wtedy dla zachodu wygodniej byłoby się wycofać rakiem i sprawę przemilczeć. A nie były, bo Kaczyński zareagował szybko i skutecznie a Sarkozy poleciał, bo polskie krzykacze z PIS nagłośniły sprawę. Ponadto, jeśli Sarkozy więcej pomógł, to dlatego, że Francja ma nieporównywalnie mocniejszą pozycję i większe poważanie, a nie dlatego, że Sarkozy jest lepszym politykiem niż był Kaczyński.

To też jest dobry przykład, jak można uprawiać dobrą politykę mając słabą pozycję. Włączyliśmy w to UE i tak trzeba robić!

Ok w sprawie działań PIS'u, o których piszesz, brakuje mi pamięci. Ale ciągłe tłumaczenie nieudolnej władzy tym, że mamy za słabą pozycję to już jest lekka przesada. Jeśli pan Pawlak uważał, że umowa jest niekorzystna, to mógł pójść do UE po wsparcie. Ale on umowę ochoczo podpisał! Jeśli UE była władna tą umowę zakwestionować, to powinno się to stać z polskiej inicjatywy. W przeciwnym wypadku oznacza to, że polskiej władzy nie zależy na wykorzystaniu wszystkich możliwych opcji do osiągnięcia celu. Gdzie tu patriotyzm, którego powinniśmy wymagać?
Odnośnie przytoczonych przez Ciebie linków. Jak wiadomo takie kraje jak Rosja, Francja, Niemcy czy nawet UK nawet w czasach wzajemnej walki między sobą potrafiły się całkiem skutecznie dogadywać, czego przykładem Jałta itp. W interesie Rosji zdecydowanie nie jest silne państwo Polskie. Ale Francja? Tak, to jest dobry partner do rozmów. Dlatego też sprawę z Gruzją załatwili w taki sposób, żeby Polski udział przemilczeć. Szczególnie, że w tej konkretnej sytuacji musieli być poważnie wkur***** działaniem Kaczyńskiego, który zagrał im na nosie i de facto znacząco się przyczynił do niepodległości Gruzji, szczególnie jak na możliwości Polski.

Zrozumienie geopolityki nie polega na przeczytaniu artykułu w sieci i wzięciu wszystkiego na wiarę.
Stare 06-19-2012, 17:34   #505
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Mylisz fakty - w Jałcie nie odbywała się konferencja krajów walczących ze sobą ale walczących razem (mających różne plany na okres powojenny).

Piszesz, że przemilczeli a jednocześnie, że zagrał na nosie - pomieszanie z poplątaniem.
Wyczyn Kaczyńskiego można porównać do ataku kawalerii na czołgi - odważne, brawurowe, medialne - ale zupełnie bezsensowne.
Uważacie, że Putin nie strąciłby zapakowanego vipami (drugiej klasy europejskiej) samolotu latającego w strefie działań wojennych gdyby przejmował się ich wizytą? Bo ja nie mam wątpliwości, że mógłby to zrobić, mając gdzieś późniejsze konsekwencje - wojna mu nie groziła, sankcje gospodarcze go na kraje tego regionu może nałożyć Moskwa, a polityczne ma gdzieś.

Myślę, że pojęcia nie masz czym jest geopolityka i jak należy ją rozumieć.
Stare 06-19-2012, 19:26   #506
Szepol
Master Sergeant (MSG)

Miasto: Wałbrzych
Domyślnie

Cytat:
Wyczyn Kaczyńskiego można porównać do ataku kawalerii na czołgi - odważne, brawurowe, medialne - ale zupełnie bezsensowne.
Nie wiem kto Cię BrYK historii uczył ale musiał to być nie lada przodownik skoro wyrosłeś na takiego wspaniałego komsomolca

Dla innych czytających to forum: Takie coś jak atak kawalerii na czołgi nigdy nie istniało! To jest propaganda sowieckiego sajuza wymyślona, by ośmieszyć przedwojenne wojsko. Na potrzeby propagandy powstawały specjalnie sfałszowane filmy, niektóre podawane jako archiwalne. Na wyposażeniu ówczesnej armii znajdowały się tankietki TKS, TK-3, czołgi 7TP oraz Vickers E, karabin przeciwpancerny UR itd, a całe wojsko miało 7. miejsce na świecie jeżeli chodzi o ilość broni pancernej więc na drugi raz dobrze się zastanów nim znów walniesz jak łysy grzywą. Dodam, że z 7TP mogły konkurować jedynie konstrukcje czechosłowackie.

Wracając do Sarkozy'ego to chłop zrobił, co musiał, nic ponad to. Przypomnieć należy, że to właśnie na ten czas przypadała francuska prezydencja w UE więc obligatoryjnie po nagłośnieniu sprawy przez Kaczyńskiego musiał interweniować.
Szepol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-19-2012, 19:49   #507
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Mylisz fakty - w Jałcie nie odbywała się konferencja krajów walczących ze sobą ale walczących razem (mających różne plany na okres powojenny).
Po pierwsze przykład z Jałtą. Chodziło o fakt dogadywania się "dużych" krajów za plecami (a raczej na głową) Polski. Nie wiem jak Ty to zrozumiałeś, ale jakoś pokracznie. Ponadto:

Cytat:
Napisał brzoza
Sarkozy więcej pomógł? Nie wiem do końca dlaczego tak twierdzisz, ale nawet jeśli masz rację, to możliwe, że wcale nie poleciałby do Moskwy, gdyby rosyjskie wojska były już w Gruzji. Wtedy dla zachodu wygodniej byłoby się wycofać rakiem i sprawę przemilczeć. A nie były, bo Kaczyński zareagował szybko i skutecznie a Sarkozy poleciał, bo polskie krzykacze z PIS nagłośniły sprawę. Ponadto, jeśli Sarkozy więcej pomógł, to dlatego, że Francja ma nieporównywalnie mocniejszą pozycję i większe poważanie, a nie dlatego, że Sarkozy jest lepszym politykiem niż był Kaczyński.

To też jest dobry przykład, jak można uprawiać dobrą politykę mając słabą pozycję. Włączyliśmy w to UE i tak trzeba robić!
Cytat:
Piszesz, że przemilczeli a jednocześnie, że zagrał na nosie - pomieszanie z poplątaniem.
Że co? Zagrał im na nosie wtrącając się w wewnętrzne sprawy Rosji. Po czym zrobili tak, żeby jak najbardziej umniejszyć zasługi Polski. A czego byś oczekiwał? Że poczują się obrażeni, że ktoś im zagrał na nosie i obwieszczą to całemu światu? Rozegrali sprawę perfekcyjnie, to co mogli ugrali uśmiechając się do kamery z Sarkozym, odczekali, swoje robią...

Cytat:
Uważacie, że Putin nie strąciłby zapakowanego vipami (drugiej klasy europejskiej) samolotu latającego w strefie działań wojennych gdyby przejmował się ich wizytą? Bo ja nie mam wątpliwości, że mógłby to zrobić, mając gdzieś późniejsze konsekwencje - wojna mu nie groziła, sankcje gospodarcze go na kraje tego regionu może nałożyć Moskwa, a polityczne ma gdzieś.
Nie jest tak jak piszesz. Rosjanie doskonale zdają sobie sprawę co to propaganda i wiedzą, że z książek historycznych ciężko by było wymazać fakt zestrzelenia samolotu z polskim prezydentem przez Rosjan. Taki np. Stalin został w dużej mierze wybielony, jeśli porównać jego zbrodnie z działaniami Hitlera a następnie porównując ich PR. To jest właśnie zasługa takich drobnych małych zagrań, z których nie zdajesz sobie sprawy a mimo to zgrywasz eksperta od spraw międzynarodowych.

Na tej samej zasadzie nie zakręcili by nam tak po prostu kurka, bo oni dbają o PR. Ale jeśli Polacy są głupi, to czemu mają nie korzystać i między wierszami zakręceniem kurka nie pogrozić?
Stare 06-19-2012, 21:22   #508
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Napisał Szepol Zobacz Wiadomość
Dla innych czytających to forum: Takie coś jak atak kawalerii na czołgi nigdy nie istniało! To jest propaganda sowieckiego sajuza wymyślona, by ośmieszyć przedwojenne wojsko. Na potrzeby propagandy powstawały specjalnie sfałszowane filmy, niektóre podawane jako archiwalne.
Tylko, że to była zdaje się propaganda hitlerowska, a nie sowiecka.
Stare 06-19-2012, 21:30   #509
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Nie wiem kto Cię BrYK historii uczył ale musiał to być nie lada przodownik skoro wyrosłeś na takiego wspaniałego komsomolca

Dla innych czytających to forum: Takie coś jak atak kawalerii na czołgi nigdy nie istniało! To jest propaganda sowieckiego sajuza wymyślona, by ośmieszyć przedwojenne wojsko. Na potrzeby propagandy powstawały specjalnie sfałszowane filmy, niektóre podawane jako archiwalne. Na wyposażeniu ówczesnej armii znajdowały się tankietki TKS, TK-3, czołgi 7TP oraz Vickers E, karabin przeciwpancerny UR itd, a całe wojsko miało 7. miejsce na świecie jeżeli chodzi o ilość broni pancernej więc na drugi raz dobrze się zastanów nim znów walniesz jak łysy grzywą. Dodam, że z 7TP mogły konkurować jedynie konstrukcje czechosłowackie.

Wracając do Sarkozy'ego to chłop zrobił, co musiał, nic ponad to. Przypomnieć należy, że to właśnie na ten czas przypadała francuska prezydencja w UE więc obligatoryjnie po nagłośnieniu sprawy przez Kaczyńskiego musiał interweniować.

Widzisz, już mylisz pojęcia i układasz moje słowa wg swojego własnego planu. Zachowujesz się jak szczekaczka partyjna - nie czytać, nie słuchać - ATAKOWAĆ.
Znajdź i pokaż mi, gdzie napisałem lub sugerowałem że chodziło o polską kawalerię, albo wrzesień 39, albo o fakt historyczny? Czytania ze zrozumieniem można się nauczyć - wymaga to jednak ćwiczeń.
Moim nauczycielom historii (i w szkołach i na studiach) nie można niczego zarzucić.
Dla Twojej informacji dodam, że podczas IWŚ, gdy broń pancerna była w powijakach, zdarzały się sytuacje, gdy konie i czołgi spotykały się na polu walki (Europa zach.).

Mimo przypisania mi czegoś, czego nie twierdziłem, załapałeś sens mojego porównania (pewnie przypadkiem). Moim zdaniem wizyta prezydentów (w tym Kaczyńskiego) w Gruzji i ich wpływ na decyzję Moskwy był taki sam jak atak kawalerii na czołgi - nadaje się na legendy, jest efektowny i (podobno) przeraził duże, agresywne mocarstwo. Nie rozumiem, dlaczego część polskiego społeczeństwa nie może pogodzić się z faktem, że skuteczna polityka z Rosją to nie pokazy i wymachiwanie szabelką przez polityków (naszych, byłych republik, itp) Rosja ma nas głęboko w ... Nasza obecność w UE zmieniła tą sytuację na +, ale niewiele. Może chodzi o to, że takie myślenie obniża rangę pokazu "siły" byłego Prezydenta? Nie wiem.

@brzoza
Duże kraje zawsze dogadują się za plecami mniejszych. Kraje trochę mniejsze dogadują się za plecami tych jeszcze mniejszych. A małe starają się budować wspólny front zgodnie z zasadą - kupy nikt nie ruszy. Dlatego to Francja, Niemcy i WB są partnerami do rozmów dla Moskwy. Dlatego Kaczyński szukał i znalazł poparcie dla przeloty do Gryzji na wschodzie a nie na zachodzie.

Co do możliwości zestrzelenia samolotu - kto udowodniłby, że to Rosjanie? Mogła to być "omyłkowo" wystrzelona rakieta ze sprzętu zdobytego na Gruzinach. Sam w innych tematach pisałeś, że kto jak kto ale ZSRR i Rosja potrafi działać tak, że ciężko im winę udowodnić (na przykład w temacie o Smoleńsku).

A kurek zakręcają - Ukrainie na przykład. Nie wiem czy mnie pamięć nie myli ale państwa bałtyckie lub Czesi mieli już taki problem.
PR Rosji? - odważyli się zaatakować Gruzję - i mieli w dupie PR. Otwarcie i brutalnie pokazali, do czego są zdolni. Stosunki z UE nie uległy znacznemu pogorszeniu.
Stare 06-19-2012, 21:31   #510
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał KaT Zobacz Wiadomość
Taki błąd popełnił nawet Allan Bullock w książce "AH - studium tyranii"
Stare 06-19-2012, 21:56   #511
Szepol
Master Sergeant (MSG)

Miasto: Wałbrzych
Domyślnie

Cytat:
Napisał KaT Zobacz Wiadomość
W istocie, jednak silnie podtrzymywana przez władze PRLu. Nawet nasz czerwony Andrzej Wajda nagrał takie scenki "ku pokrzepieniu serc" w jednym ze swoich filmów.
--------------------------------------------------------------------------------
- - Automatycznie połączona wiadomość - -
- - zamiast pisać jeden post pod drugim używaj przycisku EDYTUJ --
--------------------------------------------------------------------------------
Cytat:
Widzisz, już mylisz pojęcia i układasz moje słowa wg swojego własnego planu. Zachowujesz się jak szczekaczka partyjna - nie czytać, nie słuchać - ATAKOWAĆ.
Znajdź i pokaż mi, gdzie napisałem lub sugerowałem że chodziło o polską kawalerię, albo wrzesień 39, albo o fakt historyczny? Czytania ze zrozumieniem można się nauczyć - wymaga to jednak ćwiczeń.
Moim nauczycielom historii (i w szkołach i na studiach) nie można niczego zarzucić.
Dla Twojej informacji dodam, że podczas IWŚ, gdy broń pancerna była w powijakach, zdarzały się sytuacje, gdy konie i czołgi spotykały się na polu walki (Europa zach.).
Wiedziałem, że będę musiał to udowadniać
Chcesz mi teraz powiedzieć, że przyrównywałeś do hipotetycznego ataku kawalerii na czołgi? Czemu nie wymyśliłeś ataku inwalidów na okopy, kutrów rybackich na niszczyciele, szybowców na Messerschmitty itd?
"Kawaleria na czołgi" jest frazesem jednoznacznie kojarzącym się z kampanią wrześniową. Po raz pierwszy opisano tak polaków i tylko ich, więc tak BrYK, chodziło Ci o wojska amerykańskie podczas wojny w Wietnamie
Nie wszystko trzeba powiedzieć, pewne rzeczy są w domyśle. Osobiście nie mogłem tego tak zostawić, w końcu mogą to czytać gimbusy i kto ich wie co z tej dyskusji wyniosą.

Podczas I WŚ czołgi miały rolę bardzo marginalną stąd też w międzywojniu tak różnie w zależności od doktryny je rozwijano. My nasze pierwsze Renault FT17 doceniliśmy już podczas wojny z bolszewikami w latach 1919-1920.

Ostatnio edytowany przez Szepol : 06-19-2012 o 21:56 Powód: Autołączenie postów
Szepol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-20-2012, 08:15   #512
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
@brzoza
Duże kraje zawsze dogadują się za plecami mniejszych. Kraje trochę mniejsze dogadują się za plecami tych jeszcze mniejszych. A małe starają się budować wspólny front zgodnie z zasadą - kupy nikt nie ruszy. Dlatego to Francja, Niemcy i WB są partnerami do rozmów dla Moskwy. Dlatego Kaczyński szukał i znalazł poparcie dla przeloty do Gryzji na wschodzie a nie na zachodzie.

Co do możliwości zestrzelenia samolotu - kto udowodniłby, że to Rosjanie? Mogła to być "omyłkowo" wystrzelona rakieta ze sprzętu zdobytego na Gruzinach. Sam w innych tematach pisałeś, że kto jak kto ale ZSRR i Rosja potrafi działać tak, że ciężko im winę udowodnić (na przykład w temacie o Smoleńsku).

A kurek zakręcają - Ukrainie na przykład. Nie wiem czy mnie pamięć nie myli ale państwa bałtyckie lub Czesi mieli już taki problem.
PR Rosji? - odważyli się zaatakować Gruzję - i mieli w dupie PR. Otwarcie i brutalnie pokazali, do czego są zdolni. Stosunki z UE nie uległy znacznemu pogorszeniu.
Ale samolot byłby zestrzelony. Fakt pozostałby faktem. Była wojna między Gruzją i Rosją, Kaczyński leciał pomóc Gruzinom a samolot został zestrzelony... przez Gruzinów? Jaka by była wtedy sytuacja? Może kogoś na zachodzie udało by się do tej wersji przekonać, ale taki np. Bryk nie miałby wątpliwości, że to jednak Rosjanie. A po Smoleńsku Bryk nie ma wątpliwości, że zamachu nie było. Opłacało się strzelać do samolotu w Gruzji? Nie opłacało się.

Ukraina jest mocniej w strefie wpływów rosyjskich niż my. My przede wszystkim jesteśmy w UE. I skoro mógła interweniować UE to powinna to zrobić na wniosek polski a nie z własnej inicjatywy. Pawlak podpisał umowę, więc świadczy to o tym, że był z niej zadowolony. Wnioski z tego płyną niestety smutne.

A jeśli sami będziemy wychodzić z pozycji, że nic się nie da zrobić, bo zakręcą kurek, to rzeczywiście stanie się to faktem. Na nasze własne życzenie.

Cytat:
Napisał Szepol
Stare 06-20-2012, 19:23   #513
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:

"Kawaleria na czołgi" jest frazesem jednoznacznie kojarzącym się z kampanią wrześniową. Po raz pierwszy opisano tak polaków i tylko ich, więc tak BrYK, chodziło Ci o wojska amerykańskie podczas wojny w Wietnamie
Założyłeś, że tylko Ty znasz historię, ja jestem komsomolcem i jej nie znam. Przyjmij do wiadomości, że się mylisz. Gdybym chciał napisać o kampanii wrześniowej użyłbym sformułowania "ułani".
Tak na koniec - sformułowania "atak kawalerii na czołgi" używać dość często, zawsze aby pokazać, że pewne działanie jest odważne, teatralne, bohaterskie lub malownicze i jednocześnie kompletnie pozbawione sensu. Historii Polski i świata uczyłem się na studiach u dobrych wykładowców.

@brzoza

Wypadki w strefie wojny się zdarzają - zamierzone lub nie - i to krajom na dużo wyższym poziomie technicznym. Poczytaj o wydarzeniu z
7. na 8.maja 99 i pięknym pokazie trafienia w obiekt, który trafiony być nie powinien. Wojny między USA a Chinami nie pamiętam.

Z danych o tym konflikcie wynika, że Rosjanie zdobyli Gruziński sprzęt, w tym rakiety ziemia-powietrze. Mogli użyć? Mogli. Nie użyli. Widać nie uznali tego za konieczne.
Co do ich skrupułów - wyszukaj sobie informacje związane z lotem Korean Air 007 (fakt, to ZSRR ale ludzie prawie ci sami).

Co do Smoleńska - tak uważam, że zamachu wykonanego lub inspirowanego przez Rosję nie było, bo nie było sensu. Nie zabija się człowieka, który na kilka miesięcy przed wyborami na nikłe szanse na zwycięstwo na własnym terytorium. Tym bardziej, że nie trzeba być szczególnie mądrym aby zrozumieć, że taka śmierć poprawi jego notowania.

I na koniec - odmówiłeś już swojemu dostawcy energii płacenia proponowanej przez niego ceny?
Nie podoba mi się, że Polska płaci tyle za gaz - jednak w obecnej sytuacji niewiele możemy z tym zrobić. Podpowiedz jakieś realne rozwiązanie.

Pominąłeś kilka innych moich pytań? Celowo czy przez przypadek?
Stare 06-21-2012, 19:25   #514
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
@brzoza

Wypadki w strefie wojny się zdarzają - zamierzone lub nie - i to krajom na dużo wyższym poziomie technicznym. Poczytaj o wydarzeniu z
7. na 8.maja 99 i pięknym pokazie trafienia w obiekt, który trafiony być nie powinien. Wojny między USA a Chinami nie pamiętam.

Z danych o tym konflikcie wynika, że Rosjanie zdobyli Gruziński sprzęt, w tym rakiety ziemia-powietrze. Mogli użyć? Mogli. Nie użyli. Widać nie uznali tego za konieczne.
Co do ich skrupułów - wyszukaj sobie informacje związane z lotem Korean Air 007 (fakt, to ZSRR ale ludzie prawie ci sami).
Cały czas tłumaczę, że mogli, ale im się nie opłacało. Wojna, ktoś zestrzelił, nie wiadomo kto. Może Gruzini przez przypadek, może Rosjanie przez przypadek, może Rosjanie nieprzypadkowo. Gdyby to się wydarzyło, to Bryk by miał wątpliwości. A tak to Bryk wątpliwości nie ma.
Cytat:
Co do Smoleńska - tak uważam, że zamachu wykonanego lub inspirowanego przez Rosję nie było, bo nie było sensu. Nie zabija się człowieka, który na kilka miesięcy przed wyborami na nikłe szanse na zwycięstwo na własnym terytorium. Tym bardziej, że nie trzeba być szczególnie mądrym aby zrozumieć, że taka śmierć poprawi jego notowania.
A więc mówimy o motywach? Motyw1 - zemsta za Gruzję. Motywowana ambicją, ale też ewentualnie jako straszak na przyszłych bohaterów. Fakt wyborów rzeczywiście przemawia za tym, że mogli sobie ew. darować. Choć z drugiej strony jedne przegrane wybory o niczym nie przesądzają. Co do podwyższenia jego notowań przez śmierć, to coś mi mówi, że choćby nie wiem jak duży ten skok notowań był, to chyba nie aż tak, żeby nieboszczyk wygrał wybory
Cytat:
I na koniec - odmówiłeś już swojemu dostawcy energii płacenia proponowanej przez niego ceny?
Nie podoba mi się, że Polska płaci tyle za gaz - jednak w obecnej sytuacji niewiele możemy z tym zrobić. Podpowiedz jakieś realne rozwiązanie.
Gdybym był w takiej sytuacji, że mam do pomocy kogoś, kto może realnie wpłynąć na obniżkę, to oczywiście bym się z dostawcą kłócił. A Ty nie? Czyżbyś się nie zgadzał, że UE mogła interweniować sama z siebie, to mogła też (i powinna!) na wniosek Pawlaka?

Bryk czy Ty ślepy jesteś czy jak? Tysiąc razy piszę, że w tamtym konkretnym przypadku trzeba było się posłużyć UE, bo skoro sama z siebie... może jednak nie będę tego pisał po raz setny.
Cytat:
Pominąłeś kilka innych moich pytań? Celowo czy przez przypadek?
Przypadek. O które chodzi?
Stare 06-22-2012, 20:04   #515
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza Zobacz Wiadomość
A więc mówimy o motywach? Motyw1 - zemsta za Gruzję. Motywowana ambicją, ale też ewentualnie jako straszak na przyszłych bohaterów. Fakt wyborów rzeczywiście przemawia za tym, że mogli sobie ew. darować. Choć z drugiej strony jedne przegrane wybory o niczym nie przesądzają. Co do podwyższenia jego notowań przez śmierć, to coś mi mówi, że choćby nie wiem jak duży ten skok notowań był, to chyba nie aż tak, żeby nieboszczyk wygrał wybory
Jaka zemsta? Za co? Za jarmarczny pokaz? Polityków bez znaczenia międzynarodowego.

Przed Smoleńskiem Kaczyński notował tylko spadek notowań. Po wyborach byłby politykiem bez znaczenia.

Masz inne zdanie - jakie fakty przemawiają za tym, że Prezydent Kaczyński miał większe znaczenie międzynarodowe niż Sarkozy? Potrafisz napisać coś merytorycznie, bez odwoływania się do legendy? Nie potrafisz - EOT.

Cytat:
Bryk czy Ty ślepy jesteś czy jak? Tysiąc razy piszę, że w tamtym konkretnym przypadku trzeba było się posłużyć UE, bo skoro sama z siebie... może jednak nie będę tego pisał po raz setny.
A znasz procedury UE? UE działa tak wolno, że w trakcie negocjacji liczyć na nią nie można. Pisałeś, że nie mam pojęcia o polityce międzynarodowej. W tym momencie pokazujesz, że wiesz o niej tyle ile przedszkolak o atomach.

Merytorycznie Brzoza, proszę.

W innym przypadku - EOT.
Z fanatykami wierzącymi w legendę się nie dyskutuje.
Stare 06-23-2012, 11:23   #516
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Jaka zemsta? Za co? Za jarmarczny pokaz? Polityków bez znaczenia międzynarodowego.

Przed Smoleńskiem Kaczyński notował tylko spadek notowań. Po wyborach byłby politykiem bez znaczenia.

Masz inne zdanie - jakie fakty przemawiają za tym, że Prezydent Kaczyński miał większe znaczenie międzynarodowe niż Sarkozy? Potrafisz napisać coś merytorycznie, bez odwoływania się do legendy? Nie potrafisz - EOT.
Dobry miałeś plan, ale zbyt czytelny. Odejść powoli od tematu po czym napisać coś z dupy.
Cytat:
Napisał brzoza
Pisałem Ci też o tym, że Rosjanie nieprzypadkowo tak wszystko rozegrali, żeby udział Twojego kraju umniejszyć.

Cytat:
A znasz procedury UE? UE działa tak wolno, że w trakcie negocjacji liczyć na nią nie można. Pisałeś, że nie mam pojęcia o polityce międzynarodowej. W tym momencie pokazujesz, że wiesz o niej tyle ile przedszkolak o atomach.

Merytorycznie Brzoza, proszę.

W innym przypadku - EOT.
Z fanatykami wierzącymi w legendę się nie dyskutuje.
Hmmm pozwól że podsumuję. UE mogła zainterweniować już PO podpisaniu umowy przez Pawlaka, ale gdyby to Pawlak poszedł do UE powiedzmy 3 miesiące wcześniej, to by i tak nic nie zmieniło, bo UE za wolno działa... Po raz kolejny stosujesz powalającą logikę Coś mnie naszło... Czy Ty nie kończyłeś przypadkiem humanistycznych studiów?

PS. Teraz Ty z kolei pominąłeś część moich wypowiedzi. Jak to mówią - źdźbło w oku sąsiada... Ehhh Bryku, Bryku...
Stare 06-24-2012, 08:58   #517
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Dobry miałeś plan, ale zbyt czytelny. Odejść powoli od tematu po czym napisać coś z dupy.
Niech to zdanie wystarczy na podsumowanie całej dyskusji.

Znowu rozgryzłeś i rozpoznałeś wszystkie układy, plany i zamiary - szkolenia odniosły skutek.

EOT
Stare 06-24-2012, 20:03   #518
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Prawie się zgadzam. Tylko w jednym się mylisz - to nie zacytowana przez Ciebie część mojego posta jest zwieńczeniem tej dyskusji, tylko ta ważniejsza - niezacytowana merytoryczna część. Plus Twoja lunatycka odpowiedź o spiskach, układach i szkoleniach Pewnie jestem agentem konkurencyjnego forum

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 06-24-2012 o 20:22
Stare 06-25-2012, 20:56   #519
Symonides
Moderator
General

Miasto: Hrabstwo Ducha
Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Cytat:
To tylko pozory, zmieniłem się i to bardzo. Choć pod pewnymi względami pewnie nie, np. zawsze lubiłem szukać dziury w całym Sęk w tym, że te poszukiwania bywają owocne
nie jest sie takim jak sami myslimy, tylko jak inni nas postrzegaja... - nic sie nie zmieniles. chopie, fandzolisz dokladnie tak samo jak dwa lata temu.
Stare 06-26-2012, 07:31   #520
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Symonides Zobacz Wiadomość
nie jest sie takim jak sami myslimy, tylko jak inni nas postrzegaja... - nic sie nie zmieniles. chopie, fandzolisz dokladnie tak samo jak dwa lata temu.
To dość powierzchowna obserwacja przyznasz... Chciałeś generalnie powiedzieć, że się ze mną nie zgadzasz?
Stare 06-26-2012, 18:03   #521
KaT
General

Domyślnie

http://wo.blox.pl/2012/06/Hipoteza-dwoch-Fymow.html
Stare 06-26-2012, 19:46   #522
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Nooo wreszcie coś na poziomie! Wołać Bryka, niech demaskuje oszołomów
Stare 06-26-2012, 20:30   #523
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-26-2012, 21:05   #524
Louis
General

Miasto: Gliwice
Wyślij wiadomość przez AIM do Louis wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Chomiq te drzwi normalnie są zamknięte.Otwierają się po okazaniu opłaty bieżącej za media z Torunia.Wtedy jest czas aby pocałować kaczkę w łapkę

Louis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-27-2012, 21:14   #525
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Nooo wreszcie coś na poziomie! Wołać Bryka, niech demaskuje oszołomów
Oszołomy demaskują się same, prawda?
Stare 06-28-2012, 05:45   #526
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Oszołomy demaskują się same, prawda?
Tak Bryku, tu się zgodzę:-)
Cytat:
Prawie się zgadzam. Tylko w jednym się mylisz - to nie zacytowana przez Ciebie część mojego posta jest zwieńczeniem tej dyskusji, tylko ta ważniejsza - niezacytowana merytoryczna część. Plus Twoja lunatycka odpowiedź o spiskach, układach i szkoleniach Pewnie jestem agentem konkurencyjnego forum
Stare 06-28-2012, 06:22   #527
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Tak Bryku, tu się zgodzę:-)
No i widzisz. Jak łatwo przyszło.
Żyj i wierz sobie dalej.

A na zakończenie:
Cytat:
Napisał wyclef+brzoza;
Stare 06-28-2012, 15:28   #528
srk76
Lieutenant General

Miasto: Dąbrowa Górnicza
Domyślnie

Cytat:
Wątek umarł, bo nie ma o czym gadać, bo Ruscy wszystko utajnili. Koniec kropka. Merytoryczne dyskusje nie mają sensu, bo wszyscy g**** wiemy.
Na forum o którym mówię wątek umarła nie dlatego że gówno wiemy tylko, że wszystko co wiemy wskazało na to co i w oficjalnych raportach stwierdzono. Spór toczył się jedynie na poziomie szczegółów w stylu był generał w kokpicie czy go nie było. Wieża nakazała lądowanie czy dopuściła do zniżenie które samolot i tak przekroczył. Wszystkie dyskusje wywołane przez polityków nie dotyczą sedna sprawy tylko jak przywalić rządzącej ekipie która miała pecha że ten samolot się rypnął za ich rządów. Bo powinien już kilka razy wcześniej.

Rosjanie będą trzymać wrak tak długo jak uznają to za konieczne i prawo międzynarodowe jest za nimi. Tak samo jak władze Indii pokazały faka Rosjanom przy katastrofie ichniego samolotu na ścianie wulkanu. Kraj na którego terytorium doszło do katastrofy ma pierwszeństwo w określeniu przyczyn wypadku i przeprowadzeniu szczegółowego śledztwa prokuratorskiego. Marudzenie o wrak jest polityczną hucpą ludzi którzy jedyne co by z nim chcieli zrobić to wstawić w całości na Jasną Górę. Zwykłe śledztwa cywilne nad byle czym czasami trwają latami a ty byś chciał tak poważną rzecz zakończyć w 2 lata ?
Stare 06-28-2012, 20:31   #529
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
No i widzisz. Jak łatwo przyszło.
Żyj i wierz sobie dalej.

A na zakończenie:
Taaa.... Bardzo Cię przepraszam za tą jedną niefortunną wypowiedź. Udzielił mi się Twój styl wypowiedzi, postaram się już więcej nie robić personalnych wycieczek. Wiemy przecież, że to do niczego nie prowadzi, a że jesteśmy kulturalnymi ludźmi, to możemy przecież podyskutować na poziomie. Przypominam o pozostałej części mojego posta, do której ani razu się nie odniosłeś.

Cytat:
Napisał srk76 Zobacz Wiadomość
Na forum o którym mówię wątek umarła nie dlatego że gówno wiemy tylko, że wszystko co wiemy wskazało na to co i w oficjalnych raportach stwierdzono. Spór toczył się jedynie na poziomie szczegółów w stylu był generał w kokpicie czy go nie było. Wieża nakazała lądowanie czy dopuściła do zniżenie które samolot i tak przekroczył. Wszystkie dyskusje wywołane przez polityków nie dotyczą sedna sprawy tylko jak przywalić rządzącej ekipie która miała pecha że ten samolot się rypnął za ich rządów. Bo powinien już kilka razy wcześniej.

Rosjanie będą trzymać wrak tak długo jak uznają to za konieczne i prawo międzynarodowe jest za nimi. Tak samo jak władze Indii pokazały faka Rosjanom przy katastrofie ichniego samolotu na ścianie wulkanu. Kraj na którego terytorium doszło do katastrofy ma pierwszeństwo w określeniu przyczyn wypadku i przeprowadzeniu szczegółowego śledztwa prokuratorskiego. Marudzenie o wrak jest polityczną hucpą ludzi którzy jedyne co by z nim chcieli zrobić to wstawić w całości na Jasną Górę. Zwykłe śledztwa cywilne nad byle czym czasami trwają latami a ty byś chciał tak poważną rzecz zakończyć w 2 lata ?
Nie ukrywam, że nic nie wiem o technicznych szczegółach a o wszystkich teoriach spiskowych wiem pewnie mniej niż Wy, bo zdajecie się dość dobrze w tym orientować. Zwracam tylko uwagę na dwie rzeczy.

Pierwsza to motyw, o czym ostatnio ten topic jest. Temat jak każdy, można dyskutować.

Druga sprawa, to że, tak jak piszesz, mamy oficjalne raporty. Wiemy chyba wszyscy co to może oznaczać np. za komuny oficjalnie za Katyń odpowiedzialni byli Niemcy. Rosja nie jest bynajmniej krajem... praworządnym, więc oficjalne raporty mogą znaczyć dużo albo i nic.

Tak jak pisałem tysiąc razy - wszystkie obstrukcje ze strony Rosjan mogą wynikać z tego, że chcą celowo podsycić spiskowe teorie a zamachu rzeczywiście nie było. Jest całkiem sporo osób, które odrzucają hipotezę zamachu. Część z tych osób cieszy się u mnie poważaniem, więc jakoś mnie to tam przekonuje, ale na pewno nie całkowicie. Za dużo jest niejasności jak dla mnie.

Zgadzam się jednak całkowicie, że nie ma o czym dyskutować, jeśli chodzi o sam zamach. Co do takich rzeczy jak motyw, można sobie pogadać, jeśli ktoś ma ochotę.
Stare 06-29-2012, 14:19   #530
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
Rosja nie jest bynajmniej krajem... praworządnym, więc oficjalne raporty mogą znaczyć dużo albo i nic.
Mamy swój raport.
Stare 07-03-2012, 09:33   #531
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał srk76 Zobacz Wiadomość
Mamy swój raport.
I może gdybym go przeczytał, to bym zmienił zdanie. Oczywiście trzeba też sobie zdawać sprawę, że Polska nie jest w 100% suwerennym państwem i ten raport to też nie wyrocznia...
Stare 07-03-2012, 14:32   #532
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
... że Polska nie jest w 100% suwerennym państwem
Piszesz to w formie filozoficznego rozmyślania w temacie globalizacji, gospodarczych zależności międzynarodowych etc czy też z potrzeby politycznego bajdurzenia a'la prezio JK ?
Stare 07-03-2012, 17:18   #533
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Raczej z tego ostatniego. Bo przecież UE, bo przecież NATO bo przecież są takie tajne służby, że zmieniają fonty w Wordzie i raportu nie da się przeczytać w najistotniejszych momentach. Skoro nie zapoznałeś się z raportem to czemu komentujesz jego wartość, już drugi raz - za pierwszym razem zwróciłem ci na to uwagę.
Szacunek, że ktoś jeszcze podejmuje z nim dyskusje, mi dawno zabrakło na to siły.
WHT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-03-2012, 19:06   #534
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Po pierwsze nie krytykuję raportu. Gdzieś o tym napisałem? A dlaczego nie przeczytałem raportu? Nie dowiedziałbym się nic ponad to, co wiem od Was. Z raportu jasno i przejrzyście wynika, że zamachu nie było. Zgadłem? Wy czytaliście, jak zakładam? Warto? Możecie polecić jakieś ciekawsze fragmenty?

Czyli zakładacie, że agentów żadnych w Polsce nie widziano? Poza Klewkami oczywiście, ale to z obcego układu, więc się nie liczy. Optymistycznie, nie powiem

Jak to mówią "Nie zaprzeczaj oficjalnej wersji wydarzeń - bo będziesz z PiSu!"
Stare 07-06-2012, 12:31   #535
KaT
General

Domyślnie

http://wo.blox.pl/2012/07/Blad-pilota.html
Stare 10-25-2012, 10:58   #536
Roman2Aner

Miasto: Katowice
Domyślnie

Nawet nie uszanowano ofiar katastrofy:/ zdjęcia, które wyciekły do internetu są przerażające.

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania