Wróć   America's Army PL > America's Army 2.8.x > Taktyki walki

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 05-17-2003, 07:15   #1
max
Chief Warrant Officer

Domyślnie Mapka Taktyczna

Najwyzsza pora aby do gry wprowadzili mapke taktyczna - niezbedna do chociaz ogolnego rozstawienia ludzi. Wiekszosc z was pewnie uwaza ze faza planowania powinna byc dostepna tak jak np. teraz HUD -czyli zalezec od ustawien serwera. Wg mnie powinno to wygladac mniej wiecej tak jak teraz uzywa sie lornetli czyli po wcisnieciu klawisza pojawialaby sie mapa terenowa [chyba kazdy zolnierz posiada taka] z naniesionym przez dowodce rozmieszczeniem teamu i ogolna trasa do przebycia. Komunikowanie sie w grze przez raporty jest dosc prymitywne a nawet na ts na mapach terenowych trudno doladnie wytlumaczyc o jakie miejsce nam chodzi.

Tylko czy na takiej mapce powinny byc nabierzaco podane pozycje ludzi z teamu ? Wg mnie byloby to bardziej realistyczne niz przenoszona posmiertnie lornetka :wink: . Ewentualnie kolejnym przyciskiem zaznaczaloby sie nasza aktualn pozycje.

Oczywiscie wiiekszosc z was powie ze zyga juz Rainbow Six i mapka tak ale tylko do rozgrywek klanowych. Z mkapka AA:O bedzie dla mnie o 30% bardziej grywalna, bedzie wymagala lepszego zgrania i dobrego dowodztwa. Ile razy na officialach ludzie chca sie zgrac pytaja jaka taktyka obieramy, jakie rozstawienie a konczy sie to wszystko tym ze po dogadaniu sie 5 kolesi zajmuje 1 miejscowke.
max jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 05-17-2003, 07:51   #2
[GROM]_Nightorc
General

Wyślij wiadomość przez MSN do [GROM]_Nightorc
Domyślnie

nie koniecznie planowanie ale samo to gdzie kto jest bylo by przydatne... niektozy a napewno nooby nie znaja tych miejsc z Position Reportu... a za bajer dodalbym jakby kazdy kto zginie mial niesmiertelnik , wyobrazcie sobie ze powiedzmy za zebranie niesmiertelnika z trupa kolegi dodatkowe 5 pkt (potem oddac rodzinie )... albo zabranie czegos w stylu niesmiertelnika ruskom i sie chwalic ilu zabiles i kogo
Stare 05-17-2003, 09:18   #3
Sundowner
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Sundowner Wyślij wiadomość przez MSN do Sundowner
Domyślnie

Może od razu obcinać uszy ?

Mapa na którą byłyby naniesione aktualne pozycjie naszych... absolutnie nie... chyba, że jego pozycja pojawiała by sie na miapie, po podaniu przez konkretną osobę raportu...

Ta gra ma być niby realistyczna, i nie znam armi, w której zwykły oddział mięsa armatniego targa ze soba mapę wyświetlajacą pozycje swoich wojsk... Land Warior ?... prosze bardzo... ale do tego nam daleeeeko, bo sam system to jeszcze prototypy...
Stare 05-17-2003, 09:50   #4
max
Chief Warrant Officer

Domyślnie

chcialem napisac ze nie chodzi mi o pokazywanie pozycji wroga na mapie ale w koncu stwierdzilem ze to jest tak logiczne i oczywiste ze pominolem to, widac nie dla kazdego

ale z obcinaniem uszu to niezly pomysl i moznaby jeszcze skalpy brac :wink:
Stare 05-17-2003, 10:04   #5
[GROM]_Nightorc
General

Wyślij wiadomość przez MSN do [GROM]_Nightorc
Domyślnie

ale zobaczcie ile uroku by dodala bron krotka dla snipera albo noz dla wszystkich... teraz kiedy jak podniesiesz bron swojego i nie ma ammo to naprawde jest ciezko cos zrobic...
Stare 05-17-2003, 10:10   #6
Sundowner
General

Domyślnie

bład w zapisie miało być naszych, a nie przeciwnika
Stare 05-17-2003, 10:35   #7
max
Chief Warrant Officer

Domyślnie

No to teraz sie zgadzam bo jak pisalem wczesniej tez nie jestem pewien co do "realistycznosci" takiego rozwiazania ale ta mapa glownie sluzylaby do poczatkowego rozmieszczenia ludzi, pokazania kto gdzie ma sie umiejscowic, jaki teren obserwowac.
Zgodzisz sie chyba ze w realu o wiele latwiej sie komunikowac, dlatego w grze trzeba stworzyc jakis skuteczny, w miare bliski rzeczywistosci sposob przekazu danych
Stare 05-17-2003, 12:06   #8
Sundowner
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał max
...dlatego w grze trzeba stworzyc jakis skuteczny, w miare bliski rzeczywistosci sposob przekazu danych
TS ?
Stare 05-17-2003, 12:50   #9
Antol
General

Miasto: Swarzędz
Wyślij wiadomość przez AIM do Antol Wyślij wiadomość przez Yahoo do Antol
Domyślnie

Ale ktoś tu nie przewidział jednej sytułącji że na oficialach żadko kto słucha rozkazów. Na klanówkach niby się przyda ale od tego jest TS.
TS+Raport in=Interaktywna Mapka Taktyczna [IMT ]
to właśnie na TS powstają szybkie dygresje taktyczne, meldunki o pozycji wroga oraz padają rozkazy.
Stare 05-17-2003, 14:58   #10
max
Chief Warrant Officer

Domyślnie

Na TS to mozesz sobie na pipeline rozstawiac ludzi, powiesz im w jakim pomieszczeniu maja byc i tyle. Sproboj sobie rozmiescic team na river albo na MP tak, zeby lezeli za tym kamieniem, drzewem, krzakiem co miales na mysli. Sluchaj nie mozna dac dokladnych namiarow na mapie terenowej! Dlatego na klanowkach trzeba najpierw wejsc na pusty serv i pokazac DOKLADNIE gdzie kto ma lezec ale w ten sposob trzeba potem grac caly mecz gdyz zeby dac komus nowe namiary na pozycje w nastepnej rundzie potrzeba za duzo czasu na tlumaczenie. No jak na na np. nowym moscie SE powiedziec przez ts zeby sie skitral w choince ktora mamy na mysli ? Bedziesz pewnie tlumaczyl ze ta choineczka na N, troche w prawo od tego drzewa bez lisci ale blizej niz tamte kamienie.... Jasne
W realu wystarczyloby pokazac palcem i tyle.
Pozatym nie wszyscy z ktorymi gram znaja polski/angielski a juz na pewno nie siedza ze mna na TS
Stare 05-17-2003, 15:04   #11
Sundowner
General

Domyślnie

... ale ludzie lubą sobie komplikowac życie... mamy TS'a, mamy komendy rekoma i mamy tracery w SAW - to mi wystarcza...

[Update]

Ha, ha, ha... już widzę jak wszystcy w dróżynie chętnie patrzą na ta mapę żeby zobaczyć jakie to genialne taktyki wymyślił nasz 12/14 letni statsiaż/dowódca
Stare 05-17-2003, 15:09   #12
[6BDS]_Krupier_PL
Major

Wyślij wiadomość przez MSN do [6BDS]_Krupier_PL
Domyślnie

Skoro ma byc wprowadzony ekspert od infiltracji w kolejnych wersjach gry, jestem w stanie wyobrazic sobie sytuacje w ktorej na mapie taktycznej ustawia sie falszywe rozstawienie po to aby wprowadzic przeciwnika w błąd. Z tego względu nikt z tego nie bedzie korzystal. A przed meczem opracuje sie kilka miejsc... Taka sztywnosc w ktorej Squad leader mowi co do kamienia, kto gdzie ma lezec z resztą nie jest wskazana, gdyz SL nie jest nieomylny, a gra jest na tyle dynamiczna ze wymaga od graczy elastycznosci. Nie wyobrazam sobie sytuacji w ktorej, powiedzmy bedac SL'em miealbym mowic Antolowi (ktory jest ode mnie 100 razy lepszy w snajpie) gdzie ma lezec na MP.
[6BDS]_Krupier_PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-17-2003, 15:10   #13
Antol
General

Miasto: Swarzędz
Wyślij wiadomość przez AIM do Antol Wyślij wiadomość przez Yahoo do Antol
Domyślnie

No niekoniecznie, jeśli na klanówce każą mi chronić to miejsce to ustawiam się w tym miejscu jakie mi pasuje, żęby osłaniać, podobnie na mapie MP, tobie może się wydawać że to dobre miejsce ale osoba która ma to zadanie wypełnić nie zabardzo pasuje. Cała zabawa polega na zgraniu a nie na tym że np. grając z kolegami z klanu jakiś gościu będzie mi kazał ustawić się tu i tu, wtedy będzie veto rozkazu nie wykonam i co mi wtedy zrobią : Dlatego mapka taktyczna jest niepotrzebna.
UPDATE:
Cytat:
Napisał [6BDS
_Krupier_PL]Nie wyobrazam sobie sytuacji w ktorej, powiedzmy bedac SL'em miealbym mowic Antolowi (ktory jest ode mnie 100 razy lepszy w snajpie) gdzie ma lezec na MP.
Stare 05-22-2003, 07:08   #14
Hool.de.Nord
Lieutenant Colonel

Domyślnie

Mapka nie jest potrzebna, ale warto umówić się kto gdzie ma iść, kogo ma kryć, czego ma bronić, gdzie kampić, kogo w konia zrobić itp. :wink: Prosty przykład: lezie sobie na Pipeline w tunelach 3 kolesi gęsiego (idący przodem trzyma granat w ręku ), a ja wyskakuję zza rogu i koszę ich 4 seriami z M16. Czy ktoś mówił że grając warto się trzymać razem? :wink:
Stare 05-22-2003, 08:04   #15
WUKASZ
General

Wyślij wiadomość przez MSN do WUKASZ
Domyślnie

Szczerze mowiac zafascynowanie tsem ze strony niektorych mnie dziwi. Klanowki jasna sprawa. Wszelka inna rozgrywka niezabardzo. Dlatego mapka taktyczna w jakiejkolwiek formie moze byc namiastka tego czym jest TS jezeli chodzi o taktyke. Nawt jezeli polowa teamu oleje plan przynajmniej czesc graczy bedzie chciala sie zastosowac. Z moich obserwacji wynika ze znaczna czesc graczy chetnie podporzadkowywuje sie rozsadnemu planowi.
WUKASZ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-26-2003, 08:12   #16
Aron
Second Lieutenant

Wyślij wiadomość przez MSN do Aron
Domyślnie

jestem za powinna byc mapa :evil: czy armie nietać na mapy
Aron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-05-2003, 14:07   #17
Guest

Domyślnie

na oficjalach mapa będzie tylko kolejnym gajetem i tyle dobre porównanie z tą lornetką, mi wadzic nie będzie no chyba że pozycje pokazywac będzie to by zabiło realizm gry w 50%
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-21-2003, 16:34   #18
DOMINATORO
Second Lieutenant

Wyślij wiadomość przez MSN do DOMINATORO
Domyślnie

Lornetka sie przydaje a malo realistyczne jest jej dziedziczenie w trakcie walki inna sprawa ze nikt nie chodzilby po nia gdyby nalezalo ja zabrac zabitemu choc gdyby szlo za tym wiecej punktow to kto wie .
DOMINATORO jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-26-2003, 14:34   #19
Guest

Domyślnie

Byloby git, gdyby mapa byla przynajmniej na poczatku - plus mozliwosc przeprowadzenia krotkiej odprawy. Mapa + krotki chat przed roagrywka. Czesto gra sie nie znajac ludzi, z ktorymi gramy, to by moze pozwolilo na lepsze 'zgranie' druzyny.
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-22-2003, 16:51   #20
Ranger
First Lieutenant

Wyślij wiadomość przez MSN do Ranger
Domyślnie

nie do końca rozumiem ... jak sobie tą mapkę wyobrażacie, oprzecieżaby na nią cokolwiek nanieść potrzeba dobre 5 minut... żeby to wszystko miało jakiś sens ... a czasem dowódca zmienia się jak w kalejdoskopie
Stare 12-25-2003, 09:16   #21
VashPL
Sergeant Major of the Army (SMA)

Domyślnie

Mapa taktyczna to lipa. Na oficjalach nikt nie słucha rozkazów, każdy zajmuje pozycje gdzie chce. Grałem w Ghost Recon, tam było coś w stylu mapy taktycznej i tak mnie to wkurzało, że zagrałem raz a potem już nie wkładałem płyty do cd-romu. Nara z mapą taktyczną
VashPL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-25-2003, 17:33   #22
Simplus|Lukasz
Major

Wyślij wiadomość przez MSN do Simplus|Lukasz
Domyślnie

Mapa taktyczna nawet niezły pomysł tylko musiała by być mała coś wpodobie do tunelu
Simplus|Lukasz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-31-2006, 10:50   #23
aoch
Sergeant

Wyślij wiadomość przez Yahoo do aoch
Domyślnie

Mnie se pomysl z mapką podoba. Co do nanoszenia pozycji mam pewne wątpliwości, mogłoby to zaburzyć rytm gry. Natomiast mapka z zaznaczonymi dokładnie miejscami przydałaby się na pewno. Zwłaszca początkującym takim jak ja, którzy nie znają jeszcze map na pamięć.
aoch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-31-2006, 10:54   #24
Zwirek
Lieutenant General

Wyślij wiadomość przez MSN do Zwirek
Domyślnie

Cytat:
Wysłany: Czw Gru 25, 2003 9:33 pm
ale zes stary trupa odgrzebal
- [PSF]
Zwirek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-31-2006, 15:56   #25
RHK111
General

Wyślij wiadomość przez MSN do RHK111
Domyślnie

Robcie sobie sami:

http://www.foolishentertainment.com/index.asp

Salu2

PD my wykorzystujemy ATC for GhostRecon2 dla noobow w clanie.

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania