Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Co tam w świecie

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 04-01-2009, 23:26   #101
rmcdzk
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza Zobacz Wiadomość
To akurat nieprawda jest. Ci co mają KERS, będą go używać w tym samym miejscu, za to praktycznie niemożliwe staje się wyprzedzenie samochodu z KERS samochodem bez KERS (tak twierdzi Glock).
Nie bierzesz pod uwagę wieeelu innych czynników imho.
rmcdzk jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 04-02-2009, 06:57   #102
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

To musisz powiedzieć tym wszystkim specom od F1: kierowcom, komentatorom. Bo to nie moja opinia jest

Glock powiedział, że straty przyczepności, gdy się jedzie za innym samochodem, są bardzo duże. To są chyba te inne czynniki

Z kolei Kubica stwierdził, że jego wyprzedzanie było skutkiem różnego zużycia opon a nie nowych reguł (co z resztą dobrze wiemy).

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 04-02-2009 o 06:59
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-02-2009, 07:25   #103
kaktus
General

Wyślij wiadomość przez AIM do kaktus
Domyślnie

Cytat:
To musisz powiedzieć tym wszystkim specom od F1: kierowcom, komentatorom. Bo to nie moja opinia jest

Glock powiedział, że straty przyczepności, gdy się jedzie za innym samochodem, są bardzo duże. To są chyba te inne czynniki

Z kolei Kubica stwierdził, że jego wyprzedzanie było skutkiem różnego zużycia opon a nie nowych reguł (co z resztą dobrze wiemy).
Oboje maja racje.

Robert jechal na twardej mieszance a pistolet na zuzytej miekkiej.
Jadac za kims jedziesz w jego tunelu aerodynamicznym przez co mozesz jechac z ta sama predkoscia co gosc przed toba tylko z mniejszym zuzyciem mocy przez co masz jej zapas.
Niestety nie ma tak fajnie i czesto jest tak jak w samolotach ze za F1 sa takie turbulencje ze bardziej to przeszkadza niz pomaga. W lotnictwie dochodzi do katastrof jak mniejszy samolot wpadnie w tunel po jakims wiekszym jumbo.
kaktus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-02-2009, 14:39   #104
rmcdzk
General

Domyślnie

Cytat:
Z grona komentatorów wyklucz Borowczyka i Zientarskiego bo oni to mają na prawdę ciekawe "teksty" Dobra dawka humoru co wyścig

Cytat:
No zawsze były, to chyba logiczne. Ale też mają slicki co poprawia przyczepność... Czasy okrążeń są porównywalne do ubiegłorocznych.
Tylko, że szkopuł polega na tym, że wyprzedza się na prostej gdzie tunel pomaga a przeważnie wyprzedzanie kończy się przy wejściu w zakręt. Glock'owi chodziło o szybkie wyjście z zakrętu (aby wejść w ten tunel i zdążyć nabrać przewagi prędkości przed końcem prostej) aby móc zacząć wyprzedzać, no ale pojawia się ale takie coś, że z kersem to możesz zniwelować pod warunkiem takim, że ten drugi go nie włączy idealnie w tym samym momencie ( przy założeniu, że oba bolidy ważą dokładkie tyle samo, mają identyczne warunki aerodynamiczne i taki sam silnik), pojawią się różnice prędkości oraz różnice w przyspieszeniu plus różny balast w zależności od stosunku ciężaru kierowcy/kersa (co spowoduje różnice w prowadzeniu się bolidów po danych zakrętach oraz dodatkowo stworzy jeszcze bardziej skombinowaną zależność między nowa aerodynamiką, oponami, podwyższonym pkt. ciężkości bolidu i zmienionym balastem) i właśnie to raczej poprawi odsetek wyprzedzania w wyścigu (no może nie w Monaco )

Widzisz trochę tego jest a sam pewnie nie mam pojęcia jeszcze o wielu innych detalach

Cytat:
Tak ale ja w swoim odczuciu zaobserwowałem o wiele więcej "wyprzedzania" w tym roku niż w poprzednich sezonach na tym torze (były góra 3 miejsca gdzie ktoś miał w ogóle szanse "coś" zrobić ), i właśnie to nie było spowodowane tylko różnicą opon miękkie/twarde.
Stare 04-02-2009, 15:47   #105
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Miasto: Lublin
Domyślnie

GP Australii: dyskwalifikacja Hamiltona i McLarena
http://sport.onet.pl/0,1248769,1945761,wiadomosc.html
Stare 04-02-2009, 15:50   #106
Malutki
General

Miasto: Bochnia/Kraków
Wyślij wiadomość przez AIM do Malutki
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dj. Gargamel Zobacz Wiadomość
GP Australii: dyskwalifikacja Hamiltona i McLarena
http://sport.onet.pl/0,1248769,1945761,wiadomosc.html
Dobrze mu tak, cwaniaczkowi.

Przyłącz się
Malutki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-03-2009, 06:43   #107
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Malutki Zobacz Wiadomość
Dobrze mu tak, cwaniaczkowi.
Taa najpierw w wywiadzie powiedział, że puścił Trullego a potem się z tego wycofał i stwierdził, że zwolnił bo się zaczytał w komunikaty z SC. A komunikatów z SC już wtedy nie było. Zaczęli drążyć temat i się dokopali. Dobrze mu tak, cwaniaczkowi

Cytat:
Napisał rmcdzk Zobacz Wiadomość
Z grona komentatorów wyklucz Borowczyka i Zientarskiego bo oni to mają na prawdę ciekawe "teksty" Dobra dawka humoru co wyścig
Wykluczyłem oczywiście
Cytat:
Napisał rmcdzk Zobacz Wiadomość

No zawsze były, to chyba logiczne. Ale też mają slicki co poprawia przyczepność... Czasy okrążeń są porównywalne do ubiegłorocznych.
Tylko, że szkopuł polega na tym, że wyprzedza się na prostej gdzie tunel pomaga a przeważnie wyprzedzanie kończy się przy wejściu w zakręt. Glock'owi chodziło o szybkie wyjście z zakrętu (aby wejść w ten tunel i zdążyć nabrać przewagi prędkości przed końcem prostej) aby móc zacząć wyprzedzać, no ale pojawia się ale takie coś, że z kersem to możesz zniwelować pod warunkiem takim, że ten drugi go nie włączy idealnie w tym samym momencie ( przy założeniu, że oba bolidy ważą dokładkie tyle samo, mają identyczne warunki aerodynamiczne i taki sam silnik), pojawią się różnice prędkości oraz różnice w przyspieszeniu plus różny balast w zależności od stosunku ciężaru kierowcy/kersa (co spowoduje różnice w prowadzeniu się bolidów po danych zakrętach oraz dodatkowo stworzy jeszcze bardziej skombinowaną zależność między nowa aerodynamiką, oponami, podwyższonym pkt. ciężkości bolidu i zmienionym balastem) i właśnie to raczej poprawi odsetek wyprzedzania w wyścigu (no może nie w Monaco )

Widzisz trochę tego jest a sam pewnie nie mam pojęcia jeszcze o wielu innych detalach

Tak ale ja w swoim odczuciu zaobserwowałem o wiele więcej "wyprzedzania" w tym roku niż w poprzednich sezonach na tym torze (były góra 3 miejsca gdzie ktoś miał w ogóle szanse "coś" zrobić ), i właśnie to nie było spowodowane tylko różnicą opon miękkie/twarde.
Jest trochę tego, ale całość sprowadza się do tego, że wszystkie samochody jadę w sznureczku jeden za drugim, tak już jest wiele sezonów a spora część ludzi związanych z zespołami F1 twierdzi, że nic się w tym sezonie w tej materii nie zmieni. Pożyjemy, zobaczymy
--------------------------------------------------------------------------------
- - Automatycznie połączona wiadomość - -
- - zamiast pisać jeden post pod drugim używaj przycisku EDYTUJ --
--------------------------------------------------------------------------------
http://en.f1-live.com/f1/en/headline...03070226.shtml

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 04-03-2009 o 06:43 Powód: Autołączenie postów
Stare 04-03-2009, 08:54   #108
rmcdzk
General

Domyślnie

Nigdy go nie lubiłem

edit: Mają już kÓnia! http://en.f1-live.com/f1/en/headline...03095813.shtml

Ostatnio edytowany przez rmcdzk : 04-03-2009 o 08:56
Stare 04-03-2009, 10:07   #109
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Taaa. Problem w tym, że drugim kÓniem powinien być Hamilton, bo to on skłamał
Stare 04-03-2009, 12:08   #110
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Domyślnie

niom - F1: Lewis Hamilton może zostać zdyskwalifikowany do końca sezonu
http://sport.onet.pl/0,1248769,1946562,wiadomosc.html
Stare 04-03-2009, 13:29   #111
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

http://www.formula1.com/news/headlines/2009/4/9126.html

Jak się ładnie kaja Myślę jednak, że skończy się na tym, że go postraszą. Chodzi o to, żeby w przyszłości nie było tego typu prób oszustw a jego dyskwalifikacja nikomu nie jest na rękę.
Stare 04-03-2009, 14:43   #112
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Domyślnie

Formuła 1: kierowca Brawn GP ukarany - Rubens Barrichello z zespołu Brawn GP został ukarany cofnięciem o pięć miejsc na starcie niedzielnego wyścigu o GP Malezji na torze Sepang.
Aktualny wicelider klasyfikacji generalnej kierowców po piątkowych treningach musiał wymienić skrzynię biegów w swoim aucie. Ponieważ według przepisów skrzynia biegów musi wytrzymać cztery wyścigi.

Właśnie za nieregulaminową wymianę tego elementu Brazylijczyk został ukarany.
http://sport.onet.pl/0,1248769,1946748,wiadomosc.html
Stare 04-03-2009, 14:52   #113
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

To dosyć powszechne F1. News jest o tyle istotny, że dotyczy kierowcy, który z okolicy 2 miejsca zleci w okolice 7. A to oznacza ciekawszy wyścig - szybszy samochód w środku stawki a nie na czele.

Warto jeszcze zauważyć, że Australia to dość nietypowy tor. Układ sił może się trochę zmienić w Malezji. Albo dopiero w Europie, bo Malezja i Bahrain też ponoć nie do końca oddają prawidzwy układ sił.
Stare 04-04-2009, 08:51   #114
foCus.
General

Wyślij wiadomość przez AIM do foCus.
Domyślnie

może mi ktoś w 1 zdaniu powiedzieć, czemu został zdyskfalifikowany? operatora mi zmieniali i nie miałem neta przez pare dni

foCus. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-04-2009, 09:10   #115
kaktus
General

Domyślnie

bo udawal ze jest wyprzedzany a tak naprawde zostal wyminiety. to tak w mega skrocie.

celowo zwolnil zeby go wyprzedzic a jak jest SC na torze to jest zakaz wyprzedzania i jest to karane dodaniem czasu
Stare 04-05-2009, 09:20   #116
iFOR.maLENstwo
General

Miasto: NSC
Wyślij wiadomość przez ICQ do iFOR.maLENstwo Wyślij wiadomość przez AIM do iFOR.maLENstwo
Domyślnie

i juz mi sie po 2gim okrazeniu odechcialo ogladac tego F1 na dzis :/

Ożeniony facet powinien zapomnieć o swoich pomyłkach.
Nie ma sensu, aby dwoje ludzi pamiętało o tym samym.
iFOR.maLENstwo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-05-2009, 09:27   #117
Symonides
Moderator
General

Miasto: Hrabstwo Ducha
Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

I jak to mowia: cały misterny plan w p....
Ja nie rozumiem, ciezkie miliony wydaja na te bolidy, szkoleni sa najlepsi inzynierowie na swiecie i technicy, mechanicy... i ja rozumiem ze moze sie cos popsuc, wyeksploatowac w trakcie wyscigu, ale jak to jest, ze stawiaja bolid na starcie puszczaja na warmup i cos jest zwalone?

Ostatnio edytowany przez Dj. Gargamel : 04-05-2009 o 09:30
Symonides jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-05-2009, 09:30   #118
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Domyślnie

tym bardziej ze nowy silnik

Ostatnio edytowany przez Dj. Gargamel : 04-05-2009 o 09:39
Dj. Gargamel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-05-2009, 11:10   #119
Symonides
Moderator
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

ale mimo wszystko podoba mi sie to, ze tabela w tym sezonie jest praktycznie odwrocona do gory nogami
Stare 04-05-2009, 18:34   #120
rmcdzk
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał iFOR.maLENstwo Zobacz Wiadomość
i juz mi sie po 2gim okrazeniu odechcialo ogladac tego F1 na dzis :/
lol
Stare 04-05-2009, 19:00   #121
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

No ja obejrzałem do końca i z 15 zakładów weszło mi 12 Jeden to Robert, więc pewnie też by wszedł. Ale wyścig był ciekawy.

Lol poprawka. Z 15 weszło 13, a dwa które nie weszły były na Kubicę. Jak to patriotyzm potrafi być zgubny

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 04-05-2009 o 19:05
Stare 04-05-2009, 19:28   #122
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

a wymien te, ktore ci weszly? bo jak taki z Ciebie kozak, to bede Cie prosil o podawanie na co mam stawiac
Stare 04-10-2009, 16:55   #123
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Za dużo tego. Poza tym to wypadek przy pracy Tydzień temu wtopiłem więcej niż teraz wygrałem (choć to przez głupiego Niemca)

Głównie stawiam HEAD to HEAD, czyli np. Brawn > BMW, Hamilton > Vettel i pozycje, czyli poszczególni zawodnicy w top8, top6 i top3. Ale to są niskie kursy i w sumie jestem jakieś 30% do przodu teraz. To niewiele

http://en.f1-live.com/f1/en/headline...05091054.shtml

McLaren trzeszczy w posadach
Ciekawy artykulik

http://www.rp.pl/artykul/9210,288184...iedzenia_.html
To jest dobre

http://www.formula1.com/news/intervi...09/4/9166.html

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 04-10-2009 o 16:55 Powód: Autołączenie postów
Stare 04-15-2009, 20:42   #124
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Domyślnie

no i dyfuzorki legalne

tu mala ciekawostka

http://www.sport1.pl/Roadshow-w-Duba...rozbity/a80390
Stare 04-15-2009, 20:50   #125
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

To tylko pokazuje, jakimi mistrzami kierownicy są kierowcy F1, skoro tak łatwo stracić panowanie nawet na prostej.
Stare 04-15-2009, 22:12   #126
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

Wyclef, a to co napisales tylko pokazuje, ze jestes "miszczem" w swojej dziedzinie, a jakiej to wszyscy wiedza

A co do dyfuzorkow, to bylo do przewidzenia i imho dobrze sie stalo.
Stare 04-16-2009, 06:52   #127
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Epic fail, na szczescie fordkowi nic sie nie stalo.
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-16-2009, 07:09   #128
kaktus
General

Domyślnie

Nie chce mi sie wierzyc ze byl to jego blad ... jak dla mnie to tylne kolo z prawej wolniej sie krecilo od lewego, a pozniej to koles nie ogarnal tematu
Stare 04-16-2009, 15:32   #129
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał kaktus Zobacz Wiadomość
Nie chce mi sie wierzyc ze byl to jego blad ... jak dla mnie to tylne kolo z prawej wolniej sie krecilo od lewego, a pozniej to koles nie ogarnal tematu
Bo jest coś takiego jak dyferencjał i gościo mógł trafić np. na kawałek śliskiego. Ale to mało prawdopodobne w Dubaiu Możliwe, że lekko skręcił. Ale przede wszystkim pewnie za mocno wcisnął gaz. Możliwe też oczywiście, że to rzeczywiście coś z autem. W sumie podejrzewam, że dyferencjały w F1 są mocno "sztywne". Choć z drugiej strony im mniej "sztywny" dyferencjał, tym lepsza sterowność... ChGW

@Symonides

Szczerze mówiąc, to nie wiem o so chozi...

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 04-16-2009 o 15:34
Stare 04-16-2009, 16:58   #130
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

Brzoza, wez no sie dokladnie przyjrzyl temu filmikowi...
Stare 04-16-2009, 19:14   #131
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Zaintrygowałeś mnie. A teraz wyjaśnij o co chodzi. Jakby się okazało, że przegapiłem coś bardzo dużego, to dodam, że dwa dni siedziałem po 12h w robocie
Stare 04-16-2009, 20:58   #132
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

Na moje krzywe oko widac, ze cos sie stalo z bolidem niczym jeszcze zaczal skrecac. filmik srednio wyrazny (mimo HQ), ale imho jest smuga, tak jakby szlag trafil opone, czy cus.
Stare 05-08-2009, 09:44   #133
.montrey
Brigadier General

Domyślnie

Kubica 3, Heidfeld 4 w pierwszej sesji co wy na to?
Stare 05-08-2009, 09:49   #134
Louis
General

Miasto: Gliwice
Wyślij wiadomość przez AIM do Louis wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Cytat:
Napisał .montrey Zobacz Wiadomość
NICE
http://www.formula1.com/results/season/2009/808/6623/

Louis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-08-2009, 09:56   #135
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

To juz po wywaleniu KERSa?
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-08-2009, 10:13   #136
.montrey
Brigadier General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Chomiq Zobacz Wiadomość
To juz po wywaleniu KERSa?
tak
Stare 05-08-2009, 10:23   #137
iFOR.maLENstwo
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do iFOR.maLENstwo Wyślij wiadomość przez AIM do iFOR.maLENstwo
Domyślnie

Cytat:
a ja na to ze 2 tygodnie temu tez Kubica w pierwszym treningu byl wysoko a jak skonczyl kazdy wie, co Ty na to ?

obserwowalem trening na formula1.com (tzn czasy) i przez wiekszosc byl w srodku stawki a heidfeld pod koniec

Stare 05-08-2009, 10:27   #138
.montrey
Brigadier General

Domyślnie

Cytat:
a ja na to ze 2 tygodnie temu tez Kubica w pierwszym treningu byl wysoko a jak skonczyl kazdy wie, co Ty na to ?

obserwowalem trening na formula1.com (tzn czasy) i przez wiekszosc byl w srodku stawki a heidfeld pod koniec
heidfeld tez byl wysoko?
Stare 05-08-2009, 10:36   #139
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Heidfeld był pod koniec bo miał problemy techniczne i przez godzinę siedział w garażu. Jak wyjechał, to był trochę szybszy od Kubicy, ale ogólnei BMW było około 15-16 pozycji. Potem założyli miękkie opony i wskoczyli 3-4. Leniu ma rację, że podobnie było dwa tygodnie temu. Z tym że wtedy BMW jako jedyne założyło miękkie opony, a teraz większość z nich korzystała. Tyle tylko, że BMW bardzo słabo jechało na twardych, a to na nich pewnie przyjdzie przejechać większą część wyścigu. A np. Trulli całą sesję jeździł na miękkich a rekord zrobił na twardych.
Stare 05-08-2009, 10:54   #140
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

Cytat:
heidfeld tez byl wysoko?
FRI Practice 2 in:

00D01H15M25S

poczekamy zobaczymy

Stare 05-08-2009, 10:59   #141
Louis
General

Domyślnie

To idę umyć okna-na 2 trening zdążę

Stare 05-08-2009, 12:57   #142
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

polowa treningu i ze tak powiem szalu nie ma, Kubica na 14 a drugie BMW na 17

Stare 05-08-2009, 13:00   #143
Gwynbleidd.
Captain

Miasto: Wałbrzych
Wyślij wiadomość przez AIM do Gwynbleidd.
Domyślnie

Nieciekawie, dopiero wróciłem z matury, ale coż... jestem pełen nadziei... ostatnio działa cuda w moim przypadku więc może...
Stare 05-08-2009, 13:43   #144
.montrey
Brigadier General

Domyślnie

Kubica jedzil na twardych a reszta na miekkich? nie wiem co oni tam sprawdzali ale im nie poszlo zobaczymy jak 3 trening pojdzie
Stare 05-08-2009, 13:49   #145
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Domyślnie

Cytat:
polowa treningu i ze tak powiem szalu nie ma, Kubica na 14 a drugie BMW na 17
na 1 treningu 3 i 4
Stare 05-08-2009, 13:59   #146
Louis
General

Domyślnie

http://www.formula1.com/results/season/2009/808/6624/

Nieciekawie się to zakończyło
Ale jestem dobrej myśli na niedzielny wyścig

Stare 05-08-2009, 14:01   #147
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dj. Gargamel Zobacz Wiadomość
na 1 treningu 3 i 4
przeciez pisalem ze 2 tygodnie temu bylo podobnie ze w pierwszym treningu rewelacja (opierajac sie jedynie na czasach) a w drugim juz 'po staremu'

treningi ciezko jakos tam specjalnie analizowac bo nikt do konca nie wie co i w ktorym momencie jaki zespol testuje i sprawdza tak wiec jesli juz cos ma sie wyjasnic to dopiero w sobote podczas kwalifikacji

Stare 05-08-2009, 16:08   #148
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

no i teraz widac kto nie pracuje tylko sie obija w domu..
Stare 05-08-2009, 18:35   #149
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

O wypraszam sobie. Ja się obijam w pracy
Cytat:
Vettel said he had a normal Friday apart from a radio problem that sounded like Spanish taxi drivers talking to him.
Hłehłehłe

http://www.formula1.com/news/features/2009/5/9323.html

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 05-08-2009 o 18:35 Powód: Autołączenie postów
Stare 05-08-2009, 21:19   #150
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

Cytat:
O wypraszam sobie. Ja się obijam w pracy
Heeeh ja jeszcze mniej bo poprostu na jednym monitorze plumkalo F1 na drugim wyotwierana byla robota ktora sie z czasem posuwala zwyczajowym piatkowym tempem

Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania