Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Co tam w świecie

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 05-13-2009, 18:53   #51
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał KaT Zobacz Wiadomość
Ty tak na poważnie, czy znowu odjechałeś w jakaś swoją fantazję? Nigdzie słowa nie pisałem o utrzymywaniu lub nie jakichkolwiek przedsiębiorstw. Ustosunkuj się lepiej do tego co faktycznie napisałem w tym fragmencie, który cytujesz.
Proszę bardzo. Nikt nie da kredytu, którego nie spodziewa się spłaty, jeśli będzie pożyczał swoje pieniądze a nie wydrukowane. Co do upadających przedsiębiorstw i upraw na pustyni, to już odpisałem. Teraz Ty się ustosunkuj. Aha, napisałeś o upadających przedsiębiorstwach. Nie pamiętasz, więc zacytuję:
Cytat:
Napisał Kat
...taki gdzie największe koncerny samochodowe stoją na krawędzi bankructwa?...
Rozumiem, że po prostu reprezentujesz nurt realnego socjalizmu i centralnego sterowania gospodarką. Ok, Twoje prawo

Cytat:
Ale głupi Ci Niemcy, że Cię na kanclerza nie wybrali.
Czyli nie zaprzeczasz już, że kasa idzie z ich podatków?

Cytat:
Na razie to ty opowiedziałeś bajkę o tym, że Niemcy na tym tracą. Dla Ciebie to przecież oczywista oczywistość, więc nie będzie problemu z przytoczeniem źródeł tych rewelacji i jakichkolwiek konkretów.
Chcesz żebym przytoczył argumenty na to co nazwałeś bajką? Toż to jest argument sam w sobie, na który zresztą nie potrafisz odpowiedzieć, więc może przypomnę raz jeszcze:
Cytat:
Napisał brzoza
Czyli generalnie jeździli by sobie starszymi ale sprawnymi samochodami, a tak muszą z czegoś zrezygnować, żeby sfinansować rynek samochodowy. Bo chyba nie myślisz, że pieniądze biorą się z powietrza? Gdyby tak było wystarczyło by sfinansować wszystkie dziedziny w sposób analogiczny do rynku samochodowego. Ekonomiczne perpetum mobile
Cytat:
Nic nie wyjaśniłeś. Myliłeś się twierdząc, że za złomowanie dopłacają podatnicy.
Argument, że to idzie z podatków, bo Niemcy nie mają kopalnii, pominąłeś. A teraz przyjmujesz za aksjomat, że to nie idzie z podatków. Nieźle

Cytat:
A kupowanie używanego ma jakiś wpływ na konkurencyjność? Chyba faktycznie ciężko będzie przekonać kogoś, kto nie rozumie definicji słowa konkurencyjny.
Widzę, że Twoje "naukowe" poglądy na ekonomię do końca przesłoniły Ci zdrowy rozsądek. OPŁACALNOŚĆ, to jest bilans zysku z inwestycji (w horyzoncie czasowym) i kosztu inwestycji. Skoro nie kupowali nowych, to znaczy, że to nie jest opłacalne. Zresztą wciągnąłeś mnie w durną dyskusję, jakby nie było oczywiste, że zezłomowanie sprawnego samochodu, który nawet w polskich warunkach może jeszcze bez większych inwestycji pojeździć 7 lat a co dopiero w niemieckich i wydanie fortuny na nowe, jest kompletnym debilizmem - koniec kropka.

Cytat:
To jest powszechnie znany fakt, że nowe samochody palą więcej benzyny i z wiekiem psują się coraz mniej. Tak mi mózg wyprali, że wolę nowy samochód od używanego. Ok, wy towarzyszu budujcie dalej IV RP, gdzie się jeździ niepsującymi się używkami, a ja zostaną na zgniłym zachodnie, gdzie śmigają nówkami.
Załóżmy, że kupiłeś rok temu 9 letnie auto, w którym do tej pory nic nie wysiadło. Zamiast wziąć kredyt i go spłacać w bólach, pozostałą po zakupie używki kasę można zainwestować. W momencie, gdy ktoś inny po 5 latach spłaca kredyt, ma zero kasy i 5 letnie auto, delikwent ma już sporo odłożonych oszczędności, które przez cały czas procentowały. W tym momencie może sobie już kupić nowe auto za cenę tego nowego pięć lat temu - tyle że bez kredytu. Może tak zrobić, ale może też znowu kupić używane i za 5 lat mieć na działkę pod Warszawą. Chyba jednak towarzysz Brzoza jest lepiej przystosowany do życia w kapitaliźmie niż towarzysz Kat

Cytat:
Bo kapitalizm to tak naprawdę socjalizm dla bogatych. W końcu za ich błędy i tak płaci szary obywatel...

http://wo.blox.pl/2009/05/Kapitalisci.html
Fajny artykuł. Podoba mi się szczególnie przykład ostatni - budujący. Tylko skoro się zgadzasz, to nie wiem czemu się nie zgadzasz? Choć w moim cytacie nie chodziło akurat o podatników, tylko o inne gałęzie przemysłu. Taka interwencja rządu niemieckiego na pozór nie jest tragiczna, bo w końcu pieniądze podatników trafiają do przedsiębiorców (producentów samochodów). Ale liberalizm gospodarczy zakłada, że taka interwencja nie jest potrzebna, bo wolny rynek sam najlepiej wie, gdzie powinny trafić środki. Chyba nie powiesz, że to jest jakaś UPR-utopia i skrajna skrajność?

Z niemieckiego punktu widzenia jednak taka decyzja jest bardzo niekorzystna z jeszcze innego powodu. Finansują w ten sposób nie tylko niemiecką motoryzację, ale też francuską, koreańską itd..
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 05-14-2009, 09:57   #52
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza Zobacz Wiadomość
Proszę bardzo. Nikt nie da kredytu, którego nie spodziewa się spłaty, jeśli będzie pożyczał swoje pieniądze a nie wydrukowane.
Jasne. Zauważ, że pracownik pożycza nie swoje właśnie, tylko firmowe. W USA dochodzi do tego sprzedaż przez brokera(coś jak nasz Open Fajans), który ma gdzieś czy kredyt będzie spłacony, bo jemu płacą od sprzedanej sztuki. Z drugiej strony gdyby bank sprzedawał kredyty bezpośrednio to sprzeda ich dużo mniej(raz, że koszty obsługi będą większe, dwa że ludzie będą musieli drałować do oddziału banku po kredyt zamiast załatwić formalności w swojej miejscowości przez pośrednika-brokera), gdyż będzie mniej konkurencyjny niż bank, który korzysta z usług pośredników. Innymi słowy wolny rynek sam doprowadza cyklicznie do kryzysu, gdyż premiuje tych, którzy więcej ryzykują.

Cytat:
Co do upadających przedsiębiorstw i upraw na pustyni, to już odpisałem. Teraz Ty się ustosunkuj. Aha, napisałeś o upadających przedsiębiorstwach. Nie pamiętasz, więc zacytuję:
Dyskusja się zaczęła się od dopłat do złomowania, a ty jakimś cudem zaczynasz mi przypisywać jakieś dziwne słowa. Ja w każdy kolejny poście staram się wykazać Ci tylko, że:

a) kapitalizm o którym trąbisz jest utopią i nie (za)istnieje nigdzie na świecie.
b) obecnie funkcjonujący kapitalizm nie jest bez wad, a UE to nie tylko samo zło i kretyńskie pomysły.

Cytat:
Rozumiem, że po prostu reprezentujesz nurt realnego socjalizmu i centralnego sterowania gospodarką. Ok, Twoje prawo
Wskaż jedno moje zdanie, które o tym świadczy.

Cytat:
Czyli nie zaprzeczasz już, że kasa idzie z ich podatków?
Wskaż jedno moje zdanie, gdzie napisałem, że jest inaczej. Służba zdrowia lecząca ofiary wypadków na drogach także jest finansowana z podatków i co z tego? To ty na razie nie udowodniłeś, dlaczego ten pomysł jest taki zły jak mówisz. Masz tylko jakieś własne teorie oparte na uprzedzeniu do UE(a może do Niemców).

Cytat:
Chcesz żebym przytoczył argumenty na to co nazwałeś bajką? Toż to jest argument sam w sobie, na który zresztą nie potrafisz odpowiedzieć, więc może przypomnę raz jeszcze:

Argument, że to idzie z podatków, bo Niemcy nie mają kopalnii, pominąłeś. A teraz przyjmujesz za aksjomat, że to nie idzie z podatków. Nieźle
Dyskutujesz sam z sobą? Kasa idzie z podatków i co z tego?

Cytat:
Widzę, że Twoje "naukowe" poglądy na ekonomię do końca przesłoniły Ci zdrowy rozsądek. OPŁACALNOŚĆ, to jest bilans zysku z inwestycji (w horyzoncie czasowym) i kosztu inwestycji.
Chwila, bo znowu zmieniasz temat. Ja się pytam w jaki sposób kupowanie nowych aut zmniejsza konkurencyjność, jak to raczyłeś napisać.

Cytat:
Skoro nie kupowali nowych, to znaczy, że to nie jest opłacalne.
No patrz, a ja myślałem o innych możliwościach np: może kogoś po prostu nie stać było na nowy, a dzięki tej dopłacie stanie się to realne. Zresztą co to ma do rzeczy? Państwo sponsoruje cała masę nieopłacalnych rzeczy jak chociażby służba zdrowia czy wojsko.

Cytat:
Zresztą wciągnąłeś mnie w durną dyskusję, jakby nie było oczywiste, że zezłomowanie sprawnego samochodu, który nawet w polskich warunkach może jeszcze bez większych inwestycji pojeździć 7 lat a co dopiero w niemieckich i wydanie fortuny na nowe, jest kompletnym debilizmem - koniec kropka.
Pewnie, że może i nikt Ci nie broni jeździć kilkunastoletnim trupem nie bitym i jeżdżonym przez emerytkę tylko w niedziele do kościoła. Nie jestem jednak taki pewny co do tego fragmentu o braku większych inwestycji w takie auto. Tak jak pisałem na początku masz swoją brzozową perspektywę, która nie uwzględnia tego, że kogoś po prostu stać na nowe auto i że taki ktoś woli żonę z dzieckiem wozić nowoczesnym i bezpiecznym samochodem, niż wypasionym W124/Audi 80/Bejcą rocznik 1992.

Cytat:
Załóżmy, że kupiłeś rok temu 9 letnie auto, w którym do tej pory nic nie wysiadło.
Kupując 9-letnie auto na dobry początek trzeba wsadzić 10% ceny w gruntowny przegląd z wymianą rozrządu.

Cytat:
Zamiast wziąć kredyt i go spłacać w bólach, pozostałą po zakupie używki kasę można zainwestować. W momencie, gdy ktoś inny po 5 latach spłaca kredyt, ma zero kasy i 5 letnie auto, delikwent ma już sporo odłożonych oszczędności, które przez cały czas procentowały. W tym momencie może sobie już kupić nowe auto za cenę tego nowego pięć lat temu - tyle że bez kredytu. Może tak zrobić, ale może też znowu kupić używane i za 5 lat mieć na działkę pod Warszawą. Chyba jednak towarzysz Brzoza jest lepiej przystosowany do życia w kapitaliźmie niż towarzysz Kat
O czym tym w ogóle mówisz? Gdzie ja pisałem coś o kredytach, co? Napisałem wyraźnie, że najwidoczniej nie mieści Ci się w głowie, że kogoś stać na nowe auto. Napiszę jaśniej - za gotówkę

BTW twoje wyliczenia są oderwane od rzeczywistości. Zainwestować w lokatę, która po uwzględnieniu inflacji daje 2% zysku rocznie? A co z remontami 9-letniego auta przez 5 lat? Nic się na 100% nie popsuje? Kompletnie nie rozumiem także sensu zdania "W tym momencie może sobie już kupić nowe auto za cenę tego nowego pięć lat temu" - a inflacja?.
Nie rozumiesz w dalszym ciągu o czym pisałem od początku. Załóżmy, że gość ma np: 45K na samochód. Może kupić za to 10 letniego BMW5 lub nowy samochód klasy kompakt. I jeśli państwo mu odpali 5K za złomowanie aktualnie posiadanej używki i zakup nowego auta, to duża część osób się na to zdecyduje. Oczywiście brzoza może sobie kupić używkę, bo to w końcu wolny kraj jest.

Cytat:
Ale liberalizm gospodarczy zakłada, że taka interwencja nie jest potrzebna, bo wolny rynek sam najlepiej wie, gdzie powinny trafić środki. Chyba nie powiesz, że to jest jakaś UPR-utopia i skrajna skrajność?
Tak, niewidzialna ręka rynku to jest UPR-utopia i skrajna skrajność. Owszem, nadmiar państwa szkodzi dużo bardziej, jednak niezbędne jest minimum kontroli nad zapędami kapitalistów i korporacji.

Cytat:
Z niemieckiego punktu widzenia jednak taka decyzja jest bardzo niekorzystna z jeszcze innego powodu. Finansują w ten sposób nie tylko niemiecką motoryzację, ale też francuską, koreańską itd..
Która to motoryzacja płaci podatki od samochodów sprzedanych w Niemczech i zatrudnia tam ludzi.

Ostatnio edytowany przez KaT : 05-14-2009 o 10:01
KaT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-18-2009, 14:46   #53
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie

Możecie dyskutować o regulowaniu bądź nieregulowaniu rynku finansowego, ale rynek oparty na systemie monetarnym nigdy nie uwzględni Waszego interesu - służy wąskiej grupie ludzi, elicie, która jest w stanie nim manipulować w skali światowej poprzez instytucje takie jak MFW, fed, Bank Of America, itd.

Bardzo ładnie obrazuje to popularno-naukowy film Zeitgesit Addendum. Można pobrać darmowy torrent ze strony, bądź oglądnać na youtube:
http://zeitgeistmovie.com/.
Polecam zobaczyc na projektorze ze znajomymi, którzy są potem w stanie przeprowadzić dyskusję na poziomie. Addendum jest częścią drugą, część pierwsza traktuje bardziej o religii, więc odbiega od tego tematu, ale w sumie też warto go zobaczyć.
Stare 05-18-2009, 17:18   #54
kaktus
General

Wyślij wiadomość przez AIM do kaktus
Domyślnie

@ghash szkoda ze naszym partyjniakom nie chce sie go ogladac co by pewne rzeczy w przystepny sposob miec pokazane
kaktus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-06-2009, 11:49   #55
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

http://www.rp.pl/artykul/2,402066_Re..._bankiera.html

Z tego artykułu wiele wynika. Skoro zarobił GS, to ktoś musiał stracić. A najwięcej pewnie stracili zwykli ludzie, przez chory zglobalizowany system finansowy.
Stare 12-07-2009, 09:59   #56
KaT
General

Domyślnie

Wynika tyle, że ludzka zawiść(zwłaszcza w Polsce) nie zna granic. Co Cię tak bulwersuje w tym, że prywatna firma daje bonusy swoim pracownikom? To jest normalna polityka każdej korporacji, mająca na celu zatrzymanie najlepszych. U mnie w firmie dobry PM dostaje 100k bonusu za projekt

Ostatnio edytowany przez KaT : 12-07-2009 o 10:13
Stare 12-07-2009, 22:09   #57
Symonides
Moderator
General

Miasto: Hrabstwo Ducha
Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Tez nie rozumiem oburzenia wyclefa
Stare 12-08-2009, 07:07   #58
kaktus
General

Domyślnie

Bardziej chyba chodzi o to ze GS to spelukant i rujnuje takie kraje jak PL, chyba nie pamietacie ile razy te uje daly niekorzystna analize naszego kraju a pozniej sie chwalili ile to sianka wyciagneli.
Wzieli kase od rzadu US a pozniej porozdawali nagrody, dla mnie to akurat blad rzadu US i innych ktorzy wspierali takie gowniane firmy, ale z drugiej strony oni zatrudniaja wyborcow
Stare 12-08-2009, 08:34   #59
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał kaktus Zobacz Wiadomość
Bardziej chyba chodzi o to ze GS to spelukant i rujnuje takie kraje jak PL, chyba nie pamietacie ile razy te uje daly niekorzystna analize naszego kraju a pozniej sie chwalili ile to sianka wyciagneli.
Wzieli kase od rzadu US a pozniej porozdawali nagrody, dla mnie to akurat blad rzadu US i innych ktorzy wspierali takie gowniane firmy, ale z drugiej strony oni zatrudniaja wyborcow
90% grających na rynkach finansowych to spekulanci. GS to po prostu duży spekulant. Nie rozumiem tylko dlaczego ten wyraz ma dla Was tak pejoratywny wydźwięk.
Stare 12-08-2009, 08:47   #60
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Dlatego że cały system finansowy został ukształtowany przez nich i dla nich. A spekulant nie wygrywa tylko kosztem domorosłych spekulantów (którzy tracą), ale kosztem wszystkich ludzi. Chyba te ich pieniądzie nie wzięły się z powietrza. Spekulując na taką skalę nie trzeba się specjalnie wysilać. Wystarczy zaniżyć kurs, potem go wywindować itp. To jest chore.

Nie chce mi się za bardzo tego tłumaczyć, bo wiem, że tak naprawdę to rozumiesz. Z resztą to co ważne napisał już Kaktus, ale ominąłeś ten temat, gdy go cytowałeś.
Stare 12-08-2009, 11:09   #61
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Dlatego że cały system finansowy został ukształtowany przez nich i dla nich. A spekulant nie wygrywa tylko kosztem domorosłych spekulantów (którzy tracą), ale kosztem wszystkich ludzi. Chyba te ich pieniądzie nie wzięły się z powietrza. Spekulując na taką skalę nie trzeba się specjalnie wysilać. Wystarczy zaniżyć kurs, potem go wywindować itp. To jest chore.
Giełda nie jest grą o sumie zerowej. To, że jeden zyskuje nie oznacza, że automatycznie ktoś inny traci. Co innego kontrakty terminowe, bo to jest po prostu pewien rodzaj zakładu, gdzie jeden przegrywa proporcjonalnie do wygranej drugiej strony. To nie jest takie proste jak mówisz, bo na rynku takich wielkich spekulantów jest wielu i już nie jedna instytucja się na tym przejechała vide Societe Generale, który przez jednego nieuczciwego maklera stracił 5 mld ojro.

Cytat:
Nie chce mi się za bardzo tego tłumaczyć, bo wiem, że tak naprawdę to rozumiesz. Z resztą to co ważne napisał już Kaktus, ale ominąłeś ten temat, gdy go cytowałeś.
Który? Ten?

daly niekorzystna analize naszego kraju a pozniej sie chwalili ile to sianka wyciagneli.

Normalna gra rynkowa. Jak będą grali na zwyżke PLN to też będziesz pomstował?
Stare 12-08-2009, 12:34   #62
kaktus
General

Domyślnie

KAT dobrze wiesz ze nasza gielda jest za mala na takich graczy.
nie wiem tylko dlaczego nie ma odpowiedniej instytucji ktora ukrucalaby takie nieetyczne praktyki.

Jakis czas temu czytalem artykul porownawczy kilku firm analitycznych w ktorych roznica w wartosci zl byla na poziomie 2zl <<< to chyba samo za siebie mowi, a nie byly to analizy malo znanych firm a samych potentatow tej branzy.
Coraz czesciej odnosze wrazenie iz jest to tylko pod ustawiony juz wczesniej scenariusz rozgrywki na kolejne miesiace.
Stare 12-08-2009, 13:01   #63
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
KAT dobrze wiesz ze nasza gielda jest za mala na takich graczy.
nie wiem tylko dlaczego nie ma odpowiedniej instytucji ktora ukrucalaby takie nieetyczne praktyki.
To co, zabronić inwestowania na GPW zagranicznym inwestorom? Przecież oni tutaj genrowali swego czasu pewnie z 70% obrotu. A wałki z kontraktami były i zawsze będą i nie są bynajmniej domeną zagranicznych inwestorów. Nasi rodzimi radzą sobie z tym doskonale.

Cytat:
Jakis czas temu czytalem artykul porownawczy kilku firm analitycznych w ktorych roznica w wartosci zl byla na poziomie 2zl <<< to chyba samo za siebie mowi, a nie byly to analizy malo znanych firm a samych potentatow tej branzy.
Coraz czesciej odnosze wrazenie iz jest to tylko pod ustawiony juz wczesniej scenariusz rozgrywki na kolejne miesiace.
To jest normalne. Normalne jest też dla każdego kto interesuje się giełdą trochę dłużej(i na poważnie), że wyceny i rekomendacje analityków są nic nie warte. Powiem wręcz, że osobiście rekomendację tego typu traktuje z natury dokładnie odwrotnie tj. kupuję po rekomendacji sprzedaj Analizowanie na ileś tam lat naprzód to jest prawie zawsze wróżenie z fusów. Czy Wy naprawdę sądzicie, że ktoś będzie się za darmo dzielił informacjami, których zdobycie/przeanalizowanie kosztowało go wiele pracy?

Polecam też nie sugerować się artykułami dotyczącymi giełdy(lub ogólnie rynków finansowych) publikowanych na popularnych portalach, gdyż pisane są one z reguły przez dyletantów, którzy nie mają pojęcia o temacie i tylko przepisują bezmyślnie opinie innych dyletantów.

Polecam np: tego Pana
http://zalewski.blogbank.pl/
http://zdystansem.salon24.pl/33540,parowanie-pieniedzy

Ostatnio edytowany przez KaT : 12-08-2009 o 13:13
Stare 12-08-2009, 13:38   #64
kaktus
General

Domyślnie

apropos GS i korporacji ... taki jest teraz swiat
http://www.tvn24.pl/-1,1632625,0,1,s...wiadomosc.html
Stare 12-08-2009, 17:55   #65
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

No a ja twierdzę, że to nie jest normalne. Normalne jest, że ktoś swoją pracą służy sobie i innym. Jeśli ja wyprodukuję coś czego używają ludzie, to biorę za to pieniądze, ale także przyczyniam się jakoś do ogólnego wzrostu dobrobytu. Wyjątkiem są właśnie spekulanci, którzy nawet nie muszą ryzykować, tylko po prostu systematycznie wysysają pieniądze z rynku.

I nie jest dla mnie ważne czy ktoś gra na spadki czy wzrosty akurat w Polsce czy innym kraju. Nie o to mi chodzi, lecz o to co opisałem powayżej.
Stare 12-08-2009, 19:49   #66
Janek
General

Domyślnie

Cytat:
Wyjątkiem są właśnie spekulanci, którzy nawet nie muszą ryzykować, tylko po prostu systematycznie wysysają pieniądze z rynku.
Powiedz to spekulantom z Lehman Brothers
Stare 12-09-2009, 08:26   #67
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
No a ja twierdzę, że to nie jest normalne. Normalne jest, że ktoś swoją pracą służy sobie i innym. Jeśli ja wyprodukuję coś czego używają ludzie, to biorę za to pieniądze, ale także przyczyniam się jakoś do ogólnego wzrostu dobrobytu.
Ksiądz, Polityk, Lekarz, Prawnik, Policjant, Strażak też niczego nie produkują. Mam wymieniać dalej? Spekulanci są naturalnym elementem każdego rynku.

Cytat:
Wyjątkiem są właśnie spekulanci, którzy nawet nie muszą ryzykować, tylko po prostu systematycznie wysysają pieniądze z rynku.
Bzdura. Przeczytaj lepiej to co już wcześniej wkleiłem. Pieniądze nie są nigdzie wysysane. Powtarzasz jakieś bzdury pisane przez osoby nie mające pojęcia o giełdzie.

Cytat:
I nie jest dla mnie ważne czy ktoś gra na spadki czy wzrosty akurat w Polsce czy innym kraju. Nie o to mi chodzi, lecz o to co opisałem powayżej.
Rynek terminowy istnieje po to, by przedsiębiorstwa mogły zabezpieczać swoje inwestycje(Hedging). To, że istnieją na rynku spekulanci to tylko wypadkowa ludzkiej chciwości. Jedyna alternatywa to gospodarka centralnie sterowana jak w PRL.
Stare 12-09-2009, 09:15   #68
kaktus
General

Domyślnie

KAT to powiedz mi po grzyba ktos wymyslil taki instrument jak lewarowanie?
Stare 12-09-2009, 10:59   #69
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
KAT to powiedz mi po grzyba ktos wymyslil taki instrument jak lewarowanie?
Dźwignia finansowa to nie jest instrument tylko pewien mechanizm wykorzystywany np. na rynku kontraktów terminowych. Nie jest to nic dziwnego ani nowego dla żadnego studenta ekonomii. Z definicji jest to wskaźnik odzwierciedlający strukturę finansowania majątku przedsiębiorstwa, czy też strukturę pochodzenia źródeł kapitału.

Zresztą rynek terminowy to jest słaby przykład, bo w Polsce lewar na FW20 jest w okolicach 1:10. Na Forexie oscyluje on w granicach 1:100. Co to oznacza? Dysponując 10k PLN możemy zawrzeć kontrakt o wartości 1 mln PLN. Wzrost lub spadek wartości takiego kontraktu o 1% oznacza wtedy zysk/stratę wysokości 10k PLN, czyli 100% naszego depozytu
Stare 12-11-2009, 08:05   #70
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Ksiądz, Polityk, Lekarz, Prawnik, Policjant, Strażak też niczego nie produkują. Mam wymieniać dalej? Spekulanci są naturalnym elementem każdego rynku.
Biuro podróży też według Ciebie nic nie produkuje? Znasz takie pojęcie jak "towary i usługi"? Spekulanci po prostu wysysają pieniądze nie przysłużając się nikomu poza sobą samym.

Cytat:
Bzdura. Przeczytaj lepiej to co już wcześniej wkleiłem. Pieniądze nie są nigdzie wysysane. Powtarzasz jakieś bzdury pisane przez osoby nie mające pojęcia o giełdzie.

Nie chodzi mi o parowanie a wysysanie. Oni te pieniądze dalej "inwestują", więc nie wyparowują.

Cytat:
Rynek terminowy istnieje po to, by przedsiębiorstwa mogły zabezpieczać swoje inwestycje(Hedging). To, że istnieją na rynku spekulanci to tylko wypadkowa ludzkiej chciwości. Jedyna alternatywa to gospodarka centralnie sterowana jak w PRL.
Nie zaprzeczam, że rynek terminowy ma jakieś zalety. Ale nie podobają mi się spekulanci i tyle.
Stare 12-11-2009, 09:50   #71
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Biuro podróży też według Ciebie nic nie produkuje? Znasz takie pojęcie jak "towary i usługi"? Spekulanci po prostu wysysają pieniądze nie przysłużając się nikomu poza sobą samym.
Usługi to nie produkcja. Przecież to Ty sam przywołałeś przykład o tym, że spekulant jest be, bo nie produkuje Ja też jestem spekulantem ale to przecież wolny kraj prawda?

Cytat:
Nie chodzi mi o parowanie a wysysanie. Oni te pieniądze dalej "inwestują", więc nie wyparowują.
Nie rozumiesz o czym piszesz. Ja zresztą też nie. Jak kupisz zakład Lotto i nie wygrasz to znaczy, że Totalizator wyssał twoje pieniądze? Czym się różni hazard w kasynie od tego na rynku finansowym?
Na czym niby polega to wysysanie?

Cytat:
Nie zaprzeczam, że rynek terminowy ma jakieś zalety. Ale nie podobają mi się spekulanci i tyle.
Sęk w tym, że nie da się sensownie uregulować tego co jest lub nie jest spekulacją. Poza tym to już nie byłby wolny rynek.
Stare 12-11-2009, 15:36   #72
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Usługi to nie produkcja. Przecież to Ty sam przywołałeś przykład o tym, że spekulant jest be, bo nie produkuje Ja też jestem spekulantem ale to przecież wolny kraj prawda?
Ok. Widzę, że trzeba łopatologicznie. Chodzi mi o towary i usługi. Spekulanci nic nie produkują, a tylko pomniejszają bogactwo innych. Jak pijawki.

Cytat:
Nie rozumiesz o czym piszesz. Ja zresztą też nie. Jak kupisz zakład Lotto i nie wygrasz to znaczy, że Totalizator wyssał twoje pieniądze? Czym się różni hazard w kasynie od tego na rynku finansowym?
Na czym niby polega to wysysanie?
Lotto świadczy usługę. Los kupuję świadomie. To jest podobno podatek od ludzi mających problemy z matematyką Natomiast spekulanci cały czas działają na moją niekorzyść, bo wyciągają pieniądze z rynku, przez co zmniejszają się np. moje zyski z inwestycji.

Cytat:
Sęk w tym, że nie da się sensownie uregulować tego co jest lub nie jest spekulacją. Poza tym to już nie byłby wolny rynek.
Przecież są regulacje. Tylko że prawo w tym zakresie układają ludzie związani z "kręgów finansowych" i nie w ich interesie jest pozbawianie się łatwego zysku.
Stare 12-12-2009, 17:39   #73
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Ok. Widzę, że trzeba łopatologicznie. Chodzi mi o towary i usługi. Spekulanci nic nie produkują, a tylko pomniejszają bogactwo innych. Jak pijawki.
Aha, czyli kryterium jest teraz to, że nie produkują i pomniejszają bogactwo innych. To zupełnie jak kler. Udowodnij w takim razie w jaki sposób pomniejszane jest lub zostało twoje bogactwo. Do tanga trzeba dwojga podobnie jak do zawarcie kontraktu(niekoniecznie spekulacyjnego).

Cytat:
Lotto świadczy usługę. Los kupuję świadomie. To jest podobno podatek od ludzi mających problemy z matematyką Natomiast spekulanci cały czas działają na moją niekorzyść, bo wyciągają pieniądze z rynku, przez co zmniejszają się np. moje zyski z inwestycji.
1. Nie umiesz podać przykładu "wyciągania" pieniędzy z rynku. Przeczytałeś jakiś bzdurny artykuł i powtarzasz jakieś komunały.
2. Czy w takim razie lepsze jest pompowanie na rynek pustego dolara przez FED? Chwila, to przecież jedna z przyczyn kryzysu.
3. O spadek wartości twoich inwestycji możesz mieć pretensje tylko do siebie.
4. Prawica przecież uwielbia kapitalizm, a kryzys to naturalny element wolnego rynku, więc skąd to oburzenie?

Cytat:
Przecież są regulacje. Tylko że prawo w tym zakresie układają ludzie związani z "kręgów finansowych" i nie w ich interesie jest pozbawianie się łatwego zysku.
Regulacje to regulacje. Ty mówisz o rewolucji tj. o zakazie zawierania kontraktów terminowych. Wyobraź sobie, że w ten sposób(pisałem już o tym w tym wątku) pozbawiasz przedsiębiorstwa możliwości zabezpieczania się poprzez zawieranie odpowiednich kontraktów. Regulacje z kolei nie zapobiegną sytuacjom, gdy chciwy i niekompetentny dyrektor finansowy jakiejś polskiej firmy wtopi na opcjach, czy w jakikolwiek inny sposób.

Generalnie czytając to co piszesz mam wrażenie, jakbym czytał Manifest Partii Komunistycznej, która walczy ze złym spekulantem-kapitalistą. Zdecyduj się w końcu, czy jesteś komunistą, czy nie
Stare 12-14-2009, 11:13   #74
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Aha, czyli kryterium jest teraz to, że nie produkują i pomniejszają bogactwo innych. To zupełnie jak kler. Udowodnij w takim razie w jaki sposób pomniejszane jest lub zostało twoje bogactwo. Do tanga trzeba dwojga podobnie jak do zawarcie kontraktu(niekoniecznie spekulacyjnego).
1. Nie umiesz podać przykładu "wyciągania" pieniędzy z rynku. Przeczytałeś jakiś bzdurny artykuł i powtarzasz jakieś komunały.
2. Czy w takim razie lepsze jest pompowanie na rynek pustego dolara przez FED? Chwila, to przecież jedna z przyczyn kryzysu.
3. O spadek wartości twoich inwestycji możesz mieć pretensje tylko do siebie.
4. Prawica przecież uwielbia kapitalizm, a kryzys to naturalny element wolnego rynku, więc skąd to oburzenie?
Z klerem oczywiście nie masz racji, bo ktoś im za te usługi płaci. Jeśli ja nie chodzę na dziwki, to nie powód, żebym twierdził, że nie świadczą usług.

1. Nie wiem o jakim artykule mówisz. Możesz mi dać linka? Jeśli oni nie świadczą żadnych usług, a zarabiają, to znaczy że ktoś na tym traci. W całych tych zawiłościach ludzie za bardzo polegają na opiniach ekspertów a sami wyłączają myślenie. Bo to jest akurat bardzo proste - udowodniłem tezę w jednym zdaniu.
2. To także nie jest dobre.
3. Nie prawda. Patrz punkt pierwszy. Winne są chore mechanizmy, które dopuszczają do takich praktyk a nie ja.
4. Jestem pragmatycznym kapitalistą, a nie skrajnym i ślepo zapatrzonym w jakieś czysto teoretyczne pryncypia (typu "zero regulacji").

Cytat:
Regulacje to regulacje. Ty mówisz o rewolucji tj. o zakazie zawierania kontraktów terminowych. Wyobraź sobie, że w ten sposób(pisałem już o tym w tym wątku) pozbawiasz przedsiębiorstwa możliwości zabezpieczania się poprzez zawieranie odpowiednich kontraktów. Regulacje z kolei nie zapobiegną sytuacjom, gdy chciwy i niekompetentny dyrektor finansowy jakiejś polskiej firmy wtopi na opcjach, czy w jakikolwiek inny sposób.

Generalnie czytając to co piszesz mam wrażenie, jakbym czytał Manifest Partii Komunistycznej, która walczy ze złym spekulantem-kapitalistą. Zdecyduj się w końcu, czy jesteś komunistą, czy nie
Nie znam się na szczegółach regulacji. Oceniam tylko fakt działania na szkodę gospodaki. Ale z doświadczenia wiem, że wszystko da się zrobić, trzeba tylko chcieć. A kto ma niby chcieć? Rynki finansowe? W praktyce one mają największy wpływ na te regulacje.
Stare 12-14-2009, 11:29   #75
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Z klerem oczywiście nie masz racji, bo ktoś im za te usługi płaci. Jeśli ja nie chodzę na dziwki, to nie powód, żebym twierdził, że nie świadczą usług.
Kler niczego produkuje, a tylko pomniejszaja bogactwo innych. Jak pijawki.
Ok, dla Ciebie prostytucja jest lepsza niż spekulant, który handluje na rynku i płaci od tego podatki - nie mam pytań

Cytat:
1. Nie wiem o jakim artykule mówisz. Możesz mi dać linka?
No to ty chyba powinieneś się pochwalić skąd czerpiesz te mądrości.

Cytat:
Jeśli oni nie świadczą żadnych usług, a zarabiają, to znaczy że ktoś na tym traci.
No zobacz. Czyli, że wkładając pieniądze na lokatę powoduję, że ktoś coś traci? Brzoza, udowodnij proszę w jaki sposób Ty tracisz pieniądze przez spekulantów. Pisać bzdury potrafi każdy. Nie rozumiesz jak działa giełda i rynek terminowy skoro piszesz takie głupoty.

Cytat:
W całych tych zawiłościach ludzie za bardzo polegają na opiniach ekspertów a sami wyłączają myślenie. Bo to jest akurat bardzo proste - udowodniłem tezę w jednym zdaniu.
Na czym się jeszcze tak znasz? Leczysz się tylko czosnkiem i babcinymi metodami? Niczego nie udowodniłeś tylko wygłosiłeś kilku bzdurnych stwierdzeń z tonem eksperta.

Cytat:
3. Nie prawda. Patrz punkt pierwszy. Winne są chore mechanizmy, które dopuszczają do takich praktyk a nie ja.
Masz absolutną słuszność. Jak tylko PiS wróci do władzy na pewno zapisze w konstytucji, że ich wyborcy mają gwarantowaną określoną stopę zwrotu z inwestycji. LOL

Cytat:
4. Jestem pragmatycznym kapitalistą, a nie skrajnym i ślepo zapatrzonym w jakieś czysto teoretyczne pryncypia (typu "zero regulacji").
Jesteś komuch, tylko sam nawet tego najwidoczniej nie rozumiesz

Cytat:
Nie znam się na szczegółach regulacji. Oceniam tylko fakt działania na szkodę gospodaki.
To po co zabierasz głos? Dokształć się w temacie, bo w Internetach to każdy jest ekspertem.

Cytat:
Ale z doświadczenia wiem, że wszystko da się zrobić, trzeba tylko chcieć.
Wystartujesz w Wyborach AD 2010? Już masz mój głos - Komitet "Mogę wszystko"
Stare 12-14-2009, 16:12   #76
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Kler niczego produkuje, a tylko pomniejszaja bogactwo innych. Jak pijawki.
Ok, dla Ciebie prostytucja jest lepsza niż spekulant, który handluje na rynku i płaci od tego podatki - nie mam pytań
Albo udajesz głupiego, albo rzeczywiście masz problem z pojęciem "usługi i towary". Nie będę więcej tłumaczył.

Cytat:
No to ty chyba powinieneś się pochwalić skąd czerpiesz te mądrości.
Nic nie pisałem o żadnym artykule, ty pierwszy o nim wspomniałeś, więc daj linka, albo daj se siana.
Cytat:
No zobacz. Czyli, że wkładając pieniądze na lokatę powoduję, że ktoś coś traci? Brzoza, udowodnij proszę w jaki sposób Ty tracisz pieniądze przez spekulantów. Pisać bzdury potrafi każdy. Nie rozumiesz jak działa giełda i rynek terminowy skoro piszesz takie głupoty.
Duzi spekulanci mający możliwośc manipulowania rynkiem nie wkładają pieniędzy na lokatę. A w jaki sposób pieniądze uciekają z gospodarki, to już wytłumaczyłem, tylko udajesz, że nie wiesz o co chodzi, bo zbrakło ci argumentów. Poza tym wypowiedziałeś się mało merytorycznie.
Cytat:
Na czym się jeszcze tak znasz? Leczysz się tylko czosnkiem i babcinymi metodami? Niczego nie udowodniłeś tylko wygłosiłeś kilku bzdurnych stwierdzeń z tonem eksperta.
Mało merytorycznie.

Cytat:
Masz absolutną słuszność. Jak tylko PiS wróci do władzy na pewno zapisze w konstytucji, że ich wyborcy mają gwarantowaną określoną stopę zwrotu z inwestycji. LOL
Mało merytorycznie.

Cytat:
Jesteś komuch, tylko sam nawet tego najwidoczniej nie rozumiesz
Mało merytorycznie.

Cytat:
To po co zabierasz głos? Dokształć się w temacie, bo w Internetach to każdy jest ekspertem.
Mało merytorycznie.

Cytat:
Wystartujesz w Wyborach AD 2010? Już masz mój głos - Komitet "Mogę wszystko"
Mało merytorycznie.
Stare 12-14-2009, 18:02   #77
KaT
General

Domyślnie

Szkoda czasu widzę. Zostawiam tylko przykład spekulacji, żebyś nie musiał sprawdzać definicji

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,..._wsciekli.html
Stare 12-14-2009, 19:03   #78
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

To ja wiedziałem już dawno. I jak mi się znudziła dyskusja, przeprowadziłem test polegający na wytknięciu ci braku argumentów, który jak widzę przyniósł natychmiastowy skutek Dobry jesteś tylko w pyskówkach.
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania