Wróć   America's Army PL > America's Army 2.8.x > Taktyki walki

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 12-15-2008, 14:51   #151
Milimetr_PL
Sergeant Major (SGM)

Domyślnie

Cytat:
Napisał kmicic Zobacz Wiadomość
hehe noo dokładne jestem ciekaw kiedy snajerów admini będą wywalać za kampowanie hehe
no właśnie jeszcze tego brak że snajper będzie musiał biegać bo inaczej zbanują za campienie
Jeśli chodzi o campienie nie jestem przeciwnikiem tego bo sam lubię przycampić
A jeśli ktoś campuje przez 10rund w jednym miejscu to też ma swoje plusy
Jeszcze jedno,nie każda drużyna musi być szturmowa i musi biegać po mapie z okrzykiem na ustach Hoah!
Milimetr_PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 12-21-2008, 14:09   #152
-=ScorpionPL=-
Chief Warrant Officer 3

Miasto: Stąd skąd się nie spodziewasz
Domyślnie

Wykorzystam ten temat i troche nawrzucam camperom. Najbardziej mnie drażni jak trzeba przycisnąć terorystów albo się przed nimi obronić, a większość drużyny kampi po drugiej stronie mapy albo chowa się do dziupli skąd nie ma na nic widoku i nikogo nie osłania. Zwykle szukam sobie wtedy innego serwera.
-=ScorpionPL=- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-27-2008, 11:17   #153
BaDyL0
Corporal

Domyślnie

Niektóre kampy są uzasadnione, niektóre są bezmyślne, denerwujące i jakbym takiego dorwał to bym mu dał banana.
Najbardziej mnie rozwala jak admin na dość znanym polskim serwerze wciska mi głupoty, że kampie bo go zabiłem para razy i się wkurzył. A prawda jest taka,że latam po planszy, podchodze do rogów budynków, idp, wyglądam i jak kogoś widzę to strzelam i co chwile jestem w innym miejscu. Ale to jest admin i on ma zawsze racje .
BaDyL0 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-27-2008, 16:51   #154
Mad_Medic
General

Domyślnie

Nie zawsze. Tylko na tym serwerze. Ale Admin jest pośrednio zależny od graczy. Jeśli, jak się mówi, przegnie pałę i będzie banował i wywalał każdego, kto zabije, to po krótkim czasie zostanie na swoim serwerze sam, albo z nobami. A nie ma gorszej rzeczy, niż gra z osobami o umiejętnościach botów...
Podobnie, jak admin wprowadzi zbyt wiele ograniczeń. Np. mamy mapę BC i admin decyduje, że:

A - Obrona nie może rushować.
B - Obrona nie może pilnować wschodniego wzgórza.
C - Obrona nie może siedzieć w wieży.
D - Obrona nie może korzystać ze snajperek.

Po chwili nikt nie będzie chciał grać w obronie, a próby balancu drużyn skończą się masowym opuszczaniem drużyny def-a. I serwer pusty... A admin na pustym serwerze, to nie bóg, tylko żałosny ... żołędny.
Tak więc ta super moc admina ma swoje ograniczenia.
Admin jest od zarządzania serwerem - ma pilnować prowadzenia gry, a nie nią kierować.
Ma szukać cheaterów, zwracać uwagę na graczy łamiących regulamin i zasady ucziciwej gry, oraz przywoływać do porządku tych, którzy nie umieją włąściwie wykorzystać wolności słowa. Jeśli ktoś notorycznie wykorzystuje exploity czy Bugi, albo nagminnie nie opuszcza spawnu, tylko się chowa i kampuje w najżałośniejszy sposób - to owszem - klaps się czasem należy.

Co do samego kampowania - "Kamper" jest z zasady tchórzem. ZAWSZE unika otwartej walki. Siedzi z d... osłoniętą czym się da, strzela w plecy, z daleka, i ucieka przed przeciwnikiem. NIGDY nie pomaga kolegom z drużyny i z reguły unika okolic Obiektów - bo są/mogą być pilnowane. W rezultacie - nie wykonuje zadań i przyczynia się do porażki.
W ogólnym rozrachunku - przeszkadza drużynie i gra tylko dla siebie. Przyłącza się do wygrywających drużyn, by łatwo dostawać punkty cudzym kosztem.

Nie każdy, kto prowadzi ogień zza osłony, to kamper. Snajper np. nie ma właściwie innej możliwości walki niż umiejętny "camping".
Jeśli ktoś zna mapę i wie, że za 3 sekundy zza rogu wyskoczą rusherzy, to przecież nie będzie specjalnie stawał na środku drogi i prowadził ognia z biodra. Poszuka osłony. Jego ofiara może odczuć to jako kampowanie - bo wychodzi zza rogu i dostaje kulkę.
Trudno też wymagać, żeby ktoś, kto został sam i jest blisko obiektu i wypełnienia zadania - stawał na środku mapy i ściągał na siebie całą przeciwną drużynę. Jeśli np. schowa się na moment, by przepuścić szukających go osób i dzięki temu uzyskać wolną drogę - to też nie będzie kampowanie.
Ale najlepsza rzecz na koniec - Kamper lubi swoje miejscówki. Jeśli je poznamy - zaczyna się polowanie. Polowanie tym przyjemniejsze, że Kamper walczy z męstwem królika rozpędzającego stado wilków. Ucieka, kluczy, nie umie strzelać. Wlepienie mu serii w tę jego "osłoniętą" d... z nienacka i z bliska, jest jednym z najprzyjemniejszych momentów.
Uwaga - jeśli w tym momencie gość wykona reconecta, lub ucieknie z serwera - to 100% kamper.
Stare 12-28-2008, 11:22   #155
marcinaa
Sergeant First Class

Miasto: Lipsko
Wyślij wiadomość przez AIM do marcinaa
Domyślnie

a ja dostałem bana za "kampowanie", za to, że.... stałem z SAWem na wierzy w BC, na wierzy obrońców, a byłem w szturmie....
marcinaa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-29-2008, 11:04   #156
Mad_Medic
General

Domyślnie

A jesteś pewien, że konkretnie za to? A może się coś wcześniej uzbierało? To, że stałeś na wieży w momencie kicknięcia, wcale nie znaczy, że akurat za to. Mogłeś wkurzyć gospodarzy zachowaniem nawet dwie rundy wcześniej.
Mogłeś też np. stanąć sobie, wycelować w drzwi i czekać na "łatwy" łup. A tym czasem admin widzi, że:
a - czasu mało do końca.
b - nie wykazujesz żadnej inicjatywy, mimo przynależności do strony aktywnej i np. jak się nie ruszysz w ciągu 3 sekund, to nie masz szans na wykonanie zadania.
c - Obrońcy są daleko od wieży i nie możesz np. słyszeć innego gracza tuż obok.
d - Byłeś wcześniej ostrzegany o nieprawidłowym zachowaniu.
e Od paru minut nie zmieniałeś pozycji. (wtedy nawet program mógł cię kicknąć.
f - wniosek prosty - kampisz.
g - pa pa.

Nikt nie mówi, że kampić można tylko na własnym spawnie. Można np. kampić tuż przed celem. I nie każde kicknięcie to Ban.
Stare 05-11-2009, 15:00   #157
[GDS]R=I=P
Private First Class

Miasto: Kraków
Domyślnie

W misji/mapie BORDER, dochodzi do sytuacji w której obrona zajmuje dwa kluczowe miejsca - wzgórze na północy oraz wyjście na południowią drogę - snajperami. Następnie "grupa uderzeniowa" obrony - atakuje stronę ASSAULT, czyli tą , która ma wykonać atak na cel(z godnie z zasadą - najlepszym sposobem obrony - jest atak).

Bardzo często się zdarzało, że DEFENSE spychała zespół ASSAULT do pozycji wyjściowych co skutkowało - "panicznym" kampowaniem w.w zespołu - z bardzo skutecznym rezultatem na rzecz ASSAULTU, a tragicznym dla szturmujacej DEFENSE (70% stanu atakującej DEFENSE , oglądało ziarenka piasku z bliska) .

Wtedy podnosiły się głosy osób z DEFENSE, że grupa ASSAULT stosuję taktykę kampingu, że jest to niezgodne, i wogóle ZUE.

Ale dać się wyrżnąć w pień , podczas zmasowanego ataku Obrony - to nie sztuka.

W zależności od rozwoju sytuacji - ATAKUJACY - przecież mają prawo i mogą przejść w obronę - tak samo jak BRONIĄCY się - w stronę atakujących.

W zależności od sytuacji -taki rodzaj kampowania należy uznać za jedną ze strategii.

----

Administratorzy wydzierżawionych serwerów, różnie na taką sytuacje reagują na poszczególnych serwerach.

Inni limitują położenie na mapie przez jakie musi przejść grupa ASSAULT - inni limitują czas w jakim DEFENSE może przystąpić do kontrataku.

Oczywiście - nikt nie lubi sytuacji i takich ludzi - gdy 99% zespołu atakującego idzie do przodu a jakiś Miś Kolargol - zostaje przez cały czas na tyłach swojego zespołu i poluje na przeciwników z ukrycia.W szczególności, gdy robi to z miejsca rozpoczęcia gry - respawnu - czyhając na przeciwników do końca jego samego (czyt. "zakatowania" go przez stronę na którą polował) lub rundy.

Taki gość jest WZORCOWYM kamperem.
[GDS]R=I=P jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-15-2009, 23:15   #158
Polish.cowboy
Staff Sergeant

Miasto: Mysłowice
Wyślij wiadomość przez AIM do Polish.cowboy
Domyślnie

Camperzy są wyzywani, czasami słusznie czasami nie. Irytuje mnie ta sytuacja, bo nie raz ze snipką siedzę w budynku i osłaniam dach, zabije kogoś od razu, że n00b.
Wszystkie taktyki dozwolone, campienie to też taktyka.
Takie jest całe moje zdanie na ten temat. Campy zawsze były, są i będą we wszystkich grach.
Stare 06-29-2009, 18:56   #159
srk76
Lieutenant General

Miasto: Dąbrowa Górnicza
Domyślnie

Dzisiaj mi się od n00ba dostało
A było tak.
Mapa Impact zabezpieczanie i obrona.
Zostałem sam na mapie poraniony jak cholera , dreptam do punktu po drodze jeden kil. Docieram i ... camping - trochę czasu trzeba posiedzieć w jednym miejscu żeby się punkt zabezpieczył. Załatwione dreptam do drugiego... dotarłem przyczajenie za skrzynkami i znów z 2 min bez ruchu. Zabezpieczony koniec mapy i ... żadne tam "great job man" , " was good work" tylko : "sroka noob leave this game !" co za łajzy
W aa3 nie jest łatwo znaleźć miejsce gdzie można stosować tą taktykę. Może raz albo dwa się uda ale jak sie taki koles połapie to masz przerypane. Mnie osobiście to nudzi , ja tam wole biegac objekty zaliczać , gości ratować niż siedziec i dziwić w jedne drzwi np.
Stare 07-03-2009, 15:32   #160
Lepper_king
Sergeant Major of the Army (SMA)

Miasto: Bartoszyce
Wyślij wiadomość przez MSN do Lepper_king
Domyślnie

Całkiem ciekawie campowanie opisał ktoś w Wikipedii :

Polega ono na ukrywaniu się w miejscach potencjalnie niewidocznych przez innych graczy, braku ruchu i oczekiwaniu na przeciwnika. Zwykle do kampowania wybierane są miejsca ciemne, trudno dostępne, niewidoczne przy normalnej grze, znajdujące się wysoko. Jednak najczęściej kamperzy czają się w oknach, przy spawnpointach (miejsce odrodzenia w grze multiplayer) i gdy inni gracze się odradzają, to kamper z danego miejsca zabija ich. Taki gracz zwany też jest spawnkillerem.

Osobę, która praktykuje tę technikę gry zwykło zwać się camperem. Zwrot ten uważa się za zdecydowanie obraźliwy. Dzieje się tak, ponieważ kampowanie uważane jest w większości gier za złą technikę gry, technikę wymyśloną i używaną przez tchórzy, którzy nie umiejąc grać uczciwie i stanąć do walki, korzystają z podstępu, aby pokonać przeciwnika. Często gracze tacy są wyrzucani, bądź nawet banowani na serwerach gier.

Są jednak gry, w których kampienie jest częścią rozgrywki i tę technikę (choć denerwującą) nie uważa się za tchórzowską. Są to zwykle gry taktyczne, których głównym elementem jest sprawne i ciche przeprowadzenie określonej misji, a ryzyko śmierci wysokie. Przykładem takiej gry jest Counter-Strike. Często do tego typu technik umieszczone są na mapach odpowiednie miejsca/stanowiska, a w grze odpowiednie bronie - jak chociażby karabiny snajperskie.
Lepper_king jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-03-2009, 18:16   #161
bart80
Sergeant

Domyślnie

No to ja się przyznam, że nie jeden raz campuję sobie nawe minutę za jakimś murkiem, kiedy wiem, że 20m dalej jest koleś, który będzie tu szedł. Nie wyjdę na otwartą przestrzeń, żeby jakiś camper z dachu mi HS pitągnął między oczy. AA3 jest dla mnie grą dużo bardziej taktyczną niż poprzedniczki i jak zespół się zgra to można na takim campie zrobić dobry wynik i mieć dużo radości.
Ale jest jedno "ale": campisz tu 20sekund, gdzie indziej 30-40. Możesz postać i czekać minutkę. I to najlepiej przeplatać którtkim rushem, z support fire z inego stanowiska. W AA3 dużo lepiej czuć "real" (znam tylko z filmów) i można fajnie kombinować. Idę grać HOOOOOOAH!
bart80 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-03-2009, 21:42   #162
_K0iV[)ZilJ_
Sergeant

Miasto: Ostrołęka
Domyślnie

Kampowanie
Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Kampowanie, kampienie – zjawisko występujące w grach FPP, oznaczające branie dupy w troki i chowanie się za jakimiś krzaczkami, tak żeby nikt nas nie widział.

Miejsce

Najlepsze miejsce do kampowania to takie, gdzie nikt nas nie widzi, a za to my mamy otwór 1x1 cm, przez który wystawiamy gnata i wbijamy komuś headshota. Początkujący kamperzy wybierają pierwsze lepsze miejsca (najczęsciej takie że zostają sami i reszta przeciwnej drużyny szuka ich w celu unieszkodliwienia), ale już zaawansowani takie, w których osiągają więcej FPS-ów (frags per second).

Przyczyny

Przyczyną kampienia jest z reguły brak obydwóch dłoni, przez co nie jesteśmy dobrymi graczami i podczas bezpośrednich starć łapy nam się trzęsą i nie potrafimy nikogo zabić.

Wyjątkiem jest, gdy jesteśmy pr0 i wiemy, że za rogiem czai się banda botów, więc wyciągamy nóż, bądź czekamy z pistoletem. Kiedy gromadka żwawo się wsypuje, my automatycznie zabijamy jednym pchnięciem z noża dwóch n00bów.

Chcesz kupić lub sprzedać samochód? http://automotoryzacyjny.pl
_K0iV[)ZilJ_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-03-2009, 21:45   #163
$Dziki Bonzo$
Private E-2

Domyślnie

Nonsensopedia nigdy nas nie zawiedzie. Zawsze dowiemy się co i jak Niezłe Konrad :p
$Dziki Bonzo$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania