Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Co tam w świecie

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 05-05-2009, 08:48   #1
lpz
General

Miasto: Wrocław
Domyślnie Real - Barca - fajne zdjęcia

Historyczny wynik 2:6
a jeszcze lepsze ujęcia
twarze wkurzonych kibiców Realu - bezcenne :->

Ostatnio edytowany przez lpz : 05-05-2009 o 11:12
lpz jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 05-05-2009, 08:58   #2
Gwynbleidd.
Captain

Miasto: Wałbrzych
Wyślij wiadomość przez AIM do Gwynbleidd.
Domyślnie

Genialne Nic dodać, nic ująć - czysta magia
Stare 05-05-2009, 10:58   #3
Malutki
General

Miasto: Bochnia/Kraków
Wyślij wiadomość przez AIM do Malutki
Domyślnie

hahah te dziewczynki -

Przyłącz się
Malutki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-05-2009, 11:04   #4
Louis
General

Miasto: Gliwice
Wyślij wiadomość przez AIM do Louis wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Oj kobiety

Louis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-05-2009, 14:21   #5
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

http://sport.onet.pl/74327.3,1248704...oreportaz.html
http://sport.onet.pl/74327.3,1248704...oreportaz.html

Hehe, juz widze te przerobki ze strony kibicow realu.
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-05-2009, 19:07   #6
pitraq
General

Miasto: Moje miasto Wrocław, Wrocław moja enklawa...
Wyślij wiadomość przez AIM do pitraq Wyślij wiadomość przez MSN do pitraq
Domyślnie

I gdzie są Ci kibice Barcy? Na wyjazd do Madrytu nawet im się dupy nie chciało ruszyć... A jak Wisła przyjechała do nich w 4 koła to mimo że było ich jakieś 10 razy więcej to zostali zakrzyczeni...
Może i grają fajnie w nogę ale ciekawe ilu kibiców mieliby w III lidze... Nie sądzę żeby więcej niż Leeds.
Wolę Real bo przynajmniej ma jakichś prawdziwych kibiców.
Stare 05-05-2009, 19:35   #7
Symonides
Moderator
General

Miasto: Hrabstwo Ducha
Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

hehehe pitraq jak cie lubie, tak pieprzysz sinek 3po3
byles moze w Catalonii? Niekoniecznie w samej Barcelonie... nie uwierzylbys ile oni maja kibicow. nasi kibice moga sie schowac...
tak sie sklada, ze pracowalem tam w knajpie, w knajpie gdzie glownie w TV puszczalismy mecze. Co tydzien zjezdzali sie kibice Barcy, zeby dopingowac swoich. Bylo ich calkiem sporo jak na zwykle meczyki puszczane w knajpkach...

Tak na marginesie najczesciej wpadali w soboty, przyjezdzali z Barcy na weekend do Lloret- zakladalem wtedy oryginalna koszulke Roberto Carlosa kupiona na Santiago Bernabeu... zgadnij jaka byla reakcja
Stare 05-05-2009, 19:43   #8
pitraq
General

Domyślnie

No to ciekawe że Wisła ich zakrzyczała na Camp Nou... O_o
Stare 05-05-2009, 19:58   #9
Symonides
Moderator
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

No i co z tego?
Stare 05-05-2009, 20:12   #10
lpz
General

Domyślnie

Dostali 800 miejsc na ten mecz wiec dziwisz się ze nie było ich słychać?

To różni Katalończyków od takich Basków, że nie podkładają bombek, a właśnie wyrażają swoje poglądy i chęć suwerenności między innymi i w sumie przede wszystkim poprzez klub piłkarski i kibicowanie mu. Ich są miliony...

Aha i w sumie byłbym zapomniał, zdjęcia po meczu:

i na koniec

Stare 05-05-2009, 20:14   #11
tidididi
General

Miasto: Kraków
Domyślnie

Wisła zakrzyczała ich totalnie. Oni w dziesiątkach tysięcy na meczu, my w 4 tysiące. regularny doping przez 90 minut bez chwil wytchnienia.

Inna sprawa że Barca dostała jedyne 800 biletów na mecz z Realem. Wywiesili fany na meczu a czy ich było słychać? Wątpię. Real prowadził regularny doping. Od święta, bo mecz z Barcą Z reguły w państwach zach Europy ruch Ultras nie jest jakoś znamiennie rozpowszechniony. Wyjątek to nie wymarłe do końca ekipy w Anglii, Szkocji. W Niemczech istnieją prężnie i aktywnie działające ruchy Ultras. Reszta wg. mnie to czysta spontaniczność, przeważnie ograniczająca się do radości na ulicach po pokonaniu odwiecznego rywala (co widzimy na powyższych zdjęciach).

Bałkany- świątynia stadionowego fanatyzmu ---> <3

Symonides- nasi mogą się schować. Ale uwierz, tylko pod względem liczebności. Choć oni są dwie półki wyżej od nas jeżeli chodzi o aspekt sportowy, my jesteśmy dwie półki wyżej jeśli chodzi o aspekt kibicowski.

Ostatnio edytowany przez tidididi : 05-05-2009 o 20:23
tidididi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-05-2009, 20:52   #12
pitraq
General

Domyślnie

I ja wolę te 10 koła co śpiewa 90 minut niż całą Katalonię co siedzi jak teatrze albo bawi się od święta po zdobytej bramce i to w jednym meczu w roku...
Byłem na meczu Górnik- Lechia w Zabrzu- Kibice Górnika dopingowali 90 minut non stop mimo że ich drużyna zajmowała ostatnie miejsce w tabeli. Najgłośniej wychodziło "JESTEŚMY Z TOBĄ, NIE OPUŚCIMY CIĘ, NIGDY CIĘ NIE ZDRADZIMY!"
I ja wolę takich kibiców... Kibice Barcy, Manchesteru(nie mówię o starych kibicach United) to jest dla mnie śmiech na sali... Gdzie byliby w II czy III lidze?
ŚWL!
Stare 05-05-2009, 20:55   #13
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

No coz... tidididi, jestes subiektywny, poniewaz jestes fanem Wisly.
Ja widzialem nie raz jak zachowuja sie kibice bialej gwiazdy. Widzialem jeszcze czesciej jak zachowuja sie kibice Barcy, na zywo.
I chcialbym, zeby w naszym kraju tak wygladalo kibicowanie jak w Hiszpanii.
Stare 05-05-2009, 21:16   #14
tidididi
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Symonides Zobacz Wiadomość
No coz... tidididi, jestes subiektywny, poniewaz jestes fanem Wisly.
Ja widzialem nie raz jak zachowuja sie kibice bialej gwiazdy. Widzialem jeszcze czesciej jak zachowuja sie kibice Barcy, na zywo.
I chcialbym, zeby w naszym kraju tak wygladalo kibicowanie jak w Hiszpanii.
Tylko teraz trzeba postawić pytanie- czy wszyscy chcą aby u nas w kraju właśnie tak wyglądało kibicowanie?

Media w Polsce kreują negatywny wizerunek kibica, przedstawiają go jako "kibola"- szukającego bójki, zadymy, dewastującego mienie publiczne. Takie jednostki/masy się przytrafiają, nie przeczę. Jednak trzeba postawić sprawę jasno. Sfera kibicowska w Anglii, Hiszpanii to nie jest sfera czysto kibicowska a sfera klientów, którzy przychodzą na mecz głównie dla widowiska sportowego- nie "teatru trybun". W Polsce jest inaczej. I głęboko wierzę że to się nie zmieni, a wręcz przeciwnie, będzie ewoluowało. Ewoluowało w taki sposób, że "szarym" obywatelom i "klientom" nasza postawa nie będzie przeszkadzać, a my zarazem będziemy czerpać ogromną radość i cieszyć się szacunkiem z naszych działań nie tylko na podwórku krajowym, ale też na europejskim czy światowym

Nie piszę tego ani jako Ultras, ani jako chuligan. Dla mnie sensem obecności na meczu jest darcie mordy, śpiewanie, klaskanie, zabawa. Wspieranie tych, bądź co bądź, 11 "najemników" biegających za okrągłym kawałkiem skóry. Wiara i miłość w ukochane barwy klubowe, identyfikacja się z nimi Nie idę obejrzeć meczu, bramek- to wszystko widzę w domu kiedy z meczu wrócę Ale atmosfera i możliwość znajdowania się w sercu tego całego spektaklu- bezcenne przeżycie.

Ostatnio edytowany przez tidididi : 05-05-2009 o 21:20
Stare 05-05-2009, 21:22   #15
pitraq
General

Domyślnie

Media to już dawno wykreowały obraz polskich stadionów jako pola bitwy. Pomijają fakt że jest tam fanatyczny doping (nawet na III czy IV ligach) i często rewelacyjne oprawy (np. Wisła, Lech, Korona). Ja wolę coś takiego nawet za cenę tego że raz na jakiś czas się coś złego wydarzy niż mieć cały stadion ludzi którzy siedzą jak w teatrze. Z resztą protest na Legii pokazał jakby wyglądały trybuny bez "kiboli".
Stare 05-05-2009, 21:27   #16
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

tidididi, no ja Cie prosze... bylem na niejednym polskim meczu i widzialem, kto tam przychodzi... imho dlugo sie to nie zmieni i sorry, ale takie kibicowanie to ja moge miec w TV.
Media kreuja taki wizerunek sami sobie taki wizerunek tworzy ekipa, ktora na mecze przychodzi. Nie twierdze, ze wszyscy tacy sa, ale wlasnie dzieki tej jak to nazwales jednostce/masie taki wizerunek polscy kibice maja... i poki ci prawdziwi kibice tego nie zmienia, poty bedzie taki wizerunek pokazywany.
Nie zgodzisz sie z tym? A zgodzisz sie z tym, ze praktycznie kazdy klub kibica ma "druzyny"- jedni od spiewania, jedni od robienia atmosfery, inni zas od robienia zadym, bojowki itd.?
Ja tez gleboko wierze, ze to kiedys sie zmieni. Ale nie samo z siebie. Nad tym Wy, chodzacy na mecze, musicie popracowac.
Stare 05-05-2009, 22:53   #17
lpz
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał pitraq Zobacz Wiadomość
Media to już dawno wykreowały obraz polskich stadionów jako pola bitwy. Pomijają fakt że jest tam fanatyczny doping (nawet na III czy IV ligach) i często rewelacyjne oprawy (np. Wisła, Lech, Korona). Ja wolę coś takiego nawet za cenę tego że raz na jakiś czas się coś złego wydarzy niż mieć cały stadion ludzi którzy siedzą jak w teatrze. Z resztą protest na Legii pokazał jakby wyglądały trybuny bez "kiboli".
No widzisz, każdy ma inny punkt widzenia na tą sprawę. Ja mam marzenie, że za parę lat będę mógł pójść z żoną, dzieckiem np na mecz Śląska, ze świadomością, że będzie na tym stadionie bezpiecznie i np. nie dostaniemy czymś po łbie. Bo ja wole siedzieć jak w teatrze i patrzeć na piękny futbol i być kibicem danej drużyny, niekoniecznie odpalając racę, czy coś w tym rodzaju, a obserwować piłkarzy, którzy własnie reprezentują barwy, symbole, z którymi się związali.
Nie neguje kibiców tworzących te polskie oprawy o których mówisz, bo mnie też się to podoba i lubię je oglądać w TV, lecz jednak powyższe wartości (gra piłkarzy na boisku, bezpieczeństwo na trybunach) są dla mnie ważniejsze.
Stare 05-06-2009, 15:18   #18
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Media to już dawno wykreowały obraz polskich stadionów jako pola bitwy. Pomijają fakt że jest tam fanatyczny doping (nawet na III czy IV ligach) i często rewelacyjne oprawy (np. Wisła, Lech, Korona).
Nooo idac tym tokiem myslenia, to media tez wykreowaly szpitale jako jeden wielki syf! Pomijam fakt, ze jest pare fantastycznie przygotowanych szpitali, odwalonych tak, ze niejeden hotel ma gorszy standard...
Pitraq jedna jaskolka wiosny nie czyni.
Cytat:
Napisał lpz
No widzisz, każdy ma inny punkt widzenia na tą sprawę. Ja mam marzenie, że za parę lat będę mógł pójść z żoną, dzieckiem np na mecz Śląska, ze świadomością, że będzie na tym stadionie bezpiecznie i np. nie dostaniemy czymś po łbie. Bo ja wole siedzieć jak w teatrze i patrzeć na piękny futbol i być kibicem danej drużyny, niekoniecznie odpalając racę, czy coś w tym rodzaju, a obserwować piłkarzy, którzy własnie reprezentują barwy, symbole, z którymi się związali.
x2
Dodam, ze nie chodzi tylko o haje, tylko co ja powiem synkowi jak mnie zapyta- tato, a co to znaczy "Leeeegia to stara "PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP" , leeegia "PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP"na jeeest, leeegie trzeba "PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP" "PIIIIIIP""PIIIIIIP"ic..." i tak dalej... To uwazacie za kwintesencje kibicowania tak? A moze charanie na chodnik, słonecznik wlazacy w dupe, nawalone bydlo, osprayowane przystanki, zarysowane szyby w tramwajach... Sorry panowie, ale tego w Barcelonie nie widzialem.
Stare 05-06-2009, 17:21   #19
tidididi
General

Domyślnie

Krótko i treściwie Symonides- byłeś w Krakowie na meczu Wisły? Jak tak to ile razy?
Stare 05-06-2009, 19:48   #20
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

Powtorze sie- jedna jaskolka wiosny nie czyni.
Btw. malo to bylo "akcji" z udzialem kiboli bialej gwiazdy?
Stare 05-06-2009, 19:50   #21
tidididi
General

Domyślnie

Cytat:
malo to bylo "akcji" z udzialem kiboli bialej gwiazdy?
Sprecyzuj co to za akcje. Słyszałeś w mediach? Widziałeś na własne oczy?

I żeby byłą jasność bo się nie rozumiemy. My nie rozmawiamy o atrakcjach poza stadionowych (bo tam nie działają Ci którzy działają na stadionach), a o atmosferze na trybunach. I tu mi o jaskółkach nie pisz, albowiem to nie jest adekwatne do niczego. Zadałem Ci proste pytanie na które Ty nie odpowiedziałeś.

I pytanie bardziej bezpośrednie- zakładam że interesujesz się piłką. Jak bardzo są Ci bliskie wszystkie aspekty poza sportowe, poza tym że byłeś w Katalonii i widziałeś "fanatyków" Blaugrany. Masz z tym regularną styczność? Czy "od święta"? Uczęszczasz na mecze? Widzisz ten spektakl trybun na żywo? Czy żywisz się tanią papką opychaną przez media i ulegasz stereotypom?

Ostatnio edytowany przez tidididi : 05-06-2009 o 19:59
Stare 05-06-2009, 20:04   #22
pitraq
General

Domyślnie

@Hipek
hehe o to co znaczą takie słowa dziecko Cię może zapytać po przejściu kilku kroków na ulicy albo po powrocie ze szkoły...
@Lpz
Na Oporowskiej jest bezpiecznie- chodzę 10 lat- nigdy nic mi się nie stało... Mój kumpel zabiera żonę i 1 roczną córeczkę na mecze... To że co mecz to zadyma TO MIT. I tak jest na wszystkich stadionach... Pod kątem zadym to zawsze najgorzej było na Górnym Śląsku i na Podkarpaciu... bo infrastruktura przestarzała...
Stare 05-06-2009, 20:04   #23
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
@Hipek
hehe o to co znaczą takie słowa dziecko Cię może zapytać po przejściu kilku kroków na ulicy albo po powrocie ze szkoły...
a co mnie obchodza dzieci na ulicy? Ja mowie o tym, co sie wykrzykuje podczas meczow.
@tidididi
Gdybys czytal ze zrozumieniem, to bys potrafil sobie sam odpowiedziec na pytania.
Sorry, ja nie wierze w teorie spiskowe i widze, co widze. I nie musze jechac do Krakowa na mecz Wisly.
Dalsza polemika z Toba nie ma sensu. Ja mam swoje zdanie i przykro mi, ale nie przekonasz mnie do swojego. Ja nie mam zamiaru Ciebie przekonywac.
Stare 05-06-2009, 20:07   #24
tidididi
General

Domyślnie

Skoro kończymy tą dyskusję w taki sposób to nasuwa mi się jedno- nie masz po prostu argumentów. Nie potrafisz też odpowiedzieć na moje bardzo proste pytania. Czyli ulegasz stereotypom nie mając zbyt wielkiego pojęcia o tym wszystkim Dodam też że nie mam najmniejszego zamiaru Ciebie przekonywać. Chciałem jedynie wiedzieć co sprawia że przyjmujesz takie stanowisko w sprawie kibiców.

Pozdrawiam, temat zakończony.
Stare 05-06-2009, 20:11   #25
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

No mowie, nie czytasz ze zrozumieniem. Nie mam zamiaru nikogo przekonywac do swojego zdania, wiec po co mam argumentowac? Ty masz swoje zdanie i jego nie zmienisz, wiec po kiego grzyba mam Cie przekonywac?
Ja tylko wyrazilem swoja opinie i zaakceptuj, ze ktos moze miec inne zdanie
Rowniez pozdrawiam.
Stare 05-06-2009, 20:12   #26
tidididi
General

Domyślnie

Przyjmuję do wiadomości i akceptuję

Spokojnej nocy.
Stare 05-06-2009, 20:13   #27
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

Wzajemnie

A tak na marginesie, czulem ze Barca zdupczy ten mecz z Czelsi Co prawda jescze nie koniec, ale hiszpanie maja to do siebie, ze jak przegrywaja od poczatku, to zwykle tak sie konczy. (oho, zaraz sie znowu zacznie )
Stare 05-06-2009, 21:05   #28
pitraq
General

Domyślnie

wahgaha H!pson jesteś n00bem Ale fart Barcy
Stare 05-06-2009, 21:43   #29
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

hehehe jak ja sie ciesze, ze sie mylilem
Stare 05-06-2009, 21:45   #30
pitraq
General

Domyślnie

W sumie Barcy nie lubię ale myślę że finał Barca- ManUtd to spotkanie dwóch najlepszych drużyn na kontynencie. Wydaje mi się że dobrze się stało że to właśnie Barca zagra z Czerwonymi Diabłami.
Stare 05-07-2009, 05:06   #31
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Kiedy kilka minut przed końcem kamery pokazały Guardiolę obejmującego się z Hiddinkiem, w studiu TVP Jacek Gmoch i Jerzy Engel krzyknęli jednocześnie. Co oni robią?! Trenerzy podczas meczu nie mogą mieć ze sobą żadnego kontaktu, bo to przynosi pecha. Wygrany w tym momencie Hiddink przekazał swoje szczęście Guardioli i wiemy, jak to się skończyło.
http://www.rp.pl/artykul/9210,301727...bardziej_.html

Mi też się to dziwne wydało.
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-07-2009, 18:08   #32
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Miasto: Lublin
Domyślnie

Stare 05-14-2009, 09:35   #33
tidididi
General

Domyślnie

Symonides:

http://sport.onet.pl/74327.3,1248704...wiadomosc.html - drugi akapit

Dalej kibice Barcelony tacy wspaniali?
Stare 05-14-2009, 10:00   #34
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

tidididi nie kaz mi wklejac informacji o polskich pseudokibicach, bo zabrakloby miejsca na serverze aa.pl
Stare 05-14-2009, 13:03   #35
tidididi
General

Domyślnie

Cytat:
tidididi nie kaz mi wklejac informacji o polskich pseudokibicach, bo zabrakloby miejsca na serverze aa.pl
Nie każę Ci bo sam doskonale zdaję sobie sprawę z realiów, i wiem że u nas także występują takie zjawiska To zresztą zaznaczyłem już w jednym z postów.
Stare 05-14-2009, 13:57   #36
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

A tak a propos zachowan kibicow, widzieliscie moze final pucharu krola pomiedzy Barca i Atletico Bilbao?
Dani Alves dostal butelka w łeb od jakiegos debila, pseudokibica ATB. Zaczal sie zwijac, niczym wstal, to kibol juz byl wyprowadzany z tłumu przez kilku ochroniarzy.
To byloby w sumie nic, ale godne bylo zachowanie pozostalych kibicow Atletico, ktorzy skandujac przeciwko temu durniowi pokazali dezaprobate dla takich zachowan.
Stare 05-14-2009, 16:05   #37
Hang
Captain

Wyślij wiadomość przez AIM do Hang Wyślij wiadomość przez MSN do Hang
Domyślnie

Ja oglądałem. Skąd wiesz, że to byłe dezaprobata ? znasz hiszpański ?
Mecz ciekawy, a interwencja ochrony mega szybka i jak widać skuteczna.
Hang jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-14-2009, 16:42   #38
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

Por supuesto Hablo espanol un poquito pero etiendo mas o menos

ps. Nie pamietam juz kto huknal te okienko z rzutu wolnego, ale to byl majstersztyk! zmiescil to w samo spojenie bardziej w okienko sie nie dalo juz
Stare 05-14-2009, 21:25   #39
Gwynbleidd.
Captain

Miasto: Wałbrzych
Wyślij wiadomość przez AIM do Gwynbleidd.
Domyślnie

Xavi Bramka była piękna
Stare 05-15-2009, 07:41   #40
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Por supuesto Hablo espanol un poquito pero etiendo mas o menos
Hablo - mówię
un poquito - po włosku "un'po" to "trochę"

Dalej nie rozumiem
Stare 05-15-2009, 17:34   #41
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

mowie po hiszpansku troszke, ale rozumiem mniej wiecej
Stare 05-27-2009, 20:49   #42
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

Visca el Barca
Barca Campeones
Stare 05-27-2009, 20:55   #43
ojest!
General

Miasto: Katowice-Brynów
Wyślij wiadomość przez AIM do ojest! Wyślij wiadomość przez MSN do ojest!
Domyślnie

Nie kozacz tym hiszpanskim :p
Stare 05-27-2009, 21:31   #44
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

Que?
Stare 05-28-2009, 17:07   #45
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

To był hiszpański czy kataloński?
Stare 05-28-2009, 17:37   #46
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Cytat:
Que?
Dónde está la biblioteca?
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-28-2009, 18:25   #47
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Chomiq Zobacz Wiadomość
Dónde está la biblioteca?
Taa widze kolega ogladal Bedazzled

Wyclef, zalezy co. Visca el Barca to akurat po katalonsku, nie kastylijsku.
Stare 05-28-2009, 18:29   #48
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Chodziło mi o "campeones". Bo wczoraj na trybunach czy gdzieś tam widziałem chyba jakoś inaczy, wnioskuję, że po katalońsku.
Stare 05-28-2009, 18:41   #49
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

Tez to widzialem i mnie zdziwilo dlaczego tak. Generalnie jest campeones, ale podejrzewam, ze campiones jest wlasnie po katalonsku.
Ich dialekt w ogole jest to taki kastylijski z bledami
Np. kastylijski - ciudad - miasto
katalonski - ciudat
Jak juz Cie tak to ciekawi, to katalonski ma wiele wspolnego z rumunskim. W koncu to ta sama rodzina jezykow romanskich.
Stare 05-28-2009, 19:37   #50
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

No to mnie akurat wcale nie interesuje
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania