Wróć   America's Army PL > America's Army 2.8.x > Taktyki walki

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 11-20-2005, 11:18   #1
domi
Staff Sergeant

Domyślnie co poradzicie początkującemu?

jakiej broni używażć na poczatku przygody z aa?
domi jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 11-20-2005, 11:19   #2
B@RTOLU$
General

Wyślij wiadomość przez MSN do B@RTOLU$ Wyślij wiadomość przez Yahoo do B@RTOLU$
Domyślnie

Myszki i klawiatury...
B@RTOLU$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-20-2005, 11:21   #3
[-YuRi-]
Second Lieutenant

Miasto: Stargard
Wyślij wiadomość przez AIM do [-YuRi-]
Domyślnie

Heh...cos trzeba mu powiedziec wiec nalepiej bierz AR .
[-YuRi-] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-20-2005, 11:35   #4
paokuba
General

Domyślnie

wg mnei wlasnie wiecej nauczy sie z m16, staraj sie unikac m4 na poczatku swojej kariery, oczywiscie z m16 wal burstem, druga sprawa nigdy przenigdy jak zginiesz i chodzby ci sie wydawalo ze jest na serverze milion chiterow nie mysl tak, przelknij ostro porazke i napieraj w nastepnej rundzie, wielu graczy bedzie od ciebie lepszych i tego nie zmieni nikt zawsze jest ktos lepszy a anwet jak to prawdziwy chiter to i tak nie masz na to wplywu

bedziesz pewnie duzo ginal wykorzystaj ten czas na podgladanie graczy z najwyzszym honorem jak graja, gdzie chodza, co robia, jak strzelaja, staraj sie uslyszec te dziweki ktore oni slysza wtedy nauczysz sie pewnychmiejscowek ze jak drewno slychac z tad to znaczy ze wrog jest tam, bardzo przydatne

i polecam ci na poczatek 4 mapy do gry tak na miesiac dwa BRIDGE, TUNNEL, INSURGENT CAMP, PIPELINE zaufaj mi wielu dobrych graczy nauczylo sie wlasnie na nich grac jak bedziesz mial ochote na m4 to olej narazie SF idz sobie na mape WeaponsCache

staraj sie nie przesiadywac za dlugo w miejscu gdzie startujesz czyli spawnie idz do przodu wkoncu zawsze jest nastepna runda

Polish Army Operations [PAO] '2003r. 11 klan na Polskiej scenie AAO
http://battletracker.com/clanstats/aao/16670/
http://forum.americasarmy.pl/showthread.php?t=692
paokuba jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-20-2005, 11:38   #5
B@RTOLU$
General

Wyślij wiadomość przez MSN do B@RTOLU$ Wyślij wiadomość przez Yahoo do B@RTOLU$
Domyślnie

Na IC jest M4 :wink:
B@RTOLU$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-20-2005, 13:03   #6
JiHAD^
General

Miasto: Mushroom Kingdom
Wyślij wiadomość przez AIM do JiHAD^
Domyślnie

Nie graj na moscie!
Stare 11-20-2005, 13:07   #7
-pavel+
General

Wyślij wiadomość przez AIM do -pavel+
Domyślnie

graj tam gdzie ci sie bedzie podobac, zebys sie nie zniechecil za szybko

-pavel+ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-20-2005, 13:33   #8
paokuba
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał B@RTOLU$
Na IC jest M4 :wink:
lol od razu widac ze tam nie gram ale wkazdym badz razie wg mnei to sa mapy na ktorych mozna zaczac sie uczyc SF i te pokichane mody wyrabiaja wg mnei zle nawyki jak i mapy SF

Stare 11-25-2005, 09:48   #9
atreides
Staff Sergeant

Wyślij wiadomość przez MSN do atreides
Domyślnie

W sumie jestem raczej 'swiezakiem' (bo gram chyba dopiero z miesiac), tego honoru 20 mam (nabity tylko na bridge'u i czasem na extraction, ale to juz w formie reakreacji czystej ;P). I albo jestem totalnym noobem, albo nie wiem bo... ja z m16 wale pojedynczo. Moze to kwestia przyzwyczajenia z czasow jak pomykalem w csa (a gralem w tego modzika 5 lat... jesus ;P), a moze po prostu dyskomfort, kiedy lufa lata po calym ekranie . Lepiej sie czuje strzelajac pojedynczo trzy kule, jedna po drugiej - mogac caly czas korygowac ustawienie lufy, niz jak nacisne i bach - leca ;]. Bursta stosuje w zasadzie tylko do coveru.

Ale moze po prostu jestem noobem
Stare 11-25-2005, 10:03   #10
Piter
General

Domyślnie

Nie załamuj się Z początku na pewno będziesz dostawał w kość, ale chodzi o to, by wyciągac słuszne wnioski z porażek
Stare 11-25-2005, 13:23   #11
[ANONIM]
Moderator
General

Miasto: Babin/Lublin
Wyślij wiadomość przez AIM do [ANONIM]
Domyślnie

A ja radze poczatkujacemu przeczytac artykuly na stronie glownej. Dowiesz sie sporo na temat broni. Decyzje podejmiesz sam po przerobieniu materialu
Stare 11-25-2005, 13:57   #12
enclave.Bielmo
First Lieutenant

Wyślij wiadomość przez MSN do enclave.Bielmo Wyślij wiadomość przez Yahoo do enclave.Bielmo
Domyślnie

nie ma zasady że ktoś zaczynający grać na takiej mapie bedzie mega kozakiem kiedyś a ten kto bedzie grał na innej bedzie ciota... Ja zaczynałem na bridgu, potem na CSARZE i w zasadzie to były moje 2 mapy... Gdy po roku gry odkryłem bursta i M16 nie wiedziałem co to i jak tego używać, nie zapomne mojego pytania do bodajrze Snoopiego grając pierwszy raz na tunelu, jak tak szybko strzelać z M16?
Teraz sie tego wstydze Ale...( jakoś ostatnio nawet idzie )

Tak więc rady na początek..
-Trzymaj celownik wysoko, - patrz wysokość głowy,
-Nie patrz tylko przed siebie, próbój ogarnąc całą mape a nie tylko 3 metry przed tobą
-nasłu"PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP"
enclave.Bielmo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-25-2005, 14:57   #13
Kaos
General

Domyślnie

Jak ja zaczynałem swoją przygodę z AA to grałem tylko na Pipeline.. tak gdziesz do 30 honoru ;P gdy potem wszedłem na SF CSAR nie wiedziałem jak strzelać z tych przediwnych broni Nadal lepiej idzie mi z m16 niż z m4...
Kaos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-25-2005, 17:21   #14
enclave.Bielmo
First Lieutenant

Wyślij wiadomość przez MSN do enclave.Bielmo Wyślij wiadomość przez Yahoo do enclave.Bielmo
Domyślnie

to chyba nie grałeś nigdy z kimś lepszym... ale to taka mała dygresja...
enclave.Bielmo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 11-25-2005, 22:40   #15
CAM-VID
General

Wyślij wiadomość przez AIM do CAM-VID
Domyślnie

Ni strzelaj do swoich. Zanim strzelisz-popatrz. Najpierw naucz się odróżniać wroga od swojego
Stare 11-25-2005, 23:24   #16
[ANONIM]
Moderator
General

Miasto: Babin/Lublin
Wyślij wiadomość przez AIM do [ANONIM]
Domyślnie

Cytat:
Napisał CAM-VID
Ni strzelaj do swoich. Zanim strzelisz-popatrz. Najpierw naucz się odróżniać wroga od swojego
A gdy juz sie tego nauczysz bedzie mial tak zwany Hot-Finger
Bedzies wstanie odroznic op4a od swojego w ciagu ulamka sekundy :wink:
Stare 11-26-2005, 01:24   #17
paokuba
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał [KsH
ANONIM]
Cytat:
Napisał CAM-VID
A gdy juz sie tego nauczysz bedzie mial tak zwany Hot-Finger
Bedzies wstanie odroznic op4a od swojego w ciagu ulamka sekundy :wink:
poco? ja czytam raporty tylko jak nie widze a slysze to wale 50% to roe ale co tam jak osly nie raportuja

Stare 11-26-2005, 07:52   #18
Piter
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał -kaos
Jak ja zaczynałem swoją przygodę z AA to grałem tylko na Pipeline.. tak gdziesz do 30 honoru ;P
A ja z początku prawie tylko na FLS grałem Teraz też grają tam praktycznie tylko sami początkujący, jak ja kiedyś... Czasami sobie lubię tam postrzelać - w 2.5 i zdupyhedami z AR-ki można w defie armageddon zrobić

Umiejętność odróżniania swoich od opforów jest imho b. ważna, szczególnie na mapach otwartych, gdzie z samych raportów możesz się nie połapać, gdzie kto jest (tym bardziej, że będzie Ci i tak raportowało góra dwóch z drużyny). A za ROE bardziej nerwowi będą Cię próbowali wykopać z serwera, szczególnie przy niskim honorze.
Stare 11-26-2005, 10:55   #19
Kaos
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Bielmo
to chyba nie grałeś nigdy z kimś lepszym... ale to taka mała dygresja...
Nie obawiaj się tego.. bo gram ze wszystkimi.. czasem tylko sobie pobluzgam na czacie
Można powiedzieć że na pipeline to od początku grałem z "najlepszymi"
Pewnie nie znasz takiego klanu jak [OFTB] lub =ASF=- ... oni kiedyś zajmowali 3 i 4 miejsce na tracku (na pipeline) podobnie było z Clericami, którzy już nie istnieją..
Kaos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-09-2005, 18:41   #20
fufu.maks
First Lieutenant

Wyślij wiadomość przez AIM do fufu.maks Wyślij wiadomość przez MSN do fufu.maks
Domyślnie

Jak masz doświadczonych znajomych co grają w AAO, wchodź z nimi na TS i poproś aby Ci pokazali co nie co Osobiście największy przyrost umiejętności miałem, jak zapisałem się do szkółki, grałem z kolesiem co miał 52honoru ja 10 i jakoś szło. Na poprawe umiejętności w Army nie ma nic lepszego jak sama gra
fufu.maks jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-09-2005, 22:32   #21
Jules
Sergeant Major of the Army (SMA)

Wyślij wiadomość przez MSN do Jules Wyślij wiadomość przez Yahoo do Jules
Domyślnie

Cytat:
Napisał domi
AR.. zamknij oczy i strzelaj. Tak robił kolega na McKennie kiedy stawiał pierwsze kroki w grze, którą pewnego dnia zobaczył u mnie. A tak na serio to chyba wszystkiego po trochę. Zacznij od Bridge, potem może Urban, a dalej coś z SF, o ile komputer pozwoli ci na sensowną grę. Generalnie trzymaj się bardziej dnia niz nocy
Jules jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-09-2005, 23:02   #22
Lost Sheep
Captain

Wyślij wiadomość przez MSN do Lost Sheep
Domyślnie

mout jest dobry na nauke close combat

a napewnojest jedna z 1 map ktore opanowac powinienes
Stare 12-09-2005, 23:50   #23
azu
First Sergeant (1SG)

Wyślij wiadomość przez AIM do azu
Domyślnie

A najlepiej w tak zbugowaną grę w ogóle nie graj... lmao
azu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 12-10-2005, 11:59   #24
Mad_Medic
General

Domyślnie Re: co poradzicie początkującemu?

Cytat:
Napisał domi
Każdej, jaką ci zostawią weterani
Broń dzieli się na trzy kategorie:
- Podstawowa: Najbardziej uniwersalna, ma sporą siłę ognia, dość wysoką celność. Będziesz jej używał najczęściej, więc dobrze ją opanuj, zarówno własną jak i zdobyczną - różnią się parametrami i technikami strzelania. (klasa R)

- Wsparcia (ciężka) - to granatniki i KM-y. Mają potęzną siłę ognia, ale o ile granatnik zapewnia punktowe wsparcie, na dużych i średnich dystansach, o tyle KM-em pozwala pokryć ogniem spory obszer na dłuższy czas, lub daje potężną siłę ognia na bliskim dystansie. M249 SAW (klasa AR) to jeden z ulubionych wyborów początkujących - widać smugacze, można puścić dłuuugą serię, łatwiej nanieść poprawkę.
Niestety bardzo duży odrzut nie nauczy cię celnego strzelania, a na większe dystanse przegrywa z inną bronią. Oczywiście, jest wyjątek - można się położyć, rozstawić nóżki, spojrzeć w celownik i zyskać niemal snajperską celność, tylko że wtedy jesteśmy nieruchomym, obwieszczającym swoją pozycję - celem.
Granatnik to marzenie nooba - często widać jak starsi gracze, raz za razem "blowują" OP4ów... Niestety po dorwaniu się do tej zabawki, okazuje się że celowanie to sprawa czysto intuicyjna, stając i dokładnie odmierzając poprawkę, jest się doskonałym celem, a pomyłki niestety kosztują mnóóóóóstwo ROE...

- snajperska - Ultra celna, ale powolna. Na bliższych dystansach absolutnie bezsensowna, lepiej wyjąć pistolet. Wymaga naprawdę dobrego opanowania całej mapy, poznania ścieżek wrogów, miejscówek wrogich snajperów, stref ostrzału. Trzeba mieć oczy do okoła głowy.
Snajper ma zapewniać wsparcie drużynie, a nie leżeć w jednym miejscu przez całą rundę. Na początek, odradzam taki wybór, chyba że zdobyczny.

Dokończę...

Nie zbieraj każdej broni jaką widzisz. Snajper, zbiera broń, bo jego snajperka nie nadaje się na bliższe dystanse. Sporo początkujących obwiesza się brońmi, tracąc w ten sposób możliwość operowania pozostalym uzbrojeniem (granaty).
Z granatów na początek zrezygnuj. tylko Flashe i Smoke. Granaty są w rękach początkującego gorsze niz zapałki u pieciolatka w stodole pełnej siana... Flashami, raczej nie zabijesz, a wroga oślepisz. Smoke daje osłonę wizualną i pozwala np schować się przed snajperem. Dla Granatnika lub KM-a dym nie jest żadną przeszkodą.

Raportuj... często i zwłaszcza kiedy walczysz. Jeśli zginiesz, inni będą wiedzieć, gdzie zginałeś, a tym samym gdzie jest wróg (np, właśnie zachodzi pozostałych z boku).
Zawsze sam czytaj raporty innych. być może to co się tam rusza, to nie wróg, tylko wasz rusher.
nie próbuj przeżyć za wszelką cenę - chowanie się w krzakach, ani ci nie pomoże, ani nic nie da. liczy się wykonanie zadania.
Kampowanie - dobra taktyka dla Obrony, w wykonaniu Ataku jest żenująca. Nie kamp.
Nie rushuj specjalnie, czyli nie pędź na złamanie karku, by jak najszybciej gdzieś dobiec - bez znajomości mapy, miejscówek dla drugiej strony i wysokich umięjetności, w 80% przypadków, kończy się zgonem. pozostałe 19% to gapostwo drugiej strony. 1% na czysty fart.
Ogarniaj, a przynajmniej się staraj ogarnąć cała sytuację taktyczną. Jeśli zauważasz, że gdzieś jest słabsza strona, wspomóż ją. Jeśli np jednej drogi broni dwóch Wysokohonorowców, a drugiej pięciu noobów, pomóż noobom.
Nie ciesz się z pokonania "nooba", to nie zaszczyt. Jeśli uda ci się pokoanć kogoś o równych umięjętnościach - udało ci się. pokonanie lepszego - to powód do dumy.
Śmierć nie jest hańbą, no chyba że w jej wyniku zgineła połowa twojej drużyny a żaden wróg...
:wink:
Baw się.
Nie zkaładaj konta na trackerze - statystyki niszczą całą zabawę...
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania