Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Forum polskich rozgrywek

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 03-07-2003, 15:41   #1
Ashura
Brigadier General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Ashura Wyślij wiadomość przez MSN do Ashura
Domyślnie Polska liga klanowa AAO - plany, a sytuacja obecna.

Proszę o przypięcie tematu.

Właściwie to mam w głowie tyle myśli, że nie wiem od której zacząć. Każda następna wydaje mi się ważniejsza od poprzedniej, a nie chciałbym czegoś pominąć. Zacznijmy jednak od początku.

Plan zrodził się niedawno po niezdrowych sytuacjach i problemach związanych z ligami i drabinkami TWL. Do czasu można było swobodnie grać nie myśląc o tym, że jest wogóle możliwość bycia przez kogoś oszukanym bądź niesłusznie ukaranym. Jednakże z każdą chwilą towarzystwo administrujące i sprawujące pieczę nad AAO w TWL, zaczęło przejawiać symptomy 'towarzystwa wzajemnej adoracji', kilka "z powietrza" wybranych osób, które mają prawie ostateczne słowo w większości dysput i decyzji. "Góra" się tym nie przejmuje gdyż ma na głowie ponad 10 innych gier i ich lig do obsłużenia. To co się tam dzieje nie odpowiada nam jednak. Drużyny takie jak DivD zostają oskarżone wbrew regulaminowi, po czym nikomu nie chce się przyznać do błędu i wolą ciągnąć szkalowanie danego klanu, niż załatwić sprawę jak należy. Obserwatorzy meczy są przydzielani na zasadzie "jak kto może" co prowadzi do meczy w których obserwatorem jest człowiek z takiego samego państwa, co jedna z drużyn. Natomiast ewidentne przypadki oszukiwania zgłaszane przez naszą drużynę i przez rodzime polskie klany (wczorajsza sprawa ze Spawn Poachingiem [strzał z granatnika wymierzony tuż po rozpoczęciu rundy, aby ranić i zabijać drużynę przeciwną] klanu 1stPB), są ignorowane. Jakie są uzasadnienia? W przypadku klanu DivD większość decyzji podejmowana była na podstawie "prywatnych odczuć" Obserwatora, w naszym przypadku Obserwator odczuć negatywnych nie posiadał, mimo ewidentnych faktów takich jak strzały zza mgły, zabijanie jedną serią z pingiem 600 itp.

Tak się dalej dziać nie może. Mimo dobrych wyników, najprawdopodobniej opuścimy ligę TWL. Nie chcemy jednak zostać bez rozgrywek. Adrenalina przedmeczowa stała się już swego rodzaju narkotykiem i nie chcielibyśmy porzucać możliwości wspólnego rywalizowania. Opuszczenie TWL dałoby nam jednak czas na przygotowanie własnej ligi. A wiem, że niektóre pozostałe klany również narzekają na obecną sytuację w TWL.

Plan jest następujący:

1. Klanów na polskiej scenie jest coraz więcej, wiele z nich nie zna tego forum lub oficjalnie nie zwie się klanem, lecz jestem prawie przekonany, że wystarczy owe grupy zaprosić i wzmocnią one nasze grono.

2. Koniecznością jest stworzenie strony WWW podobnej tematycznie do TWL czy ClanBase, w której mogłyby się rejestrować wyłacznie polskie klany AAO. Jest już człowiek, który zająłby się kodowaniem strony (Zodiac), najprawdopodobniej potrzebny będzie jeszcze grafik.

3. Stworzone zostałyby odpowiednie rozgrywki i ich rankingi, w domyślnej liczbie jednej ligi okresowej i jednej drabinki.

4. Utworzona zostałaby loża sędziowska z wybranych przez wszystkich klanowiczy (po jednej, maksymalnie dwóch dyspozycyjnych czasowo osobach z klanu), która zajmowałaby się sędziowaniem i obserwowaniem poszczególnych meczy, oraz rozsądzaniem ewentualnych sporów.

5. Powołane zostałyby osoby odpowiedzialne za koordynowanie rozgrywek oraz doglądanie, czy ustalenia międzyklanowe nie kolidują z ogólnie przyjętymi zasadami.

6. Zasady zostałyby stworzone przez wszystkich chętnych uczestników polskiej sceny AAO.

7. Każdy mecz byłby odpowiednio obserwowany przez dwóch lub więcej sędziów, aby zminimalizować prawdopodobieństwo oszukiwania i stosowania niedozwolonych zagrywek.

8. Wstęp do Ligi miałby każdy polski klan, posiadający odpowiednią (ustaloną w zasadach) ilość aktywnych graczy.

Klan Majestic oferuje swój serwer do obsługiwania meczy Ligowych, sądzę, że Su27 nie miałby nic przeciwko użyczaniu serwera Multimedii w podobny sposób.

Plan jest rozległy, a zadań do wykonania dużo, dlatego jeżeli ktokolwiek jest gotów zaaprobować ową propozycję, oraz byłby zainteresowany pomocą w jego realizacji, proszony jest o kontakt w tymże wątku lub o wiadomość prywatną. Czekam również na sugestie i propozycje. Liga ta ma odpowiadać jak największej liczbie klanów i osób indywidualnych. Z czasem oprócz klanów mogłaby powstać liga bezklanowców, którzy tworząc tymczasowe zespoły rozgrywaliby ze sobą mecze (a może w przyszłości utworzyli stałe klany).

Osobiście oferuję swoją pomoc i aktywność w pracach nad tym przedsięwzięciem, zarówno jak kilku kolegów z klanu Majestic.

Salut

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 03-07-2003, 16:12   #2
No0oNe
General

Wyślij wiadomość przez MSN do No0oNe Wyślij wiadomość przez Yahoo do No0oNe
Domyślnie

podpisuje sie pod tym
No0oNe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-07-2003, 16:13   #3
Szymon456
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Szymon456 Wyślij wiadomość przez MSN do Szymon456
Domyślnie

Wydaje mi sie, ze nalezaloby poszukac regulamin, ktory przedstawial kiedys jeden z czlonkow BoV (taki abrdzo rozbudowany regulamin) i ew. za pozwoleniem tego juz bylego klanu AA zmodyfikowac go troszke i juz po sprawie regulaminowej.

Polska liga TAK. Klanow przybywa i bedzie przybywac, predzej czy pozniej taka liga powinna gdzies powstac.
Stare 03-07-2003, 16:15   #4
Sundowner
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Sundowner Wyślij wiadomość przez MSN do Sundowner
Domyślnie

Jak zwykle w każdy weekend można na mnie liczyć
Stare 03-07-2003, 16:16   #5
[GROM] com.bat
General

Wyślij wiadomość przez MSN do [GROM] com.bat
Domyślnie

Wiec wg mnie pomysl jest badzo dobry, tyle ze: Troszke szkoda ze tylko polska liga, mysle ze ten dreszczyk emocji jest tylko dlatego ze sa to klany zagraniecze. Granie przeciwko osobom z ktorymi gram 90% czasu niewzbudza emocji. Liga powinna wypalic ja oraz caly Grom dolozymy wszelkich staran by wyszlo, jednak jak mowie to wcale niebedzie taka adrenalina jak mowisz. Mysle ze Bart niebedzie mial nic przeciwko zzeby nasz TS uzywac jako oficjalny ligowy.
Stare 03-07-2003, 16:54   #6
H_A_N
Captain

Miasto: Poznań
Wyślij wiadomość przez AIM do H_A_N Wyślij wiadomość przez MSN do H_A_N
Domyślnie

rownierz podpisuje sie pod tym pomyslem i mam nadzieje ze nie bedzie to slomiany zapal.

Wramach mozliwosci oferuje swoja pomoc
Stare 03-07-2003, 17:17   #7
Ashura
Brigadier General

Domyślnie

HAN -> Bądź pewien, że nie jest to słomiany zapał. Nie dopuszczam myśli, że mógłbym zrezygnować z TWL i nie mieć żadnej możliwości konkurowania z kimkolwiek. TWL opóźniło troche zapał największych (i "najpierwszych" ) polskich klanów do zorganizowania ligi, ale teraz, gdy okazało się, że nie można tam swobodnie pograć, trzeba działać. Dziwię się, że inne klany które przecież nigdzie nie uczestniczyły, nie wyszły z taką inicjatywą. Radosne "pykanie" meczy towarzyskich jest fajne... do czasu. Trzebaby to sformalizować, sporządzić oficjalne, dokładne statystyki, tworzone zgodnie z pewnym schematem, tak aby ktoś mógł nazywać się dobrym, a ktoś inny mógł piąć się ambitnie wzwyż. Już samo istnienie ligi podniesie poziom zespołowego zgrania polskich graczy AAO.

com.bat -> Co do jednego masz rację, adrenalinka jest nieporównywalnie większa gdy grasz z kimś, kogo umiejętności nie możesz obiektywnie ocenić. Jednakże plusów polskiej ligi jest nieporównywalnie więcej:
1. Język ojczysty w którym bez problemu się dogadamy
2. Zasady które ustalamy sobie samemu, a nie mamy narzucone przez kogoś, któremu solą w oku jest polska drużyna roznosząca wszystkie Laddery w puch (vide DivD).
3. Pingi na które nikt nie może narzekać. Uczciwa, przyjacielska i PRZYJEMNA gra, bez potrójnego wyskakiwania zza rogu na szwedzkim serwerze.
4. Wymieniać dalej?

Zobaczycie chłopaki, będzie dobrze. Razem stworzymy coś, z czego każdy z nas będzie dumny. Już niedługo postaram się opracować zarys takiej ligi oraz wygląd i funkcjonalność strony, którą stworzy dla nas Zodiac. Bardzo proszę o sugestie tego, co w takiej lidze chcielibyście ujrzeć. Wasze postulaty postaram się zebrać do kupy i sklecić w jedną, logiczną i przejrzystą całość.

PS. Żeby nie było, pomysł na to wszystko podsunął mi Szwagier, a ja tylko z niedowierzaniem pokręciłem głową, jak żaden z nas wcześniej nie podjął tego tematu (lub raczej jak pozwolono mu umrzeć gdy był jeszcze w powijakch).

Salut
Stare 03-07-2003, 17:26   #8
No0oNe
General

Domyślnie

dobrze gada dac mu piwa
Stare 03-07-2003, 17:30   #9
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Napisał [GROM
com.bat]Wiec wg mnie pomysl jest badzo dobry, tyle ze: Troszke szkoda ze tylko polska liga, mysle ze ten dreszczyk emocji jest tylko dlatego ze sa to klany zagraniecze. Granie przeciwko osobom z ktorymi gram 90% czasu niewzbudza emocji.
Nie wiem jak inni, ale mnie bardziej ekscytuje i daje wiecej satysfakcji granie i wygrywanie z polskimi klanami, ktorych umiejetnosci znam i podziwiam, a do ich graczy czuje respekt
Stare 03-07-2003, 17:39   #10
Deli_{Hooligans}
General

Wyślij wiadomość przez AIM do Deli_{Hooligans}
Domyślnie

Bardzo dobrze, dostatecznie. Pomysl trafiony i jak bede mogl w czyms pomoc to pomoge
Stare 03-07-2003, 19:02   #11
Maras
Guest

Domyślnie

No Ashura trafił w dzieśiątke ! Polska liga powinna powstać już dawno,czego nam brakuje?Jedynie fajnie zrobionej stronki :wink: i myśle że jak bedzie już stronka to powstanie 2 razy wiecej klanów. PS ten żółty to lama Da_Champ z twl
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-07-2003, 19:20   #12
Szwagier
Sergeant Major (SGM)

Wyślij wiadomość przez MSN do Szwagier Wyślij wiadomość przez Yahoo do Szwagier
Domyślnie

Widze iż spełneinie mojego amrzenia z początków AAO jest bliskie spełnienia.
Po przeczytaniu waszych postów musze sie z niektórymi opiniami niezgodzić.
Walka w obrebie polskiej ligi ma takie zalety
1. Z uwagi iż się znamy rywalizacja będzie abrdzo zacięta i ekscytująca.
2. Warunki gry będą wspaniałe dlaczego ?
Mamy do dyspozycji 2 superszybkie serwery na najszybszej sieci szkieletowej w kraju (MMedia - TASK , MAjestic WASK)
Już neidługo kod sieciowy AAO zostanie poprawony i neizdziwcie się jak zobaczycie prawdziwe czasy dostępu w stylu 10ms ,20ms 50ms ...
3. Skończy się klanowy marazm i niechęć do gry z drużyną z TWL w warunkach pingu 600ms. Klany będą miały wielokronie możliwość konfrontacji i jedna wygrana nei przesadzi wyższości kogoś and kimś an dłuższą metę.
4. Jak na razie ztworzymy 2 laddery CloseCombat oraz jakąś kalsyczną drabinke jak na TWL
5. Żaden klan polski na polskiej scenie nie odważy się w naszym gronie na oszustwa. Skreslilo by to go zupelnie z naszej areny i doprowadziło szybko do upadku.

Wada
1. Gra w lokalnej społeczności będzi wymagała od nas dorosłości i ważeniu słów. Jednakże w sprawach trudnych należało by załatwiać to dyplomatycznie i ze spokojem bez rzucania cienia na stosunki.
Szwagier jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-07-2003, 20:07   #13
[GROM] com.bat
General

Domyślnie

Mysle ze powinnismy polozyc nacisk na LIGE. A nie ladder my w twl wszystkie sily wkladamy w Legue a ladder to tylko treningi. W lidze sa z gory podane daty mapy i serwery. Jednak do czego daze granie ladderow jest nieobiektywne( tzn nawet cioty moga byc 1si) ale w legue kazdy z kazdym sa rowne szanse itd. Moze jakis Playoff ale na laddera jestem raczej sceptycznie nastawiony. Ofiaroje swoja pomoc w dziedzinie grafiki na www, oraz
oczywiscie TS.
Stare 03-07-2003, 20:36   #14
Inkub
Administrator
General

Domyślnie

Jakby coś, to count me in pod względem redaktorskim, czy newsoumieszczeniowym...
Inkub
Inkub jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-07-2003, 20:39   #15
Merkav
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Merkav Wyślij wiadomość przez Yahoo do Merkav
Domyślnie

Ja was wspiore duchowo i jak trzeba to moze jakos inaczej
Stare 03-07-2003, 20:40   #16
m_arko
Lieutenant General

Wyślij wiadomość przez ICQ do m_arko Wyślij wiadomość przez MSN do m_arko
Domyślnie

jestem rowniez jak najbardziej za liga a nie ladder
now: [Majestic]
m_arko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-07-2003, 20:53   #17
Sundowner
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Sundowner Wyślij wiadomość przez MSN do Sundowner
Domyślnie

a ja mogę trobić prawie wszystko...
jestem wszechstronie uzdolniony , jedyną moją wadą jest czas - tylko weekendy...
Stare 03-07-2003, 21:15   #18
[PL]_Przemooo
General

Miasto: Key West, Floryda
Domyślnie

Cytat:
Napisał [Majestic
Ashura]Z czasem oprócz klanów mogłaby powstać liga bezklanowców, którzy tworząc tymczasowe zespoły rozgrywaliby ze sobą mecze (a może w przyszłości utworzyli stałe klany).
Chciałem zauważyć , że jesli chodzi o tą kwestię to jest ona właśnie realizowana - "mecze wewnątrzforumowe".

Nie jestem klanowiczem ale wydaje mi się , że pomysł jest dobry - jeśli wasza liga wystartuje i nadejdzie czas na to co jest zawarte w cytacie - ze swojej strony nie widzę żadnych problemów aby połączyć siły. Do tego czasu będą już istnieć solidne podstawy takich rozgrywek - wystarczyłoby jedynie dostosować "mecze wewnątrzforumowe" do nowych realiów i mamy kwestię rozwazaną.

Czyli ogólnie rzecz biorąc - jestem gotów was wesprzeć w tej kwestii. :wink:
[PL]_Przemooo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-07-2003, 21:58   #19
m_arko
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
Napisał [Majestic
Ashura]3. Pingi na które nikt nie może narzekać. Uczciwa, przyjacielska i PRZYJEMNA gra, bez potrójnego wyskakiwania zza rogu na szwedzkim serwerze.
Salut
z tym to ja sie w pelni nie zgadzam ale to juz moj dostawca nawala

Proponuje rowniez stworzyc lige typowo tylko na moscie (jest kilka klanow co gra wylacznie na tej mapie a dla obecnych klanow nie widze problemu wystawic ludiz co by tam grali)

do tego rowniez combat league (zasady takie jak w obecenj lidze 2v2 i 4v4(ta druga w lidze US) czyli ze nie licza sie obj tylko zabicie wroga
ten format bym proponowal 4v4 ale to mozna ustalic

oczywiscie wszystkie te propozycje tylko jesli juz powstanie ta liga wiec narazie nie ma co kombinowac co by zmienic w tych pomyslach...narazie tylko trza stworzyc ta lige pozniej sie bedziemy martwic
Stare 03-08-2003, 01:49   #20
H_A_N
Captain

Miasto: Poznań
Wyślij wiadomość przez AIM do H_A_N Wyślij wiadomość przez MSN do H_A_N
Domyślnie

Cytat:
Napisał m_arko
Cytat:
Napisał [Majestic
Ashura]3. Pingi na które nikt nie może narzekać. Uczciwa, przyjacielska i PRZYJEMNA gra, bez potrójnego wyskakiwania zza rogu na szwedzkim serwerze.
Salut
z tym to ja sie w pelni nie zgadzam ale to juz moj dostawca nawala

Proponuje rowniez stworzyc lige typowo tylko na moscie (jest kilka klanow co gra wylacznie na tej mapie a dla obecnych klanow nie widze problemu wystawic ludiz co by tam grali)

do tego rowniez combat league (zasady takie jak w obecenj lidze 2v2 i 4v4(ta druga w lidze US) czyli ze nie licza sie obj tylko zabicie wroga
ten format bym proponowal 4v4 ale to mozna ustalic

oczywiscie wszystkie te propozycje tylko jesli juz powstanie ta liga wiec narazie nie ma co kombinowac co by zmienic w tych pomyslach...narazie tylko trza stworzyc ta lige pozniej sie bedziemy martwic

AMATOR JEDNEJ MAPY
Stare 03-08-2003, 06:50   #21
[GROM] Recon
Colonel

Miasto: Poręba
Wyślij wiadomość przez AIM do [GROM] Recon
Domyślnie

Co do mapy wszystko jest do ustalenia

Co do stronki bedzie ciezko chyba ze Zodiac na prawde sie zna na tym i mam taka nadzieje ze tak jest stronka bedzie bardzo rozbudowana i mysle ze na sam poczatek wystarczy zrobic podstawowe opcje (rejestracja, tabela itp.) sprawdzic czy to wszystko wypali i dopiero udoskonalac ja

Ja takze jestem za liga a nie zaq liderem jest to o wiele ciekawsze
[GROM] Recon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-08-2003, 10:25   #22
Ashura
Brigadier General

Domyślnie

Pamiętajcie Panowie, nie jesteśmy sami na forum, to co chce jednostka nijak się ma do całego przedsięwzięcia. Z tego co zauważyłem zdecydowanie stawiacie na Ligę, która jednak jest sezonowa. Napewno takowa powstanie, być może nie jedna, ale z Ladderów nie powinniśmy rezygnować. Ladder się nie kończy i po powiedzmy roku będzie widoczne kto jak często grał, jak wiele się udzielał i z jakim rezultatem. Co do słów com.bat'a, że nawet lamki mogą być na pierwszym miejscu Laddera. Com.bat, proszę, wygrajcie dzisiaj z ROE w nadchodzącym meczu, a będę w stanie w to choć w połowie uwierzyć (biorąc pod uwagę, że nie jesteście lamkami). Jak narazie udało nam się wygrać tylko z jednym zespołem z czołówki - 116th, pozostałe ostro bronią się na swoich pozycjach. No a w CQB 7vs7 są takie jedne lamki na pierwszym miejscu (Majestic się zowią), którzy wskoczyli tam tylko dlatego, że pierwsi zapisali się do laddera

No, ale dość już o tym. Dzisiejszy wykład z sieci komputerowych spędzę na konstruowaniu zarysów ligi i zasad, przedstawie je wam w najbliższym czasie i będziecie mogli się wypowiadać i proponować własne rozwiązania w tych kwestiach.

Salut
Stare 03-08-2003, 10:34   #23
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

No bez przesady, obronilismy pierwsze miejsce niedawno wygrywajac na pipce z SAS'em
Stare 03-08-2003, 11:44   #24
Szwagier
Sergeant Major (SGM)

Domyślnie

Uważam ze zlożenie laddera czy ligi będzie się odbywało na zasadzie iż 4-5 klanów bedzie musiało być chętne.
Na początek zrobimy te 2 ligi, laddery CQB i zwykłą jak na TWL by nie było sporów co tam będziecie chcieli.
Będzie 5 klanów chetnych tylko na bridge, nie ma problemu powstanie wątek.
(Aczkolwiek jestem sceptyczny do gry wyłacznie na bridge.., prędziej zproponowałbym wszystkie mapy z wyjątkiem bridge..)
Stare 03-08-2003, 11:46   #25
[GROM] com.bat
General

Domyślnie

We will do our best, ale jak to mowi jakas ,,poetka'': Wszystko sie moze zdazyc.I bardzo duzo od szczescia(czyt. serwera) zalezy. Niechodzi mi tak doslownie o lamy tylko o to ze mozna w pozornie gorszej pozycji zajac pierwsza. np ktos zagral 10 meczy 8 wygral , a inna druzyna zagrala 5 i wsyztski wygrala jest pierwsza( to tyklko przyklad) i mozna sie pociac bo to jest niesprawiedliwe. Liga gdzie polowe sie gra u siebie a druga u przeciwnika dla mnie jest znakomitym rozwiazaniem, poza tym jest kazdy z kazdym
Stare 03-08-2003, 11:54   #26
Szymon456
General

Domyślnie

IMHO na poczatek 1 ladder i 1 liga. Do laddera wszystkie mapy (oprocz FLS tylko). Do ligi mapy sie wybierze.
Jakies CQB, czy bridgy to sie bedzie robic jak juz duzo klanow bedzie gralo. A tak btw. to robienie ligi badz laddera na jedna mape jest troche glupie..
Stare 03-08-2003, 12:02   #27
[PL]_Przemooo
General

Miasto: Key West, Floryda
Domyślnie

Panowie - myślę , że jak będziecie chcieli zrobić wszystko na raz to albo pomysł nie wypali lub będzie kiepski w rozwązaniach . IMHO należałoby się zająć na poczatek jedną kwestią - doprowadzić ją do końca a dopiero potem rozbudowywać o inne pomysły :wink:
[PL]_Przemooo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-08-2003, 12:18   #28
Szwagier
Sergeant Major (SGM)

Domyślnie

Jeśli jest osoba która mogła by pomóc zodiacowi pisać php to neich się zgłosi.
Pracy jest tyle iż starczy dla kilku osób.
Stare 03-08-2003, 12:54   #29
Antol
General

Miasto: Swarzędz
Wyślij wiadomość przez AIM do Antol Wyślij wiadomość przez Yahoo do Antol
Domyślnie

Jak będe mógł to pomoge,mogły by ktoś wypisać liste zadań do zrealizowania.Taką konkrętną, kto by mogł co zrobić to by sie wypowiedział i potem uzgodnił co i jak.[/quote]
Stare 03-08-2003, 20:56   #30
Deli_{Hooligans}
General

Wyślij wiadomość przez AIM do Deli_{Hooligans}
Domyślnie

Moim zdaniem sama liga na poczatek w zupelnosci by wystarczyla. Dopiero jak wszystko bys ie ukladalo to mozna pomyslec o czyms wiecej. Taka mam propozycje, pomyslcie nad tym
Stare 03-08-2003, 21:50   #31
[GROM] com.bat
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał [Majestic
Ashura]Com.bat, proszę, wygrajcie dzisiaj z ROE w nadchodzącym meczu, a będę w stanie w to choć w połowie uwierzyć

Salut
No Ash musisz mi niestety moze stety ale przyznac racje Ja twoje zyczenie spelnilem ty odnies sie do mojego
Stare 03-08-2003, 21:58   #32
Ashura
Brigadier General

Domyślnie

Cytat:
Napisał [GROM
com.bat]
Cytat:
Napisał [Majestic
Ashura]Com.bat, proszę, wygrajcie dzisiaj z ROE w nadchodzącym meczu, a będę w stanie w to choć w połowie uwierzyć

Salut
No Ash musisz mi niestety moze stety ale przyznac racje Ja twoje zyczenie spelnilem ty odnies sie do mojego
Po pierwsze: nie Ty sam, ale Twój klan spełnił moje życzenie, z czego jestem niezmiernie zadowolony
Po drugie: OK! Uwierzyłem w połowie, tak jak obiecałem , choć nie wiem za bardzo w co, bo interpretując to wszystko wychodzi, że to Wy (GROM) jesteście tymi "lamkami", które wskoczyły na miejsce "grubej ryby" (Żart oczywiście). Gratuluje jeszcze raz tutaj, bo zrobiłem to już na forum klanów

PS. Nie odpisuj Za bardzo offtopicowo się zrobi, a temat jest dla nas chyba ważny.

Salut
Stare 03-08-2003, 22:09   #33
m_arko
Lieutenant General

Domyślnie

zaproponowalem bridge jako osobna gdyz jest to specyficzna mapa w aa w ktorej mozna strzelac na slepo z wszystkich broni (sa jeszcze te gdzie z 203 sie w spawn wali ale to nie to samo co bridge) narazie nie bede przedstawial moich propozycji rozgrywanai tej mapy gdyz nie ma sensu pisac przed zalozeniem czegos takiego (lub przynajmniej poparcia wiekszosci z klanow)

ktos powiedzial wszystkie procz bridge wlasnie ...w sumie czemu nie w lidze nie bedzie wszystkich map wiec mozna np bridge wykluczyc ...oczywiscie kazdy ma swoje zdanie na ten temat a jak bedzie oczywiscie zadecyduje wiekszosc ..ja tylko przedstawilem propozycje
Stare 03-09-2003, 18:09   #34
Catra
Moderator
General

Miasto: Łódź
Wyślij wiadomość przez ICQ do Catra Wyślij wiadomość przez AIM do Catra
Domyślnie

Mi się pomysł bardzo podobał, jak będzie coś to moge pomóc.
A słyszał ktoś o World Cyber Games
Może w 2004 będie tam AA i może wtedy Polacy się pokażą.

http://www.worldcybergames.com/

http://lodz.myminicity.com/ klik click
Catra jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-09-2003, 18:42   #35
Szymon456
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał catra
Mi się pomysł bardzo podobał, jak będzie coś to moge pomóc.
A słyszał ktoś o World Cyber Games
Może w 2004 będie tam AA i może wtedy Polacy się pokażą.

http://www.worldcybergames.com/
Watpie.. chodziaz moze jak sie zrobic troche szumu w prasie(nawiasem mowiac, do CDA bede pisal recke AA jak tylko znajde troche czasu)
Btw. bardzo podoba mi sie twoj podpis, szczegolnie sam koniec "znaczy, ze strzelaja z gory" - 100% racji ;D

Divine Dragons hehe ;D
Stare 03-11-2003, 20:58   #36
macbirdie
Chief Warrant Officer 2

Wyślij wiadomość przez MSN do macbirdie
Domyślnie

MacBirdie wyskoczył jak Filip z konopii 11. marca 2003 w temacie Polska liga AA - RuLeZ? i rzekł:

Cytat:
Witajcie,
pewnie się zastanawiacie, o co mi może chodzić. Bez obaw - po kolei.

Właśnie pracuję nad dość rozbudowanym systemem portalowym, który zawiera newsy, komentarze, forum, faq, bazę plików, zdjęć, galerię, głosowania, rozbudowaną konsolę administracyjną i z rozpędu chciałbym może zrobić też podsystemik Ladderów i listy klanów, dzięki czemu mógłbym zrobić coś a'la soft do prowadzenia ligi - polskiej, europejskiej, światowej, układu słonecznego.

Jakie są podstawowe zasady działania takich ladderów? Czy są jakieś specjalne warunki, jakieś wyjątkowe laddery, na które mogą wejść tylko nieliczne teamy pod pewnymi warunkami (headshot league itd )? Jak przeprowadzane jest przemieszczanie się klanów w tych ladderach? Czy może coś by można było opracować, co zmniejszyłoby prawdopodobieństwo wchodzenia do np. pierwszej 10-tki klanu, któremu, jak czasem się zdarza najwyraźniej, się pofarciło i wygrał z kimś ze szczytu listy. Mowa tu o np. średnich ważonych (np. (2xmiejsce przegranych "thebeściaków" + 1x miejsce obecne zwycięzców)/3 w najprostszym przypadku, oceny jurorów (styl , gracja , technika, taktyka, staż w lidze, cokolwiek), aby też nie było, że akurat będący chwilowo w słabej dyspozycji świetny team z 2. miejsca nie spadł na 93491102., ponieważ jakiś rozpoczynający klan z 93491101. miejsca akurat z nim wygrał, chociażby walkowerem uznanym przez jury i tak dalej.

Chodzi mi o pewne rozsądne zasady, jakimi taki ladder by się mógł kierować, bym miał pewien ogólny pogląd na całą sprawę i przy okazji jakiegoś nudnego/niezrozumiałego wykładu opracował wstępny plan funkcjonowania takiej machiny.

Prosiłbym rzecz jasna o w miarę rzeczowe i wyczerpujące odpowiedzi w tym temacie. Być może wkrótce (circa 2-3 miesiące, jestem zajętym człowiekiem ), bym coś roboczego sklecił i dał znać, jak się sprawy mają.

Nie mówię, że podejmuję się tego na 100% i że to zacznie działać za tydzień, bo mam trochę mało czasu obecnie, jednak dlaczegoby nie rozpocząć takiego tematu? A nuż się coś ciekawego zrodzi, czym moglibyśmy pokazać, jak działa porządna, opierająca się na fair-playu i braku lamerstwa adminów liga, a może ktoś inny by mógł nad czymś takim popracować, jeśli stan prac nad projektem u niego jest czymś więcej niż pustym miejscem na kartce.

Hooah!
Auu, w ogóle nie zauważyłem tego tematu, bo rzadko oglądam przyklejone

Jakby co, jakąś pomoc mogę zaoferować, jeśli chodzi o rozłożenie projektu na części pierwsze i zrealizowanie planu w PHP i pewnie SQL.
Stare 03-12-2003, 05:48   #37
No0oNe
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Szwagier
Uważam ze zlożenie laddera czy ligi będzie się odbywało na zasadzie iż 4-5 klanów bedzie musiało być chętne.
Na początek zrobimy te 2 ligi, laddery CQB i zwykłą jak na TWL by nie było sporów co tam będziecie chcieli.
Będzie 5 klanów chetnych tylko na bridge, nie ma problemu powstanie wątek.
(Aczkolwiek jestem sceptyczny do gry wyłacznie na bridge.., prędziej zproponowałbym wszystkie mapy z wyjątkiem bridge..)
cqb bez huda jest zalosne lapiesz gp30 po kolesiu i nie wiesz ile masz nadeow do niego jakby nasz zolnierz nie mogl sobie policzyc. nie widac cem normalnie chyba wojak wie jak jest przygotowany do strzalu , naplenienie magazynka mozna zawsze okreslic na np "okolo polowa" a tu dupa
Stare 03-12-2003, 05:57   #38
PulaHula
Captain

Wyślij wiadomość przez MSN do PulaHula
Domyślnie

Cytat:
Napisał No0oNe

naplenienie magazynka mozna zawsze okreslic na np "okolo polowa" a tu dupa

Tu też można wystarczy że liczysz strzały, w sumie chyba chodzi o realizm.
juz raz prosilem zebys nie przywracal tej sygnaturki - nie wyrazam zgody na wykorzystywanie czesci moich zdjec - sygnaturke usune jeszcze raz jesli ja przywrocisz bede zmuszony podjac odpowiednie kroki
Stare 03-12-2003, 08:57   #39
No0oNe
General

Domyślnie

ale nadow w zdobycznym gp to juz nie alska policzyc moglby chociaz przy podnoszeniu napisac ile ich jest.
Stare 03-12-2003, 10:18   #40
[KsH]Edward.Teach
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do [KsH]Edward.Teach
Domyślnie

a wy znowu popadacie w jakies skrajnosci.
typu wylaczenie huda.
chcecie stworzyc lige czy klase sama w sobie?
moze jeszcze wylaczycie kropke ktora okresla kierunek gdzie strzelasz?

moja propozycja jest zeby zrobic lige.
a leader bedzie dziala wewnatrz tej ligi.
czyli oceniamy zawodnika po ilosci czegos tam.. np killi albo score.
i ustalamy ktory jest najlepszy.
bez indywidualnych rozgrywek.

jakos mnie naszlo zebym cos zrobil.. ale to akurat teraz.. uwazajcie bo wieczorem moge stracic zapal ;-p

[KsH]Edward.Teach jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-12-2003, 19:36   #41
max
Chief Warrant Officer

Domyślnie

Cytat:
Napisał Szwagier
5. Żaden klan polski na polskiej scenie nie odważy się w naszym gronie na oszustwa. Skreslilo by to go zupelnie z naszej areny i doprowadziło szybko do upadku.
no nie jestem tego do konca pewien ale zakladajac polska lige osobiscie odsunalbym od siebie podejrzenia :wink:
max jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-13-2003, 16:07   #42
Antol
General

Domyślnie

Może zrobimy jakieś zebranie na jakimś TS, żeby obczaić co i jak, ułatwiło by to sprawe niż takie pisanie na forum.Co do cziterów to byli by skończeni na polskiej scenie AA. Bo kto by chciał z nimi grać.
Stare 03-13-2003, 16:51   #43
[GROM] Recon
Colonel

Domyślnie

Przeciez jest TS GROMowy

Co do cheatowania to nie tyle ze kto by chcial z nimi grac ale nie pokazywali by oni sie na Polskich serverach byli by wyzywani itp. bo znajac Polakow sa oni malo tolerancyjni
Stare 03-13-2003, 17:34   #44
Antol
General

Domyślnie

Może być i serwer gromowy teraz tylko trzeba ustalić dzień i godzine zebrania.

A no fakt polacy nie tolerancyjni są, przecież to tylko cziter czym on zawinił że sobie pogra na kodach, dla mnie może grać tylko zdala odemnie na 25 metrów bo zrobie krzywde.
Stare 03-13-2003, 19:44   #45
Szymon456
General

Domyślnie

Wy jestescie nienormalni. Spotkanie na TS ? takie cos moze zaproponowac osoba, ktora nigdy nie byla na TSie z przynajmniej czterema innymi osobami.
Jesli spotkanie, to na ircu najlepiej. No i znowu glupia rzecz, bo zlezie sie masa ludzi i kazdy bedzie mowil co innego. Jesli juz spotkanie w celu omowienia czegos, to CL + 1-2 dodatkowe osoby z danego klanu (max)
Stare 03-13-2003, 20:13   #46
Antol
General

Domyślnie

Szymon ano jestem nienormalny ale jak się będzie przestrzegało pewnych zasad to taka konferencja może wyjść[ja gadałem przy liczbie 8 osób i było dobrze], a mi nie chodziło także o to że każdy by miał dostęp tylko zaproszone osoby[CL] +1 lub 2 osoby towarzyszące.Aczkolwiek może się odbyć na ircu lub jakimś kanale polchatowskim,ja tylko wysnułem pomysł a nie stwierdziłem że tak ma być i "PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP".
Stare 03-14-2003, 05:18   #47
[GROM] Recon
Colonel

Domyślnie

Szymon ja nie mowie ze odrazu maja wszystkie osoby sie spotkac na TS, tam maja byc osoby najwazniejesze ktore beda uczestniczyc w tworzeniu ligi. Nie bedzie mial prawa tram wejsc np. taki Recon.
Stare 03-14-2003, 11:25   #48
Szymon456
General

Domyślnie

No jesli takiego Recona tam nie bedzie to spoko, obleci

Ale serio, spotkanie na ircu, albo zrobic chata na GG i tyle, jak ktos pisze jak zolw to jego problem - mniej sie bedzie udzielal Przy rozmowie przez TSa nie wszystko da sie zrozumiec, sa zaklucenia, czasem ktos chce cos wtracic. Na TSie to monolog party mozemy urzadzac.
Stare 03-15-2003, 20:37   #49
Szymon456
General

Domyślnie

Ktos moglby zdac relacje, cyz juz jakies prace rozpoczete, moze sa jakies problemy
Bo w koncu, mamy to doprowadzic (albo raczej macie, bo moj wkladm oze byc tylko duchowy) do konca, albo raczej do startu.
Stare 03-15-2003, 20:53   #50
[GROM]_Nightorc
General

Wyślij wiadomość przez MSN do [GROM]_Nightorc
Domyślnie

no wlasnie, jak juz gdzies to ujal aron, duzo gadania zero pracy, moze po prostu wkoncu najdzie kogos z tych "tworcow" jakies natchnienie i ruszy ta sprawe

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania