Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Forum polskich rozgrywek

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 04-09-2004, 11:06   #1
Ziggy-
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Ziggy- Wyślij wiadomość przez MSN do Ziggy-
Domyślnie Program: grajmy czysto w CBP.

Witam

Dzisiaj rano czytając jeden watek o legalności używania CDC poza rozgrywkami TWLa wpadłem na pewien pomysł. Mianowicie, wiem, iż w naszej polskiej scence aao są ludzie, którzy, na co dzień zajmują się programowaniem, zastanawiam się czy była by możliwość napisania programu na wzór CDC Hydry do wyłapywania różnego rodzaju czitow, trickow, bindów, hacków, bugów, exploitów, które nie są wyłapywane przez PB z przyczyn bliżej mi nieznanych. Wiem ze ten pomysł może i poroniony ma szanse realizacji. Przydałby się dla polskich rozgrywek program, który będzie bardzo często aktualizowany w miarę wynajdywania nowych bugów, które mogą być wykorzystywane w grze, które MOGA SKUTECZNIE zakłócać realizm rozgrywki, które mogą pomoc w wygraniu rundy czy tez całego meczu.
Głównie chodzi tu o wyłapywanie:
- bindów na no recoil
- bindów na pause sound
- bindów na robienie objetviwów połączone z obracaniem się na boki etc...
- wyłapywanie używania speed buga
- wyłapywanie używania speed buga połączonego z rzucaniem granatów w biegu
... Nie przychodzi mi nic więcej do głowy. Oczywiście lista ta może się wydłużać w miarę ujawnienia nowych sztuczek.

Teraz zastanawiam się, czy znalazłaby się osoba, która umiałaby cos takiego napisać, osoba lojalna, uczciwa i bardzo dobrze znającą tajniki programowania a przy tym czynnie grająca w aao.

Proszę o wypowiedzi, co najmniej konstruktywne, nie chce w tym wątku dyskutować z osobami, które będą bronić rzeczy, które wypisałem na liście, bo to mija się z celem. Proszę tez moderatorów o częste czyszczenie topika z tego typu wypowiedzi.

Pozdrawiam
[Majestic]Witek
Ziggy- jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 04-09-2004, 11:16   #2
Ziggy-
General

Domyślnie

Chcialem tylko dodać, ze nie chce programu do lapania czitów samych z siebie - od tego jest PB , chce program ktory by sie zajmowal tym co wczesniej wymienilem.
Stare 04-09-2004, 11:16   #3
EvilBart-
Major

Wyślij wiadomość przez ICQ do EvilBart- Wyślij wiadomość przez MSN do EvilBart-
Domyślnie

Moze być to ekstremalnie trudne do wykonania i taki program musiałby ingerować w grę.

wyobraź sobie taki scenariusz:
Nie ma żadnych cheaterskich bindów w *.ini, wchodzisz na serwer, wpisujesz recznie wszystkie z konsoli albo odpalasz inny plik z consoli , który ma te bindy zdefiniowane. Efekt taki, że ten software musiałby interferować z grą. Taki software już jest. Nazywa się PunkBuster. Problem tylko w tym, że nie jest jeszcze doskonały i brakuje mu trochę funkcji do szukania bindów.
Stare 04-09-2004, 11:18   #4
Ziggy-
General

Domyślnie

W taki razie jak dziala CDC Hydry? Wiem, ze 3 graczy area51 zosytalo zbanowanych przez CDC za uzywanie wlasnie binda na "pausesound".

Moze inaczej... Hydra z tego co mowisz tez nia ma mozliwosc integracji z gra a mimo to zawsze jest to jakies zabezpieczenie. Chodzi mi tu o cos takiego dla CBP.
Stare 04-09-2004, 11:28   #5
ESP
General

Miasto: EPWA
Wyślij wiadomość przez ICQ do ESP Wyślij wiadomość przez AIM do ESP wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

moze taki programik powinien wylapywac wszystko co bylo wpisywane przy uzyciu klawiatury? (np cos w stylu Advanced Keylogger) i mialby opcje skanowania wszystkich .ini pod katem bindow?

ESP jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-09-2004, 11:48   #6
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

skanowanie wpisow z klawiatury i plikow *.ini nie wystarczy. jak sie przywola w konsolli plik o nazwie x.txt to skad program ma wiedziec, co to jest za plik. Ale jakikolwiek program ograniczajacy mozliwosc polepszania swoich mozliwosci by sie przydal!
Stare 04-09-2004, 11:53   #7
Ziggy-
General

Domyślnie

Sprobuje wspomoc sie opinią Szwagra - autora LAOMa, postaram sie zaciagnac go na te forum i porposic aby napisal co on na ten temat mysli.
Stare 04-09-2004, 12:47   #8
[KsH]Edward.Teach
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do [KsH]Edward.Teach
Domyślnie

wybacz ze zabiore glos w dyskusji ktora mnie nie dotyczy bezposrednio.
za pisanie programow takich jak PB czy CDC ludziki biora calkiem sporo kasy.
ty natomiast chcesz zeby ktos napisal taki program za free.

dodatkowo program o slabych podstawach formalnych.

bo czemu zakldasz ze wymienione przez ciebie "zaklocenia realizmu rozgrywki" sa nieczyste?
moze one istnieja w grze celowo. jak granaty wybuchajace pod nogami a nie zadajace zadnych obrazen. jak pociski rozpadajace sie zaraz po wystrzeleniu i znikajace w prozni sieciowej.

dlaczego zalozyles ze rzucanie granatow w biegu jest bledem? ze zakloca realizm rozgrywki. Witek spotkajmy sie na piwku a ci udowodnie ze w pelnym biegu wyjme kamien z kieszeni i bede wstanie go rzucic. (no chyba ze za duzo piwka wypije :-) )
wiec rzucanie granatu w biegu jest w pelni realistyczne.

i tak mozna sie przyczepic do kazdego.
prosze nie wymyslaj rzeczy zupelnie niepotrzebnych. i wyraznie zgodnych z wizja graczy.

pozwol ze przypomne:
devmode okazal sie niezgodny z wizja tworcow gry. jest wiec wykrywany przez PB i uzywajacy go jest kopany.
bindy na recoil mimo powszechnej wiedzy na ich temat w dalszym ciagu nie sa wykrywane przez PB i gracze nie sa z ich powodu kopani.
dlaczego? dlaczego PB czy CDC nie kopie za bindy na recoil?
dlaczego chcesz byc jakiem madrzejszym od kury?
dlaczego? dlaczego? dlaczego?

uwazam ze chcesz wywazyc otwarte drzwi. jest program do wykrywania nieuczciwosci w grze. skoro ich nie wykrywa tzn ze tworcy gry i tego programu nie uznali ze tez "rzeczy" nalezy eliminowac.

ty mozesz uwazac ze to jest nieczyste. ja sie z toba nie zgadzam
ja uwazam ze oszustwem w stosunku do mnie jest posiadanie super komputera - wiekszosc forumowiczow sie ze mna nie zgodzila.
decydujace slowo nalezy do tworcow gry.

pisanie tego programu byloby niepotrzebnym marnowaniem potencjalu ludzkiego.

[KsH]Edward.Teach jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-09-2004, 13:04   #9
Ziggy-
General

Domyślnie

Cytat:
Proszę o wypowiedzi, co najmniej konstruktywne, nie chce w tym wątku dyskutować z osobami, które będą bronić rzeczy, które wypisałem na liście, bo to mija się z celem. Proszę tez moderatorów o częste czyszczenie topika z tego typu wypowiedzi.
Badz tak mily i usun swoja wypowiedz poniewaz:

Cytat:
Stare 04-09-2004, 13:09   #10
Shooter
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Shooter
Domyślnie

Aron idac dalej twoim tokiem rozumowania moznaby napisac sobie cheata i twierdzic, ze nie jest nieuczciwy bo PB go JESZCZE nie wykrywa. Chcialbym zobaczyc twoja mine kiedy pb zacznie kopac za binda na no recoil. I co to znaczy o slabych podstawach formalnych ? Nie chcemy uzywac czegos takiego d0o normalnej gry, bo i po co. Ale skoro REGULAMIN CBP wyraznie mowi, czego nie wolno uzywac, i co wiecej, wiekszoc czlonkow CBP wyraznie sie na to zgadza, wiec czemu program, ktory ma tylko dopilnowac przestrzegania regulaminu ma "slabe podstawy formalne" ? Piszesz o rzucaniu granatu w pelnym biegu. Owszem, jest to wykonalne, ale my nie mowimy o realizmie "w realu" tylko o realizmie gry. 98% graczy nie wie, jak rzucic taki granat, bo nie ma klawisza sluzacego do tego. Pozwla na to (o ile sie orientuje, nie wiem dokladnie bo nie uzywam) kombinacja kilku klawiszy ktore same maja zupelnie inne zastosowanie. To tak, jakbys w realu musial, celem rzucenia granatu w biegu, zlapac sie za nos podskoczyc i gwizdnac. Ale zreszta o czym my rozmawiamy. Co jest nielegalne w grze - o tym decyduja tworcy. Ale co jest nielegalne w CBP, to juz decyzja adminow ligi. I kazdy klan bioracy udzial w rozgrywkach zgadza sie na to. Jak sie komus nie podoba - niech zabiera zabawki i idzie stukac tylem klawiatury do TWL czy na oficjale, droga wolna....
Ardent caresses laid to rest...
Shooter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-09-2004, 17:10   #11
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

wiele rzeczy mi sie nie podoba w zyciu.
moglbym wymieniac bardzo duzo.
ale nie mowimy o czitach. witek wymienil fakty powszechnie znane i latwo dostepne.
witkowi pewne rzeczy sie nie podobaja.
mi sie nie podoba to ze samochody parkuja na chodnikach. ale tak jest i zwalczanie tego procederu nie nalezy do mnie ale do odpowiednich sluzb. a skoro odpowiednie sluzby nie reaguja na parkowanie w miejscach nie dozwolonych to oznacza ze parkowanie tam jest tolerowane przez te sluzby.

to samo dotyczy wymienionych pierdul przed ktorymi mialby chronic taki program.
i tu sprawa jest jasnieszja niz z parkowaniem.
i dam analogie.
mi nie podoba sie to ze samochody parkuja na parkingach ktore moglyby byc terenami zielonymi. i moge apelowac o zerwanie asfaltu. i takie apele uwazalbym za rownie absurdalne jak witkowy o napisanie programu zakazujacego parkowania na parkingach.

bindy, rzucanie granatow w biegu sa to elementy tej gry. elementami gry jest rowniez strzelanie w glowe i zabijanie przeciwnika.
jesli nie chcesz "zabijac", nie zabijaj - graj w pasjansa.
nie chcesz stosowac "bindow"? nie stosuj. znajdz inna gre.
to ze ty nie chcesz parkowac na parkingach to nie wiem czemu chcesz innym ograniczac mozliwosc parkowania.
"prawo" tej gry jasno sie wypowiada ze wymienione przez witka bindy i inne pierduly sa dozwolone w tej grze.

zdziwie sie jesli znajdzie sie programista ktory za free napisze program dla waskiej grupy graczy skoro nie znalazl sie programista gotowy napisac program wylapujacy w/w "bindy" dla TWL.

jestem wrecz pewien ze wsrod polskich graczy nikt taki sie nei znajdzie skoro nawet napisanie skryptu leadera wymaga pieniedzy.. to co powiedziec o takim programie.

witek.. troche mnie zdenerowales. uwazam ze przedstawilem w miare sensowna opinie ktorej byc moze wiele osob by nie wypowiedzalo z powodu:
1) strachu przed "imperium ojca rydzyka"
2) poprawnoscia polityczna

moglbym nawet przypuszczac ze to chcialby napisac bart, ale nie chce tego pisac poniewaz nie chce zebyscie mu przeczepili plakietke "popierajacy cziterow". ja sie takiej latki nie boje i napisalem co o tym mysle.
natomiast ty zamiast przedstawic jakis kontrargument powiedziales mniej wiecej cos takiego - "szczeniaku sie nie odzywaj jak dorosli ludzie rozmawiaja bo sie nie znasz".

Stare 04-09-2004, 17:35   #12
Rancor
General

Miasto: Ostrów Wlkp
Wyślij wiadomość przez AIM do Rancor
Domyślnie

Aron jesli jak twierdzisz uzywanie polepszających bindów i czitów jest twoim zdaniem słuszne i dozwolone bo programiści nie dodali jeszcze do PB czy Hydry możliwości ich wyłapywania to nie zabieraj głosu w dyskusji osób, które uwazają te rzeczy za złe bo się ośmieszasz.

Każdy z forumowiczów wie że oszukujesz grając [sam się do tego przyznajesz i piszesz że masz gdzies co o tym inni sądzą] i nam to zwisa bo nie grasz w CBP, które większość chciało by aby było wolne od bindów, exoloitów i czitow.
Stare 04-09-2004, 17:43   #13
Hunt.ER
General

Miasto: Toruń, Ciechanów
Wyślij wiadomość przez AIM do Hunt.ER
Domyślnie

Sorry Aron za to co napisze ale uważam że twoje posty są w większości totalnie debilne, co nienajlepiej świadczy o twojej osobie. Niestety nie mam obecnie czasu by ci udowadniać twój brak racji bo zaraz wychodze ale może jutro znajde czas coś skrobnąć. Twój pokrętny przykład z parkowaniem wogóle mnie ani troche nie przekonuje.

PS. Przydała by sie na forum opcja ignorowania postów danego użytkownika, gdyż ja po przeczytaniu postów kilku osób cały sie gotuje w środku
PS2. Aron "no offence"
Stare 04-09-2004, 17:49   #14
Dowhook
Major

Domyślnie

Nie do końca, ale zgadzam się z Aronem. Najlepiej było by się spytać DEVów czy tolerują takie pierułki i czy mają zamiar to zmienić. Jeżeli tak to nie ma sensu robić programu, który by takie rzeczy wykrywał. Możemy tak gadać, że DEVowie to uważają za oszustwo czy nie. Trzeba się ich spytać, a nie gadać za nich.
Stare 04-09-2004, 17:58   #15
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

obawiam sie ze nie dalbys trady wylaczyc moich postow
zreszta wcale nie karze ci czytac.
w kazdym badz razie jeszcze nikogo z tagiem KsH nie zlapano na czitowaniu ani na kopnieciu za rzeczy niedozwolone w grze.
uwazam ze mam wiele wiekszy moralny autorytet wypowiadac sie na dany temat niz clan leader majestic czy grom (choc ten akurat mnie nie napastowal w tym watku)

natomiast przyponmne, bo zdaje sie przeoczyliscie ta czesc mojego posta

na devmode tworcy PB zareagowali.. po jakims czasie ale zareagowali.
bindy na recoil sa znane wiele dluzej niz devmode a programisci PB i CDC nie dopisali antidotum.
wiec do jasnej cholery nie wmawiajcie mi ze to jest zle!
ja nie jem miesa tak jak wy nie uzywacie bindow.
ale ja nie wmawiam ludzim jedzacym mieso ze mieso jest zle bo ja go nie jem tak jak wy staracie mi sie wmowic ze "bindy" sa zle bo ich nie uzywacie.

nie uzywacie? wasza sprawa. tak jak moja ze nie jadam miesa. i poki jedzenie miesa nie zostanie zabronione jedzcie je sobie do woli. (moje przekonania w tej materii nie wynikaja z "milosci" do krowek i swinek i innych fanaberii ze nie jem swoich przyjaciol ) poki "bindy" nie sa zabronione to niech kazdy korzystac z nich do woli. wy nie chcecie uzywac? nie uzywajcie.

kaktus mi urosnie na ch... jak znajdziecie programiste ktory wam to napisze . ktoremu bedzie sie chcialo dla takiego absurdu i swego rodzaju utopii poswiecic swoj czas za darmo dla takiego projektu.
jak znajdziecie bardzo dobrze. bedziecie mili mecze wg zasad "nie jemy miesa".

ale to nie powod zeby w tak chamski sposob wzywac mnie do zaprzestania pisania.
to nie powod zeby ranco i hunter pisal jakies bzdury i wyzywal mnie od oszustow. bo nie czuje sie oszustem.

rancor jesli nie przeprosisz mnie za nazwanie mnie oszustem potraktuje to jako obrazanie mnie.
ja ciebie nie wyzywam od "takich" i "owakich".

Stare 04-09-2004, 17:59   #16
Ziggy-
General

Domyślnie

Aron szczeniaku usun swoje dwa posty tak jak prosilem zakladajac ten topic.

Rozumujac wedle twojej filozofii PB powinno banowac za granie na radeonie 9800, 1 gigabajcie ramu i Athlonie 3200.

Idz kolego szerzeys swoje poronione filozofie na inny temat a ten zostaw ludzia ktorzy chca sie bawic w CBP.
Stare 04-09-2004, 18:11   #17
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

mysle o swojej przyszlosci na wypadek gdyby kiedys zechcialo mi sie pograc w CBP.
chce jako majacy potencjalne prawo do grania w CBP uczestniczyc w tworzeniu zasad w nim obowiazujacych.

chyba ze stworzycie zapis ze "aron nie moze grac w CBP"
ja w przeciwienstwie do kilku graczy ktorzy graja w CBP nie zostalem kopniety przez jakze niedoskonalego punk bustera, za stosowanie czitow.
nie zostal mi zrobiony screen na rizie czy majestiku na ktorym gralbym bez mgly.

zabronienie mi grania w CBP byloby ciekawym prcedensem.
ale poniewaz z tego co wiem takiego punktu nie ma to chcialbym miec udzial w tworzeniu zapisow i swiata CBP.

i kiedy zechcie grac powiecie mi ze 50 zeta wpisowego od klanowicza na rzecz rozwoju programu "grajmy uczciwie". programu moim zdaniem zupelnie zbednego, bo przeciez ja gram uczciwie. jesli twierdzicie ze jest inaczej to prosze udowodnijcie to a nie spekulujcie.

zabierajac glos w tej dyskusji chce zabezpieczyc sie przed niepotrzebnymi wydatkami w przyszlosci na rzecz niepotrzebnego programu.
===========================
[edit]
majestic ma 3 moderatorow na tym forum majacych prawo do usuniecia moich postow na podstawie offtopic.
zaden inny klan nie ma takiego "wplywu na to forum" prosze. niech przyjda i usuna posty "niewygodne" dla majestic

Stare 04-09-2004, 18:22   #18
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

sory.. ale reconowi i hunterowi ktorzy sie ze mna nie zgadzaja wolno napisac posty nic nie wnoszace, a Dowhook nie moze napisac postu w ktorym zgadza sie z moja opinia?
rozumiem..
"imperium ojca rydzyka"

Stare 04-09-2004, 18:31   #19
Ziggy-
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał aron
majestic ma 3 moderatorow na tym forum majacych prawo do usuniecia moich postow na podstawie offtopic.
zaden inny klan nie ma takiego "wplywu na to forum" prosze. niech przyjda i usuna posty "niewygodne" dla majestic
Niby czemu to mialo by byc niewygodne dla Majestic. Aron - *$%^# nie wiedzisz ze probuje zrobic cos zeby gralo nams ie lepiej i bez wqrwiajacych hedow z dupy? czy tylko udajesz..
Stare 04-09-2004, 18:42   #20
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

gra ma oficjalne narzedzie antyoszustowe.
narzedzie to stanowi prawo w tej grze.
narzedzie to ma eliminowac wszelkie triki niedozwolone w grze.

wszelkie czity nie wykrywane przez PB nalezy uznac za dozwolone do momentu kiedy nie stana sie niedozwolone.

znajdziecie programiste ktory napisze to za free super. ale przypomne ze strona CBP tez byla kiedys za darmo a teraz trzeba za jej napisanie zaplacic. dobrowolnie bo dobrowolnie. za moich czasow w szkole wplaty na "komitet rodzicielski" tez byly dobrowolne a jak sie nie wplacilo dobrowolnej kwoty to bylo wstrzymywane wydawanie swiadectwa na koniec. jesli znadziecie kogos kto napisze program za free, OK.

chce was tym wstepniakiem powyzej uczulic na to zebyscie nie doprowadzili do placenia z program ktory.... delikatnie mowiac nie jest niezbedny do uczciwej gry.

Stare 04-09-2004, 18:45   #21
Czajus
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Czajus Wyślij wiadomość przez MSN do Czajus
Domyślnie

Jako mod:
Prosiłbym o zachowanie większej kultury wypowiedzi Arona i Witka.
Dziękuję

Jako gracz:
PB i Sędzia podczas meczu powinien wystarczyć. Niestety PB wszystkiego nie wykrywa... Może zamiast tworzenia następnych programów zacząć informować evenbalance o takich rzeczach?
p.s.
Zaznaczam, że jestem lamą w tym temacie.
Stare 04-09-2004, 18:57   #22
Zodiac
Second Lieutenant

Wyślij wiadomość przez ICQ do Zodiac Wyślij wiadomość przez MSN do Zodiac
Domyślnie

Napisanie programu było by o tyle trudną sprawą, że wymagał by on modyfikacji przy każdym nowym patchu AA. Co więcej, to trudna sprawa ingerować w grę, która ma zamknięty source kod. Jeśli wykonalna - to z pewnością do łatwego obejścia.

Lepszym sposobem było by sprecyzowanie zasad "fair play", których należało by podczas gry przestrzegać. Nagrywanie dema przez graczy rozgrywających mecz było by swoistym dowodem, który w razie wątpliwości jakiegoś klanu świadczył by o nadużyciach związanych z używaniem akcji typu norecoil. I to wydaje mi się wystarczy.
Stare 04-09-2004, 19:06   #23
Rancor
General

Miasto: Ostrów Wlkp
Wyślij wiadomość przez AIM do Rancor
Domyślnie

Traktuj to jak chcesz aron ale nie mam zamiaru cie przepraszać bo oszukujesz ludzi uzywając bindy ogólnie uznane za złe w każdej lidze, ladderze i wśród graczy. Każdy o tym wie bo się z tym nie kryjesz.
Dodatkowo perfidnie starasz się zrzucić za to odpowiedzialność na Dev team bo jeszcze nie wpisali do PB wykrywania bindów.

Widać musisz mnieć jakieś kompleksy wspomagając sie bindami zamiast grać ućciwie ale to już nie mój problem. Cięzko przyjąć do wiadomości, że są od ciebie lepsi?

Co do tematu topiku to nie ma sensu pisać programu [za dużo roboty]. Zgadzam sie z Zodiaciem co do tych zasad ,,fair play,,. Trzeba by nad tym popracować.
Stare 04-09-2004, 19:26   #24
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

zodiac

prosze wystarczylo pokrzyczec ze pomysl jest za drogi to juz znalazly sie mozgi co szukaja innej drogi :-) prostszej i tanszej

Stare 04-09-2004, 19:39   #25
Zodiac
Second Lieutenant

Wyślij wiadomość przez ICQ do Zodiac Wyślij wiadomość przez MSN do Zodiac
Domyślnie

aron --> drogi lepszej, skuteczniejszej i nie wymagającej wielkiego wysiłku. Niestety nie wiem co chciałeś pokazać, bo zerkając na jedną Twoją wypowiedź, zrezygnowałem z czytania reszty
Stare 04-09-2004, 20:16   #26
Shooter
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Shooter
Domyślnie

Jezuuu Aron, zaczynam miec wrazenie, ze celowo prowokujesz tego typu klotnie. Twoj przyklad z parkingiem - totalna bzdura, chocby dlatego, ze parking jest publiczny, i dlatego nie mozesz nikomu zabronic korzystania z niego. Ale CBP NIE JEST publiczne. Na oficialach wyprawiaj sobie, co ci sie podoba, ale CBP jest nasze. I mamy prawo wprowadzac takie zasady, jak nam sie podoba. Jesli wiekszosc CBP nie toleruje bindow, to nie bedzie bindow w CBP. Wracajac do parkingu - gdyby byl to TWOJ PRYWATNY parking, to mialbys pelne prawo wyganiac z niego ludzi, ktorzy np. smieca. Jakis czas temu Kubus z PAO zakladal lige, w ktorej klany "maja grac a nie sie klocic", regulaminu praktycznie nie bylo. Moze to jest wlasnie miejsce dla KsH ?

-> Czajus

Pb nie wykrywa "jeszcze" tych bindow, i prawdopodobnie nie wykryje jeszcze dlugo, bo bind ma to do siebie, ze moze byc napisany na rozne sposoby, mam nadzieje, ze evenbalance cos poradzi, ale jestem w tej kwestii raczej pesymista...A co do sedziego - niestety od kilku wersji admin jest tak zabugowany, ze sedziuje sie w zasadzie tylko "z konsoli", nawet liste graczy trzeba czasami uzywac commandposta. Widok praktycznie zawsze blokuje sie na jednym graczu lub vievpoincie. Jedyna rzecza, ktora trzyma graczy " w szachu" jest nieswiadomosc, gdzie akutrat patrzy sedzia. Ale praktyka jest taka, ze wylapanie kogos kto robi obj tylem jest bardzo malo prawdopodobne, nie mowiac juz o bindzie na norecoil. Dlatego w tym momencie (przykro napisac) bindowcy i bugowcy sa w zasadzie bezkarni...
Ardent caresses laid to rest...
Shooter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-09-2004, 20:17   #27
Pixel
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Pixel
Domyślnie

Czy ja wiem czy lepszy, moim zdaniem bardziej poronionego pomyslu byc nie moglo. Niby jak chcecie sprawdzac te dema? Kazdy klanowicz bedzie musial nagyrac, a pozniej przesylac demo?

aron -> 21 1 377 8 34 1 3 5 13 55 89 144 233 2
d J m s e e t e _ b i l e s
Stare 04-09-2004, 20:32   #28
Ziggy-
General

Domyślnie

Nagrac demo to nie jest problem. Aktualnie na CB sa zasady ktre mowia o nagrywaniu demek w meczu, problem jest inny nie wiem w jaki sposob sprawdzic ogladajac demko czy ktos uzywa no recoila.
Stare 04-09-2004, 22:04   #29
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

demka bylyby sprawdzane w przypadku zgloszonych zastrzerzen strony przeciwnej.

teraz zobaczyc recoila... w wiekszosci przypadkow nie dasz rady. ale bywa tak ze koles strzela z duzej odleglosci a ty widzisz ze jego bron ma odrzut w dol i w lewo.
w sytuacji zwarcia binda na 100% nie zauwazysz. ale nie wiesz kiedy nastapi zwarcie i nie wiesz czy masz juz binda wlaczyc czy jeszcze nie.
wiec albo grasz wiekszosc meczu z wlaczonym recoilem albo grasz bez niego.

osobiscie uwazam ze wykrywanie bindu na robienie obj tyle, na recoil nie powinno byc dla PB problemem. mozliwosci napisania na robienie obj tylem jest moim zdaniem tylko 1. inaczej niz przez polaczenie action i turn180 nie da sie tego zrobic.
natomiast zeby robic obj tylem, czy bokiem nie trzeba miec binda. wystarczy wprawna reka. i przed tym nie zabezpieczy ciebie program. zabezpieczy tylko i wylacznie sedzia/admin.

bedzie mozna zrezygnowac z sedziego w momence kiedy rozpoczeto by nagrywanie dem. brak dema to automatyczne uznanie reklamacji strony przeciwnej.

problem tkwi tylko w tym ze takie demo byloby nagrywane jako jeden ciagly film bez mozliwosci przewijania w trakcie jego przegladania. chyba zeby wprowadzic obowiazek nagrywania dem o dlugosci jednej rundy. czyli po skonczeniu rundy wpisac stopdemo a przed poczatkiem nowej demorec nazwa_pliku.
na demie wyjdzie idealnie speed bug.
bedzie natomiast slabo widoczne rzucanie granatu w biegu gdyz demo bedzie nagrane tylko jako FPP.
chyba ze w przyszlosci z dema bedzie mozna swobodnie przegladac postacie rowniez z drugiej osoby. jak rowniez przy jednym nagranym demie bedzie mozna swobodnie przelaczac sie miedzy uczestnikami meczu. w tym rowniez na viewpointy przy okreslonym ustawieniu odtwarzacza dem.
wiec kazda druzyna nagrawszy demo moglaby przejrzec co druzyna przeciwna robila w danym momencie. moglaby obserwujac poczynania druzyny przeciwnej zarejestrowac czy byl speedbug czy tez rzucal granat w czasie sprintu i jak robili obj.

moglbym duzo opowiadac o demach.
osobiscie sie zawiadlem na tym co jest obecnie. sadzilem ze nagrywajac demo bede mogl pozniej w offline sprawdzic przynajmniej gdzie w danym momencie byl przeciwnik, czy moj granat 203 wybuchl w jego poblizy czy tez kilometr od niego.

mysle ze demo spelniloby zdecydowana wiekszosc zyczen witka. moze nie lapaloby kazdego recoila, ale wykrywalo by szereg innych naduzyc ktore witek wymienil

Stare 04-09-2004, 22:39   #30
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

moim zdaniem zasady ligi powinni ustalic gracze, wspolnie, demokratycznie. Przynajmniej ustalic co jest dozwolone, a co nie, czy wolno uzywac bindow czy nie. I kazdy kto chcialby grac w lidze, klan, gracz, albo by to akceptowal albo nie.

A kontrola demek przy watpliwosciach co do uczciwosci jest dobra. Sposob prosty i latwy.
Stare 04-09-2004, 23:06   #31
Hunt.ER
General

Miasto: Toruń, Ciechanów
Wyślij wiadomość przez AIM do Hunt.ER
Domyślnie

Cytat:
Napisał BrYK
A kontrola demek przy watpliwosciach co do uczciwosci jest dobra. Sposob prosty i latwy.
Taki prosty i łatwy nie jest. Nie wyobrażam sobie bym na swoim sprzęcie miał nagrywać demko. Po prostu komp tego raczej nie pociagnie.
Stare 04-09-2004, 23:44   #32
B@RTOLU$
General

Wyślij wiadomość przez MSN do B@RTOLU$ Wyślij wiadomość przez Yahoo do B@RTOLU$
Domyślnie

Z tego co wiem to nagrywanie dema wcale tak mocno nie obciarza komputera.
A pozatym wystarczylo by jak by tylko pare osob nagrywalo dema w czasie meczu.
B@RTOLU$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-09-2004, 23:52   #33
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał B@RTOLUS (PL)
Z tego co wiem to nagrywanie dema wcale tak mocno nie obciarza komputera.
A pozatym wystarczylo by jak by tylko pare osob nagrywalo dema w czasie meczu.
nagrywanie dema ma sens tylko wtedy gdy robia to wszyscy :!: grajacy w meczu. Jak ktos nie nagra, to zaraz mu sie latke chitera przylepi.
Stare 04-10-2004, 14:07   #34
jolaos
Colonel

Wyślij wiadomość przez MSN do jolaos Wyślij wiadomość przez Yahoo do jolaos
Domyślnie

Niektórzy to tak chamsko przesadzają z tym binem na no recoil że aż żal ściska.

Przeczytałem tylko pierwszy post bo napykaliście już ponad 2 kartki.

Czy taki program nie byłby wyłapany jako czit przez PB ?
Stare 04-10-2004, 19:18   #35
WitUs
First Lieutenant

Wyślij wiadomość przez MSN do WitUs
Domyślnie

Znowu zamienisliście (a zwłaszcza Aron) ciekawy temat, w tą samą nudę.
Stare 04-11-2004, 08:02   #36
.error.[Bizon]
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do .error.[Bizon] Wyślij wiadomość przez MSN do .error.[Bizon]
Domyślnie

Znaczy ja powiem, cos o tych super demkach Czy ktois z was nagrywal i ogladal je ? Z pewnoscia. Ja nie wiem czy to wina moze mojego kompa albo cos ale na takim demku to wygladalo jakbym ja sam uzywal bugow Co do tego programu. Rzecz fajna. Tylko duzo latwiej zrobic program wykrywajacy czity niz taki jak chcesz Witek lapiacy ludzi za bugi i bindy. I kto by to chcial zrobic ? Polowe z tych rzeczy, ktore Witek wymieniles skutecznie moga wylapywac sedziowie a nawet wiecej (no recoil, speed bugi, obracanie sie przy robieniu obj; ponadto sedzia moze wykryc np celowe rzucanie smokow pod sciany gdyz wiadomo, ze i tak przejda). No nie wiem jakby ktos umial cos takiego zrobic i by chcial to ja jestem jak najbardziej za o niestety ja czegos takiego dlugo jeszcze nie bede umial zrobic Paveu odpowiedz sobie sam Czy Hydra jest wykrywana jako czit przez PB :
TO ZAGŁĘBIA PRZYSZEDŁ CZAS
.error.[Bizon] jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 04-11-2004, 10:15   #37
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

tak. nagrywalem demka.
i uwazam ze demka wyeliminuja sedziego.
przeciez jak ktos rzuci dym pod sciane to bedize to widac na demkach. zarejestruje to przeciez gracz ktoremu to przeszkadzalo, jesli nawet nie bedzie tego widac u strony rzucajacej dymy pod sciany.

jesli by wprowadzic wymiane demek po meczu miedzy druzynami to strony moglyby wzajemnie kontrolowac zachowania przeciwnika i dawac sedziemu od razu gotowe raporty ze wskazaniem nieprawidlowosci - w ktorej rundzie w ktorej minucie.
choc to akurat nie jest najlepszym pomyslem bo widac by bylo taktyke strony przeciwnej.
z drugiej jednak strony czesto obronca nie widzi jak atak robil objective, bo jest za daleko zeby to widziec.

hmmm mam pewna mysl. az odpale gre zeby sprawdzic ta kwestie. zaraz dam przemyslenia

Stare 04-11-2004, 10:35   #38
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

kiedys jak nagrywalem demo to wydawalo mi sie oczywiste i dobre bo nagralem wlasne jak gralem z wykonywaniem malej ilosc "czynnosci".
natomiast teraz przeprowadzilem test zeby sprawdzic jak to jest przy bardziej zaawansowanych czynnosciach.

wiec demka sa do dupy.
nie rejestruja wychylen na boki.
nie rejestruja przewrotnki.
nie widac czy koles stoi, kuca czy lezy.
nie dzialaja flashe
nie pasuje dzwiek do tego co dzieje sie na ekranie

demko jako narzedzie dla CBP jest do bani.

Stare 04-11-2004, 10:38   #39
Ziggy-
General

Domyślnie

Co do demek i wykrywania dzieki nim bindow na norecoil jest drastyczny sposob na 100% wykrycie tego poprzez demko. Mianowicie w samym demku nie widac broni huda itp. jednak zeby wykryc osobe oszukujaca mozna sie poslozyc jego bronia tu bym wrocil do aspektu nagrywania filmikow z widoku graczy ktore kiedys byly nagrywane. Do rzeczy.

Zeby zlapac kogos na uzywaniu norecoila trzeba demko obejzec na odpalonym czicie z celownikiem ajmobotskim.
Stare 04-11-2004, 10:50   #40
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

i co ci to da?
przeciez bind nie celuje za ciebie.
wiec ew pokrycie sie celownikow jest dzielem przypadku.
rowniez bind nie powoduje ze kule leca w to samo miejsce.
trafienie dwoch kul w ten sam punkt na bindzie jest dzielem przypadku.

demo pozwoli wykryc pozostale nieprawidlowosci w rozgrywce.
lecz mysle ze demka w obecnej postaci do spelniania roli "sedziego" jednak sie nie nadaja.
przecenilem ich mozliwosci. kiedy przyjrzec sie um dokladniej to nadaja sie tylko do nagrywania z widoku zewnetrznego kolesia.

Stare 04-11-2004, 12:21   #41
Ziggy-
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał aron
i co ci to da?
przeciez bind nie celuje za ciebie.
wiec ew pokrycie sie celownikow jest dzielem przypadku.
rowniez bind nie powoduje ze kule leca w to samo miejsce.
trafienie dwoch kul w ten sam punkt na bindzie jest dzielem przypadku.
Masz problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego ? To, co napisalem w poprzedniej wypowiedz odnosi sie do teamtu watku i mowi o tym ze tym sposobem da sie zlapac kogos na uzywaniu binda ktory nie poowduje odrzutu broni NIE CHCE TYM SPOSOBEM SPRAWDZAC CZY KTOS UZYW AIMA celownik ma mi pokazac celownik gracza bo w demku nie ma celownika.

A teraz Aronku do Ciebie. Przestan sie prosze wypowiadac w tym watku bo wprowadzasz zamet, juz i tak zmieniles temat nie zastosowales sie do moich prosb na poczatku... pozowol wypowaidac sie tu ludzia ktorych ten temat dotyczy BEZPOSREDNIO.

Prosze o powrot do tematu. Aron juz nie bedzie mącił
Stare 04-11-2004, 18:21   #42
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

dotyczy mnie posrednio. przepisy ktore wprowadzacie moga w pewnych okolicznosciach mnie dotyczyc.
wiec jestem zainteresowany ksztaltem zasad.
wiec bede zabieral glos.

przeciez wystarczy nakleic jakis pierdul na monitorze lub nagrac film z demka i naniesc punkt w srodku ekranu.
a ty od razu tutaj o aimbotach piszesz.
co tak chetnie piszesz o uzywaniu aimbota?

Stare 04-11-2004, 18:30   #43
Ziggy-
General

Domyślnie

Bo go doskonale znam, lubie i uzywam na codzień
Stare 04-11-2004, 21:30   #44
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

wroc lepiej do koncepcji programu na wzor CDC.
temat demek wez odpusc.
wejdz po prostu na jaka kolwiek mape. nawet samemu.
uruchom nagrywanie demek. pobiegnij, kucnij, powychylaj sie zza sciany. zrob padnij, przewrot w bok. stan za jakas przeszkoda, wstan, kucnij, wstan kucnij, poloz sie. postrzelaj troche.

potem obejrzyj to co sie nagralo i zrozumiesz czemu demka raczej odpadaja jako sposob tropienia niedozwolonych trikow.

tak samo jak pare postow wyzej chwalilem demka. tak teraz po blizyszym przyjrzeniu sie uwazam ze dla potrzeb CBP sie nie nadaja - dostrzeglem swoj blad

Stare 04-18-2004, 21:34   #45
Guest

Domyślnie

Mam pytanie.

ScriptLog: -----------WARNING-----------
ScriptLog: AGP_Character::AnimateGrenadeMoving() Should never be sprinting and pulling pin!

Czy na podstawie tego loga idze stwerdzic ze ktos lata z wyciagągnietym granatem albo cos
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-25-2004, 14:43   #46
!!c0rs$!!
Lieutenant General

Wyślij wiadomość przez MSN do !!c0rs$!!
Domyślnie

Dokladnie jesli nie bedzie programow to CBP bedzie do niczego. Jak widac Witek od razu sie burzy przeciw stworzeniu programow i twierdzi ze to nie ma snesu... i to haslo o PB wymiata Widaomo fajnie jest grac na bindach itp. mnie sie podoba ze TWL ma taki program. Jakos od razu sie latwiej gra. Co do demek to sa smieszne hehhe.

I prosze was nie piszicze ze do lapania czitow jest PB. Bo to zalosne. Wylapac to on moze muchy ale chyba nie szity. Przynjamniej w tej wersji.
Stare 05-25-2004, 15:45   #47
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Miasto: Lublin
Domyślnie

Cytat:
Napisał [3rd- RB
Cors]Dokladnie jesli nie bedzie programow to CBP bedzie do niczego. Jak widac Witek od razu sie burzy przeciw stworzeniu programow i twierdzi ze to nie ma snesu...
cos ci sie Cors pomieszalo albo predzej nie chcialo sie przeczytac 2 pierwszych stron tematu a nawet spojrzec na autora tego tematu

oto wypowiedz Witka
Cytat:
Napisał Witek
Mianowicie, wiem, iż w naszej polskiej scence aao są ludzie, którzy, na co dzień zajmują się programowaniem, zastanawiam się czy była by możliwość napisania programu na wzór CDC Hydry do wyłapywania różnego rodzaju czitow, trickow, bindów, hacków, bugów, exploitów, które nie są wyłapywane przez PB z przyczyn bliżej mi nieznanych. Wiem ze ten pomysł może i poroniony ma szanse realizacji.
a oto arona
Cytat:
za pisanie programow takich jak PB czy CDC ludziki biora calkiem sporo kasy.
ty natomiast chcesz zeby ktos napisal taki program za free.

dodatkowo program o slabych podstawach formalnych.
chyba jasno widac kto jest za stworzeniem tego programu a kto nie
Stare 05-25-2004, 16:08   #48
[Kwasek]
General

Domyślnie

W twl gra sie czysto a to dobre bua ja naszczescie wczoraj nie gralem z chlopakami meczyku na mountin pass ale z tego co mowia to czegos takiego nigdy w zyciuy nie widzieli....przegrana do 0 i tyle w tej kwestii apropo zasad w twl...hydre i pb mozesz sobie narazie gleboko wsadzic tyle ci powiem.... :evil:
Stare 05-25-2004, 16:34   #49
Czullo
Guest

Domyślnie

tak samo jak zostalo shackowane PB, tak samo poleglo cdc wiec na TWL jest juz smiech na sali a nie gra...
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-25-2004, 18:10   #50
Kaziu
Chief Warrant Officer 4

Wyślij wiadomość przez MSN do Kaziu
Domyślnie

PRZECZYTAŁEM - ANI JEDEN POST NA ODPOWIEDZ WITKA :evil:
wg mnie najlepiej by napisal cos takiego ...... - ktos kto pisze ten caly shit
Z punktu widzenia programisty jest to cholernie ciezkie zadanie - nowe wersje gry(i nowe bugi), PB i jego updaty(aczkolwiek piszesz ze nie ma go zastepowac), zamkniety kod zrodlowy.

NA marginesie:
Rzadko na tym forum sie udzielam (rozne powody) ale jednego nie moge zczaic -poczatek tematu dotyczy jednego a koniec zupelnie czego innego. (oczywiscie zawsze Aron = wywrotowiec)
PISZCIE NA TEMAT nie na to co ostatnio ktos napisal

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania