Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Inne gry

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 11-14-2010, 23:53   #1
Janek
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie Kilka gier RPG

Krótko o 3 grach RPG w które było mi dane ostatnio grać (jakoś na pełne recenzje nie mam czasu ostatnio i weny):

Gothic 4: Arcania - Czyli Gothic w wersji beznadziejnej - są tacy, którzy twierdzą, że to gra dla "casuali", ale IMO to gra dla nikogo (chyba, że Ci mityczni "każuale" lubią niewidzialne ściany, crashe i to że gry nie da się zainstalować, jeśli ma się AVG) - jest po prostu słaba. Nie ma dialogów (praktycznie zawsze jest tylko jedna odpowiedź), system walki jeszcze bardziej polega na jak najszybszym klepaniu w LMB niż w G3 (gra mogłaby służyć jako platforma treningowa dla Koreańskich mistrzów Starcrafta), a animacje postaci przypominają ZX Spectrum. Wszystkie questy to przynieś, wynieś, zabij cośtam i wykonują się praktycznie same (w dodatku w kilku miejscach gra ma dziury logiczne - tak jakby brakło kasy/pomysłu na skończenie questa lub o nim zapomniano - chyba ze twórcy liczyli, niedoczekanie, na to że gracze kupią DLC). Przejście gry zajmuje ca. 10-12h (może troche więcej z questami pobocznym, ale są denne więc co się dało pominąłem - większość i tak wykonałem niejako przy okazji). W zasadzie jedyne co się może podobać, to grafika (draw distance jest ogromny), niestety skutecznie psują ją aniamacje postaci, które poruszają się z gracja znacznie mniejsza niż Pinokio.
Najbardziej mi się w całej grze spodobało, to że sprzedałem ją na allegro za 80% ceny po przejściu Odradzam.
5/10
Cena ca. 120 zł (zapewne szybciutko spadnie do tańszej serii) / wymaga aktywacji przez net, ale można dezaktywować

Fallout: New Vegas - wielki powrót do Fallouta w Falloucie. Setki (naprawdę!) ciekawych i w większości długich questów, wiele frakcji, rozbudowane dialogi (znaczną część walk można ominąć rozmowami) - a wszystko w klimacie niczym w F1 i F2. W dodatku gra jest tak zbalansowana, że praktycznie wszystkie skille są użyteczne, co nawet w F1 i F2 się twórcom nie udało. Od gry nie można się oderwać. Główny quest to ok. 10 godzin grania, ale już z pobocznym to conajmniej kilkadziesiąt (przy czym wiele jest sprzecznych ze sobą więc nie da rady wszystkiego wykonać przy jednym przejściu gry). Niestety, Obsidian tak zajął się tworzeniem fabuły, że cała reszta to tylko lekko podrasowany Fallout 3 - choć gra ma klimat, to jednak graficznie nie jest imponująca (delikatnie mówiąć) jak na 2010 r. Szkoda, bo gdyby zrobić Fallouta z grafika a'la STALKER, mielibyśmy grę niemal idealną. Gra jest też dość mocno zabugowana - czasami można utknąć w queście. Mimo wszystko jednak zdecydowanie polecam!
9+/10
Cena ca. 120-140 zł (wymaga Steama)

Two Worlds II - o ile Two Worlds 1 to (krótko mówiąc) crap z ambicjami, w TW2 TopWare się naprawdę postarało - prawie wszystko co w TW1 nie działało, było słabe lub głupie poprawiono + dodano wiele nowego. Grafika na światowym poziomie (denerwuje tylko mocne nadużycie blur/HDR, przez co cały świat jest nieco rozmyty i gra męczy oczy przy dłuższych rozgrywkach), niezłe udźwiękowienie, ciekawy system walki, tworzenia zaklęć i bardzo rozbudowany crafting oraz liczne minigierki. W przeciwieństwie do Arcanii dostajemy też normalny system dialogów. Dostajemy dość sztampowy wątek główny (uratuj świat) oraz mnóstwo questów pobocznych - podobno można grać ponad 100h (sam watek główny to ok. 15h). Dodatkowo gra ma kilka trybów multiplayer - od deatchmatchu, przez coś na kształt co-oopa (ale z dedykowaną fabułą a nie tą z singla) do zarządzania własną wiochą - nie zdażyłem jeszcze zagrać więc się nie wypowiadam. Arcanię zdecydowanie nokautuje, choć nie jest to ta sama liga co Dragon Age (co prawda wiele rozwiązań ma lepszych, brakuje jednak doszlifownia całości które mamy w DA - np. w DA główna linia fabularna to również "uratuj świat" - sprzedana była jednak o niebo lepiej). Momentami też niestety widać, że zamiary były wielkie ale budżet nie ten Myślę, że po tym co zobaczyliśmy w TW2 TopWare nie będzie miało problemu z uzbieraniem budżetu pozwalającego na zrobienie gry z segmentu AAA (Two Worlds 3?). Polecam - jeden z lepszych fantasy-RPG ostatnich lat.
8+/10
Cena ca. 100-130 zł (wymaga Steama)

Ostatnio edytowany przez Janek : 11-15-2010 o 00:02
Janek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 11-21-2010, 15:32   #2
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie

wlaśnie dostałem Two Worlds... ale coś mi tak trochę nie gra... bo każdy stworek mnie killim szybko.. nie mówiąc o szkieletach na początku... a czary to w ogole nie dzialaja... 5 fireboltów i koniec a stworek dalej ma 50% HP... masz do tego jakis tutorial albo tipsy?
a i nie wiesz czy jest LAN multiplayer?
Stare 11-21-2010, 15:38   #3
Janek
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Napisał qhash Zobacz Wiadomość
wlaśnie dostałem Two Worlds... ale coś mi tak trochę nie gra... bo każdy stworek mnie killim szybko.. nie mówiąc o szkieletach na początku... a czary to w ogole nie dzialaja... 5 fireboltów i koniec a stworek dalej ma 50% HP... masz do tego jakis tutorial albo tipsy?
Złap parę leveli - szkielety na początku są rzeczywiście ubersilne.

Cytat:
a i nie wiesz czy jest LAN multiplayer?
Instrukcja?

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania