Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Forum polskich rozgrywek

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 08-25-2003, 07:21   #51
LordV
General

Wyślij wiadomość przez MSN do LordV
Domyślnie

Cytat:
Napisał [6BDS
_Kot_PL]Mi wpadl do glowy jeszcze jeden pomysl. Aby przegrany klan nie mogl atakowac nikogo przez pol godziny od zakonczeniu meczu lub do momentu gdy zwycieski klan kogos zaatakuje (w zaleznosci co nastapi szybciej). To bylaby nagroda dla zwyciezcyt, ze moga zaatakowac kogo chca, a nie martwic sie, ze przegrany klan ich ubiegnie
popieram w pełni. wygrałem mecz chce atakować dalej a tu co? klan, który właśnie pokonałem mnie ubiegł i zaatakował klan nademną i co się często zdaża pokonuje go i ląduje ponad moim klanem wiem, ze to uroki drabinki ale niech zwyciężca ma jakieś przywileje a szczyt drabinki rzeczywiście będzie zarezrwowany dla klanów najlepszych Teraz kiedy Klan Hellsing jest w czołówce drabinki nie jest ot takie rażące, bo i pod nami i nad nami same wyśmienie klany, ale wkurzało mnie to szczególnie gdy byliśmy nisko i często wygrany mecz nie dawał nam nic bo klan który pokonaliśmy w tempie błyskawicznym atakował kogoś nadnami i sytuacja wracała do tej zprzed dnia wczorajszego

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 08-26-2003, 18:57   #52
Gniewosz
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Gniewosz
Domyślnie

A oto najswiezsze zmiany w reg.

W art. 5.1 reg. ogolnego zdanie Każdy gracz może przynależeć tylko do jednego klanu zamienia sie na zdanie: Każdy gracz może przynależeć tylko do jednego klanu biorącego udział w rozgrywkach CBP.

W art. 9a reg ogolnego dodaje sie podpunkt: Mountain Pass SE -10 minut

W art. 10 pkt. 4 reg ogolnego skresla sie zdanie: Po jego powrocie następuje runda setup.

W art. 7 punk 2 otrzymuje brzmienie Jeżeli zostanie udowodnione przed Prezydium Komisji Sędziów używanie tych niedozwolonych programów, dany gracz zostaje wykluczony dożywotnio z rozgrywek lub na czas określony, nie mniejszy jednak niż 30 dni.
Ponadto jego klan dodatkowo traci 10 punktów w lidze, spada na ostatnią pozycję w Ladderze lub zostaje wyeliminowany z Playoffów.
Stare 08-29-2003, 09:15   #53
Gniewosz
General

Domyślnie

Dodaje się art. 2a do reg ogólnego:
1. Nazwa klanu i tag klanowy podlegają kontroli Adminów Klanu.
2. W szczególnych przypadkach Admini Klanu mogą nie dopuścić dany klan do rozgrywek, jeśli jego nazwa, tag jest obraźliwa, narusza dobry smak lub z innych, wyraźnie wskazanych i uzasadnionych przez Adminów Ligi względów jest nieakceptowalna w ramach CBP.
3. Od decyzji takiej służy odwołanie do Prezydium Komisji Sędziów.
Stare 08-31-2003, 20:28   #54
[6BDS]_Krupier_PL
Major

Wyślij wiadomość przez MSN do [6BDS]_Krupier_PL
Domyślnie

Mam przemyslenia odnosnie poddawania meczy po ostatniej rozgrywce z DivD.

Chodzi o to, ze jezeli klan opuszcza mecz w trakcie gry, to zapisuje sie wynik z momentu opuszczenia. Takie zachowanie jest nie sportowe, a jest, dzieki niewlasciwemu zapisowi w regulaminie, preferowane przez druzyne przegrywajaca.
Chodzi o to ze w takim wypadku ma ona mniej rund przegranych w statystykach niz gdyby grala do konca. Druzyna wygrywajaca ma natomiast, bez swojej winy, mniej rund wygranych niz by mogla miec.

Zglaszam wiec wniosek aby zmienic siódmy punkt regulaminu:

7. Jeżeli cały klan wyszedł z meczu w trakcie jego trwania i nie wraca przez 10 minut, sędzia może przyznać drużynie, która została walkower.

na

Jeżeli 3 lub więcej osoby z jednego klanu wyszły z meczu w trakcie jego trwania i nie wracają przez 10 minut, sędzia może przyznać drużynie, która została zwycięstwo stosunkiem punktów 14-0 bez względu na wcześniejszy wynik rozgrywki[/b]
Stare 08-31-2003, 20:38   #55
Szymon456
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Szymon456 Wyślij wiadomość przez MSN do Szymon456
Domyślnie

Zasada podobna do tej, ktora teraz panuje na CBP, wczesniej byla uzywana na TWL i tam sie sprawdzila. Dzieki niej, klan ktory przegral juz mecz, moze sie wycofac - bo np. nie ma ochoty na gre, nie ma czasu lub z innych powodow i niewiele traci. Zapis, ze przegrali 14 rund i wygrali 0 jest chyba najgorszym z mozliwych, najbardziej prawdziwym jest ten, z ktorym zakonczyl sie mecz po wyjsciu klanu przegrywajacego, ewentualnie jesli wniosek o zmiane mialby przejsc to dla mnie jedyna sensowna zmiana byloby przyznanie RESZTY rund druzynie, ktora na serwerze zostala. Podawanie wyniku 1:0 swiadczyloby o ogolnym nierozegraniu meczu, natomiastp odanie 14:0 swiadczyloby o ogromnje porazce druzyny, ktora wyszla - chodziaz tak nie musialo byc.
Stare 08-31-2003, 20:42   #56
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

ten problem ma tylko jedno w pelni sprawiedliwe rozwiazanie, a mianowicie rozgrywanie meczy do konca. Tak czy owak ktos bedzie w plecy, przegrywajacy lub wygrywajacy.
Stare 08-31-2003, 21:32   #57
[6BDS]_Krupier_PL
Major

Domyślnie

Cytat:
Napisał Szymon456
poddanie 14:0 swiadczyloby o ogromnje porazce druzyny, ktora wyszla - chodziaz tak nie musialo byc.
Bo to jest ogromna porażka - z punktu widzenia "ducha sportu", "ducha walki" etc.

Mozesz wierzyc lub nie ale cos takiego odbiera przyjemność z wygranej. Taki zapis powstrzymywal by druzyne przegrywajaca od takiego haniebnego zachowania. Dzieki temu mecze bylyby rozgrywane do konca. A wlasnie o to chodzi ( tak jak napisal Kat - takie rozwiazanie jest najsprawiedliwsze. Mysle ze ewentualny wynik 14:0 powstrzymalby przed dezrcją. Bo jak inaczej nazwac opuszczenie pola walki przed koncem meczu jak nie "dezercja"?)
Stare 08-31-2003, 21:50   #58
Kot
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Kot Wyślij wiadomość przez MSN do Kot
Domyślnie

Propozycja Krupiera dobra, acz troszke radykalna. Moim zdaniem najlepszym wyjsciem bedzie przyznanie pozostalych do rozegrania rund (w przypadku opuszczenia przez jeden z klanow pola bitwy) klanowi, ktory zostal, niewazne czy zmieni to wynik czy nie.
P.S.
Co z propozycjami odnosnie wylaczenia komunikatow o smierciach i dania druzynie wygranej mozliwosci zaatakowania dowolnego przeciwnika (w granicach regul oczywiscie)

Cytat:
Napisał [6BDS
_Kot_PL]
Mi wpadl do glowy jeszcze jeden pomysl. Aby przegrany klan nie mogl atakowac nikogo przez pol godziny od zakonczeniu meczu lub do momentu gdy zwycieski klan kogos zaatakuje (w zaleznosci co nastapi szybciej). To bylaby nagroda dla zwyciezcyt, ze moga zaatakowac kogo chca, a nie martwic sie, ze przegrany klan ich ubiegnie
Kot jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-01-2003, 02:34   #59
m_arko
Lieutenant General

Wyślij wiadomość przez ICQ do m_arko Wyślij wiadomość przez MSN do m_arko
Domyślnie

juz temat tego zachowania poruszalem na samym poczatku rozgrywek laddera...bo jak wiadomo w ladderze nie liczy sie stosunek wygranych do przegranych tu o wygranym meczu decyduje 8 wygrana runda a reszta nie ma juz najmniejszego znaczenia do ukladu drabinki (tak jak to mowiliscie 'gramy o gacie Bashera' ) )

to o czym piszecie tutaj bedzie mialo w pelni znaczenie i powinno znalesc zastosowanie w lidze bo tam sie beda liczyc nawet te drobne punkciki za kazda wygrana runde i tam kazdy mecz wlacznie z walkowerami powinien byc potwierdzony wynikiem (12-14 punktowym w zaleznosci ile rund bedzie na 1 strone
now: [Majestic]
m_arko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-01-2003, 07:56   #60
Kot
General

Domyślnie

Moje statsiarskie sumienie nakazuje mi walczyc o kazda runde, o kazdy punkt, nawet jak jest on bez znaczenia - dla samej przyjemnosci jego posiadania
Stare 09-01-2003, 11:11   #61
[6BDS]_Krupier_PL
Major

Domyślnie

Cytat:
Napisał m_arko
juz temat tego zachowania poruszalem na samym poczatku rozgrywek laddera...bo jak wiadomo w ladderze nie liczy sie stosunek wygranych do przegranych tu o wygranym meczu decyduje 8 wygrana runda a reszta nie ma juz najmniejszego znaczenia do ukladu drabinki (tak jak to mowiliscie 'gramy o gacie Bashera' ) )

to o czym piszecie tutaj bedzie mialo w pelni znaczenie i powinno znalesc zastosowanie w lidze bo tam sie beda liczyc nawet te drobne punkciki za kazda wygrana runde i tam kazdy mecz wlacznie z walkowerami powinien byc potwierdzony wynikiem (12-14 punktowym w zaleznosci ile rund bedzie na 1 strone

niestesty ale rundy tez sie licza. po prawej stronie laddera jest spis "najlepszych" klanow.
Oto fragment z zasad punktowania

"Jeśli dwa klany mają taką samą ilośc punktów i wygranych, ostateczny wynik liczymy następująco:
rundy wygrane - rundy przegrane = ostateczna punktacja"
Stare 09-01-2003, 11:59   #62
Shooter
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Shooter
Domyślnie

Ale taka sytuacja i tak zdarza się bardzo rzadko, a im dłużej będzie trwał ladder, tym rzadziej będą pojawiały się pary identycznych wyników w różnych klanach...Natomiast co do reszty rund...wydaje mi się, żę aktualny system jest mocno niesprawiedliwy. pamiętam oczywiście argumenty, że "14 punktów to za dużo na darmowy prezent". Ale jako przykład skrajnej paranoi mogę przywołać mecz Army of Poland vs Headshot masters na mapie Mountain Pass. Po pierwszej połowie, którą graliśmy w def, wygrywaliśmy 6-1. W połowie meczu ze składu przeciwników wyleciał jeden zawodnik, pozostawiając swój zespół w osłabieniu. W Ataku mieliśmy już znaczną przewagę (granatnik i karabin wyborowy) więc łatwo wygraliśmy 2 kolejne rundy...przy stanie 8-1 dla Army of Poland klan Headshot Masters po prostu uciekł z serwera. Chociaż zawsze unikam takich przypuszczeń, to śmiem twierdzić, że rywale ucieczką po prostu pozbawili nas 5 punktów, sami nie tracąc NIC. Im się to po prostu opłacało. IMHO taka sytuacja jest po prostu niesmaczna, i z pewnością nieuczciwa...
Ardent caresses laid to rest...
Shooter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-01-2003, 12:47   #63
WUKASZ
General

Wyślij wiadomość przez MSN do WUKASZ
Domyślnie

Wy powinniscie sie leczyc. Jakies rundy, punkciki, opisy najlepszych klanow A gdzie jest zabawa i mila atmosfera... Ja was troche nie rozumiem. Najchetniej wogole wywalilbym w tablicy ogolnej stosunek rund (natomiast pozostawil w statysykach klanu - historii) W ladderze liczy sie wygrany mecz i kropka.

Przeciętny Amerykanin zjada 3kg keczupu rocznie. Ja około 25 kg.
WUKASZ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-01-2003, 12:56   #64
m_arko
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
Napisał [6BDS
_Kot_PL]Moje statsiarskie sumienie nakazuje mi walczyc o kazda runde, o kazdy punkt, nawet jak jest on bez znaczenia - dla samej przyjemnosci jego posiadania
a moje statsiarskie sumienie mi mowi ze jak slabo idzie to trza konczyc jak najszybciej :wink: (joke)

Krupier...tak jak bylo mowione predzej ta tabelka z prawej strony nie ma nic wspolnego z ukladem laddera i jest czysto statystyczna rowniez ja moge powiedzec ze za walkower ktory przyznano nam ucieli nam 13 rund bo wynik tylko 1-0 i jak wspomnialem w poprzednim poscie to ma znaczenie tylko w przypadku ligi

a ten punkt z zasad punktowania nie wiem skad wyciagnales

art. 8

1. Pozycje w tabeli zmieniają się w sposób dynamiczny, w zależności od rozegranych meczy.
2. Na pozycję w tabeli nie ma wpływu ilość wygranych meczy lub rund, a jedynie aktualne mecze o kolejne miejsca.
3. Statystyki są tylko dodatkiem do zajmowanej przez klan pozycji w Ladderze.

Interpretowanie "kto jest lepszy" w Ladderze będzie indywidualną kwestią każdego z klanów, graczy czy bezstronnych obserwatorów. Zajmowanie pierwszego miejsca w danym momencie nie musi oznaczać posiadania najlepszego wyniku ogólnego rozegranych meczy, ale z pewnością jest powodem do dumy.
Stare 09-01-2003, 15:10   #65
[6BDS]_Krupier_PL
Major

Domyślnie

Cytat:
Napisał m_arko
Cytat:
Napisał [6BDS
_Kot_PL]Moje statsiarskie sumienie nakazuje mi walczyc o kazda runde, o kazdy punkt, nawet jak jest on bez znaczenia - dla samej przyjemnosci jego posiadania
a moje statsiarskie sumienie mi mowi ze jak slabo idzie to trza konczyc jak najszybciej :wink: (joke)

Krupier...tak jak bylo mowione predzej ta tabelka z prawej strony nie ma nic wspolnego z ukladem laddera i jest czysto statystyczna rowniez ja moge powiedzec ze za walkower ktory przyznano nam ucieli nam 13 rund bo wynik tylko 1-0 i jak wspomnialem w poprzednim poscie to ma znaczenie tylko w przypadku ligi

a ten punkt z zasad punktowania nie wiem skad wyciagnales

art. 8

1. Pozycje w tabeli zmieniają się w sposób dynamiczny, w zależności od rozegranych meczy.
2. Na pozycję w tabeli nie ma wpływu ilość wygranych meczy lub rund, a jedynie aktualne mecze o kolejne miejsca.
3. Statystyki są tylko dodatkiem do zajmowanej przez klan pozycji w Ladderze.

Interpretowanie "kto jest lepszy" w Ladderze będzie indywidualną kwestią każdego z klanów, graczy czy bezstronnych obserwatorów. Zajmowanie pierwszego miejsca w danym momencie nie musi oznaczać posiadania najlepszego wyniku ogólnego rozegranych meczy, ale z pewnością jest powodem do dumy.
Rozumiem ze interpretacja wynikow jest sprawa osobista. Statystyki, tak jak i Ty, oraz tak jak i tworcy laddera, stawiam na drugorzędnej pozycji.

Na pewno zgodzisz sie ze mna, ze liczy sie dobra zabawa. Dobra zabawa plynaca z gry. Radość płynąca ze zwycięstw, z każdej wygranej rundy. W szczególnosci gdy na sukces się ciężko pracowało. Tymczasem ucieczka z pola walki jednej ze stron, pozbawia takiej radości.

Gdy ladder byl tworzony, gdy ten zapis byl formulowany - milczalem. Nie wyobrazalem sobie ze, moga sie znalezc ludzie, ktorzy graja tylko jesli wygrywaja. Kiedy spotkalem sie z taka sytuacja pomyslalem ze musze zareagowac. Wprowadzenie takiego zapisu, jak proponuje, w pierwszym rzedzie nie ma na celu jakiegos nabijania punktow. Ma na celu powstrzymanie przed ucieczką. A w razie gdyby taka ucieczka nastapila, ma na celu jakies tam, skromne i wg mnie niewspolmierne do szkód, wynagrodzenie strat moralnych. Dla mnie mecz CBP to cos wiecej niz poltora godziny na jednym serwerze. To czas poswiecony na opracowywanie taktyk, (czasem nawet z obliczaniem czasu koniecznego na przedostanie sie z punktu A do B!), obmyslanie najlepszych posuniec oraz godziny cwiczen. Zwyciestwo duzą przewaga punktow jest dla mnie najlepszą nagrodą. Nagrodą, na ktorą WIEM ze zasluzylem! I nie zycze sobie zeby slabosc charakteru zupelnie obcych mi ludzi, pozbawiala mnie tej nagrody!
Stare 09-01-2003, 17:20   #66
m_arko
Lieutenant General

Domyślnie

no coz ta nagroda za zwyciestwo to twoj osobisty poglad niektorzy sie ciesza z kazdego prezentu niektorzy tylko z tych duzych a wszystkim nie mozna dogodzic na tym swiecie

ja twierdze ze w ladderze gra po 8 wygranej/przegranej rundzie jest juz tylko dla przyjemnosci gdyz ine ma to jakiegokolwiek znaczenia dla ukladu w tabelce....przyznam ze kiedys tez mnie to denerwowalo ale juz sie przyzwyczailem do tego (85 meczy w PNK z czego wiekszoc wygranych konczy sie zazwyczaj tym samym scenariuszem) takze przywykniesz do tego po kilku razach i nie bedzie cie to juz az tak draznic
Stare 09-09-2003, 11:16   #67
WitUs
First Lieutenant

Wyślij wiadomość przez MSN do WitUs
Domyślnie

Ja mam taką propozycję, żeby w razie wywalenia się serwera (np.: jak wszystkich wykopie), to nie zaczynać rundy od nowa, tylko zapamiętać kto został zabity i ci gracze wpisywaliby 'suicide'. Ostatnio zdarzyło się dwukrotnie, że powtarzaliśmy rozgrywki, które były bardzo zaawansowane. Faworyzuje to jedną z drużyn i odbiera drugiej to na co ciężko zapracowała. Taka zasada funkcjonuje z powodzeniem w TWL, więc chyba nie powinno być większych przeszkód we wprowadzeniu jej.
Stare 09-10-2003, 09:58   #68
Gniewosz
General

Domyślnie

Kolejne zmiany zmiany w regulaminach:
art.5 pkt 8. nowe brzmienie: Drużyna, której przyznano walkowera wygrywa mecz z taką ilością rund wygranych (IRW), jaka wynika ze wzoru: IRW=14-x, gdzie x to ilość rund wygranych przez drużynę oddającą mecz walkowerem.

dodaje sie punkt 1a do art 2 laddera Klany mogą się umówić na rozegranie meczu w więcej niż 6-ciu zawodników.

dodaje sie pkt. 1a do art 2 reg. ligi: Klany mogą się umówić na rozegranie meczu w więcej niż 6-ciu zawodników.

no i dodaje sie pkt. 2a do art 3 reg Playoffow: Klany mogą się umówić na rozegranie meczu w więcej niż 6-ciu zawodników.

Dodaje sie pkt 1a do art. 3 reg. sedziowskeigo w brzmieniu: W Prezydium Komisji Sędziów nie mogą zasiadać 2 osoby będące jednocześnie członkami tego samego klanu.

Prosimy o nastepne sugestie nt. regulaminow i ich zmian.
Jak widzicie, projekty dobre przechodza w glosowaniu w Prezydium (choc czasem to trwa troche). Nad innymi propozycjami rzucnymi w tym topicu (Witus) lub w innych (Krupier-komunikaty z pola walki) Prezydium debatuje :wink: .
Stare 09-10-2003, 15:56   #69
m_arko
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
art.5 pkt 8. nowe brzmienie: Drużyna, której przyznano walkowera wygrywa mecz z taką ilością rund wygranych (IRW), jaka wynika ze wzoru: IRW=14-x, gdzie x to ilość rund wygranych przez drużynę oddającą mecz walkowerem.
walkower to co innego niz gra o pietruche
dalej nie widze sensu grania po 8 przegranej rundzie chyba ze Cl chce zeby pocwiczyc taktyke....

ale ten wzor przynajmniej ma 1 dobra strone
po wygraniu 8 rundy mozna wyjsc z serwera bo ma sie zwyciestwo w kieszeni

nie wiem czy prezydium bralo pod uwage ze to jest ladder a nie liga przy podjeciu tej decyzji gdyz ilosc wygranych rund nie ma wplywu na uklad laddera (moim zdaniem jnajlepiej usunac ten element i pozostawic tylko statystyki ilosc zwyciestw i porazek (ew mozna dodac porazki po dogrywce) a info o ilosci wygranych/przegranych rund pozostawic tylko w czesci statystycznej ktora nie ma nic wspolnego z ladderem)
Stare 09-10-2003, 16:02   #70
Kot
General

Domyślnie

A ja sie ciesze. Lubie grac mecze, nawet o pietruszke. Bo zawszew jest fajnie posypac sobie kartofelki pietruszka

DOBRA DECYZJA - HOOAH!
Stare 09-28-2003, 21:03   #71
Shooter
General

Domyślnie

Po dzisiejszym meczu naszła mnie kolejna refleksja nt regulaminu...Chodzi mi o zatwierdzanie wyników meczów w bazie CBP.
Teoretycznie obydwa klany powinny zrobić to zaraz po meczu...Ale mam nieprzyjemność stwierdzić, że są klany, kóre celowo, bojąc się ataku z dołu i chcąc zaczekać na "zwolninie się" drużyn nad nimi, po prostu zwlekają z wpisaniem wyników do bazy. Nie chcę w tym momencie mówić po nazwach, ale uważam, że takie zachowanie jest po prostu niedopuszczalne. Dlatego IMHO wynik w CBP powinien wpisywać sędzia, lub przynajmniej powinien istnieć limit czasu na zatwierdzenie wyniku. Bo dzisiaj klan, który np. postanowi zrobić sobie tygodniową przerwę, po prostu nie zatwierdzi wyniku, a w regulaminie nie ma żadnych punktów, które dany klan łamie takim postępowaniem...
Stare 10-16-2003, 21:42   #72
Shooter
General

Domyślnie

Chciałbym porposić, o dodanie do regulaminu trybu postępowania w wypadku braku serwera...Obecnie artykuł 2, pkt 4 w regulaminie laddera wygląda następująco:

Cytat:
Serwer rezerwuje drużyna atakująca
Regulamin nic nie mówi o stytuacji (jak najbardziej realnej) w której PO PROSTU NIE MA wolnego serwera w terminie meczu. Co wtedy ? W regulaminie nie ma o tym ani słowa, a praktyka pokazuje, że różnice zdań mogą być na tym polu znaczne...

P.S. Nie chcę niedomówień - to nie jest pretensja do nikogo, tylko chęć uniknięcia nieporozumień w przeszłości... :wink:
Stare 10-21-2003, 21:44   #73
Gniewosz
General

Domyślnie

Oto nowe zmiany do regulaminow (jak widac rozwiazano problemy uwypuklone w postach powyzej).

Dodaje sie art 11a do reg. ogolnego w brzmieniu:

1. Klan, który łamie regulamin albo działa na szkodę CBP lub jej wizerunku może być dodatkowo (poza karami przewidzianymi przez przepisy innych artykułów) ukarany przez Prezydium Komisji Sędziów.
2. Wniosek w sprawie dodatkowego ukarania może zgłosić tylko członek Prezydium Komisji Sędziów.
3. Dodatkowymi karami są:
- ostrzeżenie
- ukaranie utratą 1-3 punktów w Lidze lub spadek o 3 pozycje w Ladderze lub spadek na ostatnie miejsce w Ladderze
4. W sytuacji nagminnego łamania regulaminu lub rażącego działania na szkodę CBP lub jej wizerunku klan może być wykluczony z rozgrywek CBP na okres od 1-6 miesięcy albo bezterminowo.

Do art 5 reg. Laddera dodaje sie pkt 11, 12, 13 i 14 w brzmieniu:
11. Klany są zobowiązane wpisać i zatwierdzić wynik na stronie CBP w czasie godziny, licząc od końca ostatniej rundy lub od podania ostatecznego wyniku przez sędziego.
12. Jeżeli Admin Klanu jest niedostępny (i nie przekazał haseł admińskich innym członkom klanu) wynik powinien być przekazany do ręcznego wpisania Adminom Ligi (w takim samym czasie jak w pkt. 11).
13. Klan który nie zastosuje się do pkt. 11 otrzymuje "upomnienie za przekroczenie czasu na zatwierdzenie wyniku".
14. Drugie "upomnienie za przekroczenie czasu na zatwierdzenie wyniku" powoduje spadek klanu o 3 pozycje w Ladderze.

Dodaje sie pkt 4a i 4b do art 2 reg Laddera w brzmieniu:
4a. Jeżeli drużynie atakującej nie uda się zarezerwować serwera (lub serwer nie działa z przyczyn technicznych), drużyny przekładają mecz na najbliższy wolny termin oraz drużyna atakująca bezzwłocznie rezerwuje serwer.
4b. Przełożyć termin meczu można tylko jeden raz. Jeżeli w tym drugim terminie okaże się, że serwer nie został zarezerwowany z winy drużyny atakującej, wtedy drużyna broniąca się wygrywa mecz walkowerem 1:0.

Zmienia sie zdanie w punkcie 8 art. 2 Laddera
Atakować można jedynie 3 pozycje w górę na zdanie:
Atakować można jedynie 5 pozycji w górę.

Zachecam do dalszego zglaszania propozycji zmian.
Stare 03-21-2004, 10:08   #74
Gniewosz
General

Domyślnie

Dokonano pewnych zmian w reg. sedziowskim i w reg. ogolnym w pkt dotyczacym cheatow.
Stare 03-21-2004, 15:28   #75
Shooter
General

Domyślnie

Nie mogles chociaz napisac, w ktorych miejscach ?
Stare 03-21-2004, 15:53   #76
Gniewosz
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał ={GF}=Shooter
Nie mogles chociaz napisac, w ktorych miejscach ?
Oj, szukasz mi roboty
w reg sedziowskim:
-pkt 5 art 2
-pkt 6 art 2
-pkt 5 art 3
-pkt 2 art 4
-pkt 3 art 9
w reg. ogolnym:
-pkt 1 art 7
Stare 08-27-2004, 23:55   #77
WitUs
First Lieutenant

Wyślij wiadomość przez MSN do WitUs
Domyślnie

Cytat:
Napisał [1st.PB
Witus]Ja mam taką propozycję, żeby w razie wywalenia się serwera (np.: jak wszystkich wykopie), to nie zaczynać rundy od nowa, tylko zapamiętać kto został zabity i ci gracze wpisywaliby 'suicide'. Ostatnio zdarzyło się dwukrotnie, że powtarzaliśmy rozgrywki, które były bardzo zaawansowane. Faworyzuje to jedną z drużyn i odbiera drugiej to na co ciężko zapracowała. Taka zasada funkcjonuje z powodzeniem w TWL, więc chyba nie powinno być większych przeszkód we wprowadzeniu jej.
Stare 09-06-2004, 11:46   #78
[KsH]Edward.Teach
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do [KsH]Edward.Teach
Domyślnie

to skoro jest taki temat... a zebralo mi sie na czepianie to rozpoczynam
i moze prezydium udzieli mi odpowiedzi na pytanie.
kto to sa polacy?
decyduje urodzenie (pochodzenie), paszport, wlasne poczucie?

art. 5 .

no panowie.. to jest martwe. nie tworzcie fikcji.
przeciez nie musisz zmieniac.
mozesz dla potrzeb ligi CBP stworzyc sobie nowe konto i oficjalnie obecnie nie zmienil taki gracz przynaleznosci klanowej, a raczej klan przyjal w szeregi zupelnie nowego gracza.
i wez udowodnij ze jest inaczej.. ten same komputer? ale to przeciez jego brat, sasiad, kuzyn, ojciec.
sprawdzicie to? wiec nie tworzcie przepisu ktorego nie potraficie wyegzekwowac :/

i znowu wraca temat... co zakloca realizm rozgrywek? to jest gra i wszystko co jest w grze jest elementem tej gry.
bo jesli przyjmiecie zalozenie ze wszystko co jest niezgodne z rzeczywistoscia (jak dymienie przez sciany) to rownie dobrze mozna powiedziec ze otwieranie drzwi w obydwie strony jest nielogiczne.
bla bla bla
wogole mysle ze powinniscie wymienic liste niedozwolonych rzeczy zaklocajacych realizm rozgrywek w formie jakiego zalacznika do regulaminu :-)

art8 czy screeny udowodnicie? czy swiadkow? macie jakis program do badania tego czy screen nie zostal zmodyfikowany jak do screenow PB?

art 9.
no panowie.. czemu?
w ten sposob odbieracie mozliwosc swobodnego ustalania daty spotkania bo co bedzie jak 8 klanow (4 mecze) postanowi grac w piatek o 21?
raczej postawcie warunki techniczne zeby nie bylo jak z klanem PSS ktory pisze ze serwer wybierzemy sobie tak: na pol godziny przed meczem znajdziemy jakis serwer, wladujemy sie tam, wywotujemy znajdujacych sie tam graczy i jak zostaniemy sami to mozemy grac.
wiec proste zalozenie ze serwer musi byc chroniony haslem i tak dalej.. jak ma byc skonfigurowany.

art 12.
podoba mi sie stwierdzenie ze ktos ma miec nieposzlakowana opinie.
a kto dokonuje wyboru?
rozumiem ze jedna "watpliwosc" wyklucza taka osobe z sedziowania?
i co znaczy zaufaniem? jesli bede gral w tej lidze wystarcza ze nie ufam komus zeby nie byl sedzia? czy to jakies okreslonego grono decyduje komu ONI ufaja a nie komu ufaja gracze?
a kto jest pierwszym podejmujacym decyzje? czy on ma nieposzlakowana opinie?
co bylo pierwsz? kura czy jajo?

art 15.
ej.. w pierwszym punkcie mowicie ze regulaminu nie mozna zmieniac, a w drugim ze mozna.
wiec zostawcie zapis ze regulamin moze zostac zmieniony przez adminow ligi za zgoda prezydium.
istnieje inna mozliwosc dokonania zmian w regulaminie?

art 17.
zalozcie prosze cos jakby zbior interpretacji :-)
na przykladzie konkretnych spraw.
powiedzmy interpretacja do punktu XX regulaminu. w sytuacji meidzy klanem XX i klanem YY zainstnial spor o taki punkt w okolicznosciach takich i takich.
rozstrzygniecie nastapilo na korzysc klanu YY poniewaz..... bla bla bla
i utniecie powtarzanie sie pytan czy xxxxbug w grze zakloca realizm gry czy nie

-----------
brak w samych zasadach ligi okreslenia co sie dzieje jesli jakis graczy wypadnie i nie jest wstanie wrocic.
tzn jest napisane ze czeka sie na niego 10 minut, ale nie jest jasno napisane ze musi to byc ten same gracz.
mozna nagle stracic internet. dzwoni sie do delikwenta, daje haslo i wchodzi zupelnie inna osoba.
mozna to sprawdzic w logach serwera, ale po co generowac fikcje.
czemu nie dac mozliwosci wejscia rezerwowego zawodnika?
dajac analogie do sportow takich jak ganianie za pilka po boisku...
dajmy na to ze zawodnik potknie sie o wlasne nogi i skreci kostke to graja w oslabieniu czy wchodzi rezerwowy?
moze okreslic dozwolona ilosc zmian zawodnikow oraz kiedy one moga nastapic bla bla bla

ladder
art 4.
chcialbym jednak zaproponowac uklad wyboru strony na dogrywke.
albo przynajmniej skrypt losujacy ze dla danego meczu jeli dojdzie do dogrywki to strone po ktorej zaczynaja druzyny wybiera drozyna .. dla przykladu broniaca.
no chyba nie macie watpliwosci ze honor uwazany jest za strone latwiejsza, powtorze - UZNAWANY, poniewaz ma blizej do 2 punktow.

a o playofach nie chce mi sie teraz czytac.

[KsH]Edward.Teach jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-06-2004, 13:13   #79
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

zeby nie bylo.. bo spotkalem sie na GG z reakcja ze moj post jest kolejnym czepianiem sie lub atakiem.
wiec na przykladzie pierwszego punkty zdawaloby sie czysto czepialskiego:
to bylo powaznie.
zalozmy sytuacje taka - klan ma w skladzie czecha, ukrainca i powiedzmy dwoch polakow mieszkajacych w niemczech. powiem wiecej. w KsH jeden byl i nie mam bladego pojecia jaki mial paszport, a na meczu TWL niemca mowiacego po polsku.
czy moglby udawac polaka?
i teraz zalozmy ze sa to super kilerzy, lub ze najzwyczajniej w swiecie sytuacja kadrowa zmusza mnie do wystawienia na mecz czecha, ukrainca i dwoch polako/niemcow.
w przypadku dwoch pierwszych sytuacja jest jasna.
ale prosze o jasne sprecyzowanie osob o niejasnym pochodzeniu.

bo zalozmy model teoretyczny ze sa to osoby majaca juz nie polskie obywatelstwo. i w takim skladzie przyszlo by rozegrac 20 meczy w CBP i byloby ok, a nagle w meczu finalowym przeciwnik podda to watpliwosci i zaczna sie schody.
i o decyzji jak to zinterpretowac moze zaciazyc lubimy/nie lubimy.
bo powiedzmy jednym z graczem bedzie rakez i jako sol w oku moze zaciazyc na stanowisku adminow i prezydium.

dlatego rozstrzygniecie tego teraz na spokojnie, bez towarzyszacych temu emocji jest jak najbardziej wskazane.

a jak powiecie ze decyduje flaga na trackerze to spojrzcie tutaj
http://aaotracker.4players.de/clanpr...hp?clanid=9679

a zeby wrocic do powaznego tonu to powtorze ze jesli w poprzedniej edycji nie zetkneliscie sie z tym... to dobrze. ale mysle ze od tego czasu polska scena AA sie rozwinela. przybylo klanow i jak widze po klanach, przybylo w polskich klanach choragiewek na trackerze.
lepiej dmuchac na zimne

Stare 09-06-2004, 16:39   #80
Gniewosz
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał [KsH
aron.PL]kto to sa polacy?
fakt, faktem - troche sie czepiasz heheh. To jest CBP (P-oznacza Polske), wiec klany niepolskie nie maja racji bytu (CBP nie ma aspiracji miedzynarodowych).
Nikt nie bedzie sie czepial i robil testow z jez. polskiego, ale jesli w klanie tylko 1-2 osoby beda po polsku gadac/pisac, a reszta nie, to taki klan grac nie bedzie.

Cytat:
Napisał [KsH
aron.PL]art. 5 .

no panowie.. to jest martwe. nie tworzcie fikcji.
przeciez nie musisz zmieniac.
mozesz dla potrzeb ligi CBP stworzyc sobie nowe konto i oficjalnie obecnie nie zmienil taki gracz przynaleznosci klanowej, a raczej klan przyjal w szeregi zupelnie nowego gracza.
i wez udowodnij ze jest inaczej.. ten same komputer? ale to przeciez jego brat, sasiad, kuzyn, ojciec.
sprawdzicie to? wiec nie tworzcie przepisu ktorego nie potraficie wyegzekwowac :/
Moze i z egzekwowaniem ciezko, ale regulamin nie moze dopuszczac sytuacji, w ktorej 1 i ta sama osoba bedzie grac w kilku klanach.

Cytat:
Napisał [KsH
aron.PL]
wogole mysle ze powinniscie wymienic liste niedozwolonych rzeczy zaklocajacych realizm rozgrywek w formie jakiego zalacznika do regulaminu :-
Nie boj, nie boj. Bedzie skarga - bedzie decyzja - bedzie zalacznik :wink:

Cytat:
Napisał [KsH
aron.PL]
art 9.
no panowie.. czemu?
w ten sposob odbieracie mozliwosc swobodnego ustalania daty spotkania bo co bedzie jak 8 klanow (4 mecze) postanowi grac w piatek o 21?
Art. 9 pkt 2 - Możliwe jest rozgrywanie meczy na innych serwerach za obustronną zgodą Adminów Klanów.

Cytat:
Napisał [KsH
aron.PL]
art 12.
podoba mi sie stwierdzenie ze ktos ma miec nieposzlakowana opinie.
a kto dokonuje wyboru?
Sedziowie. Zawsze mozna zlozyc wniosek o przyjecie do grona sedziow, lub o odwolanie sedziego, wiec "kontrola spoleczna" istnieje.

Cytat:
Napisał [KsH
aron.PL]
art 15.
ej.. w pierwszym punkcie mowicie ze regulaminu nie mozna zmieniac, a w drugim ze mozna.
wiec zostawcie zapis ze regulamin moze zostac zmieniony przez adminow ligi za zgoda prezydium.
istnieje inna mozliwosc dokonania zmian w regulaminie?
W obecnym ksztalcie reg. wychodzi na to samo, co proponowales (moze w sposob bardziej pokrecony, ale ma to byc podkreslenie, ze regulamin powinien byc staly, a zmiany tylko wtedy, kiedy to bedzie konieczne).
Zmiany reg. moze dokonywac tylko prezydium.

Cytat:
Napisał [KsH
aron.PL]
art 17.
zalozcie prosze cos jakby zbior interpretacji :-)
na przykladzie konkretnych spraw.
powiedzmy interpretacja do punktu XX regulaminu. w sytuacji meidzy klanem XX i klanem YY zainstnial spor o taki punkt w okolicznosciach takich i takich.
rozstrzygniecie nastapilo na korzysc klanu YY poniewaz..... bla bla bla
i utniecie powtarzanie sie pytan czy xxxxbug w grze zakloca realizm gry czy nie
Cos takiego na pewno powstanie, czy to na stronie CBP, czy tez na stronie sedziowskiej.

Cytat:
Napisał [KsH
aron.PL]
brak w samych zasadach ligi okreslenia co sie dzieje jesli jakis graczy wypadnie i nie jest wstanie wrocic.
Nie zgodze sie z Toba:
art. 11 pkt 4 reg ogolnego: Jeżeli gracz został wyrzucony z serwera, ma on na powrót 5 minut liczonych od zakończenia rundy, w której został wyrzucony (mecz zostaje przerwany po zakończeniu rundy, w której gracz został wyrzucony, wyrzucenie gracza nie powoduje przerwania rundy). Jeżeli nie zdąży w tym czasie powrócić, dany klan kontynuuje grę w osłabieniu, lub może wprowadzić do gry w ciągu dodatkowych 5 minut innego zawodnika (w przypadku poważniejszych kłopotów gracza - np. awarii sieci).

Cytat:
Napisał [KsH
aron.PL]
ladder
art 4.
chcialbym jednak zaproponowac uklad wyboru strony na dogrywke.
albo przynajmniej skrypt losujacy ze dla danego meczu jeli dojdzie do dogrywki to strone po ktorej zaczynaja druzyny wybiera drozyna .. dla przykladu broniaca.
W ten sposob unikniemy nieporozumien a i nie skomplikujemy skrytpu.
Stare 09-06-2004, 17:29   #81
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

polacy.
widzisz liga jest polska.
ale powiedzmy ze jest 30 graczy w klanie. 2 znich to niby polacy a dwoch innej narodowosci.
chcieli byc w polskim klanie? ich sprawa.
3rdRB maja izraelite w klanie a na trackerze nosza polska flage. sa polskim klanem. nie wiem jakie cele kierowaly ich niepolakiem, ale jest w polskim klanie.

uwazam ze ustalenie tego ma znaczenie, bo jesli dla klanu XXX dolaczy rakez i bedzie magikowal na meczach CBP to wtedy zaczniecie rozstrzygac sprawe kto jest polakiem a kto nie i bedziecie to rozstrzygac w konekscie tej konkretnej osoby.
nie bedzie to decyzja bezstronna bo bedzie przyslonieta calymi waszymi uprzedzeniami do tej osoby, a uprzedzenia te pokazuja sie niekiedy na tym forum. rakez dobry przyklad

sedzia... jaka spoleczna kontrola?
kto o tym decyduje? dalej nie powiedziales kto decyduje.
prezydium decyduje o tym kogo przyjac w poczet sedziow? a kto wybral prezydium?
wiec powstaje sytuacja taka... wybacz witek ze znowu bedzie na majestic.. ale nie o to chodzi.
za cala sprawa stosi majestic. oni kreca glownie ta liga i jesli sie nie myle witek jest adminem ligi.
i generalnie zeby taki projekt zrealizowac musza wziac sie za to osoby znajace siebie, dobrze sie rozumiejace.... powiedzmy "kolesie"
teraz ci "kolesie" wybieraja pierwszego sedziego. ten pierwszy sedzia razem z "kolesiami" wybiera nastepnego i mamy juz 2 osobowe prezydium, ktore opiniuje kolejnych sedziow.

nie.. powtorze nie chce atakowac majestic.. ale akurat tak wypadlo.. wrecz przeciwnie. chce was w pewien sposob chronic przed oskarzeniami ze jest to wasza liga, ze sedziowie i prezydium to ludzie wybrani przez was, ze to ze tamto.
bo tak to moze wygladac, wy wybraliscie pierwszego sedziego ktory wybral pozostalych.. zdaje sie ze takie akcje dochodza w naszej polityce i wyborze na stanowiska.
wiec nie powtarzajcie bledow polskiej polityki i zrobcie system wiarygodny i niezalezny.
co ja proponuje?
ja zaproponuje ze np osoba ktora chce byc sedzia musi zebrac 50 glosow osob popierajacych jej kandydature conajmniej z 6 roznych klanow.
jesli 50 osob uzna danielosa za osobe o nieposzlakowanej opini tzn ze moze taka jest a wy jestescie do niego uprzedzeni?

a z drugiej strony dlaczego go skreslac? jesli 50 osob z 6 roznych klanow chce zeby sedziowal mecz i uwaza ze bedzie uczciwym sedzia to niech bedzie.

bo jakie inne kryteria maja byc?
uwazam ze jesli ustalicie WETO adminow ligi, albo prezydium to znowu zostaniecie oskarzeni o nieuczciwosc ze weszlo pare osob zwiazanych z madżestikami i blokuja innych, pozwalajac na dolaczenie do grona sedziow tylko "swoim ludziom"

jest to troche paranoiczne podejscie, ale naprawde naczytalem sie sporo na GG (tu to sie akurat naczytalem) na TSie na temat tego jaka to liga CBP jest majestikowa etc etc.
rowniez ze strony 3rdRB byly oskarzenia ze nie pozwoliliscie na powolanie ich sedziego.

ustalcie poczatkowa liczbe sedziow ktora to grupa bedzie miala prawo wyboru z pomiedzy siebie X osobowego prezydium.

i teraz dogrywka...
no ale wlasnie taki wybor jest nieporozumieniem.
dlaczego strona broniaca ma miec z marszu trudniej w przypadku dogrywki?
dlaczego premijujecie na dogrywce strone atakujaca?
dlatego losowosc wyboru strony, lub sprecyzowanie jak na TWL ze strona atakujaca ma prawo wyboru mapy (SS lub kenna) a strona broniaca strony na tej mapie byloby calkowicie ok.
wybrali by sobie strone taka jaka wola.
wyloby uczciwie, a ten system faworyzuje atakujacego.. bo moze zagrac zachowawczo ostatnia runde myslac ze.... "no dobra moge przegrac, bedzie remis, na kennie zaczynamy w honor, jest latwiej. latwiej bo z marszu kontrolujesz 2 obj potrzebne do wygrania calego meczu. ograniczasz sie do obrony tych obj i po prostu masz latwiej

Stare 09-06-2004, 17:53   #82
Gniewosz
General

Domyślnie

Odnosnie Prezydium i sedziow, to wszyscy zostali juz dawno wybrani.
Bylo tak:
-poczatkowo stworzono liste 25 osob; znanych na forum i z gry
-czesc nie chciala bawic sie w sedziowanie
-reszta wybrala 5 osobowe Prezydium (glosowanie demokratyczne)
-sedziowie glosowali nad nowymi kandydaturami
-Prezydium zadecydowalo o wykluczeniu nieaktywnych sedziow - zostalo nas 22 http://bz.riz.pl/dredd/viewtopic.php?t=103

Zawsze mozna zglosic nowych kandydatow lub starac sie odwolac nowych.

Jak widzisz jest tylko 2 (na 22) sedziow z Majestica, wiec ciezko powiedziec, ze w tej matarii maja jakakolwiek przewage (najwazniejsza role odgrywa Prezydium, w ktorym jest 5 osob z roznych klanow).
A ze inni czlonkowie Maj cos robia, to tylko dobrze o nich swiadczy - widac innym sie nie chcialo.
Stare 09-06-2004, 21:11   #83
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

ale czemu w nowym CB nie wybrac nowych sedziow?
kto wie. moze ty wcale nie otrzymalbys poparcia 50 osob.
moze nie znalazlbys 50 osob ktore uznaja ciebie za osobe wiarygodna i o nieposzlakowanej opini.

do kilku osob na liscie mialbym pewne zastrzezenia co do ich "nieposzlakowania".

natomiast skoro zglosiliscie sie do osob znanych na forum to czemu ja nie dostalem propozycji?
no tak.. o jaki ja zazdrosny jestem.. a moze dostalem a nie pamietam :/
dobra nie wazne.
w takim razie skoro boicie sie ponownego procesu wyboru sedziow to moze ustalicie procedure ich odwolania?

powiem krotko... przygladam sie skladowi prezydium.... i na podstawie listy osob i pogladow jakie reprezentowali na forum znam juz odpowiedz na wiekszosc problemow trapiacych ta gre.
bez proby dyskusji, na podstawie skladu bede wiedzial jaka bedzie decyzja..
w przypadku spornej kwestii jestem gotow przyjmowac zaklady o to jakie bedzie rozstrzygniecie .
chcialbym miec. i sadze ze wielu innych graczy chcialoby miec wplyw na liste sedziow.
ciezko jest mi wyartykulowac zarzuty pod adresem sedziow, natomiast uwazam ze, jestem przekonany ze, chocbym nie wiem jakich uzyl argumentow bedzie przeciwko mnie. chcialbym widziec osobe ktora po czesci ma troche inne spojrzenie na niektore rzeczy w grze.

nie chce powiedziec ze to sa cieple "stolki" bo wam za to nie placa. ale pozostajac przy tym skladzie i nie rozpoczynajac procedury wyboru od nowa, na jasnych czytelnych zasadach uwiarygodnicie sedziow i pokazecie ze sa wolni od zwiazkow z jakimkolwiek klanem i niezalezni od autorow ligi. beda tacy, jakich beda chcieli gracze.

wracajac do mojego nieskromnego przykladu:
jesli bedac (niewatpliwie ) znana osoba na forum nie dostalem propozycji tzn ze ktos podjal decyzje kto "zasluguje" na ta propozycje. kto? jakie kryteria?
wlasnie te kryteria poddaje watpliwosci. bo dlaczego te osoby a nie inne?
i te pytania mozna powtarzac w kolko.
wiec jesli sedziowie nie chca sie poddac ponownej procedurze wyboru.. na innych zasadach, to moze jasno ustalicie kto moze byc sedzia.

aktualne zasady wyboru mowia wszystko i nic. mozecie przyjac kogo sobie zarzyczycie i mnie zastrzezenia do kogo bedziecie chcieli, na podstawie jakis tam przeslanek, lub ich braku.
sadze ze powinniscie sprecyzowac jakie wymagania powinien spelniac sedzia zeby moc dolaczyc do grona sedziow, zeby nie bylo niedomowien.

wroce do przykladu sedziego z 3rdRB. czemu mu nie pozwoliliscie?
klan 3rdRB jest jednym z nielicznych polskich klanow, ktorego czlonek nie stal sie bohaterem sali nieslawy.
a na liscie widze [majestic] [GROM] [BEZBRONNI] [ZOMO] a czlonkowie tych klanow maja przedstawicieli w sali nieslawy.
tak wiem nie nalezy laczyc jednego czitera z klanem... ale znamienne jest to ze w 3rdRB mimo dosc dlugiego czasu isnienia klanu nie trafil sie cziter
a w jednym z w/w klanow cziter wykryty na czitowani dalej znajduje sie w szeregach, mimo wszystko dalej oponia jest nie skalana... ale 3rdRB odmowiliscie sedziego.

no wiec jakie sa kryteria?

jeszcze raz napisze ze namawiam was do stworzenia przeroczystosci pracy ligi. w tym rowniez sedziow.
pomyslcie jak czytelne byloby gdyby przy kazdym sedziu byla lista osob ktore poparly jego kandydature i byloby wiadomo ze jest on z ich woli, a nie z woli.... no wlasnie kogo? kto wytypowal "znane osobistosci polskiej sceny AA" ? i powtorze sie: i dlaczego te osoby a nie tamte? jakie kryteria?
co bylo pierwsze? kura czy jajo?

Stare 09-07-2004, 17:21   #84
Ziggy-
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Ziggy- Wyślij wiadomość przez MSN do Ziggy-
Domyślnie

Cytat:
Napisał [KsH
aron.PL]
wroce do przykladu sedziego z 3rdRB. czemu mu nie pozwoliliscie?
klan 3rdRB jest jednym z nielicznych polskich klanow, ktorego czlonek nie stal sie bohaterem sali nieslawy.
a na liscie widze [majestic] [GROM] [BEZBRONNI] [ZOMO] a czlonkowie tych klanow maja przedstawicieli w sali nieslawy.
tak wiem nie nalezy laczyc jednego czitera z klanem... ale znamienne jest to ze w 3rdRB mimo dosc dlugiego czasu isnienia klanu nie trafil sie cziter
a w jednym z w/w klanow cziter wykryty na czitowani dalej znajduje sie w szeregach, mimo wszystko dalej oponia jest nie skalana... ale 3rdRB odmowiliscie sedziego.
Mijasz sie z prawda.
Ziggy- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-07-2004, 20:13   #85
Gniewosz
General

Domyślnie

Wiesz aron, ten pierwszy sklad sedziow zostal wybrany dosc dowolnie, jednkaze od czasu wyboru (25 osob) zmienil sie niebagatelnie i to w wyniku wyborow.

Co sie tyczy decyzji w Prezydium - staramy sie byc obiektywni tak, jak to tylko mozliwe - najwazniejszy jest regulamin.
Jezeli sprawa chocby troche dotyczyla czlonka prezydium lub jego klanu (chocby nawet nie bezposrednio) to byl on wylaczony od glosowania. I to bylo przestrzegane zawsze i przez kazdego z czlonkow prezydium. Nie podlegalo dyskusji, ze jakiekolwiek zaangazowanie (chocby iluzoryczne) czlonka prezydium wykluczlo go z glosowania.
Stare 09-07-2004, 22:42   #86
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

ale wyboru sedziow dokonuja sedziowie.
o tym jak bardzo jest to wybor kumplowski siwadczy ankieta o odwolaniu kwaska.
no chlopie.. przeciez to kompromitcja systemu kontroli spolecznej.
no przeciez decyzja w tej sprawie powinna byc jednoglosna.
a tutaj piesz ze 7 bylo przeciwnych.

nie znam dyskusji, szczegolow dyskusji w gornie sedziow, o ile taka byla, ale widze ze niektorzy podejmowali decyzje na zasadzie lubie/nie luie (kwaska) a nie na zasadach zdrowego rozsadku.

ja wyfumalem dzisiaj (malujac kuchnie) system skomplikowany, ale zblizony do demokracji.
jak powiedzialm sedziow jest liczba ograniczona powiedzmy 25.
kazdy sedzia musi zebrac X glosow od Y klanow.
jeden gracz moze oddac X glosow.

sedzia musi miec X glosow lub wiecej.
wybierajac sedziego zakladam ze bedzie reprezentowal zblizony do mojego punkt wiedzenia, na temat... powiedzmy wykluczen z ligi graczy niepolskich.
jesli jego decyzja mi sie nie podoba cofam mu glos.

jesli sedzia utraci poptrzebne mu minimum X glosow przestaje byc sedzia.
wszyscy sedziowie stanowia prezydium a decyzje podejmowane sa przez kworum (tak sie to pisze?)

dzieki temu bedziemy miec lige taka jaka chca miec polscy gracze, a nie taka jaka chce miec okreslona grupa ludzi.. pozwolcie ze nie beda wytykal palcyma

jesli gracze wyiora sedziow ktorzy przeglosuja ze w CBP dopuszczamy uzywanie aimbota to okej.. niech bedzie uzywany.
ja w kazdym badz razie takiemu sedziemu nie dam poparcia i osobiscie watpie zeby takie extremalizmy przeszly. ale mowmy o pierdulach, takich jak startowanie ze speedbuga. niewykluczone ze sedziowie wybrani w inny sposob by zaakceptowali ta forme zaczynania rundy.
jest to opcja ktora w obecnej wersji gry stanowi element nieodlaczny taki jak "padnij"
nie zawsze wychodzi speedbug? tak.. ale padnij tez nie zawsze wychodzi

system taki mialby kontrole spoleczna. obecnie prezydium CBP reprezentuje jeden punkt widzenia.
a glosowanie w sprawie kwaska doskonale pokazuje ze sie nie sprawdza.
jesli mieliscie watpliwosci w sprawie devmode (chyba, o ile mnie pamiec nie myli) czy rzeczywiscie taki sedzia traci swoja "nieposzlakowanosc", to jak ocenicie sedziego ktory dopuszcza sie mniejszych przewinien takich jak strzelanie przez kratke wenta z granatnika na pipeline?
czy osoba uzywajaca takiego buga zasluguje na sedziowanie w CBP?

w przypadku kwaska to nie sedziowie by zdecydowali czy ma byc sedzia, ale ludzie. ludzie by zdecydowali czy chca zeby mecze sedziowal czlowiek "po przejsciach"
czy uzycie devmoda swiadczyloby o tym ze czlowiek byl nieuczciwym w sedziowaniu?

dobra.. pojechalem za daleko.
ale uwazam ze obecny system sedziow jest obciazony zaszlosciami i oskarzeniami o to ze pierwsi sedziowie zostali wybrani przez majestic i ze majestikowi sedziowie wybrali kolejnych sedziow i kolo sie zamknelo.

dokonujac wyboru nowego skladu sedziowskiego w sposob widoczny zeklbym "transparentny" na jasno okreslonych zasadach kto moze byc a kto nie, bedziecie dzialac zarowno dla dobra wizerunku ligi, jak i klanu majestic.
rozdzielicie w sposob jasny i wyrazny CBP od klanu.
w tym momencie nie jest wazne jaka jest prawda (a pewnie jest taka ze CBP nie jest powiazane decyzjami z majestic) ale obetniecie mozliwosci polotkowania na ten temat przez ludzi. powtarzania przez zle jezyki ze majestic steruje CBP itd itd.

i nie dostalem odpowiedzi w sprawie tego kto jest polakiem.
nawet chocby takiej ze "nie widzimy potrzeby rozstrzygania tego teraz"
albo "zajmiemy sie ta sprawa jak prezydium zacznie funkcjonowac na normalnych obrotach"
albo "odwal sie aron"

Stare 09-07-2004, 22:52   #87
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Mysle Aron ze troche za daleko poszedles z tym odwolywaniem sedziego ktoremu zabraklo x glosow z y klanow?
1. Kto to bedzie sprawdzal?
2. Co w przypadku rozpadu, polaczenia, znikniecia, itp, itd klanu z ktorego dany sedzia mial glos?
3. Co w przypadku odejscia osoby popierajacej ze swiata AAO?
4. itp
5. itd

Czy uwazasz ze sedzia bedzie mial czas na sprawdzanie czy jedo decyzja ma poparcie? A co jezeli popierajacy sie podziela i w zadjen grupie nie bedzie wymaganych x glosow od y klanow?

Takze uwazam ze wybor sedziow powinien byc dokonany w sposob jasny i przejrzysty. Jednak nie mozna tracic zdrowego rozsadku!

PS.
Nie jestem w zaden sposob zwiazany z Majem i CBP :wink:

-----------------------
EDIT

Aron jak juz szukasz luk w regulaminie i CBP i poswiecasz swoj czas na ich polepszenie to rob to w sposob bardziej przemyslany. Beda mieli wtedy z toba ciezszy orzech do zgryzienia. :wink:
Stare 09-08-2004, 06:20   #88
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

nie no. polecialem za daleko. to fakt. doszedlem do etapu ze wiecej czasu niz rozgrywki zajmie spradzanie czy sedzia moze byc dalej sedzia

i powtorze ze chcialbym zeby wybor sedziow byl jasny i w miare mozliwosci powtorzony w sposob jasny i czytelny.
zeby kryteria wyboru sedziow byly jasne.
i nie do konca o to zeby o wyborze sedziego decydowali inni sedziowie.
bo to zaczyna przypominac uklad jaki mamy w temacie aplikacji prawniczych, kiedy osobie z poza kregu trudno, a wrecz niemozliwym staje sie dostanie sie na aplikacje powiedzmy notarialna.
podany przyklad pokazuje ze grozi to jakimis chorymi ukladami

jest w archiwum sedziow ankieta kiedy koles, zupelnie mi nieznany zostal jednoglosnie odrzucony. nie bylo ani jednego glosu za jego kandydatura.
co zdecydowalo? to ze byl malo znany?
moze i slusznie. bo nie wiemy czy sedziowalby uczciwie.

natomiast mysle ze rola sedziego powinna byc prosta. i tak jak na TWL ograniczona do roli obserwatora.
obserwatora ktory kontroluje prawidlowy przebieg meczu.
czy zaczal sie w terminie, czy serwer jest dobrze skonfigurowany, czy nikt nikogo nie postrzelil na setupie, czy sie gracze nie wyzywaja. itd itd.
no moze jedynie w samej lidze obserwator bylby sedzia.
dlatego wydaje sie ze nie potrzeba dla samej ligi az 25 osob w gronie sedziowskim. powtorze - wydaje mi sie. bo jesli aktualnie wybrani sedziowie maja problemy z czasem, tak jak powiedzmy bart to i 30 bedzie malo

Stare 09-08-2004, 06:29   #89
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

uwaga do punktu
Kod:
art. 7 
3. W przypadku wykorzystywania bugów w sposób nagminny
bylbym za sformulowaniem uzywania intencjonalnie.
powiedzmy ze juz nie da sie wrzucic granatu przez drzwi, ale na demie byloby widac ze np granat zaczal rzucac kiedy drzwi byly otwarte, lub ten granat przyszykowal kiedy drzwi byly otwarte, i nagle tuz po rzucie lub prawie w tym samym momencie co rzut opfor zamknal drzwi.
i mielibysmy doczynienia z przypadkiem.

to samo powiedzmy dymienia. na pipeline chcialbym rzucic dym na wenta, ale granat zostaje rzucony za wydoko, spada z daszku tak niefortunnie ze upada obok sciany i zaczyna zadymiac przez sciany wejscie przez recepcje.
wydaje sie ze nie jest to celowe dzialanie. choc w celu zmylenia sedziow, ktos moze nauczyc sie takiej sztuczki
ale badzmy powazni. ile razy taki aron z 74 honorem moze pomylic sie w rzucie granatem?
1?
jak bedzie powtarzac sie taki "blad" co runde stanie sie oczywiste ze jest to dzialanie zaplanowane
jedno slowo a daje wiecej mozliwosci.
nawet nie wymieniac slowa nagminnie, ale dodac "intencjonalnie, nagminnie". jak nei da sie podciagnac pod nagminne, to zawsze mozna zarzucic ze celowo . jak nie sierpem to mlotem

Stare 09-08-2004, 14:59   #90
Gniewosz
General

Domyślnie

Cytat:
Regulamin Komisji Sędziów.

art. 1
1. Podstawowym zadaniem Komisji Sędziów jest obiektywne sędziowanie rozgrywek.
2. Do zadań Komisji Sędziów należą także sprawy przekazane przez regulamin CBP i Regulamin Komisji Sędziów.
3. Członkami Komisji Sędziów mogą być gracze cieszący się nieposzlakowaną opinią i zaufaniem na polskiej scenie AAO.

art. 2
1. Admini Ligi wyznaczają 25 sędziów (za ich zgodą), którzy będą tworzyć pierwszy skład Komisji Sędziów.
2. Komisja Sędziów może powołać, większością głosów przy kworum 1/2, dodatkowych sędziów z osób przedstawionych przez graczy, Adminów Klanów, sędziów i Adminów Ligi. Głosuje się odrębnie na każdego kandydata na sędziego.
3. Głosowanie takie zostaje przeprowadzone w sposób wyznaczony przez Prezydium Komisji Sędziów.
4. Jedynym ograniczeniem ilości sędziów jest wymóg sprawnego przeprowadzania rozgrywek.
5. Sędzia może zostać odwołany przez Prezydium Komisji Sędziów na wniosek członka Prezydium, 5 sędziów lub wspólny wniosek 5 klanów biorących udział w rozgrywkach w sytuacji:
-stronniczości
-nie wywiązywania się z obowiązków
-utraty nieposzlakowanej opinii.
6. Skreślony.
7. Sędzia może także zrzec się statusu sędziego w każdym czasie, bez podania przyczyny rezygnacji.

art. 3
1. Członkowie Komisji Sędziów wybierają (przed rozpoczęciem rozgrywek) ze swego grona Prezydium Komisji Sędziów, w składzie przewodniczącego i czterech członków.
2. W Prezydium Komisji Sędziów nie mogą zasiadać 2 osoby będące jednocześnie członkami tego samiego klanu.
3. Kandydatów na przewodniczącego i członków mogą zgłaszać tylko sędziowie.
4. Głosowanie odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym etapie wybierany jest przewodniczący (każdy sędzia wybiera jedną osobę z grona kandydatów na przewodniczącego, przy czym nie może oddać głosu na siebie). W drugim etapie wybiera się czterech członków Prezydium (każdy sędzia wybiera cztery osoby z grona kandydatów na członków Prezydium, przy czym nie może oddać głosu na siebie).
5. Przewodniczący lub członek Prezydium może zostać odwołany większością głosów przy kworum 1/2 przez Komisję Sędziów na wniosek 10 sędziów, Prezydium lub wspólny wniosek 10 klanów biorących udział w rozgrywkach sytuacji:
-stronniczości
-nie wywiązywania się z obowiązków (w szczególności w razie nie uczestniczenia w obradach Prezydium)
-utraty nieposzlakowanej opinii.
6. Sędzia może także zrzec się funkcji przewodniczącego lub członka Prezydium w każdym czasie, bez podania przyczyny rezygnacji.

art. 4
1. Prezydium Komisji Sędziów rozstrzyga w sprawach przekazanych mu przez regulamin CBP oraz jest kompetentne w innych sprawach określonych przez regulamin CBP.
2. Prezydium rozstrzyga zwykłą większością głosów w składzie nie mniejszym niż 3 osoby.
3. W przypadku równości głosów, rozstrzyga głos przewodniczącego
To sa najwazniejsze postanowienie odnosnie wyborow sedziow.

Jesli chodzi o sprawe Kwaska, to nauczeni doswiadczeniem zmienilismy reg. - sedziowie nie odwoluja juz sedziego, robi to prezydium na wniosek członka Prezydium, 5 sędziów lub wspólny wniosek 5 klanów biorących udział w rozgrywkach. Wiec kontrola jakas jest, i uwierz mi, ze zawsze zapominalismy o przynaleznosci klanowej w sytuacji podejmowania jakiejkolwiek decyzji.
Stare 09-08-2004, 18:35   #91
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

wlasnie. admini ligi.
powiedzmy ze do bezstronnosci witka ja osobiscie nie mam nic do zarzucenia.
ja jedynie sugeruje ze ktos moze miec watpliwosci i fakt ze doszly mnie glosy takie ktore bardzo niekorzystnie wypowiadaly sie o sedziach.
i bardzo sie wacham z tym czy klan KsH ma grac w lidze CBP. moze nie tyle z powodu sedziow, ale atmosfery ktora wielu sprawom towarzyszy.
jasny wybor niejako w sposob demokratyczny sedziow uwolnilby ich decyzje od zarzutow ze zostali wyznacznie przez adminow ligi... czyli jej tworcow, czyli majestic i sugestii ze decyzje sedziow moga byc inspirowane przez adminow ktorzy ich wyznaczyli.

przypomne ze jedna z pezposrednich inspiracji powstania ligi CBP bylo zbanowanie klanu DivD z absurdalnych powodow, wynikajacych w jasny sposob ze stronniczosci sedziow, adminow twl.
tego chcieliscie uniknac w CBP.
poprzednia edycja CBP wykazala ze nie jest to do konca wolne od emocji. decyzji uwazanych za niesluszne bla bla bla.

wy podejmiecie decyzje. mam nadzieje ze dostatecznie jasno przedstawilem kilka pomyslow i zaprezentowalem watpliwosci dotyczace aktualnego stanu tej czesci regulaminu.

natomiast dalej nie dostalem odpowiedzi jak to jest z tymi polakami

Stare 09-08-2004, 19:33   #92
B@RTOLU$
General

Wyślij wiadomość przez MSN do B@RTOLU$ Wyślij wiadomość przez Yahoo do B@RTOLU$
Domyślnie

Cytat:
Napisał [KsH
aron.PL]
ja jedynie sugeruje ze ktos moze miec watpliwosci i fakt ze doszly mnie glosy takie ktore bardzo niekorzystnie wypowiadaly sie o sedziach
Bardzo bym prosil o zamieszczenie tresci tych glosow, bo jestem ciekaw co takiego zlego sie dzialo z sedziami,przecierz jesli jakiemus klanowi niepasowal dany sedzia zawsze mogl poszukac innego,naprawde byl ich spory wybor.

Cytat:
Napisał [KsH
aron.PL]i bardzo sie wacham z tym czy klan KsH ma grac w lidze CBP. moze nie tyle z powodu sedziow, ale atmosfery ktora wielu sprawom towarzyszy.
A to niby dlaczego sie wachasz?
Myslisz ze nikt nie wie ze niektorzy z prezydium niedarza twojej osoby sympatia?
Przecierz to jest oczywiste ze jesli powstanie jakies zamieszanie i bez powodu klan KsH zostanie zawieszony lub zbanowany,natychmiast podniosa sie glosy sprzeciwu dla takiego postepowania i cale prezydium spali sie ze wstydu.
B@RTOLU$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-08-2004, 19:49   #93
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

Nie
ja wierze w gniewosza (z ktorym wiele przyszlo spedzic w grach ) wierze w witka (ten akurat to nie prezydium), ashura jest w pozadku.
i wiem ze oni odrozniaja symapatie od faktow.

i w kwestii wachania nie chodzi mi o sklad sedziowski, ale o innych polskich graczy. to sa obiekcje takie o jakich pisal ktorys z poliszow, ze jak przychodzi do meczy z polskim klanem to sa opoznienia, dowcipnisie, strzelanie na setupach.
albo jak klan qt-asy od 2 tygodni nie sposob sie z nimi umowic na termin w twl bo nie odpowiadaja, a zadeklarowali ze chetnie zagraja.
przyklad innych zachowan ktorych sie obawiam znajduje sie w temacie "grom zlodzieje punktow" czy jakos tak... i bartolus rozmowa w tym temacie jest o regulaminie. nie bede rozmawial o swoich obiekcjach, ale zeby nie bylo ze czepiam sie sedziow. sugeruje jedynie ze takie rozwiazanie moze uciac wiele zlych plotek.
ale widze ze beton sedziowski powolany za poprzedniej kadencji jest bardzo nieprzychylny zmianom

Stare 09-08-2004, 20:03   #94
B@RTOLU$
General

Wyślij wiadomość przez MSN do B@RTOLU$ Wyślij wiadomość przez Yahoo do B@RTOLU$
Domyślnie

Cytat:
Napisał [KsH
aron.PL]
i w kwestii wachania nie chodzi mi o sklad sedziowski, ale o innych polskich graczy. to sa obiekcje takie o jakich pisal ktorys z poliszow, ze jak przychodzi do meczy z polskim klanem to sa opoznienia, dowcipnisie, strzelanie na setupach.
albo jak klan qt-asy od 2 tygodni nie sposob sie z nimi umowic na termin w twl bo nie odpowiadaja, a zadeklarowali ze chetnie zagraja.
przyklad innych zachowan ktorych sie obawiam znajduje sie w temacie "grom zlodzieje punktow" czy jakos tak... P
Oczywiscie ze takie sytuacje beda zdazaly sie na 100%,tego nie da sie ominac.
Ale mysle ze odpowiednie zapisy w regulamnie, zawieszajace na okreslony czas takie klany, ktore blokuja lub utrudniaja systematycznie rozgrywki bylo by wystarczajacym rozwiazaniem.
Ale poczekajmy jaki system rozgrywek wymyslil Witek,bo moze sie okazac ze wszytko to o czym my tutaj debatujemy czyli o sedziach, prezydium itd moze wziasc w leb.
B@RTOLU$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-26-2004, 08:34   #95
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

obecna sytuacja naklonila mnie do jeszcze jednego wniosku do regulaminu.

mianowicie warto by bylo zabezpieczyc graczy przed kataklizmem pt - nowa wersja gry.
z calkowita premedytacja wydanie wersji na linuxa jest opozniane o jakies 20 dni.
zalozmy sytuacje taka ze mecz finalowy miedzy poliszami a majonezami niefartownie wypadl 2 dni po wyjsciu nowej wersji na windowsa.
i co teraz?
majonezy maja serwer na wersji 2.5 a polisze na 2.4
ale polisze maja z chello jakies kosmiczne PeeLe i czy maja w zwiazku z tym grac na majonezowym mimo ze pierwotnie (dajmy na to bylo to planowane) na poliszowym, gdzie (powiedzmy) wszyscy mieli dobre polaczenie.

to w temacie ligi.
a ladder?
czy beda lecialy walkowery jesli zadna z druzyn nie bedzie miala serwera na aktualnej wersji gry?
jestem wiec za uregulowanie tej kwestii, chocby w sposob taki ze albo rozgrywki odbeda sie na starej wersji gry, albo czekamy na ukazanie sie nowej wersji na wszystkie platformy.

inny powod moze byc taki: dlaczego klan xXx ma tracic najlepszego gracza gajacego na linuxie poniewaz o terminie wydania wersji linuxowej decyduja pieniadze gdzies tam w usa?
tutaj akurat jestem stanowczo przeciwny kopiowaniu rozwiazan z twl, ktore chyba uwzgledniaja interes SCI i Microsoftu

dziekuje za uwage

Stare 10-26-2004, 18:54   #96
Gniewosz
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał [KsH
aron.PL]obecna sytuacja naklonila mnie do jeszcze jednego wniosku do regulaminu.

mianowicie warto by bylo zabezpieczyc graczy przed kataklizmem pt - nowa wersja gry.
z calkowita premedytacja wydanie wersji na linuxa jest opozniane o jakies 20 dni.
zalozmy sytuacje taka ze mecz finalowy miedzy poliszami a majonezami niefartownie wypadl 2 dni po wyjsciu nowej wersji na windowsa.
i co teraz?
majonezy maja serwer na wersji 2.5 a polisze na 2.4
ale polisze maja z chello jakies kosmiczne PeeLe i czy maja w zwiazku z tym grac na majonezowym mimo ze pierwotnie (dajmy na to bylo to planowane) na poliszowym, gdzie (powiedzmy) wszyscy mieli dobre polaczenie.

to w temacie ligi.
a ladder?
czy beda lecialy walkowery jesli zadna z druzyn nie bedzie miala serwera na aktualnej wersji gry?
jestem wiec za uregulowanie tej kwestii, chocby w sposob taki ze albo rozgrywki odbeda sie na starej wersji gry, albo czekamy na ukazanie sie nowej wersji na wszystkie platformy.

inny powod moze byc taki: dlaczego klan xXx ma tracic najlepszego gracza gajacego na linuxie poniewaz o terminie wydania wersji linuxowej decyduja pieniadze gdzies tam w usa?
tutaj akurat jestem stanowczo przeciwny kopiowaniu rozwiazan z twl, ktore chyba uwzgledniaja interes SCI i Microsoftu

dziekuje za uwage
Myślę, że najlepszym wyjściem , w przypadku ukazania sie nowej wersji gry, jest zawieszenie rozgrywaek na 2 tygodnie (coby wszyscy sćiągneli nowe patche).
Nie jest to uregulowane w regulaminie, acz wynika z racjonalnych racji, więc chyba nikt nie będzie się buntował.
Stare 10-26-2004, 19:38   #97
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

i tak i nie.
za ludzmi nie trafisz.
i ja osobiscie uwazam ze zawieszanie rozgrywek na dwa tygodnie to glupi pomysl.
nie zawieszajmy rozgrywek jesli ludzie chca grac i maja mozliwosci i nie ma przeciwskazan.
uwazam ze tylko powinno byc uregulowanie sprawy jesli powstanie wlasnie taki problem.
taki jak podany poliszowo-majenezowy.
brak uregulowania po prostu skutkuje ze puszczamy to na zywiol, bo zakladasz ze jesli jeden klan sie by nie zgodzil i chcialby walkowera to jest presja spoleczna ze drugi klan przyleci na aa.pl i napisze ze ten pierwszy klan to lamy i tchorze.
wydaje mi sie ze nie powinno sie tego pozostawiac ocenie spolecznej tylko zabezpieczyc obydwie strony regulaminowo przed taka ewentualnoscia

Stare 10-27-2004, 12:25   #98
Ashura
Brigadier General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Ashura Wyślij wiadomość przez MSN do Ashura
Domyślnie

Aronie, Prezydium to niejako sam regulamin. Jest jego częścią, a najlepsze porównanie to kod programowy i jego kompilator. W każdym momencie, gdy przychodzi sytuacja sporna, Prezydium rozwiązuje problem posiłkując się regulaminem. Wiadome jest również, że regulamin nie może objąć wszsytkich sytuacji kontrowersyjnych i spornych, dlatego właśnie Prezydium powinno w takich sytuacjach reagować. Sądzę, że rozwiązanie problemu który zgłosiłeś wyglądałoby mniej więcej tak:
Po wyjściu patcha następuję krótka 2-3-dniowa przerwa w rozgrywkach. Klany mające w tym czasie mecze przekładają je na dalsze uzgodnione terminy (chyba że chcą i mogą grać od razu), lub jeżeli nie mogą dojść do porozumienia, mecz przekładany jest na "za tydzień". Jeżeli ten termin nie odpowiada jednemu z klanów (bo ma już umówiony w tym terminie o podobnej godzinie mecz), wtedy decyzją Prezydium mecz jest killowany. Po 2-3-dniowej przerwie w rozgrywkach, każda z drużyn ma możliwość rządać przełożenia meczu na termin po wyjściu wersji linuksowej. Jeżeli żadna z drużyn nie ma obiekcji (czyt. obydwie drużyny są w stanie wystawić najsilniejszy skład i grać na wybranym wcześniej serwerze), mecz rozgrywany jest zgodnie z ustaleniami. Drużyna będzie miała do tego prawo z godnie z postanowieniem Prezydium, które poprostu zostanie "wywieszone" w newsach na stronie głównej CBP. A jak ktoś zechce zdyskredytować czyjąś drużynę pisząc na forach, że są "tchórzami", czy "maninsynkami", bardzo możliwe, że Prezydium wyciągnie konsekwencje z takiego niesportowego zachowania.
Ashura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-31-2004, 21:45   #99
[KsH]Edward.Teach
General

Domyślnie

dziekuje za odpowiedz.

pod wplywem dyskusji o rolloffach i innych chcialbym sie zglosic brak uregulowac dotyczacych list banow.
byc moze kwestia czasu jest to ze czesc polskich serwerow znajdzie sie w owej magicznej liscie banow AASA.
i czy zakladacie rozwiazanie podobne jak twl ze powodem niedopuszczenia do grania moze byc tylko guidban nadany przez PB.

no i sadze ze powinno zostac zawarte szczegolowo jakie cvary powinny byc sprawdzane, czyli info dotyczace konfiguracji PB na serwerze i takie tam.
nie powiem, ale dyskusja o czulosci myszki, o kontrascie 2 i takich tam innym pokazuje ze moze byc wiele sposobow na utrudnienie zycia graczom.

Stare 11-01-2004, 11:32   #100
kanibal
First Sergeant (1SG)

Wyślij wiadomość przez MSN do kanibal
Domyślnie

gdzie moglbym znalezc regulamin cbp, o chcialbym sobie poczytac
kanibal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania