Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Forum polskich rozgrywek

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 06-11-2003, 16:34   #1
Gniewosz
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Gniewosz
Domyślnie Uwagi i wnioski nt. regulaminów rozgrywek

W tym topicu prosze zamieszczac wszelkie uwagi, wnioski, propozycje, spostrzezenia, obserwacje i opinie dotyczace wszelkich kwestii regulaminowych zwiazanych z rozgrywkami Polskiej Ligi AA:O.
Gniewosz jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 06-11-2003, 16:56   #2
[HC] Maniok PL
Chief Warrant Officer 3

Wyślij wiadomość przez MSN do [HC] Maniok PL Wyślij wiadomość przez Yahoo do [HC] Maniok PL
Domyślnie

W regulaminie nic nie jest napisane, że na MOUT nie będą rozgrywane normalne mecze. Tak więc mam pytanie, czy MOUT McKenna będzie normalną mapką w rozgrywkach, czy też będzie można na niej dogrywki tylko grać?
„ŚCIEŻKA SPRAWIEDLIWYCH WIEDZIE PRZEZ NIEPRAWOŚCI SAMOLUBNYCH I TYRANIĘ ZŁYCH LUDZI . BŁOGOSŁAWIONY TEN CO W IMIĘ MIŁOSIERDZIA I DOBREJ WOLI PROWADZI SŁABYCH DOLINĄ CIEMNOŚCI, BO ON JEST STROŻEM BRATA SWEGO I ZNALAZCĄ ZAGUBIONYCH DZIECI. I DOKONAM NA TOBIE SROGIEJ POMSTY W ZAPALCZYWYM GNIEWIE , I NA TYCH KTÓRZY CHCĄ ZATRUĆ I ZNISZCZYĆ MOICH BRACI, I POZNASZ ŻE JA JESTEM PAN , KIEDY WYWRĘ NA TOBIE SWOJĄ ZEMSTĘ „
KSIĘGA EZECHIELA ROZDZ 25 WERS 17
[HC] Maniok PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-11-2003, 17:39   #3
Gniewosz
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał [PDF1
_Maniok_PL]W regulaminie nic nie jest napisane, że na MOUT nie będą rozgrywane normalne mecze. Tak więc mam pytanie, czy MOUT McKenna będzie normalną mapką w rozgrywkach, czy też będzie można na niej dogrywki tylko grać?
Pkt. 2 regulaminu Ligi:
Mecze ligowe są rozgrywane na wszystkich dostępnych w dniu rozpoczęcia Ligi mapach, z wyjątkiem FLS. Admini Ligi za zgodą Prezydium Komisji Sędziów mogą wykluczyć z losowania inne mapy.

Nie ma jeszcze Prezydium, ale jak nawet bedzie to nie sadze, zeby doszlo do wykluczenia tej mapy.
Stare 06-11-2003, 17:51   #4
[HC] Maniok PL
Chief Warrant Officer 3

Wyślij wiadomość przez MSN do [HC] Maniok PL Wyślij wiadomość przez Yahoo do [HC] Maniok PL
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gniewosz
Cytat:
Napisał [PDF1
_Maniok_PL]W regulaminie nic nie jest napisane, że na MOUT nie będą rozgrywane normalne mecze. Tak więc mam pytanie, czy MOUT McKenna będzie normalną mapką w rozgrywkach, czy też będzie można na niej dogrywki tylko grać?
Pkt. 2 regulaminu Ligi:
Mecze ligowe są rozgrywane na wszystkich dostępnych w dniu rozpoczęcia Ligi mapach, z wyjątkiem FLS. Admini Ligi za zgodą Prezydium Komisji Sędziów mogą wykluczyć z losowania inne mapy.

Nie ma jeszcze Prezydium, ale jak nawet bedzie to nie sadze, zeby doszlo do wykluczenia tej mapy.

Aha, no ja mam nadzieję, że nie zostanie wykluczona

PS. No dobra można powiedzieć że LADDER jest, ale kiedy LIGA
„ŚCIEŻKA SPRAWIEDLIWYCH WIEDZIE PRZEZ NIEPRAWOŚCI SAMOLUBNYCH I TYRANIĘ ZŁYCH LUDZI . BŁOGOSŁAWIONY TEN CO W IMIĘ MIŁOSIERDZIA I DOBREJ WOLI PROWADZI SŁABYCH DOLINĄ CIEMNOŚCI, BO ON JEST STROŻEM BRATA SWEGO I ZNALAZCĄ ZAGUBIONYCH DZIECI. I DOKONAM NA TOBIE SROGIEJ POMSTY W ZAPALCZYWYM GNIEWIE , I NA TYCH KTÓRZY CHCĄ ZATRUĆ I ZNISZCZYĆ MOICH BRACI, I POZNASZ ŻE JA JESTEM PAN , KIEDY WYWRĘ NA TOBIE SWOJĄ ZEMSTĘ „
KSIĘGA EZECHIELA ROZDZ 25 WERS 17
[HC] Maniok PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-12-2003, 16:49   #5
Shooter
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Shooter
Domyślnie

W regulaminie nie doczytałem się jednej rzeczy: Mianowicie kolejność czynności podczas umawiania meczu kończy się na wyznaczeniu map i daty. Tylko co dalej ? Kto ustala serwer i sędziego ? Kto zajmie się ustawieniem serwera ? Do meczu z STF pozostało nam już tylko 4 dni, a ja dalej nie mam pojęcia, kto będzie sędziował i gdzie gramy...
Ardent caresses laid to rest...
Shooter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-12-2003, 17:44   #6
WUKASZ
General

Wyślij wiadomość przez MSN do WUKASZ
Domyślnie

sędzia sam sie zgłasza
co do serwa to nie wiem

Przeciętny Amerykanin zjada 3kg keczupu rocznie. Ja około 25 kg.
WUKASZ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-12-2003, 22:08   #7
[HQR]Blinker
Chief Warrant Officer 4

Wyślij wiadomość przez MSN do [HQR]Blinker
Domyślnie

To zajebista organizacja

HQ RAIDERS
[HQR]Blinker jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-12-2003, 22:32   #8
Sundowner
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Sundowner Wyślij wiadomość przez MSN do Sundowner
Domyślnie

Z Majestic vs FOG sprawa podobna... z tym, że wiem kto będzie naszym sędzią...
Stare 06-12-2003, 22:38   #9
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

A co, masz jakies watpliwosci?
Przeciez Ashura nie moze jednoczesnie grac i sedziowac
Stare 06-12-2003, 22:38   #10
Shooter
General

Domyślnie

O tyle jesteście do przodu. Sędzia sam się do was zgłosił, czy liga wyznaczyła ? My nie wiemy dosłownie nic
Stare 06-12-2003, 22:58   #11
max
Chief Warrant Officer

Domyślnie

bedziecie grac tylko na mapach terenowych? Jak nie to czy mozna bedzie legalnie rzucac granaty przez drzwi ? Jesli nie to jak to beda kontrolowac sedziowie i co np z sytuacja gdy ktos otworzy drzwi, nastepnie je zamknie a rzucony wczesniej nad wleci przez nie do pomieszczenia?
max jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-13-2003, 08:08   #12
Gniewosz
General

Domyślnie

Sedziowie sa dopiero wyznaczeni. Nie zostalo jeszcze wyznaczone Prezydium i nie dzialaja chyba jeszcze skrypty dopisywania sie sedziow na mecz.

Ci co narzekaja na organizacje, sa sami sobie winni. Przez kilka dni mozna bylo zglaszac propozycje odnosnie regulaminu, teraz tez mozna je zglaszac (ale narzekanie jest nieuprawnione).
Stare 06-13-2003, 09:03   #13
Gregorov
Second Lieutenant

Wyślij wiadomość przez ICQ do Gregorov Wyślij wiadomość przez MSN do Gregorov
Domyślnie

Może się czepiam ale w regulaminie powinno byc napisane jeszcze że :

a)Sędzią danego meczu niemoże byc członek bądz rekrót klanu biorącego udział w danym meczu (wiem że to oczywiste ale lepiej żeby to było )

b)Sędziędzia się zgłasza oki ale .... ale musi on byc zaakceptowany przez obie strony biorące udział w meczu, w przypadku niezaakceptowania sędziego przez obie strony dokonuje się wyboru innego mogącego sędziowac mecz sędziego, jeśli takiego niema istnieje możliwość przełożenia meczu, lub dojścia do porozumienia i zagrania jednak meczu przy danym sędziu.

c)Szkiry jest waszym królem i władcą, ma on decydujący głos w lidze, wszystkie klany i ludzie bez klanowi mają mu składać hołd lenny conajmniej raz w roku, i ma on być niemniejszy niż 2 wielkości średniej krajowej.
Gregorov jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-13-2003, 09:08   #14
Gniewosz
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał [.oO0Oo.
Szkiry]Może się czepiam ale w regulaminie powinno byc napisane jeszcze że :

a)Sędzią danego meczu niemoże byc członek bądz rekrót klanu biorącego udział w danym meczu (wiem że to oczywiste ale lepiej żeby to było )

b)Sędziędzia się zgłasza oki ale .... ale musi on byc zaakceptowany przez obie strony biorące udział w meczu, w przypadku niezaakceptowania sędziego przez obie strony dokonuje się wyboru innego mogącego sędziowac mecz sędziego, jeśli takiego niema istnieje możliwość przełożenia meczu, lub dojścia do porozumienia i zagrania jednak meczu przy danym sędziu.

c)Szkiry jest waszym królem i władcą, ma on decydujący głos w lidze, wszystkie klany i ludzie bez klanowi mają mu składać hołd lenny conajmniej raz w roku, i ma on być niemniejszy niż 2 wielkości średniej krajowej.
A i b sa w regulaminie sedziowskim (jest na forum, na stronie ligi nie zostal jeszcze umieszczony).

Nad c trwaja konsultacje ze zwiazkami zawodowymi.
Stare 06-13-2003, 13:18   #15
No0oNe
General

Wyślij wiadomość przez MSN do No0oNe Wyślij wiadomość przez Yahoo do No0oNe
Domyślnie

wiekszosc ludzi przy tworzeniu logina napisalo swoje gg pewnie - niech ono bedzie widoczne
No0oNe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-13-2003, 18:57   #16
Shooter
General

Domyślnie

Znalazłem kolejną sprzeczność w regulaminie, co ważniejsze sprzeczność bardzo dokuczliwą. Pozwolę sobie zacytwoać 2 punkty regulaminu:

Cytat:
11. Każdy mecz jest obserwowany przez sędziego - członka Komisji Sędziów, który zgłosi się do sędziowania danego meczu. Jeżeli na tydzień przed meczem nie zgłosi się żaden sędzia, wtedy sędziego wyznaczają Admini Ligi
i drugi

Cytat:
Daty proponowane przez drużynę broniącą nie mogą wybiegać więcej niż 8 dni (192 godziny), ani mniej niż 3 dni (72 godziny)
Z tych kawałków wyraźnie wynika, że sędzia może sam zgłosić się tylko do meczu, wyznaczonego na 8 dni naprzód. Ale nie o to chodzi. Sędzia miał zostać wyznaczony tydzień przed meczem...no dobra, ale skoro ja (zupełnie zgodnie z regulaminem) ustawiłem mecz z 4dniowym wyprzedzeniem, to co wtedy ?

Nie chcę, żeby ktoś odebrał mojego posta jako psioczenie na organizatorów ligi. Wiem, ile macie roboty, wiem też, że nie tylko AA człowiek żyje. Pytam po prostu, co mam robić, gdyż za 72 h mamy zacząć mecz ladderowy, a nikt z ligi nie skontaktował się z nami do tej pory w sprawie sędziego i serwera. Na dodatek przeczytałem, że to ja (jako admin klanu) mam zaklepywać serwer i pisać config. Ale czy ktoś wziął pod uwagę, że nie wszyscy muszą to umieć ?

Powtarzam, w moich słowach nie ma żadnych narzekań ani wyrzutu (mimo, że mogło to tak zabrzmieć), po prostu chcę wiedzieć, na czym stoimy, bo nie chcę, żeby w poniedziałek wieczorem również okazało się, że nikt nic nie wie.....
Stare 06-13-2003, 21:44   #17
Skrang
General

Wyślij wiadomość przez AIM do Skrang Wyślij wiadomość przez MSN do Skrang Wyślij wiadomość przez Yahoo do Skrang
Domyślnie

Cytat:
Napisał Blinker[Army.pl
]To zajebista organizacja
Zamiast narzekać zrobiłbys coś w tym kierunku.
Skrang jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-14-2003, 00:14   #18
Ziggy-
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Ziggy- Wyślij wiadomość przez MSN do Ziggy-
Domyślnie

Sluchajcie

nawet nie macie pojecia ile trzeba wlozyc pracy w kazda rzecz z ktorej sklada sie liga, nie mzoe byc wszytko idealne na to ttrzeba czasu. Prosilismy was tutaj o propozycje a nie o krytyke. Kazdy jest madry doputy dopuki sam sie za cos nie wezmie i nie zobaczy jak jest trudno wiec prosze o Cierpliwosc a wszystkie niedociagniecia zostana zalatwione. Tymaczasem piszcie propozycje.

Co do serwera to bedzie to za jakis czas uwzglediniane w umawianie sie do meczu tymczasme patrzcie na inny topic --> przyklejony na tym forum odnosnie wypozyczania serwera
Ziggy- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-14-2003, 08:16   #19
[HQR]Blinker
Chief Warrant Officer 4

Domyślnie

Więc ja proponuje żeby na lige zaraz po ustaleniu planszy i terminu meczu było wybieranie servera , żeby były informacje który z nich jest wolny itd.

HQ RAIDERS
Stare 06-15-2003, 12:07   #20
Guest

Domyślnie

Witam :!:

muszę rozwiać parę wątpliwości odnośnie ligi i sędziów

Jak zauwazyliście to sędziów (opródz listy Ashury) niema co doppiero komisja sędziowska (Zaleczam cierpliwość)

JEDYNY człowiek który się zajmuje skryptami ligi i ulepszeniem/wprowadzeniem waszych uwag jest [Majestic]Zodiac
(jeśli ktoś umie pisać skrypty w php to niech się skontaktuje i pomoz Zodiakowy)

Na próbę zgłosiłem się do sędziowania meczu Majestic vs FOG (obie klany się na to zgodziły) w poniedziałek więc wiecorem zdam sprawozdanie na forum z przebiegu mojego sędziowania i ewentualne uwagi (jeśli będę miał)

Czerwiec został ogłoszony TESTOWYM bo jak widzicie nie wszystko działa jak nalezy! Co nie znaczy ze ciągle pracuje (Zodiak) na to zeby było jak najlepiej (ciekawe iole osób się zastanowiło dlaczego Zodiak spi co dziennie o 4 albo nawet o 5 nad ranem)

więc na tym topiku pisac KRÓTKO jaki problem wystąpił w lidze (uwazac aby się nie powtarzać) i ewentualne propozycje rozwiązania tego problemu !

odnośnie konfigów i wypozyczenia serwera skieruje waszych CLowych oczu na strone http://156.17.62.81/laom/ tą stroną zajmuje się [.oO0Oo.]Swagier ! według jego zapewnien niedługo zagoście na lidze Grafik (wypozyczenia serwera) oraz ze wszystko będzie prawie automatycznie się odbywało ale tez na tym on sam pracuje więc CIERPLIWOŚĆ

Tyle przedewszystkim proszę o CIERPLIWOŚĆ

PS zebym nie zapomiał : CIERPLIWOŚĆ JEST ĆNOTĄ
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-15-2003, 13:16   #21
KoRdiaN
Lieutenant Colonel

Wyślij wiadomość przez MSN do KoRdiaN
Domyślnie

Witam wszystkich

Zgadzam sie ze trzeba byc cierpliwym .. przeciez to doskonaly pomysl. Jestem dumny z kolegow ktorzy realizuja ten plan stworzenia polskiej ligi aao ... Poki co moja ekipa trenuje i czeka na pierwsza walke .
Mecz mialby sie odbyc 20stego czerwca o 22 .. - uzgodnilismy to z PsSquad mailem poniewaz jak mi napisal jeden z dowodcow "system ustalania terminów na stronie troche kuleje" .. i nie mogli zrobic tego wlasnie kolejnego kroku .. pyt tylko co dalej .. zostala kwestia sedziego i serwera w tym wlasnie dniu ...

Przyznam sie ze nasz clan dopiero co stworzony nie rozegral zadnego meczu dlatego liczymy na pomoc ze stroby bardziej doswiadczonych ..

Pozdrawiam .. Hooah
[TRIBE]KoRdiaN / weteran
[=PSF=]_SeYDuo_[PL] / weteran
KoRdiaN jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-15-2003, 14:17   #22
[HQR]Blinker
Chief Warrant Officer 4

Domyślnie

A ja się dalej boje co z meczem Army of Poland vs Special Task Force.
Nie mamy ani sędziego, ani servera, a mecz jest już jutro :!:

HQ RAIDERS
Stare 06-15-2003, 14:33   #23
Shooter
General

Domyślnie

Wobec tego zgłaszam OFICJALNĄ prośbę do sędziów CBP, aby jeden z was zgłosił się do sędziowania jutrzejszego meczu Army of Poland vs Special Task Force. Ustalona godzina 21 prawdopodobnie ulegnie przesunięciu ze względu na brak serwera...
Stare 06-15-2003, 15:08   #24
Szymon456
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Szymon456 Wyślij wiadomość przez MSN do Szymon456
Domyślnie

Cytat:
Napisał Blinker[Army.pl
]A ja się dalej boje co z meczem Army of Poland vs Special Task Force.
Nie mamy ani sędziego, ani servera, a mecz jest już jutro :!:
juz macie sedziego, a o serwer to na przyszlosc radze sie martwic jak najwczesniej - czyt. rezerwowac. Cos mi sie wydaje, ze mamy za malo serwerow, zeby wszystkie mecze mogly byc rozegrane... Cos trzeba z MM zrobic...
Stare 06-15-2003, 15:16   #25
Shooter
General

Domyślnie

Mamy sędziego ? nic o tym nie wiem, czyżbyś się zgłosił ?
Serwa już zaklepałem, ale dopiero na mniej więcej 23.00 Jeszcze tylko musi nam ktoś naszykować config
Stare 06-15-2003, 15:18   #26
Szymon456
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Szymon456 Wyślij wiadomość przez MSN do Szymon456
Domyślnie

nie no jestli na 23:00 to jednak nie macie
Stare 06-15-2003, 15:42   #27
Guest

Domyślnie

Zapraszam do zapoznania się z moim topikiem GRAFIK

poza tym gorącza prośba

CL meczów których mają być rozegrane w tym tygodniu (16-22/06/2003)
bardzo proszę o zgłoszenie się do mnie (nr GG 1981076) chodzi o to ze dopóki nie ma oficjalnego grafiku na stronie CBP muszę jakoś trzymać do kupy sędziów i meczy
więc zgłoście się do mnie z informacją o serwer i o hasło admina w którym ma byc rozegrany mecz oraz datę i godzine (jeśli jeszcze nie załatwiliście serwera to tez zgłosic się do mnie)

wiem ze to jest mało wydajny sposób na organizowanie ligi ale jakoś muszimy poradzić

dziękuje za uwagę
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-16-2003, 10:15   #28
KoRdiaN
Lieutenant Colonel

Wyślij wiadomość przez MSN do KoRdiaN
Domyślnie

Witam wszystkich

Mecz miedzy [=PSF=] i [PsSquad] juz w piatek 20stego od 22 30 .. Zostal zarezerwowany serwer Majestic #2 ( od 22 do 24 ) / Szukamy sedziego ...ktory bedzie bacznie przygladal sie tej konfrontacji.

pozdrawiam polskie teamy AAO
[TRIBE]KoRdiaN / weteran
[=PSF=]_SeYDuo_[PL] / weteran
KoRdiaN jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-17-2003, 19:46   #29
Shooter
General

Domyślnie

Ja do tematu:

Zauważyłem kolejną niedoskonałeść regulaminu. Otóż regulamin nie mówi nic na temat częstotliwości atakowania, oraz powtarzania ataku na tę samą drużynę. Wynikła niezbyt ciekawa sytuacja. Wczoraj zwyciężyliśmy klan STF w potyczce ladderowej. niestety nie mieliśmy nad sobą nikogo do natychmiastowego ataku wyżej. Wszyscy zajęci. Wykorzystali to nasi rywale, którzy natychmiast nas zaatakowali. Nie żebym miał coś przeciw, rewanż należy się każdemu, odpowiemy na wyzwanie z przyjemnością, ale obawiam się sytuacji, w której po kolejnym meczu znów nie będziemy mieli kogo zaatakować, a nasi rywale nie mając nic do stracenia ponowią atak. Nie chodzi mi o to, że się obawiam, ale problem polega na tym, że przy obecnej aktywnościd drużyn w ladderze może dojść do sytuacji, w której utworzą się pary atakujące się nawzajem, lub obronca broniący się w nieskonczonosc przed atakiem tej samej druzymy (bo grafik nie pozwooli na ucieczkę)
Krótko mówiąc w regulaminie powinien byc zapis, mowiący np. że nie wolno rozgrywac 2 meczy z rzedu z tą samą drużyną, lub chociaż, po rozegraniu meczu, trzeba odczekać xxx dni na ponowny atak. Nie chodzi mi o naszą sytuację. W najblizszym meczu stanieby do obrony naszego miejsca obronimy je. Ale ogólnie brak odpowiednich regulacji może sprawić wiele kłopotów....
Stare 06-26-2003, 19:41   #30
m_arko
Lieutenant General

Wyślij wiadomość przez ICQ do m_arko Wyślij wiadomość przez MSN do m_arko
Domyślnie

czas czas czas ...sprecyzujcie ktora mapa ile minut na runde :!:
now: [Majestic]
m_arko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-27-2003, 08:46   #31
Gniewosz
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał m_arko
czas czas czas ...sprecyzujcie ktora mapa ile minut na runde :!:
Punkt 2 regulaminu Ligi:
Mecz trwa 14 rund (każda runda trwa tyle minut, ile przewidzieli na jej rozegranie twórcy gry), przy czym po 7 rundach następuje zmiana stron.

Jezeli nie ma tego w reg. Laddera to tylko przeoczenie. W kazdym razie trzeba brac ten przepis przez analogie.
Stare 06-27-2003, 13:17   #32
ESP
General

Miasto: EPWA
Wyślij wiadomość przez ICQ do ESP Wyślij wiadomość przez AIM do ESP wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

a teraz zagadka - jako tworcow gry przyjmujemy czas na SCI czy HL? - bo z tego co pamietam to kiedys (nie wiem jak teraz) czas na mapach byl rozny

ESP jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-27-2003, 13:28   #33
Guest

Domyślnie

Witam
Zapomnijmy moze o twórczów gry i umówmy się tak :
Bardzo krótkie mapy jak np. Tunnel to 5 min
normalne mapy jak np Insurent camp to 7 min
a duze mapy jak np Radio Tower to 10 min

to jest moja PROPOZYCJA a nie stwierdzenie sędziego

pozdrawiam
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-27-2003, 14:15   #34
ESP
General

Miasto: EPWA
Wyślij wiadomość przez ICQ do ESP Wyślij wiadomość przez AIM do ESP wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

imho mapy terenowe 10 minut - mapy cqb 7 minut

ESP jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-27-2003, 14:51   #35
Gniewosz
General

Domyślnie

Na razie obowiazuje regulamin i nic nie mozna zmieniac. Wejdzcie sobie na HL i zobaczcie ile trwaja tam mapy. Jak ukonstytuuje sie Prezydium to mozna ew. dokonac zmian w regulaminie i kwestie czasu uregulowac bardziej szczegolowo.
Stare 07-07-2003, 11:08   #36
m_arko
Lieutenant General

Wyślij wiadomość przez ICQ do m_arko Wyślij wiadomość przez MSN do m_arko
Domyślnie

sugeruje jeszcze wprowadzenie ''odpoczynku'' po meczu ....dla druzyny przegrywajacej z 4-6 godzin bezbronnosci (tzn ze kazdy moze ja zaatakowac a oni w tym czasie nei moga nikogog atakowac...i z 1-2 godiny nietykalnosci dla wygranych.......przyda sie to gdyz po zgloszeniu wyniku to zwyciezcy powinni miec jakas nagrode i decydowac czy chca atakowac czy czekac na wyzwanie...
now: [Majestic]
m_arko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-07-2003, 12:42   #37
Antol
General

Miasto: Swarzędz
Wyślij wiadomość przez AIM do Antol Wyślij wiadomość przez Yahoo do Antol
Domyślnie

Marko ja sugerował bym conajmniej 16 godziny, ledwo co wpisałem wczoraj wynik w CBP i został on zakceptowany to PDF1 znowu nas zatakowali.

Co do dogrywek to sugeruje że w przypadku remisu na decelowej mapie, drużyna broniąca decyduje czy chce grać dogrywke czy nie.
Stare 07-07-2003, 12:45   #38
Gniewosz
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Antol
Marko ja sugerował bym conajmniej 16 godziny, ledwo co wpisałem wczoraj wynik w CBP i został on zakceptowany to PDF1 znowu nas zatakowali.

Co do dogrywek to sugeruje że w przypadku remisu na decelowej mapie, drużyna broniąca decyduje czy chce grać dogrywke czy nie.
Pracujemy nad tym .
Rezultat poznacie niedlugo. Beda to zmiany regulaminowe, w wiekszosci zaproponowane tez w tym topicu.

Pamietajcie, ze regulamin mozemy tworzyc razem. Stad ten topic :wink: .
Stare 07-07-2003, 16:53   #39
Gniewosz
General

Domyślnie

Admini Ligi, za zgoda Prezydium wprowadzaja nastepujace zmiany w regulaminie:

Reg. ogolny z pkt 11 skresla sie zdanieJeżeli na tydzień przed meczem nie zgłosi się żaden sędzia, wtedy sędziego wyznaczają Admini Ligi.
- patrz pkt. 9 reg. sedziowskiego

Do pkt.5 reg. ogolnego dodaje sie zdanie: Każdy gracz może przynależeć tylko do jednego klanu.

Reg Laddera:
skreslic zdanie z pkt 2: Przez 3 pierwsze mecze każda drużyna ma możliwość atakowania jakiejkolwiek drużyny znajdującej się powyżej. Ma to na celu w miarę sprawiedliwe rozmieszczenie sił na ladderze w początkowej fazie rozgrywek.

Do reg laddera dodaje sie punkt 5a.: Klan, który przegrał mecz w Ladderze, nie może zaatakowac tego samego klanu (z którym przegrał) przez okres 24 godzin, licząc od momentu wprowadzenia wyników.

Skresla sie zdanie w pkt 4 Laddera:-remis między klanami (po ówczesnej zgodzie obydwu zainteresowanych Adminów Klanów)
oraz Nie rozegranie dogrywki w przypadku remisu skutkuje pozostaniem drużyny Broniącej na swojej pozycji i skok drużyny Atakującej na pozycję tuż pod drużyną Broniącą. Remis może być zaakceptowany, jeżeli obydwie drużyny się na to zgodzą.
Zdanie:W wypadku dalszej woli walki jednej z drużyn, otrzymuje brzmienie: Jeżeli zwycięzca nie zostanie wyłoniony po regulaminowych 14 rundach (remis)

W pkt. 2 reg. Ligi, w pkt. 2 reg. Laddera oraz w pkt. 3 reg. Playoffow zdanie: każda runda trwa tyle minut, ile przewidzieli na jej rozegranie twórcy gry zostaje zastapione zdaniem: Każda runda trwa tyle minut, ile przwidzieli na jej rozegranie Admini Ligi w regulaminie ogólnym dlatego dodaje sie punkt 9a do reg. ogolnego w brzmieniu: Każda runda trwa 7 minut z wyjątkiem map:
- Bridge SE - 10 minut
- Mountain Pass -10 minut
- Radio Tower - 10 minut
- River Basin - 10 minut
- Weapons Cache SE -10 minut
W przypadku nowych map, czas ich trwania określą Admini Ligi.

Zmiany zostaly juz wprowadzone do odnosnych regulaminow.
Jak ktos ma dalsze propozycje to zapraszam do dyskusji w tym watku.
Stare 07-09-2003, 09:23   #40
ivangrozny
Chief Warrant Officer

Wyślij wiadomość przez MSN do ivangrozny
Domyślnie

Gniewosz powiedział:
"Do reg laddera dodaje sie punkt 5a.: Klan, który przegrał mecz w Ladderze, nie może zaatakowac tego samego klanu (z którym przegrał) przez okres 24 godzin, licząc od momentu wprowadzenia wyników. "

Ze wzgledu na charakter funkcjonowania laddera, moim zdaniem to nadal jest zbyt krotki czas. Tydzien byłby wystarczajacy. Doba nie rozwiazuje tego problemu wogole.
ivangrozny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-09-2003, 10:44   #41
Swięty-PL
Chief Warrant Officer

Domyślnie

Cytat:
Gniewosz powiedział:
"Do reg laddera dodaje sie punkt 5a.: Klan, który przegrał mecz w Ladderze, nie może zaatakowac tego samego klanu (z którym przegrał) przez okres 24 godzin, licząc od momentu wprowadzenia wyników. "

Ze wzgledu na charakter funkcjonowania laddera, moim zdaniem to nadal jest zbyt krotki czas. Tydzien byłby wystarczajacy. Doba nie rozwiazuje tego problemu wogole.
Może zamiast ustalac dobe czy tydzien to wprowadzic przepis który mówił by że drużyna która przegrała z danym klanem nie porze go zaatakowac dopóki nie rozegra przynajmniej jednego meczu z innym klanem.
Swięty-PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-09-2003, 14:39   #42
LordV
General

Wyślij wiadomość przez MSN do LordV
Domyślnie

grunt, że nie będzie tej smiesznej sytuacji kiedy czekam przed kompem do 24:00 na koniec meczu, żeby wyzwać klan, odejde od kompa na 2 minuty, żeby oddac mocz, wracam a tu co... skończyli, wpisali i znowu się atakują ile razy już się tak wkurzyłem. to było bez sensu i bardzo dobrze, że pojawił się ten zapis.
Stare 07-10-2003, 21:57   #43
Gniewosz
General

Domyślnie

Do punktu 5 reg Laddera dodaje sie zdanie:Drużyna której przyznano walkowera wygrywa mecz takim stosunkiem rund wygranych do przegranych, jaki był w chwili przyznania walkowera. Jeżeli nie rozegrano żadnej rundy, drużyna której przyznano walkowera wygrywa mecz z wynikiem 1-0.

W punkcie 6 reg Laddera skresla sie slowo remisów
Stare 07-15-2003, 20:48   #44
Gniewosz
General

Domyślnie

A oto nowa porcja zmian w regulaminach.

W pkt. 5 Laddera zmienia sie zdanie Drużyna której przyznano walkowera wygrywa mecz takim stosunkiem rund wygranych do przegranych, jaki był w chwili przyznania walkowera. na Drużyna, której przyznano walkowera wygrywa mecz takim stosunkiem rund wygranych do przegranych, jaki był w chwili przyznania walkowera (o ile drużyna której przyznano walkowera miała więcej zdobytych rund od drużyny oddającej mecz walkowerem). Jeżeli drużyna, której przyznano walkowera, ma mniej wygranych rund od drużyny, która oddała mecz walkowerem, wtedy do ilości rund drużyny, która otrzymała walkowera, dodaje się taką ilość rund, jaka jest potrzebna do uzyskania jednorundowej przewagi nad ilością rund uzyskanych przez drużynę oddającą mecz walkowerem.

W pkt. 5a zdanie: 5a. Klan, który przegrał mecz w Ladderze, nie może zaatakowac tego samego klanu (z którym przegrał) przez okres 24 godzin, licząc od momentu wprowadzenia wyników otrzymuje brzmienie: 5a. Klan, który przegrał mecz w Ladderze, nie może zaatakowac tego samego klanu (z którym przegrał) przez okres 48 godzin, licząc od przyjętego przez klany terminu meczu.

Do pkt. 2 Laddera dodaje sie zdanie : Serwer rezerwuje drużyna atakująca.

Do reg. Ligi dodaje sie pkt. 10 w brzmieniu: W każdej następnej edycji Ligi, klany, które znalazły sie w finale w poprzedniej edycji, nie biorą udziału w losowaniu grup, tylko zostają przydzielone do poszczególnych grup, po jednym klanie do każdej grupy (np. jeżeli w finale znalazło się 6 klanów, a w następnej edycji Ligi bedą 4 grupy, wtedy cztery najwyżej notowane klany będą przydzielone do grup, pozostałe dwa - biorą udział w losowaniu).

Punkt 8 reg. ogolnego otrzymuje brzmienie: 8. Zabrania się obrażania innych graczy, sędziów, czy adminów oraz niekulturalnego zachowania się podczas gry.
Jeżeli takie zachowanie zostanie udowodnione przed Prezydium Komisji Sędziów, może ona upomnieć gracza, zawiesić go w grze w CBP na okres od 1 tygodnia do 12 tygodni (kara nakładana w tygodniach), lub ukarać zbanowaniem na polskich serwerach na okres od miesiąca do trzech miesięcy.
W przypadku ciężkich przewinień możliwe jest ukaranie gracza wykluczeniem z rozgrywek, lub dożywotnim banem na polskich serwerach.
Powyższe kary można stosować łącznie.
Drugie upomnienie jest równoznaczne z zakazem gry w najbliższych 3 meczach ligowych, 3 meczach w Ladderze i 1 meczu w Playoffach.

Do pkt. 11 reg ogolnego dodaje sie zdanie: Jeżeli sędzia stwierdzi nagminne nieprzestrzeganie jego poleceń przed / w trakcie meczu przez gracza, może po uprzednim upomnieniu go na kanale global wykluczyć gracza z meczu na okres od 1 do 3 rund.
Stare 07-24-2003, 16:54   #45
Gniewosz
General

Domyślnie

Dodaje się punkt 6a. do regulaminu Laddera
Możliwe jest zamrożenie własnego klanu na okres dwóch tygodni (nie mniej, nie więcej).
Wniosek o zamrożenie składa się do Adminów Ligi.
Zamrożenie następuje z dniem złożenia wniosku. W sytuacji, gdy klan jest zaatakowany lub atakuje, zamrożenie następuje po rozegraniu wyznaczonego meczu.
Jeżeli klan zostanie zaatakowany po złożeniu wniosku o zamrożenie, i ten wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, to taki atak zostaje anulowany.
Ponownie wniosek o zamrożenie można wnieść po upływie 2 miesięcy od daty wcześniejszego wniosku.

Ponadto w pkt. 2 Laddera zdanie: Krok pierwszy: Drużyna Atakująca ma prawo (lecz nie musi) zasugerować dwie mapy, z których jedną może wybrać drużyna Broniąca i w ten sposób uniknąć losowania. zmienia sie na Krok pierwszy: Drużyna Atakująca sugeruje dwie mapy, z których jedną może wybrać drużyna Broniąca i w ten sposób uniknąć losowania.
Zdanie Jeżeli drużyna Atakująca skorzystała z przywileju sugerowania dwóch map, drużyna Broniąca nie godząc się na żadną z nich nie ma prawa usunąć z losowania map zasugerowanych przez drużynę Atakującą. zmienia sie na Jeżeli Drużyna Broniąca nie godzi się na żadną z proponowanych przez Drużynę Atakującą map, nie ma prawa usunąć tych map z losowania.
Stare 07-25-2003, 18:56   #46
Dembal
First Sergeant (1SG)

Domyślnie

Ja mam pytanie odnośnie punktu 6a regulaminu laddera. Czemu nie jest możliwe wzięcie krótszego "urlopu"? Nie chodzi mi tu o to, aby można bylo sobie wybierać dowolną liczbę dni maksymalnie do czternastu ale dodanie możliwości zawieszenia udziału w rozgrywkach na okres jednego tygodnia.
Stare 07-26-2003, 15:06   #47
Gniewosz
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dembal
Ja mam pytanie odnośnie punktu 6a regulaminu laddera. Czemu nie jest możliwe wzięcie krótszego "urlopu"? Nie chodzi mi tu o to, aby można bylo sobie wybierać dowolną liczbę dni maksymalnie do czternastu ale dodanie możliwości zawieszenia udziału w rozgrywkach na okres jednego tygodnia.
Ma to wykluczyc branie urlopu ze wzgledu na zagrozenie atakiem silniejszej druzyny. Np klan "Najlepsi" moze zaatakowac klan "Ciency", klan "Ciency" boi sie tego ew. meczu i zamraza sie na 3 dni, zeby w tym czasie klan "Najlepsi" zaatakowal kogos innego.
Czas 2 tygodni pozwoli na unikniecie takich sytuacji.
Stare 07-26-2003, 15:44   #48
Dembal
First Sergeant (1SG)

Domyślnie

Dobra rozumiem to ale jak wcześniej napisałem, czemu nie można zawiesić gry na tydzień? Nie zawsze niezbędne są aż dwa tygodnie
a ten punkt zmusza klany do przymusowego czekania. Skoro "urlop" jest takim luksusem (raz na dwa miesiące), to raczej nikt nie będzie go brał pochopnie po to tylko by uniknąć jednego ataku.
Stare 07-26-2003, 17:20   #49
Gniewosz
General

Domyślnie

2 tygodnie zmuszaja do bardziej przemyslanych decyzji.

Zreszta zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.
Stare 08-24-2003, 22:49   #50
Kot
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Kot Wyślij wiadomość przez MSN do Kot
Domyślnie

Mi wpadl do glowy jeszcze jeden pomysl. Aby przegrany klan nie mogl atakowac nikogo przez pol godziny od zakonczeniu meczu lub do momentu gdy zwycieski klan kogos zaatakuje (w zaleznosci co nastapi szybciej). To bylaby nagroda dla zwyciezcyt, ze moga zaatakowac kogo chca, a nie martwic sie, ze przegrany klan ich ubiegnie
Kot jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania