Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Inne gry

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 05-05-2008, 18:42   #201
Janek
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86...Wiedzmina.html

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 05-09-2008, 19:40   #202
Klierowski
Sergeant

Miasto: Lębork
Wyślij wiadomość przez AIM do Klierowski
Domyślnie

Gra świetna przeszedłem 3 razy za każdym razem wybierając inne opcje by fabuła potoczyla sie innym torem...jestem wielkim fajnem Widźmina i całej twórczości Sapkowskiego a gra mile mnie zaskoczyła .
Klierowski jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-25-2008, 15:22   #203
Lolek.
First Lieutenant

Wyślij wiadomość przez MSN do Lolek.
Domyślnie

Grał ktoś z Was w wersję 1.3? Chciałem przejść tę nową przygodę i nie mam dźwięku w dialogach. Help.

EDIT O matko tam po prostu nie ma go być. Sry i idę grać.

Ostatnio edytowany przez Lolek. : 05-25-2008 o 15:34
Lolek. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-09-2008, 19:10   #204
Symonides
Moderator
General

Miasto: Hrabstwo Ducha
Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

odgrzebuje, bo pojawila sie wersja rozszerzona za 99pln, ktorej oczywiscie nie kupie, bo mam podstawowa, ale zastanawiam sie nad tym updatem, ktory jest za 19pln... kupil go ktos? jest on w ogole warty tej ceny?
ps. od kiedy patche sa platne
Stare 10-09-2008, 19:24   #205
Janek
General

Domyślnie

Patch jest darmowy i mozna go sciagnac z gram.pl. Ale że wszystko razem to chyba z 7GB (teoretycznie bo najwazniejsza czesc, tj. sam patche + przygody maja znacznie mnie i mozna je sciaganc osobno) wiec mozna tez kupic za 20zl, jak kots nie ma na tyle dobrego lacza zeby zasysac tyle danych.
Stare 10-09-2008, 19:45   #206
Symonides
Moderator
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Symonides Wyślij wiadomość przez AIM do Symonides Wyślij wiadomość przez Yahoo do Symonides wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

patch 7 gb do sciagniecia z gram.pl
az pojde zobaczyc

Janku, podaj pls linka, bo ja slepy jestem chyba
Stare 10-09-2008, 21:54   #207
Malutki
General

Miasto: Bochnia/Kraków
Wyślij wiadomość przez AIM do Malutki
Domyślnie

http://www.thewitcher.com/community/...asy_steps.html

Przyłącz się
Malutki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-09-2008, 22:55   #208
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

dzieki.
Stare 10-09-2008, 23:12   #209
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

7 giga to jak się wszystkie wersje językowe chce pobrać.
Sam update + polskie dialogi to około 1,5 giga
Stare 10-09-2008, 23:20   #210
Catra
Moderator
General

Miasto: Łódź
Wyślij wiadomość przez ICQ do Catra Wyślij wiadomość przez AIM do Catra
Domyślnie

Cytat:
Napisał Symonides Zobacz Wiadomość
ps. od kiedy patche sa platne
nie jest platny to raz, ma kilka dodatkow, jak audio cd + cos tam jeszcze . to dwa, i 20 zl to nie duzo, to trzy ))

http://lodz.myminicity.com/ klik click
Catra jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-23-2009, 17:34   #211
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

No dobra, kupilem se tego patcha, a konkretnie Edycje Rozszerzona
Natomiast mam z nim problem, ktory opisany zostal w pomocy technicznej
http://www.cdprojekt.pl/support/arti...feru_skladnika
Dokladnie to mam, ale pytanie- czy ktos z Was tez mial z tym problem? I czy daloby sie to jakos obejsc bez koniecznosci odinstalowywania antyvira?
Mam Comodo Internet Security i wolalbym go nie ruszac- syf tylko czeka jak sie mu otworzy drzwi...
Poza tym, czy aby na pewno problem zniknie, gdy odinstaluje antywira?
Poniewaz pisza, ze jakies ukryte procesy moga "wisiec" i blokowac sprobowalem zainstalowac to w trybie awaryjnym i... pupa- error dalej wystepuje... dlatego mam watpliwosci, czy odinstalowanie antywira cos zmieni

ps. sorry za odgrzebywanie, ale nie ma sensu zakladac nowego tematu z wiedzminem.
Stare 08-25-2009, 21:19   #212
Inez
Sergeant First Class

Domyślnie

Cytat:
Napisał Symonides Zobacz Wiadomość
Dokladnie to mam, ale pytanie- czy ktos z Was tez mial z tym problem? I czy daloby sie to jakos obejsc bez koniecznosci odinstalowywania antyvira?
Mam Comodo Internet Security i wolalbym go nie ruszac- syf tylko czeka jak sie mu otworzy drzwi...
Poza tym, czy aby na pewno problem zniknie, gdy odinstaluje antywira?
Problemu jako tako, nie miałam nigdy z zadną grą. Raczej nie pomogę, ale moim zdaniem to najpierw spróbuj go tylko wyłączyć na czas instalacji. Jak nie zadziała, to bez reinstalki nie pójdzie. Tzn. ewentualnie możesz pogrzebać w msconfig i tam wszystko powyłączać z Autostartu... Zrestartować kompa, zainstalować, włączyć znowu, zrestartować i tyle. :)

Edit:

Czytałam ostatnio w cdaction, że są prace nad wiedzmin 2. :D Teoretycznie w marcu/kwiecietniu 2009 ma wyjść. Mam tylko nadzieje, ze Geralt nie będzie miał amnezji...

Co do pierwszej części to kupiłam jakoś półtora roku temu i jakoś nie żałowałam wydanych pieniedzy. :-) Gra moim zdaniem jest świetna, ubawiłam sie nie raz słuchajac wypowiedzi postaci :) Dialogi są po prosty mocne. Polecam na wstępie upić Geralta. Kilka łyków gorzałki wystarczy, by zobaczyć ciekawy efekt. I często, by pozbyć się paru złotych monet, całkiem nieświadomie. Scenariusz gry jest genialny, gra wciąga od razu. Zróżnicowany system wyboru powoduje, ze w grę grałam z 3 razy i nigdy się nie zanudziłam. Byłam ciekawa, co się stanie, gdy wybiorę inną ścieżkę. J Nie koniecznie dobrą. Ciekawy pomysłem było wplecienie w cała fabułę rolę kobiet... Bo w sumie obok całej tej masy przemocy i alkoholu, jest nie mniej też erotyki. A damy na kartach są wprost soczyste. :D I genialna muzyka. To podstawa dobrej gry. Jeżeli muzyka mi się podoba na początku gry, to już uśmiecham się.

Co do minusów, bo o plusach naczytałam się w wyższych postach. :D Denerwował mnie strasznie fakt, że świat był zamknięty. Może miał na to wpływ fakt, że jestem przyzwyczajona po grach takich jak BG, gothic, oblivion, Assassini itp., że mogę latać po całym swiecie i robić co dusza zapragnie. Bo w rpg, uwielbiam własnie długie wędrówki.

Denerwowało mnie (w wersji bez patcha, dodatku itp., bo grałam na samym początku jak gra wyszła), że handlarze mieli te same twarze. Niezależnie czy handlował książkami, czy żywnością czy czymś innym. Wszędzie tylko oni, oni i oni :D Teksty ludzi spotkanych przypadkowo, nie rózniły sie za bardzo od siebie i zbyt czesto sie powtarzały. Otoczenie też często się jakieś kanciaste się wydawało, aczkolwiek bardzo lubiłam bagna pod wieczór. :)) Podobała mi się jedna polana, gdzie musiałam o 12 zabić jakieś potworki(?). Wioska z kwiatami pod wieczór, też wyglądała całkiem, całkiem.

Co do wymagań to jakoś nie narzekałam na zawieszenia, czy długie wczytywanie miast. Dłuzej niż 30 sekund to nie trwało na pewno, a czytałam już wypowiedzi, ze nawet do 5 minut dochodziło... :D Niestety Buddą nie jestem, i cierpliwości nie miałabym aż takiej.

I btw. Przeczytałam wszystkie książki Sapkowskiego zanim zaczęłam grać w grę. I mogę stwierdzić, ze ten fakt spowodował, ze o niebo lepiej mi się grało w grę :D W grze jest strasznie dużo nawiązań do książki, a co najbardziej mi się podoba, autorzy włączyli do gry nową własną opowieść.

Tyle. Chociaż mogłabym napisać więcej, to nie chcę jakoś odtwarzać starego wątku. Po prostu chciałam się podzielić swoim zdaniem, zanim odnajdę CD z grą i zainstaluję za chwilkę grę, by po raz czwarty zagrać.

'Spokojnie jak na wojnie. Tu pier**lnie, tam pier**lnie i znowu jest spokojnie.` Pozdrawiam. :D

Ostatnio edytowany przez Inez : 08-25-2009 o 22:35
Inez jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-18-2009, 09:29   #213
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

http://kotaku.com/5362182/the-witcher-2-debut-trailer

5min gameplay'u z wersji alfa.
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-18-2009, 10:06   #214
Janek
General

Domyślnie

Musze przyznac, ze jestem pod duzym wrazeniem. Efekty swietlne naprawde pierwsza klasa a i cala reszta zapowiada sie nad wyraz dobrze :-)
Stare 09-18-2009, 10:32   #215
Chomiq
General

Domyślnie

Bardzo fajnie prezentuje sie caly ten cykl dzien/noc i efekt kurzu. Ladnie wyszly im te patenty z havociem i fizyka. Jedyny minus dla mnie to quicktime events, czyli uklon pod konsole. Z drugiej strony urozmaici to troche walki z bossami.
Stare 09-18-2009, 10:47   #216
Janek
General

Domyślnie

Cale szczescei z prezentacji wynikalo, ze sa to QTE na myszce a nie ze trzeba klikac w jakies abstrakcyjne klawisze.
Stare 09-18-2009, 10:58   #217
Chomiq
General

Domyślnie

Gorzej jak beda sekwencje, ze trzeba bedzie nawalac w lpm caly czas
Stare 11-17-2009, 21:47   #218
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86...nformacji.html
Stare 03-23-2010, 18:12   #219
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

pierwszy zwiastun Wiedzmoka 2
http://polygamia.pl/Polygamia/1,9533...edzmina_2.html
Stare 03-24-2010, 11:16   #220
Gwynbleidd.
Captain

Miasto: Wałbrzych
Wyślij wiadomość przez AIM do Gwynbleidd.
Domyślnie

Przeszedłem Wiedźmina 2 razy, ale ta dwójka jakos mi smierdzi i coś w niej nie podchodzi. Mam wrażenie, że trochę za bardzo się starają i mogą z grą przekombinować. W ogóle to Geralt wg. mnie ma jakies takiw eielkie "bambinowskie" oczy Widać pod koniec zwiastuna.
Stare 03-28-2010, 11:06   #221
Inez
Sergeant First Class

Domyślnie

Cytat:
Napisał Gwynbleidd. Zobacz Wiadomość
W ogóle to Geralt wg. mnie ma jakies takiw eielkie "bambinowskie" oczy :D Widać pod koniec zwiastuna.
Az się zasmialam na głos, oczy jak oczy. :D Powinienes zwrocic uwage na inne motywy w tym trailerze, chociazby genialnie znikające ubranie ;>
Stare 03-28-2010, 12:59   #222
Symonides
Moderator
General

Domyślnie

Mnie drazni jego fryzurka a'la shogun :/
Zdecydowanie gorzej wyglada calosciowo niz w jedynce.
No i miecz na plecach w dalszym ciagu ma na magnes...
Stare 03-28-2010, 17:43   #223
Gwynbleidd.
Captain

Miasto: Wałbrzych
Wyślij wiadomość przez AIM do Gwynbleidd.
Domyślnie

Miecze niech ma na magnesy (jeden bądź co bądź z meteorytu ), ale fryzura etc porażka. W ogóle model postaci mi się nie podoba.

Inez, ale te oczy mnie urzekły
Stare 03-28-2010, 18:26   #224
Inez
Sergeant First Class

Domyślnie

Aaaahah, szkoda, że mnie nie urzekły, Gwynbleidd

A co do fryzury, to moze nawiazali do ksiązki, gdzie z tego co pamiętam, miewał czesto kucyk? Wiecie może czy to prawda, że maja pozmieniać głosy postaciom?
Stare 06-06-2010, 13:03   #225
Chomiq
General

Domyślnie

http://www.gametrailers.com/video/po...witcher/100992
Stare 05-14-2011, 07:21   #226
Chomiq
General

Domyślnie

http://www.neoseeker.com/news/16439-...-will-be-free/

I pomyslec, ze niektorzy tlumaczyli zakup EK tym, ze "w cenie jest juz DLC".
Stare 05-14-2011, 10:17   #227
RudY+-
General

Miasto: Brwinów
Wyślij wiadomość przez ICQ do RudY+- Wyślij wiadomość przez AIM do RudY+- wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Szczerze powiem że nie interesuje mnie ta gra, ale CDP pogrywa mocno staroświecko w tym momencie...
Nie żebym nie miał coś przeciwko darmowym DLC i ciągłym patchom bo na to mogą pozwolić sobie tylko chyba dwie firmy(Valve i Blizz), ale CDP może się na tym przejechać finansowo. Ludzie kupują te DLCki, nawet w tym durnym portalu 2 masa ludzi biega z tymi śmiesznymi czapkami i mówią że dali za nie 3-4 dolce...

Zresztą ciekawa sprawa też z preorderami, nie dość że dojdzie pewnie dzień, dwa po premierze, to jeszcze będzie droższy od sprzedaży detalicznej(99zł preorder a 79zł w tesco w dniu premiery)
RudY+- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-14-2011, 12:16   #228
Chomiq
General

Domyślnie

Wiesz, im glownie zalezy na tych, ktorzy kupia gre. Skoro juz wydali kase na org to wg nich warto jest im zaoferowac pare bounsow za darmo. To za co beda chcieli skasowac zwyczajnie nazwa dodatkiem albo rozszerzeniem, a nie DLC. Wtedy sobie zaspiewaja cene jaka chca.

Jak dla mnie jest to uczciwa opcja. Lepsze to niz robic pijawe w stylu Dragon Age, gdzie zaraz po wyjsciu gry wyskoczyli z DLC, za ktore trzeba bylo znowu zaplacic. Rozumiem gdy takie cos sie wydaje pare miesiecy pozniej, ale umyslnie czerpac z kieszeni gracza zaraz po tym jak wyszla gra?
Stare 05-14-2011, 14:22   #229
RudY+-
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do RudY+- Wyślij wiadomość przez AIM do RudY+- wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

No wiadomo, przecież w większości gier DLC to nie jest DLC tylko ULC(unlockable content) gdzie wszystko jest na płytach i wystarczy to odblokować...
Z drugiej strony CDP raczej zamyka tym sobie droge na X360, bo tam pojęcie typu darmowe DLC raczej nie ma racji bytu(chociaż Valve jakoś to przepchneło)
Stare 05-14-2011, 14:35   #230
-misiu
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał RudY+- Zobacz Wiadomość
No wiadomo, przecież w większości gier DLC to nie jest DLC tylko ULC(unlockable content) gdzie wszystko jest na płytach i wystarczy to odblokować...
Z drugiej strony CDP raczej zamyka tym sobie droge na X360, bo tam pojęcie typu darmowe DLC raczej nie ma racji bytu(chociaż Valve jakoś to przepchneło)
Niestety Valve jest w zdecydowanej mniejszosci. Duzy moze wiecej

Steam - Muzyka - Poprzednio
-misiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-17-2011, 12:40   #231
Janek
General

Domyślnie

Kupione, gram = polecam!
Za 90 zł (EMPiK, można kupić jeszcze taniej) to naprawdę dobry wybór - dobra fabuła, fajne minigierki, bardzo wymagającą walka (walka bez kombinowania = zgon w 5 sekund), ładna grafika (niestety trzeba mieć dobry komputer). Jest też trochę bugów, ale nic szczególnie przeszkadzającego w graniu.
Stare 05-17-2011, 19:07   #232
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie

śmieje się z moich znajomych co mają pre-ordera za 100 .. ja sobie kupiłem za 74 z odbiorem osobistym
Stare 05-18-2011, 14:24   #233
Inez
Sergeant First Class

Domyślnie

I jak Wasze wrażenia?

Troszkę przesadzili dla mnie w dzienniku, nie lubię takich długich `opowiadań`, wolę krótko i zwięźle co mam zrobic, ale ogolnie jest duży PLUS, nic, tylko grać grać grać... :-)
Stare 05-18-2011, 14:56   #234
Janek
General

Domyślnie

Gra nie jest idealna - taki Mass Effect 2 czy Dragon Age jest lepiej zrobiony technicznie.
Optymalizacja jest dziwna (potrafi mocno różnie działać na bardzo podobnych PC) i jak to często bywa nie lubi kart AMD. Natomiast grafika jest naprawdę zjawiskowa - jak się włączy wszystkie efekty to jest porównywalna do Crysisa (niestety ma też analogiczne wymagania).
Jest trochę bugów (podczas finiszerów nagle przełącza się tło), trochę rzeczy nie do końca przemyślanych (beznadziejne sekwencje skradankowe, mało intuicyjny ekran alchemii, mało czytelna gra w kości, gra nie obsługuje pada innego niż do x360).
Natomiast jeśli chodzi o kreację świata i questy to są naprawdę przednie i dużo ciekawsze niż we wszystkich grach Bioware. Świat rzeczywiście żyje, jest ciekawy i wiarygodny a nasze wybory nie sprowadzają się do "zabijmy ich wszystkich/wypuśćmy im wolno i dajmy im jeszcze 100 kredytów na drogę".
Walka jest bardzo wymagająca (po jakichś 3h gry zginąłem z 30 razy) i trzeba naprawdę się napocić, żeby wygrać z kilkoma przeciwnikami. W dodatku bardzo surowo karze błędy, bo z reguły 1-2 złe ruchy i możemy wczytywać grę.
Po dojściu do rozdziału 1 dałbym grze 9/10, ale więcej będę mógł napisać jak skończę.

Ostatnio edytowany przez Janek : 05-18-2011 o 15:18
Janek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-18-2011, 16:22   #235
RudY+-
General

Domyślnie

Nie lubi kart AMD? Problem solved, 79zl w kieszeni
Stare 05-18-2011, 16:52   #236
Chomiq
General

Domyślnie

Dwaj kumple graja na ati i nie maja problemow.
Stare 05-18-2011, 16:56   #237
Inez
Sergeant First Class

Domyślnie

O, jeszcze dodam jeden ogromny minus z mojej strony - niewidocznie ściany. Uwielbiam RPGi (przykładowo Gothic, Assasin), gdzie mogę polatać po lesie i robić co dusza zapragnie... ;>
Stare 05-18-2011, 17:21   #238
RudY+-
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Chomiq Zobacz Wiadomość
Dwaj kumple graja na ati i nie maja problemow.
kumpel gra na identyko karcie jak ja (5850) i mówi że musiał zejść do średnio niskich i jakieś dziwnej rozdzielczości bo gra albo gubiła nagle po 30-50fps, albo po prostu sie zawieszała...

a sprzetu złego nie ma, do tego jakiś 4 jajowiec, 6 giga ramu i W7
Stare 05-18-2011, 17:32   #239
Chomiq
General

Domyślnie

Cytat:
kumpel gra na identyko karcie jak ja (5850) i mówi że musiał zejść do średnio niskich i jakieś dziwnej rozdzielczości bo gra albo gubiła nagle po 30-50fps, albo po prostu sie zawieszała...

Zawsze mozesz sciagnac i sprawdzic. Niech kumpel kombinuje z opcjami. Uber sampling i jakas opcja z glebia pola podobno daja znaczacy wzrost fpsow, a graficznie nie widac zbytniej roznicy.

Cytat:
Twin 4870s, everything on Ultra except Ubersampling and FSAA both turned off, working fine @ 1080p.
a pare postow wczesniej:
Cytat:
Shit performance on my dual HD6970s. Fuck AMD/ATI.
Stare 05-18-2011, 17:44   #240
Janek
General

Domyślnie

Ja mam C2Q 6600, Rx4870 i 4 GB RAM i gram na średnio/wysokich w 1680x1050 z wyłączoną ok. połową efektów (najważniejsze żeby SSAO zostało włączone, bo bez tego gra jest 2x brzydsza), ale mam dropy do ok. 15 FPS czasami a średnio ok. 30. Domyślnie gra mi się ustawiłą an high/ultra ale się zupełnie grać nie dało. Co ciekawe gra niezbyt mocno obciąża GPU, bo mój Radek jak się grzeje to hałasuje jak samolot a w TW2 jest niewiele głośniejszy niż na "jałowym" biegu.

EDIT:
Filozofię gry dobrze oddaje to jak wygląda quest w którym trzeba wykonać typowe wiedźmińskie zlecenie - znaczy ukatrupić jakieś stwory. W takim Gothicu idziemy we wskazane miejsce, zabijamy co się rusza plus to co się po drodze nawinie i wracamy po nagrodę. W Wiedźminie na początku wiemy tylko ogólnie, że dane stwory żyją w lesie i można albo iść na żywioł (z reguły kończy się to zgonem ) albo postarać się więcej o takich potworach dowiedzieć (wiedza o każdym przeciwniku ma 3 poziomy na każdym dowiadujemy się czegoś istotnego) - można kupić książkę (drogo), popytać ludzi albo po prostu upolować trochę potworów danego typu.
Jak już się trochę dowiemy to na drugim poziomie wiedzy dowiemy się, co trzeba zrobić żeby potwory wytępić całkiem i wykonać zlecenie (np. spalić jaja, zasypać jamę itp.) a trzeci poziom to z reguły wiedza na co przeciwnik jest wrażliwy. Na przykład takie Nekkery, są groźne dopóki się nie dowiemy, że są bardzo wrażliwe na efekt krwawienia. Jak się zrobi odpowiednią miksturę to padają jak muchy (no prawie ). W ogóle mikstury w tej grze to podstawa - w W1 użyłem eliksirów parę razy dosłownie, tutaj za każdym razem gdy tylko podejrzewam, że może być walka od razu biorę eliksir, bo znacznie zwiększa szanse na przeżycie (nie da się ich brać w trakcie walki, trzeba to zrobić gdy jest jeszcze bezpiecznie).
W dodatku potwory w lesie nie lubią się między sobą więc można np. próbować zaciągnąć jedne do leża drugich, żeby się nawzajem powyrzynały (niestety część potworów jest dość terytorialna i nie będzie nas gonić za daleko).

Ostatnio edytowany przez Janek : 05-18-2011 o 19:04
Stare 05-19-2011, 07:23   #241
KaT
General

Domyślnie

Cytat:

W2 nie lubi raczej NV:

http://www.pcgameshardware.de/aid,82...dventure/Test/

Nie włączajcie ubersamplingu i już
Stare 05-19-2011, 12:02   #242
Catra
Moderator
General

Miasto: Łódź
Wyślij wiadomość przez ICQ do Catra Wyślij wiadomość przez AIM do Catra
Domyślnie

Odinstalujcie sterowniki 3d vision nvidii, jesli wasza karta nie wspiera tej technologi.

Mój gf 9500 gt nie wgrywał nawet pierwszego poziomu. Po tej operacji gram na medium srednio 25-30 fpsów.

Ale niestety przyznac trzeba , że na optymalizacji to sie CDP Red nie zna

http://lodz.myminicity.com/ klik click
Catra jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-26-2011, 21:35   #243
RudY+-
General

Domyślnie

Nie skończyłem jeszcze prologu(dopiero co uciekam) a gra zdążyła zawiesić już komputer 4 razy. Radek 5850 + Phenom X4 @3.7 + 4Giga ramu.
Detale średnie, fpsy w porywach do 30, czasem w pomieszczeniach 45, a czasem spadki do 10-15

System walki jest dziwny. Chyba mial być podobny do tego z demon's souls, bo też opiera się na zasadzie 'oby mnie nikt nie drasnął'. Tylko hitboksy są strasznie skopane bo robie unik, jestem 2 metry od przeciwnika a ten mnie trafia...
Trudność gry to jest akurat dla mnie zaleta, ale troche to nieuczciwe

Ogólnie gra mnie wciągneła, ale przez te problemy techniczne szlag mnie trafia. No jak ma człowiek grać jak gra w losowych momentach częstuje czarnym ekranem na który pomaga jedynie wciśnięcie resetu na obudowie...
Stare 05-26-2011, 22:27   #244
Janek
General

Domyślnie

Wgraj sobie patcha 1.1 (dziś wyszedł) - u mnie jest z 2x wiecej FPS na dużo wyższych ustawieniach niż przed paczem, także cośtam poprawili. Podobno CTD też miał poprawiać, ale u mnie nie występowały już przed.
Co do walki to poczekaj aż dojdziesz do bosów - dziś walcząc z jednym potworem miałem ochotę wyrzucić komputer przez okno Ale w końcu się udało po bodajże 20 próbie (cała walka trwa kilka minut i nie można w jej trakcie zrobić save).
Z hitboxami to "trochę" przesadzasz - czasami się dostaje turlaniu co trochę wygląda jakby się dostawało na odległość.
Zresztą później jak się trochę ogarnie system walki i zdobędzie parę umiejętności walka wygląda nieco inaczej mniej się chaotycznie (przynajmniej u mnie), choć uniki to nadal podstawa.
Niemniej z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że to jedna z najtrudniejszych jeśli nie najtrudniejsza gra w jaką grałem. 5 sekund nieuwagi i gryziemy glebę, zwłaszcza że zdarzają się wrogowie którzy nas potrafią wziąść na 1 strzała.

Ostatnio edytowany przez Janek : 05-27-2011 o 05:08
Stare 05-27-2011, 08:13   #245
RudY+-
General

Domyślnie

Heh najtrudniejsza to na pewno nie, bo takie Demon's Souls zjada wieśka na śniadania
Tam jeden zły krok = zgon, nie ma sejwów w trakcie misji, jak zginiesz to tracisz cały ekwipunek i musisz się po niego wracać do tego samego miejsca w którym zginąłeś, w każdej chwili może wyskoczyć gracz z multi który dostał na ciebie zlececnie i chce cie ukatrupić.

Ale w W2 poziom też jest bardzo wysoki. Przynajmniej jak gram na normalu to nie czułem żebym włączył przez przypadek poziom casual
Stare 05-27-2011, 09:04   #246
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Heh najtrudniejsza to na pewno nie, bo takie Demon's Souls zjada wieśka na śniadania
Tam jeden zły krok = zgon, nie ma sejwów w trakcie misji, jak zginiesz to tracisz cały ekwipunek i musisz się po niego wracać do tego samego miejsca w którym zginąłeś, w każdej chwili może wyskoczyć gracz z multi który dostał na ciebie zlececnie i chce cie ukatrupić.

Ale w W2 poziom też jest bardzo wysoki. Przynajmniej jak gram na normalu to nie czułem żebym włączył przez przypadek poziom casual
DS jest trudny tylko na początku, bo dla przeciętnego gracza taki poziom kary za śmierć jest niespotykany. Jak już opanuje się uniki i dobierze odpowiednio ekwipunek do przeciwnika, to na prawdę można przelecieć dany X-X szybko. Podobnie z bossami. Na początku ma się wrażenie, że nie sposób z nimi wygrać, a potem odkrywa się u każdego z nich słaby punkt. Poza tym jak giniesz, to tracisz tylko Souls(waluta i exp w jednym) i zawsze masz możliwość ich odzyskania, jeśli uda się za pierwszym podejściem wrócić do ciała i podnieść, to co zgubiłeś. Z kolei randomowe walki PvP to właśnie esencja DSa
Stare 05-27-2011, 12:16   #247
RudY+-
General

Domyślnie

W DSa grałem tylko u znajomego i to krótką chwile(jak na tą grę to około 2 godzin ), i faktycznie przeskok pomiędzy innymi grami jest ogromny

Co do wieśka, chyba resety się ponaprawiały po prologu bo narazie mnie nie wywaliło.
Sama gra się coraz bardziej podoba. ALE z rzeczy czysto technicznych jest jeszcze pare uwag

Animacje podczas rozmow u mnie troche wyprzedzają głos. Jakieś to dziwne
Niektóre odgłosy to brzmią jakby wzieli je z jakiegoś dzieła GIT produkcji
Walka na pięści jest żałosna, durne QTE

A patcha nie moge zainstalować. Pewnie dlatego że kombinowałem z tym .exe od GOG w którym nie było DRMu
Stare 05-31-2011, 21:07   #248
Janek
General

Domyślnie

Pisałem, że to najtrudniejsza gra w którą grałem osobiscie, a w DS nie grałem więc nie mam porównania Taki Dragon Age (1) też był w miarę trudny miejscami, ale W2 jest jakieś 666x trudniejszy
Przeinstaluj sobie grę, bo patch między innymi usuwa DRM.

Ostatnio edytowany przez Janek : 05-31-2011 o 21:09 Powód: Autołączenie postów
Stare 05-31-2011, 21:08   #249
RudY+-
General

Domyślnie

odpuszczam tą gre. Połowa questów powoduje u mnie zawieszenie kompa, i konieczność hard resetu. Kombinowałem już ze wszystkim co sie da, patch tez nic nie naprawił

Jaskinia z nekkerami, tłukłem te dziadostwa z 15 minut, ide dalej... bum zawieszka... szlag mnie trafił już...

http://www.cdprojekt.pl/board/topic/...w_wiedzminie_2

"PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIII IIP" ludzie mają identyczny problem i oczywiście CDP ma to w dupie

Ostatnio edytowany przez RudY+- : 05-31-2011 o 21:23
Stare 05-31-2011, 21:10   #250
Janek
General

Domyślnie

Przeszedłem (ścieżka Roche'a) - zakończenie pozostawia niedosyt, bo są niemal same niedopowiedzenia (na koniec mogłoby pisać "to be continued in The Witcher 3"), ale gra jest świetna. Fabuła wciąga do końca i oferuje wiele niespodzianek a nieliniowość jest ogromna - chyba w żadnej grze nie mogliśmy tyle zmienić naszymi decyzjami (nawet Alpha Protocol). Prawie wszystkie postaci są niełatwe do jednoznacznej oceny i każdy ma jakieś swoje racje - brak takich typowych czarnych charakterów (a jeśli wydaje nam się, że ktoś jest super zły, to raczej znaczy, że jego wrogowie nam sprzedali trochę zmanipulowaną wersję, a my nie poznaliśmy całej prawdy). W dodatku jestem niemal pewny, że przy 1 przejściu nie poznaliśmy całej prawdy tylko jedną z jej wersji - naprawdę mnie ciekawi co by się stało, gdybym w paru miejscach wybrał inaczej. Także przymierzam się do ścieżki Iorwetha.
Dialogi są często śmieszne i dobrze napisane - jest mnóstwo przekleństw, ale nie rażą, są dość naturalnie wplecione w dialogi. Udźwiękowienie PL pełen profesjonalizm - trudno się do czegoś przyczepić.
Grafika jest niesamowita - postaci są znaczeni lepsze od tych z stajni BioWare (dużo mniej plastikowe). Chociaż co ciekawe, największe wrażenie zrobiła na mnie... biedronka w samej końcówce gry Niestety komputer trzeba mieć naprawdę mocny, żeby dobrze działało - dobrze chociaż o tyle, że po patchu 1.1 jest z wydajnością zdecydowanie lepiej i na komputerach spełniających zalecane wymagania powinno się w miarę dać grać.
Gra jest faktycznie bardzo trudna, zwłaszcza w prologu i 1 akcie. - dopiero pod sam koniec następuje mocne dopakowanie bohatera, które powoduje, że nawet końcowa walka jest łatwa.
Odnośnie strony technicznej - miałem 2x CTD - całe szczęście autosave są dość gęsto robione, więc wiele nie straciłem.

Co mi się nie podobało:
- bugi - nie jest to Gothic 3, ale trochę tatałajstwa przeszło przez QA,
- IMO za mało punktów talentów - nawet jednej ścieżki nie da się wymaksować,
- niewykorzystany potencjał mutagenów,
- w grze jest z 50 eliksirów - z czego z 4-5 przydatnych,
- czasami trzeba chodzić w te i nazad, żeby móc jakiś przedmiot podnieść,
- niby wprowadzono poprawki, ale nadal trudno się zorientować w inventory (+ przydałby się jakiś wskaźnik przy kupowaniu czy taki przedmiot już mamy i ewentualnie w jakiej ilości),
- dla mnie to akurat nie minus, ale jak ktoś nie czytał książki, to może słabo rozumieć niektóre elementy fabuły.

PS. Gra to faktycznie z 20+ godzin grania.

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania