Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Co tam w kraju

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 06-29-2007, 22:04   #51
Catra
Moderator
General

Miasto: Łódź
Wyślij wiadomość przez ICQ do Catra Wyślij wiadomość przez AIM do Catra
Domyślnie

Dobra zaczyna mnie to meczyc. W czym tkwi problem ? Co stoi na przeszkodzie sprywatyzowania szpitali i utworzenia dla nich poszczególnych fundusze na ktore skladały by sie dzisiejsze skąłdki zdrowotne ? Kazdy wybrał by sobie szpital i by było po kłopocie. W razie czego z braku oddziału mozna przeciez fundusze wykorzystac na leczenie w innym szpitalu.

Dodatkowo szpitale walczyłyby o klientów, ktorzy powiekszali by ich fundusze. A taki szpital moze przeciez dodatkowo zarobic i otworzyc nowy oddział. Czysty marketing. Na dodatku kazdy klient wieidzałby na co idzie jego kasa.

Skoro tak łatwo brzmi to w ustach studenta, to co takiego w Polsce blokuje podobne działania ? Co nie pozwala na taki zabieg ?

http://lodz.myminicity.com/ klik click
Catra jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 06-30-2007, 00:09   #52
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Cytat:
Napisał Catra Zobacz Wiadomość

Skoro tak łatwo brzmi to w ustach studenta, to co takiego w Polsce blokuje podobne działania ? Co nie pozwala na taki zabieg ?
Co?
To, że w 1/4 szpitali nie ma racji bytu w gospodarce opierającej się na jakości usług i konkurencji. Po prostu są za słabe - nie mają ani dobrej kadry, ani sprzętu, ani zaplecza. Ludzie leczą sie w nich tylko dlatego, że mają blisko albo w lepszym szpitalu skończył się limit. Gdyby zlikwidowali limity a dawali pieniądze za pacjenta, to złe szpitale upadłyby same. Ale szpital to dużo miejsc pracy. I tu właśnie jest pies pogrzebany - to jest główny hamulec reformy i zmian. Środowisko lekarzy nie chce konkurencji, nie chce głosowania nogami.

Druga sprawa - prawie wszyscy lekarze, prowadzący prywatna praktykę, używają sprzętu w publicznych zakładach do własnych celów. I za to nie płacą. W przypadku prywatyzacji właściciel sprzętu zacznie wystawiać im rachunki - nie trzeba wyjaśniać co to oznacza.

Trzecie - dlaczego całe środowisko nie chce wprowadzenia kas fiskalnych? Czyżby mieli jakiś dochód do ukrycia?
Stare 06-30-2007, 00:17   #53
Catra
Moderator
General

Miasto: Łódź
Wyślij wiadomość przez ICQ do Catra Wyślij wiadomość przez AIM do Catra
Domyślnie

Cytat:
Napisał BrYK Zobacz Wiadomość
Co?
To, że w 1/4 szpitali nie ma racji bytu w gospodarce opierającej się na jakości usług i konkurencji. Po prostu są za słabe - nie mają ani dobrej kadry, ani sprzętu, ani zaplecza. Ludzie leczą sie w nich tylko dlatego, że mają blisko albo w lepszym szpitalu skończył się limit. Gdyby zlikwidowali limity a dawali pieniądze za pacjenta, to złe szpitale upadłyby same. Ale szpital to dużo miejsc pracy. I tu właśnie jest pies pogrzebany - to jest główny hamulec reformy i zmian. Środowisko lekarzy nie chce konkurencji, nie chce głosowania nogami.

Druga sprawa - prawie wszyscy lekarze, prowadzący prywatna praktykę, używają sprzętu w publicznych zakładach do własnych celów. I za to nie płacą. W przypadku prywatyzacji właściciel sprzętu zacznie wystawiać im rachunki - nie trzeba wyjaśniać co to oznacza.

Trzecie - dlaczego całe środowisko nie chce wprowadzenia kas fiskalnych? Czyżby mieli jakiś dochód do ukrycia?
No dobra ale to problem lekarzy a nie panstwa. Gdyby zreformowali to na taki kszałt to lepiej byłoby dla szpitali i dla pacjentów.

Placówka jest za słaba ? No to powinna upaść. Co mi z tego , ze chodze do lekarza, skoro nic nie moge załątwic.

Chcesz powiedziec , ze lekarze nie pozwalaja rzadowi zreformowac szpitali ? Znaczy jak oni to robia ? Telepatycznie ?

Marzy mi sie taki szpital, gdzie po okazaniu ksiazeczki, pielegniarka zaprowadzi mnei za raczke do gabinetu , lekarz zbada mnie w 10 minut i wyjde do domu. Moge byc przy tym zasypany ofertami i reklamami przy wejsciu A w holu moga bic we mnei swiatła z telebimów na scianach

http://lodz.myminicity.com/ klik click
Catra jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-30-2007, 10:44   #54
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Musisz sobie wykupić ubezpieczenie. Albo pójść do pracy do firmy, która to robi za pracowników

Ja tam uważam, że tak jak uwagi Bryka na temat lekarzy są słuszne, tak moje na temat polityków też.

Cytat:
Napisał Piter Zobacz Wiadomość
Ci na zachodzie też wspominają z uśmiechem na ustach. Baaardzo szerokim.
Widocznie nasza polityka im nie odpowiada. Lepiej jak krytykują niż chwalą.
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-30-2007, 11:11   #55
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Miasto: Lublin
Domyślnie

no pewnie szara strefa lekarska - czy Wy naprawde nie znacie realiow mniejszych miast - to prawda ze lekarze w duzych miastach sa w stanie dorobic w prywatnych gabinetach i placowkach typu luxmed ale bez przesady wiekszosc jest teraz ewidencjonowana - chyba nie chcecie mi wmowic ze w mniejszych osrodkach ludzi stac na wizyty domowe czy pojscie do gabinetu prywatnego - wiem ze dla Was lekarz to zawod jak kazdy inny - dla mnie jednak nienormalnym jest zeby lekarz aby zarabiac normalne pieniadze musi wypruwac zyly na dyzurach badz siedziec non stop poza domem w gabinetach co wplywa tez na jakosc ich pracy
wyclef blagam Cie - wszysycy znamy Twoj pozytywny stosunek do IV rp wez wreszcie zrozum ze sa ludzie ktorym sie cala obecna rzeczywistosc nie podoba
Stare 06-30-2007, 18:53   #56
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

I ja do nich należę Jakbyś przeoczył to przytoczę:

Cytat:
Napisał brzoza
Dlatego że pierwszemu, który by wprowadził Twoje pomysły w życie poparcie by zjechało poniżej progu wyborczego. No może PO jest wyjątkiem, bo ma inny elektorat. To wszystko jest prostsze niż się wydaje
Nie ma to nic wspólnego z iv rp. Jak to człowiek, który uważa PIS za najlepszy wybór, musi się tłumaczyć, wyjaśniać i udowadniać że nie jest kosmitą
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-09-2007, 12:29   #57
entropy
Chief Warrant Officer 4

Wyślij wiadomość przez MSN do entropy Wyślij wiadomość przez Yahoo do entropy
Domyślnie

Taka ciekawostka, z powodu strajku lekarzy studenci akademii medycznej nie dostali wogole naleznego im stypendium za lipiec. Nie ma to jak mscic sie na przyszlych lekarzach...
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania