Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Militaria

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 07-14-2009, 22:15   #1
Forgetten
Corporal

Domyślnie Wojsko... Jak i Co?

Siemka jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich.
Roznosi się o to iż nie wiem do jakich szkół powinienem się kierować.
Na razie jestem w 2 gim. ale już zaczynam myśleć ;]

Z góry dziękuje za odpowiedz...

Ps. na jakie przedmioty najbardziej mam stawiać
Forgetten jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 07-14-2009, 23:49   #2
M!odek
Sergeant

Wyślij wiadomość przez MSN do M!odek
Domyślnie

jeśli chodzi o przedmioty to matma/fiza + jezyki obce, do tego sprawność fizyczna i zdrowie przede wszystkim
szkoły :wsosp Dęblin ,amw gdynia ,wsowl Wrocław ewentualnie podoficerskie
M!odek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-15-2009, 11:34   #3
Mad_Medic
General

Domyślnie

E tam... Zalicz gimnazjum, jakąś zawodówkę i bądź zdrowy, to na zawodowego trepa już można się starać.

A jakie szkoły, to już zależy od ambicji i zainteresowań. Na pewno ukończenie szkoły o profilu wojskowym (dodałbym jeszcze WAT) nie zaszkodzi. Jak chcesz iść "w oficery" to studia będą podstawą. Już niestety minęły czasy "szczerej chęci" i matura, rzecz niezbędna.
Jeśli chcesz kończyć studia o profilu technicznym, to z daleka od Ogólniaków. To szkoły dla niezdecydowanych teoretyków. Technikum o konkretnym profilu - np. elektronika, informatyka (prawdziwa, a nie "obsługa SO i pakietu biurowego") itd. Profile zbliżone do kierunków na uczelniach wojskowych, które już teraz by cię interesowały. Np. czołgiście przyda się wykształcenie mechaniczne, a szyfrantowi wiedza o elektronice i komputerach.
Resztę i tak ci wklepią do łba w jednostce...
Stare 07-15-2009, 12:14   #4
Simia
Second Lieutenant

Wyślij wiadomość przez MSN do Simia
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mad_Medic Zobacz Wiadomość
Jeśli chcesz kończyć studia o profilu technicznym, to z daleka od Ogólniaków. To szkoły dla niezdecydowanych teoretyków. Technikum o konkretnym profilu - np. elektronika, informatyka (prawdziwa, a nie "obsługa SO i pakietu biurowego")
Hehe, przyznam, ze jako "niezdecydowany teoretyk" radze sobie na politechnice Gdanskiej duzo lepiej niz wiekszosc absolwentow technikow. Zreszta nie tylko ja, jest to raczej regula. Niestety poziom nauczania w technikach jest niski wzgledem liceow.
Simia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-15-2009, 17:38   #5
Forgetten
Corporal

Domyślnie

heh marze o karierze snajpera (i tak wątpię ze mi się uda ( )
Ale trzeba próbować a więc w końcu gdzie iść? z tego co wyczytałem to do technikum ale nie wiem zaś jakiego
Stare 07-15-2009, 22:37   #6
zylka5
Warrant Officer 1

Miasto: Legnica
Domyślnie

Moim zdaniem za dużo grasz w FPS'y (sądząc po twoich postach w tym temacie).
zylka5 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-16-2009, 06:59   #7
kaktus
General

Wyślij wiadomość przez AIM do kaktus
Domyślnie

MAD tak jak piszesz jest tylko w teorii, sam konczylem liceum zawodowe i wmawiano mi te 10 lat temu ze mam zawod do matury juz nie musze zdawac bo przeciez i tak sie na studia nie dostane ... bla bla bla
no i sie wkur... i skonczylem te same studia co moi nauczyciele, bylo zajebiscie ciezko bo na studiach o profilu chemicznym w sredniej mialem jej tylko 2 lata z gosciem ktory gral w szachy z moim kumplem na lekcjach ....
Znajomi po technikach mieli dokladnie to samo, moze przez tez 10 lat cos sie zmienilo a moze nie i w ogolniakach lepiej przygotuja cie ogolnie do przejscia na studia i tam posiadania jakiejs wiedzy teoretycznej, bo praktycznej to i tak sie uczysz po ich skonczeniu.
kaktus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-16-2009, 21:43   #8
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

Ja jestem w technikum i mogę zdementować plotki, jakoby poziom nauczania był niski. Uczę się w tech. elektrycznym i szczerze mówiąc nie wiem, czy w liceum uczy się teorii o zjawiskach w np. dwójniku RC, który jest podstawowym filtrem w każdym urządzeniu elektronicznym(od radioodbiornika po komputer), ale chyba nie, bo również mam fizykę o programnie podstawowym(taki jak w liceum) i nic nie było o tym wspomniane. Wadą nauczania jest program, który po prostu jest cholernie stary... Po 3 latach nauki nie było nawet wspomniane np. o halogenach, radiowych łącznikach elektronicznych i możnaby wymieniać więcej. Jednak polecam technikum, a szczególnie męskie gdyż LO najzwyczajniej robi z mężczyzn zniewieściałe pipki...

Co do szkoły snajperów to chyba jednak za dużo CoD albo AA... Poza tym, żeby się tam dostać musiałbyś dobrze strzelać i błagać kadrę, żeby cię wysłali do szkoły strzelców wyborowych, którą nie dawno otwarto. To jest trudniejsze niż dobre strzelanie, bo miejsca są już tam zaklepane dla rodzin i znajomych oficerów
This terrible silence stops me
Trooper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-16-2009, 21:56   #9
Forgetten
Corporal

Domyślnie

strzelać dobrze strzelam tylko gorzej będzie z tymi miejscami ale za pare lat może coś się zwolni ;P
Moj rekord to zestrzelenie złotówki z 30-40m wiatrówka bez optyki(rzecz jasna)
Stare 07-17-2009, 00:02   #10
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

Wiatrówkę to sobie możesz w tyłek wsadzić. Prawie, że nie kopie i ma długą lufę idealną do strzałów na duże odległości. Odstaw, chłopcze gry, bo potem dostanie Beryla i będzie płacz, że ''Chcę do mamy, bo w Call of Duty było inaczej''.
Stare 07-17-2009, 19:24   #11
Forgetten
Corporal

Domyślnie

Cytat:
Napisał Trooper Zobacz Wiadomość
będzie płacz, że ''Chcę do mamy, bo w Call of Duty było inaczej''.
Wątpie...
Stare 07-17-2009, 19:39   #12
NEC
Sergeant First Class

Domyślnie

Snajper ? Lepiej Polityk. Jako snajper to jedynie do GROM-u, bo inaczej to nawet treninigi będziesz mieć słabe, po za szkoleniem podstawowym i zaawansowanym.
Stare 07-17-2009, 20:44   #13
^HiS^
General

Miasto: Wałbrzych
Domyślnie

Cytat:
Napisał Forgetten Zobacz Wiadomość
Wątpie...
Lol wątpisz... to zobaczymy jak będziesz wojował, pewnie tak jak nasi w Afganistanie kiedy podczas wymiany ognia sanitariusze bali się wyjść z rosomaka do rannego.
Poczujesz oddech śmierci na plecach to się skulisz w pierwszym lepszym rowie, a jak dostaniesz w bebechy to będzie tylko wołanie o mamę.
^HiS^ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-17-2009, 21:35   #14
polsilver
Captain

Miasto: 100lyca
Wyślij wiadomość przez AIM do polsilver Wyślij wiadomość przez MSN do polsilver
Domyślnie

Cytat:
Napisał Trooper Zobacz Wiadomość
Wiatrówkę to sobie możesz w tyłek wsadzić. Prawie, że nie kopie i ma długą lufę idealną do strzałów na duże odległości. Odstaw, chłopcze gry, bo potem dostanie Beryla i będzie płacz, że ''Chcę do mamy, bo w Call of Duty było inaczej''.
Przeciez napisał, że własnie o to mu chodzi, chociaż samo pisanie o tym, jak dla mnie zdyskwalifikowało cię Forrgoten w przedbiegach, nie ta psychika. I uwierz mi kto inny zdecyduje czy sie nadajesz czy nie.
Stare 07-17-2009, 22:00   #15
Zadlo
Sergeant Major of the Army (SMA)

Miasto: Elbląg
Wyślij wiadomość przez Yahoo do Zadlo
Domyślnie

Cytat:
Napisał polsilver Zobacz Wiadomość
Przeciez napisał, że własnie o to mu chodzi, chociaż samo pisanie o tym, jak dla mnie zdyskwalifikowało cię Forrgoten w przedbiegach, nie ta psychika. I uwierz mi kto inny zdecyduje czy sie nadajesz czy nie.
nie burz jego marzeń, a może ma wujka pułkownika, dziadka generała, różnie to w życiu bywa , a co do wiatrówek oj kopią kopią, może się tego tak nie odczuwa bo mają gumowe stopki, fakt nie strzelałem z ostrej więc mogę być w błędzie, ale w swojej wiatrówce jak nie dokreciłem porządnie śrub od uchwytu do lunety to po 2 strzałach cofneła sie o 10 cm

Cytat:
Napisał NEC Zobacz Wiadomość
Zaldo nie umiesz pisać ? W całym tekście nie dałeś żadnego polskiego znaku ....
specjalnie dla ciebie wyedytowałem posta bo może rzeczywiście niektórzy mogą mieć problemy ze zrozumieniem, tekstu pisanego bez polskich znaków diaktrycznych.

Ostatnio edytowany przez Zadlo : 07-18-2009 o 08:47
Zadlo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-18-2009, 08:04   #16
NEC
Sergeant First Class

Domyślnie

Zaldo nie umiesz pisać ? W całym tekście nie dałeś żadnego polskiego znaku ...
^HiS^ ma racje, tak jest na wojnie w Iraku,Afganistanie i w innych takich. Nie tak jak na filmach że zasadzka, jeden wyskakuje z Humera i rozpierdala wszystkich. Nie,nie,nie wszyscy w rów, bo jak przy"PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIII IIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP"ą z RPG w wóz to cie jeszcze zabije. A później 30 km do bazy w 50 stopniowy upale z całym oporządzeniem i już Ci się wojny odechciewa. A pomyśl jak byś musiał sam biegać w takim upale i jeszcze strzelać i uciekać. To nie CoD, ani AA tu świat jest brutalniejszy. Zagraj w BF 2 na jakiejś dużej mapie ze snajperką to zobaczysz że to nudna i mozolna praca.
Stare 07-20-2009, 22:16   #17
GoLyPL

Miasto: Radom
Wyślij wiadomość przez AIM do GoLyPL wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Witam wszystkich

Podobnie jak kolega zaciągam się do woja. Tyle ze ja jestem już chyba w poważniejszym wieku i po ukończeniu studiów zamierzam pójść w kamasze. Co do bycia snajperem to rzeczywiście zagraj sobie w Arme albo PRa moda do BF2 to zobaczysz co to znaczy. Osobiście polecam Ci iść do WKO i tam dowiedzieć się wszystkiego bo juz po gimnazjum możesz iść do szkoły wojskowej. Ale pamiętaj trzeba mieć końskie zdrowie i jeżeli jesteś troche ambitniejszy to i trochę w głowie a żeby nie zakończyć na starszym szeregowym. Wojsko ma swoje zalety tylko nie jest dla każdego
GoLyPL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-21-2009, 22:26   #18
Mad_Medic
General

Domyślnie

Co do Techników i Ogólniaków. Owszem, w Liceach lepiej przygotowują do STUDIÓW. Ale jak ktoś chce się nauczyć ZAWODU, a nie teorii o zawodzie, to od liceum z daleka. Owszem, będzie krucho z teorią i będzie ciężko, ale po technikum macie przygotowanie zawodowe do kierunku. Inaczej wychodzą miagistrzy, którzy całkami myślą, a nie wiedzą co to jest śrubokręt. W efekcie wymyślają rzeczy, od których włos się jeży na głowie. A wojsko ceni praktykę. Nie jest ważne, czy wiesz jak dysharmoniczna 4 rzędu wpływa na jakość odbioru radia satelitranego z karbotrytobazem, tylko czy umiesz wymienić ten cholerny bezpiecznik pod ostrzałem i wezwać wsparcie...
Ja kiedyś widziałem inżyniera hutnictwa, który kazał elektromagnesem podnosić żółte kęsy i się dziwił, czemu suwnicowi ciągle upuszczają po kolei i krzyczą, że im się suwnica popsuła.
Bo jakoś nie mógł zrozumiec, że cewce te 900*C robi sporą różnicę
A jak się rozejrzycie, to pełno jest takich, magistrów od teorii po studiach, którzy tak naprawdę nic o swoim zawodzie nie wiedzą.
Stare 07-21-2009, 22:52   #19
Frysiek
General

Domyślnie

Cytat:
Siemka jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich.
Roznosi się o to iż nie wiem do jakich szkół powinienem się kierować.
Na razie jestem w 2 gim. ale już zaczynam myśleć ;]

Z góry dziękuje za odpowiedz...

Ps. na jakie przedmioty najbardziej mam stawiać
Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

studia do wyboru, do koloru, również wojskowe
z nową maturą do tej pory było tak:

matematyka - najważniejsza
fizyka (geografia lub historia na kierunki nie techniczne) troche mniej ważna
j. obcy - mało ważny
j.polski - prawie się nie liczy, ale jednak

powodzenia!

Frysiek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-22-2009, 21:50   #20
Malutki
General

Miasto: Bochnia/Kraków
Wyślij wiadomość przez AIM do Malutki
Domyślnie

A ja się z ciekawości spytam co mógłbym robić w woju po zakończeniu tech. inf. i ewentualne studiów w podobnym kierunku?

Przyłącz się
Malutki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-23-2009, 17:12   #21
kaktus
General

Wyślij wiadomość przez AIM do kaktus
Domyślnie

w wojsku czy w naszej armii
kaktus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-23-2009, 18:01   #22
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malutki Zobacz Wiadomość
A ja się z ciekawości spytam co mógłbym robić w woju po zakończeniu tech. inf. i ewentualne studiów w podobnym kierunku?
Wspaniala sekretarka by byla z ciebie. Zawsze mozesz do WKU napisac, zadzwonic lub podjechac.
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 08-27-2009, 12:36   #23
Inez
Sergeant First Class

Domyślnie

Cytat:
heh marze o karierze snajpera (i tak wątpię ze mi się uda ( )
http://americasarmy.pl/artykuly/inne...-snajpera.html ; powodzenia życzę.

i btw. Ty jesteś w 2 gim, a ja w 3 liceum i nawet nie wiem z czego maturę zdawać, nie mówiąc o studiach
Stare 08-27-2009, 13:34   #24
Frysiek
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Malutki Zobacz Wiadomość
uczeni wojskowi to raczej siedzą za biureczkiem a oni i dużo cywilów biorą do roboty
(i nie chodzi bynajmniej o panie sekretarki z WKU )

Frysiek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 01-08-2010, 12:07   #25
TowarzyszWasyl
Sergeant First Class

Miasto: Lubin
Domyślnie

ja bym o snajperze nie marzyl. lezec 3 dni zeby czekac na cel? po nosie nie mozna sie podrapac, zeby kto cie nie przyuwazyl. sam chce isc do woja, mysle o desancie, korpus oficerski, albo podoficerski.
TowarzyszWasyl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 01-09-2010, 16:37   #26
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

Cytat:
sam chce isc do woja, mysle o desancie, korpus oficerski, albo podoficerski.
Powodzenia. Szkoły podoficerskie mają wstrzymany nabór, a dostać się tam z korpusu szeregowych to prawie, że abstrakcja. W tym roku zmienili wymagania dla podoficerów i oficerów, ale i tak to bez znaczenia skoro nic nie można zrobić w tym temacie.
Stare 01-09-2010, 21:13   #27
TowarzyszWasyl
Sergeant First Class

Domyślnie

a czemu z korpusu szeregowych? chcialbym napisac mature, wiec stamtad odrazu droga otwarta do podoficerki, a pozatym mysle, ze przez te pare lat do mojego ukonczenia studiow otworza nabor...
Stare 01-09-2010, 22:49   #28
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

Cytat:
chcialbym napisac mature, wiec stamtad odrazu droga otwarta do podoficerki
Do podoficerki nie trzeba mieć matury. Teraz bardziej liczą się umiejętności, więc lepiej ćwicz biegi i pompki

Cytat:
a pozatym mysle, ze przez te pare lat do mojego ukonczenia studiow otworza nabor...
Po studiach nie licz na podoficerkę. A młody oficer ma prze"PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP"ne od samego początku, więc radziłbym najpierw wojsko, a potem studia.
Stare 01-10-2010, 09:15   #29
TowarzyszWasyl
Sergeant First Class

Domyślnie

no to w kazdym razie jescze zobacze, bo kazdy mowi inaczej
Stare 01-13-2010, 21:44   #30
Louis
General

Miasto: Gliwice
Wyślij wiadomość przez AIM do Louis wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Na przełomie stycznia i lutego w Oddziałach Terenowych Agencji Mienia Wojskowego ruszy wielka wyprzedaż żywności pochodzącej z zasobów armii.

Do kupienia będzie ponad 1800 ton produktów spożywczych. Wśród nich cukier, pieczywo, konserwy mięsne i rybne, makaron, ryż, fasola i herbata.

Zapasy będą wystawione na sprzedaż w związku ze zmianami wprowadzonymi w armii. Od stycznia wojskowe stołówki przestały istnieć, a każdy żołnierz do pracy musi przynosić sobie kanapki z domu.

Louis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-18-2010, 08:52   #31
Darkgrue
Private E-2

Domyślnie

Cytat:
Napisał Louis Zobacz Wiadomość
Zapasy będą wystawione na sprzedaż w związku ze zmianami wprowadzonymi w armii. Od stycznia wojskowe stołówki przestały istnieć, a każdy żołnierz do pracy musi przynosić sobie kanapki z domu.
Błąd, posiłki można nadal wykupić za swoje na wojskowej stołówce, jakie ceny niewiem.
Że się przedstawię, jestem byłym st. szer. zaw. w 17 Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej w Międzyrzeczu, służyłem 3 lata jako działonowy operator KTO Rosomak. Co mogę Wam powiedzieć? Kiedyś było fajnie, miła atmosfera itd. Dziś wojsko to zlekka niewypał. Masa dodatków pozabierana (poligonowe np. gdzie za dzień było 27zł, dziś jest o wiele mniej, nie wiem już nawet ile dokładnie, ale strzelam ze coś koło 5zł). Żarcie dawniej było darmowe, teraz niema go w ogóle. Przejazdy raz w roku darmowe jeszcze z tego co wiem są, ale też na innych zasadach. O samych Rosomakach to szkoda gadać, na kompanie przypada 12 sztuk, jeździ może z 4-5. Reszta na konserwie rocznej, bo nie działa układ hamulcowy, napędy wieży czy coś tam. Ogólnie patologia. No i wspomne o tym, że w kadrze dowódczej jeden drugiego podpierdala, nawet kumpel kumpla, żeby sie przylizać...

Szkoły podoficerskie - z tego co w WKU mi mówili ostatnio to nabór ludzi z cywila wstrzymany.
Oficerskie - pod koniec marca we Wrocławiu (nie wiem jak w innych) jest egzamin z WFu. Można śmiało jechać, jednak osoba z cywila, która z wojskiem nie miała styczności będzie mieć ciężko się dostać.

Jak coś jeszcze chcecie wiedzieć pytać, postaram sie odpowiedzieć.
Grue
Darkgrue jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-01-2010, 09:58   #32
-Krecik^
Chief Warrant Officer

Domyślnie

zrobić magisterkę w cywilu można i iść na oficerskie. dostajesz podporucznika i prawdopodobnie tylko tyle bo słyszałem, że w woju nie ma etatów dla oficerów około 3 tys na rękę + duże bonusy za wyjazdy na wojenki i jeszcze ewentualnie proteza od państwa
Stare 03-01-2010, 11:48   #33
Gwynbleidd.
Captain

Miasto: Wałbrzych
Wyślij wiadomość przez AIM do Gwynbleidd.
Domyślnie

Mówisz w tej chwili o studium kilku/kilkunastomiesięcznym. Na stronie WSO WL we Wrocławiu samej jst o tym info, na jakie kierunki/specjalizacje i na ile przyjmują, a na co nabór jest wstrzymany. Mojej byłej w tym roku do WSO udało się dostac, ale na chwile obecną po małym wypadku jest niezdolna do pełnienia słuzby Na reke z tego co mówiła po ukończeniu (była w oddziałach saperskich - 5 letnie studia) 2,500 i kończysz z podporucznikiem Z tym, że na jednostce jest ostra rywalizacja pomiędzy tymi, którzy sa na zwykłych studiach oficerskich i pomiedzy ludźmi ze studium (ponoc sie wywyższają - no i szybciej awansują). Ale co do podlizywania sie i podpierdalania w kadrze dowódczej to się zgodzę.

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania