Wróć   America's Army PL > America's Army 3 > Ogólne AA3 > Recenzje AA3

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 11-30-2009, 20:14   #1
Horror.
Corporal

Miasto: Olsztyn
Wyślij wiadomość przez AIM do Horror.
Domyślnie America's Army 3, pierwsze wrażenia na Windows 7.

Miałem ochotę napisać tę recenzje tuż po ukazaniu się gry, lecz niestety duże problemy z wydajnością silnika pod Windows XP z SP3 zniechęciły mnie. W między czasie eksperymentowałem z grą i jej ustawieniami. Już nawet grałem w rozdzielczości 640x480, lecz nie było widać poprawy. W pewnym momencie w ogóle zrezygnowałem z dalszej zabawy tą „wspaniałą” grą.

Później przyszedł czas na zmianę systemu operacyjnego, instalacje ulubionych gier(Mirror’s Edge, PES 2010) oraz kilku nowości. Nadal nie brałem pod uwagę tego, że America’s Army v 3.0, może płynnie chodzić na nowym systemie, który wybrałem tylko dla testów.

Po miesiącu ustawiania „Siódemki” pod moje osobiste preferencje, doszedłem do wniosku: „Mam mało gier pograł bym w coś nowego”. Padło na AA3. Instalacja przebiegła z małymi kłopotami, na początku źle zainstalowały się pliki wykonywalne. Już myślałem, że to koniec. Jednak przypomniałem sobie, o podobnym problemie jaki napotkałem podczas instalacji Borderland’s. Wiec usunąłem grę i wszystko na nowo. Działa! Włączam i… dwa serwery, myślę co się dzieje. Znów jakieś problemy z mainstreamem AA3? Okazało się, że gra potrzebowała nowego patcha, o którym nie wiedziałem. Ważył jedyne 12mb więc szybko wróciłem do gry.

Pierwszą różnicą jaką zauważyłem była płynność poruszania się po menu głównym. XP w oknie ze statystykami(Personal jacket), gra nabierała dziwnego zwolnienia(podejrzewam, że coś sknocone z kodem odpowiedzialnym za pobieranie statystyk z serwerów), a tu na 7 wszystko lata jak ta lala. No to czas na ustawienia, przestawiam rozdzielczość na 1280x1024(natywna monitora), ustawienia medium, głos optimal(nie wiem czemu ta opcja się tak nazywa), dalej ustawienie przyspieszenia myszki na około 75%(lubie jak lata po całym ekranie). Wchodzę w pierwszy trening, i co się okazuję? Gra chodzi płynnie, ale z tym nie miałem problemów nawet na XP i starej karcie graficznej. Postrzelałem sobie chwilę, i przeszedłem do głównej części gry, rozgrywka w sieci. Na początek wybrałem serwer, na którym było około 8 osób. Ładowanie gry… aktualizacja PB, długo oczekiwane połączenie i co ? Pierwszy błąd, który sam się naprawił, za każdym razem próbując wejść na serwer, gra stawała. Więc myślę, restart pomoże. I pomógł.

Znów wchodzę na ten sam serwer, gra się ładuje, przeszedłem proces autoryzacji i jak zwykle tekstury ładują się stopniowo(wina mojego procesora). Już zastanawiałem się czy nie będzie tak jak na XP, znów będzie się zacinało przy małej ilości graczy, a nie mówiąc już o większej. Mapa alley, active objective, team gold. Sam początek zapowiada się wyśmienicie 3 fragi, i uratowany kolega z gry, mamy rundę. Ale po tak długiej grze, musiałem pytać na TS, czego użyć. Druga runda nadal gramy 4vs4, 2 trafienia i niestety dostałem w plecy, dałem się zajść. 3 runda w której grałem zapoczątkowała nowy mecz, doszło kilka osób, i już myślałem, koniec zabawy. Pojawiamy się i... gra się przycięła, ale tylko na chwile. Więc gramy dalej, idę z zielonymi po walizkę, zauważyłem wroga i rzucam pierwszy granat. Boom! Trafiony, pierwszy granat zabija przeciwnika. Bierzemy walizkę i biegniemy do punktu zbiorczego. Napotykamy na lekki opór, ale jak gra się drużynowo to nie ma z tym problemu, po drodze zostawiamy rannego trafionego ze snajperki. Runda dla nas. Kilka następnych godzin spędziłem na tym serwerze, po zmianie map, dochodziły i odchodziły różne osoby, ale rozgrywka nadał była płynna i przyjemna. Niestety po tak długim graniu mój procesor zawsze ma problemy z chłodzeniem, więc wymuszona przerwa i sen. Drugi dzień zabawy, to około 4 godzin gry na serwerach 8vs8 i więcej, zabawa jest przednia trafiam, dostaję, ratują mnie, zdobywamy punkty.

Dziś jest poniedziałek, szkoła, nauka, trochę pograłem, trafiłem na serwer AA3 PL. Były 3 osoby więc chwile pograłem, miła atmosfera. Jednak szybko trzeba wracać do rzeczywistości, bo kto będzie poprawiał gry, pisał nowe, jak nie narybek ze szkół informatycznych? Testerzy, też są potrzebni, miło od czasu do czasu napisać coś do porządnej „Buglisty” i dowiedzieć się, że błąd został naprawiony w kolejnym patchu.

Podsumowując, grywalność jest znacznie większa na nowym systemie, teraz trzeba czekać na upgrade stacji, stworzenie idealnej maszyny do gier. Aby cieszyć się wysoką wydajnością w najnowszych grach, a także w America’s Army v 3.0.

Specyfikacja komputera:
Kod:
Procesor: Intel Pentium D820, 2,8GHz.
Grafika: Gigabyte –Zalman GF 9600GT 512MB.
RAM: 3GB, CL5, jakiś no-name.
Płyta główna: Gigabyte GA-8I945P-G.

Ostatnio edytowany przez Horror. : 12-01-2009 o 14:54
Horror. jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 01-03-2010, 14:56   #2
Dario^
Major General

Miasto: Wałbrzych
Domyślnie

Ja mam całkiem inne odczucia na Windows 7 x64 . AA3 działa mi wolniej i straszne lagi mam . Może to wina tego że zrobiłem kopie zapasową gry w steamie na windowsie XP i później odtworzyłem na Windows 7 x64 ? może lepiej ściągnąć ją od nowa na nowym systemie ?
Dario^ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 01-04-2010, 07:35   #3
Altres
Command Sergeant Major (CSM)

Domyślnie

pobierz od nowa aa3 na windows 7 64x i powinno być ok.
Altres jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 01-05-2010, 17:48   #4
Dario^
Major General

Domyślnie

Ściągam jeszcze raz na Windowsie 7 x64 . Jeszcze pytanko , ściąga się od razu w wersji 3.0.6 czy wersji 3.0 i później dopiero aktualizacje ?
Stare 01-05-2010, 19:21   #5
Louis
General

Miasto: Gliwice
Wyślij wiadomość przez AIM do Louis wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Od razu się ściągnie 3.0.6

Louis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 01-06-2010, 17:25   #6
Dario^
Major General

Domyślnie

Ściągnąłem jeszcze raz, ale prawdę mówiąc wiele to nie pomogło . Może chodzi trochę płynniej ale nie za wiele . A tak poza tym to dopiero teraz AA3 na Windowsie 7 x64 pokazała jak jest nadal zabugowana . Gra mi kilka razy zresetowała kompa co nigdy wcześniej nie występowało na XP . Grę często wywala do Windowsa. Straszne problemy z dźwiękiem, zdarzyło mi się że w menu był dźwięk ale w grze brak . Podczas wczytywania planszy(Loading...) muzyka gra może 3 sekundy później się zacina i do końca wczytywania planszy nie ma jej wcale. Dziwne trzaski podczas rozgrywki. No i oczywiście brak wsparcia dla EAX, dźwięk jest płaski. Nie wiem czy Alhemy wspiera grę, nie testowałem. Nasiliły sie błędy z bonią zwłaszcza SAWem ,pokazuje mi sie magazynek na środku ekranu czego nie pamiętam na XP .
Wiec jak dla mnie póki co, gra nie ma sensu . czekam na następnego patcha. Ciekawy jestem jakie odczucia mają inni użytkownicy Windows 7 x64 ?

Mój sprzęt :
Core i5, DDR3 4GB RAM, ATI HD 4850, Sound Blaster Audigy 4 . Wszystkie sterowniki najnowsze ,sprawdzane Driver Updater Pro.
Stare 01-06-2010, 19:24   #7
Louis
General

Domyślnie

Mi się gra o wiele lepiej na Windows 7 64-bit niż na XP z SP3.

Stare 01-07-2010, 12:01   #8
Altres

Domyślnie

Dario no to zostało jedno rozwiązanie masz pirackiego windowsa (spokojnie nie Policja nie osądzam)I z tego to powodu ci źle działa masz jakąś lipną wersję windowsa, bo ja mam win 7 64x i nie mam żadnych resetów a AA3 o niebo lepiej działa pod win 7 niż xp.
Stare 01-07-2010, 17:12   #9
Dario^
Major General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Altres Zobacz Wiadomość
Dario no to zostało jedno rozwiązanie masz pirackiego windowsa (spokojnie nie Policja nie osądzam)I z tego to powodu ci źle działa masz jakąś lipną wersję windowsa, bo ja mam win 7 64x i nie mam żadnych resetów a AA3 o niebo lepiej działa pod win 7 niż xp.
Problem resetów rozwiązałem , problemem okazały sie sterowniki Creative do Audigy 4 , przeinstalowałem te sterowniki i resety ustały Ale co do płynniejszego działania gry to niestety , na XP działała mi gra płynniej zwłaszcza na Ranch , na Win7 strasznie przymula. Może przeinstaluje jeszcze stery do karty graficznej zwłaszcza że dzisiaj może wyjdą catalysty 10.1 .
Stare 01-08-2010, 08:34   #10
Altres

Domyślnie

Może to wina procesora daj jego dokładniejsze dane bo Core i5 to nazwa generacji a jeszcze 750 czy 600
Stare 01-08-2010, 09:09   #11
Louis
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Altres Zobacz Wiadomość
Może to wina procesora daj jego dokładniejsze dane bo Core i5 to nazwa generacji a jeszcze 750 czy 600
i5-750 jest dostępne od dłuższego czasu

i5-650
i5-661 Od stycznia
i5-670

Więc na 99,9% kolega posiada i5-750

Stare 01-08-2010, 21:58   #12
Dario^
Major General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Louis Zobacz Wiadomość
i5-750 jest dostępne od dłuższego czasu

i5-650
i5-661 Od stycznia
i5-670

Więc na 99,9% kolega posiada i5-750
a nawet na 100% mam i5 750

Żeby nie zaśmiecać tego tematu przeniosłem problem do oddzielnego tematu :
http://forum.americasarmy.pl/showthread.php?t=19377

Ostatnio edytowany przez Dario^ : 01-10-2010 o 10:15
Stare 02-25-2010, 14:46   #13
as1
Staff Sergeant

Domyślnie

u mnie na 7 tak śmiga, że nie mogę gry opanować
as1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania