Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 09-24-2003, 15:33   #1
piechu
First Lieutenant

Wyślij wiadomość przez MSN do piechu
Domyślnie Panel LCD

Chce sobie kupil LCD i interesuje mnie czy ktos z was posiada taki panelik. Jezeli tak, to pochwalcie sie jaki macie model i jak sie sprawuje.
Sczegolnie jestem ciekawy czy macie smuzenie w grach, jakie sa kolorki i ogolne osobiste wrazenia
A moze ktos widzial na wlasne oczy jak sprawuja sie panele z matryca MVA (zorientowani beda wiedziec o co chodzi ) , bo sa opinie ze obraz jest super ale w grach mocno smuzy.
piechu jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 09-24-2003, 16:05   #2
ESP
General

Miasto: EPWA
Wyślij wiadomość przez ICQ do ESP Wyślij wiadomość przez AIM do ESP wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

ogolnie LCD jest spoko ale nie do gier - za ta sume wolalbym kupic soie porzadny monitor - nie bedzie przebic snuzenia i innych kwiatkow - a co do zdrowia - moj LG FlatronEZ t710ph (za 599pln) chodzi 1024*768 w 100Mhz wiec napewno oczy mi sie nie popsuja za szybko - gralem duzo w AAO w pracy gdzie mamy same LCD ale powiem szczerze - jak masz jakiekolwiek odbicie w monitorze (okno lampa) to juz grac sie nie da (w moim LG wlaczam brightview i mam spokoj)
ogolnie:
LCD do biura, filmow TAK
LCD do gier NIE

ESP jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-24-2003, 16:20   #3
piechu
First Lieutenant

Domyślnie

Moze oczy za szybko ci nie wysiada Ja ostatnio poszedlem do okulisty i dostalem zalecenie na gogle Jak siedze dlugo przed monitorem to juz mnie oczy zaczynaja bolec, dlatego przymiezam sie do LCD. Wiadomo ze panele maja wady i zalety, ale plusow maja wiecej.Wole zainwestowac w LCD niz w nowe okulary
Co do gier na LCD. Sa modele gdzie smuzenia nie widac, np. NEC 1760NX ( czas reakcj 16ms), tylko kolorki nie sa takie super
Stare 09-24-2003, 16:29   #4
vOchlin
Captain

Wyślij wiadomość przez MSN do vOchlin
Domyślnie

LG 15 cali, L1515S.
Troche maly, ale jestem z niego zadowolony. Smuzenie, o co chodzi?
Stare 09-24-2003, 19:48   #5
Guest

Domyślnie

LCD to jest dobre do biura, jeśli masz zamiar grać na takim sprzęcie to lepiej kup sobie 19' CRT
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-24-2003, 21:17   #6
piechu
First Lieutenant

Domyślnie

Wole 19" LCD A tak serio, decyzja moja jest nieodwolalna, napalilem sie na LCD i koniec Grac na LCD sie da , tylko trzeba wybrac odpowiedni model.
Stare 09-24-2003, 22:51   #7
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Miasto: Lublin
Domyślnie

no to i ja dorzuce swoje trzy grosze jakis czas temau na studia musialem przygotowac wlasnie wady i zalety Lcd vs monitory : aha pozwole sie nie zgodzic z Garfildem ze lCD do filmow jest okej zobaczycie zaraz dlaczego

Zalety paneli :
- brak migotania obrazu
- bardzo male gabaryty
- brak szkodliwego promieniowania
- duza jasnosc, czyli wyrazny obraz
- brak odbic swietlnych
- mozliwosc laczenia kilku paneli w jeden ekran
Wady paneli :
- gorszej jakosci obraz przy wyswietlaniu obrazu w rodzielczosci innej niz nominalnaj (dublowanie linii)
- dlugi czas reakcji (efekt smuzenia w grach czy filmach)
- nie najlepsze radzenie sobie z wyswietlaniem koloru czarnego (brak mozliwosci calkowitego wygaszenia lamp podswietlajacych)
- problem uszkodzonych pikseli
Jest oczywiste ze panele sa bardziej zaawansowane technicznie niz ich starsi bracia monitory CRT. Jesli potrzebujemy idealnej jakosci obrazu oraz spedzamy dlugie godziny przed komputerem poeinnismy wybrac LCD ograniczeniem jest tylko zasobnosc naszego portfela jesli jestesmy zapalonymi graczami komputerowymi ogladamy filmy na komputerze oraz dysponujemy ograniczona iloscia gotowki powinismy kupic monitor CRT o dobrych parametrach. Jestem pewien ze panele LCD z najwyzszej polki sa lepsze od monitorow CRT i jesli moglbym sobie wybrac sprzet do wyswietlanai obrazu wybralbym panel.
Stare 09-25-2003, 00:09   #8
Guest

Domyślnie

Cytat:
Napisał piechu
Wole 19" LCD A tak serio, decyzja moja jest nieodwolalna, napalilem sie na LCD i koniec Grac na LCD sie da , tylko trzeba wybrac odpowiedni model.
Grac się da, ale będziesz żałował, oto kilka wad:
-smużenie (czas w jaki piksel potrzebuje na zmiane barwy)
-brak koloru czarnego (kolor czarny tak naprawdę ciemny szary)
-każdy model ma "swoja" rozdzielczosc, praca w wyzszej lub nizszej powieksza dyskomfort pracy
-wypalone piksele (uszkodzone punkty monitora, tansze modele dopuszczaja nawet kilka-kilkadziesiat)
-jezeli grasz w gry ktore wymagaja czestej/szybkiej zmiany obrazu np. AAO taki monitor bedzie nie przydatny

Dobry 15' LCD to koszt około 2000zł, za taką cene kupie zajebistego NEC'a 19-21' CRT
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-25-2003, 00:29   #9
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Miasto: Lublin
Domyślnie

DirectC czytaj dokladnie posty porzednikow 3 wymienione przez ciebie wady dziwnym trafem znalazly sie w moim poprzednim poscie
Stare 09-25-2003, 01:25   #10
Guest

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dj. Gargamel
DirectC czytaj dokladnie posty porzednikow 3 wymienione przez ciebie wady dziwnym trafem znalazly sie w moim poprzednim poscie
lol nawet nie przeczytalem Twojego postu
  Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-25-2003, 05:40   #11
Pchela!
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Pchela! Wyślij wiadomość przez MSN do Pchela!
Domyślnie

powiedz na poczatek ile chcesz wydać na ten panel
powiedz jaki masz sprzet bo monitory 15' maja domyslna rozdzielczosc 102x768 17' i 19' ... odpowiednio wieksza ktora nieradza i ja nie radze znienać.Jesli masz dobry sprzet ktory spokojnie odpali wszystkie gry na w cigu przyszlego roku mozesz szukac panelu odpwiedniego dla ciebie.
Stare 09-25-2003, 07:20   #12
piechu
First Lieutenant

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dj. Gargamel
Wady paneli :
- gorszej jakosci obraz przy wyswietlaniu obrazu w rodzielczosci innej niz nominalnaj (dublowanie linii)
to prawda.Ale widzialem w sklepie odpalony film na rozdzielczonsci innej niz nominalnej i bylo OK. Obok stal CRT wiec mialem porownanie.W grach podobno tez tego tak nie widac.Ale podczas normalej pracy to juz jest kicha(np. internet, word). No, ale po co zmieniac nominalna rozdzielczosc(podczas normalnej pracy) jak juz sie kupuje taki panelik
Cytat:
- dlugi czas reakcji (efekt smuzenia w grach czy filmach)
przy dobrym panelu w filmach nie ma smuzenia a w grach jest prawie OK.Ale wszystko zalezy od panela.
Cytat:
- nie najlepsze radzenie sobie z wyswietlaniem koloru czarnego (brak mozliwosci calkowitego wygaszenia lamp podswietlajacych)
faktycznie, to jest problem w LCD.Jedne panela radza sobie z tym lepiej a w innych jest porazka.
Cytat:
- problem uszkodzonych pikseli
Juz jest coraz wiecej firm , ktore wymieniaja panel przy pierwszym martwim pixlu.Jak dobrze pamietam to np. Neavo, nfren

Cytat:
Napisał [VDK
Thief]
powiedz na poczatek ile chcesz wydać na ten panel
powiedz jaki masz sprzet bo monitory 15' maja domyslna rozdzielczosc 102x768 17' i 19' ... odpowiednio wieksza ktora nieradza i ja nie radze znienać.Jesli masz dobry sprzet ktory spokojnie odpali wszystkie gry na w cigu przyszlego roku mozesz szukac panelu odpwiedniego dla ciebie.
mysle nad kupnem dobrego panelu 17' (chociaz moze da sie 18 lub 19) za okolo 3000. Grafe na razie mam GF3, ale jak przyjdzie mi grac na 1280x1024 to chyba ja zmienie, zreszta nie ma wyjscie DVI
A tak wogle to z gier FPP gram tylko w AA. Wogle juz malo pogrywam w gry, tak od czasu do czasu.I jesli juz to tluke w strategie.
Stare 09-25-2003, 09:26   #13
Frostfel
Master Sergeant (MSG)

Wyślij wiadomość przez MSN do Frostfel
Domyślnie

http://www.benchmark.pl/artykuly/rec.../strona-1.html :!:
Frostfel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-25-2003, 17:13   #14
Pchela!
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do Pchela! Wyślij wiadomość przez MSN do Pchela!
Domyślnie

albo to
http://benchmark.pl/artykuly/recenzj.../eizo_695.html
Stare 09-25-2003, 18:46   #15
piechu
First Lieutenant

Domyślnie

Dzieki za info, jeszcze wczoraj tego artykulu chyba nie bylo
Stare 09-26-2003, 10:05   #16
Frostfel
Master Sergeant (MSG)

Wyślij wiadomość przez MSN do Frostfel
Domyślnie

albo http://www.benchmark.pl/artykuly/rec...ea_101741.html - dobry do gier !
Frostfel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-26-2003, 16:19   #17
piechu
First Lieutenant

Domyślnie

Ta Belinea ma matryce MVA, a juz sie troche naczytalem o tych matrycach. Do biura i ogladania filmow sa OK, ale do gier to raczej nieporozumienie.
Powoli juz zaczynam sie decydowac na konkretny model.Jestem prawie zdecydowany na SONY X73H (lub B - wersja w czarnym kolorze).

Tu mozna poczytac:
http://www.sony-cp.com/professional/en/lcd/x73.html
http://www.veracomp.pl/produkt.php?i...90&id_dzialu=3
Stare 09-27-2003, 15:32   #18
RHK111
General

Wyślij wiadomość przez MSN do RHK111
Domyślnie

Ja posiadam juz od 2 lat PHILIPS Brilliance 180P2 (dane masz w necie) i moge powiedziec, ze pozbylem sie bolow glowy :wink:
Wczesniej pracowalem na monitorach konwencionalnych, ale oczki mnie za bardzo bolaly i po sesjach 4h moja glowa nie wytrzymywala...
Osobiscie wszystkie gry jakie przetestowalem nie nastreczaly mi zadnego problemu graficznego.

Mysle, ze sie oplaca -teraz moje sesje sa do 6/7h bez problemow.

Salu2.[C6]RHK111_PL.
RHK111 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-25-2004, 17:07   #19
Dragon^
General

Miasto: Gdynia
Domyślnie

Ja mam LCD MAG Innovision 17" i gra się na nim dobrze, nie narzekam. Na ciemnych mapach jak usiądzie się wysoko to widać wszystko elegancko Nie raz już na HQ Raid sie pytali jakiego aimbota używam
Stare 03-25-2004, 20:00   #20
-tM][zuko
General

Wyślij wiadomość przez MSN do -tM][zuko Wyślij wiadomość przez Yahoo do -tM][zuko
Domyślnie

Ja gram na NEC 17" 1701.. i jest naprawde super.. jeszcze do tego ten motyw ze jak siadziesz wyzej to na ciemnych mapach widac wszystko
Stare 03-25-2004, 20:12   #21
Drwal
General

Wyślij wiadomość przez MSN do Drwal Wyślij wiadomość przez Yahoo do Drwal
Domyślnie

E tam, normalny neczek 771SB wymiata

A jesli na sredniej klasy LCD wyglada jak na laptopie to nie wiem jak wy mozecie na tym grac...
Stare 03-25-2004, 20:23   #22
xenofob
Lieutenant Colonel

Domyślnie

Dobrze że pytasz . Tu próbka wypowiedzi z formum TWEAK.PL
Cytat:
Jeszcze raz to powiem :
nie dajcie sie nabrac na czasy reakcji 16ms
Sa matryce 16ms, ktore maja 16ms tylko dla pixeli o kolorze nalezacym do palety z okolo 262000 kolorow. Jesli kolou pixela nie ma w tej palecie - jest on generowany poprzez naprzemienne wyswietlanie 2 pixeli o roznych kolorach tak, ze zludzeniem dla czlowieka jest kolor jaki ma byc. Tylko ze sumaryczny czas reakcji 32ms !
Wiec szukajcie paneli 20ms badz 25ms.
Jedne z najlepszych (podobno) takich matryc robi Hyundai - jego Q17 podobno jest fenomenalna pozycja (ponizej 2000PLN, oczywiscie ma DVI, obraz jeden z najlepszych na rynku, itd.). Niestety wielu jego testow na necie sie nie znajdzie... Ale te co sa, cholubia go
A tu właśnie kopalnia wiedzy i opinii:
http://forum.tweak.pl/viewtopic.php?...&highlight=lcd
xenofob jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-25-2004, 21:20   #23
-tM][zuko
General

Wyślij wiadomość przez MSN do -tM][zuko Wyślij wiadomość przez Yahoo do -tM][zuko
Domyślnie

Moj NEC ma rzekome 16 ms.. i nie zauwazam smurzenia, ani niczego takiego... a kolorki sa cudne
Stare 03-25-2004, 22:42   #24
xenofob
Lieutenant Colonel

Domyślnie

Nie chodzi o "rzekome". Smużyć też nie musi...
Gdzieś tam w tych wypowiedziach w tweak.pl koleś pięknie tłumaczy na czym to polega. Wynikało z tego, że w praktyce fizyczne 16ms nie jest wprost tym o czym myślimy porównując z czasem 20 ms i 25 ms.
Po prostu marketing, producenci od czasu wyścigu na czasy trochę nieuczciwie podaję te dane. Jest to też związane z paletą kolorów.
Przy tych 16ms panel jedyne co wyswietli to 256 mln kolorów, 16 bitów i 32 bitów już nie wyświetli. Prawdziwą najszybsza obecnie matrycą wyswietlającą pełną paletę jest. 20 ms.
Pogrzebcie tam na forum a znajdziecie.
Jest jeszcze sprawa rozdzielczości i wydajności karty graficznej...
Kupując panel 15 cali rozdzielczość natywną macie 1024x768. To znaczy ze matryca prawidłowo i bez zniekształceń wyswietli TYLKO tą rozdzielczość. Dlaczego ? Bo matryca działa na innej zasadzie niż kineskop crt i nie ma możliwości technicznych do przeskalowania obrazu. Owszem zrobi to ale z dużą stratą jakości... Nie będziecie mogli na to patrzeć. Posiadacze słabych kart graficznych , korzystający z rozdzielczości 800x600 i niższych powinni zacząć upgrade sprzetu od kart zdolnych pociągnąć 1024x768 dla panelu 15cali.
Z 17 calami jest jeszcze gorzej. Ich natywna rozdzielczość to 1280x1024.
I w takiej rozdzielczości powinno się grać. Karta musi być jeszcze lepsza.
W praktyce, jak dzisiaj kupować panel LCD to chyba trzeba przymierzać się do siedemnastki. Wyobraźcie sobie jakie pole widzenia pola walki w tej rozdzielczości
Stare 03-26-2004, 20:01   #25
Dragon^
General

Miasto: Gdynia
Domyślnie

Mój Mag też ma 16ms i przy zmianie z 800x600 na 1024x768 różnicy w FPS nie ma, nic nie zacina jest oka.
Stare 03-26-2004, 20:43   #26
[LM]alpha_PL
First Lieutenant

Wyślij wiadomość przez MSN do [LM]alpha_PL Wyślij wiadomość przez Yahoo do [LM]alpha_PL
Domyślnie

polecam monitory iiyama. sam mam i jestem bardzo zadowolony. zastanawiam sie własnie czy kupić lcd ( tylko 19cali ) jaki wchodzi w rachube abym mugł grać w gry a przede wszystkim w aa ? :wink:
Stare 03-28-2004, 03:11   #27
xenofob
Lieutenant Colonel

Domyślnie

Trochę więcej wiedzy...
http://www.tomshardware.pl/display/20040226/index.html
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania