Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Co tam w kraju

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 06-16-2012, 19:34   #1
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie Gen. Slawomir Petelicki nie zyje

[*]

Tworca i pierwszy dowodca JW 2305 GROM nie zyje. Wiadomo tylko tyle, ze jego cialo znaleziono w garazu domu, gdzie mieszkal. Policja zabezpieczyla bron znaleziona przy zwlokach.

Jeszcze w tym tygodniu ogladalem krotki filmik o rocznicy utworzenia GROM i tam general byl dumny i szczesliwy z tego, co udalo sie im osiagniac przez te lata.

http://www.youtube.com/watch?v=oZ1dB...mbedded#t=311s

Ostatnio edytowany przez Chomiq : 06-16-2012 o 19:36
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 06-16-2012, 19:39   #2
Jw_23
Lieutenant Colonel

Domyślnie

Mniej wiecej rok temu mialem z nim przyjemnosc rozmawiac przez prawie 2h. Niesamowicie inteligentny czlowiek z przeolbrzymim egiem... jastem w szoku...

Wysłane z mojego Desire HD
Jw_23 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-16-2012, 21:37   #3
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

Gościu był twardym skurw.... Wierzycie że naprawdę popełnił samobójstwo ? Bo ja nie.
This terrible silence stops me
Trooper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-16-2012, 21:42   #4
tidididi
General

Miasto: Kraków
Domyślnie

Cytat:
Napisał Trooper Zobacz Wiadomość
Gościu był twardym skurw.... Wierzycie że naprawdę popełnił samobójstwo ? Bo ja nie.
Zaczyna się.
tidididi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-16-2012, 22:57   #5
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

Cytat:
Zaczyna się.
Morda.
Do teorii spiskowych to mi daleko, ale trzeba spojrzeć na to kim był Petelicki. Facet nie jedno w życiu przeszedł i wiele widział. Tacy ludzie nie popełniają samobójstw, nie ten typ.
Stare 06-17-2012, 08:42   #6
tidididi
General

Domyślnie

Cytat:
Morda.
Do teorii spiskowych to mi daleko, ale trzeba spojrzeć na to kim był Petelicki. Facet nie jedno w życiu przeszedł i wiele widział. Tacy ludzie nie popełniają samobójstw, nie ten typ.
Zejdź ze mnie Milordzie i nie stosuj wobec mnie polityki agresji. Bynajmniej nie w internecie, gdzie nie możesz się spotkać z rewanżem.

Ostatnio edytowany przez tidididi : 06-17-2012 o 08:47
Stare 06-17-2012, 08:50   #7
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Miasto: Lublin
Domyślnie

Cytat:
Tacy ludzie nie popełniają samobójstw, nie ten typ.
daleko mi od ferowania wyrokow co sie stalo ale to ze ktos jest twardy na zewnatrz to wcale nie oznacza ze taki sam jest w srodku

ps - troszke sie prosze hamowac z docinkami
Stare 06-17-2012, 09:40   #8
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Morda.
Właśnie taki typ jest bardzo dobrym przykładem samobójcy. Wiesz kto statystycznie najczęściej ginie w Polsce od broni palnej? Policjant z problemami w wyniku samobójstwa z broni służbowej, czasami zabijający wcześniej żonę. Samobój wymaga sporo odwagi i determinacji. Jeśli dołożymy do tego wspomniane wcześniej wybujałe EGO to nietrudno wyobrazić sobie człowieka o silnym poczuciu własnej wartości, którego honor został na tyle splamiony, że nie widział innej możliwości, jak odebranie sobie życia. Takie decyzje to prawie zawsze wynik silnego impulsu. Przecież generał mógł równie dobrze od dłuższego czasu cierpieć na depresję, ale jako zawodowy żołnierz potrafił doskonale tłumić i ukrywać jej objawy, tak że sam mógł nie chcieć przyznać się przed samym sobą do tego, iż ma jakiś problem. Jak taki typ osobowości dowie się, że np: zdradza go żona z jakimś przeciętniakiem to z często kończy się trzema trupami.

Ostatnio edytowany przez KaT : 06-17-2012 o 09:43
KaT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-17-2012, 10:56   #9
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

Cytat:
Wiesz kto statystycznie najczęściej ginie w Polsce od broni palnej? Policjant z problemami w wyniku samobójstwa z broni służbowej, czasami zabijający wcześniej żonę.
No i chcesz przez to powiedzieć, że policjant chodnikowiec i dowódca jednego z najbardziej znanych oddziałów specjalnych to ten sam typ człowieka ? Nie bądź śmieszny. Problemy policjantów biorą się z tego, że piorą brudy miasta, widzą ludzkie tragedie, a jednocześnie nie czują społecznego wsparcia w tym co robią. Policjant wlepi ci mandat to wina policjanta, zgarnęli cię bo powodowałeś burdy stadionowe to też wina policjanta.
Z kolei wojsko, a GROM w szczególności ma niemal 100% wsparcie społeczeństwa, a dowódcy jak i operatorzy mają wpojone, że ''eliminują''(bo zabijanie to takie brzydkie słowo...) zagrożenie tego świata.
Dlatego zwyczajnie trudno mi uwierzyć, że ktoś taki jak Petelicki strzelił sobie w łeb. Szczególnie, że miał na tyle jaj żeby krytykować każdą bezsensowną decyzję polskiego rządu i to właśnie on ujawnił smsy, które dostali posłowie PO tuż po katastrofie w Smoleńsku.
Stare 06-17-2012, 11:14   #10
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Proponuje teorie spiskowe i klotnie zostawic na zewnatrz. Nie po to ten temat byl zakladany.

Samobojstwo dla ludzi "honoru" bylo czesto jedynym wyjsciem jakie widzieli. Prokuratura i policja zakoncza prace to sie dowiemy co sie stalo. Teraz wiemy tylko tyle, ze znalezli go we wlasnym garazu przy domu z rana postrzalowa glowy i pistoletem na podlodze. Rodzina byla w domu.

Ostatnio edytowany przez Chomiq : 06-17-2012 o 11:19
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-18-2012, 08:47   #11
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artyk...ac-samobojstwa

1.Chorąży Stefan Zielonka, rok 2009 - szyfrant w kancelarii premiera, Zielonka dysponował wiedzą o tajnikach łączności w NATO oraz miał też dostęp do najściślejszych danych.
2.Prof.Stefan Grocholewski - ekspert od odczytywania nośników cyfrowych, wykrył manipulacje w nagraniach cz. skrzynek z CASY. "Zmarł" 31.03.2010r.
3.Grzegorz Michniewicz - Dyr.Kancelarii Tuska.Powiesił się 23 grudnia 2010 na kablu od odkurzacza, w dniu, w którym z remontu w Samarze wrócił samolot TU-154, który potem rozsypał się w drobny mak na Siewiernym.
4.Mieczysław Cieślar, "zginął w wypadku samochodowym" dokładnie 18.04.2010 r, miał być następcą Adama Pilcha, który zginął w Smoleńsku. Podobno otrzymał telefon ze Smoleńska od A.Plicha po katastrofie.
5.Krzysztof Knyż - operator Faktów,10 kwietnia 2010 był w Smoleńsku. Zmarł w Moskwie 2 czerwca 2010r.Śmierć całkiem przemilczana.
6.Prof.Marek Dulinicz - szef grupy archeologicznej - zginął 6 czerwca 2010 w wypadku samochodowym w trakcie oczekiwania na wyjazd do Smoleńska.
7. Eugeniusz Wróbel - wykładowca na Politechnice Śląskiej, specjalista od komputerowych systemów sterowania samolotem, poddawał w wątpliwość, że wrak na Siewiernym to TU-154 o nr 101. Pocięty piłą mechaniczną 16.10.2010 r przez swego syna, który zdołał zabić i pociąć swego ojca, usunąć ślady krwi, zawieźć pocięte zwłoki do jeziora, wrócić i zapomnieć wszystko. Złego stanu swego "chorego psychicznie" syna przez ponad 20 lat nie zauważyła matka, która jest psychiatrą.
8. Ryszard Kuciński - prawnik A.Leppera - "zmarł" w maju 2011 r.
9.Wiesław Podgórski - był doradcą A.Leppera, gdy ten by ministrem rolnictwa, znaleziony martwy w biurze Samoobrony pod koniec czerwca 2011r. Jako przyczynę śmierci podano samobójstwo.
10. W 2011 roku samobójstwo przez powieszenie popełnił oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego, służący w Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie. Żołnierz posiadał najwyższą klauzulę dostępu do materiałów niejawnych.
11. Róża Żarska - adwokatka Leppera - "zmarła" w lipcu 2011 r. w Moskwie.
12. Dariusz Szpineta - zawodowy pilot i instruktor pilotażu, ekspert i prezes spółki lotniczej, został znaleziony martwy w łazience ośrodka wczasowego w Indiach. Wcześniej parokrotnie wypowiadał się w mediach w sprawie Smoleńska, kwestionując oficjalne ustalenia.
13. Leszek Tobiasz (1957 – 10.02.2012) – niewydolność układu krążenia, pułkownik WSI, główny świadek w tzw. aferze marszałkowej (dotyczyła przekrętów Komorowskiego)
14. Były generał GROMU Sławomir Petelicki

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 06-18-2012 o 10:15
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-18-2012, 12:35   #12
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

Przestań z tymi teoriami spiskowymi brzoza. Przecież wierzyć należy mediom, które - jak było do przewidzenia - ścigają się teraz w tym, kto jak najbardziej skomplikuje sprawę śmierci Petelickiego. Z Papałą czy Smoleńskiej namieszali już tak, że niemożliwe jest dojście do prawdy i tak samo będzie w tym przypadku.
Stare 06-18-2012, 14:13   #13
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Nie widzę sensu w komentowaniu tych faktów. Jeśli ktoś się upiera, żeby traktować to wszystko i kilka innych poszlak jako zbieg okoliczności, to ja z moim nikłym autorytetem nic w tej kwestii nie zmienię
Stare 06-18-2012, 19:16   #14
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Zapomniałeś:
x. Barbara Blida - popełniła "samobójstwo" w chwili "aresztowania", na broni nie znaleziono odcisków palców, a na ubraniu pilnującej agentki śladów prochu i krwi (z reanimacji).
Stare 06-18-2012, 19:31   #15
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Jeden przykład niewyjaśnionych okoliczności śmierci polityka do cna skorumpowanej partii kontra powyższych 14? Fajnie, że podejmujesz temat. Tyle tylko, że nie wiem jakie wnioski miałyby płynąć ze śmierci śp. B. Blidy. Nie widzę za bardzo motywów, poza takim, że ciesząca się szacunkiem osoba nagle staje się przestępcą. Może doprowadzić do skrajnych zachowań, samobójstwo wydaje się jednak dość prawdopodobne... Z przytoczonych powyżej przykładów płyną wnioski trochę bardziej dołujące.

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 06-18-2012 o 19:46
Stare 06-18-2012, 19:43   #16
tidididi
General

Domyślnie

I zapomniałeś:

setki ofiar śmiertelnych na drogach, zgony przy porodach, gołębie.

Winne PO.
Stare 06-18-2012, 21:28   #17
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Nie widzę wielkiego sensu w dyskusji na temat faktów. Niech każdy je oceni po swojemu. Mi osobiście podoba się poniższy komentarz. Dodałbym do tego, że jako z wykształcenia inżynier wiem co to prawo wielkich liczb i powyższe przykłady raczej w mojej ocenie odstają od statystycznego szumu. Matematyka nie kłamie.

http://wpolityce.pl/dzienniki/dzienn...-idealny-dzien
Stare 06-18-2012, 21:51   #18
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza Zobacz Wiadomość
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artyk...ac-samobojstwa

1.Chorąży Stefan Zielonka, rok 2009 - szyfrant w kancelarii premiera, Zielonka dysponował wiedzą o tajnikach łączności w NATO oraz miał też dostęp do najściślejszych danych.
2.Prof.Stefan Grocholewski - ekspert od odczytywania nośników cyfrowych, wykrył manipulacje w nagraniach cz. skrzynek z CASY. "Zmarł" 31.03.2010r.
3.Grzegorz Michniewicz - Dyr.Kancelarii Tuska.Powiesił się 23 grudnia 2010 na kablu od odkurzacza, w dniu, w którym z remontu w Samarze wrócił samolot TU-154, który potem rozsypał się w drobny mak na Siewiernym.
4.Mieczysław Cieślar, "zginął w wypadku samochodowym" dokładnie 18.04.2010 r, miał być następcą Adama Pilcha, który zginął w Smoleńsku. Podobno otrzymał telefon ze Smoleńska od A.Plicha po katastrofie.
5.Krzysztof Knyż - operator Faktów,10 kwietnia 2010 był w Smoleńsku. Zmarł w Moskwie 2 czerwca 2010r.Śmierć całkiem przemilczana.
6.Prof.Marek Dulinicz - szef grupy archeologicznej - zginął 6 czerwca 2010 w wypadku samochodowym w trakcie oczekiwania na wyjazd do Smoleńska.
7. Eugeniusz Wróbel - wykładowca na Politechnice Śląskiej, specjalista od komputerowych systemów sterowania samolotem, poddawał w wątpliwość, że wrak na Siewiernym to TU-154 o nr 101. Pocięty piłą mechaniczną 16.10.2010 r przez swego syna, który zdołał zabić i pociąć swego ojca, usunąć ślady krwi, zawieźć pocięte zwłoki do jeziora, wrócić i zapomnieć wszystko. Złego stanu swego "chorego psychicznie" syna przez ponad 20 lat nie zauważyła matka, która jest psychiatrą.
8. Ryszard Kuciński - prawnik A.Leppera - "zmarł" w maju 2011 r.
9.Wiesław Podgórski - był doradcą A.Leppera, gdy ten by ministrem rolnictwa, znaleziony martwy w biurze Samoobrony pod koniec czerwca 2011r. Jako przyczynę śmierci podano samobójstwo.
10. W 2011 roku samobójstwo przez powieszenie popełnił oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego, służący w Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie. Żołnierz posiadał najwyższą klauzulę dostępu do materiałów niejawnych.
11. Róża Żarska - adwokatka Leppera - "zmarła" w lipcu 2011 r. w Moskwie.
12. Dariusz Szpineta - zawodowy pilot i instruktor pilotażu, ekspert i prezes spółki lotniczej, został znaleziony martwy w łazience ośrodka wczasowego w Indiach. Wcześniej parokrotnie wypowiadał się w mediach w sprawie Smoleńska, kwestionując oficjalne ustalenia.
13. Leszek Tobiasz (1957 – 10.02.2012) – niewydolność układu krążenia, pułkownik WSI, główny świadek w tzw. aferze marszałkowej (dotyczyła przekrętów Komorowskiego)
14. Były generał GROMU Sławomir Petelicki
No i? Tusku ma cyngla z Moskwy, czy jakie wyjaśnienie proponujesz? Albo umiesz pokazać ciąg przyczynowo skutkowy, albo to jest lista 14 nie związanych ze sobą zgonów.

Ostatnio edytowany przez KaT : 06-19-2012 o 21:15
KaT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-19-2012, 12:49   #19
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Jakaś przyczyna musi być. Tak jak pisałem - statystyka nie kłamie. Z resztą wystarczy trochę zdrowego rozsądku, żeby się nie upierać przy najbardziej optymistycznej wersji. Co nie oznacza, że ja wiem jaka jest prawda, ani że mam pewność, że ktoś coś tam zmajstrował. Możemy tylko operować prawdopodobieństwami.
Stare 06-19-2012, 16:33   #20
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Brzoza wyjaśnij mi, dlaczego śmierć następujących osób uważasz za dziwną:
3.Grzegorz Michniewicz
5.Krzysztof Knyż
6.Prof.Marek Dulinicz
11. Róża Żarska
12. Dariusz Szpineta
(wybór losowy, ale wyjaśnij).

Twierdzisz, że Blida była winna czy tylko była członkiem "winnej" partii. Jakoś SLD nie zostało zdelegalizowane (a przecież PiS się starał).

I nie stosuj różniej miary dla ludzkiej śmierci. Robiąc to, stajesz się, czymś co nawet rozdeptuje się z niesmakiem. Masz dowody, podaj. Nie masz - milcz.
Stare 06-19-2012, 16:39   #21
tidididi
General

Domyślnie

Ei incubit probatio qui dicit, non qui negat
Stare 06-19-2012, 17:25   #22
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał BrYK Zobacz Wiadomość
Brzoza wyjaśnij mi, dlaczego śmierć następujących osób uważasz za dziwną:
3.Grzegorz Michniewicz
5.Krzysztof Knyż
6.Prof.Marek Dulinicz
11. Róża Żarska
12. Dariusz Szpineta
(wybór losowy, ale wyjaśnij).

Twierdzisz, że Blida była winna czy tylko była członkiem "winnej" partii. Jakoś SLD nie zostało zdelegalizowane (a przecież PiS się starał).

I nie stosuj różniej miary dla ludzkiej śmierci. Robiąc to, stajesz się, czymś co nawet rozdeptuje się z niesmakiem. Masz dowody, podaj. Nie masz - milcz.
Nie mam zamiaru komentować tego. Wybór losowy cze nie losowy, lista mówi sama za siebie, bo - tak jak pisałem - matematyka nie kłamie. Upieranie się przy zbiegach okoliczności jest po prostu śmieszne.

Nie pisałem nic o winie B. Blidy i odniosłem się do jej śmierci z większym szacunkiem niż Ty.
Cytat:
Napisał brzoza
Tyle tylko, że nie wiem jakie wnioski miałyby płynąć ze śmierci śp. B. Blidy. Nie widzę za bardzo motywów, poza takim, że ciesząca się szacunkiem osoba nagle staje się przestępcą. Może doprowadzić do skrajnych zachowań, samobójstwo wydaje się jednak dość prawdopodobne...
Ktoś komu przeszukują mieszkanie jest w społeczeństwie postrzegany jako przestępca, co może być szokiem (szczególnie jeśli ten ktoś był "szanowanym" politykiem) i MOŻE być przyczyną samobójstwa. To miałem na myśli. Niemniej jednak aresztowanie członka SLD pod zarzutem korupcyjnym bynajmniej szokiem dla mnie nie jest i zdziwiłbym się, gdyby dla Ciebie było.
Stare 06-19-2012, 17:36   #23
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

A możesz pokusić się o zrobienie takiej listy od 1995 r.?
Bo dzień w dzień w Polsce i na świecie ginie jakiś Polak. Może wtedy twoja matematyka udowodni coś jeszcze.

PS.

Syna Leppera zapomniałeś dopisać. I 96 pasażerów lotu do Smoleńska.
Stare 06-19-2012, 19:50   #24
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Oczywiście badań nie robiłem i de facto nie mam pewności, czy ta lista wykracza poza statystykę. Jedno jest pewne - Ty żadnych badań nie potrzebujesz a i tak znasz prawdę
Stare 06-19-2012, 21:04   #25
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Odwracasz kota ogonem - to nie ja podałem jakąś listę - vide to nie ja mam teorię spiskową. Listę podałeś Ty. Więc podziel się swoimi przemyśleniami.
Stare 06-19-2012, 23:29   #26
Louis
General

Miasto: Gliwice
Wyślij wiadomość przez AIM do Louis wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

[*]

WIELKI SZACUNEK dla Gen. Sławomira Petelickiego za to co w ŻYCIU zrobił dla POLSKI

WIELKI SZACUNEK

Tak z innej beczki:
@wyclef+brzoza Do tej listy dodaj sobie jeszcze Ryśka z Klanu,Hankę z M jak Miłość oraz Dionizego ze Złotopolic.

Te trzy osoby przez jakiś czas były bardzo związane z Telewizją Publiczną

Louis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-20-2012, 07:49   #27
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Odwracasz kota ogonem - to nie ja podałem jakąś listę - vide to nie ja mam teorię spiskową. Listę podałeś Ty. Więc podziel się swoimi przemyśleniami.
Ale ja nie wiem jaką jest prawda. Podałem listę i stwierdziłem, ze matematycznie jest mało prawdopodobne, żeby była dziełem przypadku. Ty najwyraźniej taką pewność masz, więc najwyraźniej masz jakieś dowody. Albo mocną wiarę:-)
Stare 06-20-2012, 19:28   #28
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Ale ja nie wiem jaką jest prawda. Podałem listę i stwierdziłem, ze matematycznie jest mało prawdopodobne, żeby była dziełem przypadku. Ty najwyraźniej taką pewność masz, więc najwyraźniej masz jakieś dowody. Albo mocną wiarę:-)
Więc jesteś, że zacytuję określenie z prawicowych portali, lemingiem MWZWM. Łykasz bo ktoś tak napisał i jest to niepochlebne dla obecnej ekipy.

Nie potrafisz również pokazać, że taka lista rzeczywiście jest czymś szczególnym po uwzględnieniu danych za wcześniejsze lata.

Wpisem, który ujawnia skrajną głupotę osoby tworzącej listę jest
Cytat:
Chyba, że ten człowiek był największym jasnowidzem wszech czasów.
Stare 06-21-2012, 19:35   #29
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Więc jesteś, że zacytuję określenie z prawicowych portali, lemingiem MWZWM. Łykasz bo ktoś tak napisał i jest to niepochlebne dla obecnej ekipy.

Nie potrafisz również pokazać, że taka lista rzeczywiście jest czymś szczególnym po uwzględnieniu danych za wcześniejsze lata.
Trochę nie rozumiem. Przecież sam napisałem, że nie potrafię udowodnić, że ta lista jest czymś szczególnym. Ale Ty też nie potrafisz udowodnić, że nie jest niczym wybijającym się wobec statystyki. Za to jeden z nas pewność ma, a drugi nie, więc jeśli już mówimy o łykaniu, to chyba nie do mnie się to odnosi, prawda?

Cytat:
Wpisem, który ujawnia skrajną głupotę osoby tworzącej listę jest

Chyba, że ten człowiek był największym jasnowidzem wszech czasów.
Dlaczego? Jeden z wielu przypadków, który sam z osobna jakoś szczególnie podejrzany nie jest, ale wszystkie razem wzięte do kupy już tak. Nie chcę za bardzo o tym gadać. Temat jest przybijający, niech każdy sobie wyciągnie swoje wnioski i basta.
Stare 06-22-2012, 20:06   #30
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Trochę nie rozumiem. Przecież sam napisałem, że nie potrafię udowodnić, że ta lista jest czymś szczególnym. Ale Ty też nie potrafisz udowodnić, że nie jest niczym wybijającym się wobec statystyki. Za to jeden z nas pewność ma, a drugi nie, więc jeśli już mówimy o łykaniu, to chyba nie do mnie się to odnosi, prawda?

Dlaczego? Jeden z wielu przypadków, który sam z osobna jakoś szczególnie podejrzany nie jest, ale wszystkie razem wzięte do kupy już tak. Nie chcę za bardzo o tym gadać. Temat jest przybijający, niech każdy sobie wyciągnie swoje wnioski i basta.
Zasada nr 1 - dowód podaje osoba która przedstawia teorię. Nie potrafisz, jesteś lemingiem powtarzającym jak małpka po innych.
Stare 06-23-2012, 11:33   #31
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Hehe jakież to było oczywiste, że tak odpowiesz. Ale postanowiłem sprawy nie przesądzać i poczekać na Twoją odpowiedź. Otóż drogi Bryku coś Ci się pomyliło z procesem sądowym, a jeśli mi się dobrze zdaje, to nikogo tutaj nie sądzimy, prawda?

Czy fakt, że nie udowodniono jakiejś teorii jest zarazem dowodem na słuszność teorii przeciwnej? Skąd się bierze Twoja 100% pewność? Odpowiedz proszę - pyta leming, który wszystko bierze na wiarę. O przepraszam - łyka
Stare 06-24-2012, 09:01   #32
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Jaki proces sądowy? Toż to zwykła retoryka.

Stawiasz tezę, ja się z nią nie zgadzam i mówię "sprawdzam". I teraz albo wykładasz karty albo pokazujesz, że (znowu zacytuję klasyka) jesteś lemingiem.
Stare 06-24-2012, 20:21   #33
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał brzoza
Przecież sam napisałem, że nie potrafię udowodnić, że ta lista jest czymś szczególnym. Ale Ty też nie potrafisz udowodnić, że nie jest niczym wybijającym się wobec statystyki. Zatem jeden z nas pewność ma, a drugi nie, więc jeśli już mówimy o łykaniu, to chyba nie do mnie się to odnosi, prawda?
Zatem poniższa wypowiedź odnosi się do Ciebie
Cytat:
Napisał Bryk
Stawiasz tezę, ja się z nią nie zgadzam i mówię "sprawdzam". I teraz albo wykładasz karty albo pokazujesz, że (znowu zacytuję klasyka) jesteś lemingiem.
Stare 06-27-2012, 21:18   #34
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Sprawdź, kto jest autorem tego http://forum.americasarmy.pl/showpos...9&postcount=11 posta.

Albo wiesz, albo wierzysz.
Wiedzą się podziel. Wiara, z definicji, nie podlega zdrowemu rozsądkowi.
Stare 06-28-2012, 05:54   #35
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Sprawdź, kto jest autorem tego http://forum.americasarmy.pl/showpos...9&postcount=11 posta.

Albo wiesz, albo wierzysz.
Wiedzą się podziel. Wiara, z definicji, nie podlega zdrowemu rozsądkowi.
Bryk, Ty chyba naprawdę masz problemy ze zrozumieniem słowa pisanego... Idź porób jakieś zdjęcia, bo zdecydowanie lepiej Ci to wychodzi.
Stare 06-28-2012, 06:20   #36
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Bryk, Ty chyba naprawdę masz problemy ze zrozumieniem słowa pisanego... Idź porób jakieś zdjęcia, bo zdecydowanie lepiej Ci to wychodzi.
To podziel się wreszcie swoją wiedzą - wtedy zrozumiem.

Ciekawy jestem jaki wybieg teraz zastosujesz i o co mnie oskarżysz.

A słowo pisane rozumiem, mówione również.
Stare 06-28-2012, 19:39   #37
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Oto chodzi, że nie umiem Ci wytłumaczyć, a próbowałem już na różne sposoby.

No ale może spróbuję jeszcze inaczej. Więc tak. Mam wątpliwości wątpliwości co do tego, że przedstawiona lista to czysty zbieg okoliczności lub też niczym nie wyróżniająca się wobec średniej statystycznej liczba samobójstw. Ty, jak rozumiem, wątpliwości nie masz. Czyli masz pewność. Czyli skądś ją musisz czerpać. Ciekawi mnie skąd, dlatego pytam. Podobnie, jeśli chcesz mnie przekonać, to wypadałoby dać jakikolwiek argument a nie wymagać, żebym tak po prostu przyznał Ci rację i odrzucił swoje podejrzenia.
Stare 07-01-2012, 21:55   #38
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Nic nie próbujesz wytłumaczyć. Odwracasz kota ogonem (lub gadasz jak pisowiec).

Więc jeszcze raz, od początku: podałeś jakąś listę. I nie dysponując danymi, dotyczącymi ilości samobójstw w innych latach, zgadzasz się z hipotezą, że statystycznie coś tu jest nie tak. Więc albo nie wiesz co oznacza słowo statystyka albo łykasz czyjeś urojenia. Proszony o jakieś fakty, sugestie, atakujesz pytającego.

Cytat:
Podobnie, jeśli chcesz mnie przekonać, to wypadałoby dać jakikolwiek argument a nie wymagać, żebym tak po prostu przyznał Ci rację i odrzucił swoje podejrzenia.
Czytanie ze zrozumieniem się kłania, odesłałbym cię do poprzednich postów, ale najwyraźniej ich nie czytałeś (chociaż omawiasz). Więc w skrócie:
- Barbara Blida - nie masz wątpliwości, że było to samobójstwo bo była ze skorumpowanej formacji politycznej. BTW A. Lepper również nie należał do formacji, która była czysta jak łza.
-
Cytat:
- jak już pisałem - ten człowiek musiał być supermedium.

Te dwie pozycje wystarczą aby tą listę i teoretyczny spisek traktować jako bardzo niesmaczną polityczną hucpę. I dlatego tak ją traktuję.

Teraz Twoja kolej - podeprzyj się statystyką z innych okresów, podaj jakieś fakty popierające tą tezę.
Stare 07-02-2012, 00:58   #39
srk76
Lieutenant General

Miasto: Dąbrowa Górnicza
Domyślnie

Cytat:
Napisał Louis Zobacz Wiadomość

Tak z innej beczki:
@wyclef+brzoza Do tej listy dodaj sobie jeszcze Ryśka z Klanu,Hankę z M jak Miłość oraz Dionizego ze Złotopolic.

Te trzy osoby przez jakiś czas były bardzo związane z Telewizją Publiczną
10/10
Jesteś najlepszy Louis.

Cytat:
...do listy można dopisać:

1...
2...
liczba PI... - wyclef-brzoza - poległ na forum AA w dziwnych okolicznościach przygnieciony dociekliwością Bryk'a

Ostatnio edytowany przez srk76 : 07-02-2012 o 01:01 Powód: Autołączenie postów
srk76 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 07-03-2012, 09:31   #40
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Nic nie próbujesz wytłumaczyć. Odwracasz kota ogonem (lub gadasz jak pisowiec).
To jest mój zdecydowanie ulubiony argument. Ty pisowcu!

Cytat:
Więc jeszcze raz, od początku: podałeś jakąś listę. I nie dysponując danymi, dotyczącymi ilości samobójstw w innych latach, zgadzasz się z hipotezą, że statystycznie coś tu jest nie tak. Więc albo nie wiesz co oznacza słowo statystyka albo łykasz czyjeś urojenia. Proszony o jakieś fakty, sugestie, atakujesz pytającego.
Wypraszam sobie. To Ty cały czas atakujesz, ja tylko przedstawiam swoje wątpliwości i jestem zmuszony udowadniać, że nie jestem wielbłądem (tudzież pisowcem ). Sprawa jest prosta. Ja piszę, że mam wątpliwości, a Ty na to, że ja "zgadzam się z hipotezą". Jeśli przeinaczasz moje słowa, to rzeczywiście nie mam nic na swoją obronę

Cytat:
Czytanie ze zrozumieniem się kłania, odesłałbym cię do poprzednich postów, ale najwyraźniej ich nie czytałeś (chociaż omawiasz). Więc w skrócie:
- Barbara Blida - nie masz wątpliwości, że było to samobójstwo bo była ze skorumpowanej formacji politycznej. BTW A. Lepper również nie należał do formacji, która była czysta jak łza.
Gdzie napisałem, że nie mam wątpliwości? Wielki test z czytania ze zrozumieniem dla Ciebie. przeczytaj poniższy cytat i napisz jak z tego wywnioskowałeś, że autor "nie ma wątpliwości".
Cytat:
Napisał brzoza
Tyle tylko, że nie wiem jakie wnioski miałyby płynąć ze śmierci śp. B. Blidy. Nie widzę za bardzo motywów, poza takim, że ciesząca się szacunkiem osoba nagle staje się przestępcą. Może doprowadzić do skrajnych zachowań, samobójstwo wydaje się jednak dość prawdopodobne...
Jeśli chodzi o Leppera, to swojego czasu pojawiały się hipotezy, że został "stworzony" przez ruski wywiad, więc tutaj też wątpliwości mam.
Cytat:
- - jak już pisałem - ten człowiek musiał być supermedium.

Te dwie pozycje wystarczą aby tą listę i teoretyczny spisek traktować jako bardzo niesmaczną polityczną hucpę. I dlatego tak ją traktuję.

Teraz Twoja kolej - podeprzyj się statystyką z innych okresów, podaj jakieś fakty popierające tą tezę.
Aha czyli to jest Twoja odpowiedź. Z tego wynika Twoja PEWNOŚĆ. Ode mnie wymagasz twardych dowodów (a przecieć gdyby takie były, to nie było by tej dyskusji) a sam wybierasz sobie dwa przykłady, żeby mieć pewność, że wszystko jest cacy. No ja aż tak łatwo nie daję się przekonać.

Zrozum Bryku, że nie ma czegoś takiego jak PEWNOŚĆ. Ty sprawiasz wrażenie, że lubisz mieć pewność i lubisz mieć jasny obraz świata, ale ja stoję na stanowisku, że nie da się wszystkiego wiedzieć i tą swoją ułomność (tudzież ułomność świata, na którym żyjemy) przyjmuję do wiadomości.

Pisałem już milion razy, że nie potrafię nic udowodnić. W moim odczuciu wyjątkowe nasilenie "samobójstw" w Polsce jest podejrzane i tak ja pojmuje zdrowy rozsądek. Ty masz widać inną definicję zdrowego rozsądu. Tak samo jak nie ma pewności, tak samo nie ma też nigdy 100% zgody, więc Twoje próby przekonania mnie tudzież udowodnienia, że masz rację do niczego nie prowadzą, bo nic nie udowadniasz.
Stare 07-03-2012, 20:24   #41
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Ty pisowcu!
Prosiłem Cię abyś czytał ze zrozumieniem. Napisałem "jak pisowiec".
Stwierdzam, że wypaczając moje słowa, atakujesz mnie i dokonujesz manipulacji.

Cytat:
Wypraszam sobie. To Ty cały czas atakujesz, ja tylko przedstawiam swoje wątpliwości i jestem zmuszony udowadniać, że nie jestem wielbłądem (tudzież pisowcem ). Sprawa jest prosta. Ja piszę, że mam wątpliwości, a Ty na to, że ja "zgadzam się z hipotezą". Jeśli przeinaczasz moje słowa, to rzeczywiście nie mam nic na swoją obronę

Cytat:
Gdzie napisałem, że nie mam wątpliwości? Wielki test z czytania ze zrozumieniem dla Ciebie. przeczytaj poniższy cytat i napisz jak z tego wywnioskowałeś, że autor "nie ma wątpliwości".
Proszę, ja tak odczytuję tą wypowiedź (cytat całego ustępu):
Cytat:
Jeden przykład niewyjaśnionych okoliczności śmierci polityka do cna skorumpowanej partii kontra powyższych 14? Fajnie, że podejmujesz temat. Tyle tylko, że nie wiem jakie wnioski miałyby płynąć ze śmierci śp. B. Blidy. Nie widzę za bardzo motywów, poza takim, że ciesząca się szacunkiem osoba nagle staje się przestępcą. Może doprowadzić do skrajnych zachowań, samobójstwo wydaje się jednak dość prawdopodobne... Z przytoczonych powyżej przykładów płyną wnioski trochę bardziej dołujące.
Więc albo ja nie umiem czytać ze zrozumieniem albo dzielisz samobójstwa na prawdopodobne, prawdopodobniejsze i "Towarzysze, nie strzelajcie".

Cytat:
Aha czyli to jest Twoja odpowiedź. Z tego wynika Twoja PEWNOŚĆ. Ode mnie wymagasz twardych dowodów (a przecieć gdyby takie były, to nie było by tej dyskusji) a sam wybierasz sobie dwa przykłady, żeby mieć pewność, że wszystko jest cacy. No ja aż tak łatwo nie daję się przekonać.

Zrozum Bryku, że nie ma czegoś takiego jak PEWNOŚĆ. Ty sprawiasz wrażenie, że lubisz mieć pewność i lubisz mieć jasny obraz świata, ale ja stoję na stanowisku, że nie da się wszystkiego wiedzieć i tą swoją ułomność (tudzież ułomność świata, na którym żyjemy) przyjmuję do wiadomości.

Pisałem już milion razy, że nie potrafię nic udowodnić. W moim odczuciu wyjątkowe nasilenie "samobójstw" w Polsce jest podejrzane i tak ja pojmuje zdrowy rozsądek. Ty masz widać inną definicję zdrowego rozsądu. Tak samo jak nie ma pewności, tak samo nie ma też nigdy 100% zgody, więc Twoje próby przekonania mnie tudzież udowodnienia, że masz rację do niczego nie prowadzą, bo nic nie udowadniasz.
Dwa przykłady, które pokazują, że lista została stworzona na polityczne zamówienie - bez ładu i składu. Cel takiej twórczości jest pewnie niski i prostackim.

I jeszcze jeden "dowód" po co lista została stworzona, bez jakiejkolwiek staranności - myślałem, że wcześniej to zobaczysz, ale widać nawet jej nie przeczytałeś:

Cytat:
"Katastrofa lotnicza, do której doszło w Smoleńsku dnia 10 kwietnia 2010 roku - lotnisko wojskowe Smoleńsk-Siewiernyj."

Czyli ten człowiek, powiesił się 8 miesięcy po katastrofie samolotu, który 8 miesięcy po rozsypaniu się w drobny mak, wrócił z remontu.

Na zaprezentowanej liście powinno być 23 grudnia 2009 r.

I na koniec - to czego jestem pewny - lista ta z rzeczywistością, rzetelnością i prawda ma tyle wspólnego ile Hofman z żoną z uczciwością. Na tym temat kończę (chyba, że znowu przypniesz mi słowa, których nie pisałem -- vide "pisowiec").
Stare 07-03-2012, 21:35   #42
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Nie bój się, widziałem i nie manipuluję. Po prostu sam fakt użycia sformułowania "pisowiec" mnie rozbawił
Cytat:
Tu chyba coś Ci się pomyliło, bo odpisałeś drugi raz to samo.

Cytat:
Proszę, ja tak odczytuję tą wypowiedź (cytat całego ustępu):

Więc albo ja nie umiem czytać ze zrozumieniem albo dzielisz samobójstwa na prawdopodobne, prawdopodobniejsze i "Towarzysze, nie strzelajcie".
Tak, zgadza się. Dzielę i napisałem dlaczego. Jak chcesz się odnieść, to odnieś się do części zatytułowanej "dlaczego". I, tu powtórzę, nie przeinaczaj moich wypowiedzi, bo nigdzie nie napisałem, że mam pewność co do śmierci Blidy. Chyba o to do cholery chodzi w forum dyskusyjnym, że każdy ma prawo napisać dlaczego coś uważa za mniej lub bardziej prawdopodobne. I to nie najlepiej o nas i o naszych zdolnościach do dyskusji świadczy, że nie potrafimy na tym poprzestać a zamiast tego dyskusja się niepotrzebnie zaostrza aż przestaje być dyskusją a zaczyna wyglądać ja pojedynek pisowca z peowcem

Cytat:
Dwa przykłady, które pokazują, że lista została stworzona na polityczne zamówienie - bez ładu i składu. Cel takiej twórczości jest pewnie niski i prostackim.

I jeszcze jeden "dowód" po co lista została stworzona, bez jakiejkolwiek staranności - myślałem, że wcześniej to zobaczysz, ale widać nawet jej nie przeczytałeś:

"Katastrofa lotnicza, do której doszło w Smoleńsku dnia 10 kwietnia 2010 roku - lotnisko wojskowe Smoleńsk-Siewiernyj."

Czyli ten człowiek, powiesił się 8 miesięcy po katastrofie samolotu, który 8 miesięcy po rozsypaniu się w drobny mak, wrócił z remontu.

Na zaprezentowanej liście powinno być 23 grudnia 2009 r.
Hmmm czyli literówka ma być dowodem na to, że fala "samobójstw" w Polsce jest zupełnie przypadkowa. Cóż za przenikliwość. Rozszyfrowałeś ich, brawo Starali się zafałszować listę, ale nic nie umknie uwadze Bryka Ja jednak w swojej naiwności, zamiast przyglądać się datom, patrzyłem na całokształt i dałem się zwieść pozorom, że fala "samobójstw" w Polsce jest co najmniej podejrzana. A się okazuje, że nie jest, bo data była zła!

Czyli podsumowując śmierć B. Blidy jest bardzo podejrzana, pomimo, że raczej naturalne wydaje się, że 1. ktoś kto jest z SLD jest umoczony w jakieś ciemne interesy 2. osoba do tej pory poważana i szanowana może popełnić samobójstwo wiedząc, że jest winna i może pójść do więzienia a niewinna raczej by walczyła o swoje dobre imię. Natomiast (nawet nieudolnie) sklecona lista 14 samobójstw nie składania do absolutnie żadnych podejrzeń. Komuś tu chyba brak obiektywizmu.

Cytat:
I na koniec - to czego jestem pewny - lista ta z rzeczywistością, rzetelnością i prawda ma tyle wspólnego ile Hofman z żoną z uczciwością. Na tym temat kończę (chyba, że znowu przypniesz mi słowa, których nie pisałem -- vide "pisowiec").
No wiem już od dawna, że jesteś pewny. Ja jednak ciągle jestem ciekaw skąd ta pewność granicząca z religijnym fanatyzmem. Może niech Ci pomogą Twoi forumowi kibice Louis i srk
Stare 07-04-2012, 21:59   #43
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
Może niech Ci pomogą Twoi forumowi kibice Louis i srk
Bryk sobie doskonale sam radzi. Ty może tego nie widzisz ale to mnie akurat nie dziwi.
Stare 07-04-2012, 23:03   #44
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał srk76 Zobacz Wiadomość
Bryk sobie doskonale sam radzi. Ty może tego nie widzisz ale to mnie akurat nie dziwi.
Aha. Rzeczywiście musiałem przeoczyć Bo zupa była za słona... tfu, znaczy się: bo data była zła!
--------------------------------------------------------------------------------
- - Automatycznie połączona wiadomość - -
- - zamiast pisać jeden post pod drugim używaj przycisku EDYTUJ --
--------------------------------------------------------------------------------
Nie rozumiem skąd się bierze upór niektórych ludzi, żeby bronić beznadziejnych pozycji (i do tego nie swoich własnych człowieczych, tylko zapożyczonych z telewizyjnej politycznej wojny). A tak się składa, że Bryk stoi na stanowisku, że nie mam prawa mieć wątpliwości a jeśli chcę je dalej mieć, to powinienem coś tam udowodnić. Dla mnie to zachowanie jest irracjonalne. A reszta mu przyklaskuje. Jakbym rozmawiał z kobietami

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 07-04-2012 o 23:03 Powód: Autołączenie postów
Stare 07-05-2012, 15:39   #45
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

...muszę napisać do Hofmana żeby Wam instruktora zmienili bo się tego już czytać nie da
Stare 07-05-2012, 17:28   #46
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Nie rozumiem skąd się bierze upór niektórych ludzi, żeby bronić beznadziejnych pozycji (i do tego nie swoich własnych człowieczych, tylko zapożyczonych z telewizyjnej politycznej wojny). A tak się składa, że Bryk stoi na stanowisku, że nie mam prawa mieć wątpliwości a jeśli chcę je dalej mieć, to powinienem coś tam udowodnić. Dla mnie to zachowanie jest irracjonalne. A reszta mu przyklaskuje. Jakbym rozmawiał z kobietami
Jak nie rozumiesz uporu to może zapytaj sam siebie? I przestań atakować mnie personalnie, docinać, pisać o pomocnikach - to żałosne.

I nie przeinaczaj mojego stanowiska - ja opisałem swoje wątpliwości, które dyskwalifikują (w moim mniemaniu) takie zbiorowe teorie spiskowe. Prosiłem Cię kilka raz abyś poparł swoje twierdzenia jakimś zestawieniem, faktem lub statystyką - i, poza atakiem na pytającego, cisza - czekam więc dalej.

Dla uzupełnienia
Cytat:
Proszę więc o matematyczny dowód (już kilka razy prosiłem).

Cytat:
Hmmm czyli literówka ma być dowodem na to, że fala "samobójstw" w Polsce jest zupełnie przypadkowa. Cóż za przenikliwość. Rozszyfrowałeś ich, brawo Starali się zafałszować listę, ale nic nie umknie uwadze Bryka Ja jednak w swojej naiwności, zamiast przyglądać się datom, patrzyłem na całokształt i dałem się zwieść pozorom, że fala "samobójstw" w Polsce jest co najmniej podejrzana. A się okazuje, że nie jest, bo data była zła!
Jest dowodem na brak rzetelności. I nie błaznuj z odkrywaniem ukrytej prawdy -większość rzeczy jest prostsza niż myślisz.

Cytat:

Czyli podsumowując śmierć B. Blidy jest bardzo podejrzana, pomimo, że raczej naturalne wydaje się, że 1. ktoś kto jest z SLD jest umoczony w jakieś ciemne interesy 2. osoba do tej pory poważana i szanowana może popełnić samobójstwo wiedząc, że jest winna i może pójść do więzienia a niewinna raczej by walczyła o swoje dobre imię. Natomiast (nawet nieudolnie) sklecona lista 14 samobójstw nie składania do absolutnie żadnych podejrzeń. Komuś tu chyba brak obiektywizmu.
A Samoobrona i Lepper to czyści jak łza byli? Porównaj listę wyroków członków SLD i Samoobrony - chyba, że stosunek odbyty z Lechem i Jarosławem zmazuje wszelkie winy.
Komuś chyba brakuje obiektywizmu.

Cytat:
No wiem już od dawna, że jesteś pewny. Ja jednak ciągle jestem ciekaw skąd ta pewność granicząca z religijnym fanatyzmem. Może niech Ci pomogą Twoi forumowi kibice Louis i srk
Powtórzę się, może tym razem dotrze, jestem pewny, że lista została stworzona na polityczne zamówienie i z dociekaniem prawdy ma niewiele wspólnego. Jest za to, tego również jestem pewien, nawozem dla zwolenników teorii spiskowych.

I na koniec, jest takie powiedzenie "Roma locuta, causa finita", zastanawiam się, gdzie jest Twoja Roma.
Stare 07-05-2012, 21:21   #47
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
...muszę napisać do Hofmana żeby Wam instruktora zmienili bo się tego już czytać nie da
Swoją drogą to zabawne. Ledwo kojarzę kto to jest ten Hoffman. Gdyby nie jakieś jedno wydarzenie medialne (nie pamiętam czego dotyczyło), to bym nie słyszał nazwiska. Z kolei dla niektórych na tym forum, jakby nie było świata poza PIS'em. Wszędzie wywęszą pisowca Kto ich z kolei szkolił? Kto Cię szkolił srk? Bo mnie Hojman

Cytat:
Jak nie rozumiesz uporu to może zapytaj sam siebie? I przestań atakować mnie personalnie, docinać, pisać o pomocnikach - to żałosne.
I nie przeinaczaj mojego stanowiska - ja opisałem swoje wątpliwości, które dyskwalifikują (w moim mniemaniu) takie zbiorowe teorie spiskowe. Prosiłem Cię kilka raz abyś poparł swoje twierdzenia jakimś zestawieniem, faktem lub statystyką - i, poza atakiem na pytającego, cisza - czekam więc dalej.

Dla uzupełnienia

Proszę więc o matematyczny dowód (już kilka razy prosiłem).
Hehe pięćdziesiąty raz ta sama śpiewka. Dowód na co? Że mnie oficjalna wersja do końca nie przekonuje? Że mam cień wątpliwości? Oszalałeś? Dlaczego ja mam coś udowadniać a Ty nie musisz? Dlaczego nie ta osoba, która ma PEWNOŚĆ musi coś udowadniać? Jak można udowodnić, że się ma wątpliwości?

Cytat:
Jest dowodem na brak rzetelności. I nie błaznuj z odkrywaniem ukrytej prawdy -większość rzeczy jest prostsza niż myślisz.
No tak, z tym się zgodzę. Proste jest na przykład to, że jeśli zetrze się "zwolennik" katastrofy ze "zwolennikiem" zamachu to z obu stron nie padnie jedno sensowne słowo. Bo obie strony "znają" prawdę

Cytat:
A Samoobrona i Lepper to czyści jak łza byli? Porównaj listę wyroków członków SLD i Samoobrony - chyba, że stosunek odbyty z Lechem i Jarosławem zmazuje wszelkie winy.
Komuś chyba brakuje obiektywizmu.
Pomijasz okoliczności. Nie napisałem, że Blida się mogła zabić bo nie była czysta, tylko dlatego, że dla poważanej osoby szokiem może być pójście do więzienia. To jest jakiś argument. Napisz, że jesteś psychologiem i że według Ciebie "PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP" "PIIIIIIP""PIIIIIIP"ę głupoty, to się zastanowię czy nie masz racji. Ale Ty zestawiasz mój argument ze swoim, że gdzieś była literówka w dacie. Czyli jeden w miarę sensowny argument w sprawie jednej nie wart jest uwagi, za to jeden absurdalny argument dowodzi tego, że 14 spraw jest przejrzystych jak łza. Nie uważam, żeby to mi w tym przypadku brakowało obiektywizmu.

Cytat:
Powtórzę się, może tym razem dotrze, jestem pewny, że lista została stworzona na polityczne zamówienie i z dociekaniem prawdy ma niewiele wspólnego. Jest za to, tego również jestem pewien, nawozem dla zwolenników teorii spiskowych.

I na koniec, jest takie powiedzenie "Roma locuta, causa finita", zastanawiam się, gdzie jest Twoja Roma.
Twoją pewność w tej sprawie porównałbym do pewności niektórych ludzi, że w Smoleńsku był zamach. Niczym to się według mnie nie różni. Każdy ma swój świat, każdy swoje wie. Tak jak katolik "powtarzaniem" nie dotrze do muzułmanina, tak samo Ty sobie możesz powtarzać. Wiem, rozumiem, masz mocną wiarę.

A mój Rzym jest tam, gdzie Francesco Totti

Sam wygłaszasz czyjeś poglądy a mnie oskarżasz, że to robię. Okej, zróbmy eksperyment. Pokaż mi osobę publiczną, która publicznie wszem i wobec ogłasza, że nie ma pojęcia czy był zamach czy nie, albo czy ten czy tamten popełnił samobójstwo Konia z rzędem A potem drugie pytanie: jaki interes KTOKOLWIEK mógłby mieć wygłaszając takie poglądy? Odpowiedź: Tylko ci którzy mają PEWNOŚĆ są rzecznikami czyichś interesów. Ty jesteś jednym z nich, choć pewnie nieświadomie.
Stare 07-05-2012, 22:03   #48
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
Z kolei dla niektórych na tym forum, jakby nie było świata poza PIS'em.
...mnie nie chodzi o PiS. Tylko o mentalność. Akurat dzisiaj tą mentalność reprezentuje Kaczyński i jego partia. Kiedyś inne postaci. O mentalność życia w ciągłym strachu i zagrożeniu. PiS jest reprezentacją tych postaw więc nie dziw się, że gdy mówisz, piszesz i boisz się jak PiS to z PiSem jesteś kojarzony.
Stare 07-06-2012, 16:37   #49
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
...mnie nie chodzi o PiS. Tylko o mentalność. Akurat dzisiaj tą mentalność reprezentuje Kaczyński i jego partia. Kiedyś inne postaci. O mentalność życia w ciągłym strachu i zagrożeniu. PiS jest reprezentacją tych postaw więc nie dziw się, że gdy mówisz, piszesz i boisz się jak PiS to z PiSem jesteś kojarzony.
Gdzie mówię jak PIS na przykład? Uważam, że sobie to wyssałeś z palca po prostu. A bierze się to stąd właśnie, że niektórzy ludzie dzisiaj mają tego typu fobie. Jedni wszędzie widzą pisowców (albo wydaje im się, że ktoś gada jak pisowiec) inni tuskowców. Wynika z tego co piszesz, że nie można się odezwać i wypowiedzieć swojej opinii, bo jeśli przypadkiem będzie zbieżna z tym co mówią pisowcy, to się jest skreślonym. Zabawne

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że gdybym moje poglądy, tak jak je tu przedstawiam, w identycznej formie (czyli że mam pewne podejrzenia), zaprezentował na spotkaniu pisowców, to by mnie wzięli za tuskowca. Byłoby oburzenie, że jeszcze mam jakieś wątpliwości, że przecież sprawa jest oczywista. I gdzie ja mam się biedny podziać? Wszędzie ekstremiści

Niczym się nie różnicie od pisowców, tylko przeginacie w drugą stronę.

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 07-06-2012 o 16:41
Stare 07-06-2012, 18:14   #50
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Ja nie napisałem że Ty piszesz jak PiS. Ja napisałem że PiS reprezentuje teraz ludzi o takich poglądach jak ty. Krótko pisząc PiS mówi jak Ty piszesz. Ot i tyle...

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania