Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Co tam w kraju

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 05-21-2012, 19:44   #1
wyclef+brzoza
General

Domyślnie kulisy rządowego sukcesu

Jak słyszę Komorkowskiego, żeby dróg nie blokować, bo Euro to święto narodowe, to...

http://www.youtube.com/watch?v=wPz7zAawOE8
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 05-21-2012, 20:01   #2
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Brzoza, zaloz sobie jeden temat w ktorym bedziesz anty-propagande wrzucal. Po co zakladac x jak to i tak jedna i ta sama spiewka.
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-22-2012, 06:06   #3
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Hmmm nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie. Nie wiem po co. A jednak lubię to robić.I zgadzam się, niestety jest to ciągle ta sama spiewka...
Stare 05-22-2012, 08:14   #4
tidididi
General

Miasto: Kraków
Domyślnie

Suuuchar.
Stare 05-22-2012, 11:51   #5
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Prawda jest taka, że to jest masakra co się dzieje. Może jeszcze sam fakt, że się nie płaci kontrahentom nie jest sam w sobie taki dziwny. Ale odnoszę wrażenie, że skala tego i nasilenie jest dość duże. To jest zabijanie przedsiębiorczości i szans na rozwój Polski, która tkwi w ludziach prowadzących te firmy podwykonawcze, bo to z nich mogłaby się kiedyś wykluć polska Skanska. Ale się nie wykluje, bo się u nas faworyzuje zagraniczne koncerny a polskich przedsiębiorców rucha w dupę. I jeszcze się robi propagandę sukcesu jak za PRL. Rzygać się chce.
--------------------------------------------------------------------------------
- - Automatycznie połączona wiadomość - -
- - zamiast pisać jeden post pod drugim używaj przycisku EDYTUJ --
--------------------------------------------------------------------------------
Jakoś nie potrafię na to pozostać obojętny.

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 05-22-2012 o 11:51 Powód: Autołączenie postów
Stare 05-30-2012, 17:37   #6
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza Zobacz Wiadomość
Prawda jest taka, że to jest masakra co się dzieje. Może jeszcze sam fakt, że się nie płaci kontrahentom nie jest sam w sobie taki dziwny. Ale odnoszę wrażenie, że skala tego i nasilenie jest dość duże. To jest zabijanie przedsiębiorczości i szans na rozwój Polski, która tkwi w ludziach prowadzących te firmy podwykonawcze, bo to z nich mogłaby się kiedyś wykluć polska Skanska. Ale się nie wykluje, bo się u nas faworyzuje zagraniczne koncerny a polskich przedsiębiorców rucha w dupę. I jeszcze się robi propagandę sukcesu jak za PRL. Rzygać się chce.
- - Automatycznie połączona wiadomość - -
- - zamiast pisać jeden post pod drugim używaj przycisku EDYTUJ --
Jakoś nie potrafię na to pozostać obojętny.
Jesteś totalnym ignorantem, ale czemu się dziwić skoro rząd Tuska ma tak słaby PR, że nawet z nielicznych swoich sukcesów, jak dajmy na to budowa dróg, nie potrafi zrobić użytku. Na początek polecam lekturę u kogoś, kto tematem budowy autostrad w Polsce interesuje się od wielu lat. W bardzo przystępny sposób możesz dowiedzieć się o historii budowy np: A2. Ukończenie takiej inwestycji przed terminem to w naszym kraju ewenement do tej pory niespotykany.

http://wo.blox.pl/2012/05/Jak-laczon...-Konotopa.html
http://wo.blox.pl/2012/05/O-nagrodac...strade-A2.html
http://wo.blox.pl/2011/08/W-obronie-Grabarczyka.html
http://wo.blox.pl/2011/07/Dzieje-bud...strady-A2.html
Stare 05-30-2012, 22:28   #7
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Nie bardzo widzę w czym mi zaprzeczyłeś... Ale ok, jestem ignorantem, przyjmuję ten fakt na wiarę

Więc tak. Budowa któregoś tam odcinka to ogromny sukces, niezwykłe dokonanie itd. Po informacje jakim kosztem odbył się ten sukces odsyłam do moich linków. Można powiedzieć, że w tej kwestii gonimy ostro kraje trzeciego świata ze względu na to jak się u nas traktuje rodzime firmy i jak się to ma do traktowania zagranicznych koncernów.

Z kole ta cała szopka i propaganda sukcesu przywodzi mi na myśl różne autorytarne rządy z historii i wielkie zrywy w stylu sportowców z NRD, olimpiady Hitlera czy północno-koreańskich defilad. U nas buduje się autostrady po trupach przedsiębiorczych Polaków.
Stare 05-31-2012, 07:06   #8
KaT
General

Domyślnie

Dla ułatwienia - jesteś totalnym ignorantem bo:
1. Najwyraźniej nie wiesz jak działa ustawa pt: Prawo zamówień publicznych.
2. Powtarzasz za innymi ignorantami kłamstwa o wysokiej cenie dróg. Szczegóły znajdziesz w podanych przeze mnie linkach. Jak zapewne wiesz nierzetelność lub zła wola wystarczy, aby zafałszować statystyki np: porównują cenę kompletnej autostrady z ceną samej drogi, bez towarzyszącej jej infrastruktury.
3. Ubolewasz nad rodzimymi firmami, które muszą zapłacić VAT od niezapłaconych przez podwykonawców GDDKiA faktur. Przecież jesteś wolnorynkowcem, więc co ci do tego, że w wyniku współpracy firm A i B, jedna z nich zbankrutuje? Kogo wg. wolnorynkowca trzeba obarczyć winą za to, że Firma X nie zabezpieczyła swojej inwestycji np: bankową gwarancją zapłaty i w wyniku tego zbankrutowała? Powtarzasz tylko populistyczne nagłówki z portali.
4. Nie ma żadnej propagandy sukcesu i to jest właśnie największy błąd obecnej ekipy, bo to co udało się osiągnąć w ciągu ostatnich 5 lat w kwestii budowy sieci autostrad to naprawdę ogromny sukces i zasługuje na pochwałę.

Jak masz jakieś konkretne argumenty na poparcie swoich tez to streść je proszę o pojedynczych zdaniach, najlepiej popartych danymi. Wtedy będę mógł po kolei się do nich ustosunkować.

Ostatnio edytowany przez KaT : 05-31-2012 o 07:14
KaT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 05-31-2012, 22:02   #9
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

1. Pewnie że nie wiem i nic mnie to nie obchodzi. Ja krytykuję system i żadnego debilnego prawa nie traktuję jak prawdy objawionej. Najwyraźniej nie masz świadomości, że wszystkie prawa tego świata stworzone zostały przez kogoś i dla kogoś.
2. Pisząc o cenie nie miałem na myśli pieniędzy, tylko okaleczenie ducha przedsiębiorców wśród Polaków. Solą tej ziemi nie są bankierzy i prawnicy (Twoi główni idole sądząc z Twoich wypowiedzi), tylko pracujący ludzie, którzy ciężko pracują i którzy coś produkują i którzy są przez wyżej wymienionych (i jeszcze przez polityków) ostro dymani, co najwyraźniej Ci nie przeszkadza. Może jesteś takim samym pasożytem - nie wiem.
3. Nie myl wolnorynkowca z debilem. Z resztą najwyraźniej nie jestem wolnorynkowcem i wiem, że nacjonalizm jest potrzebny i pożyteczny, z resztą jest praktykowany przez większą część świata za wyjątkiem głupich i zakompleksionych Polaków.
4. Już napisałem - tylko jakim kosztem.

Możesz zaklinać rzeczywistość, ale jej nie zmienisz. Polska to kraj trzeciego świata, piaskownica rządów liczących się państw oraz zagranicznych koncernów.

http://www.rp.pl/artykul/17,884987-P...epokonani.html
Stare 06-01-2012, 10:28   #10
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
1. Pewnie że nie wiem i nic mnie to nie obchodzi. Ja krytykuję system i żadnego debilnego prawa nie traktuję jak prawdy objawionej. Najwyraźniej nie masz świadomości, że wszystkie prawa tego świata stworzone zostały przez kogoś i dla kogoś.
Jak nie podoba Ci się system to wyemigruj lub staraj się go zmienić. Jaki związek z tym, że ktoś w tym systemie chciał robić interesy i popełnił błąd, który doprowadził go do bankructwa, ma obecna władza? W tej kwestii nic się podczas kadencji PO nie zmieniło. Nie ma biznesu bez ryzyka.

Cytat:
2. Pisząc o cenie nie miałem na myśli pieniędzy, tylko okaleczenie ducha przedsiębiorców wśród Polaków. Solą tej ziemi nie są bankierzy i prawnicy (Twoi główni idole sądząc z Twoich wypowiedzi), tylko pracujący ludzie, którzy ciężko pracują i którzy coś produkują i którzy są przez wyżej wymienionych (i jeszcze przez polityków) ostro dymani, co najwyraźniej Ci nie przeszkadza. Może jesteś takim samym pasożytem - nie wiem.
Dla mnie polski duch przedsiebiorczości, to duch wąsatego biznesmena, który kombinuje jak może, żeby nie zapłacić podatku(np latami wykazuje stratę) ani ZUS(zatrudniając ludzi jedynie na umowy cywilnoprawne). Zresztą co ma duch przedsiębiorczości do tego, że nieznajomość prawa szkodzi? Czy tych kilku przedsiębiorców nie powinno dla własnego interesu być zaznajomionych dokładnie z ustawą o podatku VAT, a konkretnie z faktem, że podatek odprowadza się od faktur wystawionych, ale niekoniecznie zapłaconych? W takiej sytuacji, jak tych kilku podwykonawców, podwykonawcy GDDKiA(DSS, COVEC) co roku znajduje się wiele firm, którym ktoś nie zapłacił, a VAT od wystawionej faktury trzeba zapłacić. Jakoś nad nimi nie płaczesz, podobnie jak nie płacze nad nimi PiS i popierające go media. A wiesz dlaczego? Bo sami zbudowali 1(sic!) kilomentr A2, a Grabarczyk 1/3(200 paredziesiąt km). Gdyby nie rządu PiS i minister Polaczek, to A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą jeździlibyśmy w 2009 lub najpóźniej w 2010 roku.

Cytat:
3. Nie myl wolnorynkowca z debilem. Z resztą najwyraźniej nie jestem wolnorynkowcem i wiem, że nacjonalizm jest potrzebny i pożyteczny, z resztą jest praktykowany przez większą część świata za wyjątkiem głupich i zakompleksionych Polaków.
Jak ich wcale nie mylę, bo w sumie mógłbym między nimi postawić znak równości

Cytat:
4. Już napisałem - tylko jakim kosztem.

Możesz zaklinać rzeczywistość, ale jej nie zmienisz. Polska to kraj trzeciego świata, piaskownica rządów liczących się państw oraz zagranicznych koncernów.

http://www.rp.pl/artykul/17,884987-P...epokonani.html
Co ma niby wynikać z tego, że kilku przesiębiorców, którzy wpadli w kłopoty zorganizowało konferencję? Czym to się różni od demonstracji górników, czy innych grup, które walczą o prawa i przywileje, które ktoś im chce słusznie odebrać? Logiczne, że będą protestować. W podanym linku nie ma żadnych merytorycznych treści, czy zarzutów, do których można by się odnieść. Jeżeli ceną za zbudowanie autostrad w tym kraju ma być bankructwo kilku firm, które nie zabezpieczyły swoich inwestycji, to jakoś z tym będę żył. Powtórzę - nie ma biznesu bez ryzyka.

PS: Czy przeczytałeś dokładnie podane linki? Widzisz gdzieś kłamstwo wymagające sprostowania i masz twarde dane na poparcie swoich słów?

Ostatnio edytowany przez KaT : 06-01-2012 o 10:31
Stare 06-01-2012, 18:50   #11
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał KaT Zobacz Wiadomość
Jak nie podoba Ci się system to wyemigruj lub staraj się go zmienić. Jaki związek z tym, że ktoś w tym systemie chciał robić interesy i popełnił błąd, który doprowadził go do bankructwa, ma obecna władza? W tej kwestii nic się podczas kadencji PO nie zmieniło. Nie ma biznesu bez ryzyka.
A czy ja gdzieś napisałem, że to obecna władza? Takie sobie założenie zrobiłeś? No ale nie wiem, może jednak coś jest na rzeczy, skoro tak twierdzisz Na pewno nie za dobrze wygląda jak udupieni przez POLSKIE PANSTWO przedsiębiorcy robią konferencję i nikt z władz nie raczy ruszyć dupy. To stawia pod znakiem zapytania ich intencje... Nie za dobrze to wygląda i nie za dobrze to wróży.

Autostrada jest zbudowana, więc twierdzisz, że jest sukces. A ja mówię, że skoro POLSCY przedsiębiorcy nie dostali zapłaty a głównym inwestorem był POLSKI rząd to sukcesu nie ma. Powołujesz się na prawo jakbyś nie miał własnego rozumu.

Jeśli chodzi o emigrację, to już to zrobiłem. Niewiele mogę zrobić, ale to co mogę robię w dalszym ciągu, choćby na tym forum. Ale jak widzisz nie jest łatwo. Napotykam tu na opór ludzi, którzy patologie i skandaliczne sytuacje nazywają normalnością. Każdy kto wracał z zagranicy mówił mi, że to normalnością nie jest, więc postanowiłem sam się przekonać.

Cytat:
Dla mnie polski duch przedsiebiorczości, to duch wąsatego biznesmena, który kombinuje jak może, żeby nie zapłacić podatku(np latami wykazuje stratę) ani ZUS(zatrudniając ludzi jedynie na umowy cywilnoprawne). Zresztą co ma duch przedsiębiorczości do tego, że nieznajomość prawa szkodzi? Czy tych kilku przedsiębiorców nie powinno dla własnego interesu być zaznajomionych dokładnie z ustawą o podatku VAT, a konkretnie z faktem, że podatek odprowadza się od faktur wystawionych, ale niekoniecznie zapłaconych? W takiej sytuacji, jak tych kilku podwykonawców, podwykonawcy GDDKiA(DSS, COVEC) co roku znajduje się wiele firm, którym ktoś nie zapłacił, a VAT od wystawionej faktury trzeba zapłacić. Jakoś nad nimi nie płaczesz, podobnie jak nie płacze nad nimi PiS i popierające go media. A wiesz dlaczego? Bo sami zbudowali 1(sic!) kilomentr A2, a Grabarczyk 1/3(200 paredziesiąt km). Gdyby nie rządu PiS i minister Polaczek, to A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą jeździlibyśmy w 2009 lub najpóźniej w 2010 roku.
Właśnie że płacze. Tak jak napisałeś, co roku wielu przedsiębiorców jest w takiej sytuacji i co roku pada wiele firm. Pada przez głupie prawo, na które się powolujesz, przez chory system, który tak wychwalasz i przez urzędników, dla których duchem prawa (termin formalny) nie jest rozwój Polski tylko u"PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP"nie firmy że wszystkimi pracownikami, których zatrudnia.

Cytat:
Jak ich wcale nie mylę, bo w sumie mógłbym między nimi postawić znak równości
Tak czy inaczej zdecydowanie brakuje w poczynaniach naszych polityków nacjonalizmu.

Cytat:
Co ma niby wynikać z tego, że kilku przesiębiorców, którzy wpadli w kłopoty zorganizowało konferencję? Czym to się różni od demonstracji górników, czy innych grup, które walczą o prawa i przywileje, które ktoś im chce słusznie odebrać? Logiczne, że będą protestować. W podanym linku nie ma żadnych merytorycznych treści, czy zarzutów, do których można by się odnieść. Jeżeli ceną za zbudowanie autostrad w tym kraju ma być bankructwo kilku firm, które nie zabezpieczyły swoich inwestycji, to jakoś z tym będę żył. Powtórzę - nie ma biznesu bez ryzyka.
odpisalem wyżej
Cytat:
PS: Czy przeczytałeś dokładnie podane linki? Widzisz gdzieś kłamstwo wymagające sprostowania i masz twarde dane na poparcie swoich słów?
Były troszkę nie na temat, który ja poruszam. Za dużo wątków w dyskusji nie służy jej za bardzo.
Stare 06-01-2012, 20:05   #12
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Cytat:

Właśnie że płacze. Tak jak napisałeś, co roku wielu przedsiębiorców jest w takiej sytuacji i co roku pada wiele firm. Pada przez głupie prawo, na które się powolujesz, przez chory system, który tak wychwalasz i przez urzędników, dla których duchem prawa (termin formalny) nie jest rozwój Polski tylko u"PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP"nie firmy że wszystkimi pracownikami, których zatrudnia.

Taki system obowiązuje od początku wprowadzenia VATu i (o zgrozo) działa.
Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to umiejętność przewidzenia możliwości wystąpienia takich sytuacji - nie ma znaczenia czy to mała czy duża firma - i albo utrzymanie koniecznych zapasów gotówki albo ubezpieczenie kontraktu. To norma. Znam to z autopsji, obserwowałem kiedyś swoich rodziców, teraz mam własne doświadczenia.
Prawdziwym problemem są polskie sądy - a właściwie głupi, niedouczeni i oderwani od rzeczywistości sędziowie. To przez nich upadają firmy, bo latami walczą o należne pieniądze - od kontrahentów lub państwa. Sprawy gospodarcze w sądach powinny kończyć się w czasie 3 miesięcy, maksymalnie 6 miesięcy.

I na koniec - Brzoza - przejedź się po Polsce i na własne oczy zobacz, ile się buduje.
Stare 06-02-2012, 13:37   #13
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Na oba argumenty odpowiem tak: jakoś to działa, ale jest ogromne pole do poprawy. Skoro ja opisuje patologie, to nie przemawia do mnie argument, że się buduje i wogle jakoś to działa i w ogóle przecież nie pomarlismy z głodu. Polacy dają radę pomimo marnych rządów i w żadnym przypadku nie dzięki nim. Podobno mamy gonić Europę a do tego nie wystarczy fakt, że jakoś tam dajemy radę. To jest minimalizm.

A jeśli chodzi chodzi o opinie o sytuacji w Polsce, to przyjmuję do wiadomości, że według Was jest spoko ale spotykam też wiele skrajnie przeciwnych opinii.
Stare 06-02-2012, 20:36   #14
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

A które rządy masz na myśli pisząc "marne"?
Stare 06-04-2012, 08:38   #15
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Mogę wskazać zarówno negatywy jak i pozytywy wszystkich ekip. A walka z administracją publiczną, korporacjami zawodowymi czy zmiana prawa często napotyka na ogromny opór - i ja to rozumiem. Ale trzeba próbować, albo zmienić zawód na taki, który się umie lepiej wykonywać.
Stare 06-08-2012, 12:03   #16
KaT
General

Domyślnie

Nie tylko mali przedsiębiorcy się przejechali na kontraktach związanych z autostradami i stadionami. Ile w tym winy rządu? Zero.

http://trystero.blox.pl/2012/06/Kilk...uacji-PBG.html
Stare 06-08-2012, 12:13   #17
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Ok czyli wychodzi na to, że prawo mamy "PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP"owe, ale winnych brak. Można i tak:-) Swoją droga niezła szopka ponoć była na TVN24. Tusku odbierał A2 niczym Gierek czy inny Mao

Dobra, czas jechać pod stadion. Koko koko tramwaj spoko!

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 06-08-2012 o 12:16
Stare 06-08-2012, 13:37   #18
KaT
General

Domyślnie

Czy ty w ogóle czytałeś analizę z linka? Chyba nie, skoro napisałeś to, co napisałeś.

Niezła szopka to była jak JarKacz z Polaczkiem odbierał odcinki wybudowane przez SLD, do których sami nawet palca nie przyłożyli. PO jest pierwszą w historii naszego kraju ekipą odbierającą od wykonawcy odcinek autostrady, na którą sama pozyskła fundusze, rozpisała przetarg i załatwiła DŚU oraz inne formalności. Za to należy się PR-owy event w postaci przecinania wstęgi. Zresztą to chyba 1 albo 2 taki event od początku rządów PO. Mówienie o szopce to zwykłe kłamstwo.

Ostatnio edytowany przez KaT : 06-17-2012 o 09:34
Stare 06-08-2012, 13:49   #19
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Pewnie że nie czytałem Nie mam chwilowo na to czasu i ochoty.

Szopka pozostanie szopką a Kat pozostanie agitatorem jednej z partii
Stare 06-08-2012, 15:29   #20
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Pewnie że nie czytałem Nie mam chwilowo na to czasu i ochoty.

Szopka pozostanie szopką a Kat pozostanie agitatorem jednej z partii
Nie mów (pisz) płaszczakiem - przedstawianie faktów to nie agitacja, to fakty.

Mam wrażenie, że z was dwóch, to nie Kat uprawia agitację.
Stare 06-08-2012, 16:47   #21
srk76
Lieutenant General

Miasto: Dąbrowa Górnicza
Domyślnie

Cytat:
Napisał BrYK Zobacz Wiadomość

Mam wrażenie, że z was dwóch, to nie Kat uprawia agitację.
Nie tylko ty odnosisz takie wrażenie

"Pewnie że nie czytałem Nie mam chwilowo na to czasu i ochoty."

...a to o tym świadczy.
Stare 06-14-2012, 17:52   #22
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

O ignorancji

Nie wiem gdzie Wy to widzicie. Jak tylko skrytykuję rząd PO, to Kat go broni. No ale cóż, może po prostu każda krytyka rządu jest obiektywnie nieuzasadniona, ja nigdy nie mam racji a Kat jest zawsze obiektywny Kat jest też jedynym, który tutaj wspomina o PIS'ie czy innych partiach... A ja po prostu krytykuję rząd a czasami nawet nie rząd tylko prawo. Niesłusznie oczywiście

Przeczytałem pobieżnie artykuł i jakieś tam refleksje mam. Oprócz wielu drobnych firm upadła też jedna duża. Także polska. Że tak powiem: nie widzę powodów do radości. Tak jak wcześniej pisałem: wszystko pięknie pobudowane, ale jakim kosztem? Żeby się pięknie pokazać przez jeden miesiąc i pobudować nierentowne stadiony zarzynamy własne przedsiębiorstwa. Jak się autostrady nie rozlecą za 10 lat (albo za 2), to będzie w tej sytuacji rzeczywiście wielki sukces.

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 06-14-2012 o 17:57
Stare 06-15-2012, 09:09   #23
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie

Broni go, bo ten rząd zrobił więcej niż mniej. Stadiony są najtańsze z możliwych przy cenach surowca i półproduktów czasem o kilkadziesiąt, czasem kilka razy wyższych niż jeszcze parę lat temu. Poszukaj cen obiektów w innych krajach ( już nie będę mówić o arabach, którzy będą chłodzić obiekty płaszczem wodnym, ale oni mają inne pieniądze czarne... )

Jak słyszę takich demagogów jak Ty czy inni co mówią "ten co go zabili, bo chciał dla ludzi" to mnie przekręca normalnie w kiszkach i pytam sam siebie - jak można być tak głupim. Z rozmowy na budowie, gdzie obecnie prowadzę instalację, z szefem tynkarzy, wynikało że Palikot i Wałęsa to zakała narodu, wszyscy politycy to świnie i nieroby, że na pewno wyciągają więcej dużo niż 10 tysięcy, bo komu by się chciało tam jeździć do Warszawy, ale ŚP Lech Kaczyński to był mąż stanu, ostatnia nadzieja tego kraju na normalność. I w ogóle najmniejsze zło z wszystkiego to PiS, bo przecież to partia nastawiona na Polaków, na patriotyzm. No k......., tego się nie dało słuchać.

Najlepiej, dać policjantom, dać pielęgniarkom, dać górnikom, dać nauczycielom, żeby wszystkim żyło się lepiej, praca do 60 roku życia, rolnicy powinni być zwolnieni całkowicie z podatku i składek społecznych, bo przecież to podstawa wyżywić naród i budować Polską wieś. Do tego dotować zakłady, które są podstawą naszego przemysłu, armii nigdzie nie wysyłać, niech chłopaki pierdzą w stołek i grają w karty w koszarach, bo przecież na misji mogą stracić życie. Firmy umowy muszą dawać pracownikom z obowiązku itd itp.... i za 5 lat nie ma Polski. Coraz bardziej myślę Panie Brzoza ześ jest troll i tyle. Napisałbym Ci coś, jak mógłbyś się wyleczyć, ale by mi tu bana dali zaraz.
Stare 06-15-2012, 12:51   #24
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

No pięknie. Walnales monolog o panu Zenku z budowy po czym podsumowales, że powinienem się leczyć. Tak właśnie wygląda dialog w Polsce. Po co się słuchać nawzajem, skoro przecież mamy stereotypy i można pójść na latwizne.

Czyli wnioski są takie: osoba krytykujaca rząd PO jest agitatorem PISu a osoba broniąca PO nie jest agitatorem PO. Nawet jeśli to osoba broniąca PO trzy razy częściej używa słów "PIS" i "Kaczyński". Nie mogę się oprzeć tej logice, przekonaliscie mnie Czyli generalnie PISu chwalić nie wolno ZA NIC, bo to automatycznie oznacza, se się jest Zenkiem z budowy i totalnym ciemniakiem. Ok now I get it!
Stare 06-15-2012, 13:03   #25
-misiu
General

Domyślnie

Czytac sie tego nie da Brzoza. Masz tak niespojny system argumentacji, przechodzacy od ladnie podanych faktow do dzieciecego obrazania sie.

I jeszcze masz czelnosc pisac o "dialogu".

Wiele razy musialem sie powstrzymywac od brania udzialu w twoich dyskusjach. Tym razem mi sie nie udalo.

Steam - Muzyka - Poprzednio

Ostatnio edytowany przez -misiu : 06-15-2012 o 13:06
-misiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-15-2012, 13:19   #26
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Ty za to jesteś slicznym przykładem braku obiektywizmu. Twój komentarz wynika tylko z faktu, że się że mną nie zgadzasz. Dlatego napisałeś, że mam niespojny system argumentacji a już nie zauwazyles, że qhash napisał jeden akapit na temat i dwa o panu Zenku z budowy i Lechu Wałęsie
Stare 06-15-2012, 15:22   #27
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
No pięknie. Walnales monolog o panu Zenku z budowy po czym podsumowales, że powinienem się leczyć. Tak właśnie wygląda dialog w Polsce. Po co się słuchać nawzajem, skoro przecież mamy stereotypy i można pójść na latwizne.

Czyli wnioski są takie: osoba krytykujaca rząd PO jest agitatorem PISu a osoba broniąca PO nie jest agitatorem PO. Nawet jeśli to osoba broniąca PO trzy razy częściej używa słów "PIS" i "Kaczyński". Nie mogę się oprzeć tej logice, przekonaliscie mnie Czyli generalnie PISu chwalić nie wolno ZA NIC, bo to automatycznie oznacza, se się jest Zenkiem z budowy i totalnym ciemniakiem. Ok now I get it!
To wal fakty o:
- polityce zagranicznej PiS i byłego Prezydenta (krytykowałeś polit. zagr. PO)
- autostradach
- alternatywnym rozwiązaniu sukcesu jakim jest wydłużanie życia
- wydatkach na oświatę, służbę zdrowia w ciągu ostatnich 10 lat,

Powtórzę jeszcze raz: fakty.
Stare 06-17-2012, 20:18   #28
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

I tu jest pies pogrzebany. Od kilku lat bez przerwy jak coś napiszę złego o rządzie PO, to wyjeżdżacie mi z PIS'em. "PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP" mnie PIS obchodzi, ja nie jestem z PIS'u. Ja chcę mieć możliwie najlepszy rząd. A żeby mieć dobry rząd trzeba go krytykować i od niego wymagać. Na tym polega demokracja.

Fakty w obecnej sytuacji dla mnie są takie, że ogłasza się wszem i wobec wielki sukces i igrzyska. A masowo padają firmy, które się do tego przyczyniły. Polskie firmy. Po prostu na mój prosty chłopski rozum coś tu jest nie w porządku. Nie widzę powodów do piania z zachwytów, bo po mistrzostwach też jest życie. Sukces ma być sukcesem wszystkich Polaków a nie Laty, UEFA czy PO.

Zmiany tematu też wątkowi nie służą. Nie wiem czy kiedykolwiek na jakimkolwiek forum zaistniało coś takiego jak "polityczna" merytoryczna dyskusja zakończona jakimiś wnioskami. Ale wiem, że wrzucanie do wątku o autostradach wydatków na oświatę za SLD popycha nas w kierunku forumowego chaosu
Stare 06-17-2012, 21:05   #29
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Chcesz merytorycznej dyskusji to odpisuj merytorycznie.

Dla ułatwienia:
- piszesz, że były Prezydent załatwiłby lub zrobiłby lub byłby - bo teraz PO i obecny Prezydent nie potrafią lub nie chcą lub nie mogą - pytany o przedstawienie faktów, odpisujesz ogólnikami lub piszesz, że nie interesowałeś się wcześniej polityką lub nie wiesz. Zdarza Ci się nawet pisać, że w wypadku smoleńskim musi coś być, bo poprzedni Prezydent był niewygody dla części środowisk Polski/międzynarodowych - ale faktów nie podajesz.
- zapytany o fakty dotyczące gospodarki lub budowy dróg i innej infrastruktury albo nie podajesz żadnych albo piszesz o igrzyskach albo nie odpisujesz. Podaj proszę dane, że obecnie jest gorzej niż było wcześniej (bo to nie raz stwierdziłeś).
- wydatki na oświatę lub służbę zdrowia to zło, podaj proszę więc wydatki na autostrady. Gdy to uznasz za manipulację (bo unia, bo igrzyska, bo świstaki) podaj liczby (w ujęciu rocznym lub kwartalnym) liczbę umów, decyzji środowiskowych, uzgodnień projektowych, które udowodnią, że obecnie jest źle
- pokarz, że dyletanctwo obecnego rządu ma wpływ na upadki firm, i wyjaśnij na czym to dyletanctwo polega, bo ja mogę podać listę przepisów, dzięki którym obecnie łatwiej prowadzi się działalność gospodarczą. W swojej odpowiedzi, weź pod uwagę merytoryczny opis sytuacji z linków, które podają tutaj ludzie.

Do faktów zawartych w Twoich odpowiedziach odniosę się merytorycznie, bez dotykania polityki.
Stare 06-18-2012, 08:21   #30
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Temat byłego prezydenta to inny topic, więc nawet jeśli jest merytorycznie, to nie na temat.

Nigdzie nie pisałem, że PIS lepiej budował drogi.

Poruszasz tysiąc wątków, a cały czas pomijasz prosty fakt - mistrzostwa, które miały być szansą dla wszystkich, okazały się dla wielu końcem. Coś jest nie w porządku. I tyle. Oceniam sytuację z patriotycznego punktu widzenia. Tyle razy powtarzacie, że dzisiejszy patriotyzm to nie powinna być retoryka wojenna, tylko działania u podstaw, a tu co? Ci co działają u podstaw dostają po dupie a zyski idą do UEFA. I pan Lato dostaje premię od UEFA za negocjacje kontraktów, czyli wydymanie swoich. Jak w kraju trzeciego świata, jak w jakiejś kolonii. Wstyd.

A przyczyna upadków firm? Naprawdę.trzeba schodzić na taki poziom? Co to za różnica? Naprawdę byłbym zadowolony, gdyby obecny rząd powiedział: "ok pobudowalismy drogi, ale popełniliśmy też jakieś błędy, bo popadaly polskie firmy, które je budowały. Przyjrzymy się temu i to naprawimy, żeby w przyszłości to się nie zdarzyło". Tak się jednak nie dzieje, co jest dla mnie sygnałem, że są zadowoleni z tej sytuacji. A ja nie.
Stare 06-18-2012, 18:58   #31
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Szkoda, że dopiero teraz zaczynasz dostrzegać, że w Polsce upadają firmy. I przez kilka nagłośniony spraw oceniasz całość zmian.

Może trochę statystyki? Jakieś porównanie rok do roku aby obraz był pełny?
Stare 06-18-2012, 19:41   #32
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Bynajmniej nie twierdzę, że wcześniej było lepiej. Źle się dzieje od bardzo dawna. Polska firma pada przez to, że musi zapłacić podatek od pieniędzy, których nie otrzymała wykonując prace w ramach inwestycji, w której inwestorem jest państwo polskie. Jest źle a rządu na to odpowiada tylko propagandą sukcesu. Nie bez powodu się mówi, że PO to tylko PR.

Ja mam świadomość, że łatwiej jest na takie rzeczy machnąć ręką, zbagatelizować, pocieszyć się widokiem zbudowanych dróg czy stadionów czy zwykłymi przyjemnościami dnia codziennego - bo nie jest źle, a właściwie jest całkiem fajnie. Ja bynajmniej nie znajduję w wałkowaniu tego tematu przyjemności. Ale od tych wszystkich "szczegółów" i drobnostek zależy to czy będzie się u nas dalej polepszać. Z potencjałem i przedsiębiorczością Polaków powinniśmy gonić UE w zastraszającym tempie a jest co najwyżej średnio.
Stare 06-19-2012, 09:59   #33
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Bynajmniej nie twierdzę, że wcześniej było lepiej. Źle się dzieje od bardzo dawna. Polska firma pada przez to, że musi zapłacić podatek od pieniędzy, których nie otrzymała wykonując prace w ramach inwestycji, w której inwestorem jest państwo polskie. Jest źle a rządu na to odpowiada tylko propagandą sukcesu.
A który przepraszam rząd zdecydowałby się na ratowanie PRYWATNEJ firmy, która wpadła w kłopoty finansowe z powodu własnej niefrasobliwości? SLD? PiS?
Przypomnę tylko, że obecną formę ustawy Prawo zamówień publicznych tj. faworyzowanie kryterium cenowego(co prowadzi do dumpingowych cen i w efekcie do niepłacenia podwykonawcom, a czasami nawet do bankructwa głównego wykonawce vide PGB) zawdzięczamy PiS(strach przed mitycznym układem). Analogiczne bankructwo wykonawcy S1 w 2006 zablokowało inwestycję na rok, więc oddanie chińskiego odcinka 1-2 miesiące po terminie słusznie zasługiwało na pochwałę(i nagrodę dla urzędników Grabarczyka). Gdybyś chociaż raz przeczytał coś na ten temat u kogoś, kto interesuje się tematem, to może nie powtarzałbyś w kółko tych samych kłamstw. Ale ty przecież nie czytasz, tylko na bieżąco wyrabiasz sobie opinię o tym w jakim to dzikim kraju żyjemy.

Cytat:
Nie bez powodu się mówi, że PO to tylko PR.
Ordynarne kłamstwo. Mówią tak tylko JarKacz i jego klakierzy.
Stare 06-19-2012, 10:40   #34
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Strasznie się powtarzasz z tym "to nie wina PO". Ja twierdzę, że źle się dzieje. A Ty że to nie wina obecnego rządu. Ale jeśli to jest odpowiednio dobre wytłumaczenie, to odpowiedz mi na pytanie: po co nam rząd? I dlaczego rząd nie mówi, że nie powinny polskie firmy padać z powodu ścigania ich (moralnie) niesłusznie przez polskie urzędy skarbowe z powodu inwestycji finansowanych przez polski rząd. Niechby powiedzieli, że to wina PIS i że oni to naprawią. Wtedy byłbym happy i ich z tego za jakiś czas rozliczył. Skoro tak nie robią, to oznacza, że są z tej sytuacji zadowoleni. A ja nie.

Natomiast jedyną reakcją PO jest brak reakcji i działania PRowe. W tym kontekście coś co według Ciebie jest ordynarnym kłamstwem wydaje się być raczej smutną rzeczywistością. W końcu rozmawiamy o faktach, nie wymyśliłem sobie tego.

Strasznie rozpaczliwie zabrzmiały te "ordynarne kłamstwa". Zaczynam nabierać przekonania, że próbujesz robić wszystkich w ch*** i po prostu agitujesz tu na tym forum na rzecz PO.
Stare 06-19-2012, 11:17   #35
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

Kłótnia fanboy'a PO, który nie przełknie nawet zasłużonej krytyki swojej ulubionej partii i antyfana PO, który nie pogodzi się z nawet najmniejszym sukcesem ich rządów.

Dawać popcorn, bo to przepychanie się bzdurami z jednej i drugiej strony jest lepsze niż telewizja
This terrible silence stops me
Trooper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-19-2012, 12:55   #36
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cieszę się, że Ci się podoba Ale ja przyznałem przecież, że z drogami jest sukces. Z tym że skomentowałem to słowami "tylko jakim kosztem" (co stawia pod znakiem zapytania czy sukces dalej rzeczywiście jest sukcesem albo przynajmniej czy jest tak duży jak się wydaje jeśli przymknąć oko na te "koszty"). I o tym jest topic. Reszta to OT. Jak zwykle
Stare 06-19-2012, 15:24   #37
qhash
General

Domyślnie

Cytat:
Ty za to jesteś slicznym przykładem braku obiektywizmu. Twój komentarz wynika tylko z faktu, że się że mną nie zgadzasz. Dlatego napisałeś, że mam niespojny system argumentacji a już nie zauwazyles, że qhash napisał jeden akapit na temat i dwa o panu Zenku z budowy i Lechu Wałęsie
Napisałem jeden akapit na temat. Drugi był o właścicielu firmy tynkarskiej ( kilka osób + szef, który też robi), który to mówił o Wałęsie. Nie ja o nim mówiłem. To było przytoczenie wypowiedzi, które miało na celu pokazać, jak idiotycznie ludzie rozumują. Narzekają na obecne i jednocześnie gloryfikują ludzi, którzy tak naprawdę nic bądź niewiele zrobili dla Państwa, a jedynie grają na ludzkiej głupocie i populistycznych hasłach. Aby być do końca szczerym, to w tym akapicie zaliczyłem Ciebie do tego grona osób (gloryfikujących). W trzecim akapicie się już po prostu nabijałem ze sposobów na naprawianie państwa przez niektóre partie prawicowe i "patriotyczne" istniejące w naszym kraju.

Ostatnio edytowany przez qhash : 06-19-2012 o 15:38
qhash jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-19-2012, 16:12   #38
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Ja też w innym topicu nabijałem się z "warszawiaków" głosujących na PO. Są to ludzie kompletnie niedoinformowani, nie posiadający własnego zdania, z wypranymi mózgami a głosują na PO, bo się boją, że ktoś ich weźmie za ciemnogród. Tyle tylko że to jest OT i dyskutując w ten sposób do niczego nie dojdziemy.
Stare 06-19-2012, 21:21   #39
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Trooper Zobacz Wiadomość
Kłótnia fanboy'a PO, który nie przełknie nawet zasłużonej krytyki swojej ulubionej partii i antyfana PO, który nie pogodzi się z nawet najmniejszym sukcesem ich rządów.

Dawać popcorn, bo to przepychanie się bzdurami z jednej i drugiej strony jest lepsze niż telewizja
Swoje projekcje odnośnie moich rzekomych sympatii politycznych zachowaj dla siebie. Jeśli twierdzisz, że krytykowanie PO w zakresie budowy dróg i autostrad jest zasłużone, to czekam na jakieś konkrety.

Ostatnio edytowany przez KaT : 06-19-2012 o 21:26
Stare 06-19-2012, 23:34   #40
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

Cytat:
Swoje projekcje odnośnie moich rzekomych sympatii politycznych zachowaj dla siebie.
Nie, to ty tak zrób. Od początku spiskowych postów brzozy to ty jesteś wielkim obrońcą polityki PO i bronisz ich w dosłownie KAŻDYM poście. Tak więc morda, albo nie zaprzeczaj samemu sobie.

Cytat:
Jeśli twierdzisz, że krytykowanie PO w zakresie budowy dróg i autostrad jest zasłużone, to czekam na jakieś konkrety.
Chociażby z prostego powodu - droga jest budowana w Polsce i (niby) dla Polaków, a większość przetargów wygrywają zagraniczne firmy, które do budowy drogi zatrudniają chińczyków. Ogłasza się to narodowym sukcesem, ale nikomu się nie mówi, że osiągnęło się to kosztem polskich przedsiębiorców.
Faktem jest, że rządy PO uderzają w najbiedniejszą część społeczeństwa. Nie wiem jak ty, ale ja wielkiej kasy nie zarabiam i z bólem odczułem 23%(a dążą do 25%) podatku i podwyższenie wieku emerytalnego. Szczególnie, że w moim zawodzie każdy dzień w pracy może być ostatnim dniem mojego życia. Ale **uj, ważne że szychom żyje się lepiej...

Generalnie dyskusja jest jałowa jak na moje standardy, ale większość postów jest tutaj tak jak mówiłem - fanboy PO przeciw antyfanowi PO. Uważasz że nie masz takich preferencji politycznych ? Udowodnij to. To nie ja bronię(bądź krytykuję) ich rządów z każdym postem.
Stare 06-20-2012, 07:03   #41
qhash
General

Domyślnie

Trooper, więcej afirmacji dla swojego życia, to może te 67 to wcale nie będzie tak krótko.
Stare 06-20-2012, 08:17   #42
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Nie, to ty tak zrób. Od początku spiskowych postów brzozy to ty jesteś wielkim obrońcą polityki PO i bronisz ich w dosłownie KAŻDYM poście. Tak więc morda, albo nie zaprzeczaj samemu sobie.
Sugerowałbym ostrożniejsze korzystanie z kwantyfikatorów typu zawsze, albo nigdy, bo nie jesteś tego w stanie udowodnić. Innymi słowy kłamiesz.
Wydaje mi się, że wrażenie to zapewne wynika z tego, że systematycznie odpowiadam na z reguły bzdurne zrzuty Brzozy. Dotyczą one jednak tylko tych kwestii, w których krytyka PO jest niezasłużona.

Cytat:
Chociażby z prostego powodu - droga jest budowana w Polsce i (niby) dla Polaków, a większość przetargów wygrywają zagraniczne firmy, które do budowy drogi zatrudniają chińczyków. Ogłasza się to narodowym sukcesem, ale nikomu się nie mówi, że osiągnęło się to kosztem polskich przedsiębiorców.
Podobnie jak Brzoza nie masz nawet podstaw merytorycznych, żeby prowadzić ze mną dyskusję w tym temacie. Ale niech już będzie i wyjaśnię po raz n-ty w tym wątku jak to działa.

Przetarg wygrywa z reguły najtańsza oferta, aczkolwiek zdarzają się unieważnienia przetargów, gdy oferta wykonawcy jest podejrzanie niska. Kraj, w którym płaci podatki oferent nie ma tutaj żadnego znaczenia i całkiem słusznie. Przecież gdyby przetarg wygrała rodzima firma, która wykonałaby dany odcinek 2 razy drożej, niż zagraniczna konkurencja, to zaraz podniosło by się larum, że przetarg był ustawiony. Państwo polskie nie jest od tego, żeby robić dobrze polskim firmom poprzez faworyzowanie ich ofert w przetargach. Powinno to robić w zupełnie innych obszarach.
O przyczynach takiego, a nie innego rozpatrywania przetargów pisałem w poprzednim poście. PO żadnego wpływu na to nie miało, gdyż nie dotykali ustawy "Prawo zamówień publicznych".

Cytat:
Faktem jest, że rządy PO uderzają w najbiedniejszą część społeczeństwa. Nie wiem jak ty, ale ja wielkiej kasy nie zarabiam i z bólem odczułem 23%(a dążą do 25%) podatku i podwyższenie wieku emerytalnego. Szczególnie, że w moim zawodzie każdy dzień w pracy może być ostatnim dniem mojego życia. Ale **uj, ważne że szychom żyje się lepiej...
To nie jest żaden fakt, tylko subiektywna opinia. W jaki konkretnie sposób rządu PO uderzyły w najbiedniejszych? Nigdy nie będzie tak, że dana ekipa rządząca zadowoli każdego obywatela. Podwyższenie wieku emerytalnego to trudna, lecz nieunikniona decyzja. Bismarck`owski system emerytalny to niestety piramida, w której albo trzeba zwiększyć liczbę osób w wieku produkcyjnym, co przy naszym przyroście naturalnym nie nastąpi zbyt szybko, albo skrócić czas odbierania świadczeń. Jeśli dodamy do tego FAKT, że średnia wieku jest obecnie ok 15 lat wyższa, niż 40 lat temu, to nie było w zasadzie innego wyjścia, niż zwiększenie wieku emerytalnego. Inne ekipy nie dotykały tego tematu, bo zyskać na tym nie można nic, a PRowo to mocno niewygodny temat.

Cytat:
Generalnie dyskusja jest jałowa jak na moje standardy, ale większość postów jest tutaj tak jak mówiłem - fanboy PO przeciw antyfanowi PO. Uważasz że nie masz takich preferencji politycznych ? Udowodnij to. To nie ja bronię(bądź krytykuję) ich rządów z każdym postem.
Ciężar dowodu spoczywa na tym, kto postawił dane twierdzenie("udowodnij, że nie jesteś pedofilem"). Tak samo broiłbym każdej innej ekipy rządzącej, jeśli ktoś stawiałby im niesłusznie zarzuty. Tak się jednak składa, że ostatnio zarzuty takie pojawiają się na tym forum jedynie w stosunku do ekipy Tuska.

Ostatnio edytowany przez KaT : 06-20-2012 o 08:23
Stare 06-20-2012, 09:53   #43
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

Cytat:
Sugerowałbym ostrożniejsze korzystanie z kwantyfikatorów typu zawsze, albo nigdy, bo nie jesteś tego w stanie udowodnić. Innymi słowy kłamiesz.
Nie stawiaj się teraz w roli analfabety. Na tym forum nie pojawiło się choćby jedno twoje zdanie krytyki wobec obecnych rządów.

Cytat:
Wydaje mi się, że wrażenie to zapewne wynika z tego, że systematycznie odpowiadam na z reguły bzdurne zrzuty Brzozy.
To nie odpowiadaj. Z fanatykami się nie rozmawia, bo to nie ma sensu. Chyba, że się jest innym fanatykiem...

Cytat:
Ale niech już będzie i wyjaśnię po raz n-ty w tym wątku jak to działa.
Mnie tego nie musisz tłumaczyć, bo na czym polegają przetargi dobrze wiem. Rzecz jednak w tym, że przetargi można przeprowadzić wśród wewnętrznych firm i zastrzec w przetargu, że wykonawcy mają być polską firmą. W ten sposób wspiera się polską gospodarkę, polskich przedsiębiorców, a **ujowe chińskie drogi robi sobie ktoś inny.
Amerykanie tak robią, Brytyjczycy tak robią, a i nawet Niemcy często to stosują... Tylko w Polsce by takie przetargi nie wychodziły, bo wtedy KAT nie miałby przecież co powiedzieć...

Cytat:
To nie jest żaden fakt, tylko subiektywna opinia. W jaki konkretnie sposób rządu PO uderzyły w najbiedniejszych?
Co za pieprzenie... A kto najbardziej na tym ucierpi ? Podwyższonego podatku nie odczuje ktoś, kto zarabia 25 tysięcy złotych miesięcznie tylko Kowalski, który zarabia 1200. Wiek emerytalny również nie jest przeszkodą dla dyrektora, który siedzi za biurkiem czy polityka, który pierdzi w stołek, ale dla kogoś kto 40 lat tyra na budowie te 2 lata robią różnicę.

Cytat:
Podwyższenie wieku emerytalnego to trudna, lecz nieunikniona decyzja.
Pieprzenie. Wystarczyłoby, że ludzie w wieku produkcyjnym pracowali na godziwych warunkach i kasa w ZUS'ie by się znalazła. Ale obecny rząd nie widzi problemu w tym, że większość młodych ludzi jest po prostu wyzyskiwanych poprzez zatrudnienie na umowach typu ''umowa zlecenie'' czy ''umowa o dzieło''. Sam przez długi okres czasu na tego typu umowie pracowałem i jest to zwykłe niewolnictwo.

Cytat:
Tak się jednak składa, że ostatnio zarzuty takie pojawiają się na tym forum jedynie w stosunku do ekipy Tuska.
Bo to oni obecnie rządzą i spychają państwo w coraz głębsze bagno ? PIS zrobił w Polsce burdel, nie ma się co oszukiwać. Tusk natomiast obiecał uprzątnięcie tego burdelu, ale zamiast tego robi go coraz większy. Poza tym kłamie, jak typowy polityk, co widać było po obietnicach przedwyborczych, a co później powiedział w swoim expose.
Takiego rządu się nie broni, taki rząd się utylizuje.
Stare 06-20-2012, 11:33   #44
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Nie stawiaj się teraz w roli analfabety. Na tym forum nie pojawiło się choćby jedno twoje zdanie krytyki wobec obecnych rządów.
Teza, którą postawiłeś wcześniej była taka, że bronię PO w każdym poście. Jak wytłumaczyłem wrażenie takie mogłeś odnieść dlatego, że poruszane są tutaj głównie kwestie,w których nie zauważam żadnej winy ze strony tej ekipy. Teraz z kolei zmieniłeś swoje twierdzenie i zarzucasz mi, że nie krytykuję PO. Nie wiem z jakiej racji mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem. SLD, czy PSL też nie krytykowałem - i co z tego? Wracając do meritum:

Cytat:
Mnie tego nie musisz tłumaczyć, bo na czym polegają przetargi dobrze wiem. Rzecz jednak w tym, że przetargi można przeprowadzić wśród wewnętrznych firm i zastrzec w przetargu, że wykonawcy mają być polską firmą. W ten sposób wspiera się polską gospodarkę, polskich przedsiębiorców, a **ujowe chińskie drogi robi sobie ktoś inny.
Amerykanie tak robią, Brytyjczycy tak robią, a i nawet Niemcy często to stosują... Tylko w Polsce by takie przetargi nie wychodziły, bo wtedy KAT nie miałby przecież co powiedzieć...
Już widzę te nagłówki o układzie, który wygrywa wszystkie intratne przetargi w Polsce. Poproszę o jakieś źródłą mowiące, o tym, że USA, GB, albo DE ograniczają przetargi na budowę dróg do rodzimych firm.

Cytat:
Co za pieprzenie... A kto najbardziej na tym ucierpi ? Podwyższonego podatku nie odczuje ktoś, kto zarabia 25 tysięcy złotych miesięcznie tylko Kowalski, który zarabia 1200. Wiek emerytalny również nie jest przeszkodą dla dyrektora, który siedzi za biurkiem czy polityka, który pierdzi w stołek, ale dla kogoś kto 40 lat tyra na budowie te 2 lata robią różnicę.
O jakim podatku mówisz. O podwyżce VAT o 1 punkt procentowy na dwa lata? Proste zadanie z matematyki: co będzię większe, 1% więcej należnego VAT od BMW 5, czy 1% należnego VAT więcej od butelki piwa? Akurat powyżka podatku pośredniego jest dla mnie lepszym rozwiązaniem, niż podwyżka dochodowego. To jest podatek min. od konsumpcji. Podsumowując - PO PODWYŻSZA PODATKI DLA NAJBIEDNIEJSZYCH11 Pusta demagogia, bez żadnych faktów.

Cytat:
Pieprzenie. Wystarczyłoby, że ludzie w wieku produkcyjnym pracowali na godziwych warunkach i kasa w ZUS'ie by się znalazła. Ale obecny rząd nie widzi problemu w tym, że większość młodych ludzi jest po prostu wyzyskiwanych poprzez zatrudnienie na umowach typu ''umowa zlecenie'' czy ''umowa o dzieło''. Sam przez długi okres czasu na tego typu umowie pracowałem i jest to zwykłe niewolnictwo.
Temat umów śmieciowych to temat na osobną dyskusję. Też mi się to nie podoba, bo pozwala min. na unikanie płącenia podatków. Ale co ma do tego PO? Nikt inny tym tematem także się nie zajął. Mają zakać możliwości zawierania umów cywilnoprawnych, na których jadę dziennikarze, artyści, bardzo duża część IT(kontratorzy)? Fajnie by było, gdybyśmy byli Norwegią, albo Szwecją, ale nie jesteśmy, więc przestańmy rozmawiać o naszych pobożnych życzeniach.

Cytat:
Bo to oni obecnie rządzą i spychają państwo w coraz głębsze bagno ? PIS zrobił w Polsce burdel, nie ma się co oszukiwać. Tusk natomiast obiecał uprzątnięcie tego burdelu, ale zamiast tego robi go coraz większy. Poza tym kłamie, jak typowy polityk, co widać było po obietnicach przedwyborczych, a co później powiedział w swoim expose.
Takiego rządu się nie broni, taki rząd się utylizuje.
PiS niczego nie zrobił, bo był zajęty walką polityczną w koalicji. Co najwyżej nie wykorzystał końcówki hossy na światowych rynkach, która przekładała się w owym czasie na 5-6% wzrost PKB rok do roku.

Wreszie jakieś konkretne zarzuty, więc jędziemy:

1. Tusk natomiast obiecał uprzątnięcie tego burdelu, ale zamiast tego robi go coraz większy

W jaki sposób Tusk zrobił większy burdel? Jakie konkretnie obszary gospodarki, albo akty prawne masz na myśli?

2. Poza tym kłamie, jak typowy polityk

Duh? Znasz jakiegoś, który wypełnił chociaż 20% obietnic przedwyborczych? Jak to się ma do tempa budowy dróg w tym kraju, za który ewidentnie należy pochwalić Grabarczyka(co też regularnie na tym forum czynię)?
Nie mam nic przeciwko krytykowaniu dowolnej ekipy, czy partii ale tylko w oparciu na fakty, a nie demagogiczne hasła powtarzane przez aktualną opozycję.

Ostatnio edytowany przez KaT : 06-20-2012 o 11:52
Stare 06-20-2012, 12:30   #45
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

Cytat:
Jak wytłumaczyłem wrażenie takie mogłeś odnieść dlatego, że poruszane są tutaj głównie kwestie,w których nie zauważam żadnej winy ze strony tej ekipy.
Taką bzdurą można usprawiedliwić każde poplecznictwo. Za każdym razem jak pojawi się tutaj post krytyki to za kilka minut pojawi się twoja odpowiedź z licznymi usprawiedliwieniami. Jak do tej pory wyliczałeś mnóstwo zalet rządów PO(które tak naprawdę są półsukcesami) nie wymieniając w ogóle ich wad.

Cytat:
Już widzę te nagłówki o układzie, który wygrywa wszystkie intratne przetargi w Polsce.
W polskich realiach to całkiem prawdopodobne. Wygrywają Chińczycy, a i takie takie nagłówki się pojawiają.

Cytat:
Poproszę o jakieś źródłą mowiące, o tym, że USA, GB, albo DE ograniczają przetargi na budowę dróg do rodzimych firm.
Ja nie mówiłem o drogach, a o przetargach. Niby drobna różnica, ale już kilka razy próbowałeś zrobić z kogoś idiotę takimi zabiegami erystycznymi, więc powiem tak - naucz się czytać albo nie podejmuj dyskusji.
Co do źródeł to wystarczy spojrzeć na np. specyfikację zamówień dla armii USA. Wszelki sprzęt, który zamawiają musi być wykonany przez firmę amerykańską. I dlatego większość umundurowania robi Propper(największy producent tego typu w USA), a buty produkuje firma Belleville. Podobnie jest w armii niemieckiej, gdzie wśród dostawców masz takie firmy jak Adidas, Haix czy Seyntex. W polskiej armii kontrakty krajowe to tylko mały procent...

Cytat:
Proste zadanie z matematyki: co będzię większe, 1% więcej należnego VAT od BMW 5, czy 1% należnego VAT więcej od butelki piwa?
Co za brednie... A kto bardziej odczuje 23% podatku inkasowane z wynagrodzenia ? Ktoś kto kupuje BMW 5 czy ktoś kto kupuje chleb ? Kwota nie ma znaczenia. Znaczenie ma fakt, że coraz więcej Polaków żyje w biedzie, a państwo jeszcze bardziej im dowala.

Cytat:
Temat umów śmieciowych to temat na osobną dyskusję. Też mi się to nie podoba, bo pozwala min. na unikanie płącenia podatków. Ale co ma do tego PO? Nikt inny tym tematem także się nie zajął.
Kolejna bzdura. I dlatego, że nikt się tym nie zajął nie mam prawa obwiniać obecnych rządów, że nic z tym nie robi ? Przecież ten rząd MIAŁ BYĆ LEPSZY NIŻ POPRZEDNI.
A umowy śmieciowe to tak naprawdę przyczyna podwyższania wieku emerytalnego, bo realia są takie że zdecydowana większość młodych ludzi właśnie na takich warunkach ''pracuje''. I **uj z kodeksem pracy, bo jeden prywaciarz z drugim zatrudni sobie młodych na umowę zlecenie i każe im zapieprzać po 200 godzin miesięcznie, żeby nawet minimalnej krajowej nie zarobili. A wszystko dlatego, żeby oszczędzić i wymigać się od podatków i składek(bo na tych umowach są one mniejsze). I Tusk ma czelność szczycić się 14% bezrobociem nie znając tak naprawdę realiów, bo pracownik na zlecenie powinien być wykluczony z tych statystyk.

Cytat:
PiS niczego nie zrobił, bo był zajęty walką polityczną w koalicji.
A walka polityczna w koalicji wpłynęła na burdel w państwie. W jednym się zgadzamy

Cytat:
W jaki sposób Tusk zrobił większy burdel? Jakie konkretnie obszary gospodarki, albo akty prawne masz na myśli?
Cały czas ten temat jest drążony, więc nie widzę sensu w powtarzaniu się. Dla mnie politycy to banda złodziei i oszustów, ale póki siedzą sobie tam na górze, pierdzą w stołek i wprowadzają w życie kolejne bliźniacze ustawy, które mają tylko symulować pracę to można jakoś to znieść. Obecny rząd natomiast ingeruje coraz głębiej w sprawy szarych obywateli nie mając w ogóle pojęcia, jak tacy obywatele żyją. W tym kraju przeciętnym ludziom żyje się coraz gorzej, młodzi nie mają szans na dobry start bez znajomości, ale nic się nie zmienia właśnie przez takich ludzi jak ty, którym durne ustawy które dotykają najbardziej tych, którzy muszą się martwić co będą jutro jedli wydają się trafnymi i korzystnymi zmianami.

Cytat:
Znasz jakiegoś, który wypełnił chociaż 20% obietnic przedwyborczych?
Co to ma do rzeczy ? Niech chociaż nie kłamie w żywe oczy. Jest różnica w niedopełnieniu obietnic, a w nagłej zmianie stanowiska na temat swoich postulatów wyborczych. W przypadku PO jedno zobaczyłeś na plakatach i przeczytałeś w programie wyborczym, a drugie Tusk powiedział w swoim expose i wprowadził w życie.
Gdybyś ty kupił w internecie telefon i dostał kartofla czułbyś się oszukany i domagał swoich praw. Ale że twój ulubieniec w ten sam sposób zrobił w **uja swoich wyborców to wszystko jest cacy i należą się pochwały.

Cytat:
Nie mam nic przeciwko krytykowaniu dowolnej ekipy, czy partii ale tylko w oparciu na fakty, a nie demagogiczne hasła powtarzane przez aktualną opozycję.
Problem w tym, że wszystko co nie jest zbieżne z twoim zdaniem to są demagogiczne hasła.
Dlatego też w myśl tego, co napisałem wcześniej kończę dyskusję na ten temat. Nie lubię jałowych rozmów
Stare 06-20-2012, 14:52   #46
KaT
General

Domyślnie

Ty nawet nie odróżniasz VAT od PIT, nie mówiąc o jakichkolwiek argumentach na poparcie swoich tez. Cała Twoja argumentacja opiera się na tym, że Ja nie krytykuję PO. No i to słabiutkie czytanie ze zrozumieniem z jednoczesnym oskarżaniem mnie o to samo

Cytat:
Napisał KaT
Poproszę o jakieś źródłą mowiące, o tym, że USA, GB, albo DE ograniczają przetargi na budowę dróg do rodzimych firm.
Cytat:
Ja nie mówiłem o drogach, a o przetargach. Niby drobna różnica, ale już kilka razy próbowałeś zrobić z kogoś idiotę takimi zabiegami erystycznymi, więc powiem tak - naucz się czytać albo nie podejmuj dyskusji.
Cytowany fragment dotyczył dróg, więc zamiast przedstawić źródło swoich rewelacji o przetargach zagranicą, łatwiej było odwrócić kota ogonem. Masz jakieś twarde dane? Nie? To spadówa.

Ostatnio edytowany przez KaT : 06-20-2012 o 14:58
Stare 06-20-2012, 15:09   #47
tidididi
General

Miasto: Kraków
Domyślnie

Cytat:
Ty nawet nie odróżniasz VAT od PIT, nie mówiąc o jakichkolwiek argumentach na poparcie swoich tez. Cała Twoja argumentacja opiera się na tym, że Ja nie krytykuję PO. No i to słabiutkie czytanie ze zrozumieniem z jednoczesnym oskarżaniem mnie o to samo

Cytowany fragment dotyczył dróg, więc zamiast przedstawić źródło swoich rewelacji o przetargach zagranicą, łatwiej było odwrócić kota ogonem. Masz jakieś twarde dane? Nie? To spadówa.
On kończy dyskusję bo nie ma argumentów. Uważaj- zaraz napisze Ci "morda"
tidididi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 06-20-2012, 15:41   #48
Trooper
First Lieutenant

Domyślnie

Cytat:
Ty nawet nie odróżniasz VAT od PIT, nie mówiąc o jakichkolwiek argumentach na poparcie swoich tez.
Proszę o TWARDE DOWODY. Bo jeśli chodzi ci o zdanie ''A kto bardziej odczuje 23% podatku inkasowane z wynagrodzenia ?'' to radziłbym ci czytać całe posty, a nie tylko fragmenty które są dla ciebie wygodne.

Cytat:
Cytowany fragment dotyczył dróg, więc zamiast przedstawić źródło swoich rewelacji o przetargach zagranicą, łatwiej było odwrócić kota ogonem.
Nie, to ty poruszyłeś temat przetargów. Ja wyjaśniłem, że inne kraje nie mają problemów z zastrzeżeniami, co do wykonawców przetargu.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...se_contractors

Tutaj jest lista 100 firm, które wygrały największe przetargi dla amerykańskiego wojska. Jaką część stanowią firmy amerykańskie to widać od razu. Z drugiej strony wystarczy trochę pomyśleć dlaczego jest tam też kilka firmy zagranicznych i co one wojsku dostarczają.

Cytat:
Masz jakieś twarde dane?
A ty masz ? Bo przejrzałem sobie wszystkie twoje posty w tym temacie i ciągle wymagasz twardych dowodów, najlepiej takich, gdzie Donald własną krwią podpisuje oświadczenie, że jest partaczem, a jednocześnie jedyne źródła, które jesteś w stanie podać to BLOG DZIENNIKARZA GAZETY WYBORCZEJ, który w dodatku poza wypocinami sam nie podaje żadnych źródeł.
Swoją drogą jeśli ta gazeta jest dla ciebie takim autorytetem to w ogóle mnie nie dziwi twoje zdanie w tym temacie.

I to tyle. Więcej argumentów rzeczywiście nie mam, ale nawet gdybym miał to nic by one nie zmieniły, bo jak pisałem - nie pokrywają się z twoim zdaniem.
Over 'n' out.
Stare 06-20-2012, 17:56   #49
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Wypraszam sobie. Moje zarzuty nie są bzdurne, a twierdzisz tak tylko dlatego, że się do nich nie odniosłeś. Moim zarzutem jest:
Cytat:
Napisał brzoza
Strasznie się powtarzasz z tym "to nie wina PO". Ja twierdzę, że źle się dzieje. A Ty że to nie wina obecnego rządu. Ale jeśli to jest odpowiednio dobre wytłumaczenie, to odpowiedz mi na pytanie: po co nam rząd? I dlaczego rząd nie mówi, że nie powinny polskie firmy padać z powodu ścigania ich (moralnie) niesłusznie przez polskie urzędy skarbowe z powodu inwestycji finansowanych przez polski rząd. Niechby powiedzieli, że to wina PIS i że oni to naprawią. Wtedy byłbym happy i ich z tego za jakiś czas rozliczył. Skoro tak nie robią, to oznacza, że są z tej sytuacji zadowoleni. A ja nie.
To jest działanie krytykuje. A Ty się Kat tak do tego odnosisz, że dodajesz do tego słowa, których nie wypowiedziałem i krytykujesz mnie za to co sam sobie dopowiedziałeś, ewentualnie piszesz coś o PIS. Odnieś się tylko i wyłącznie do powyższego.

Z krytyką PO i Twoim obiektywizmem w tej materii chciałbym przyznać Ci rację, bo wtedy i dyskusja miałaby większy sens. Tak się jednak składa, że Twoja "obrona" PO wygląda tak, jak to opisałem powyżej a więc merytoryczna nie jest a raczej histeryczna i za wszelką cenę. Podobnie było z Twoją reakcją na moje stwierdzenie, że "PO to tylko PR". Oczywiście słowa PR nie trzeba traktować zbyt dosłownie, jeśli mam być w 100% ścisły, to niech będzie "PO to głównie PR". Jeden z objawów tego zjawiska masz tu: http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2011/0...%9D-od-mediow/ Świadczy o tym także zachowanie opisane w moim powyższym moim cytacie. Na realny problem PO reaguje propagandą, że wszystko jest ok i problemu nie widzi. Najchętniej nasłaliby na tych przedsiębiorców policję, żeby im zamknąć usta. Z resztą gdzieś mi się obiło o uszy, że i to miało miejsce. To są zagrywki jak z państwa totalitarnego.
Stare 06-21-2012, 06:05   #50
qhash
General

Domyślnie

Cytat:
To nie jest moja dyskusja, Wy sobie wzajemnie tutaj piszecie, ale odnośnie tematu "godziwych warunków" - Polak już taki jest, że kombinuje. I jeśli będzie nakaz odgórny dla umów, to zaraz zacznie się kombinowanie np. zaczną powstawać firmy-agencje zatrudniające ludzi na umowy a potem wystawiające faktury innym firmą, albo po prostu spadnie zatrudnienie. Nie da się sterować wszystkim z góry. Pewne rzeczy muszą być rozwiązywane systemowo. Jeśli chcemy, żeby ludziom żyło się "lepiej", to nie można tego zrobić tak jak Ty sobie wyobrażasz i niestety ludzie, których opisywałem odnosząc się wcześniej do wypowiedzi Brzozy. Trzeba poprawiać edukację, zwiększać konkurencyjność naszych przedsiębiorstw, tak aby mogły więcej eksportować i technologicznie się rozwijać. Trzeba ograniczyć szarą strefę, która w mojej opinii w Polsce jest po prostu gigantyczna. Twój sposób na poprawę jest analogiczny do leczenia grypy antybiotykiem.
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania