Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Co tam w kraju

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 02-09-2012, 11:27   #1
wyclef+brzoza
General

Domyślnie marionetkowy rząd

Wspaniale poparliśmy niemiecko-francuskie inicjatywy w sprawie ratowania euro i w zamian nazwali nasz kraj "lokajem". Brytole zawetowały (tak jak miał to w zwyczaju Kaczor) i w zamian za to są teraz wychwalani przez Merkel. Się okazuje, że nasz kochany Tusek w wewnętrznych rozgrywkach też jest tylko marionetką.

http://niezalezna.pl/6352-defensywa-...lozenie-wajchy

3. Znamienna jest w tej ostatniej sprawie przytoczona przez gazetę „ Polska” reakcja Premiera Tuska na kolejny krytyczny materiał o dokonaniach jego rządu w jednej z zaprzyjaźnionych telewizji, jak je określił klasyk Wajda.
Premier Tusk wyrzucił wtedy z siebie wulgaryzm i frazę „ktoś przełożył wajchę”. Nie było wtedy reakcji mediów i pracujących w nich dziennikarzy na słowa Wajdy, nie ma ich teraz na wypowiedź Tuska, choć obydwa stwierdzenia najoględniej mówiąc ,stawiają w wątpliwość niezależność tych mediów.
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 02-09-2012, 12:41   #2
tidididi
General

Miasto: Kraków
Domyślnie

Przecież my jesteśmy lokajem. Ba, paziem. Nie wiem skąd Twoja irytacja. My nic nie znaczymy, taka jest prawda
Stare 02-09-2012, 17:25   #3
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie

a nie powinniśmy być, powinien zostać przygotowany plan na 20 lat jak przestać być 100 lat za murzynami tylko wejść na poziom 50 lat za Europą - TECHNOLOGIĘ kraść, podkopiowywać, dotować z kasy unijnej, nie podpisywać ACTAsracta, ustawić się w sprawie surowców - łupki i złoża Norweskie + nasze + amerykańskie - tym ostatnim postawić się, znieść wizy dla nas (ostatnio mój kolega wylądował w więzieniu w USA na 24h, operation manger w Polsko-amerykańskiej firmie ), i umieć postawić na swoim, nie odpuszczać, negocjować.

Potem rozprawić się z bandą sępów żerujących na systemie - fałszywe i nienależne renty, stypendia, 50 letni emeryci, itd.

zalegalizować częsciowo zioło, tak aby wyeliminować narostrefę, zbudować 40 ośrodków w całym kraju dla heroinistów, edukować młodzież, że narkotyki są złe w normalny a nie demoniczny sposób - to nie zadziała - dzięki temu młodzież będzie nienarażona a mafie podcięte mocno.

wzmocnić władzę lokalną, duże partię muszą mieć przełożenie z wyników lokalnych, ordynacja musi się zmienić.

nie marudzić, zapi%%%%%ać, robić swoje, zarabiać na swoje życie, olewać zachodnie duże instytucje finansowe.

wiem, że to łatwo się mówi, ale my mówimy, a rządzacy mają robić, więc mówić gadać, znajomym, tym co nie bardzo kumaja i tym co kumają, ale mają inne poglądy. wszyscy muszą wiedzieć, że nie można utrzymywać rzeszy emerytów i naciągaczy, i może za 10 lat będzie lepiej.

policje ma być widać na ulicach - w USA jest 240mln ludzi i 600 tys policjantów, my mamy 30 mln w kraju i 100 tys policantów - w moim mieście policjanta nie uświadczysz na patrolu, NIE MA ICH - siedzą za biurkami - 85% z nich - w NYC policja JEST wszędzie, harlem to spokojna dzielnica już. taka praca, maja zapierdalać, górnik ma kopać, informatyk ma klepać w klawiaturę. każdy robi co lubi albo jak jest leniwy, to potem co musi.
aha i zdelegalizować Kaczora.

Ostatnio edytowany przez qhash : 02-09-2012 o 18:20
qhash jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-09-2012, 19:51   #4
iFOR.maLENstwo
General

Miasto: NSC
Wyślij wiadomość przez ICQ do iFOR.maLENstwo Wyślij wiadomość przez AIM do iFOR.maLENstwo
Domyślnie

Piękny plan ale po co te ośrodki dla narkomanów a jeśli już to dlaczego 40 a nie 400 ?

Ożeniony facet powinien zapomnieć o swoich pomyłkach.
Nie ma sensu, aby dwoje ludzi pamiętało o tym samym.
iFOR.maLENstwo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-09-2012, 20:36   #5
qhash
General

Domyślnie

w szwajcarii (mały kraj) masz 16 takich ośrodków - KAŻDY może tam przyjśc i dostanie here za free, czysty towar, dawka kontrolowana, na łóżeczku, odlot bezpieczny. dostajesz tez ulotki, że można walczyć z uzależnieniem, jest to tak skonstruowane, że wiszą ulotki, na haju ktoś Ci puści jakiegoś audiobooka motywującego, itd.

Nie ma narkusów ganiających ze strzykawą na dworcu w Genewie jak to było w Katowicach, nie wiem czy nie jest tak dalej, bardzo niski jest współczynnik przestępczości związanej z ludźmi na głodzie, odsetek wyleczeń z uzależnienia jest największy w Europie. Zarażalność HIV wśród narkomanów - niska. ITd, itp.

Dlatego dobrze działające ośrodki są potrzebne też u nas. 400 byłoby spoko, nawet w Pcimiu Dolnym by mógł być, po drodze z Krakowa do Zakopanego można by się zatrzymać i walnąć
Stare 02-09-2012, 21:04   #6
iFOR.maLENstwo
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do iFOR.maLENstwo Wyślij wiadomość przez AIM do iFOR.maLENstwo
Domyślnie

aha ale dlaczego sponsorem tego legalnego ćpania mam być ja podatnik który nie chce aby w jego kraju narkomani mieli swoje free drug zone ?
równie dobrze można by otworzyć analogiczne punkty z wódką chodził bym się napić za free w miłej atmosferze a ulotki jakoś bym tam przeżył

ps. no chyba że te ośrodki działały by na zasadzie dzisiejszych pubów, wchodzisz płacisz i pijesz do póki masz za co a przy okazji próbują Ci wyjaśnić że to nie jest dla Ciebie zdrowe

Ostatnio edytowany przez iFOR.maLENstwo : 02-09-2012 o 21:09
Stare 02-10-2012, 10:56   #7
qhash
General

Domyślnie

jest to jakaś argumentacja, tyle że dla mnie trochę zbyt twardogłowa, bo możesz udawać że problemu nie ma i porównywać go do pubów, gdzie sprzedaje się alkohol, który jest nieporównywalnie mniej uzależniający i wyniszczający dla organizmu, natomiast ćpunki będą rabować na dworcach dalej a mafia będzie rosła w siłę. Taki będzie efekt Twojego konserwatywnego podejścia do problemu, w mojej opinii oczywiście, bo nikt nie jest nieomylny i być może nie będzie tak jak piszę.

chyba zeszliśmy z tematu trochę ale to moja wina, przyznaje się bez bicia
Stare 02-10-2012, 11:25   #8
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

ja uważam że 40 czy 400 takich ośrodków problemu nie rozwiążą bo ludzie są tylko ludźmi a do tego polak potrafi, kraść będą dalej bo tak łatwiej a dawanie oazy ćpunom nie zmniejszy ich liczby, co innego większa kampania w szkołach i tłumaczenia już od małego że to jest syf

Stare 02-10-2012, 13:25   #9
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Hmm. Idąc twoim tokiem myślenia. Czemu z moich podatków, budowane są drogi na śląsku, a pod moim domem jest bagno i nie mogę przejechać?
WHT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 02-10-2012, 15:24   #10
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

lol przecież to nie to samo, drogi i fundusze na nie nie są dysponowane tak jak piszesz,
poza tym droga ma zastosowanie publiczne i jest współużytkowana przez całe społeczeństwo nawet pośrednio, po drodze na śląsku mogą docierać do Ciebie towary których bez niej nie byłbyś w stanie kupić w swoim mieście więc w jakimś tam stopniu masz korzyść z drogi na śląsku,
rozumiem że przez analogię dzięki ośrodkowi o jakim mówimy na śląsku większość ćpunów wyjechała by od Ciebie na śląsk i też byś na tym zyskał,
dla mnie narkomania nie jest żadnym dobrem społecznym które warte by było dodatkowego wspierania w postaci ośrodków do ćpania za free, owszem jest to problem który dotyka część społeczeństwa ale walka z nim poprzez przyzwolenie i sponsorowanie ćpania to nie jest właściwe rozwiązanie,
legalizacja narkotyków ? a dlaczego nie pełny dostęp do broni palnej, a idąc dalej likwidacja policji, ludzie by sobie sami porządku pilnowali

Stare 02-10-2012, 15:32   #11
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Właśnie, że to to samo. To jest rozdysponowanie dóbr, na które wszyscy się składamy, jako społeczeństwo. Czasem wymaga to poświęceń, ale my jako naród najpierw chcemy się sami nażreć, a dopiero innym cokolwiek dać.
Taki ośrodek również odziaływałby publicznie jak to określiłeś ponieważ ty jako spokojny obywatel miałbyś znacznie mniejsze szanse na to, żeby jakiś przyćpany typ zrezał ci żone gdzieś w przydworcowym wc.
No widzisz, tylko te zastosowania działają z powodzeniem w innych krajach, tak jak wspomniana Szwajcaria. Ale przecież my jesteśmy mądrzejsi, i wolimy za wszelką cenę sami coś wymyślić, zamiast polegać na metodach sprawdzonych wcześniej przez kogoś. I ja nie mówie o legalizacji taki rzeczy jak broń itd. Nie galopuj tak. Ale strasznie mnie ostatnio wkur... takie stwierdzenie "czemu ja mam za to placic jako podatnik" A temu, że żyjesz we WSPÓLNOCIE, na która każdy coś od siebie daje.
A czemu z moich podatków jest budowany stadion narodowy, jeśli ktoś się nie interesuje piłką nożną? Przecież to dobro publiczne, a nie każdy jest kibcem? Tak można w nieskończoność.

Ostatnio edytowany przez WHT : 02-10-2012 o 15:37
Stare 02-10-2012, 23:26   #12
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

nie rozumiemy się, dla mnie ćpanie jest złe i nie godzę się to sponsorować, rozumiem że dla Ciebie przez analogię budowanie dróg też jest złe,
nie mam nic przeciwko powstaniu ośrodków pomagającym narkomanom ale nie poprzez darmowe działeczki na śniadanie

Stare 02-11-2012, 12:00   #13
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Dla mnie też nie jest dobre. Ale wole polegać na sprawdzonych przez innych rozwiązaniach niż liczyć na naszych wspaniałomyślnych rządzących. A z tą analogią do dróg... nie będę tego komentować. Chyba wyraźnie napisałem co mam na myśli.
Stare 02-12-2012, 08:36   #14
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

Widzę że pomagać chcemy obaj kwestia tylko metody ale to już i tak by pewnie decydowali mądrzejsi (choćby pozornie) od nas.

Stare 02-12-2012, 21:42   #15
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Mały, życie nie polega na wymyśleniu teorii i się jej trzymaniu, tylko na praktycznym, skutecznym działaniu. Oczywiście idee i wiara w nie są bardzo ważne, ale raczej przy wyznaczaniu kierunku działania. W walce z narkomanią nie ma raczej miejsca na idee - trza wybierać to co skuteczne.
Cytat:
Napisał qhash Zobacz Wiadomość
a nie powinniśmy być, powinien zostać przygotowany plan na 20 lat jak przestać być 100 lat za murzynami tylko wejść na poziom 50 lat za Europą - TECHNOLOGIĘ kraść, podkopiowywać, dotować z kasy unijnej, nie podpisywać ACTAsracta, ustawić się w sprawie surowców - łupki i złoża Norweskie + nasze + amerykańskie - tym ostatnim postawić się, znieść wizy dla nas (ostatnio mój kolega wylądował w więzieniu w USA na 24h, operation manger w Polsko-amerykańskiej firmie ), i umieć postawić na swoim, nie odpuszczać, negocjować.

Potem rozprawić się z bandą sępów żerujących na systemie - fałszywe i nienależne renty, stypendia, 50 letni emeryci, itd.

zalegalizować częsciowo zioło, tak aby wyeliminować narostrefę, zbudować 40 ośrodków w całym kraju dla heroinistów, edukować młodzież, że narkotyki są złe w normalny a nie demoniczny sposób - to nie zadziała - dzięki temu młodzież będzie nienarażona a mafie podcięte mocno.

wzmocnić władzę lokalną, duże partię muszą mieć przełożenie z wyników lokalnych, ordynacja musi się zmienić.

nie marudzić, zapi%%%%%ać, robić swoje, zarabiać na swoje życie, olewać zachodnie duże instytucje finansowe.

wiem, że to łatwo się mówi, ale my mówimy, a rządzacy mają robić, więc mówić gadać, znajomym, tym co nie bardzo kumaja i tym co kumają, ale mają inne poglądy. wszyscy muszą wiedzieć, że nie można utrzymywać rzeszy emerytów i naciągaczy, i może za 10 lat będzie lepiej.

policje ma być widać na ulicach - w USA jest 240mln ludzi i 600 tys policjantów, my mamy 30 mln w kraju i 100 tys policantów - w moim mieście policjanta nie uświadczysz na patrolu, NIE MA ICH - siedzą za biurkami - 85% z nich - w NYC policja JEST wszędzie, harlem to spokojna dzielnica już. taka praca, maja zapierdalać, górnik ma kopać, informatyk ma klepać w klawiaturę. każdy robi co lubi albo jak jest leniwy, to potem co musi.
aha i zdelegalizować Kaczora.
Bardzo mi się podobała Twoja wypowiedź. Ja akapit o tych co nie kumają, albo kumają, ale mają inne poglądy, odbieram tak... że zakładam takie topiki. Ale zauważyłem takie zjawisko, że temat szybko zbacza na pierdoły i prawdziwych problemów się w rozmowach unika. Chyba jednak boli nas nasza władza...

Aha i oczywiście nie zgadzam się z ostatnim Twoim zdaniem. Abstrahując już nawet od tego, kogo z pary PO i PIS ja uważam za mniejsze zło, to... Nie można nikogo delegalizować, bo każde ograniczenie pluralizmu, to pchanie się w objęcia jedynej słusznej władzy. W tym konkretnym przypadku zależnej od przestawienia wajchy, czyli po prostu żałosnej.
Stare 02-13-2012, 10:49   #16
Shibby
General

Miasto: Przasnysz
Domyślnie

http://www.forbes.com/sites/erikkain...f-in-portugal/

Jakiś czas temu słuchałem w TV wypowiedzi jakieś Pani z Krajowego Biura Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii. Również powoływała się na przykład Portugalii i pozytywnie oceniała ich podejście do sprawy.

Stwierdziła, że całkowity zakaz i groźba więzienia wcale nie odstraszają ludzi od zażywania narkotyków w takim stopniu jak odstraszają ich od pójścia na detoks. Wg niej w Polsce jak już ktoś wpadnie w nałóg, to potem nawet jak chce z tego wyjść to boi się iść na detoks, bo ma przekonanie, że go zaraz zamkną. Efekt odstraszania działa, ale za późno i nie względem tego, od czego miał odstraszać.
Stare 02-13-2012, 12:27   #17
qhash
General

Domyślnie

Nie mówiłem tego na serio. Wiem, że nie tędy droga, chociaż kusi.. To apropo tego ostatniego zdania oczywiście , całość wywodu do tego jednego momentu to moja recepta ogólna na sukces, ale to chyba każdy wie, tylko góra pierdzi w stołki niezależnie od opcji.

Jest jeden kraj, gdzie kara za narkotyki jest śmierć - Singapur, ic o najlepsze, nie ma tam problemu narkotyków. Nie wiem jak oni to zrobili, ale myślę, że w naszym społeczeństwie, w USA, w Niemczech czy Hiszpanii to by po prostu spowodowało powstanie mafii gorszej niż obecnie we Włoszech, tak jak to było za czasów prohibicji w stanach. Chciałbym poznać głębiej ewenement Singapuru, może będzie mi to dane, to podzielę się spostrzeżeniami.

Ostatnio edytowany przez qhash : 02-13-2012 o 19:31
Stare 02-14-2012, 08:38   #18
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

No i w tym konkretnym przypadku ja przesuwam akcent na krytykę PO, póki ludzie nie przejrzą na oczy i nie zauważą kilku istotnych aspektów. Gdyby cała Polska dostała takiego szmergla na punkcie poparcia dla PIS'u, to robiłbym to samo w drugą stronę. Teraz ludzie zaczynają krytykować PO, ale robią to z punktu widzenia konumentów, którzy nie mają na wódkę, albo nie mogę ściągnąć pirackiego filmu z netu a nie z podudek bardziej tak naprawdę istotnych, takich jak suwerenność, niezawisłość, walka o narodowe interesy. A na tych polach jest masakra.

Są sposoby skuteczne i nieskuteczne, są też sposoby etyczne i nieetyczne. Najskuteczniejsze byłoby wieszanie każdego narkomana i po kłopocie. Jednak wychodzi na to, że w tym przypadku nasza (pozorna) etyczność w podejściu do tego problemu (a raczej w braku tego podejścia) jest do tego nieskuteczna.

Narkotyków można zakazać i karać śmiercią, można też zalegalizować. Zabawne, że na świecie stosowane jest i jedno i drugie rozwiązanie. Wszystko jest względne, także etyka.
Stare 02-14-2012, 09:33   #19
qhash
General

Domyślnie

iFORmalenstwo,
jeszce jedna rzec- może Ty, a pewnie też wielu innych forumowiczów, macie dzieci. Może Wam się uda uchronić je wychowaniem przed parciem na używki a może nie. Jedni mają naturalne skłonności, inni nie. Akurat Wasze dziecko może być takie, że nie upilnujecie i nie nauczycie i ono mając 14 lat będzie palić skręta z Brix'em
http://www.wykop.pl/ramka/1042451/po...nych-dilerow/#

Fajnie, nie? A jakby to było wszystko kontrolowane i sprzedawane w coffikach, to by nie było problemu.

Ostatnio edytowany przez qhash : 02-14-2012 o 09:56
Stare 02-14-2012, 12:05   #20
Shibby
General

Domyślnie

Singapur ciężko porównywać do innych państw, bo to państwo-miasto.

Kara śmierci dla narkomanów? Jeżeli u nas za zabójstwo nie ma kary śmierci, to karanie śmiercią narkomana wydaje mi się absurdalne. Już niech lepiej sam się zaćpa na śmierć.

Są różne sposoby walki z narkotykami. Można próbować zakazywać ich całkowicie, ale to ma szanse odnieść sukces tylko w państwach, gdzie zakaz taki jest zakorzeniony w tradycji. W państwach takich jak Polska, gdzie jeden z narkotyków (alkohol) jest w tradycji zakorzeniony, ale w zupełnie inny sposób (czyli ukierunkowany na jego spożywanie w różnych okolicznościach kojarzących się ze świętowaniem), całkowite zakazywanie narkotyków z drobnymi wyjątkami (np. dla wspomnianego alkoholu), ma małe szanse na odniesienie sukcesu.

Wcale to nie oznacza, że należy zrobić je całkowicie legalnymi. W końcu alkohol też nie jest taki do końca "legalny" (nie każdy może go nabyć, nie każdy może nim handlować, nie wszędzie można go spożywać, itd.), chociaż nie da się ukryć, że nie ma problemu z dostępem do niego. W Portugalii nie zalegalizowano narkotyków. Zmieniono tylko sposób walki z nimi i przyniosło to skutki.

Myślę, że pod wieloma względami bliżej nam do Portugalii niż do Singapuru i prędzej u nas sprawdziłoby się sposób z Portugalii. Obecnie u nas konsekwencje posiadania nawet niewielkiej ilości na własny użytek są nieadekwatne do grożącej za to kary w porównaniu do innych przestępstw, a mimo to nie działa to na tyle odstraszająco, żeby odnieść podobne efekty jakie uzyskano w Portugalii.
Stare 02-14-2012, 13:25   #21
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

Cytat:
iFORmalenstwo,
jeszce jedna rzec- może Ty, a pewnie też wielu innych forumowiczów, macie dzieci. Może Wam się uda uchronić je wychowaniem przed parciem na używki a może nie. Jedni mają naturalne skłonności, inni nie. Akurat Wasze dziecko może być takie, że nie upilnujecie i nie nauczycie i ono mając 14 lat będzie palić skręta z Brix'em
http://www.wykop.pl/ramka/1042451/po...nych-dilerow/#

Fajnie, nie? A jakby to było wszystko kontrolowane i sprzedawane w coffikach, to by nie było problemu.
Widać źle się musiałem wcześniej wyrazić. Ja jestem w stanie zrozumieć legalizację narkotyków (tak samo jak zalegalizował bym burdele) tylko leczenie poprzez sponsorowane branie uważam za przegięcie. Alkoholików się tak nie leczy, kleptomanów nie prowadza się po sklepach żeby kradli tylko w kontrolowany sposób i coraz mniej. No chyba że o czymś nie wiem.
Nie wiem czy uda mi się ochronić moje dziecko przed narkotykami. Mam nadzieję że tak ale to że będzie miało dostęp do maryśki kiosku obok warzywniaka na osiedlu też w żaden sposób mi jej przed nimi nie uchroni i BZDURĄ jest twierdzenie że "problem zniknie" jak będą sklepiki z maryśką jak np. w Holandii.
IMHO problem tutaj nie w sposobie ochrony a w tym kogo się chce ją objąć - patrz ten przykład Singapuru.

Stare 02-18-2012, 17:55   #22
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

http://www.wykop.pl/ramka/1047113/ml...-ciag-dalszy/#

Niech ktoś mi powie, że rząd PIS'u był gorszy. Pewnie część osób powie, że był gorszy, bo przecież wszyscy się z nich śmiali... Ale jeśli zaczyna chodzić o zagrożenie dla demokracji, to ja wolę rząd śmieszny niż niebezpieczny.

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 02-18-2012 o 18:02
Stare 02-18-2012, 19:43   #23
Shibby
General

Domyślnie

http://www.wprost.pl/ar/306384/Palik...ze-nie-szalec/

Janusz Palikot zabierał głos jako trzeci, zaraz po Cimoszewiczu i Kwaśniewskim. Mówił o pozycji Unii Europejskiej i roli, jaką powinna odgrywać w niej Polska. W pewnym momencie wypalił: - Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości.
Stare 02-18-2012, 20:02   #24
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza Zobacz Wiadomość
http://www.wykop.pl/ramka/1047113/ml...-ciag-dalszy/#

Niech ktoś mi powie, że rząd PIS'u był gorszy. Pewnie część osób powie, że był gorszy, bo przecież wszyscy się z nich śmiali... Ale jeśli zaczyna chodzić o zagrożenie dla demokracji, to ja wolę rząd śmieszny niż niebezpieczny.
Wyjrzałem przez okno, pod moją klatką stoją samochody, w jednym siedzi trzech ludzi, w drugim jeden - ale w mundurze policjanta, po drugiej stronie bloku, na większym parkingu stoi kilkanaście samochodów, nie wiem ile osób w nich siedzi. W nocy na wprost mojego balkonu często parkuje radiowóz, z dwoma policjantami i stoi sobie(czasem błyskam im lampą błyskową po oczach, zawsze wtedy odjeżdżają w pośpiechu) - czy mam się zacząć bać?

W sumie to w ciągu kilku ostatnich lat kilka (kilkanaście) razy zapraszała mnie lub odwiedzała policja. Może to dlatego, że często biegam z aparatem i go używam? A może bo ośmielam się niepokoić ich dzwonieniem na 112 jak coś się dzieje? A może mam nieodpowiednie poglądy i próbują mnie zastraszyć?
Tylko kto? Działa się to i za pisu i dzieje się teraz (w mojej gminie za sld i po).

Jak czytam takie teksty zastanawiam się, kto je pisze i w jakim celu. Paranoja.

Dla rozluźniania:
http://youtu.be/mPWlmToO5FY?hd=1
Stare 02-18-2012, 22:26   #25
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Czepiasz się. Wyraźnie gościu napisał, że być może niepotrzebnie sieje panikę. Oczywiście równie dobrze możliwe jest, że sobie to wszystko zmyślił. Ale to jest jakby drugorzędne.

Jeśli przyjąć, że Polska jest super demokratycznym krajem i że nikt na tą demokrację nie czyha, to oczywiście zgadzam się z Tobą. Tylko nie wiem jak wpadłeś na pomysł przyjęcia tak optymistycznego założenia. Na Ukrainie czy na Białorusi jest trochę gorzej z demokracją niż u nas. Nie widzę powodu, dla którego ludzie przy władzy nie chcieli by sobie tej władzy jeszcze bardziej przywłaszczyć również w Polsce. Obecnie sporo na to wskazuje.

Tak sobie pomyślałem, że przytoczone przypadki, jeśli są prawdziwe, to jest zajebiście poważny sygnał. Przecież to już zakrawa na totalitaryzm...

Cytat:
Napisał BrYK Zobacz Wiadomość
Dobre, dobre. Bardzo dobre.

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 02-18-2012 o 22:41
Stare 02-18-2012, 23:30   #26
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Czepiasz się. Wyraźnie gościu napisał, że być może niepotrzebnie sieje panikę. Oczywiście równie dobrze możliwe jest, że sobie to wszystko zmyślił. Ale to jest jakby drugorzędne.

Jeśli przyjąć, że Polska jest super demokratycznym krajem i że nikt na tą demokrację nie czyha, to oczywiście zgadzam się z Tobą. Tylko nie wiem jak wpadłeś na pomysł przyjęcia tak optymistycznego założenia. Na Ukrainie czy na Białorusi jest trochę gorzej z demokracją niż u nas. Nie widzę powodu, dla którego ludzie przy władzy nie chcieli by sobie tej władzy jeszcze bardziej przywłaszczyć również w Polsce. Obecnie sporo na to wskazuje.

Tak sobie pomyślałem, że przytoczone przypadki, jeśli są prawdziwe, to jest zajebiście poważny sygnał. Przecież to już zakrawa na totalitaryzm...
Ale to nie jest nic nadzwyczajnego. Władza polityczna w Polsce od zawsze przypisuje sobie kompetencje i zadania należne innym władzom. Tak na szybko i z pamięci: podsłuchiwanie przedstawicieli partii politycznych na początku lat 90 (prawica), próby wyłączenia z życia politycznego wybranych osób nieskazanych sądownie osób z działaczy PRL + słynna lista (PC, Maciarewicz, kaczorki, itp), publiczne ferowanie wyroków (słynne: Ten pan nikogo już nie zamorduje - Ziobro), kupowanie ustaw - afera Rywina i jeszcze kilka innych, "agent" Kaczmarek i słynna konferencja prasowa, agent Tomek, "samobójstwo" Blidy, CBA i jej były szef, antykomor i odwiedziny, staruch i odwiedziny, itp, itd.

Brzoza, takie rzeczy dzieją się cały czas. I z demokracją nie mają nic wspólnego. Najczęściej jest to nadgorliwość jakiegoś niespełnionego komendanta czy kierownika, który musi pokazać, że coś znaczy i próbuje wykazać się przed przełożonym. Jedyną winą polityków, od prawa do lewa, jest to, że takich patałachów nie zwalniają.

IMO szczytem politycznej badziewności i dupodajstwa było poparcie i legitymizowanie działań Rutkowskiego przez Kaczyńskiego - wszystko aby dowalić Tuskowi. Rząd najlepszy nie jest ale opozycja lepiej nie wróży.

A winą takich "publicystów" jest leczenie kompleksów poprzez płodzenie tekstów takich, jak ten powyżej.

Cytat:
Dobre, dobre. Bardzo dobre.
Dziękuję. Kosztowało mnie to zapalenie oskrzeli.
Stare 02-19-2012, 12:29   #27
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Ale to nie jest nic nadzwyczajnego. Władza polityczna w Polsce od zawsze przypisuje sobie kompetencje i zadania należne innym władzom. Tak na szybko i z pamięci: podsłuchiwanie przedstawicieli partii politycznych na początku lat 90 (prawica), próby wyłączenia z życia politycznego wybranych osób nieskazanych sądownie osób z działaczy PRL + słynna lista (PC, Maciarewicz, kaczorki, itp), publiczne ferowanie wyroków (słynne: Ten pan nikogo już nie zamorduje - Ziobro), kupowanie ustaw - afera Rywina i jeszcze kilka innych, "agent" Kaczmarek i słynna konferencja prasowa, agent Tomek, "samobójstwo" Blidy, CBA i jej były szef, antykomor i odwiedziny, staruch i odwiedziny, itp, itd.
1. Podsłuchiwanie może mieć miejsce cały czas i to na dużo większą skalę. Ale nie porównywałbym tego z działaniami opisanymi w artykule - inna skala. Ale jeśli już mowa o podsłuchach, to zdaje się, że właśnie obecny rząd przepchnął ustawę, dzięki której łatwiej zakładać podsłuchy (z pominięciem zgody sądu czy coś w tym rodzaju).
2. Chciałem zauważyć, że działacze PRL'u to zasadniczo byli zdrajcy. Wyłączenie ich z życia politycznego dobrze by zrobiło naszej demokracji. I nic mnie nie obchodzi czy według jakichś wydumanych zasad pseudomoralnych jest to niesłuszne. To by było DOBRE.
3. Co do listy Macierewicza. Wytłumacz mi może co w tym złego. Wytłumacz mi może co by się stało, gdyby ujawniono to wszystko i pozwolono się tym ludziom wytłumaczyć. Skoro tego nie zrobiono, to znaczy, że sporo z tych osób nie miało żadnego wytłumaczenia i robili po prostu złe rzeczy. Ewentualnie każdy miałby się prawo przyznać, że zrobił źle i bardzo żałuje - wtedy wyborcy mieli by jasną sytuację i prawo oceny. Ja tych ludzi nie oceniam - ja chcę prawdy. A tak mamy 22 lata szarpania się z tym gównem i wciskania ludziom kitu i historii o "ludziach honoru".
4. Ten pan nikogo już nie zamorduje. Czy, przepraszam, to ma być przykład tego, jak się rząd PIS'u obrócił przeciw własnym obywatelom (tak jak PO teraz)? Dla mnie to jest przykład tego, jak PIS chciał zrobić porządek z nienormalnym i popierrdolonym procederem. Dwie rzeczy, które można im zarzucić, to że naruszyli zasadę domniemania niewinności (ale de facto prokurator ma do tego prawo, bo taka jego rola) i chcieli się przy okazji trochę rozreklamować. Nie zaprzeczam, ale wybacz - inna skala problemu i przede wszystkim inne intencje.
5. Afera Rywina. Się zgodzę się. Sitwa rządziła (rządzi?) krajem i czuli (czują?) się właścicielami NASZEGO państwa. A teraz, jeśli masz chwilkę, przeczytaj sobie punkty 2 i 3 powyżej i zastanów się nad przyczyną...
6. Co Agent Tomek? Wszyscy wiemy jak to działa - na szczytach władzy i w samorządach aparatczyki załatwiają swoje interesy. Jeśli ktoś chce z tym zawalczyć to ja mam szczerze w dupie jak to zrobi.
7. Co CBA?
8. Co samobójstwo Blidy? Wierzysz może, że nie miała nic na sumieniu?
9. Co Staruch, co odwiedziny? Gdzie tu jakiś zamach na demokrację, gdzie ograniczanie wolności słowa? Bo o tym ja teraz (w wykonaniu PO) mówię.
Cytat:
Brzoza, takie rzeczy dzieją się cały czas. I z demokracją nie mają nic wspólnego. Najczęściej jest to nadgorliwość jakiegoś niespełnionego komendanta czy kierownika, który musi pokazać, że coś znaczy i próbuje wykazać się przed przełożonym. Jedyną winą polityków, od prawa do lewa, jest to, że takich patałachów nie zwalniają.
Wrzucasz tu do jednego wora wszystkie powyższe punkty. I trudno mi się zgodzić, bo działania Macierewicza czy Rywina wcale nie były nadgorliwością jednostek. W żadnym z tych punktów nie widzę pola dla nadgorliwego komendanta. No może ewentualnie antykomor. Ale już nie zastraszanie młodych opozycjonistów w różnych częściach kraju. Wybacz - żyjemy w postkomunistycznym kraju, gdzie takie metody nie są niczym nadzwyczajnym. Co nas różni od Ukrainy? Czym sobie zasłużyliśmy na lepszy los? Patrzeniem władzy na ręce? Chyba nie, bo najwyraźniej nie masz ochoty tego robić.
Cytat:
IMO szczytem politycznej badziewności i dupodajstwa było poparcie i legitymizowanie działań Rutkowskiego przez Kaczyńskiego - wszystko aby dowalić Tuskowi. Rząd najlepszy nie jest ale opozycja lepiej nie wróży.
Daruj Nie będziemy chyba rozmawiać o małej Madzi? To jest temat zastępczy. Politycy się promują, wiadomo, i wykorzystują wszystko co się da. Nie twierdzę wcale, że to nie było badziewne. Ale też badziewność mnie nie mierzi. Wystarczy mi, że ja nie jestem badziewny a u polityków jest jednak kilka ważniejszych cech a w pollityce jest obecnie kilka ważniejszych spraw.

Cytat:
A winą takich "publicystów" jest leczenie kompleksów poprzez płodzenie tekstów takich, jak ten powyżej.
To nie był tekst publicysty, tylko opozycjonisty. Dla mnie ciekawa analiza. Ruch, który nie wiadomo jak ugryźć, bo jest luźno zorganizowany. Może więc zastraszyć pojedyncze jednostki? Trzyma się kupy.

EDIT

To jest ciekawe... http://www.rp.pl/artykul/793961,8147...a-Rydzyka.html
Stare 02-19-2012, 14:52   #28
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

1. Może mieć miejsce i pewnie ma. Skala zjawiska jest nieznana zwykłym ludziom.
2. Albo chcesz państwo prawa albo dyktaturę, która skazuje ludzi według swojego widzimisie. Ale jak widzę, wobec działaczy PRL (których chętnie bym wyciął ż życia publicznego - ale zgodnie z prawem) nie stosujesz tych samych zasad co wobec pisowców.
3. Upublicznianie archiwów - tak, tworzenie list przez jednostki (nawiedzone jednostki) nie. Powtórzę się - żadnych działań samozwańczych sprawiedliwych.
4. Publiczne oskarżenie przez Ministra Sprawiedliwości-Prokuratora Generalnego - bez dowodów, bez sądu, za to przed kamerami - za takie wypowiedzi powinno się iść siedzieć. Albo państwo prawa albo samowola.
5. --
6. Agent Tomek - przykład działań skierowanych przeciwko dokładnie wybranym osobom, z pominięciem procedur i zasad. Wystarczyło, że myśleli inaczej niż zleceniodawcy. Prawdziwych przekrętów nie brakuje - ale medialność przede wszystkim.
7. CBA - dużo szumu, efektów brak. Najlepiej na tych wyszedł poprzedni szef - społeczeństwo nie zyskało nic.
8. Blida - omawianie i uzgadnianie z premierem czy ma mieć założone kajdanki czy nie. Może była winna, ale po akcji na pewno jest martwa. Miał być sukces medialny (ile tam było kamer?) ale nie wyszło.
9. Staruch? Wizyty polityków u łobuza i przestępcy? Normalne? Wchodzenie w kompetencje sądów i prokuratury? Dla posłuchu?

Działania Maciarewicza to długoletni przykład samowoli jednostki, wbrew obowiązującemu prawu i w celu osiągnięcia politycznego celu. Albo chcesz państwa prawa albo nie. Nie ma tu miejsca dla ludzi przestrzegających przepisów gdy im to pasuje.
Zastraszanie opozycji? Której? Dlaczego mam wrażenie, że politycy za wszelką cenę chcą się podpiąć do ruchu, który z politykami nie chce mieć nic wspólnego?

Ja nie pisałem nic o Madzi. Dałem przykład, że lider opozycji jest w stanie powiedzieć wszystko, aby tylko ładnie zabrzmiało w mediach i miało poklask wśród społeczeństwa - czyli robią to samo, co zarzucają rządowi.

Tekst opozycjonisty? Wobec czego? Rządu? ACTA? PO? Według mnie to przykład tekstu powstającego na polityczne zamówienie - faktów jak na lekarstwo, dużo przypuszczeń, podejrzeń, szukanie spisków. To typowa publicystyka, zamieszczana na portalach gdzie trafia na podatny grunt. Tak się rodzą plotki lub jak kto woli, robi propagandę. Są w Polsce media, które chętnie podchwyciłyby tą informację, jakoś się nie przebiła. Może jest nie do sprawdzenia albo nie znamy całej prawdy. Jak ruch jest luźny i niezorganizowany to zastraszenie jednostek nie ma sensu - bo jest luźny.

- Biedronia słuchałem na żywo. I zgadzam się, że wobec wszystkich powinny być równe reguły. Gdyby je stosować bez żadnych taryf ulgowych to nie było by imperium Rydzyka, Maciarewicz by siedział od lat 90, minister sprawiedliwości nie decydował by we własnych sprawach, i scena polityczna wyglądała by zupełnie inaczej. Jednak tak nie jest, nad czym bardzo ubolewam.

Mam wrażenie, że nie traktujesz równo stron obecnych na naszej scenie politycznej - Maciarewiczowi, Ziobrze i Kaczyńskiemu zezwalasz na pozaprawne działania i przymykasz oczy na oczywiste przegięcia, za to po drugiej stronie widzisz wszystko + podejrzewasz jeszcze więcej. Nie jest to na pewno patrzenie władzy na ręce.

Edit

Szkoda, że nasi politycy nie mają tyle klasy co były Prezydent RFN.
Stare 02-20-2012, 22:30   #29
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
1. Może mieć miejsce i pewnie ma. Skala zjawiska jest nieznana zwykłym ludziom.
2. Albo chcesz państwo prawa albo dyktaturę, która skazuje ludzi według swojego widzimisie. Ale jak widzę, wobec działaczy PRL (których chętnie bym wyciął ż życia publicznego - ale zgodnie z prawem) nie stosujesz tych samych zasad co wobec pisowców.
3. Upublicznianie archiwów - tak, tworzenie list przez jednostki (nawiedzone jednostki) nie. Powtórzę się - żadnych działań samozwańczych sprawiedliwych.
4. Publiczne oskarżenie przez Ministra Sprawiedliwości-Prokuratora Generalnego - bez dowodów, bez sądu, za to przed kamerami - za takie wypowiedzi powinno się iść siedzieć. Albo państwo prawa albo samowola.
5. --
6. Agent Tomek - przykład działań skierowanych przeciwko dokładnie wybranym osobom, z pominięciem procedur i zasad. Wystarczyło, że myśleli inaczej niż zleceniodawcy. Prawdziwych przekrętów nie brakuje - ale medialność przede wszystkim.
7. CBA - dużo szumu, efektów brak. Najlepiej na tych wyszedł poprzedni szef - społeczeństwo nie zyskało nic.
8. Blida - omawianie i uzgadnianie z premierem czy ma mieć założone kajdanki czy nie. Może była winna, ale po akcji na pewno jest martwa. Miał być sukces medialny (ile tam było kamer?) ale nie wyszło.
9. Staruch? Wizyty polityków u łobuza i przestępcy? Normalne? Wchodzenie w kompetencje sądów i prokuratury? Dla posłuchu?
2. Zgadza się. Masz 100% racji, że nie stosuję tych samych zasad do PIS'owców (i wszystkich działaczy Solidarności) co do działaczy PRL'u. Zdecydowanie.
3. A co zrobił Macierewicz? Upublicznił. Różnica jest czysto techniczna. Dlaczego? Dlatego, że tej makulatury jest tyle, że upublicznienie nie oznacza automatycznie, że wszystkie najważniejsze sprawy ujrzą światło dzienne. A czepiać się, że nie zrobił tego w majestacie prawa nie zamierzam. Jak ktoś ma wąty, to niech pójdzie i wyniesie akta na Macierewicza. Może niech to zrobi agent Bolek
4. "W związku ze śmiercią Floriana Mastalerza, Mirosławowi G. zostały przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie ostawione zarzuty nieumyślnego narażenia pacjenta na utratę życia (w związku z pozostawieniem gazy w ciele pacjenta) oraz nieumyślnego spowodowania śmierci (w związku ze zbagatelizowaniem informacji sanitariuszki w tej sprawie)". Prokurator generalny chciał się trochę wypromować. Nie twierdzę, że zrobił dobrze. Zgadzam się, że zrobił źle! Ale żyję w Polsce i mam świadomość, że jest jakieś ćwierć promila szansy, że pan G. nie ma większości wymienionych spraw na sumieniu. Jeśli znaleziono ciało i szuka się zabójcy, to wiadomo, że trzeba winę udowodnić - widziałem wiele takich programów na Discovery Ale jeśli jest sobie lekarz, którego praktyki są dobrze opisane i jest wielu świadków to potwierdzających, to ja widzę jedyny problem w udowodnieniu komuś, że chciał źle. A pan G. to dla mnie najprawdopodobniej zwykła szuja i kawał skurrwiela. I tak jak mówiłem wcześniej - za działaniami PISu w tej sprawie stoją jednnak dobre intencje naprawy państwa. Gdyby się chciały Kaczory tylko promować, to by to robił tak jak teraz Tusk - nie potrzebne są do tego żadne sukcesy, można to nawet robić mając masę porażek No i przede wszystkim - nie naruszając niczyich interesów, nikomu się nie narażając. Czy to nie jest ważne
6. Trochę nie zrozumiałem. Ale dla mnie sprawa jest jasna. Władza ma służyć ludziom - i jeśli jakikolwiek jej przedstawiciel jest skłonny wyciągnąć łapę, to powinno się ją ucinać. Nie ucięli babie łapy, więc czuję niedosyt, a metody agenta Tomka mam serdecznie gdzieś. Najważniejsze, żeby cel był szczytny.
7. CBA. Może i tak, ale nie widzę tu też działania na szkodę państwa. Służby muszą być, WSI było złe, więc stworzono nową, która po cichu jakieś tam obowiązki wykonuje.
8. Masz rację - jest to skandaliczne. Ale wśród przesłanek za tym stojących nie mogę się doszukać nic więcej niż chęć (po raz kolejny) rozreklamowania się. Nooo i może ewentualnie zwalczanie politycznej konkurencji, ale to raczej odpada, bo Blida sama się zwalczyła maczając łapy w brudnych interesach. Reszta to już była kwestia medialnej rozgrywki, którą, tak jak Ty, potępiam.
9. Zgadza się. Godne potępienia. Znowu próba reklamy. Nieudolna.

Cytat:
Działania Maciarewicza to długoletni przykład samowoli jednostki, wbrew obowiązującemu prawu i w celu osiągnięcia politycznego celu. Albo chcesz państwa prawa albo nie. Nie ma tu miejsca dla ludzi przestrzegających przepisów gdy im to pasuje.
Zastraszanie opozycji? Której? Dlaczego mam wrażenie, że politycy za wszelką cenę chcą się podpiąć do ruchu, który z politykami nie chce mieć nic wspólnego?
Czytasz książki historyczne? Oglądasz Discovery? Czy ktoś kiedykolwiek gdzieś tam wspominał czy oskarżenia były słuszne, czy stosowano demokratyczne procedury? Wyobraź sobie jakby wyglądała relacja z wydarzeń początku lat 90-tych za 100 lat. Według mnie to by było coś w stylu: postsolidarnościowa elita polityczna zdecydowała całkowicie odsunąć od urzędów publicznych PRL'owskich zdrajców stosując zdecydowane posunięcia. Albo: młoda polska demokracja nie poradziła sobie z wyzwaniem pozbawienia wpływów byłych aparatczyków PRL, przez co całe długie lata po transformacji zmagała się z korupcją i sprzedajnością politycznych "elit".

Niestety obecnie obowiązuje ta druga wersja. Chcesz stosować demokratyczne zasady do ludzi, którzy przez 50 lat ciemiężyli to państwo nie uznając żadnych zasad. Dla Macierewicza oceniać powinna historia a nie prawo, sędziowie i "elity" wywodzące się z ustroju, z którym on walczył. Możesz się zgadzać lub nie, ale ja staram się spojrzeć na to z dystansu i tak to widzę.

Cytat:
Ja nie pisałem nic o Madzi. Dałem przykład, że lider opozycji jest w stanie powiedzieć wszystko, aby tylko ładnie zabrzmiało w mediach i miało poklask wśród społeczeństwa - czyli robią to samo, co zarzucają rządowi.
Po raz n-ty PIS próbuje się nieudolnie reklamować grając. No cóż. Nigdzie nie twierdziłem, że PIS to mistrzowie PR'u. To raczej domena PO

Cytat:
Tekst opozycjonisty? Wobec czego? Rządu? ACTA? PO? Według mnie to przykład tekstu powstającego na polityczne zamówienie - faktów jak na lekarstwo, dużo przypuszczeń, podejrzeń, szukanie spisków. To typowa publicystyka, zamieszczana na portalach gdzie trafia na podatny grunt. Tak się rodzą plotki lub jak kto woli, robi propagandę. Są w Polsce media, które chętnie podchwyciłyby tą informację, jakoś się nie przebiła. Może jest nie do sprawdzenia albo nie znamy całej prawdy. Jak ruch jest luźny i niezorganizowany to zastraszenie jednostek nie ma sensu - bo jest luźny.
Bardzo możliwe, że masz rację w sprawie tego tekstu. Jednak tekst nie jest oderwany od rzeczywistości. Ciekawe jest, że rzeczywiście przeciw rządowi jednoczą się często przeciwne sobie ruchy. Faktem też jest, że działania rządu przybierają charakter momentami niebezpiecznie anty narodowe tj. np. szykanowanie uczestników marszu niepodległości. Wiem, że to jest wyolbrzymione, ale ja bym się po polskim rządzie spodziewał raczej innej postawy 11 listopada...

Cytat:
- Biedronia słuchałem na żywo. I zgadzam się, że wobec wszystkich powinny być równe reguły. Gdyby je stosować bez żadnych taryf ulgowych to nie było by imperium Rydzyka, Maciarewicz by siedział od lat 90, minister sprawiedliwości nie decydował by we własnych sprawach, i scena polityczna wyglądała by zupełnie inaczej. Jednak tak nie jest, nad czym bardzo ubolewam.
Gdyby nie było imperium Rydzyka, to by nie było równowagi w mediach. I tak jej nie ma. Ale nie zapominaj, że Radio Maryja to przede wszystkim ludzie, którzy je wspierają i którzy nie zgadzają się na forsowaną w mainstreamowych mediach wersją historii najnowszej. Rydzyk jest nadbudową a ludzie, którzy myślą tak jak on powinni mieć jakieś wspólne medium. W USA, w UK są media liberalne, konserwatywne. U nas dominują te pierwsze, a pozostałe się zwalcza i spycha do pozycji oszołomów. To powoduje, że kraj jest tak podzielony, że ciągle się kłócimy.

Cytat:
Mam wrażenie, że nie traktujesz równo stron obecnych na naszej scenie politycznej - Maciarewiczowi, Ziobrze i Kaczyńskiemu zezwalasz na pozaprawne działania i przymykasz oczy na oczywiste przegięcia, za to po drugiej stronie widzisz wszystko + podejrzewasz jeszcze więcej. Nie jest to na pewno patrzenie władzy na ręce.

Edit

Szkoda, że nasi politycy nie mają tyle klasy co były Prezydent RFN.
Pewnie jestem tendencyjny, ale też staram się oddawać sprawiedliwość. Zasadnicza przyczyna mojej tendencyjności jest jedna. Uważam, że w PIS są patrioci, w PO cwaniaki i kombinatorzy, w SLD zdrajcy a w PSL konformiści. Abstrahując przy tym od pozostałych cech tych partii, ich zdolności do skutecznego rządzenia itp. Ale jestem Polakiem i jednak pierwszym warunkiem dla mnie jest to, żeby polityk szczerze troszczył się o ten kraj.

Horst Köhler?
Stare 02-21-2012, 06:53   #30
qhash
General

Domyślnie

Przy porannej kawce starałem przeczytać się całą Twoją wypowiedź, ale w momencie kiedy napisałeś, że w PiS są patrioci, to Twoja wiarygodność i poziom umiejętności oceny tak drastycznie spadły, że w tej sytuacji to już chyba nie ma sensu.

Jacy patrioci? Krzykacze i pieniacze, ot co. Do tego nieudolni.
Stare 02-21-2012, 19:20   #31
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

To znaczy, że doczytałeś do końca No tak uważam. Jest to środowisko katolicko narodowe. Ludzie, którzy w coś wierzą i co najmniej mają dobre intencje. Nawet jeśli nie potrafią wprowadzić ich w życie, albo źle pojmują patriotyzm, lub też mają inny target, jeśli chodzi o wyborców, niż wykształceni ludzie, przez co ich zagrywki pod publiczkę są często żałosne.
Stare 02-21-2012, 19:20   #32
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:

Czytasz książki historyczne? Oglądasz Discovery? Czy ktoś kiedykolwiek gdzieś tam wspominał czy oskarżenia były słuszne, czy stosowano demokratyczne procedury? Wyobraź sobie jakby wyglądała relacja z wydarzeń początku lat 90-tych za 100 lat. Według mnie to by było coś w stylu: postsolidarnościowa elita polityczna zdecydowała całkowicie odsunąć od urzędów publicznych PRL'owskich zdrajców stosując zdecydowane posunięcia. Albo: młoda polska demokracja nie poradziła sobie z wyzwaniem pozbawienia wpływów byłych aparatczyków PRL, przez co całe długie lata po transformacji zmagała się z korupcją i sprzedajnością politycznych "elit".

Niestety obecnie obowiązuje ta druga wersja. Chcesz stosować demokratyczne zasady do ludzi, którzy przez 50 lat ciemiężyli to państwo nie uznając żadnych zasad. Dla Macierewicza oceniać powinna historia a nie prawo, sędziowie i "elity" wywodzące się z ustroju, z którym on walczył. Możesz się zgadzać lub nie, ale ja staram się spojrzeć na to z dystansu i tak to widzę.
Czytam, TV nie oglądam bardzo mało. Ba, nawet jestem magistrem politologii (fakt, że po integracji europejskiej i pracę pisałem pod kierunkiem prof. z Anglii, ale zawsze).
Dla mnie pierwszą i podstawową zasadą demokracji jest działanie ZGODNE z obowiązującym prawem. Jak zaczynamy zgadzać się na lekceważenie przepisów w imię jakiś (często wydumanych) "wyższych" racji (które okazują się być jakże często prywatnymi) to naśladujemy takich klasyków jak Pinochet, Franco, Mussolini, itp, itd. I tu nie powinno być wyjątków, nigdy i dla nikogo.
Czytając Twoje teksty na temat Maciarewicza mam wątpliwości, czy sam czytasz coś więcej poza biuletynami, artykułami i innymi wypocinami obecnej opozycji. Lista Maciarewicza okazała się tak samo prawdziwa jak chrześcijaństwo Rydzyka. Jego "weryfikacja" WSI (może potrzebna, nie wiem) była przykładem dyletanctwa, ocierającego się o zdradę stanu. Dodatkowo, zgodnie z wyrokami polskich sądów, kosztuje trochę podatnika.

Cytat:
Po raz n-ty PIS próbuje się nieudolnie reklamować grając. No cóż. Nigdzie nie twierdziłem, że PIS to mistrzowie PR'u. To raczej domena PO
Tylko, że w ten sposób nie są żadną alternatywą dla obecnie rządzących. Ba, pokazują, że poza krzykactwem nie mają nic do powiedzenia.

Cytat:
Faktem też jest, że działania rządu przybierają charakter momentami niebezpiecznie anty narodowe tj. np. szykanowanie uczestników marszu niepodległości. Wiem, że to jest wyolbrzymione, ale ja bym się po polskim rządzie spodziewał raczej innej postawy 11 listopada...
Nie stawiam znaku równości między wszystkimi uczestnikami marszu 11 listopada a patriotami (dlatego nie piszę niepodległości). Normalny obywatel, nawet sprowokowany przez policję, nie wyciąga z kieszeni kominiarki (a tacy byli również po stronie "patriotów"), nie zaczyna wyrywać kostek brukowych, nie robi burd. Taka osoba to chuligan (delikatnie mówiąc) i nie można nazywać go patriotą, bo nim nie jest.

Cytat:
Gdyby nie było imperium Rydzyka, to by nie było równowagi w mediach. I tak jej nie ma. Ale nie zapominaj, że Radio Maryja to przede wszystkim ludzie, którzy je wspierają i którzy nie zgadzają się na forsowaną w mainstreamowych mediach wersją historii najnowszej. Rydzyk jest nadbudową a ludzie, którzy myślą tak jak on powinni mieć jakieś wspólne medium. W USA, w UK są media liberalne, konserwatywne. U nas dominują te pierwsze, a pozostałe się zwalcza i spycha do pozycji oszołomów. To powoduje, że kraj jest tak podzielony, że ciągle się kłócimy.
Gdyby Rydzyk przestrzegał obowiązującego w Polce prawa i nie miał taryfy ulgowej, prawdopodobnie byłby dziś właścicielem radia, takiego małego, na parapecie. Od lat, również dzięki poparciu polityków, robi niezłe interesy, na ogłupionych przez siebie słuchaczach. To jak bardzo są zmanipulowani widać po tym, jak traktują przedstawicieli innych mediów, i ludzi inaczej myślących. Miłości bliźniego tak nie ma, prawa tam nie ma, Polski tam nie ma. Jest kasa, kasa, kasa, kasa. Sam Rydzyk przegrał kilka procesów.

Poza tym nikt nic Rydzykowi nie zabiera - po prostu nie dostał miejsca na pierwszym multipleksie. Może się odwoływać, jak każdy inny podmiot. I może starać się o miejsce na kolejnym, według zasad, które obowiązują WSZYSTKICH, bez taryfy ulgowej.

Gdyby nie było Rydzyka, to miejsce zostało by pewnie zagospodarowane przez kogoś innego. Z pożytkiem dla Polski.

------------------
EDIT on
http://www.rp.pl/artykul/118849,8163...rzy-KRRiT.html - działanie zgodne z prawem. Bo ostatnia komisja kultury w sejmie była żałosna.

EDIT off
----------------

Bardzo możliwe, że masz rację w sprawie tego tekstu. Jednak tekst nie jest oderwany od rzeczywistości. Ciekawe jest, że rzeczywiście przeciw rządowi jednoczą się często przeciwne sobie ruchy. Faktem też jest, że działania rządu przybierają charakter momentami niebezpiecznie anty narodowe tj. np. szykanowanie uczestników marszu niepodległości. Wiem, że to jest wyolbrzymione, ale ja bym się po polskim rządzie spodziewał raczej innej postawy 11 listopada...

Cytat:
Pewnie jestem tendencyjny, ale też staram się oddawać sprawiedliwość. Zasadnicza przyczyna mojej tendencyjności jest jedna. Uważam, że w PIS są patrioci, w PO cwaniaki i kombinatorzy, w SLD zdrajcy a w PSL konformiści. Abstrahując przy tym od pozostałych cech tych partii, ich zdolności do skutecznego rządzenia itp. Ale jestem Polakiem i jednak pierwszym warunkiem dla mnie jest to, żeby polityk szczerze troszczył się o ten kraj.

Horst Köhler?
A poczytaj sobie o sprawie żony Hoffmana, przeszłości Wasermana, umorzenie długu PC, wyczynach rajdowych i słownych Kurskiego, Błaszczaka, głosowaniem za ACTA w PE i na komisjach sejmowych, itp itd.
I napisz jeszcze raz, że to patrioci. Pisząc tak, moim zdaniem, obrażasz ludzi, którzy codziennie chodzą do pracy i starają się, aby w tym kraju było normalnie. Bo ja w żadnej partii politycznej nie widzę patriotów (w pisie, eselde i peesslu szczególnie dużo jest polityków, którzy mówiąc o Polsce myślą o swoim domu/portfelu/kolesiach). I nie potrafię, z głowy, wymienić aktualnych aktywnych polityków, którzy szczerze kochają ten kraj.
Stare 02-22-2012, 14:36   #33
qhash
General

Domyślnie

widzę Bryk, że mamy podobne zdanie na temat dzisiejszego archetypu patrioty - nie machać flagą, nie krzykaczyć, nie robić burd, tylko zapi%%%%%lać i wymagać normalności wszędzie - czy to na stacji czy w urzędzie.
btw. kiedy Wy macie czas pisać takie elaboraty? ja jak mam tylko chwilkę to siadam do Crusader Kings przyłączać Węgry do królestwa polskiego i tak bardzo *święte* imperium nękać na ile się da
Stare 02-22-2012, 22:16   #34
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Czytam, TV nie oglądam bardzo mało. Ba, nawet jestem magistrem politologii (fakt, że po integracji europejskiej i pracę pisałem pod kierunkiem prof. z Anglii, ale zawsze).
Dla mnie pierwszą i podstawową zasadą demokracji jest działanie ZGODNE z obowiązującym prawem. Jak zaczynamy zgadzać się na lekceważenie przepisów w imię jakiś (często wydumanych) "wyższych" racji (które okazują się być jakże często prywatnymi) to naśladujemy takich klasyków jak Pinochet, Franco, Mussolini, itp, itd. I tu nie powinno być wyjątków, nigdy i dla nikogo.
Czytając Twoje teksty na temat Maciarewicza mam wątpliwości, czy sam czytasz coś więcej poza biuletynami, artykułami i innymi wypocinami obecnej opozycji. Lista Maciarewicza okazała się tak samo prawdziwa jak chrześcijaństwo Rydzyka. Jego "weryfikacja" WSI (może potrzebna, nie wiem) była przykładem dyletanctwa, ocierającego się o zdradę stanu. Dodatkowo, zgodnie z wyrokami polskich sądów, kosztuje trochę podatnika.
Hmmm jeśli po integracji europejskiej i do tego nie u Polaka, to akurat skłania do różnego rodzaju podejrzeń

Mogę się (nawet) całkowicie zgodzić co do nieudolności poczynań Macierewicza i naruszania różnego rodzaju norm. Ale będę bronił intencji. Najlepiej chyba naszej dyskusji zrobi zatrzymanie się przy postaci Pinocheta. Zawsze tak w historii było, że bez poświęceń nie ma efektów. Jak chcesz bronić wolności - musisz wysłać żołnierzy na śmierć itd. itp. PRL był kontynuacją II wojny światowej. Dla nas ona się nie skończyła w 1945. Dlatego obalenie PRL'u oceniam jako kontynuację tej wojny a na wojnie walczy się z wrogiem a nie stosuje demokratyczne zasady. W tym przypadku wrogiem byli działacze PRL'u. Mamy po prostu zupełnie inne zdanie na ten temat. Weź tylko poprawkę, że ja nie karzę wszystkich od razu odstrzelić, ale pozbawienie wszystkich hurtowo praw do pełnienia funkcji publicznych byłoby dla naszego kraju po prostu KORZYSTNE.

Dlatego też Europa zachodnia chyli się ku upadkowi. W Londynie ostatnio była ciekawa sprawa. Brytole chcieli wydalić jakiegoś gościa z Al Kaidy, ale nie zgodził się na to jakiś tam europejski trybunał, bo w Jordanii MOGŁYBY zostać przeciw niemu użyte informacje zdobyte przy pomocy tortur. Efektem tego jest, że goszczą u siebie swojego wroga, którego musi cały czas monitorować sztab ludzi, co kosztuje pewnie kilka baniek rocznie. Demokracja doprowadzona do paranoi.

Cytat:
Tylko, że w ten sposób nie są żadną alternatywą dla obecnie rządzących. Ba, pokazują, że poza krzykactwem nie mają nic do powiedzenia.
Nie zgadzam się. Rządzili, katastrofy nie było. Może bym potrafił skuteczniej wskazać ich porażki, gdyby nie fakt, że w rozpętanej nagonce co dziesiąty zarzut przeciw nim wysuwany warty był pochylania się nad nim. W każdym razie wolę ich rządy niż PO, szczególnie po ostatnich kompromitacjach w EU.

Cytat:
Nie stawiam znaku równości między wszystkimi uczestnikami marszu 11 listopada a patriotami (dlatego nie piszę niepodległości). Normalny obywatel, nawet sprowokowany przez policję, nie wyciąga z kieszeni kominiarki (a tacy byli również po stronie "patriotów"), nie zaczyna wyrywać kostek brukowych, nie robi burd. Taka osoba to chuligan (delikatnie mówiąc) i nie można nazywać go patriotą, bo nim nie jest.
Coś Ci się pomieszało. Sam marsz był przecież mega pokojowy Burdy działy się gdzie indziej i zdaje się wcale nie były sprowokowane przez tych ludzi co napisałeś, tylko przez policję i przez Niemców. Sam się powołujesz na państwo prawa i na równe traktowanie, a nie przeszkadza Ci szykanowanie ludzi, którzy udają się na marsz niepodległości i którzy nie zdążyli (allbo nie mieli zamiaru) popełnić żadnego wykroczenia.

Pozwól że przedstawię swoją opinię na ten temat. Zgadzam się z Tobą, że prawdziwy patriotyzm powinien się przejawiać w codziennym życiu. Ale uważam też, że jak najbardziej należy go okazywać przy okazji tego typu świąt. Z czym się pewnie zgodzisz. Natomiat ostatnio doszedł jeszcze wymiar polityczny. Władzom nie spodobało się KTO organizuje marsz (mimo że była to ze wszech miar słuszna inicjatywa) i próbowała go zwalczać. Dlatego zatrzymywano autobusy z ludźmi na niego się udającymi i przede wszystkim dlatego HGW wydała pozwolenie na kontrmanifestację. W święto niepodległości... Do tego reżimowa telewizja mocno ograniczyła relację z niego koncentrując się na burdach.

Cytat:
Gdyby Rydzyk przestrzegał obowiązującego w Polce prawa i nie miał taryfy ulgowej, prawdopodobnie byłby dziś właścicielem radia, takiego małego, na parapecie. Od lat, również dzięki poparciu polityków, robi niezłe interesy, na ogłupionych przez siebie słuchaczach. To jak bardzo są zmanipulowani widać po tym, jak traktują przedstawicieli innych mediów, i ludzi inaczej myślących. Miłości bliźniego tak nie ma, prawa tam nie ma, Polski tam nie ma. Jest kasa, kasa, kasa, kasa. Sam Rydzyk przegrał kilka procesów.

Poza tym nikt nic Rydzykowi nie zabiera - po prostu nie dostał miejsca na pierwszym multipleksie. Może się odwoływać, jak każdy inny podmiot. I może starać się o miejsce na kolejnym, według zasad, które obowiązują WSZYSTKICH, bez taryfy ulgowej.

Gdyby nie było Rydzyka, to miejsce zostało by pewnie zagospodarowane przez kogoś innego. Z pożytkiem dla Polski.
To co opisałeś w pierwszym akapicie tak samo dobrze można odnieść do fanatycznych widzów TVN'u czy czytelników GW. Jedyne różnice to poziom kultury osobistej, ale to jest tylko zewnętrzna powłoka, do której nie przywiązywałbym większej wagi. A czasem i jej brak jak w przypadku prostaków robiących sobie żarty ze starszych ludzi pod krzyżem. Taki sam poziom zaślepienia i taki sam poziom wiary w jedynie słuszną prawdę.

Nie zaprzeczam, że Rydzyk robił przekręty, ale mając GW i TVN mimo wszystko cieszę się, że jest dla nich równowaga. A przymykam na te przekręty oko dlatego, bo nie jestem pewien czy gdyby nie poziom determinacji Rydzyka to by takie medium powstało. Na co wskazuje poziom determinacji ich przeciwników w zwalczaniu tego typu poglądów - tak jak teraz z tym multipleksem - polityczna sprawa. Mimo wszystko oczywiście uważam, że wszystkie te przekręty powinny być z urzędy czy jakkolwiek najzwyczajniej ścigane.

Cytat:
A poczytaj sobie o sprawie żony Hoffmana, przeszłości Wasermana, umorzenie długu PC, wyczynach rajdowych i słownych Kurskiego, Błaszczaka, głosowaniem za ACTA w PE i na komisjach sejmowych, itp itd.
I napisz jeszcze raz, że to patrioci. Pisząc tak, moim zdaniem, obrażasz ludzi, którzy codziennie chodzą do pracy i starają się, aby w tym kraju było normalnie. Bo ja w żadnej partii politycznej nie widzę patriotów (w pisie, eselde i peesslu szczególnie dużo jest polityków, którzy mówiąc o Polsce myślą o swoim domu/portfelu/kolesiach). I nie potrafię, z głowy, wymienić aktualnych aktywnych polityków, którzy szczerze kochają ten kraj.
No widzisz, a ja bym wymienił Kaczorów. To się na pewno liczyło dla Lecha, dlatego tak walczył o symbole. Jarek z kolei mieszka z kotem w jakiejś kanciapie. Podobnie jest na najniższym szczeblu, wśród szeregowych działaczy. Najczęściej to stereotypowi katolicy/patrioci. I nie można wszystkich utożsamiać z Radiem Maryja, bo to są tak naprawdę dwa różne środowiska. A że się kupa szumowin zawsze podczepi, to niestety normalka. Za to PO jest totalnie fasadową partią, która nie ma żadnej myśli przewodniej, żadnych ideałów - tylko kit, ściema i bełkot na każdym kroku.

Niestety nie umiem uniknąć porównań PIS-PO, mimo że sam zwalczam taki jednotorowy sposób myślenia i uważam, że rządzić powinien utopista Korwin
--------------------------------------------------------------------------------
- - Automatycznie połączona wiadomość - -
- - zamiast pisać jeden post pod drugim używaj przycisku EDYTUJ --
--------------------------------------------------------------------------------
Cytat:
widzę Bryk, że mamy podobne zdanie na temat dzisiejszego archetypu patrioty - nie machać flagą, nie krzykaczyć, nie robić burd, tylko zapi%%%%%lać i wymagać normalności wszędzie - czy to na stacji czy w urzędzie.
btw. kiedy Wy macie czas pisać takie elaboraty? ja jak mam tylko chwilkę to siadam do Crusader Kings przyłączać Węgry do królestwa polskiego i tak bardzo *święte* imperium nękać na ile się da
Masz odpowiedź. Ja w nic nie gram
Masz Bryku swoich ziejących nienawiścią moherów

http://www.ruchwolnosci.org/index.ph...ternetowy-hit/

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 02-22-2012 o 22:16 Powód: Autołączenie postów
Stare 02-23-2012, 19:58   #35
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Tak w skrócie:

- skrajna poprawność polityczna i kulturowa zabija Europę. Powinnyśmy zacząć bardziej szanować swoją historię, kulturę i zwyczaje. I emigranci mogą to albo zaakceptować albo wyjechać. Ale zasady te powinny obowiązywać wszystkich równo - tubylców, przyjezdnych, turystów

- rządzili za krótko aby doszło do katastrofy. I uciekli gdy sytuacja zaczęła się pogarszać. Szkoda tylko, że przejedli wzrost gospodarczy i miast reformować, rozdawali. Na przykład: przedłużenie wcześniejszych emerytur. Jedyna zmiana jaką chcieli wprowadzić (którą zresztą popierałem), to reforma sądownictwa i systemu prawniczego - zrobili to jednak tan nieudolnie, że Trybunał sobie z ich zmianami poradził.

- większość nawalających się z policją to jednak uczestnicy lub sympatycy marszu niepodległości. Dużo zyskaliby, gdyby nie dali się sprowokować/nie zaczęli bić się z Policją. A tak niesmak pozostaje.
I nie zgadzam się, okazywanie patriotyzmu od święta jest taką moralnością pani Dulskiej - czyli na pokaz. Wymiar polityczny w Polsce równa się cyrkowi i z patriotyzmem nie ma nic wspólnego.
I wyjaśnij pojęcie reżimowa telewizja - bo tego nie rozumiem. Jak rządził PiS to TV była ich i była cacy, jak rządzi PO to TV jest ich i jest be? Chyba, że mówisz o TV Rydzyka, bo tylko tą z reżimową mi się kojarzy.

- Potrafisz podać linka do nagrania na którym ktoś z TVN'u namawia do wyrzucenia dziennikarzy TV Trwam? Chętnie uzupełnię wiedzę. Nie widziałem nigdzie w necie filmików, gdzie dziennikarze Rydzyka są opluwani lub bici przez uczestników imprez TVN, Polsatu, GW. Poziom nienawiści, lejący się z anten RM i TvT, w tym z ust samego Rydzyka, jest duży. Ba, Rydzyk sam zachęca do konfrontacji i podjudza.
Rydzyk łamał prawo (pewnie wciąż je łamie) i nie może być dla niego usprawiedliwieniem, że jest mózgiem koncernu medialnego, będącego w opozycji do innych mediów. Jak milioner będzie utrzymywał kilka szpitali onkologicznych dla dzieci i jednocześnie urządzał trzy polowania ma ludzi w ciągu roku to uznasz, że, w imię wyższych racji, można mu na to pozwolić?

Tu masz inne oblicze Rodziny Radia (w tym wypadku) Ma-Ryja

http://media2.pl/media/80936-Brutaln...lsat-News.html

http://www.polskatimes.pl/artykul/42....html?cookie=1
Cytat:
Pielgrzymów-fanatyków jedynie to rozjuszyło - atakowali nawet funkcjonariuszy policji, a potem zebrali się pod komisariatem w Częstochowie, gdzie głośno i agresywnie domagali się uwolnienia aresztowanego mężczyzny.
Stare 02-23-2012, 22:49   #36
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Tu i ówdzie się zgadzamy, więc pominę punkty, w których nasza zgoda jest oczywista.

Się zgadzam się. PiS rządził dość nieudolnie i rozdawał pieniądze, co akurat dla mnie jest bardzo poważnym zarzutem, bo to jedna z ważniejszych dziedzin. Ale nie przeceniałbym ani tej "nieudolności" ani "profesjonalizmu" PO, który jest tylko medialny a poza tym jak się nic nie robi, to się nie ma porażek. Na całym niemal świecie politycy słyną z nieudolności. Ale dwie skrajności to propaństwowe (tyle o ile) rządy krajów zachodniej Europy i sprzedajne rządy krajów trzeciego świata. Polskie rządy od 70 lat niestety bardzo blisko są tych drugich. PIS był jednak bliżej zachodniej Europy i umiał prowadzić politykę zagraniczną nie nastawioną na dobry medialny efekt i miłe słowa, ale na skuteczność. Czego Polacy nie rozumieją i zupełnie błędnie tą politykę oceniali (także za sprawą niesprzyjających PIS'owi mediów). PO to inna bajka, to co wyprawiali na przełomie roku w Europie to jedna wielka kompromitacja.

Nie mam zweryfikowanych i potwierdzonych na 100% informacji, ale z tendencyjnych newsów, które do mnie dotarły, to burdy robili Niemcy z kurrwami Polakami, które ich zaprosiły a prawicowych prowokowała policja - co widać było dokładnie na filmiku w necie. No tak, ich wina, bo dali się sprowokować. No comment Bryku.

Czyli Ty też masz moralność pani Dulskiej, skoro wywieszasz flagę na balkonie?

Reżimowa czyli TVN - sam Wajda to przyznał.

Jakich dziennikarzy, gdzie?

Wiesz, to taka gadka szmatka. Poziom nienawiści terefere. Rydzyk każe nienawidzić TVN'u a TVN każe spychać narodowców na margines, śmiać się z nich itd. Co jest gorsze? Ja bym postawił znak równości, bo różnice są tylko w formie przekazu, ale meritum jest takie same. Ja uważam, że Walter jest byłym agentem a cała transformacja ustrojowa to akcja służb - i jest na to więcej przesłanek niż na Twoje twierdzenia z łamaniem prawa przez Rydzyka (z czym się de facto zgadzam, bo nie sądzę, żeby takie pogłoski wzięły się znikąd - no chyba że sprodukowali je jego przeciwnicy).

Słuchałem dziś reportażu o otwarciu supermarketu Tesco w Bristolu. Doszło do jakichś rozruchów itd. i jedna babeczka mówiła, że tego nie usprawiedliwia, ale przyczyną jest poczucie bezradności ludzi w kształtowaniu otaczającej ich rzeczywistości. I ja tak samo absolutnie nie usprawiedliwiam ataków radiomaryjowców, ale je rozumiem - wynikają z poczucia bezradności. I z podsycania nienawiści przez Rydzyka pewnie też, przez co ludzie ci się decywilizują i nie potrafią okazywać emocji czy poglądów normalnie. Ale nie jeden Rydzyk jest za to odpowiedzialny. Nie można ignorować podstawowej kwestii, czyli podziału społeczeństwa, który nastąpił po roku 90.

Podsumowałby to tak, że usprawiedliwiam zachowania skrajnych prawicowych środowisk, choć ich nie popieram i nie pochwalam. Ale widzę ku temu przesłanki.
Stare 02-25-2012, 20:23   #37
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Podsumowałby to tak, że usprawiedliwiam zachowania skrajnych prawicowych środowisk, choć ich nie popieram i nie pochwalam. Ale widzę ku temu przesłanki.
Pamiętasz z historii jak do władzy doszedł Hitler?

Cytat:
Nie mam zweryfikowanych i potwierdzonych na 100% informacji, ale z tendencyjnych newsów, które do mnie dotarły, to burdy robili Niemcy z kurrwami Polakami, które ich zaprosiły a prawicowych prowokowała policja - co widać było dokładnie na filmiku w necie. No tak, ich wina, bo dali się sprowokować. No comment Bryku.
Tak, ich wina. Dzięki swojemu zachowaniu prawicowiec kojarzy się zwykłemu oglądaczowi TV jako bandzior. Trudniej się myśli, łatwiej nawala. I w interesie organizatorów następnych marszów jest takie pilnowanie porządku aby do takich rzeczy nie dochodziło. A bydło niemieckie należało otoczyć i sprowokować do użycia siły - uwieczniając ich pokojowe zamiary.

Cytat:
Wiesz, to taka gadka szmatka. Poziom nienawiści terefere. Rydzyk każe nienawidzić TVN'u a TVN każe spychać narodowców na margines, śmiać się z nich itd. Co jest gorsze? Ja bym postawił znak równości, bo różnice są tylko w formie przekazu, ale meritum jest takie same. Ja uważam, że Walter jest byłym agentem a cała transformacja ustrojowa to akcja służb - i jest na to więcej przesłanek niż na Twoje twierdzenia z łamaniem prawa przez Rydzyka (z czym się de facto zgadzam, bo nie sądzę, żeby takie pogłoski wzięły się znikąd - no chyba że sprodukowali je jego przeciwnicy).
http://m.onet.pl/kraj/5036074,detal.html

Postawa godna prawdziwego Polaka. Księdza, zakonnika. Kreującego się na wzór cnót wszelakich. Taki sam poziom prezentują jego media.

Cytat:
Nie można ignorować podstawowej kwestii, czyli podziału społeczeństwa, który nastąpił po roku 90.
Oficjalnie podziałów społeczeństwa nie ma w jedynie słusznych systemach - przerabialiśmy to przez dziesięciolecia.
Pluralizm jest jednym z fundamentów demokracji. Niestety, Kaczyński i środowiska radiomaryjne uznają go tylko wtedy, gdy jest zgodny z ich przekonaniami. To chyba Lech powiedział kiedyś, komentując wyniki wyborów, że społeczeństwo nie dorosło i że nie jest godne.

Możesz przedstawić jakieś sukcesy w polityce zagranicznej za rządów PiS i prezydenta Kaczyńskiego?

I wyjaśnij mi, dlaczego wywieszanie flagi ma być moralnością pani Dulskiej - bo nie rozumiem.
Stare 02-26-2012, 08:58   #38
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Pamiętasz z historii jak do władzy doszedł Hitler?
Demokratycznie. A pamiętasz jakie środki stosował Piłsudski? Jak więc widzisz stosowane metody nie muszą o niczym świadczyć.

Cytat:
Tak, ich wina. Dzięki swojemu zachowaniu prawicowiec kojarzy się zwykłemu oglądaczowi TV jako bandzior. Trudniej się myśli, łatwiej nawala. I w interesie organizatorów następnych marszów jest takie pilnowanie porządku aby do takich rzeczy nie dochodziło. A bydło niemieckie należało otoczyć i sprowokować do użycia siły - uwieczniając ich pokojowe zamiary.
Brawo. Zbliżamy się do wniosków. Bydło niemieckie przyjechało na zaproszenie lewaków zrobić rozróbę. Polacy przyjechali zamanifestować swój patriotyzm i zostali sprowokowani. Nieliczne jednostki dodajmy. Mimo to przeciętnemu oglądaczowi TV(N) lewica kojarzy się z kolorową pokojową demonstracją a prawicowiec kojarzy się z bandziorem. Ktoś nas tu próbuje urabiać... Wnioski pozostawię Tobie...

Cytat:
http://m.onet.pl/kraj/5036074,detal.html

Postawa godna prawdziwego Polaka. Księdza, zakonnika. Kreującego się na wzór cnót wszelakich. Taki sam poziom prezentują jego media.
Hehe dobry gościo. Nie udało się ustalić czy ma jakiś majątek No ale co ja mogę skomentować. Demokracja właśnie. A może gościo po prostu nie chce płacić podatków na rząd, który uważa za swojego wroga? A tak na serio to tylko potwierdza coś w czym się już z Tobą zgodziłem. Trzeba go skuteczniej ścigać. Zauważ jeszcze tylko, że rządy SLD czy działania niektórych oligarchów jawnie sprzeniewierzały się interesowi narodowemu. A tutaj mówimy o niezarejestrowaniu dobrowolnych datków. Może o. Rydzyk w głębi duszy jest liberałem i wyznaje zasadę "minimum państwa"? Korwin musi być dumny

Natomiast w sferze polityczno/historycznej to jakby nie ma znaczenia i moja ocena gościa jest inna.

Cytat:
Oficjalnie podziałów społeczeństwa nie ma w jedynie słusznych systemach - przerabialiśmy to przez dziesięciolecia.
Pluralizm jest jednym z fundamentów demokracji. Niestety, Kaczyński i środowiska radiomaryjne uznają go tylko wtedy, gdy jest zgodny z ich przekonaniami. To chyba Lech powiedział kiedyś, komentując wyniki wyborów, że społeczeństwo nie dorosło i że nie jest godne.
Ja nie mowię co jest oficjalne, tylko co jest rzeczywiste. Prawica jest spychana do podziemia i roli oszołomów w pewnym sensie tak samo jak to miało miejsce za komuny. Patrz przykład z wizerunkiem prawicowca w TV. Część wyborców PIS to obyci w świecie ludzie, prawnicy, dyrektorzy itp. Piszę takie głupoty bo Cię nie znam i nie wiem, czy masz w ogóle świadomość tego faktu.

I dlaczego uważasz, że w sferze zwalczania pluralizmu to Kaczyńskiemu trzeba coś zarzucać? Bo powiedział, że społeczeństwo nie dorosło? Powiedział to jawnie i nic się za tym nie kryje, więc jest to zupełnie usprawiedliwione.
Cytat:
Możesz przedstawić jakieś sukcesy w polityce zagranicznej za rządów PiS i prezydenta Kaczyńskiego?
Niestety nie mogę, bo mam dużo okresów totalnego braku zainteresowanie polityką - musiało wtedy akurat wypasć Ale tak samo jak nie umiem wskazać sukcesów PO, za to mogę wskazać szereg niedawnych kompromitacji. Problem PO z polityką zagraniczną leży u podstaw. Tym partaczom wydaje się, że trzeba być grzecznym i ładnie gadać. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie czego przykładem działania rządów Grecji, Niemiec, Francji, UK, Irlandii, Czech itp. I tak samo działał PIS. Z SLD nie pamiętam jak było (w pol. agranicznej ofkoz).

Cytat:
I wyjaśnij mi, dlaczego wywieszanie flagi ma być moralnością pani Dulskiej - bo nie rozumiem.
A dlaczego maszerowanie ma być moralnością pani Dulskiej? Twoje słowa.
Stare 02-26-2012, 19:24   #39
Janek
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Demokratycznie.
Bzdura. Hitler faktycznie wygrał wybory, ale sam nie miał nawet 50% głosów (w koalicji mial wiekszosc ale nie konstytucyjna), więc zorganizował sobie zamach stanu. Polecam książkę z historii tak gdzieś w okolicach 2 klasy gimnazjum.

Ostatnio edytowany przez Janek : 02-27-2012 o 10:13
Janek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 03-01-2012, 17:25   #40
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

@Janek
Cytat:
W 1932 przegrał wybory prezydenckie, otrzymując 36,8 procent głosów (ok. 13,4 mln wyborców), przy wysokiej frekwencji wyborczej. 5 marca 1933 w wyborach do Reichstagu, Hitler doszedł do władzy w sposób legalny, gdy NSDAP, będące w koalicji z Narodowo Niemiecką Partią Ludową (niem. Deutschnationale Volkspartei, DNVP), wygrało wybory parlamentarne z wynikiem 43,9% głosów (288 na 444 miejsc w parlamencie). 30 stycznia 1933 w południe ówczesny prezydent Rzeszy – Paul von Hindenburg powierzył Hitlerowi tekę kanclerza (premiera) Rzeszy. Następnie Hitler, dzięki rozporządzeniu prezydenta Rzeszy wydanym po pożarze budynku Reichstagu, zastraszając przeciwników politycznych i opozycję doprowadził do uchwalenia przez Reichstag (parlament niemiecki) Ustawy w Celu Pomocy Narodowi i Państwu w Potrzebie (niem. Gesetz zur Behebung der Not von Volk und Reich), zwanej w niemieckiej historiografii Ustawą o Pełnomocnictwach (niem. Ermächtigungsgesetz). Zaowocowało to przejęciem pełnej władzy, w ten sposób że wspomnianą ustawą parlament przekazywał rządowi Rzeszy kierowanemu przez Hitlera swą moc ustawodawczą.
za wikipedią - Hitler doszedł do władzy wykorzystując słabości demokracji.

Cytat:
Hehe dobry gościo. Nie udało się ustalić czy ma jakiś majątek No ale co ja mogę skomentować. Demokracja właśnie. A może gościo po prostu nie chce płacić podatków na rząd, który uważa za swojego wroga? A tak na serio to tylko potwierdza coś w czym się już z Tobą zgodziłem. Trzeba go skuteczniej ścigać. Zauważ jeszcze tylko, że rządy SLD czy działania niektórych oligarchów jawnie sprzeniewierzały się interesowi narodowemu. A tutaj mówimy o niezarejestrowaniu dobrowolnych datków. Może o. Rydzyk w głębi duszy jest liberałem i wyznaje zasadę "minimum państwa"? Korwin musi być dumny
Znowu stosujesz podwójną moralność? - tak samo pisałbyś o działaczu PO lub SLD?
A Rydzyk bardzo często mówi o polskości, patriotyzmie, wartościach, .. Po prostu kłamca, kombinator i przestępca.

Nie mów do mnie Błaszczakiem czy innym Hofmanem, bo w ten sposób nie da się rozmawiać.

Cytat:
Prawica jest spychana do podziemia i roli oszołomów w pewnym sensie tak samo jak to miało miejsce za komuny. Patrz przykład z wizerunkiem prawicowca w TV. Część wyborców PIS to obyci w świecie ludzie, prawnicy, dyrektorzy itp. Piszę takie głupoty bo Cię nie znam i nie wiem, czy masz w ogóle świadomość tego faktu.

I dlaczego uważasz, że w sferze zwalczania pluralizmu to Kaczyńskiemu trzeba coś zarzucać? Bo powiedział, że społeczeństwo nie dorosło? Powiedział to jawnie i nic się za tym nie kryje, więc jest to zupełnie usprawiedliwione.
Prawica narodowa (bo PO politycznie to też prawica) jest spychana do podziemia na swoje własne życzenie - PiS próbuje zawłaszczyć sobie jedyne prawo do reprezentowania tego środowiska. A retoryka Kaczyńskiego jest taka jaka jest.
Wypowiedzi Kaczyńskiego, o społeczeństwie, o miejscu gdzie stało ZOMO, pokazują, że miałby ochotę na narzucenie ludziom właściwego sposobu myślenia.

Cytat:
Niestety nie mogę, bo mam dużo okresów totalnego braku zainteresowanie polityką - musiało wtedy akurat wypasć Ale tak samo jak nie umiem wskazać sukcesów PO, za to mogę wskazać szereg niedawnych kompromitacji. Problem PO z polityką zagraniczną leży u podstaw. Tym partaczom wydaje się, że trzeba być grzecznym i ładnie gadać. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie czego przykładem działania rządów Grecji, Niemiec, Francji, UK, Irlandii, Czech itp. I tak samo działał PIS. Z SLD nie pamiętam jak było (w pol. agranicznej ofkoz).
Nie znasz szczegółów, ale wiesz. Piękne. I z definicji PiS nie popełniał błędów. Brzoza, nie kompromituj się.

Cytat:
A dlaczego maszerowanie ma być moralnością pani Dulskiej? Twoje słowa.
Dlaczego? Bo mam wrażenie, że znaczna część ludzi biorących udział w marszach i spotkaniach niepodległości robią to wg zasady: jestem w odpowiednim miejscu więc jestem patriotą. Najlepszym przykładem na taką moralność są wiece kibiców pod pomnikami lub udawanie się na marsz niepodległości z flagą i kominiarką/kastetem/itp.
Poza tym łączenie obchodów dnia niepodległości z demonstracją poparcia dla jednej właściwej partii jest dla mnie nie do przyjęcia. Wiec pisu, sld, palikota może odbywać się w każdym innym terminie.

I tu kolejny smaczek na temat prawości działaczy pisu - dalej twierdzisz, że to po kręci lody a pis był/jest inny? (
http://wyborcza.pl/1,75478,11119316,...elew_na_9.html
Stare 03-01-2012, 20:21   #41
Janek
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Jesli zastraszanie i mordowanie przeciwnikow + podapalenie Reichstagu nazwac demokracja, to owszem demokratycznie.
Stare 03-02-2012, 19:53   #42
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
@Janek

za wikipedią - Hitler doszedł do władzy wykorzystując słabości demokracji.
Brawo! To samo jest u nas. Rządzą szumowiny z SB, wykorzystując słabość demokracji. Bo trzeba dowodów itp.

Cytat:
Znowu stosujesz podwójną moralność? - tak samo pisałbyś o działaczu PO lub SLD?
A Rydzyk bardzo często mówi o polskości, patriotyzmie, wartościach, .. Po prostu kłamca, kombinator i przestępca.

Nie mów do mnie Błaszczakiem czy innym Hofmanem, bo w ten sposób nie da się rozmawiać.
Zażartować nie można? Było i serio: A tak na serio to tylko potwierdza coś w czym się już z Tobą zgodziłem. Trzeba go skuteczniej ścigać. Zauważ jeszcze tylko, że rządy SLD czy działania niektórych oligarchów jawnie sprzeniewierzały się interesowi narodowemu. A tutaj mówimy o niezarejestrowaniu dobrowolnych datków.

Cytat:
Prawica narodowa (bo PO politycznie to też prawica) jest spychana do podziemia na swoje własne życzenie - PiS próbuje zawłaszczyć sobie jedyne prawo do reprezentowania tego środowiska. A retoryka Kaczyńskiego jest taka jaka jest.
Wypowiedzi Kaczyńskiego, o społeczeństwie, o miejscu gdzie stało ZOMO, pokazują, że miałby ochotę na narzucenie ludziom właściwego sposobu myślenia.
Kaczyński "miałby ochotę" i za to go skreślasz a TVN i GW robią to non stop i Ci to nie przeszkadza

A prawica narodowa to nie tylko PIS. A PIS to nie tylko Kaczyński. A Kaczyński robi to samo co wszyscy politycy. Nie bardzo rozumiem co do niego masz poza tym, że się z nim nie zgadzasz...

Cytat:
Nie znasz szczegółów, ale wiesz. Piękne. I z definicji PiS nie popełniał błędów. Brzoza, nie kompromituj się.
Ale tak samo nie umiem wskazać sukcesów PO, za to mogę wskazać szereg niedawnych kompromitacji. Problem PO z polityką zagraniczną leży u podstaw. Tym partaczom wydaje się, że trzeba być grzecznym i ładnie gadać. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie czego przykładem działania rządów Grecji, Niemiec, Francji, UK, Irlandii, Czech itp. I tak samo działał PIS. Z SLD nie pamiętam jak było (w pol. agranicznej ofkoz).

Cytat:
Dlaczego? Bo mam wrażenie, że znaczna część ludzi biorących udział w marszach i spotkaniach niepodległości robią to wg zasady: jestem w odpowiednim miejscu więc jestem patriotą. Najlepszym przykładem na taką moralność są wiece kibiców pod pomnikami lub udawanie się na marsz niepodległości z flagą i kominiarką/kastetem/itp.
Poza tym łączenie obchodów dnia niepodległości z demonstracją poparcia dla jednej właściwej partii jest dla mnie nie do przyjęcia. Wiec pisu, sld, palikota może odbywać się w każdym innym terminie.

I tu kolejny smaczek na temat prawości działaczy pisu - dalej twierdzisz, że to po kręci lody a pis był/jest inny? (
http://wyborcza.pl/1,75478,11119316,...elew_na_9.html
Masz wrażenie i na tej podstawie wysnuwasz sądy. A przeciw UB'kom i innym szumowinom potrzebujesz twardych dowodów... Nieźle...

To raz. Dwa to marsz nie był żadnym marszem poparcia dla PIS. To że PIS się próbował podpiąc o niczym nie świadczy. Tak samo Palikot próbował się podpiąć pod protesty przeciw ACTA, co nie znaczy, że to były protesty polityczne. Tak samo każda inna partia mogła spróbować się podpiąć pod marsz niepodległości... i nawet powinna

To co przysłałeś nie stoi w sprzeczności z tym co przyznałem wcześniej. W każdej partii są kombinatorzy, zawsze ktoś się podepnie.
http://www.rp.pl/artykul/182403,8318...skarbowki.html

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 03-02-2012 o 19:53 Powód: Autołączenie postów
Stare 03-16-2012, 08:33   #43
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Ciota....
http://www.rp.pl/artykul/182403,8392...o-na-pakt.html
Stare 03-16-2012, 16:49   #44
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Nie bronie go.
Ale chciałbym zobaczyć takie pi(e)ski podobne do ciebie, na tle parlamntu europejskiego. Szczekać potrafisz ładnie, ciekawe ile ty byś załatwił
Skoro nie możesz wskazać sukcesów PO w polityce zagranicznej, a widzisz ich błędy to wymień sukcesy Kaczyńskiego i jego ekipy, kiedy mieli okazje rządzić. Tylko nie pisz mi, że "Lechu nie właził tak w dupe jak Tusk" i inne tego typu "blablabla" nic nie znaczące frazesy bo to już słyszeliśmy. Konkrety. Ja ci podam jeden konkret - podpisał Traktat Lizboński.

Ostatnio edytowany przez WHT : 03-16-2012 o 16:54
Stare 03-16-2012, 17:05   #45
sebkaaa
Chief Warrant Officer 4

Domyślnie

Najwiekszy sukcesem pisiorów było embargo na granicy rosyjskiej
Stare 03-16-2012, 17:38   #46
Shibby
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał WHT Zobacz Wiadomość
Ale chciałbym zobaczyć takie pi(e)ski podobne do ciebie, na tle parlamntu europejskiego. Szczekać potrafisz ładnie, ciekawe ile ty byś załatwił :->
Może dlatego nie jest politykiem, bo nie chce się brać za coś, czego nie potrafiłby porządnie zrobić?

Poza tym czasami mam wrażenie, że Tusk mógłby nas sprzedać, a niektórzy próbując go bronić stwierdziliby, że na szczęście nie rządzi Kaczyński, bo ten by za darmo oddał, a tak to chociaż Tusk coś za to wziął...

Pamiętam, że na Kaczyńskiego wszyscy narzekali, bo ten zamiast zająć się teraźniejszością to wolał zajmować się przeszłością. Zostawmy już tą przeszłość i to co robił Kaczyński. Zajmijmy się teraz teraźniejszością, bo nie ma w najbliższym czasie żadnych wyborów i nie trwa teraz kampania wyborcza. Jeżeli teraz Tusk coś źle robi to nie powinno go usprawiedliwiać, że przed nim też ktoś coś źle robił. Za odwalanie fuszerki nie powinno być głaskania po główce tylko wyraźne ostrzeżenie, że nam się to nie podoba i proszę lepiej przyłożyć się do swojej roli.
Stare 03-16-2012, 18:20   #47
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Ale ja go nie bronie.
Ja twierdze, że prowadzi tak samo nieudolnie swoje/nasze sprawy jak jego poprzednicy. Nie widze zbytniej różnicy. Kaczyński był takim samym partaczem jak reszta naszej sceny polityczej.
Stare 03-16-2012, 18:48   #48
Shibby
General

Domyślnie

Trzeba by tu jakiegoś eksperta od nauk psychologicznych zapytać, ale wg mnie wspominanie o nieudolności Kaczyńskiego w momencie, jak ktoś wspomina o nieudolności Tuska i w ogóle nie przywołuje Kaczyńskiego, jest swego rodzaju usprawiedliwianiem nieudolności Tuska. Oczywiście w drugą stronę tak samo to działa.
Stare 03-16-2012, 18:58   #49
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Jak to nie wspomina? Spójrz wyżej o czym jest dyskusja między innymi, odnosze sie do tego.
Stare 03-16-2012, 19:31   #50
Shibby
General

Domyślnie

Ogólnie panuje taka niepisana zasada, że gdy chce się odpowiedzieć nie bezpośrednio na ostatnie posty tylko na wcześniejsze wypowiedzi (tym bardziej, że poprzednia dyskusja została "urwana" 1,5 miesiąca wcześniej), to wypadałoby skorzystać z opcji "cytuj".
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania