Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Co tam w kraju

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 08-30-2011, 06:32   #1
wyclef+brzoza
General

Domyślnie uwaga, wybory;)

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/debat...wiadomosc.html
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 09-27-2011, 07:00   #2
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie

ja już raczej zdecydowałem - będę głosować na Palikota, zwłaszcza, że według najnowszego sondażu, przekraczają próg i to o dwa procent - czyli nie będzie to już zmarnowany głos.
Stare 09-27-2011, 23:04   #3
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Po tym jak cioty z Nowej Prawicy nie potrafiły zarejestrować podpisów stwierdziłem, że to może nawet trochę dobrze. Więcej ludzi zagłosuje na Palikota. Ja chyba też. Mimo że znam ludzi, którzy o nim mówią Paligłup albo Pali"PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP". I może mają rację, ale chcę się przekonać

Swoją drogą to ciekawe, że wyborcy przerzucają głosy z NP na Palikota (znam takie osoby oprócz mnie). Czyli z prawicy na lewicę. Chyba więc chodzi o coś więcej niż tylko ten podział.
Stare 09-28-2011, 04:10   #4
animus76

Domyślnie

moze jestem starej daty i moze wszystko patrze okiem za czasow komuny

ale prawda jest taka ze kazdy obiecuje gruszki na wierzbie i wielkie G z tego jest
jak narazie Polska chyli sie do kryzysu jak za konca lat 70 kiedy panowal gierek pomimo ze tego sie nie mowi oficjalnie nikt nire zaprzecza ze jak grecja padnie to polska pojdzie za nia w dol bo znowu spadnie wartosc zlotowki ( bo pozyczala grecji )

rzad narazie mysli ze euro2012 zapobiegnie temu i wpadnie dodatkowa kasa
pozyjemy zobaczymy

sek w tym ze co nowsi przychodza i odchodza aby sie nachapac a kraj zamiast zarabiac popada w coraz wieksze dlugi bo ktos musi zarobic

ale o tym moze jak sie kiedys spotkamy bo to raczej nie rozmowa na forum
i nie mowie o jakis teoriach spiskowych ktorych jest od groma tylko o realnym dzialaniu gory

troche male wyszlo OT
ale wracajac do meritum

jednak stawial bym na Kowina gdybym mial wybierac pomiedzy nim a palikotem

pan P. jak o sobie mawia to typowy aferzysta chyce by zwracac na nim uwage ( jak to w mediach nie wazne jak o tobie mowia wazne ze mowia ) jako osoba z urzedu nie przedstawia zadnych ale to zadnych wartosci , jedynie co ze soba reprezentuje to ataki na PO i PIS ot caly ruch palikota

do Korwina tez sie mozna sporo doczepic jednak z ta roznica ze jest ideowcem niestety z kiepskim popraciem i marzeniami w chmurach

panowie na kogo bedziecie glosowac to wasza sprawa jednak nie robcie powtorki z wyborow prezydenckich ( zaglosuje na tego bo bedzie to smiesznie wygladalo )

ja na wybory nie ide bo i tak oni maja nas gleboko w d...pie wiec i ja ich
animus76 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-28-2011, 07:37   #5
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Ja raczej na Palikota. Nie ze względów ideowych, programowych. Raczej bardziej socjologicznie do tego podchodze. Chce zobaczyc jak ta banda nieudacznikow zacznie sie zachowywać, gdy przyjdzie tam ktoś (teoretycznie) nowy i napsuje im troche zdrowia. Może być całkiem śmiesznie. Jeśli będzie jedynie pajacował, a nie konstruktywnie ich podgryzał podając przykłady własnej pracy, własnych ustaw to wyleci za 4 lata i tyle. Nic mnie to nie kosztuje, a ludzie może w końcu zobaczą, że jeśli chcemy to możemy z kolejnymi latami odciągnać od koryta stałą grupę świń.
WHT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-28-2011, 08:11   #6
RudY+-
General

Miasto: Brwinów
Wyślij wiadomość przez ICQ do RudY+- Wyślij wiadomość przez AIM do RudY+- wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Cytat:
Napisał animus76 Zobacz Wiadomość
ja na wybory nie ide bo i tak oni maja nas gleboko w d...pie wiec i ja ich
I w tym momencie deklarujesz poparcie dla PiSs
RudY+- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-28-2011, 10:00   #7
Louis
General

Miasto: Gliwice
Wyślij wiadomość przez AIM do Louis wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

Ja nigdy w życiu nie byłem głosować.

Myślałem że po powiększeniu się mojej rodzinki w tym roku (o dwójkę dzieci) zmienię zdanie i wrzucę "los" do urny wyborczej.

Ale ostatecznie podtrzymuję moje zachowanie i głosować nie idę.

Louis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-28-2011, 11:39   #8
iFOR.maLENstwo
General

Miasto: NSC
Wyślij wiadomość przez ICQ do iFOR.maLENstwo Wyślij wiadomość przez AIM do iFOR.maLENstwo
Domyślnie

a ja idę zagłosować bo później głupio by mi się było wypowiadać w jakiś topicach okołopolitycznych, nie robię tego często ale czasami mi się zdarzy, uważam że jeśli ktoś nie głosuje to siada cicho pod ścianą i się nie odzywa,

ktoś kiedyś powiedział że nie głosując też się głosuję a dla mnie to bzdura, karawana jedzie dalej nikt nie będzie się przejmował czyimś bojkotem głosowania i nie ma się co oszukiwać że nagle przy frekwencji 3-5% coś się zmieni poza tym że taki Palikot będzie miał szanse załatwić sobie większość w parlamencie

Ożeniony facet powinien zapomnieć o swoich pomyłkach.
Nie ma sensu, aby dwoje ludzi pamiętało o tym samym.
iFOR.maLENstwo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-28-2011, 15:42   #9
animus76

Domyślnie

Cytat:
Napisał RudY+- Zobacz Wiadomość
I w tym momencie deklarujesz poparcie dla PiSs
nigdy nie popieralem pisu
to ze nie ide glosowac to raczej z racji takiej ze zazwyczaj ci na ktorych wart glosowac nie dostaja sie
przyklad chociazby prezydentury Mazowiecki i Wałesa
wygral bardziej znany chociaz Tadeusz bardziej by zagospodarowal tamte czasy

ale coz jak pisalem obecne rzady nie dbaja o przecietnych ludzi a tylko o siebie i jak sobie kase napchac i dorwac sie jak swinie do koryta ( cos w tym jest bo sejm jest na ul wiejskiej )

kazdego daze szacunkiem nawet kaczora i donalda ale nie sa to osoby ktore cos zdzialaly za czasow swoich kandydatur to samo moge powiedziec o palikocie za rzadow PO to taki piesek wyszczekany by go ludzie zobaczyli ze on tam jest cos jak swego czasu samoobrona i jej afery wiejskie

moze staro mysle i moze mlodsi jestescie i macie troche inny poglad na polityke ale pamietajcie nie glosujcie z powodu ze fajnie by zobaczyc jak ktos komus podnosi cisnienie albo dla smiechu
animus76 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-28-2011, 16:21   #10
RudY+-
General

Miasto: Brwinów
Wyślij wiadomość przez ICQ do RudY+- Wyślij wiadomość przez AIM do RudY+- wyślij wiadomość poprzez Skype do
Domyślnie

wole zagłosować i móc coś mówić, niż nie zagłosować i pluć sobie w brodę, że (tfutfu) pis wygrał
A na co to jeszcze nie wiem...
RudY+- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-28-2011, 16:46   #11
Shibby
General

Miasto: Przasnysz
Domyślnie

Cytat:
Napisał animus76 Zobacz Wiadomość
nigdy nie popieralem pisu
to ze nie ide glosowac to raczej z racji takiej ze zazwyczaj ci na ktorych wart glosowac nie dostaja sie
Twój sposób postrzegania wyborów przeraża mnie...

Uważasz kogoś za wartego oddania na niego głosu, ale nie zagłosujesz na niego, bo nie dostanie się do sejmu. A jak ma się dostać skoro nie chcesz na niego oddać głosu? Co gorsza jest masa ludzi, którzy myślą, że oddanie głosu na kogoś, komu sondaże nie dają szans, to marnowanie głosu. A guzik prawda. Marnowaniem głosu jest głosowanie na kogoś, kto Ci nie odpowiada (ale ma dużo procent w sondażach), a już na pewno w ogóle nie oddawanie głosu na nikogo.
Stare 09-28-2011, 17:27   #12
qhash
General

Domyślnie

Z bardzo teoretycznego punktu widzenia NIE głosowanie jest protestem przeciwko istniejącemu systemowi, który niezaprzeczalnie jest chory.

"Idź głosuj na tych czy na tych", to hasło możnych tego świata, wpajane sile roboczej, tak samo jak, że trzeba całe życie uczciwie i ciężko pracować, żeby coś mieć albo że uczciwość musi byś zachowana zarówno wobec bliźniego jak i dużej organizacji, żeby był porządek.

Jak powiedziałem na początku - NIE głosowanie to tylko teoria, bo tak naprawdę nie oddając swojego głosu jednocześnie argumentując to tym, że Ci kandydaci są dla Was "za słabi", oddajecie pole tym, którzy dają się omamić i nie oddają swoich głosów trzeźwo.

Z dwojga złego wole zagłosować na mniejsze zło, niż dać innym wybrać najgorszą możliwą opcję, bo niezależnie o to która strona będzie rządzić, i tak będzie kraść, pytanie tylko ile przy tym konstruktywnych działań przeprowadzi. W mojej opinii im coś bardziej chwytliwe i ładnie opakowane, tym większy to jest syf. Dobry produkt trzeba jedynie pokazać, nie trzeba namolnie go sprzedawać. Kiepski trzeba wręcz wpychać na siłę.

Palikot nie jest ideałem, nie był nim dla mnie Tusk, ale dla "wishful thinkin" w wydaniu Pana Kaczyńskiego mówię NIE.

Brzoza, Palikot ma ciekawy program, to nie jest coś w stylu "zbudujmy 1000 orlików" albo "obniżymy podatki", albo "bo ta Polska musi być krajem o twardej polityce zagranicznej, na wschód i na zachód" itp itd. On ma plan i go uzasadnia, przynajmniej z grubsza. Poza tym nie musi być na Wiejskiej przy korycie, bo raczej mu niczego nie brakuje, to wszystko stwarza taki obraz człowieka z misją.

update:
jakoś to pokrętnie napisałem, nigdy nie umiałem pisać na monitorze, a jakoś mi się na kartce najpierw nie chce

Ostatnio edytowany przez qhash : 09-28-2011 o 17:29
qhash jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-29-2011, 08:09   #13
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

W 100% zgadzam się z Shibbym i Kucharzem w sprawie sondaży i nie głosowania. Jest trochę komitetów, zawsze można zagłosować na kogoś z 1% sondażowego poparcia, nawet nie czytając programu - ot tak w akcie protestu. Inaczej świnie przy korycie albo nieudacznicy będą siedzieć i nic się nie zmieni. Trzeba tylko ruszyć dupę te parę metrów. Po piwo się chodzi regularnie, więc w czym problem raz na dwa lata pójść i zagłosować. Znaczy rozumiem też animusa. Zakładam, że każdy, kto nie był już dzieckiem w roku 1990 (ja wtedy jeszcze byłem) po 21 latach tego gówna może mieć dosyć. Ale... patrz co pisałem wyżej.

@qhash

Zgadzam się - stwarza takie wrażenie. Choć nie da się też zaprzeczyć, że raczej ma trochę fioła na swoim punkcie i jest showmanem, czego dowodem choćby nazwa partii. Ale jedno drugiego nie wyklucza. Program można przeczytać w 10 minut, więc lekturę polecam. Nie wszystko mi się jakoś szczególnie tam podoba, ale są punkty, które gorąco popieram.

@RudY

Wygląda na to, że ktoś z PIS'u Ci rodzinę wybił tępą siekierą, albo coś w tym rodzaju... To smutne. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że nie głosując na nikogo, przy obecnych sondażach, popierasz PO a nie PIS.
Stare 09-29-2011, 14:52   #14
iFOR.maLENstwo
General

Wyślij wiadomość przez ICQ do iFOR.maLENstwo Wyślij wiadomość przez AIM do iFOR.maLENstwo
Domyślnie

Cytat:
Napisał Shibby Zobacz Wiadomość
Twój sposób postrzegania wyborów przeraża mnie...

Uważasz kogoś za wartego oddania na niego głosu, ale nie zagłosujesz na niego, bo nie dostanie się do sejmu. A jak ma się dostać skoro nie chcesz na niego oddać głosu? Co gorsza jest masa ludzi, którzy myślą, że oddanie głosu na kogoś, komu sondaże nie dają szans, to marnowanie głosu. A guzik prawda. Marnowaniem głosu jest głosowanie na kogoś, kto Ci nie odpowiada (ale ma dużo procent w sondażach), a już na pewno w ogóle nie oddawanie głosu na nikogo.
heeh właśnie to jak z lotto,
"nigdy nic nie wygrałem choć przecież mógłbym ale że szanse takie małe to nie gram po bo co jak i tak nic nie wygram"

a tak z ciekawości bo nie chce mi się szukać tego na necie, jak jest liczony głos nieważny, chodzi mi np o taki przypadek jak ktoś wrzuci do urny pustą kartę albo np napisze na niej brak tu kompetentnych osób, lub skreśli wszystkich czy ten głos liczy się do frekwencji czy nie, możliwa jest sytuacja że np 3-4 największe partie dostają po 15-10% głosów a np 30% głosów jest na nikogo bo źle skreślonych ?

Stare 09-29-2011, 15:11   #15
qhash
General

Domyślnie

o, to jest dobre pytanie
Stare 09-29-2011, 15:15   #16
Shibby
General

Miasto: Przasnysz
Domyślnie

Głosy nieważne są liczone do frekwencji. Procentowy wynik partii oblicza się tylko spośród głosów ważnych.
Stare 09-29-2011, 16:32   #17
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

Ciekaw jestem wypowiedzi lidera partii która wygrała gdyby podano do wiadomości że ponad połowa oddanych głosów została uznana przez komisje wyborcze za nieważne, a na większości kart do głosowania poza przekreśleniem nazwisk jedynek wszystkich partii dopisano "elwis żyje "

Stare 09-29-2011, 16:41   #18
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

To był kawał o żydzie. Całe życie modlił się o wygraną w lotto, aż Bóg się wkurzył, rozstąpiły się niebiosa i słychać "Icek, daj mi szansę... Kup los!".
--------------------------------------------------------------------------------
- - Automatycznie połączona wiadomość - -
- - zamiast pisać jeden post pod drugim używaj przycisku EDYTUJ --
--------------------------------------------------------------------------------
Cytat:
Napisał iFOR.maLENstwo Zobacz Wiadomość
Ciekaw jestem wypowiedzi lidera partii która wygrała gdyby podano do wiadomości że ponad połowa oddanych głosów została uznana przez komisje wyborcze za nieważne, a na większości kart do głosowania poza przekreśleniem nazwisk jedynek wszystkich partii dopisano "elwis żyje "
A co może powiedzieć polityk? Może np. coś takiego "Rozumiemy rozgoryczenie wyborców, które znalazło wyraz w tak dużej liczbie nieważnych głosów. Jednak my wierzymy, że możliwe jest przywrócenie wiary w instytucje państwowe i sens demokracji. Zrobimy wszystko, będziemy ciężko pracować, aby tego dokonać.". Albo coś takiego "To pewnie przypadek, bo przecież wiadomo, że Polacy są dojrzałymi obywatelami. Nie warto przywiązywać do tego nadmiernej wagi.".

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 09-29-2011 o 16:41 Powód: Autołączenie postów
Stare 09-29-2011, 17:51   #19
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Wszystkie dopiski na karcie wyborczej, poza miejscami na krzyżyk, są nieistotne przy uznawaniu głosu za ważny.
Głos nieważny jest wtedy, gdy nie postawi się żadnego krzyżyka w kratce lub postawi się ich więcej niż można.
Stare 10-06-2011, 09:58   #20
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Coś nudno... Słuchajcie, a może by tak PIS? Wiem, że większości z Was fakt, że można "lubić" PiS wydaje się mega abstrakcyjny. Ale kilka faktów zostawiając na bok Fotygę, kota, ZOMO, aresztowania lekarzy i prochy Kaczora. W końcu sporo z Was (a raczej nas) chce głosować na Palikota licząc na poprawę poziomu życia a sprawy ideologiczne odstawiając na bok. Tak więc czysto akademicko zestawiam PO (z którego ja osobiście jestem bardzo niezadowolony) i PIS (z którego ja osobiście jestem lekko niezadowolony).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_podatkowa Spójrzcie. Z tego wynika, że ktoś kto zarabia 85 kafli, dostał od PIS'u do kieszeni 6k. Znam gościa co prowadząc sklep od 10 lat ani razu nie zapłacił podatku dochodowego. Znajomy stomatolog ze swoim gabinetem też chyba nie płaci. A Kaczor obniżył wszystkim, a nie tylko tym, którzy wiedzą, jak trzepać fiskusa... Gdyby te pieniądze dostało państwo, to zostałyby przejedzone - a tak mieli je ludzie i wydawali (podobno ekonomiści przyznają, że Polskę przed kryzysem w dużej mierze uchroniła konsumpcja na rynku wewnętrznym)

Rząd PO wysyła nad ranem policję, by aresztowała autora internetowego żartu i aresztuje ludzi za antytuskowe okrzyki (Białystok). Rząd Kaczora aresztował lekarza co jest już bardziej zgodne ze społecznymi oczekiwaniami.

I teraz Brzoza trzyma kciuki, żeby ktoś nie krzyknął "zdradził się! bić pisiora" ^^
Lol ale się przed chwilą ubawiłem. Spotkałem się z ciekawym "argumentem". Gość (i to niestety moja rodzina) skrytykował PIS za obniżkę podatków nazywając to... rozdawnictwem)))))))) Mam nadzieję, że Wasze uprzedzenia są bardziej racjonalne

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 10-06-2011 o 09:58 Powód: Autołączenie postów
Stare 10-06-2011, 11:38   #21
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza Zobacz Wiadomość
Znam gościa co prowadząc sklep od 10 lat ani razu nie zapłacił podatku dochodowego.
A może po prostu ani razu przez te 10 lat nie wykazał zysku? Lewe faktury i wykazywanie straty to nie jest nic nadzwyczajnego.

Cytat:
Znajomy stomatolog ze swoim gabinetem też chyba nie płaci.
To bardzo ciekawe co mówisz. Paragonów i faktur nie wystawia? Nie wierzę, że stomatolog połasi się na zaoszczędzenie 19% CIT w zamian za ryzyko odsiadki i ogromny domiar podatkowy, który puściłby go z torbami. Dobry stomatolog w Warszawie i tak ma dziennie 2000-3000 pln przychodu z każdego fotela i nie musi wcale kombinować.

Cytat:
A Kaczor obniżył wszystkim, a nie tylko tym, którzy wiedzą, jak trzepać fiskusa... Gdyby te pieniądze dostało państwo, to zostałyby przejedzone - a tak mieli je ludzie i wydawali (podobno ekonomiści przyznają, że Polskę przed kryzysem w dużej mierze uchroniła konsumpcja na rynku wewnętrznym)
Kaczor rozdawał nadwyżki odziedziczone po SLD. Rządy PiS przypadają na samą końcówkę światowej hossy, gdzie polskie PBK rosło 4-5% rok do roku. Teraz też obiecuje nie gorzej niż Tusk w 2007(inni podobnie). W bieżącej kampanii najmniej obiecuje PO.

Ostatnio edytowany przez KaT : 10-06-2011 o 11:42
KaT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-06-2011, 13:34   #22
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał KaT Zobacz Wiadomość
A może po prostu ani razu przez te 10 lat nie wykazał zysku? Lewe faktury i wykazywanie straty to nie jest nic nadzwyczajnego.

Tu nie ma potrzeby wykorzystywania lewych faktur, po prostu racjonalnie dokonuje zakupów i pilnuje kosztów. Nic nielegalnego. I nie płaci tylko podatku dochodowego - inne owszem. Czy jest to naganne? Pieniądze idą do kasy państwa inną drogą, chociażby przez podatki pośrednie (na których tylko głupi oszukuje), składki, itp, itd.
Stare 10-06-2011, 14:01   #23
KaT
General

Domyślnie

Nie upieram się, że na pewno oszukuje, ale kupowanie faktur w celu wygenerowania kosztów na koniec roku to w naszym kraju dość powszechne zjawisko.
Stare 10-06-2011, 22:42   #24
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Oczywiście chodziło o w pełni legalne sposoby, nawet bez kupowania faktur. Ej no dobra, już mi przeszło. Chwilowy miałem atak Ogólnie lubię Kaczora i nic na to nie poradzę, mimo że PiS od PO za bardzo lepszy suma sumarum nie jest, choć na pewno inny.

Kat możesz mieć kurde rację. Ale PO nie obiecuje, bo nie musi. Mając takie poparcie tylko mogliby coś popsuć. Chyba z resztą taka myśl im przyświeca w tej kampanii, w której ponoć nie wykazują zbyt dużej aktywności. Ale jak ktoś "PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP" "PIIIIIIP""PIIIIIIP"i w koło o miłości, to co się dziwić Choć i tu też PO nie różni się od reszty.
Stare 10-07-2011, 14:50   #25
Pablos
Second Lieutenant

Wyślij wiadomość przez MSN do Pablos
Domyślnie

to teraz do tych wszystkich ktorzy nie pojda na wybory. Kupcie najnowszy wprost dzis jest piatek wiec kiepsko, kto przeczyutal artykul wojewodzkiego ten zrozumiem czemu warto isc. A pieprzenie ze politycy maja nas w dupie ( no bo maja ale co zrobic , wlasnie wybrac innych byc mozen ie beda mieli ) to ja tez ich mam to nei wytlumaczenie. W tym kraju powinna byc dyktarura, potracenie na pasach = kula w leb albo do gazu, koneic kropka. A napieralski to powinien w cyrku wystepnowac razem z palikotem klamca i oszczerca ( patrz jego ksiazka ) ! Jezeli Kalisz bylby liderem sld to bym na nich glosowal inaczej no way, na wybory ide , pozdrawiam

http://battletracker.com/playersig/a...nner-33919.png
Pablos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-08-2011, 10:12   #26
WHT
Brigadier General

Domyślnie

"Tusk = Palikot w rządzie"

więc

"Kaczyński = Hofman, Brudziński, Macierewicz, Kempa, Rokita..."

Stare 10-08-2011, 11:26   #27
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Przypominam, ze wszelka agitacja wyborcza jest, dziś i jutro do zakończenia głosowania, zakazana. Co to jest agitacja - nie wiem ale powstrzymajcie się.
Stare 10-08-2011, 12:32   #28
WHT
Brigadier General

Domyślnie

A racja, zapomniałem. Jeszcze tego brakowało, żeby ktokolwiek mnie po sądach ciągał za nich.
Stare 10-09-2011, 20:32   #29
Janek
General

Domyślnie

O co Jarosławowi "Kiedyś się uda" Kaczyńskiemu chodziło z tym Budapesztem? Znowu przedawkował leki?
Stare 10-10-2011, 03:56   #30
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Pewnie marzy mu się, że społeczeństwo RP dorośnie i zacznie głosować jak na Węgrzech. Viktor Orbán jest najwyraźniej wzorem dla Jarka.
Stare 10-10-2011, 04:58   #31
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Janek Zobacz Wiadomość
O co Jarosławowi "Kiedyś się uda" Kaczyńskiemu chodziło z tym Budapesztem? Znowu przedawkował leki?
kiedyś to historycy rozkminią

Stare 10-10-2011, 07:11   #32
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

http://www.rp.pl/artykul/219263,719529.html
http://www.presseurop.eu/pl/content/...-wielkie-wizje
http://uwazamrze.pl/2011/06/8455/orb...oraz-szybciej/

Poczytajcie, bo widzę, że pierwszy raz słyszycie to nazwisko Bardzo ważne skądinąd.
Stare 10-10-2011, 07:18   #33
gajethano
Colonel

Wyślij wiadomość przez MSN do gajethano
Domyślnie

Cytat:
Napisał Janek Zobacz Wiadomość
tu chodziło o to, że z tego co się orientuję Orban powrocił do władzy po tym jak kiedys z niej wyleciał - to samo się Kaczorowi marzy

Zreszta mam głęboka nadzieję, że kaczor podtrzyma swoja deklaracje z 2008 roku
Stare 10-11-2011, 08:43   #34
qhash
General

Domyślnie

ha, idealnie po mojej myśli te wybory zostały rozegrane
btw. Wojewódzki tym felietonem czy tam artykułem, jak zwał tak zwał, mocno zyskał

update:
jeszcze sprawa - na forum ktoś zapodał pare miesięcy temu linka do GIFa ukazującego na przestrzeni lat budowę dróg w Polsce - czy to jest może aktualizowane? poprosiłbym o podanie linka tutaj ponownie dzieki

Ostatnio edytowany przez qhash : 10-11-2011 o 08:48
qhash jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-11-2011, 11:03   #35
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał qhash Zobacz Wiadomość
update:
jeszcze sprawa - na forum ktoś zapodał pare miesięcy temu linka do GIFa ukazującego na przestrzeni lat budowę dróg w Polsce - czy to jest może aktualizowane? poprosiłbym o podanie linka tutaj ponownie dzieki
http://img837.imageshack.us/img837/4417/mapkau.gif

mapka pochodzi z forum infrastruktury:

http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=240

Więcej szczegółów:

http://wo.blox.pl/2011/10/Trzy-giga-i-dwa-lata.html
http://wo.blox.pl/2011/07/Dzieje-bud...strady-A2.html
http://wo.blox.pl/2011/05/Patalachy-z-Platformy.html
http://wo.blox.pl/2011/01/Polaczek-k...rabarczyk.html
http://wo.blox.pl/2010/05/Autostrady-Kaczynskiego.html
Stare 10-11-2011, 15:42   #36
qhash
General

Domyślnie

o dzięki bo tylko taK przemówię do rozsądku ludziom co głosują na pisiory... normalnie inteligentni by się wydawało ludzie, a jak słyszę teksty w stylu "to już wolę Ziobrę, który potrafi zadbać o porządek w państwie niż sprzedawczyka Tuska", i że "PO nigdy nie zadba o godziwe płace dla ludzi" ani "sprawy ważne dla ludzi" to mnie zalewa... i to takie łosie co nie pamiętają 5 lat wstecz, dodali pisowcom 1mln głosów do 2mln twardogłowych i roszczeniowych

update:
nawet Brzoza zrozumiał swój błąd w światopoglądzie
Stare 10-12-2011, 07:59   #37
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Błąd jak błąd... Nie widzę wielkiej różnicy między PIS i PO. Widzę sfery, w których przeważa PIS i takie, gdzie lepiej daje radę PO. Rozmawiałem ostatnio z laską, która wypowiadała się o Tusku i Rostowskim jak babcie spod krzyża o Kaczyńskim. Jakby była taka opcja, to by pewnie chciała mieć z nimi dzieci Dla mnie to wszystko jeden kij. Są tak samo "żądni" władzy, tak samo populistyczni.

A przy tym wszystkim uważam, że opinia publiczna zamiast skupić się na minusach obu tych partii, to idealizuje jedną a drugą wyrzuca poza margines. I potem inteligentni by się wydawało ludzie wypowiadają się o PIS'ie tak, jakby ta partia była z księżyca. A to jest taka sama partia jak każda inna, stosująca tego samego typu triki, tylko skierowane do innych wyborców i potrafiąca np. poprowadzić lepszą kampanię wyborczą niż PO.
Stare 10-12-2011, 08:10   #38
gajethano
Colonel

Wyślij wiadomość przez MSN do gajethano
Domyślnie

Cytat:
I potem inteligentni by się wydawało ludzie wypowiadają się o PIS'ie tak, jakby ta partia była z księżyca. A to jest taka sama partia jak każda inna, stosująca tego samego typu triki, tylko skierowane do innych wyborców i potrafiąca np. poprowadzić lepszą kampanię wyborczą niż PO.

Wogóle nie rozumiem na jakiej podstawie sądzisz, że ich kampania była lepsza. Chyba napewno nie po wyniku wyborczym gdzie odeszło im ok 1mln wyborców i poraz 6ty przegrali wybory. Nie powiesz mi, że to jest efektem udanej kampani wyborczej powiem więcej moim zdaniem efektem ich "udanej" kampanii wyborczej jest jeszcze większą przewaga PO nad nimi i chwała BOGU - oby dalej przeprowadzali tak "udane" kampanie wyborcze.
Stare 10-12-2011, 16:15   #39
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Nie twierdzę, że ta kampania była lepsza, bo nie mam pojęcia jak ona wyglądała ani jak wyglądała kampania PO. Po prostu słyszałem takie głosy zarówno przy okazji tych wyborów jak i którychś poprzednich. Chodzi mi tylko o to, że to taka sama partia jak PO, która PRZYKŁADOWO potrafi zrobić taką samą, albo lepszą kampanię.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/16268...owac-komunizmu

Tu gość trochę pitoli, ale jedna rzecz jest ważna - z tym cukrem. Nie pierwszy raz słyszę opinię, taką od dołu, od zwykłych ludzi, że w Polsce nie najlepiej się dzieje - wystarczy się przejechać za jakieś duże miasto, na Mazury, albo na ścianę wschodnią. Nie zapominajmy, że ponad 50% ludzi nie zagłosowało. Część ludzi ma może wszystko w dupie, ale śmiem twierdzić, że większość nie zagłosowała świadomie, bo już dawno straciła zaufanie do polityków. Potencjał na jakieś społeczne wzburzenie jest spory. Także proponuję patrzeć PO na ręcę zamiast ich wychwalać pod niebiosa.
http://media.republikanie.org/pr/195...zyc-rzad-tuska

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 10-12-2011 o 16:15 Powód: Autołączenie postów
Stare 10-13-2011, 17:59   #40
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Ta... jestem z północno-wschodniej części i naprawdę nie jest ostatnio kolorowo. W zasadzie nigdy nie było.
Stare 10-14-2011, 15:49   #41
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał WHT Zobacz Wiadomość
Ta... jestem z północno-wschodniej części i naprawdę nie jest ostatnio kolorowo. W zasadzie nigdy nie było.
a ja jestem z miejsca gdzie na 10 mandatów 7 PIS 3 PO, i czasami rozumiem tych ludzi którzy są poirytowani i głosują na PIS ale przecież za PIS/SO/LPRu nie było lepiej ani przez moment a robiąc tutaj wylęgarnie PIS nie ma co liczyć na cuda i na to że PO się pochyli nad tym regionem więc takie trochę błędne koło
jak nie PIS i PO to może SLD no ale kto tam teraz w SLD jest ? sama mizeria a PSL to jak nie głosowanie bo oni się ze wszystkimi dogadają
tak czy srak jesteśmy tutaj w czarnej du*ie

Stare 10-14-2011, 16:37   #42
-misiu
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał iFOR.maLENstwo Zobacz Wiadomość
a ja jestem z miejsca gdzie na 10 mandatów 7 PIS 3 PO, i czasami rozumiem tych ludzi którzy są poirytowani i głosują na PIS ale przecież za PIS/SO/LPRu nie było lepiej ani przez moment a robiąc tutaj wylęgarnie PIS nie ma co liczyć na cuda i na to że PO się pochyli nad tym regionem więc takie trochę błędne koło
jak nie PIS i PO to może SLD no ale kto tam teraz w SLD jest ? sama mizeria a PSL to jak nie głosowanie bo oni się ze wszystkimi dogadają
tak czy srak jesteśmy tutaj w czarnej du*ie
Bardzo ladnie to ujales. W samym Krakowie tego nie widac, ale dalsze okolice bardzo czesto wygladaja dokladnie tak, jak mowisz.

Steam - Muzyka - Poprzednio
-misiu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 10-15-2011, 13:44   #43
qhash
General

Domyślnie

może dlatego mi jest łatwo głosować tak jak mi nakazują przekonania, bo mieszkając na śląsku nie muszę się martwić o to, że za 5 lat będę mieć energetyczny blackout czy przez 10 lat nikt nie zbuduje obwodnicy albo zamkną jedyny w obrębie 50 km szpital....nie zmienia to faktu, że jeśli ktoś słucha obietnic i deklaracji, o tym że wszystkim będzie lepiej i w żadnym sektorze nie będzie wyrzeczeń, to jest po prostu głupi.
Stare 10-17-2011, 19:00   #44
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Dlatego trzeba głosować na tych, którzy mówią, że będą wyrzeczenia Dziś mi przyszło na myśl, że może jednak dziwny jestem. Mocno (znaczy proporcjonalnie do nieuzasadnionej według mnie aż w takiej skali krytyki) bronię Kaczora a zagłosowałem na gościa, który najmocniej go krytykuje i to w bardzo niewybredny sposób

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 10-17-2011 o 22:05
Stare 10-17-2011, 20:08   #45
iFOR.maLENstwo
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał qhash Zobacz Wiadomość
może dlatego mi jest łatwo głosować tak jak mi nakazują przekonania, bo mieszkając na śląsku nie muszę się martwić o to, że za 5 lat będę mieć energetyczny blackout czy przez 10 lat nikt nie zbuduje obwodnicy albo zamkną jedyny w obrębie 50 km szpital....nie zmienia to faktu, że jeśli ktoś słucha obietnic i deklaracji, o tym że wszystkim będzie lepiej i w żadnym sektorze nie będzie wyrzeczeń, to jest po prostu głupi.
ja wiem że za 1,5-2 lata stracę pracę i nie będzie to podparte argumentami ekonomicznymi ale politycznymi bo u konktr kandydata jest za dużo rodziny kilku z top10 PO a mimo to głosowałem na człowieka który był na liście tej partii bo w tych wyborach postanowiłem poprzeć człowieka a nie partię i mój kandydat dostał mandat (ma się ten power w głosie )

Stare 10-17-2011, 22:06   #46
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

I tak go nie zapłaci, bo ma immunitet
Stare 11-11-2011, 08:09   #47
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Ciekawy artykuł. Są też dwa słowa o Węgrzech

http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2011/1...-kaczynskiego/
http://pwp.pb.pl/2516309,34410,symul...z-nie-tlumaczy

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 11-11-2011 o 08:09 Powód: Autołączenie postów
Stare 11-12-2011, 13:23   #48
WHT
Brigadier General

Domyślnie

A tymczasem Jarosław Ka, właśnie skończył swoją konferencję nt. wczorajszych wydarzeń w stolicy. Ten gość to skończony błazen, powinien się leczyć na nogi, żeby wyjść z życia publicznego, bo na głowę jest już za późno. Ostatnie słowa podobały mi się najbardziej: "odpowiadam panu, że nie będę odpowiadał na to pytanie."
Stare 11-12-2011, 22:11   #49
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Czy dla Ciebie ważniejsze jest to co powiedział Kaczor, czy to, że w wolnym kraju nie świętuje się święta niepodległości jak należy? To to się stało z patriotycznego punktu widzenia jest tragedią. Naprawdę w takiej sytuacji dla Ciebie jest ważniejsze co powiedział Kaczor?
Stare 11-13-2011, 17:07   #50
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Nie, nie jest ważniejsze. "Patrioci" wyszli na ulice i pokazali swoje współczesne oblicze. Ludzie, którzy walczyli za ten kraj, muszą patrzeć jak banda ćwoków nie może przejść spokojnie z punktu A do B tylko koniecznie musi się napierdalać, żeby udowodnić swoje pseudopoglądy.
Jego wypowiedź jest również istotna, ponieważ to prezes największej partii opozycyjnej w polskim parlamencie, a zachowuje się jak przedszkolak.
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania