Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Co tam w kraju

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 01-04-2011, 14:34   #1
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie A4 - czarny punkt

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...liwicach_.html

Rozpocząłem taki wątek, ponieważ mieszkam w Gliwicach i w sumie dość często używam A4 bo to taka zewnętrzna obwodnica Gliwic (wewnętrzną też nam robią , a mam nadzieje w okół rynku powstanie kiedyś najbardziej wewnętrzna - wiem , wiem - zazdrościcie). To miejsce, ten "czarny punkt" na A4 znam bardzo dobrze - po jednej stronie pola, po drugiej podmokły poligon. Jak ma być mgła to tam właśnie będzie. Jest to jedno i to samo miejsce, w którym już kilka razy w tym roku była gęsta mgła a powierzchnia przeźroczyście oblodzona. Nie wiem dlaczego do tej pory nie ma tam znaków 40 km/h z adnotacja czy znaczkiem "jeśli pada/jest mgliście".

Chciałbym, żebyście przy piwku, w rozmowie ze znajomymi, mówili o tym, że tu jest takie miejsce, że ani Krajowa Dyrekcja Dróg i Autostrad ani Wojewoda ani Prezydent Miasta Gliwice absolutnie nie mają na tyle wyobraźni, żeby połączyć ze sobą te fakty i postawić jakiś znak albo serię znaków albo namalować pasy... cokolwiek. Pierwsza wypowiedź, która podjęła ten temat, to policjant z materiałów w linku, który wkleiłem.

Wierzcie mi, nie każdy potrafi się zachować jak wjedzie w mgłę, w której nie widzi końca maski przy prędkości 100 km/h. Jak jest mgła - zwolnić, zwolnić już wcześniej.

Uczulajcie ludzi, że światło przeciwmgielne trzeba włączyć jak widoczność spada poniżej 50m ( tyle co pomiędzy słupkami po boku drogi) a następnie wyłączyć jak już widoczność wróci bo oślepia. W żadnym wypadku nie należy używać światła przeciwmgielnego następnego dnia po mgle. Wbrew twierdzeniom co niektórych "znawców" tematu "mgieł" nie daje to absolutnie nic, a jedynie powoduje awersje innych kierowców do świateł przeciwmgielnych.

Dziękuje i zapraszam do dyskusji pt. czy 140km/h na autostradzie to dobre rozwiązanie - moje zdanie - bardzo dobre o ile na rozjazdach, zjazdach, miejscach z mgłą, węzłach oraz stacjach będzie organicznie do 110 km/h.

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 01-04-2011, 14:57   #2
tidididi
General

Miasto: Kraków
Domyślnie

140 to dobre ograniczenie. I tak niewielu jeździ wolniej, a są i tacy którzy wycinają ponad 180 i się nie przejmują niczym.

Sierpień 2010. Jadę z Krakowa do Katowic, na liczniku 150. Remont wiaduktu, ograniczenie do 100. A jeden cwaniak sobie mknie 150 i ma wszystko w dupie

Dobrym pomysłem jest ograniczenie do 110 jak napisałeś- zjazdach, rozjazdach, węzłach i stacjach. Chociaż z drugiej strony 30 km/h to jednak sporo, może to zakłócić płynność ruchu na autostradzie.

Reasumując- można jeździć mądrze i bezpiecznie z dużą prędkością, ale idiotów i debili i tak nie zabraknie.

A kwestia tego miejsca w którym miały miejsce już trzy karambole- do zbadania, wyciągnięcia wniosków, postawienia znaków, przebudowy. Nie wiem, ale tak nie może być. Teraz się pewnie tym zainteresują.
Stare 01-05-2011, 11:07   #3
qhash
General

Domyślnie

Też właśnie zastanawiałem się nad płynnością, ale w niemcach w sumie to działa - bez limitu wszędzie a na rozjazdach , zjazdach, węzłach - zawsze jest 110 km/h.... na stacjach chyba tylko nie ma tego.
Stare 01-06-2011, 16:56   #4
foCus.
General

Wyślij wiadomość przez AIM do foCus.
Domyślnie

daj polakowi sprzęt do teleportacji, a i tak się zabije Utwórzmy najlepiej nową komisje śledczą to może za 20 lat stwierdzą, że to wina mgły(tej filmowej ).

U dojczów obecnie są limity na autostradach, i to w sumie na większości, jeśli dobrze pamiętam. Różnica była zawsze taka, że oni mają drogi lepszej jakości, oraz auta, które po nich jeżdżą są w dużo lepszym stanie, niż stare wymielone bmw/audi/vw po bóg wie ilu dzwonach, którymi jeżdżą nasi rodacy

foCus. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 01-06-2011, 19:38   #5
Dj. Gargamel
General of the Army
General

Miasto: Lublin
Domyślnie

nie ma limitow sa predkosci zalecane
Stare 01-08-2011, 13:57   #6
qhash
General

Domyślnie

jemu chodzi o to, że co rusz masz znak - a to 110 a to 100 a to 130, w czerwonej ramce, więc ograniczenie a nie sugestia, przynajmniej tak myślę, że o to chodziło.

co do jakości ich autostrad - przedwczoraj byłem w Dreznie, A4 po ich stronie dziurawa jak ser szwacjarski ,co chwila ograniczeni na 8km do 60 albo 80 km/h.. .albo do 100... a dziury na cały pas w niektórych miejscach. Mrozik zabił im tą ich wspaniałą "autobahn".
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania