Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Co tam w kraju

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 09-16-2010, 16:00   #51
NeMoŻliWy
Lieutenant Colonel

Domyślnie

w towarzystwie nie rozmawia się o :
- polityce
- pieniądzach

to tyle

BÓG - HONOR - CRACOVIA
NeMoŻliWy jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 09-17-2010, 07:12   #52
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie

tak?to chyba jestem cham bo mi się zdarza z ludźmi porozmawiać nt. polityki/
Stare 09-22-2010, 18:40   #53
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

http://www.rp.pl/artykul/5,539319-Ro...-a-wzrosl.html

To co ten koleś opowiada, to jest szczyt arogancji. Ale jak się ma gro opini publicznej po swojej stronie, gotowej przysiąc, że PIS był gorszy, to się widać nie trzeba niczy przejmować. Bo najważniejsze, że PIS był gorszy. Jeszcze się obudzicie z ręką w nocniku.
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-22-2010, 22:28   #54
srk76
Lieutenant General

Miasto: Dąbrowa Górnicza
Domyślnie

Dopóki nie wyjdziemy z socjalizmu dopóty się będą takie rzeczy dziać. Z drugiej strony jakby ciął prorodzinne zajął się krusem i lewymi rentami dla nierobów to też by nie miał dobrej opinii co ?
Stare 09-22-2010, 22:34   #55
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Brzoza. Nie wiem gdzie Ty trzymasz swoje ręce ale skończ już proszę. Ja ich wszystkich równo mam w d.
I JEDNI I DRUDZY NIE POTRAFIĄ ZROBIĆ NIC. Dociera to do Ciebie?Co to za opozycja, która nie może obalić bandy kretynów tylko gada o samolocie albo krzyżu. A drugim to na rękę i tak się to wszystko kręci.
WHT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-22-2010, 22:53   #56
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

http://wo.blox.pl/2010/09/Obwodnice-po-kaczynsku.html
Stare 09-23-2010, 06:10   #57
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Dobra KAT to chyba nie na temat...

WHT. Którą opozycję masz na myśli? Jeśli PIS to się nawet zgodzę, chociaż wypadałoby zadać jeszcze pytanie jaki był za ich rządów deficyt. A w dupie nie możesz tego mieć, bo Cię to dotyczy - szczególnie, że jesteś młody. Stąd te ręce w nocniku.

srk. Swięta prawda. Ale masz prawo głosu i możesz głosować na tych niepopularnych.
Stare 09-23-2010, 08:53   #58
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie

a czemu nie na temat? ja ten wątek sobie traktuje jako spis linków oraz wypowiedzi, które odnoszą się do debilnych decyzji, kłamstw polityków jak i historii

deficyt to trochę spuścizna po latach zaniedbań, jak pisałem zresztą gdzieś wcześniej, natomiast wypowiedzi Rostowskiego, że to było oczywiste i wiadome od dawna że to będzie grubo ponad 100mld i jego tłumaczenia na ten temat są raczej mało przyjm-owalne jak dla mnie.
Stare 09-23-2010, 09:18   #59
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza Zobacz Wiadomość
Dobra KAT to chyba nie na temat...
Dotyczy Platformy? Dotyczy. Jak masz listę przykładów inwestycji drogowych typu most/obwodnica zrealizowanych w stolicy za Kaczyńskiego to dawaj.
Stare 09-23-2010, 09:42   #60
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

*** mnie obchodzi Kaczyński, więc daj sobie siana albo idź gdzieś z tą swoją fobią.
Stare 09-23-2010, 10:01   #61
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
*** mnie obchodzi Kaczyński

Jak śmiesz bezcześcić pamięć poległego prezydenta!
Stare 09-23-2010, 11:03   #62
Shibby
General

Miasto: Przasnysz
Domyślnie

Na początku przyznam, że na ekonomii się zbytnio nie znam. Ale ostrzeżenia ekonomistów dają jednak do myślenia, że chyba nie jest wesoło. Czyli przydałyby się jakieś (czyt. mało popularne) reformy. tylko kto je ma zrobić?

Z liczących się partii chyba najprędzej mogłoby to zrobić PO, ale oni jednak wolą się starać o reelekcję. I tu mam żal do opozycji (głównie do PiSu), że im to po prostu ułatwia. Ja rozumiem, że robienie dramatu z przeniesienia krzyża i snucie spisku na temat rosyjskiego zamachu to nawet podobne do polityków (ze wszelakich ugrupowań), ale mogłoby to nie być chociaż ich największym zmartwieniem. Niech się tym w jakimś tam stopniu zajmują, jeżeli to im frajdę sprawia, ale niech też zrozumieją, że dla przeciętnego obywatela są bardziej priorytetowe problemy do rozwiązania. Nawet, jeżeli ten przeciętny obywatel w tej chwili sobie jeszcze z tego nie zdaje sprawy.

I co począć? Kto ma przeprowadzać te reformy?

PO woli utrzymać się przy władzy. Pewnie będą bali się mało popularnych reform, żeby swoim wynikom sondażowym nie zagrozić, jeżeli inni też nie poświęcą swoich słupków w słusznych celach.

PiS, nawet pomijając ich obecne zainteresowania wobec krzyża i zamachu, musiałoby chyba ze swojego socjalistycznego populizmu zrezygnować.

SLD jest obecnie mało wyraziste. Zresztą to by chyba godziło w ich koncepcję państwa opiekuńczego.

PSL to obecnie bawi się w przystawki.

Aż się boję powiedzieć, ale chyba trzeba byłoby JKM doprowadzić do władzy, aby coś stanowczo zrobił.
Stare 09-23-2010, 11:23   #63
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Taki to kraj, ze partii politycznych nie obchodzi los narodu tylko ich wlasny interes.
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-23-2010, 11:28   #64
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

@Shibby

Nie chcę, żebyś pomyślał, że założyłem wątek tylko po to, żeby dojść do tych wniosków, ale tak naprawdę samo się nasuwa - JKM. Ale...

1. Ludzie na niego nie zagłosują, bo to oszołom itd. Sam jest temu winien - to wiadomo.
2. Inni ludzie (np. Kat) na niego nie zagłosują (poza ewentualnie jakimiś ukrytymi celami, do których się nie przyznają), bo jego wizje to według nich fikcje.

A tak naprawdę głosowanie na takich "oszołomów" może tylko wyjść wszystkim na dobre. Chociażby w ten sposób, że PO poczuje się zagrożone na swojej pozycji "liberałów" i zacznie prowadzić złą politykę finansową zamiast katastrofalnej. Z resztą słyszałem o takiej teorii, że w polityce małe partie są barometrem dla dużych. Niestety nasze społeczeństwo... nie dorosło? Nasz demokracja nie dorosła? Jakoś tak pewnie.
Stare 09-23-2010, 12:20   #65
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
2. Inni ludzie (np. Kat) na niego nie zagłosują (poza ewentualnie jakimiś ukrytymi celami, do których się nie przyznają), bo jego wizje to według nich fikcje.
Póki co to jest fikcja, bo w żadnym kraju jeszcze jego pomysłów nikt nie wprowadził. Korwin może mówić to co mówi bez obaw o elekcję. Kapitalizm w wydaniu Korwinowskim już się skompromitował 150 lat temu.
Stare 09-23-2010, 13:29   #66
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Nie doczytałeś do końca mojego posta.
Stare 09-23-2010, 14:53   #67
KaT
General

Domyślnie

Doczytałem się tylko ogólnikowych figur retorycznych pt: "Nasze xxx nie dorosło". Nasze społeczeństwo dorosło najwyraźniej do tego, żeby pomysłom Korwina pokazać środkowy palec, co mnie bardzo cieszy. Nie uważam też polityki fiskalnej PO za katastrofalną. W porównaniu do PiS, który w czasie hossy i przy stabilnym i niewielkim deficycie odziedziczonym po SLD nie przeprowadził żadnej sensownej reformy oraz skutecznie blokował wszelkie inwestycje infrastrukturalne powiedziałbym nawet, że mamy znaczący progres. Oczywiście przydała by się reforma finansów publicznych ale nikt przy zdrowych zmysłach nie przeprowadzi jej pod koniec kadencji. PO ma u mnie póki co kredyt zaufania i poczekam z oceną na koniec drugiej kadencji ich rządów.

Ostatnio edytowany przez KaT : 09-23-2010 o 15:15
KaT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-23-2010, 14:59   #68
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Hehe dobra argumentacja. PO ma kredyt zaufania, jakoś to będzie, nieważne co robią, nie wolno krytykować, bo... (bo pewnie coś - to też ciekawy wątek). Ale za to PIS... Paaaanie. No comment.
Stare 09-23-2010, 15:14   #69
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Hehe dobra argumentacja. PO ma kredyt zaufania, jakoś to będzie, nieważne co robią, nie wolno krytykować, bo... (bo pewnie coś - to też ciekawy wątek). Ale za to PIS... Paaaanie. No comment.
No to dawaj te swoje argumenty, bo na razie zero konkretów. Ja ci krytykować nie bronię, tylko póki co nie mam do czego się odnieść. PO broni się same, a PiS to banda nieudaczników, z czym zgodzi się każdy, kto prześledzi osiągnięcia IV RP. Realnych alternatyw dla rządów PO póki co nie ma. Po cichu liczę w drugiej kadencji na sojusz PO z SLD, które zdobędzie np: 15%.

Ostatnio edytowany przez KaT : 09-23-2010 o 15:17
Stare 09-24-2010, 08:45   #70
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

No proszę, widzę, że rozszerzyłeś swoją argumentację: PO broni się same. Nono... Ale za to PIS... Paaaaanie!
Stare 09-24-2010, 15:20   #71
Raiden
General

Wyślij wiadomość przez AIM do Raiden Wyślij wiadomość przez MSN do Raiden
Domyślnie

http://www.wykop.pl/ramka/474967/21-postulatow-korwina/
Raiden jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-24-2010, 15:30   #72
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

http://www.wpolityce.pl/view/2142/Le..._Warszawy.html

Cytat:
...a szczególnie dla ludzi młodych...
...odsyłam do pierwszego postu tego tematu - przesłanie to samo.

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 09-24-2010 o 15:35
Stare 09-24-2010, 16:01   #73
KaT
General

Domyślnie

Zlikwiduję bus-pasy. Ludzie ciężko pracujący tłoczą się na zwężonych jezdniach - natomiast po bus-pasach mkną urzędnicy lub bezrobotni (mający jeszcze fundowane bilety na przejazd). Rzut oka z góry na bus-pas pokazuje, że marnuje się w ten sposób spora część jezdni.

Wystąpię o odszkodowanie za straty poniesione przez Warszawę - nie wskutek działań wojennych, lecz wskutek rozkazu Reichskanclerza Adolfa Hitlera, który nakazał zrównanie stolicy z ziemią. Straty wojenne to inna sprawa - ale ogrom zniszczeń powstał nie wskutek działań wojennych. Będę dochodził odszkodowań za te straty - i będę pomagał właścicielom zniszczonych wskutek tego rozkazu budynków w dochodzeniu swoich roszczeń.

Tylko kretyn zagłosuje na kogoś głoszącego takie postulaty.
Stare 09-24-2010, 18:25   #74
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Albo jesteś prostakiem, albo bojówkarzem PO. Tyle odnośnie epitetów pod adresem ludzi o innych poglądach.

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 09-24-2010 o 18:33
Stare 09-24-2010, 22:11   #75
KaT
General

Domyślnie

Nazywam rzeczy po imieniu. Masz jakiekolwiek argumenty na obronę zacytowanych postulatów Korwina?
Stare 09-25-2010, 07:32   #76
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Odpowiem tak jak Ty: JKM sam się broni, a PO jest gorsze.
Stare 09-25-2010, 10:05   #77
KaT
General

Domyślnie

Doskonale się broni chyba przed tym, żeby czasem nie przekroczyć progu wyborczego i nie musieć realizować swoich obietnic od czapy.
Stare 09-25-2010, 10:42   #78
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Aż strach pomyśleć, przed czym broni się PO.
Stare 09-25-2010, 12:46   #79
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

W sprawie JKM (którego lubię bardzo ale jako człowieka a nie ekonomistę czy polityka - bardzo ciekawa osobowość - nie ta medialna tylko realna)

Jego poglądy są ciekawe , ekonomiczne są czysto-matematyczne ale jedynie teoretycznie poprawne. Polityka w jego wersji nie jest w żaden sposób możliwa do realizacji w kraju demokratycznym więc można o niej podyskutować , po teoretyzować i tyle... głosów szkoda bo to się jedynie nadaje na kraj zarządzany jednoosobowo Dla na przykład małej wyspy na Pacyfiku z ilością mieszkańców w liczbie 100 jak w pewnej fajnej bajce na temat powstania pieniędzy. Nie pamiętam tytułu niestety.

W sprawie jego poglądów na tematy spiskowo-agentowo-ogólnie-idiotyczne się nie wypowiadam bo to już political-fiction podobny do pseudo-historii w wydaniu Małego Wielkiego Rycerza ...kto lubi ten wierzy , ja nie lubię jak się mi kit wciska z palca wyssany.
Stare 09-25-2010, 13:12   #80
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Nie chcę zaczynać zbyt wielu wątków...

Wydaje mi się, że źle chyba pojmujesz demokrację. Człowiek młody, niekoniecznie wykształcony - bo to nieistotne (), ale za to pracowity i produktywny jest naturalnym wyborcą JKM. Jasne. Zgodzę się, że jego poglądy są nie do wprowadzenia w demokracji. Ale pytanie dlaczego. Czy dlatego, że są niesłuszne? Czy może dlatego, że właśnie mamy demokrację? Większość nie może się mylić - jedzmy gówno jak miliony much Niestety ogromna ilość ludzi zaliczających się do naturalnego elektoratu frakcji o poglądach zbliżonych do UPR nie ma o tym pojęcia... i głosuje na socjalistów i populistów z PO...

W sprawie deficytu to zauważ, że nie tylko JKM krzyczy, bardzo mocno także niejaki Balcerowicz - jestem pod wrażeniem jego aktywności w tej sferze.

Osobną kwestią są kontrowersyjne poglądy JKM na różne tematy, ale dla mnie to są błahostki. Tematy zastępcze tak jak krzyż czy parada gejów. Są rzeczy ważne i ważniejsze. Społeczeństwo omamione wizją pozorów i spraw nieistotnych dokonuje złych wyborów.
Stare 09-25-2010, 13:54   #81
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał srk76 Zobacz Wiadomość
Jego poglądy są ciekawe , ekonomiczne są czysto-matematyczne ale jedynie teoretycznie poprawne.
Bzdura. On nigdy nie podaje nigdy żadnych wyliczeń, tylko hasełka, które wydają się sensowne jedynie dopóki nie zacznie się ich głębiej analizować. Dla JKM wszystko jest proste i oczywiste, a wszystkiemu winna jest eurokołchozowa biurokracja.

Cytat:
Człowiek młody, niekoniecznie wykształcony - bo to nieistotne (), ale za to pracowity i produktywny jest naturalnym wyborcą JKM. Jasne.
Naturalnym wyborcą JKM są kapitaliści, bo to ich interesy reprezentuje JKM. Kapitalizm jak sama nazwa wskazuje jest ustrojem dla kapitalistów. Inaczej nazywał by się Przedsiębiorcyzm albo Pracowityzm.

Cytat:
Zgodzę się, że jego poglądy są nie do wprowadzenia w demokracji. Ale pytanie dlaczego. Czy dlatego, że są niesłuszne? Czy może dlatego, że właśnie mamy demokrację? Większość nie może się mylić - jedzmy gówno jak miliony much Niestety ogromna ilość ludzi zaliczających się do naturalnego elektoratu frakcji o poglądach zbliżonych do UPR nie ma o tym pojęcia... i głosuje na socjalistów i populistów z PO...
Wow, niesamowite odkrycie. Dlatego właśnie piszę o wyborcach JKM jak o kretynach, bo tylko kretyn będzie popierał libertarianizm w wydaniu Korwinowskim. Kretyn albo kapitalista.

http://www.leftycartoons.com/the-24-...f-libertarian/

Cytat:
W sprawie deficytu to zauważ, że nie tylko JKM krzyczy, bardzo mocno także niejaki Balcerowicz - jestem pod wrażeniem jego aktywności w tej sferze.
Tylko co ma tutaj deficyt do rzeczy? USA nadwyżkę budżetową miały za Clintona, a potem przyszli neoconsi Busha i to przejedli równocześnie dmuchając bańkę na rynku nieruchomości poprzez zaniżanie stóp procentowych i totalną samowolkę na rynkach finansowych. To jest naturalna konsekwencja kapitalizmu, gdzie niewidzialną ręką rynku są ręce międzynarodowych korporacji i banków inwestycyjnych, które dzięki pracy swoich lobbystów w Waszyngtonie mogą robić co chcą. Oczywiście dla Korwina niedopuszczalne było by, żeby taka niedobra UE się wtrącała w interesy przedsiębiorstw ale to właśnie dzięki takiej kontroli podobne scenariusze nie wydarzyły się w Europie(pomijając wtopy Europejskich firm i Islandii na amerykańskich śmieciowych obligacjach itp).

Cytat:
Osobną kwestią są kontrowersyjne poglądy JKM na różne tematy, ale dla mnie to są błahostki. Tematy zastępcze tak jak krzyż czy parada gejów. Są rzeczy ważne i ważniejsze. Społeczeństwo omamione wizją pozorów i spraw nieistotnych dokonuje złych wyborów.
A dla normalnego człowieka nie są błahostką rzeczy, jakie JKM wygaduje na temat praw kobiet i chociażby interpretacji prawa. To jest szaleniec albo psychol i dlatego jego poparcie jest jakie jest. Na tej samej zasadzie premier vel genialny strateg prawicy, który wicepremierem uczynił gwałciciela, wyrażającego min. opinię, że prostytutki zgwałcić nie można, premier już na szczęście nie jest.

Ostatnio edytowany przez KaT : 09-26-2010 o 20:46
Stare 09-26-2010, 08:56   #82
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
Społeczeństwo omamione wizją pozorów i spraw nieistotnych dokonuje złych wyborów.
...bo takie jest społeczeństwo. Ta sama ekipa chodzi głosować gromadnie na Millera by za parę lat zagłosować na Kaczyńskiego. Chciało by się rzecz
WTF

...jakim cudem tak się potrafią zmienić poglądy by głosować na dwie totalne przeciwności w tak krótkim czasie ?

Ano rzecz jest prosta oprócz świadomych ludzi którzy przeważnie nie chodzą głosować siłę sprawczą w demokracji ma trzoda która pójdzie tam gdzie w koryto im piwa i miodu naleją. Polityk to pasterz trzody który by istnieć musi zadbać o przynajmniej wirtualne piwo i miód inaczej przestaje istnieć w politycznym świecie. Teraz pasterzem jest Tusk i jego świetna umiejętność gromadzenia wokół siebie ludzi potrafiących zrobić pozytywny PR.

Jedno jest pewne dla mnie. Ja mam w analu polityków i demokrację. Byle by mi nie włazili za bardzo w moje podwórko bo psami poszczuję
Stare 09-26-2010, 17:12   #83
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Wszystko racja. Prawie. Bo na co dzień politycy Ci włażą z butami w to podwórko. Musisz płacić podatki i nie masz wpływu na co się te pieniądze wydaje. Także to oni nas mają w dupie a nie my ich. Nie chcę Cię przekonywać do głosowania na tą czy inną partię, ale jak dla mnie pójście do wyborów i zagłosowanie na "kogoś innego" to nie jest duży wysiłek.
--------------------------------------------------------------------------------
- - Automatycznie połączona wiadomość - -
- - zamiast pisać jeden post pod drugim używaj przycisku EDYTUJ --
--------------------------------------------------------------------------------
@Kat

Deficyt jest właśnie najważniejszy. A USA to bardzo zły przykład, ponieważ dolar jest światową walutą i USA może go drukować do woli. Ja się z bardzo wieloma poglądami JKM nie zgadzam (nie tylko z błahostkami), ale ta sprawa jest dla mnie najważniejsza. Z kapitalizmem masz sporo racji, jednak akt głosowania w wyborach to dla mnie efekt kalkulacji. Póki co na niego głosuję, bo kapitalizmu pełną gębą nie wprowadzi (nie będzie rządził), za to może zrobić coś dobrego mówiąc o ważnych sprawach z wewnątrz sejmu. I przesadzasz, bo JKM to nie tylko ten zły "kapitalizm". Nie wiem czy to do Ciebie dociera, ale skoro dalej nazywsz mnie kretynem, to musisz wiedzieć, że dla mnie jesteś prostakiem.

Nie wiem czy mi tylko tłumaczysz dlaczego ludzie nie głosują na JKM, czy też sam przywiązujesz do tych obyczajowych ciekawostek taką uwagę. Jeśli tak, to za dużo oglądasz TV.

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 09-26-2010 o 17:12 Powód: Autołączenie postów
Stare 09-26-2010, 20:44   #84
KaT
General

Domyślnie

To nie ja za dużo oglądam TV, tylko może Ty za mało czytasz książek. Amerykanie mają Rona Paula, a my JKM. To naturalne, że każdy skrawek szajby w demokratycznym państwie musi być zagospodarowany. Analogiczne postaci znajdziesz także na lewicy. Ten człowiek nie ma po prostu niczego do zaoferowania mnie, jako klasie średniej.
Stare 09-27-2010, 10:47   #85
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Zero konkretów w Twoim poście. Ale myślę, że spokojnie można na tym poprzestać.
Stare 09-27-2010, 11:18   #86
KaT
General

Domyślnie

No to czekam na twoje konkrety np: co takiego Tobie ma JKM do zaoferowania, że tak go promujesz. Obawiam się jednak, że szybko okaże się, iż nie rozumiesz znaczenia tego co postuluje JKM.
Stare 09-27-2010, 11:31   #87
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Jeśli rzeczywiście aż tak chcesz wiedzieć, to przeczytaj 2010-09-26 17:12.
Stare 09-27-2010, 12:17   #88
KaT
General

Domyślnie

Nie daję faka jakie są twoje poglądy - liczyłem na jakieś argumenty zamiast demagogii.
Stare 09-27-2010, 12:22   #89
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

To po jakiego grzyba pytasz?
Cytat:
Napisał KaT Zobacz Wiadomość
co takiego Tobie ma JKM do zaoferowania, że tak go promujesz.
Stare 09-27-2010, 12:51   #90
KaT
General

Domyślnie

A dlaczego umieramy i po co ZUS płacimy?
Stare 09-27-2010, 14:48   #91
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

n/c
Stare 09-28-2010, 08:21   #92
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
A dlaczego umieramy i po co ZUS płacimy?
Pierwsze bo musimy ponieważ musimy ...a drugie bo musimy dla świętego spokoju żeby nam nieroby do domów po nasze nie właziły.
Stare 09-28-2010, 08:28   #93
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Daj spokój, gadasz jak JKM
Stare 09-28-2010, 09:44   #94
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał srk76 Zobacz Wiadomość
...a drugie bo musimy dla świętego spokoju żeby nam nieroby do domów po nasze nie właziły.
Mówisz o swojej babci, czy o babci Brzozy? ZUS to podatek płacony przez młodych na starych, przez zdrowych na chorych, czy wreszcie bogatych na biednych. Jedyne co możesz zrobić dla poprawy sytuacji to spłodzić dużo potomstwa.

Ostatnio edytowany przez KaT : 09-28-2010 o 10:27
Stare 09-28-2010, 10:19   #95
tidididi
General

Miasto: Kraków
Domyślnie

Cytat:
Mówisz o swojej babci, czy o babci Brzozy? ZUS to podatek płacony przez młodych na starych, przez zdrowych na chorych, czy wreszcie bogatych na biednych. Jedyne to możesz zrobić dla poprawy sytuacji to spłodzić dużo potomstwa.
Byle ni pisorow
Stare 09-28-2010, 14:48   #96
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

... pisiorków na pewno nie.

Oj Kat ... Ty myślisz lokalnie ja globalnie. Wątki rodzinne w dyskusji są nie na miejscu bo blokują ją. Dyskutant zaczyna myśleć o sobie i swojej rodzinie tym samym nawet rozsądne i konieczne pomysły i reformy mu przez gardło nie przejdą. Niestety aby ustawić świat jak należy nie można obejść się bez ofiar. Prosty przykład: jeżeli Balcerowicz myślałby o swojej babci to paru rzeczy by pewnie nie wprowadził i teraz byśmy byli w jeszcze czarniejszej d***e

System składkowy emerytalny jest chory dopóki jest jak mówisz - każdy płaci składki nie na siebie tylko na dwa pokolenia do tyłu. I nawet jeśli bym musiał poświęcić parę osób z własnej rodziny a miałbym moc decyzyjną by ten system uzdrowić to bym to zrobił.
System składek zdrowotnych natomiast jest do bani ponieważ nie stworzono solidnej kontroli wydawania pieniędzy przez jednostki służby zdrowia. Jedynie na Śląsku funkcjonuje system który kontroluje kiedy i czy aby na pewno dany pacjent się w danym miejscu leczył.

Cytat:
Jedyne co możesz zrobić dla poprawy sytuacji to spłodzić dużo potomstwa.
..a w tym temacie ja już mam dwoje .... a co TY zrobiłeś dla własnego
Narodu ?...

Ostatnio edytowany przez srk76 : 09-28-2010 o 14:52 Powód: Autołączenie postów
srk76 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-28-2010, 15:17   #97
KaT
General

Domyślnie

Podyskutować fajnie ale sensownej alternatywy dla systemu Bismarckowskiego nie ma. Ja póki co grzecznie płacę rocznie maksymalny ZUS.
Stare 09-28-2010, 15:33   #98
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

To fakt.

BTW ale KRUS to już bym rozpiździł w kosmos
Stare 09-28-2010, 19:40   #99
KaT
General

Domyślnie

Tylko z tymi ludźmi i tak nie ma co zrobić. Zlikwidujemy KRUS i co dalej? To trochę takie przelewanie z pustego w próżne.

Tymczasem proponuję ciekawą lekturę w temacie platformerskim:

http://wo.blox.pl/2010/09/Jak-budowa...-Polnocny.html

W tym samym roku ukazał się wywiad z prezydentem Warszawy Lechem Kaczyńskim (17.11.2004). Lektura bardzo ciekawa: Kaczyński obiecywał w nim, że nie będzie startować w wyborach prezydenckich, o Komorowskim mówił: „jest bardziej konserwatywny niż ja”, obiecywał też przegonienie kupców z KDT („czeka nas zapewne walka, ale je usuniemy”)
Stare 09-28-2010, 22:08   #100
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

A masz fotografię Kaczyńskiego do której rzucasz lotkami? W sumie mógłbyś mieć dwie całkiem podobne

I coś na temat: http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/...nik_dlugu.html

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 09-28-2010 o 22:12
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania