Wróć   America's Army PL > Dodatkowe > Inne > Co tam w kraju

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stare 09-11-2010, 11:19   #1
wyclef+brzoza
General

Domyślnie platformersi

Ciekawy artykuł z wątkami ekonomicznymi.

http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2010/0...ja-przerabane/
wyclef+brzoza jest offline   Odpowiedz z Cytatem

#ADS
Reklama
Circuit advertisement

Miasto: Advertising world

Port Lotniczy Lublin

Reklama is online  
Stare 09-11-2010, 21:17   #2
BrYK
Moderator
General

Miasto: Łobez
Wyślij wiadomość przez AIM do BrYK Wyślij wiadomość przez Yahoo do BrYK
Domyślnie

Ciekawy? Hm, Ziemkiewicz na prawdę ma niepoukładane w głowie.

Aby długo się nie rozwodzić: raz w życiu musiał naprawdę pracować i się chłopaczek przestraszył. A może coś mu ciężkiego na głowę spadło albo mocno się uderzył?
Czytaj Brzoza dalej ziemkiewicza (celowo z małej litery), czytaj. Robisz to na własne ryzyko.
Stare 09-12-2010, 20:09   #3
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Widzę, że dla Ciebie już nie ma ratunku.
Stare 09-12-2010, 20:15   #4
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał wyclef+brzoza Zobacz Wiadomość
Widzę, że dla Ciebie już nie ma ratunku.
Wydumałeś to po tym jak oceniłem poglądy i wypociny jednego człowieka?
Hm, ciekawe. Swoich nie ujawniłem.
Jak widać przejmujesz styl dyskusji człowieczków, których czytasz.
Stare 09-12-2010, 20:36   #5
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Raczej przyjąłem Twój bezmerytoryczny sposób "dyskusji".
Stare 09-12-2010, 21:06   #6
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Cytat:
Napisał BrYK Zobacz Wiadomość
Wydymałeś to po tym jak oceniłem poglądy i wypociny jednego człowieka?
Hm, ciekawe. Swoich nie ujawniłem.
Jak widać przejmujesz styl dyskusji człowieczków, których czytasz.
Chyba wydumał. Wydymac to mozna...
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-12-2010, 21:48   #7
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
Napisał Chomiq Zobacz Wiadomość
Chyba wydumał. Wydymac to mozna...
dzięki. poprawiłem

Cytat:
Raczej przyjąłem Twój bezmerytoryczny sposób "dyskusji".
Wyrażanie poglądów nie jest dyskusją, a ja tylko wyraziłem swój pogląd na wypociny pewnego człowieka (i osób zachwycających się nimi).

Za to Ty, jak masz w zwyczaju, przypisujesz (tym razem) mi, chęć dyskutowania.

W sumie to posługujesz się środkami, w których rozmiłowało się środowisko ziemkiewiczów, jarków, wildstainów, itp. (celowo z małej litery). Nie powinienem się jednak dziwić, przecież ich cytujesz.
Stare 09-12-2010, 22:28   #8
KaT
General

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Hehe, niech kandydat PiS wystartuje zatem z hasłem przywrócenia blaszaka na placu Defilad. Tymczasem budowa drugiej nitki metra i mostu północnego idą pełną parą.
Trudne to czasy nastały dla redaktora Ziemkiewicza. Żadnej nowej fuchy w publicznej TV nie widać na horyzoncie. Za czasów IV RP przychylne redaktorki dostawały co raz to nowe programy publicystyczne w publicznych mediach. Problem w tym, że nikt tego za bardzo nie oglądał.

Na szczęście Jarek nie musi się martwić z czego wyżyje przez kolejną kadencję w opozycji:

http://wo.blox.pl/2010/09/Grupa-Trzy...ruchomosc.html

Btw. Ziemkiewicz, jak na prawicowca przystało, nie słynie z rzetelności w kwestii badanych tematów. Nawet nie wie kiedy używa się cudzysłowu np: pisząc "prawo".

http://wo.blox.pl/2009/10/Risercz-ziemkiewiczowski.html

Ostatnio edytowany przez KaT : 09-12-2010 o 22:37
KaT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-13-2010, 08:52   #9
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

@Bryk

Ty wyraziłeś pogląd, ja wyraziłem pogląd i super. Nie wiem o co Ci w takim razie chodzi.

@Kat

Trochę śmieszy mnie mówienie o tym, że działacze PC "uwłaszczali się na majątku publicznym". Co w takim razie mamy powiedzieć o całym procesie, który odbył się po roku 90-tym? To tak jakby porównywać... kradzież 2zł z kradzieżą 2 milionów złotych

Poza tym zawsze można coś tam komuś wytknąć, bo nikt nie jest w 100% nieomylny. Co nie zmienia faktu, że każdy może czasem napisać felieton, w którym logicznie uzasadni swoje poglądy. Mówiąc inaczej - z zacytowanym przeze mnie artykułem zgadzam się w... 99%

Budowa idzie pełną parą - to było dobre Takimi tekstami możesz najwyżej kogoś przekonać, że masz etat w PO.
Stare 09-13-2010, 09:31   #10
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Trochę śmieszy mnie mówienie o tym, że działacze PC "uwłaszczali się na majątku publicznym". Co w takim razie mamy powiedzieć o całym procesie, który odbył się po roku 90-tym? To tak jakby porównywać... kradzież 2zł z kradzieżą 2 milionów złotych
Hehe, no jak to co się stało? PC na tym procesie skorzystało i jest obecnie najbogatszą partią w kraju:

http://wyborcza.pl/dziennikarze/1,104622,4570562.html

Czy moralność Kalego to u Wasz na prawicy standard? Przecież kochany prezes się uwłaszczał w dobrej wierze - prawda?

Cytat:
Budowa idzie pełną parą - to było dobre Takimi tekstami możesz najwyżej kogoś przekonać, że masz etat w PO.
A Ty tylko do tego, że jesteś ignorantem. Pisałem już o tym wielokrotnie - PO ma niezaprzeczalnie największy dorobek w kwestii dróg ze wszystkich rządów po 89. Jest co nadrabiać po przestoju, jaki nam zafundowała IV RP. PiS nie dość, że wstrzymał praktycznie do zera budowę autostrad(przeciął wstęgi na kilkunastu odcinkach zrealizowanych przez SLD), to teraz jeszcze blokuje obecne:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...tostrady_.html
Stare 09-13-2010, 09:56   #11
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Nie ma takiej możliwości, żeby PIS w skali kradzieży publicznego majątku dorównał choć w jednym procencie III RP.

To są wszystko tematy na szerszą dyskusję, tym bardziej że poruszasz nowe (a raczej stare) wątki. A ja mam raczej dosyć tej tematyki. Póki nie pojawi się jakaś nowa jakość, to szkoda czasu na to bagno.
Stare 09-13-2010, 10:14   #12
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Póki nie pojawi się jakaś nowa jakość, to szkoda czasu na to bagno.
Chyba raczej dopóki nie pojawią się jakiekolwiek argumenty z Twojej strony.
Stare 09-13-2010, 10:39   #13
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Rozumiem, że mam Ci wykazać, że PO niczym się nie różni od poprzednio rządzących sitw?

No wiadomo, że sitwa sitwie nie równa. Ta na pewno ma 1000% lepszy PR, co widać po Was - młodych wykształconych z dużych miast

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 09-13-2010 o 10:41
Stare 09-13-2010, 11:08   #14
KaT
General

Domyślnie

Na razie to ja wykazałem, że PiS to najbogatsza partia w kraju, dlatego też mogą sobie pozwolić na takie cyrki jakie nam od 5 miesięcy urządzają - ich po prostu stać na bycie opozycją cały czas. Tak jest dla nich najwygodniej, bo mogą zająć się tym czym co umieją najlepiej - dzieleniem społeczeństwa.

Ty wykazałeś co najwyżej, że masz problemy z rozumieniem słowa pisanego.
Stare 09-13-2010, 11:14   #15
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Dzięki.

Ty za to nic nie wykazałeś, poza tym, że PR III RP (fajny szlaczek z tego wyszedł) działa wyśmienicie. Tak się składa, że taki RAZ ma jakieś swoje warotści w które wierzy, nie zawsze jest obiektywny, ale za to trudno wskazać na czyje zlecenie mógłby właściwie pracować. A Ty cytujesz gadzinówkę.

Nie sądziłem że od jednego linka rozpęta się znowu burza. Widać młodzi wykształceni czują się w obowiązku bronić swojej łaskawej władzy.

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 09-13-2010 o 11:19
Stare 09-13-2010, 11:39   #16
srk76
Lieutenant General

Miasto: Dąbrowa Górnicza
Domyślnie

Nie ukochanej władzy tylko zdrowego rozsądku.

IV RP miała swój czas po raz kolejny z resztą i znów nie poradziła nic zrobić. Ja wiem że to wina układów , masonów i rolkowców no ale cóż , no NIEUDACZNICY są i tyle. Z resztą nie tylko teraz są nieudacznikami. W "czasach próby" też byli.
Stare 09-13-2010, 11:44   #17
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Ale o co chodzi, bo odnoszę wrażenie, że to nie na temat?
Stare 09-13-2010, 11:46   #18
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Tak się składa, że taki RAZ ma jakieś swoje warotści w które wierzy, nie zawsze jest obiektywny, ale za to trudno wskazać na czyje zlecenie mógłby właściwie pracować. A Ty cytujesz gadzinówkę.
No pewnie, ty tylko czytujesz obiektywne i niezależne media tj. o takich samych poglądach jak Twoje. Wszystkie inne to gadzinówki, które nie mają swoich wartości
Stare 09-13-2010, 12:18   #19
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Bądźmy poważni. GW jest gadzinówką i nie zaprzeczysz. No chyba, że zaprzeczysz
Stare 09-13-2010, 12:54   #20
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Bądźmy poważni. GW jest gadzinówką i nie zaprzeczysz. No chyba, że zaprzeczysz
Bądźmy poważni. Gazeta Polska jest gadzinówką i nie zaprzeczysz.
Stare 09-13-2010, 12:57   #21
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Pewnie jest. A to RAZ tam pisze?
Stare 09-13-2010, 13:35   #22
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Pewnie jest. A to RAZ tam pisze?
Bądźmy poważni. Dowolna generyczna prawicowa gazeta, w której pisze RAZ jest gadzinówką i nie zaprzeczysz.
Stare 09-13-2010, 13:39   #23
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Rozumiem do czego dążysz. I nie zgadzam się.
Stare 09-13-2010, 13:40   #24
Chomiq
General

Miasto: Police
Domyślnie

Jeszcze troche to okaze sie, ze najwieksze swietoszki to w SLD siedza.
Chomiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-13-2010, 15:42   #25
Ulfding
Major General

Domyślnie

Z jednym się zgodzę młodzi i wykształceni ludzie mają problem. Nie mają na kogo głosować.
Przykładem niech będą ostatnie wybory prezydenckie. Osobiście z bólem głosowałem na Komorowskiego tylko dla tego, że uważam iż każdy będzie lepszy od Jarka. Dla mnie brak znajomości jakiegokolwiek języka z góry dyskwalifikuje każdego kto pragnie reprezentować RP poza granicami kraju.
PO nie jest bynajmniej partią liberalną, to taki pis light, psl no koment, Sld skompromitowała się i nie ma sensownego pomysłu na przekonanie do siebie większej ilości wyborców niż te 14 proc.
Co do pana Ziemkiewicza to pisząc "Tusk zaciąga(kredyty) na prawo i lewo, aby zapewnić sobie zadowolenie wyborców „żyjących tu i teraz”. Niestety zapomina zdaję się o tym że to pis był za zwiększeniem deficytu budżetowego. Co się tyczy cięć wydatków publicznych to żadna ekipa która była przy władzy, nie miała ochoty na sensowną reformę finansów publicznych. Zwalanie winy na jedno ugrupowanie jest wyrazem daleko posuniętego braku obiektywizmu. Krus, lewe renty, socjal, już dawno rządzący powinni szukać pieniędzy w tych rejonach. Naprawdę nie potrafię zrozumieć dlaczego rolnik, niezależnie od areału ma mieć zapewnioną emeryturkę przy płaceniu śmiesznych składek. Czy w naszym kraju istnieje przymus gospodarowania na nierentownym gospodarstwie rolnym ? czy ktoś się przejmuje milionami osób które pracowały i dalej pracują na umowie zlecenie, nie wypracowujących sobie żadnych praw emerytalnych? Nie.

Co zaś się tyczy tego nieszczęsnego metra i Hanny. To pragnę przypomnieć że w czasie kiedy prezydentem była kaczka to podejmowane były równie kontrowersyjne choć nie tak medialne decyzję np w związku z planami zagospodarowania przestrzennego.
Ulfding jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-13-2010, 16:24   #26
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Ale czemu dla Ciebie punktem odniesienia jest PIS? "Tusk jest socjalistą, ale Kaczor jest większym" - takiego podejścia nie rozumiem. Trzeba jasno powiedzieć co jest dobre a co jest złe.

Co do młodych ludzi to z tego co wiem, niektórzy głosują na partie związane z Korwinem Wiadomo, że część jego poglądów jest do rewizji, wiadomo, że on sam jest mówiąc delikatnie kontrowersyjną postacią. Ale póki te partie nie mają dużego poparcia głosuję na nie z zupełnie czystym sumieniem. W idealnym przypadku tak powinno być w demokracji, że w parlamencie są różne partie i jakoś się dogadują, także sama obecność takiego UPR czy WIP mogłaby pozytywnie wpłynąć na rządy. A tak mamy co mamy. I jak zauważył Ziemkiewicz - dzisiejsi młodzi dostaną po dupie za kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat za to, że głosują na kolesi, którzy tylko PR mają dobry.
Stare 09-13-2010, 17:14   #27
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
I jak zauważył Ziemkiewicz - dzisiejsi młodzi dostaną po dupie za kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat za to, że głosują na kolesi, którzy tylko PR mają dobry.

Z ziemkiewicz jakieś badania prowadził? Zmierzył? Zważył? Czy tylko wymyślił?
Bo ciężką pracą chyba się w życiu nie splamił (co napisał w przywołanym artykule).
Stare 09-13-2010, 17:57   #28
Ulfding
Major General

Domyślnie

Cytat:
Ale czemu dla Ciebie punktem odniesienia jest PIS?
Bo to największa partia opozycyjna, która rządziła przed Po ? Której sympatykiem zdaje się być pan Ziemkiewicz.
Ulfding jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-13-2010, 18:37   #29
KaT
General

Domyślnie

Cytat:
Co do młodych ludzi to z tego co wiem, niektórzy głosują na partie związane z Korwinem
Na Korwina głosują głównie studenci, którzy jeszcze nie zetknęli się kapitalizmem w prawdziwym życiu. On sam względnie dobre wyniki osiąga tylko w Internetowych sondach, gdzie młodzież póki co dominuje pod względem demograficznym.

Cytat:
W idealnym przypadku tak powinno być w demokracji, że w parlamencie są różne partie i jakoś się dogadują, także sama obecność takiego UPR czy WIP mogłaby pozytywnie wpłynąć na rządy.
Już to przerabialiśmy w czasie dwóch pierwszych kadencji po 89r. Już lepiej kiedy rządzi na zmianę jedna, bądź druga opcja polityczna i bierze pełnię władzy i odpowiedzialności. Na szczęście większość ludzi wcale nie marzy wcale o realizacji w Polsce postulatów Korwina.
Stare 09-13-2010, 18:58   #30
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

@Ulfding
Tak nie jest Nie każdy kto uważa PIS za mniejsze zło niż PO jest sympatykiem PISu. A to że uważasz PIS za następną partię rządzącą i to że większość społeczeństwa tak uważa jest przyczyną, dla której nic się w Polsce nie zmienia. PIS dość znacząco się różni od PO i SLD, ale nie we wszystkich sferach.

W każdym razie nie jestem "zwolennikiem" PISu, z tego co się orientuję Ziemkiewicz też nie. Ja go trochę rozumiem, że jest taki stronniczy, bo sam mam tak jak on - przy totalnej ofensywie przeciw PIS i za PO w większości mediów człowiek się buntuje i broni PIS'u. Bo tak jak monopol ekonomiczny jest niekorzystny dla konsumentów, tak brak realnego pluralizmu w polityce... chyba nie muszę pokazywać przykładów z historii. I nie tylko.

@Bryk
Bronisz straconej pozycji. Zadłużanie się pod pretekstem "lepszego tu i teraz" (słowa Tuska) to jest 100% Gierek. Nie trzeba żadnych badań, żeby to stwierdzić. A Ty nawet nie mrugniesz okiem, łykasz to wszystko i bronisz linii swojej partii. To się nazywa dobry PR w ich wykonaniu.

@Kat

To samo możesz powiedzieć o zwolennikach PO. I tak oto czasem to co jest argumentem za staje się argumentem pzreciw

To co przerabialiśmy podczas pierwszych kadencji jest wynikiem nie różnic w poglądach na sprawy pragmatyczne, tylko różnic ideologicznych. Trochę oszukano społeczeństwo w 89 i nie wszyscy chcą przejść nad tym do porządku dziennego. Ale masz rację - na dziś to jest bloker bardziej harmonijnej współpracy.
Stare 09-13-2010, 19:20   #31
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:

@Bryk
Bronisz straconej pozycji. Zadłużanie się pod pretekstem "lepszego tu i teraz" (słowa Tuska) to jest 100% Gierek. Nie trzeba żadnych badań, żeby to stwierdzić. A Ty nawet nie mrugniesz okiem, łykasz to wszystko i bronisz linii swojej partii. To się nazywa dobry PR w ich wykonaniu.
Jakiej mojej partii?

Przypomnij mi, gdzie i kiedy stwierdziłem, że jestem członkiem jakiejkolwiek partii! Albo przeproś.
Jeżeli tego nie zrobisz, potwierdzi się, że działasz tak jak pisiorki i ziemkiewicze - najpierw należy wymyślić poglądy adwersarzowi a potem zacząć dyskutować i obalać swoje własne fantazje.

Cytat:
@Bryk
Bronisz straconej pozycji. Zadłużanie się pod pretekstem "lepszego tu i teraz" (słowa Tuska) to jest 100% Gierek.
Podobno to ja łykam wszystko i bronię "swojej" partii (udowodnij mi to, prosto i jasno, najlepiej cytując moje wypowiedzi), ale to Ty zapodajesz tekstami z jarka, ziemkiewicza i całego salonu.

Konkrety, cytaty, źródła - potrafisz?
Stare 09-13-2010, 19:38   #32
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:
Jakiej mojej partii?

Przypomnij mi, gdzie i kiedy stwierdziłem, że jestem członkiem jakiejkolwiek partii! Albo przeproś.
Jeżeli tego nie zrobisz, potwierdzi się, że działasz tak jak pisiorki i ziemkiewicze - najpierw należy wymyślić poglądy adwersarzowi a potem zacząć dyskutować i obalać swoje własne fantazje.
Hehe Bryk się obraził. Prawie jak Kaczor Ja tu tyle razy byłem zwyzywany od pisowców i się nie obrażam. Weź się ogarnij i nie zachowuj się jak małe dziecko.

Cytat:
Podobno to ja łykam wszystko i bronię "swojej" partii (udowodnij mi to, prosto i jasno, najlepiej cytując moje wypowiedzi), ale to Ty zapodajesz tekstami z jarka, ziemkiewicza i całego salonu.

Konkrety, cytaty, źródła - potrafisz?
Widzę że z tego berserka straciłeś wątek. To przypomnę. RAZ pisał, że młodzi będą płacić za "lepsze tu i teraz". Ty spytałeś skąd to wie i czy prowadził jakieś badania. A ja napisałem, że bronisz gierkowskiej linii. Bo że jest gierkowska nie ma wątpliwości. I że bronisz też nie. A skoro tak to jedyny sensowny wniosek jest taki, że to Twoja partia (w sensie dosłownym lub też w sensie bycia pod urokiem wspaniałomyślnego królewicza Tuska i jego świty).
Stare 09-13-2010, 21:36   #33
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Brzoza pitolisz jak standardowa kobieta - miast czytać słowo pisane ze zrozumieniem, domniemywasz i przypuszczasz. Albo pytasz lub sugerujesz. Wiesz kto tak robił i kto tak robi?
Proszę Cię, przestań pierniczyć i napisz mi jasno i wyraźnie: gdzie i kiedy napisałem, że jestem członkiem jakiejś partii? Jak nie potrafisz to przestań pitolić. I przeproś.

P.S.

Cytaty podaje się ze dosłownie i linkiem do materiału źródłowego (wyjaśnienie: materiał źródłowy to nie gw, gp itp.).
Stare 09-14-2010, 05:11   #34
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Cytat:
... Albo przeproś.
a rany , jedno zdanie a zawiera wszystko

Wyclef to nie obrażanie się tylko próba sprowadzenia dyskusji na wymagany poziom. Argument kontra argument a nie tylko stosowanie 30 punktów erystyki Schopenhaura. Ja nigdy nie nazwę Cię pisiorem bo musiałbym Cię zobaczyć w towarzystwie hobbitów z pisu jak na przykład grałbyś w ich filmach
Wtedy Cię nazwę "obleśnym pisiorem" i pokaże film z tego co zobaczyłem.

Jeżeli ktokolwiek się interesuje polityką od na przykład roku 1980 to wie świetnie w jaki sposób działali bracia. I nikt nam nie wmówi że białe jest białe a czarne jest czarne i że Jarek to wzór cnót i wielbiciel miłości.
To persona która od lat całą swoją politykę opiera na jątrzeniu , szukaniu wirtualnych wrogów z którymi się walczy. Każdy kto był przyjacielem Jarka stawał się po czasie jego wrogiem by po kolejnej dekadzie stać się znowu przyjacielem.

Przykład:

premier Olszewski wcale nie był tak dobrze przez "braciaszka" traktowany. Teraz to ponoć najlepszy rząd po upadku komuny był. Jaruś pod "koalą" też piękne dołki kopał. Tak jak sama piosenka Wojewódzkiego i tego drugiego ancymona wywołuje u mnie odruch wymiotny tak trzeba przyznać że zwrot "po trupach do celu" do prezesa pasuje jak ulał. Taki charakter i choćbym miał do końca życia głosować na samego Belzebuba to będę byle by Mały już na stołek premiera czy prezydenta się nie wdrapał. Bo szkodzi Polsce już za długo.

Cytat:
A ja napisałem, że bronisz gierkowskiej linii. Bo że jest gierkowska nie ma wątpliwości..
no a to przykład przerabiania rzeczywistości na maxa. Jarosław pilny uczeń socjalizmu , chcący robić z Polski przykładny i silny socjalistyczny kraj gdzie Państwo daje pracę etc. i decyduje o każdym najmniejszym aspekcie Naszego życia. Gdzie władza ma decydować o wszystkim , gdzie rosną w siłę urzędy do spraw wszelakich. I taki właśnie Jarosław obraca nomen omen kota ogonem i robi gierka z każdego innego tylko nie siebie

Ostatnio edytowany przez srk76 : 09-14-2010 o 05:21
srk76 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-14-2010, 07:05   #35
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Ja założyłem wątek o PO i cały czas piszę o PO a Wy ciągle o PIS. Możecie mi wyjaśnić czemu ciagle zmieniacie temat? Bo po mojemu to po prostu ustawione jest Wasze myślenie przez media - nie umiecie się oderwać od myślenia w kategoriach konfrontacji PO - PIS. Albo po prostu uważacie mnie za pisiora

Wyjaśniłem w poprzednim poście co miałem na myśli pisząc o "partii Bryka" i nie mam zamiaru robić tego drugi raz. Ale oczywiście zamiast rzeczowo odpowiedzieć dlaczego broni gierkowskiej linii woli się przysrać o jedno sformułowanie. No ale to oczywiście Brzoza zaniża poziom dyskusji, bo bezpodstawnie oskarżył Bryka o bycie mapetem i musi przeprosić Ja się domagam Hehe normalnie jakbym za przeproszeniem słyszał Jarka

@srk

Cały Twój wywód równie dobrze możesz przypiąć do PO. Niestety cała ta sitwa ma bardzo mocny PR i takie są skutki, że młodzi naiwni ludzie uważają PO za jakąś nową jakość, uczciwych i kompetentnych ludzi. A tu "PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP""PIIIIIIP". Niczym sie w pewnych sferach nie różnią od PIS i takie opowiadania o osobistych cechach Jarka to jest dla mnie propagandowa gadka.
Stare 09-14-2010, 08:11   #36
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Jesteś nie uleczalny

BTW dla mnie Tusk jest patałachem bo nie stara się nic zrobić w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych co mi kiedyś obiecał.

Kaczyński jest patałachem bo jego cechy wrodzone dystyngują go na wodza 4 rzeszy a nie Polski a jak miał władzę to tez nic nie zrobił.

Ziemkiewicz jest patałachem bo myśli że jest prawdziwym Polakiem a jest takim samym "polactwem" jak reszta tego narodu i udowadnia to za każdym razem jak otwiera buzie gdzieś w TV lub odpala długopis w jakiejś gadzinówce za pieniądze.

Artykuł na blogu jak wiele innych jego i jego podobnym pismaków ma taki sam sens jak moje i Twoje wywody czyli nie ma sensu. Więc ... (?)

...już wiesz o co mi chodzi czy dalej mi będziesz udowadniał że jestem pod propagandą szczęśliwości ...
Stare 09-14-2010, 08:23   #37
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Ostatni Twój post rozumiem tak, że nie warto gadać. Zgadzam się z jednym. Dyskusje zasadniczo pozornie nie mają żadnego sensu. Ale z każdej dyskusji coś tam każdemu zostaje, po roku może nawet przyzna, że ten czy tamten miał rację.

Mimo wszystko tu i teraz upieram się, że macie zboczenie na punkcie PISu, bo cały czas o nim gadacie. Moje zdanie jest takie, że to wpływ mediów, bo po prostu znam masę takich ludzi osobiście.

Co do artykułu RAZa to się nie zgadzam. Uważam, że te uwagi o Gierku, pseudo inteligencji i przesłanie dotyczące mapetów są bardzo trafne.
Stare 09-14-2010, 12:12   #38
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Ziemkiewicza znam jako publicystę od lat. Czasem go cenię czasem nie. Ogólnie rzecz biorąc inteligent-chuligan. Ma swoje poglądy których nie zmienia , za to go można cenić ale opieranie się na teoriach spiskowych i wieczne potępianie "kompromisów" jest dobre do podniesienia sprzedaży pisma w którym się pisze. Nic więcej. Dla Rafała polityka to zero kompromisu. Zero rozmów. Zero układów.
Czyli nie realne - jedynie piana którą się bije dla samej piany. Zawsze polityka to będzie układ , kompromis i gra pod stolikiem. Kaczyński to osoba która zawsze była po za stolikiem nie dlatego że jest lepszy i uczciwy ale dlatego że nikt go nie chciał. Nikt się z nim nie chciał bawić w piaskownicy zwanej polska polityka. I dlatego jest wściekły i z układem walczy bo chce stworzyć swój w którym będzie miał coś do powiedzenia.

BTW dobrze że mają(mamy) zboczenie na Pis bo twory takie trzeba gnębić. Faszystów nikt w Niemczech nie gnębił i wyszło jak wyszło.
Stare 09-14-2010, 14:16   #39
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Brzoza, Ty ciągle o tych mediach. Na kogo one mają wpływ?Może jednak na Ciebie?Bo ja szczerze mówiąc oglądam tygodniowo maksymalnie 2 godziny tv i głeboko w d. mam to co oni tam mówią, sam potrafię wyłuskać to i owo.
Dlaczego wszyscy mają zboczenie co do PiSu?A jak mam nie mieć skoro ta banda cymbałów najpierw mówiła, że nigdy bracia nie bedą w układzie prezydent + premier, a po kilku miesiącach jednak byli. Za koalicje z LPR i Samoobroną są u mnie skończeni. Mówisz o PR-spoko.
Sęk w tym, że PiS nie ma ŻADNEGO PR i w tym tkwi ich problem. Każdy papla swoje, a na koniec i tak Jarek ma decydujące zdanie, kogo trzeba to zawiesi, kogo trzeba to wyrzuci. Ostatnio coś słyszałem o tym, że trzeba być lojalnym wobec partii-stary, nie przypomina Ci takie gadanie starych czasów kiedy to lojalność wobec partii miała tylko znacznie głębszy, bardziej rygorystyczny wymiar?
I to igranie z ludźmi głęboko wierzącymi-żenada. Na nich opiera swój elektorat bo wie, że wiele więcej nie zyska oprócz ortodoksyjnych prawicowców.
I ten marsz z pochodniami... no k. średniowiecze. Ciekawi mnie bardzo kiedy mu się znudzi to przychodzenie pod pałac 10 każdego miesiąca i jaki powód wtedy wymyśli, na kogo zrzuci winę.
Czego Ty się spodziewasz po tym kraju skoro rządzą nim idioci, a po drugiej stronie barykady stoją kilka razy głupsze postacie, którę nie mogą tego wykorzystać?To jest opozycja?Proszę Cię.

Ostatnio edytowany przez WHT : 09-14-2010 o 14:19
WHT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-14-2010, 18:29   #40
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

To załóżcie sobie topic o PISie. Normalnie nie można kilku słów merytorycznie zamienić na temat rządzących bo zaraz PIS i PIS.
Stare 09-14-2010, 20:05   #41
BrYK
Moderator
General

Domyślnie

Cytat:
To załóżcie sobie topic o PISie. Normalnie nie można kilku słów merytorycznie zamienić na temat rządzących bo zaraz PIS i PIS.
Merytorycznie?

Wybacz, ale kpisz.

Lepiej będzie jak podasz swoje znacznie słowa "merytorycznie".

Poza tym znowu bawisz się w dyskutowanie z własnymi wizjami poglądów innych osób - i nie widzisz tego.

PS. Dalej nie doczekałem się jakiegoś dowodu albo przeprosin.
Stare 09-15-2010, 07:46   #42
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie

dyskusje tutaj wybuchają jak granaty

Może i to KaT zaczął o PiSie ale tylko dlatego, żeby Tobie Wyclef+Brzoza, pokazać, że zanim zaczniesz szukać drzazgi u kogoś w oku, poszukaj belki w swoim.

Generalnie nie widzę dzisiaj opcji politycznej, na którą mogę zagłosować z czystym sumieniem, bo chce żeby reprezentował mnie i moje interesy. Wszyscy złodzieje albo kombinatorki, pytanie tylko kto i kiedy się nachapie, ale Wyclef+Brzoza nie przekręcaj faktów, bo mnie obrażasz.
Kiedy Jarek mógł, powinien był kontraktować autostrady po 3mln złotych, bo taka była wtedy cena kilometra, nawet gdyby wykonawcy je aneksowali, to i tak kwoty za 1 km nie osiągały by dzisiejszych 9,2 mln. W te 3 lata można było wybudować mnóstwo dróg, ale jak się nie potrafi zrobić nic konstruktywnego, a jedynie grać na uczuciach mniej rozumnych i uprawiać brudną polityke, wybija się u siebie wszystko co ma swój pogląd, to zostaje się z samymi dupowłazami, którzy mają gówniane kompetencje. W ten sposób nikt nic nie potrafi zrobić. Najwięcej to chyba Poncyljusz jest w stanie zrobić z ekipy PiSowskiej jak tak patrze.

Jarka i ekipę powinno się postawić przed Trybunałem Stanu za zdradę narodu i pracę na szkodę państwa. Czemu takie głosy się nie pojawiają? Przecież oni są bezczelni, żądni krwi a przede wszystkim... sam Jarosław w mojej opinii jest w tej chwili niepoczytalny. Śmierć brata odcisnęła piętno na jego psychice, zmienił się bardzo. Nawet przez chwilę chciał zgadzać się z rządem. To naprawdę nie był on , a teraz jeszcze domaga się ustąpienia rządu ze względu na doprowadzenie do katastrofy smoleńskiej, bo Tusk do spółki z Komorowskim i Sikorskim zrobili tak, że Tupolew spadł.
Stare 09-15-2010, 08:08   #43
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Cytat:

PS. Dalej nie doczekałem się jakiegoś dowodu albo przeprosin.
Ślepy jesteś albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to czekaj dalej.
--------------------------------------------------------------------------------
- - Automatycznie połączona wiadomość - -
- - zamiast pisać jeden post pod drugim używaj przycisku EDYTUJ --
--------------------------------------------------------------------------------
Cytat:
Napisał qhash Zobacz Wiadomość
dyskusje tutaj wybuchają jak granaty

...
Wybacz, ale znowu gadasz o PIS...

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 09-15-2010 o 08:08 Powód: Autołączenie postów
Stare 09-15-2010, 08:13   #44
qhash
General

Wyślij wiadomość przez MSN do qhash
Domyślnie

OK, jak powiesz że Jarek jest bałamuciarz i złodziej i że jest psychicznie chory ( możesz tak subiektywnie twierdzić), to zaczniemy rozmawiać o PO i o tym jacy są źli.
Stare 09-15-2010, 08:35   #45
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Nie ze wszystkim co napisałeś o Jarku w wątku o PO się zgodzę. Ale wcale mi nie zależy, żeby z Tobą rozmawiać o PO. Wystarczy, że już obczaiłem, jak macie wbitą w głowy nienawiść do PIS i nie umiecie od tej partii abstrahować. Sukces PO. Utwierdzam się w pewnych przekonaniach na temat polskiego społeczeństwa i mi w tym pomagacie.

A sam PIS ja osobiście uważam za mniejsze zło niż PO.

Ostatnio edytowany przez wyclef+brzoza : 09-15-2010 o 08:37
Stare 09-15-2010, 12:03   #46
srk76
Lieutenant General

Domyślnie

Odpuszczam
Stare 09-15-2010, 12:27   #47
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Ja odpuściłem wtedy

Cytat:
To załóżcie sobie topic o PISie
Stare 09-15-2010, 12:28   #48
WHT
Brigadier General

Domyślnie

Buehehehe. Ja chyba też. Koleś próbuje mi coś wmówić, masakra.
WHT jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Stare 09-15-2010, 14:35   #49
klopsik_PL
General

Wyślij wiadomość przez MSN do klopsik_PL
Domyślnie

Cytat:
macie wbitą w głowy nienawiść do PIS i nie umiecie od tej partii abstrahować. Sukces PO.
ja mam wyprany mozg przez PO tvn, wojewodzkiego i gazete wyborcza i jestem czlowiekiem szczesliwym.
ty masz mozg wyprany przez PiS, gazete polska, jakies tam pewnie radio i raz na jakis czas i rzucasz tymi samymi haslami: "uklad" sitwa", "...po roku 89...". myslisz, ze nas to cos obchodzi?

PO zadluza kraj? pewnie zadluza i co z tego? myslisz, ze kazda inna partia ma jakis pomysl jak naprawic polske, myslisz ze im sie chce? UTOPIA.
chcesz cos zmienic? zamiast pisac non-stop to samo na forum? zaloz NIEZALEZNA partie, jakis NIEZALEZNY ruch polityczny, a zapewniam cie, ze podpisze sie pod listami poparcie. tylko blagam cie, zacznij cos robic...
Stare 09-15-2010, 14:38   #50
wyclef+brzoza
General

Domyślnie

Dobre podsumowanie tematu. Zgadzam się w sporej części. Jak to mówią "sad but true"
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Pisania